Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Dzeparac

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno Dzeparac

    da li svojim skolarcima dajete novac za skolu? ne za gablec, vec nesto sitno (tipa par kuna svaki dan) za sitnice kao sto su zvake, sokic itd?
    ili postoji npr. tjedni iznos koji potrose na sto zele? i da li kontrolirate sto kupuju?

  2. #2
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    ja dajem svom skolarcu do 3.5 kn dnevno za kifle, cao cao, cedevitu ili sto vec odlucuje kupiti. Apetit mu raste iz dana u dan, pa nekad i pakiram mu mandarine, jabuke itd. a svejedno sve pojede za rucak i dodatno nesto sebi kupuju (a da ga vidite, nema jos ni 25 kg).

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Nikakav djeparac Marko ne dobiva. Svaki dan mu pripremim marendu (sendvic i sokic ili kroasan i malo cokoladno mlijeko), novce mu ne dajem.

    Iako je on vec treci razred, smatram da je jos uvijek premali da kupovanje marende, jer ja znajuci svoje dijete znam da bi on svaki put marendao cips ili kroki ili stapice. I to klinci stvarno i rade, vidim ih koliko puta u ducanu s hrpom gluposti. Znam da sendvici i kroasani nisu simbol zdrave hrane, ali su jos bog bogova naprema grickalicama.

  4. #4
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Moja Jelena takodjer ide u treci razred. Iako mislim da je mala za djeparac, negdje u 2. razredu poceli smo joj davati 10 kuna i to zato jer su druga djeca dobivala neke novce i kupovala nesto u automatu i kiosku kod skole. Cesto su i njoj kupovali pa je ona "morala vratiti" uslugu i trazila je novce. Na roditeljskom smo se probali dogovoriti da djeca ne nose novce u skolu, ali dogovor nije uspio.
    Ovih svojih 10 kuna moze potrositi kako zeli, a uglavnom ih potrosi u 2 dana na neke slatkise - po njenom izboru (uzinu imaju u skoli).
    10 kuna nije puno, a nju veseli imati svoje novce, pa za mnoge druge stvari koje zeli dobiti mozemo raditi usporedbe - ako neka igracka kosta 100 kuna, zna koliko je to puta njenog dzeparca, pa lakse shvati koliko je nesto skupo. A, ako napravi neki tezak prijestup imam na raspolaganju efikasnu kaznu - privremeno ukidanje dzeparca .

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kikica je u prvom razredu imala plaćenu užinu i ručak, nosila je u školu 2 kune (jer je sok koštao jednu, kao kao dvije kune), i uvijek smo dopunjavali kad je potrošila. u torbi je uvijek imala par bombona ili neki slatkiš (dok to nije počela vraćati razmrvljeno, pa smo dogovorili da to više ne treba).

    u drugom razredu je imala 3 kune, a u trećem 5 kuna. ali taj novac nije bio za kupovinu užine(i dalje je bila plaćena), nego ako je htjela sok, sladoled, ili kao-kao.

    od petog razreda na dalje - ima džeparac. imala je 25 kuna tjedno (neovisno o potrošnji), a negdje početkom sedmog razreda je rekla da joj SMANJIM džeparac :shock: , jer da kad ima više novaca - potroši ih na gluposti.

    sad se dogovaramo. dobije džeparac, ali ako negdje "zapne" - može dobiti još neki dopunski iznos. užinu si nosi od kuće (obično mali jogo drink i corny pločicu ili kroasan, ili nešto slično).

    mislim da djeci treba dati par kuna, čisto zato da nauče raspolagati novcima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja svojim klincima ne dajem novce za školu,već si od kuće uzmu sokić,čokoladicu ili kaj već hoće.
    D.je nekoliko puta nosio po par kuna i to bi potrošio na karate pojas(gumeni bombon) ili neku sličnu glupost,pa sam mu prestala davati lovu.
    inace,kad dobe novac od nekoga,spremaju u kasicu.

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ma da, kod nas u skoli postoji kiosk koji vrvi raznoraznim gumenim strahotama, zeleima u obliku zmija (dolega - karate pojas :? ), lizaljkama koje u sebi imaju jos nekoliko stvari i funkcija osim lizalacke, carobnim borovima (jucer donio, kosta 3,5 kune) kojima rastu cvjetovi kad se zaliju vodicom koja se dobije pride .... itd isl.

    prvasici narocito prednjace u opsjedanju doticnog kioska

    a ja ne volim da mi dijete kupuje i jede ta s***a

    s druge strane mi je zao kad vidim da je nesretan jer "svi" nesto kupuju tamo

    pa pokusavam pomiriti te dvije krajnosti, a to je izgleda nemoguce :/

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    mislim da su školska djeca dovoljno velika da shvate da ne treba kupovati gluposti. poneki "nestašluk" tog tipa je potreban , ali ne svaki dan.

    dijete ne shvaća vrijednost novca, a teško će ju i shvatiti ako nema priliku raspolagati nekim iznosom. ako dobiva SVE što želi, ako "snimi" doma da su mama ili tata kupili nešto što im NE TREBA, ali ih VESELI - radit će to isto. a cia, kgb, mosad - ili kako se već zovu - ne mogu prokužiti ono što klinci prokuže. hehehe...

    razgovorom se može jako puno postići, a pohvalama i sitnim nagradama za dobro upravljanje novcem - još i više.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    školska djeca (bar ovi u nižim razredima) nisu još dovoljno svjesna da ne treba kupovati gluposti ne govorim samo za svoju djecu,već opčenito jer inaće ni taj školski kiosk ne bi prodavao takve gluposti.

    emily,karate pojas ti je isto neka gumena gluparija posuta limun.kiselinom(tak mi se čini) s tog našeg kioska.

  10. #10
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Da, kiosk je pun praskica u vrecicama, zmijica, super-lizalica i neznamcegasvejosne :/ . Svaka p****arija kosta od 2 kune nadalje, a nevjerojatno ih veseli da to mogu SAMI KUPITI. Ako se malo bolje prisjetim, i meni je bio veliki gust imati koju kunu i kupiti neku sitnicu.
    Ja sam se bojala davati joj novce prije sveg zbog sigurnosti - neki veci klinci znali su otimati djeci novce!!??

  11. #11
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i meni je bio gust da mogu kupiti neku sitnicu
    ja jos nisam odlucila u koju skolu cu ivara upisati, ali to s kioscima cu dodati na listu za chekiranje.

    zanima me prodaju li u blizini vasih skola petarde i ostalo? tog se bas bojim.

  12. #12
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mi smo u Dubravi. Pa probaj pogoditi za petarde. Za prodaju ne znam, ali kad krene pucati pocetkom 12. mjeseca ne staje do kraja sijecnja.

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    školska djeca (bar ovi u nižim razredima) nisu još dovoljno svjesna da ne treba kupovati gluposti
    trebaš imati malo više povjerenja u naše "male ljude" .

    btw - da li se netko od RODITELJA pobunio što u školi postoji TAKAV kiosk???? ja bih sigurno reagirala .

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni taj kiosk nije loš jer moja djeca rijetko kad nose koju kunu sa sobom.Prvenstveno zato što je bio takav dogovor nas roditelja na sastanku,a i zato što učiteljica veli da manji klinci ne stignu za vrijeme odmora doći na red (stariji ih zguraju) pa onda kasne na nastavu.

    Prošle i pretpošle godine se D. nije želio hraniti u školskoj kuhinji,pa bi si na tom kiosku znao kupiti sendvic ili pecivo.

  15. #15

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    dobar članak :D . automate i kioske van iz škola, a umjesto toga - djeci mogućnost da u školskoj kuhinji kupe ono što trebaju jesti!

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Koliko imaju džeparac srednjoškolci? Za sad je dogovor da će goblec za školu nositi od DOMA

  18. #18
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    haha, kako je lijepo čitati ove stare topike...

    evo, automati nestali barem iz OŠ

    malena ne nosi nikakav novac u školu, srednjoškolcu smo prošle godine davali 50 kn na početku tjedna, tako ćemo i ove, gablec si kupuje sam, ne želi nositi od doma

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kaj ne zgubidana preveć vremena na to?

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj ne zgubidana preveć vremena na to?
    Moja ide pod velikim odmorom po gablec sa društvom, iako imaju kantinu u školi, obično odu u Mlinar.

  21. #21
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, na zalost (to je postala posast) oko skole ima valjda 5 pekarnica, stigne si kupiti nesto

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi našoj dajemo 20 kn dnevno.

  23. #23
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Moji su osnovnoskolci.
    Prosle godine je mlađi dobivao 7 kn dnevno,ponekad bi ponesao marendu od doma.
    Stariji 10,utorkom 15 jer je kasno dolazio iz skole pa da ima za dvije marende.
    Razmisljam da im ove godine uvedem tjedni đeparac, ali se bojim da ne potrose lovu za 2-3 dana pa ostatak tjedna budu gladni.
    Sta mislite?

  24. #24
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo uveli tjedni vrlo rano, ali u OŠ nije nosio novce u školu tako da mu je taj tjedni (20 kn tjedno) bilo čista simbolika, da uštedi za kino
    u srednjoj mu dajemo tjedni baš zato da se nauči raspolagati novcem, iako, naravno, petak često nadoštukamo

    ja baš danas razmišljam kako sam ja putovala 40 km u srednju školu i uopće se ne sjećam da smo kupovali ili nosili gablec u školu, jela sam ujutro i kad bi došla doma. Tako, razmišljam, neće niti njemu niš biti ako potroši novce pa jedan dan nema za gablec...

  25. #25
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    imi smo isto ko ti bubica jeli ujutro i posle škol,e doma, eventualno su ponekad neki znali otić u kantinu nekaj kupiti, jer je najbliži dučan školi bio samo 15 minuta hoa, pa nismo išli u dučane

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mi našoj dajemo 20 kn dnevno.
    isto, s tim da je poželjno usitnjeno u kovanice (da se može uzeti čaj ili kava iz aparata). Spremam medvjede kad god stignem.

    Baka im već godinama daje svakom po 50 kn od svake mirovine.

  27. #27
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    haha, kako je lijepo čitati ove stare topike...

    evo, automati nestali barem iz OŠ
    kod nas u osnovnoj ima i dalje automat
    istina unutra nisu gumeni bonboni i igracke
    vec kroasani, sokovi, gricaklice tipa stapici, cokoladice
    jako puno djece trose novce na to, i mnogima je to gablec (ako ne jedu u skolskoj kuhinji)

  28. #28
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    on topic

    velikom dajem svaki dan 10, 15 kuna da si kupi gablec, jer ima daleko do skole i dugo ga nema doma
    osim toga, nema nekog sluzbenog dzeparca
    tu i tamo mu uplatim 100 kn na Cool racun, pa si sam podigne kad mu treba

    maloj ne dajem svakodnevno, jer ne zelim da se hrani u pekari. Ima mogucnost da jede u skolskoj kuhinji ali ne zeli, pa si nosi od doma sendvic/voce/kolac ...
    Nema sluzbenog dzeparca, vec kad me trazi, ili po nahodjenju - kad imam dam joj 20, 30 kuna

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    on topic

    velikom dajem svaki dan 10, 15 kuna da si kupi gablec, jer ima daleko do skole i dugo ga nema doma
    osim toga, nema nekog sluzbenog dzeparca
    tu i tamo mu uplatim 100 kn na Cool racun, pa si sam podigne kad mu treba

    maloj ne dajem svakodnevno, jer ne zelim da se hrani u pekari. Ima mogucnost da jede u skolskoj kuhinji ali ne zeli, pa si nosi od doma sendvic/voce/kolac ...
    Nema sluzbenog dzeparca, vec kad me trazi, ili po nahodjenju - kad imam dam joj 20, 30 kuna
    I moji imaju cool račune (zapravo račune za mlade, s vlastitim telebankingom, vidim im sve transakcije). I gore stoji lova koju smo im dali za ljetovanje, a od koje nisu potrošili ni lipe! Stariji nije potrošio ni lanjsku lovu. I mi uplatimo povremeno na te račune jer se od toga kupuju bonovi za mobitel - imaju zakon tarifu (30 odnosno 50 kn mjesečno). Mlađem sam znala dati po 100 kn tu i tamo da si dopuni zet-ovu karticu jer nije koristio pokaz (osnovna škola je bila u našoj ulici). Sad će i on imati pokaz iako mu ne treba nužno, jer je škola isto u kvartu. Može se voziti 2-3 stanice, a i ne mora.

    Prehrana mi nije stavka. Stariji je nosio gablec u školu prošle godine, a čini mi se da će tako i mlađi. Nema tu razloga za štednju, ali imaju fiksne ortodontske aparate (stariji već dugo, mlađi od prošlog tjedna) pa ne mogu baš sve jesti ni gristi. Ako si doma naprave gablec, to je po njihovom odabiru. Na automatu uzmu ponekad toplo piće.

    Pitaju nas za dodatne novce ako što zatrebaju, npr. maskicu za mobitel (mlađem se raspala, pa je nedavno dobio novac za to, ali u kupovinu elektronike obično vode tatu, pa se dogovaraju što je isplativo, a što ne).

    Baš ne troše na izlaske, tu i tamo kino i junk u McD, ali nikad čovjek ne zna kad se to može promijeniti. Nisu baš rasipni, ne znam da li im je to od oca ili matere ...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.09.2016. at 10:04

  30. #30
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I moji imaju cool račune (zapravo račune za mlade, s vlastitim telebankingom, vidim im sve transakcije). I gore stoji lova koju smo im dali za ljetovanje, a od koje nisu potrošili ni lipe! Stariji nije potrošio ni lanjsku lovu.
    samo do punoljetnosti ces vidjeti transakcije

    ovo stajanje love na racunu od prosle godine mi je cisti SF

  31. #31
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    samo do punoljetnosti ces vidjeti transakcije

    ovo stajanje love na racunu od prosle godine mi je cisti SF
    Znam ja da ću samo do punoljetnosti vidjeti transakcije. Nije mi važno. Do tada će naučiti, ali nemam primjedbi na njihovo raspolaganje novcima.

    Ne znam kako će dalje, ali do sada sam bila zadovoljna. Čak su nadmašili očekivanja. Njihov odnos prema novcima je meni klasika, jer to su pokupili od roditelja ... U njima vidim sebe kao u iskrivljenom ogledalu.

    Evo, bili su ove godine na filmskoj radionici u Kraljevici, mlađi je u tjedan dana popio možda dva soka, stariji ništa, N-I-Š-T-A nije kupio, ni piće ni sladoled. Znam i zašto - mi smo im ostavili kekse i 6-pak ledenih čajeva od 1.5l, ali ključni razlog je to što stariji nije imao vremena. Bio je toliko angažiran, što po rasporedu, što svojom voljom izvan rasporeda (prikrpao se glavnom tehničaru i s njim visio na mikseti i koječemu) pa jednostavno nije stigao. Mlađi je još i tulumario (imaju zgodnu terasu na krovu olinjalog hotela) a stariji je tulumario za pultom. Njima je bitno da imaju nekakve novce za svaki slučaj, a baš im nije špica pokazivati se s tim.

    Prošle godine, mlađi se u Premanturi naslađivao Pašaretom http://www.istarski.hr/node/20009, starijem se nije to dopadalo jer to piće farba jezik u crveno, pa je u tjedan i pol kampa pojeo 2 sladoleda. Trošak ispod 30 kn. Aliiii znam ja njihove motive. Tvrdički se štedi za kojekakvu elektroniku. A kad odemo zajedno u kupovinu, ja gledam koješta (obično krpetine, tj. obleku) tipični njihovi komentari su "ne treba ti to". Isto i kod kupovine špeceraja: "ne treba ti to, imamo punu špajzu hrane".

    Bez brige, znaju oni dobro koliko koštaju te njihove ljetne radionice i svjesni su odavno da to nije zanemariv roditeljski trošak, pa onda nekako paze i dalje. A nije da nemaju svoje fondove koji nisu roditeljskog podrijetla - bake, deda, ujo.... Čak dobiju lovu u gotovini i onda daju tati (češće nego meni) i kažu "uplati mi to na moj račun". Mlađi čak više voli prošetati do bankomata i uplatiti si sam. I onda gleda - saldo 400 kuna... wow!

    S druge strane, tko zna, to ne mora tako ostati iako bome i može - ja sam živi primjer.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.09.2016. at 10:40

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    emily a kaj onda stariji jede?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.09.2016. at 11:01

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    emily a kaj onda stariji jede?
    nosi si sendvic od doma vecinu tjedna + nesto iz pekare ili ducana, ako mu nije dosta

  34. #34
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    I moji imaju cool račune (zapravo račune za mlade, s vlastitim telebankingom, vidim im sve transakcije). I gore stoji lova koju smo im dali za ljetovanje, a od koje nisu potrošili ni lipe! Stariji nije potrošio ni lanjsku lovu. I mi uplatimo povremeno na te račune jer se od toga kupuju bonovi za mobitel - imaju zakon tarifu (30 odnosno 50 kn mjesečno). Mlađem sam znala dati po 100 kn tu i tamo da si dopuni zet-ovu karticu jer nije koristio pokaz (osnovna škola je bila u našoj ulici). Sad će i on imati pokaz iako mu ne treba nužno, jer je škola isto u kvartu. Može se voziti 2-3 stanice, a i ne mora.

    Prehrana mi nije stavka. Stariji je nosio gablec u školu prošle godine, a čini mi se da će tako i mlađi. Nema tu razloga za štednju, ali imaju fiksne ortodontske aparate (stariji već dugo, mlađi od prošlog tjedna) pa ne mogu baš sve jesti ni gristi. Ako si doma naprave gablec, to je po njihovom odabiru. Na automatu uzmu ponekad toplo piće.

    Pitaju nas za dodatne novce ako što zatrebaju, npr. maskicu za mobitel (mlađem se raspala, pa je nedavno dobio novac za to, ali u kupovinu elektronike obično vode tatu, pa se dogovaraju što je isplativo, a što ne).

    Baš ne troše na izlaske, tu i tamo kino i junk u McD, ali nikad čovjek ne zna kad se to može promijeniti. Nisu baš rasipni, ne znam da li im je to od oca ili matere ...

    Ovako je i kod nas.
    Stipendiju nije ni takla.
    Ima karticu i nikad, ništa nije digla.
    Dnevno joj dajemo 20 kn i to nikad ne potroši do kraja.
    Sve što joj treba kupiti, kupim joj ja.
    Ali,
    Prošli tjedan npr. smo išle u kupovinu bilježnica, omota i pribora.
    I jedva potrošile cca 150 kn, a kupovale smo najskuplje teke, one od 60 listova.
    No njoj naprosto ne treba ništa.
    Pitam ju za ruksak, kaže od lani će.
    Jest, Vans, lijep, onaj na kockice( danas skužih da su sive, a ne smeđe) ali rijetko tko ne bi uzeo novi da ima priliku.
    Moja kći ne.
    I tehnička od lani je ok i gumica... Uh
    Jedva sam ju nagovorila da si uzme još jednu.
    Nije škrta, to nikako, ali nije ni rasipna.
    Prošli petak me zove i pita može li u kino, rekoh joj da može, ali da dođe do mene na posao po novce. Kaže ne treba, ima 90 kn, ostalo joj od prije.
    Tri puta je bila u kinu i dobila svaki put 60 kn i ona ima još 90 ?!?
    Ma stvarno...

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    svaka im čast

    moj propustiti priliku neće, iako ima novce, ako ja ponudim, uzet će je "propustiti priliku neće"
    potroši on koliko dobije, zato ne dobiva previše

  36. #36
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, djeca su najčešće takva.
    Sjećam se mog brata, on je odvojeno žicao svakog od nas: tatu, mamu i mene.
    I nikad mu dosta.
    A moja kći kad ima ne traži.
    Skroz drugačiji pristup novcu ima.

  37. #37
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Peterlin dat ću ti svoju malo na preodgoj
    moja što dobije to ubije
    nema džeparac, jer nemam predodžbu koliko bih joj dala
    za nju je i bolje da ga nema
    bolje joj se isplati da joj dajem za OK, kino, mekdrek

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin dat ću ti svoju malo na preodgoj
    moja što dobije to ubije
    nema džeparac, jer nemam predodžbu koliko bih joj dala
    za nju je i bolje da ga nema
    bolje joj se isplati da joj dajem za OK, kino, mekdrek
    Pusti... dvije godine puno znače. Doći će to na svoje mjesto. I moj E. je imao takvu fazu. Srećom, nije dugo trajala (prokužio je da mu ne bude dosta za novi mobitel do Božića, pa se curiknul...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2016. at 08:35

  39. #39
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja je u toj fazi već 10 godina

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja je u toj fazi već 10 godina
    skroz je na mamu

    moja pak pojma nema o lovi. oni niti kaj potroši, niti koliko potroši, koliko šta košta, ma ono ništa. Ona bi da ima karticu, stalno bila u minusu. A nitko drugi doma nije takav

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja je u toj fazi već 10 godina
    Teško je tu biti pametan...

    Ja kao dijete nikad nisam imala džeparac, nego je bio dogovor s tatom (u osmom razredu i srednjoj školi) da ja operem auto u subotu popodne ili štajaznam istresem tepih ili operem prozore, a onda bi mi on dao lovu.

    To je individualno.

    Ja nisam znala raspolagati s lovom sve dok se nisam doselila u Zagreb na studij - otišla u dućan i kupila sve što sam mislila da mi treba, a ono - u tjedan dana potrošila lovu koja je trebala trajati do kraja mjeseca. Nauči čovjek... Nakon toga imala sam TEKICU u koju sam bilježila svaku kavu. Neki ljudi se toga nikad ne riješe... Evo, moja svekrva (računovođa po zanimanju ) tak piše i dan danas. I moj deda je to radio svakodnevno. S druge strane, znam ljude njihove dobi koji nikada u životu nisu naučili raspolagati s lovom. Koliko se tu može čovjeka unaprijed utrenirati, ne znam. Vjerojatno naučiš kad ti zatreba. Nije da moji znaju smisleno raspolagati s lovom, jednostavno nisu tipovi koji bi baš guštali u trošenju. Ne privlači ih shopping groznica. Čini mi se da su cure drugačije, tj veći postotak ih voli kupovati.

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    skroz je na mamu

    moja pak pojma nema o lovi. oni niti kaj potroši, niti koliko potroši, koliko šta košta, ma ono ništa. Ona bi da ima karticu, stalno bila u minusu. A nitko drugi doma nije takav

    joj da, ja sve živo potrošim, a nemam pojma na što
    mislim znam, na režije i špežu
    ali opet bi trebalo ostati nešto
    a ne ostane ništa

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    moj je ovo ljeto išao šest dana kod frendova, kod njihove none.
    dala sam mu 800,00 kn - pola za hranu, to je trebao dati noni. i pola za džeparac.
    nona nije htjela ništa uzeti i ostalo mu 800,00 kn.
    u tom mjestu nema apsolutno ništa osim kafića na plaži i jednog malog dućana.
    ništa drugo.
    on je sve potrošio, svih 800,00 kn.
    u dućanu i bircu. a bilo im je skroz dosadno, bez društva, skoro cijelo vrijeme su bili doma i igrali se na kompu. i malo se kupali.
    pa vi meni recite. još da su bili vani bih posumnjala na nešto, prvo na klađenje.
    ali ne.
    kladionice ni nema.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    cvijeta ovo mi je malo jače, tvoj išo kod frendova ( ajde recimo da je to množina) i bilo mu dosadno bez društva, pa kolko on veliko društvo mora imati da mu bude zabavno??

    moj je ovo ljeto išo s frendom kod njegove none, na 4-5 dana, i nisu imali ni minutu slobodno samo su se kupali igrali nogomet i monopol, čak nisu ni visili na kompiću.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.09.2016. at 11:00

  45. #45
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    joj da, ja sve živo potrošim, a nemam pojma na što
    mislim znam, na režije i špežu
    ali opet bi trebalo ostati nešto
    a ne ostane ništa
    Eh, nije to problem samo tebi nego višemanje cijeloj Hrvatskoj (ali to je za filozofski kutak).

    Taman misliš da je sve ok, da je štajaznam auto registriran i vešmašina popravljena, kad uleti neko sr*nje - vjetar ti razbije prozor i opet imaš izvanredan trošak.

    Meni je dječja lova često spas za takve situacije. Nisu nas jednom vadili iz septičke jame svojim fondovima. Mislim, imam ja zlatnu rezervu (ušteđevinu) ali nemam baš tak pri ruci kad štajaznam dođe poštar pa treba u gotovini platiti knjigu koju sam naručila. Gotovo uvijek žicam od dečki.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2016. at 11:11

  46. #46
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    joj Peterlin, sveki ti bilježi svaki trošak u tekicu, meni je to grozno nešto, to mi je krajnost da ne može bit veća. Lijepo mi je da dečki ne potroše baš sve što im se da al nešto im mogu potrošit pa zato su i dobili. Mi recimo imamo običaj da uvijek donesemo neku sitnicu jedni drugima s putovanaj i odmora pa makar to bila vrećica s lavandom ili neki magnet tako da ja sigurno neću dobivati cijeli iznos natrag a pogotovo uzimajući u obzir i gene he he

    Ako uzmemo u obzir krajnost u kojoj se bilježi svaka kava i kifla, MENI je bolje bit raspikuća ko cvijetin J. i još neki (čik pogodi koji) ja sam bliža onima koji puno troše al zato i privlače (svemir radi svoje ) nova sredstva da dođu.

  47. #47
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    sad kad razmsilim pa moja L. nije potrošila ni kune od love koja se skupila od ispalih zubića i nekih poklona koje je dobial od baka i deda ima nekih 260 kn još me stalno pita: jel tebi treba za nešto? samo ti mama uzmi bit će da je na tatu više, on je onako "pametan" s novcima a ne ko ja. iako mogu i ja stisnut i štedit kad se mora.

    A sin bi tu lovu dosad sigurno potrošio na transformere i ino.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.09.2016. at 13:23

  48. #48
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    ako naša djeca idu na školski izlet, putovanje, k frendovima, damo im novce. A pravilo je da ako im ostane novaca, to im ostavimo. Samo jednom se dogodilo da je junior potrošio skoro sve, ali sve zato jer je kupio nekakvu malo skuplju majicu, koju mi nebi kupili.

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    joj Peterlin, sveki ti bilježi svaki trošak u tekicu, meni je to grozno nešto, to mi je krajnost da ne može bit veća. Lijepo mi je da dečki ne potroše baš sve što im se da al nešto im mogu potrošit pa zato su i dobili. Mi recimo imamo običaj da uvijek donesemo neku sitnicu jedni drugima s putovanaj i odmora pa makar to bila vrećica s lavandom ili neki magnet tako da ja sigurno neću dobivati cijeli iznos natrag a pogotovo uzimajući u obzir i gene he he

    Ako uzmemo u obzir krajnost u kojoj se bilježi svaka kava i kifla, MENI je bolje bit raspikuća ko cvijetin J. i još neki (čik pogodi koji) ja sam bliža onima koji puno troše al zato i privlače (svemir radi svoje ) nova sredstva da dođu.
    Eh, čuj, moja svekrva nije škrta, ona je počela unucima davati novac prije nego smo mi smatrali da im to treba, ali je po struci računovođa i mislim da to čini iz zabave. Najbolje je kad dobije kamatu od banke (3,5 kn) pa joj saldo na tekućem ne štima i onda je nesretna sve dok ne dobije izvještaj od banke, hehehe.... Nek se zabavlja!

    Što se tiče sitnica s puta, kod nas je zabranjeno dovlačiti nejestive stvari osim magneta za frižider, jer je to generator krame u kući.

  50. #50
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče sitnica s puta, kod nas je zabranjeno dovlačiti nejestive stvari osim magneta za frižider, jer je to generator krame u kući.
    tak i kod nas.

    Isključivo magneti

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •