Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Upomoć!!!Sad ništa ne kužim!

  1. #1
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno Upomoć!!!Sad ništa ne kužim!

    Vadila sam hormone,za prvi dio nisam dobila nalaze,a za drugi dio,tj.progesteron jesam ali iskreno ne kužim kaj to sve skupa tu piše.Da li znate kaj treba pisat da bi nalaz bio ok??????Plizzz pomozite!!!!!!!!!!!

  2. #2
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    na svim nalazima moraš imati lab. referentne vrijednosti. kakav je nalaz?

  3. #3
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    piše ovako rezultat 1,7 onda fazem.cikl.folikularna:0,48-4,45
    lutealna:10,62-81,28
    postmeno 0-2,32 ???????

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nije jasno što misliš prvi dio, što drugi dio.

    Ovo što si sad dolje napisala, je li ti to stigao rezultat za progesteron koji si vadila 21. dan ciklusa (lutealna faza)?

    Ako je, onda ti rezultat nije OK, jer bi ti u toj lutealnoj trebao biti od 10,62-81,28, po tome što si napisala.

    Jesu li ti produljeni i nepravilni ciklusi? Npr., ako ti je ciklus školskog trajanja (28 dana) i pravilan, onda se računa da je ovulacija vjerojatno 14.-tog dana ciklusa, i progesteron se vadi 7 dana nakon ovulacije - 21. dana ciklusa - da se vidi je li bila ovulacija. Po ovome ti u ovome ciklusu nije bila ovulacija, ako su ti pravilni ciklusi. Ako su ti nepravilni ciklusi i produljeni, onda 7 dana nakon kad misliš da ti je bila ovulacija (tipa nekome s mengama od 35 dana ti je vjerojatno ovulacija 21. dan ciklusa, onda treba vadit 29. dan ciklusa) itd. Ako ti je PCOS onda su druge varijacije...

    Kako to da nije gotov taj prvi dio, njega si vjerojatno vadila 10-tak dana ranije?

    Možda će bit najjednostavnije da proguglaš to o menstrualnom ciklusu - prvi dio je foliukularna faza (sazrijevaju folikuli), onda je sredina ovulacija, onda je nakon toga lutealna faza. Pa onda iščitaš nalaze još jednom ili pripremiš pitanja za dr-a.

    Sretno!

  5. #5
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Prvi dio snalaza još nije stigao a ove sam danas dobila ...Nije ni meni jasno kako je ovo gotovo a ono ne zato i pitam.Jesu li inače ovi nalazi gotovi prije?? mislim nema mi tu neke logike....Ovulaciju niti nemam,tako kaže dr.a mc uffff kad hoće dođe,eto tako da nikad ne znam

  6. #6
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Nivesa, samo jos da nam kazes sta si to sve radila, koji dan ciklusa i da li ti se ovo odnosi na progesteron 21.dc?Ocito izdaju nalaze po fazama jer nemaju reagense pa kako koji stigne.

  7. #7
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    ovaj je za 21.dc.a za 3 dc još čekam.Sorry kaj ne pišem sve šta treba još se uhodavam u sve ovo....

  8. #8
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nivesa, onda ti je nalaz konzistentan s tvojom dijagnozom (PCOS - rijetke su ovulacije), naime, ukazuje na to da nije bilo ovulacije. Sretno s liječenjem!

  9. #9
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Hvala ina...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •