Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Pećnica s HydroBaking-om - koliko koristite posebne funkcije na fancy pećnicama?

  1. #1
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno Pećnica s HydroBaking-om - koliko koristite posebne funkcije na fancy pećnicama?

    Kupujem novu pećnicu i zapela mi jedna za oko, iako sam sumnjičava prema tome koliko je cijena opravdana. Ono što mi se činilo super je HydroBaking. Je l ima netko s tim iskustva?

    Osim te funkcije, zanima me i koliko realno koristite posebne funkcije (mislim na one koje nisu bile uključene u osnovnu postavu pećnice s ventilatorom iz 1990.) na fancy pećnicama? Kojih se više ne biste odrekli?

    Evo, ovo je moja pećnica iz snova

  2. #2
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi imamo neku svemirsku pećnicu pa je moj savjet ne kupovati ništa slično.
    Ima brdo programa i ja u ove tri godine još nisam uspjela prokužiti na čemu pečem meso. Da ne spominjem da mi nikad ništa ne ispadne kao na staroj pećnici.

    I da - nedavno smo imali "dernek" s programom za samočišćenje jer sam ga slučajno upalila dok je hrana bila u pećnici i umalo zapalila stan.

  3. #3
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    icyoh, hvala na odgovoru! Pretpostavljam da više funkcija znači i veća šansa da se nešto pokvari.
    Meni je svejedno još uvijek izazov ta pećnica, još imam vremena do četvrtka razmisliti.

  4. #4
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Ja imam nešto slično, jedino bez čega (od svega toga) ne bi mogla više su teleskopske vodilice i sat. Od svega ostalog u 99% slučajeva koristim jednu te istu funkciju za pečenje.

  5. #5
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Hmmm... Ja se malo bojim da fantaziram kako će to biti moja nova igračka (nemam djece, a nekad zbilja rado kuham). Još malo ću razmisliti. Sve što sam na forumima našla je da li se kvare ili ne, a ne kako ispadaju jela i koje su prednosti nekih funkcija.

  6. #6
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Čisto neki moj zaključak - ovakve "igračke" su za žene koje se snalaze po kuhinji, imaju živaca skužiti koji gumb je za što i stvarno peku pedeset različitih stvari pa im treba program za svaku od njih.
    Kupiti pećnicu samo jer ima puno funkcija pa je zgodna (moj slučaj) je bezveze jer poslije nećeš biti zadovoljna.

    Što se jela tiče - moguće da ja baš svako jelo pečem na krivom programu, no ama baš ništa mi ne ispada kao u staroj kuhinji.

  7. #7
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    icyioh, a koju marku imaš?
    ja sam inače tehničke struke, a volim kuhati i eksperimentirati. Moji kolege briju na aute, ja uopće ne, ali onda je to valjda moj potencijalni "BMW". (Tak ja to sebi opravdavam )

  8. #8
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja imam electroluxovu i super mi je što se vrata otvaraju bočno,ima teleskopske vodilice i ima pirolizu,ali to još nikada nisam upalila, jer za to treba odmontirati ove vodilice,skinuti poklopac ventilatora i još neke gluposti pa mi je lakše prebrisati,ionako nije puno zamazana kad za stvari koje špricaju koristim vrečice za pečenje.

  9. #9
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    hydrobaking očito nije isto što i pečenje na paru? ja imam paru i super mi je. Bosch ugradni aparati su nešto lošiji od samostojećih i često se kvare. vidi još od nekog proizvođača

  10. #10
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    maxi, imaš pravo, nije isto kao na paru, jer "na paru" dovodiš paru izvana, a ovo se peće u vlastitoj pari. Hydro je dosta zbunjujuć naziv. Vidiš baš sam na forum.hr vidjela da kažu za bosch da se ne kvare. Proizvode se u Turskoj, Španjoloskoj i Njemačkoj pa i tu ima razlike. One u Slo bi trebale biti bolje od ovih kod nas, ali ak dobiješ loš primjerak, što ti to vrijedi. Al meni se nikada u životu nije pokvario niti jedan štednjak, a živjela sam u N stanova i kuhala na N štednjaka. To mi je baš čudno da se pokvari. Iako, priznam, što je jednostavniji sustav, manja je vjerojatnost da se pokvari.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 31.08.2010. at 12:46

  11. #11
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    hydrobaking očito nije isto što i pečenje na paru? ja imam paru i super mi je. Bosch ugradni aparati su nešto lošiji od samostojećih i često se kvare. vidi još od nekog proizvođača

    A ja sam isto bas mislila da je Bosch jedan od boljih proizvodjaca.. bas prije nekih mj.dana smo kupili njihovu pecnicu, ima isto dosta funkcije, no najvjerovatnije da cu koristiti samo onih par osnovnih. Dosad sam ju par puta koristila i cini mi se ok. Za sada sam najodusevljenija funkcijom ventilatora (imala sam ju i na staroj ali nisam znala da tome sluzi )pa sada mogu peci npr.2 pizze odjednom, ili dva pleha keksica , a ne kao prije jedan po jedan. I moja nema onako klasicno otvaranje nego se izvlaci kao ladica, sto mi je dosta prakticno.

  12. #12
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    ja samo pišem vlastito iskustvo skupljeno u 8 godina rada s namještajem/aparatima.
    kod Boscha je uvijek bila sumnjiva premala razlika u cijeni samostojećih i ugradnih aparata, npr perilica suđa ugradna uvijek zeza. naravno da ne mora uvijek biti tako, npr mami sam preporučila samostojeći hladnjak AEG, vrlo skup. u 5 godina je više puta popravljan. i kaj joj ja mogu reći? mene služi već 10 godina Gorenje za puno manje para, nikad popravljan a čak i preseljavan više puta.
    nema pravila

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja sam digla ruke od ugradbenih sporeta i prebacila se na samostojece. imam boretti od 90cm. osim ventilatora koristim jedino timer. super mi je sto sad imam vise mjesta jer najcesce spremam 2 razlicita obroka (ja vegeterijanka, mali jede GFCF)

    super mi je veca pecnica i sljedeci ce stednjak biti ili 120 ili 150 cm

    http://www.boretti.com/index.php?id=3.8

    super mi je falcon ali je najlaksi stednjak tezak 85 kg i nema mogucnost da se postavi na povisene nogice kao boretti

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    falcon ima pecnice koje su bez staklene plohe na vratima sto me neko vrijeme odusevljavalo

    fantaziram da jednom na neku foru kupimo stednjak na drva da skroz izbacim struju iz kuhanja

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    wow, 90 cm štednjak! to mi je mrak. nemam, na žalost mjesta za to. sve sam bliže da posustanem i prijeđem na jednostavniju varijantu... ne baš na drva
    (inače mi boretti web javlja da je under construction i ispričava se)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    klikni na link sa nizozemskom zastavom (isto ko hr samo bez grba), taj radi

    pogle isto falcon, ja sam pukla kad sam ih vidila u zivo ali sam previsoka i za te mi se pare nije dalo grbiti plus sto su nam za dostavu doma trazili oko 300 eura pa sam definitivno digla ruke od toga

  17. #17
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    stray-cat krasni su!
    u hr to nudi Smeg

  18. #18
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ovi samostojeći su zbilja cool. A ja sam i niska
    Al mi je kuhinja premala.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    smeg je koma kvaliteta sa samostojecim stednjacima kad usporedis sa boretti ili falcon a kosta isto

  20. #20
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    smeg je koma kvaliteta sa samostojecim stednjacima kad usporedis sa boretti ili falcon a kosta isto
    možda jesu bolji ali ih nema u Hr

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Može li mi neko reci da li je temperatura na automatskom programu kod aeg ugradnih rerni podesiva. Npr.kad upalim program za kruh odmah mi registruje temperaturu od 180 stupnjeva i ne mogu da je smanjim niti pojačan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •