Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 148

Tema: Popis apsolutno nepotrebnih stvari

  1. #51
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Kumovi su nam donijeli onu stolicu-hranilicu koju neće koristiti još najmanje 6 mjeseci pa je trenutno u boravku, glumi umjetničku instalaciju.
    Možda je prerano, ali mislim da će ti kasnije savršeno poslužiti. Ja sam svojevremeno čuvala jednog bebača i ovo mi je bilo od velike pomoći.

  2. #52
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Boldano je ono što je nama must have, a crveno ono što se pokazalo nepotrebno:

    Nama je super krevetić i naučio je spavati po noći od početka, ali zato po danu ni blizu. Mislila sam da mi ogradica ne treba, ali je A. počeo sa 2 mj. širiti rukicama i udarati o ogradu, pa mi je mama sašila ogradicu od nekog tankog šarenog poplunića kojeg je dobio - pa ima 2 ogradice za 0 kn, a one koštaju i po 400 kn.

    Isto mi je must have komoda za presvlačenje. Kadicu koristili nekoliko puta i gotovo, jer ju je A. prerastao gotovo odmah (rodio se sa 55 cm), ha, ha., ali smo na poklon dobili neku napravu za kupanje u velikoj kadi - obična debela metalna šipka u obliku kvadrata na koju je navučen frotir i onako je ukošena. To nismo dobili iz RH, pa ne znam gdje to ima za kupiti, ali mi je to tako super, jer mogu kupati A. od početka a da mu voda ne uđe u uši i sl. Ima nešto poput toga plastično u Turbo limaču...

    Izdajalicu kupila naknadno kada sam imala zastoj i upalu, ali onu malu za 30,00 kn, koju pumpaš rukom i možeš sam regulirati pritisak.

    pumpica za nos isto je must have, ali ne neka meka, već ona malo tvrđa. Super došla jer A. već 3 tjedna ima začepljen nosić :tužni smajlić:

    Isto tako sprej za nos (sterimar, miramar ili sl.), sirup za temperaturu ili čepiće i tako to...

    Kolica bez košare (A. rođen u ljeto) - sada imamo navlaku za zimske dane i to je dovoljno.

    U skafander ne može, jer mu je gornji dio tijela duži pa mu ne mogu navući na ramena...

    Ne znam šta bih sa puderom ali kozmetiku nisam kupovala, jer sam dobila na poklon Nivein ruksak i to mi je super stvar, kad idem bilo gdje za staviti pelene i ostalo, pogotovo za kod doktora.

    Trljačicu koristim tek od nedavno, a ručnike sa kapuljačom je već prerastao, a dobili smo ih 6 komada :shock:

    Nismo koristili benkice, već isključivo bodiće i to mi je bilo super. Nismo mogli nositi ona plišana odjelca sa stopalima, jer mu gornji dio bude prekratak, a nogavice dugačke :/ Super su trenerkice

    Baby alarm još ne koristimo, ali ćemo ga sigurno koristiti kada A. preselimo u njegovu sobu - sad je još s nama u sobi. Platila sam ga 100,00 kn pa mi se to ne čini tako strašno.

    Hodalicu smo dobili, ali koliko će koristiti ne znam, još je rano za prognozu.

    Autosjedalicu onu malu kao nosiljku dobili smo s kolicima i bila nam je stvarno super, iako smo je brzo izrasli, a super je bio i viper, kojeg smo prerasli radi kilaže, ali je bio zakon.

    Nama se pokazalo nepotrebna duda varalica.

    Must have su mi grickalice za zube i najbolje su one meke iz DM-a. Koristimo ih od 2. mjeseca (zubići izbili sa 4,5 mj.). Imamo ih 5-6 raznih boja. Uvijek završe na podu i sl.

    Super mi je i didaktička dekica - još je u funkciji od kad A. ima 2 mjeseca.

    Eh, da - tetra pelene stavili par puta kad smo A. nosili kod pedijatra, ali nitko ništa nije komentirao, pa smo to izbacili, a nismo ga nikako široko povijali od početka - samo jednokratne pelene. One platnene pelene mi koristimo kod dojenja, brisanje kod bljuckanja i sl.

    Sad se ne mogu više sjetiti, ali ću nadopisati ako mi još nešto padne napamet.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa
    pumpica za nos
    neupotrebljivo

  4. #54
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    poklon za 1. rodjendan - neki bijesni auto na baterije sa daljinskim upravljacem i antenom
    to je neko iživio dječačke snove

    neka mojoj niki to netko pokloni, tata će se vrlo rado poigrati

  5. #55
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Krevetić i previjalište za Karla, zna se drugo dijete, znate već što vas čeka. Ali kod prvog djeteta: hrpe jednokratnih pelena marki koje nam nisu odgovarale, hrpa kozmetike koju smo isprobavaliradi Anine kože i na kraju došli do vode i maslinovog ulja, a za ruke prati "Kopf bis Fuss gel". Od toga nema reakcija.
    Apsolutno bitno:
    jastuk za bebe (bio nam je otkriće kod drugog djeteta), jastuk za dojenje (imamo ih dva), marama za nošenje (imamo je već 7 godina, sada nećaka u njoj).

  6. #56
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    Kadicu koristili nekoliko puta i gotovo, jer ju je A. prerastao gotovo odmah (rodio se sa 55 cm)
    E vidiš, ovo je pravi prilog onoj gore navedenoj tezi kako svi imamo drugačije navike . Mi kadicu koristimo i dan danas, a imamo gotovo 20 mjeseci, 85 cm i preko 13 kg. Montirana mi je u spavaćoj sobi uz komodu za presvlačenje. Posjednem ju i okupam bez ikakvih problema. Ona i šprica i igra se i u ničemu nije zakinuta što se toga tiče. Glavni razlog za kadicu je moja osjetljiva kičma pa i dalje imam namjeru u njoj je kupati.

  7. #57
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    JaMajka dala si mi dobru ideju :namig:
    Kada moj malac počne sam sjediti možda se vratimo kadici, sada stradaju moja leđa, jer se moram sagnuti nad tuš kadu i dizati A. koji ima 12 kg :tužni smajlić:

    Sjetila se da nam je dobro došla i klokanica samo što više ne mogu nositi A. u njoj jer mi je pretežak. Da nema kolica ne znam što bih dvalih od smijeha:

  8. #58
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Vreca za spavanje
    Hopsalica
    Jastuk (koji sam kupila prije poroda )
    Benkice

  9. #59
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    kod nas je na sreću malo promašenih investicija, jer jednostavno investirali nismo puno-dosta toga smo nasljedili, dobili ili naručili.
    kao potpuno nepotrebno pokazalo se:
    -jastuk za bebe
    -pumpica za nos
    -plišanci (ne trza na njih uopće)
    -(kršitelj koda)ova bočica koju sam u panici naručila iz bolnice jer sam mislila kako dojenje ipak neće ići+kutija (kršitelj koda) adaptiranog.
    -kinderbet-u sobi je samo zato jer nemamo kuda s njim.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Mi smo kinederbet dobili, obojali ga u prekrasnu boju breskve, a sada mi služi za odlaganje neispeglane odjeće.

    Htjela sam kupiti i Niveinu torbu s kozmetikom, no odustala sam na svu sreću, jer se kupamo u vodi s par kapi baby ulja i mažemo vitaminskom kremom koju kupimo u apoteci. Ne miriši lijepo, ali nam je super.

  11. #61
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    sad se mogu sjetiti samo klokanice kao potpuno promasene investicije- Luciju sam jednom nosila u njoj, kad smo ju isli prijavit na policiju.
    tako sam se elegantno rasula posred petrinjske skupa s bebom u klokanici da sam skoro umrla od straha.
    klokanicu prodala al jos uvijek imam tikove kad vidim primjerak iste

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Kad sam vidjela da nećakinja provodi 4-5 sati u baby gym-u kupila i Dori a ona provela tamo čitavih 5 min-bačen novac
    Benkice totalno nepotrebne
    Kupili smo a i dobila je dosta robice pa je puno toga prerasla da nije iznosala
    Plišane igračke
    Kolica nije obožavala tako da mi je sad žao jer sam mogla proći samo sa kišobran kolicima i uštediti preko 2000 kuna.

    Meni su super pomogli alarm,izdajalica na početku,onaj jastuk za dojenje sam koristila u trudnoći za spavanje a poslije ne puno.Dora spava u krevetiću,znala se i po sat vremena igrati u vrtiću.Hodalicu na sreću nismo kupili a ni dobili.

  13. #63
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    [quote="andrea"]
    Citiraj tweety prvotno napisa
    ej, cure da je meni netko rekao prije poroda, da mi je krevetić nepotreban, ja bi rekla nek mi se opet javi kad se spoji s mozgom
    Sorry, ovo je mozda glupo pitanje , ali nekoliko vas je reklo da vam je kinderbet bio nepotreban- gdje vam je onda spavalo dijete?!?!? :?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pa kraj mene, u bračnom.

    Muž u drugoj sobi

  15. #65
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    A ja bas htjela pohvaliti sve mame koje ne trebaju krevetice, a fakat ih ima. 8)

  16. #66
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    [quote="momtobe"]
    Citiraj andrea prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    ej, cure da je meni netko rekao prije poroda, da mi je krevetić nepotreban, ja bi rekla nek mi se opet javi kad se spoji s mozgom
    Sorry, ovo je mozda glupo pitanje , ali nekoliko vas je reklo da vam je kinderbet bio nepotreban- gdje vam je onda spavalo dijete?!?!? :?
    u mojem pooovelikom krevetu.ja sam bez muža

  17. #67

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Nama je baby alarm najbolja stvar koju smo dobili za malog (istina, naručili smo ga). Koristimo ga od prvog dana i još uvijek i mislim da će mo ga još dugo koristit.

    Nama se kao nepotrebna pokazala ogradica za krevetić jer (ono malo što je provodio u njemu) si ju je kad se počeo okretat prevlačio preko glave pa me bilo frka da se ne objesi na to.
    Što se tiče benkica ni ja ih ne volim, al smo bili prisiljeni koristit ih prva 2 tjedna jer su Roku pri porodu slomili ključnu kost pa nismo smjeli oblačit ništ prek glave.

    Po meni je najbolje kupit osnovne stvari, a ostale po potrebi. Skuplje stvari bi možda bilo bolje za prvu ruku posudit ak imate od koga pa ak koriste kupit.

  18. #68
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Citiraj momtobe prvotno napisa
    [Sorry, ovo je mozda glupo pitanje , ali nekoliko vas je reklo da vam je kinderbet bio nepotreban- gdje vam je onda spavalo dijete?!?!? :?
    u mojem pooovelikom krevetu.ja sam bez muža
    a mi koje imamo muža, imamo i kauč :D

  19. #69
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    neprotrebno: vrtić, hodalica, plišane igračke, puder i marama (znam, znam, sad me možete ubiti)

    must have: krevetić, sva odjeća, posteljina, izdajalica, pelene, gumene grickalice, podbradnici...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa
    neprotrebno: vrtić, hodalica, plišane igračke, puder i marama (znam, znam, sad me možete ubiti)

    must have: krevetić, sva odjeća, posteljina, izdajalica, pelene, gumene grickalice, podbradnici...
    Joj, poslid - nama je puder pred mjesec dana postao otkriće. Dobili smo ga u onoj Niveinoj torbi i služio je kao igračka H kad sam ga prematala.
    Međutim, H je malo debeljuškast i ispod vrata mu se stalno crveni pregib. Čime sve nismo probali mazati i ništa. I onda rekoh, ajde da vidimo taj prašak. I - wow! Nakon dva prašenja, crvenilo nestalo.
    To nam je sad postalo must have.

    Marama nam je bila prije zanimljiva, sad isto više nije. Probat ću hildegardin sling pa ćemo vidjeti.

    Od tvojih must have, nama su krevetić, izdajalica i gumene grickalice nešto bez čega normalno odrastamo. Podbradnike ne želi više niti vidjeti, stalno ih skida ako mu ih stavim, ali moram reći da lijepo papa, čak i juhu, ne teče mu iz ustiju, tak da se uopće ne zamaže.

    Druga je stvar kad će početi sam jesti. Možda nam opet postanu must have.

  21. #71
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ili imamo muža koji se jadničak stisne na čošak :hhih

    nije se pokazalo:
    -krevetac-tu i tamo po danu ili prvu turu uvečer, ali nije baš zadovoljan,uglavnom,mogli smo i bez njega.
    -jastuk-meni je to odvratno, ograničava moj kontakt s njimemali to je samo kako se ja osjećam
    -prematalica-i je i nije.M je toliko živa beba da je u rodilištu "izaša" iz onog jastuka bacajuć se nogicama..na prematalici ga je uvijek problem presvuč,ali je super za njegovu robicu.
    -bočice i izdajalice...izdajanje mi je bljak,a ionako se ne odvajam od njega,bočice smo kupili 1 mi za svaki slučaj,a druge svi oni koji misle da beba treba bočicu pod svaku cijenu-yeah,right!još ih nismo upotrijebili,sada,sa početkom dohrane,u upotrebi je didaktička čaša.
    -benkice.to mi je totalno bezveze,pogotovo jer se nismo široko povijali
    pa ih nismo imali čime uhvatit na dnu,
    -užasno mi je žao šta je dobio tonuuu robice od ljudi koji nisu dobro računali pa je bila kriva veličina za krivu sezonu,neke divne stvari su ostale netaknute.


    -najdraži nam je mobile koji mu je kupila baka od 2-4.mj bi po pola sata buljio i pokušao ga dohvaitit.i babygym voli.druga baka mu je kupila onu igračku u koju se ubacuju oblici.još je naravno nezna koristit ali je obožava.
    -super su nam bile gazice koje nam je isto baka otkrojila od velike gaze i porubila.
    -bodići od Galeba-nemaju ni one botuniće na vrhu nego se kad se oblači to raširi.jako praktični.
    -babybjorn.sad je težak ali dosad u upotrebi 24/7
    -autosjedalica,naravno,bez nje ni u dućan autom!
    ...

  22. #72
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Potpuno nepotrebno: sterilizator.

    djelomično: cca 25 od 30 "podbradnih pregačica"

    nama neophodno bila je izdajalica (posuđena, koju moram vratiti... ) i koja me je spasila u 10000 prilika....
    + kolica
    - klokanica (bilo nas je strah koristiti je dok je bio mali, a kasnije smo ovak i onak uživali nanašajući ga...)
    - dječji poploni i sl za dječji krevetić (tek sad koristimo poplon samo radi toga što mu je vreća premala, a s obzirom da je dimenzija krevetića moram izmišljati trikove kako bi mi djete normalno spavalo)
    + vreće za spavanje (ako spava sam u kindaču što je obično do ponoći ili do najduže 2-3 sata)

    Eto..

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Rok je stra tek nešto manje od 2 mjeseca pa nismo baš došli do svih spoznaja o tomer što mu treba a što ne, ali iz ove kratke prakse evo iskustava:

    potpuno nepotrebno:
    - mobil (a imam 2! koja budala stavi gore glazbu koja traje svega 45 sekundi pa moram non-stop trčat u sobu navijat?! mi dobili cd sa super instrumentalima za bebe pa staviš u liniju i na repeat, svira cijelu noć!)
    - vreća za spavanje (tako mi je žao jer sam žicala mamu da mi ju kupi-osim što sam ga jednom u nju stavila kad sam ga vozila u kolicima jer je dekica bila u pranju-nismo ju više koristili)
    - klokanica - dobili je, ali kako ju ni jedan pedijatar ne preporučuje kupili mi maramu...


    must have:
    - ležaljka (da ju nemam ne znam kud bih s njim preko dana! ovako u njoj provodi svo vrijeme kad nije u kinderbetu (u kojem samo spava noću) ili na rukama). u njoj provodi 60% vremena i preporučujem svima
    - marama - super stvar kad treba skoknut do dućana, placa, videokluba i sl.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    koliko košta ta marama i di je ima za kupiti ?
    imamo klokanicu, nismo još isprobali, kad se smije uopće (moja djevojka ima 20 dana) ?

  25. #75
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    potpuno nepotrebno:benkice(100 x su nam bili bodići)
    izdajalica (kršitelj koda)(platili je 350kn ,a 100x nam je bolje i lakse islo rucno izdajanje)!

  26. #76
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Citiraj emily prvotno napisa
    poklon za 1. rodjendan - neki bijesni auto na baterije sa daljinskim upravljacem i antenom
    to je neko iživio dječačke snove
    tata sa 2 kceri :D

  27. #77
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    miha,jel to onaj nas cd za bebe?? ak je-drago nam je da se vama i roku svidja!! :D i nama je super,a pogotovo nasoj pikici!!jedino mi je zao sto ih po zg-u bas i nema!! :/ pretrazila sam skoro sve cd shopove!!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Miha, vreća za spavanje dobro dođe kasnije, kad se počnu prevrtati i obrtati u svim smjerovima.

    Za ostale stvari se slažem (mobila imamo 3, jedan smo Petri objesili umjesto lustera ).

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa
    koliko košta ta marama i di je ima za kupiti ?
    imamo klokanicu, nismo još isprobali, kad se smije uopće (moja djevojka ima 20 dana) ?
    maramu sam kupila u kamarisu u tkalčićevoj. e sad, ja sam uzela onu šarenu koja je poprilično skupa (540kn za gotovinu, 600kn na karticu), al nisam požalila ni kune koju sam dala. naime, kad se sjetim da grada ne bih vidjela da je nemam (jer ni u jedan tramvaj, naravno, ne možeš s kolicima, a i rijetko koji video klub, dućan pa čak i apoteke imaju prilaz za kolica u koja po ovoj zimi ni ne želim stavljati juniora). ovako priljubljenom uz mene ili MM-a mu je puno toplije i ljepše, a mi smo glavna atrakcija gdje god da se pojavimo...
    inače, imaš u kamarisu i njihovih, jednobojnih marama koje su nešto jeftinije, ali nisam sigurna za cijenu - mislim da se kreću između 350 i 400kn.

    što se klokanice tiče, ja sam sanjala o njoj prije, a MM je htio bebu samo da ju može nosit u njoj i hvalit se okolo - što da ti kažem, sad stoji ispod kreveta neraspakirana... ne znam koje je stajalište drugih pedijatara, ali naš kaže NE PRIJE NEGO ŠTO BEBA POČNE SJEDITI! mislim da ju mi ni nećemo koristiti jer do tog će trenutka Rok biti toliko veliki da u nju neće ni stat, dok umaramu (navodno) ide do 3. godine...

  30. #80
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    cure koje niste koristile kadicu za kupanje bebe, kako ste ju onda kupale? pretpostavljam da se beba kupala zajedno s roditeljima, e sad pitanje je li to uvijek prakticno?

    uzasavam se nepotrebnih i suvisnih stvari tako da mi je ovaj topic super dosao

  31. #81
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja sam koristila kante za bebe i imam ih tri ili četiri. Nosila sam je i na more. Preporučujem!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Kakve su to kante? :?

  33. #83
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cure koje niste koristile kadicu za kupanje bebe, kako ste ju onda kupale? pretpostavljam da se beba kupala zajedno s roditeljima, e sad pitanje je li to uvijek prakticno?

    uzasavam se nepotrebnih i suvisnih stvari tako da mi je ovaj topic super dosao
    ja sam frana tuširala do petog mjeseca (ispod pipe), onda se jedno mjesec dana kupao u kadici, a nakon šestog mjeseca u velikoj kadi.
    nismo se kupali zajedno, osim kad je imao rota virus i još neku virozu pa je povraćao i po meni i po sebi. nisam nam mogla skinuti odjeću preko glave već sam nas prvo morala istuširati pa tek onda skidati.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    maramu sam kupila u kamarisu u tkalčićevoj. e sad, ja sam uzela onu šarenu koja je poprilično skupa (540kn za gotovinu, 600kn na karticu), al nisam požalila ni kune koju sam dala...
    Miha, molim te možeš li mi reći kad si ti kupila tu šarenu maramu u Kamarisu? Ja bih tako rado neku šarenu, a mislila sam da imaju samo one jednobojne :? Ako kažeš da su te jednobojne njihove, a od kojeg su proizvođača onda te šarene koju si ti kupila? Jel piše nešto na njoj?
    I koje su bojice?
    Malo sam dosadna s pitanjima, ali baš sam se razveselila kad sam pročitala da se i kod nas mogu kupiti šarene marame (mislila sam si već naručiti, ali ovo je ipak jeftinije ako kupim kod nas-nema poštarine ako ništa drugo).

  35. #85
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Felix napisa:
    cure koje niste koristile kadicu za kupanje bebe, kako ste ju onda kupale?
    već sam gore napisala da mi imamo neku "ležaljku" za bebe kako se lako mogu kupati u bilo kojoj kadi, pa čak i tuš kadi. To je od metalnih šipki poput trokuta, tako da je glava izdignuta i ona je samo do malo ispod guze, a na te dvije šipke nategnuto je platno od ručnika, koje se može lako skinuti i oprati i ponovo u upotrebu. Ne znam da li to ima ovdje u RH, jer sam dobila na poklon iz SiCG, ali ima nešto slično plastično u Turbo Limaču. Dakle beba ne sjedi na tome već je u ležećem položaju i nema šanse da voda dospije u uši i ispiranje kose je super.
    Baš sam se raspisala, ali nemam sliku na netu pa da je prikačim :/

    Mene zanima šta vam je bilo super od igračaka, a šta je bilo nepotrebno u prvoj godini života Prvenstveno mislim na didaktičke (osim baby gyma - to imamo).
    Imate li one guralice, koje služe umjesto hodalica - sa više mogućnosti ili one tricikle, u kojima se beba može najprije ljuljati i biti zavezana, onda hodati uz pomoć toga i na kraju se gurati na tome (nema pedale)?
    Imate li npr. neke igračke u koje se guraju razni oblici i sl.?

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi smo dobili na poklon guralicu-tricikl (preslaže se iz jednog u drugo) od TOMY-ja. Kao guralica se nije baš pokazala, jer stvarno "leti" pa je često zbog prevelike brzine završio na nosu :/ Tu mi stvarno fali neki dio kojim bi se moglo regulirati kočenje na kotačima, da pružaju neki otpor, a ne samo fijuuuu...

    Presložili smo ga u tricikl s prikolicom i to mu je sad super igračka. Mada, on sjedne na tricikl, podigne ga u zrak i tako hoda s njim, a ne odguruje se.

    Imamo i jedan autobus s rupama u obliku kruga, patkice, trokuta, zvijezde... i s time dijelove u istim oblicima. Ti dijelovi su punjeni nekim kuglicama pa zveče. On još ne kuži da mora gurati isti oblik kroz odgovarajući otvor, ali kao zvečkice su mu ti oblici zabavni.

    I obožava knjige o Piku. "Gdje je Piko?" mu je favorite, čitamo je :zijeeev: 100 puta na dan.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa
    Mene zanima šta vam je bilo super od igračaka, a šta je bilo nepotrebno u prvoj godini života Prvenstveno mislim na didaktičke (osim baby gyma - to imamo).
    Imate li one guralice, koje služe umjesto hodalica - sa više mogućnosti ili one tricikle, u kojima se beba može najprije ljuljati i biti zavezana, onda hodati uz pomoć toga i na kraju se gurati na tome (nema pedale)?
    Imate li npr. neke igračke u koje se guraju razni oblici i sl.?
    Umetanje oblika postalo nam je interesantno tek s 10-11 mjeseci (ali još uvijek je u igri). A prvih mjeseci su nam glavni favorit bile razne zvečke (što glasnije, to bolje), onda dječji mobitel (K's kids), naravno, i pravi mobiteli i daljinski svih vrsta (nevjerojatno kako je brzo naučio razliku između pravog predmeta i igračke). Pa onda one plastificirane slikovnice za kadu, onda plastične kocke (ima od Fisher-Price zgodnih, još uvijek su nam interesantne). A najbolje od svega bile su čašice na umetanje (7 komada, većih i manjih - mogu se umetati jedne u drugu, slagati jedna na drugu, služile su nam za igru na plaži, itd). To svakako preporučujem.
    Guralicu je dobio tek za prvi rođendan (dapače, dobio je dvije ), i obožava je.
    Nepotrebno od igračaka - plišanci. Ali o tome je već dosta bilo riječi.

  39. #89
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi imamo posuđenu Tomy guralicu, ali ne tu koja se pretvara u tricikl, i isti problem - previše juri i uopće nije dobra za guranje :? baš sam mislila kupiti tu sa triciklom, ali ako je ista stvar ne znam hoću li, možda radi tricikla.

    Dobre didaktičke igračke za djecu oko godinu dana su - ti oblici za ubacivanje, s tim da je bolje da je što jednostavnija i da ima samo trokut, krug i kvadrat za ubacivati, pa onda kocke svih vrsta (za slaganje jedna na drugu), pa bilo što za ubacivanje predmeta u to (mi smo napravili igračke od posude za prašak i malih flašica od jogurta i sitnijih predmeta koje smo našli po kući, ali to se koristi samo uz nadzor), slikovnice sa tvrdim stranicama za listanje, dobri bi bili neki veliki plastični šarafi ili isto nekakve flaše da dijete na njih šarafi čepove (to malo kasnije), one čašice za slaganje jedna na drugu i vađenje van, nešto što ima nekakve gumbiće koje dijete treba pritisnuti kažiprstom a da onda igračka proizvede nekakav zvuk. Eto, mi smo bili na radnoj terapiji i to su nam dali za igranje - to je znači didaktika za jednogodišnjake.

    A najbolje igračke osim gorenavedenih su nam jedan Megablocks kamion sa velikim kockama za slaganje, jedan komplet od Fisher Price kojeg nema kod nas a isto je nakakva slagalica-pikalica, i one bebe-ćelavice.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    nema šanse da voda dospije u uši
    meni patronažna rekla da uopće nije problem ako voda dođe u uši
    je li to istina ili ipak nije ?

  41. #91

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ja mislim da se ne treba toga bojati.
    Pa bebe i rone u bazenima i na raznim terapijama bez štitnika za uši.

  42. #92
    haribo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    deutschland
    Postovi
    1,353

    Početno

    Dude (za K su to igracke, nikad mu nisu koristile u svrhu dudanja)!

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    nama je osim već gore spomenutog jako koristila plastična podloga protiv sklizanja u kadi,
    te stolica za bicikl ,provodimo u njoj sate za lijepog vremena(naravno sve u svoje vrijeme)
    apsolutno nepotrebno-krevetić(ali još se nadam da će doći u funkciju)

  44. #94

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Mala01 prvotno napisa
    Citiraj miha prvotno napisa
    maramu sam kupila u kamarisu u tkalčićevoj. e sad, ja sam uzela onu šarenu koja je poprilično skupa (540kn za gotovinu, 600kn na karticu), al nisam požalila ni kune koju sam dala...
    Miha, molim te možeš li mi reći kad si ti kupila tu šarenu maramu u Kamarisu? Ja bih tako rado neku šarenu, a mislila sam da imaju samo one jednobojne :? Ako kažeš da su te jednobojne njihove, a od kojeg su proizvođača onda te šarene koju si ti kupila? Jel piše nešto na njoj?
    I koje su bojice?
    Malo sam dosadna s pitanjima, ali baš sam se razveselila kad sam pročitala da se i kod nas mogu kupiti šarene marame (mislila sam si već naručiti, ali ovo je ipak jeftinije ako kupim kod nas-nema poštarine ako ništa drugo).
    - kupila prije cca 2-3 tjedna
    - njihova marama, ali materijal uvoz iz j.amerike. frendica ima didimos maramu (100eura u beču), uspoređivale smo i materijal je isti!
    - boje - crvena, plava, bež, i neka onak indijanska (barem kad sam ja kupovala)

    otvori blog dolje-imaš sliku MM-a i Roka u marami!

    p.s. sorry na šturosti, tipkam jednom rukom jer mi Rok spava na drugoj ...

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    8) Tnx! Ići ću pogledati... ja sam htjela didimos maramu, ali su fakat skupe, pa nisam htjela jos i naručivati poštom. Ako kažeš da su materijali isti, onda se fakat isplati kupiti kod nas! Baš ću se prošetati do Kamarisa...

  46. #96
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Pa kraj mene, u bračnom.

    Muž u drugoj sobi
    Ne biste vjerovale, ja sam prvi put cula da djeca spavaju sa roditeljima u krevetu!!! ali sam se zato od jucer informirala na rodi o AP, i cijeli pristup mi se jako sviđa... jedino, mozda je to zato sto cekam prvo dijete, ne mogu se zamisliti da nemam cijelu noc mirnog sna tako dugo! velika sam spavalica. I jos me nesto zanima- sto je sa vasim seksualnim životima??? Meni i mom muzu bracni je krevet the mjesto za pravljanje beba...
    Nitko to ne spominje!

  47. #97
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    joooj, čekaj da rodiš pa da ti se cijeli život preokrene naopačke!

    beba se budi ovako i onako, pa je puno lakše uvaliti ciku u krevetu nego ustajati, odlaziti do kindača, dojiti/uspavati, spuštati natrag (nekoliko puta), vraćati se u krevet... a osjećaj kad se stisneš uz mali, topli, mirisni zamotuljak je neopisiv. zamisli koliko to tek znači bebi koja je 9 mjeseci živjela u tebi, slušala tvoj glas i srce i ljuljuškala se u ritmu tvojih koraka.

    seksualni život je ono što se događa kad se potrefi da niste preumorni, beba spava, nemate ništa preče za napraviti i nađete se istovremeno na kauču, istuširani i siti. a to nije često. :keeeez:

  48. #98
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    joooj, čekaj da rodiš pa da ti se cijeli život preokrene naopačke!

    beba se budi ovako i onako, pa je puno lakše uvaliti ciku u krevetu nego ustajati, odlaziti do kindača, dojiti/uspavati, spuštati natrag (nekoliko puta), vraćati se u krevet... a osjećaj kad se stisneš uz mali, topli, mirisni zamotuljak je neopisiv. zamisli koliko to tek znači bebi koja je 9 mjeseci živjela u tebi, slušala tvoj glas i srce i ljuljuškala se u ritmu tvojih koraka.

    seksualni život je ono što se događa kad se potrefi da niste preumorni, beba spava, nemate ništa preče za napraviti i nađete se istovremeno na kauču, istuširani i siti. a to nije često. :keeeez:
    Tebe bi stalno mogla potpisivati. Tako i ovaj put, potpisujem sve što si rekla, ups postala!

  49. #99
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Ono što nam nije trebalo su prvo dudice, bočice, izdajalica (uvijek se stigne kupiti), kozmetika te krevetić.

    I kolica a pogotovo kolica koja kostaju nekoliko tisuca kn, brr i sad se stresem kad se sjetim, e sad, koristila sam ih ja neko vrijeme, no velik dio sam ih gurala a beba u rukama.

    Moja preporuka bi bila kupiti jeftinija kolica, skuplju autosjedalicu i obavezno maramu.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Nama je kum obećao za prvi rođendan guralicu pa me zanima gdje se mogu kupiti ove s triciklom?

    A što se tiče seksualnog života potpisujem ms.ivy. U stanu postoji puno mjesta za te stvari ( mašta na volju) osim bračnog kreveta. Mi imamo i bake i dede servis kada želimo biti malo sami.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •