Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 138 od 138

Tema: Reakcije okoline na maramu

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    ja imam bilu maramu a ljudi su mi prilazili pitajući me šta ga boli i šta sam polomila
    A kad šetam slingom ovim mojim lipin gradon, onda, eto, šetamo sami jer je ljudima neugodno kako nas svi gledaju. Nisam nikad dobila negativne komentare, samo upite jel mu udobno unutra.
    A jedan mi je dečko rekao da imam najbolju stvar na svitu i kad on bude ima dite da će ga isto u slingu nositi.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Mi smo u Bosni i nisam ocekivala ovako pozitivan stav. Svi se samo smiju i govore kako je to slatko . Nadam se da cu naci malo sareniji materijal jer je ovaj sada samo zut. Sama sam sasila

  3. #103
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Nosila sam je u marami kad je imala mjesec dana prvi put (trebalo mi je dok je nisam nabavila) - izgledala sam kao divovski klokan. Komentari su bili svakakvi, ne sjećam se ničega posebno, osim -
    kada je imala oko šest mjeseci sam je nosila u buda položaju u slingu.
    A gdje su joj noge?
    Pa dali je boli?
    Kako ona to sjedi? (i onda bi rukama pokušavali smotat poziciju).

    Sad je nosim u slingu i odvali mi kuk sa težinom, al ne dam se! (ista fora, ona + kolica = više od 20 kila, a stepenica..... )

    Pouch svima izgleda "Kulturniji" jer je neki retro elektro uzorak i nema repa. Mislim da taj rep najviše asocira na R. manjinu, makar moju okolinu. Žalosno.

  4. #104
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa
    ja imam bilu maramu a ljudi su mi prilazili pitajući me šta ga boli i šta sam polomila
    A kad šetam slingom ovim mojim lipin gradon, onda, eto, šetamo sami jer je ljudima neugodno kako nas svi gledaju. Nisam nikad dobila negativne komentare, samo upite jel mu udobno unutra.
    A jedan mi je dečko rekao da imam najbolju stvar na svitu i kad on bude ima dite da će ga isto u slingu nositi.
    ja sam bila s Nerom u slingu u onom dućanu cipela u kalelargi (nasuprot borova) i žena se oduševila

    naš grad nije kolica-frendly

  5. #105
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    naš grad nije kolica-frendly
    .. nažalost, rijetko koji je...

    I zato su nosiljke uvijek odlično riješenje!

  6. #106
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Mi zivimo u vrlo tolerantnoj sredini (doduse, nece Englez na glas bas sve izreci, ljepse je suzdrzavati se ), ali i vrlo maloj - i nosiljke poput nasih su dosta rijetke. Tako da smo definivno atrakcija gdje god da se pojavimo. Nekoliko puta su nas zaustavljali na ulici i pitali gdje se marama moze kupiti, je li komplicirano staviti bebu u "to", a bas danas sam osoblju u ducanu djecije opreme gdje sam kupovala novu AS odrzala citavu malu demonstraciju jer su napokon skuzili sta su "ti slingovi" za koje ih mnogi kupci pitaju.
    Lijepih epizoda ima na pretek, ruznih ili neugodnih nikada nismo imali.

    Najljepse mi je kada jos nekoga zagrijem za samu ideju nosenja kada vide koliko moj bebac uziva (a i ja). Proslog tjedna prijateljica me upitala da joj pokazem kako koristiti sling, jer njen sin vristi u kolicima, a Baby Bjorn joj je sve neudobniji. Pokazala sam im kako koristiti Mei Tai i vec si je narucila jedan. Njen sin se inace rodio carskim rezom (jos u trudnoci otkrivena mu je teska srcana mana, koja je sada operacijski uklonjena) i pricale smo o tome kako joj je tesko pao nacin na koji je njena trudnoca zavrsila, vrlo naglo i hladno, uz sav stres koji je pratio strah za bebin zivot. I cim je prvi put stavila bebaca u MT, odmah je rekla "pa ovo je kao da sam opet trudna". Svi mjeseci klokanice nisu joj dali osjecaj zadovoljstva kako taj jedan trenutak u vrlo obicnoj nosiljci.

  7. #107
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    I da, svi, ali bas svi kada vide Alana u marami kazu jednu od dvije recenice:
    "You look comfy in there"
    ili
    "Snug as a bug in a rug".
    Ali bas svi 8)

  8. #108
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj ornela_m prvotno napisa
    "Snug as a bug in a rug"
    hihi

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    mene jučer jedan tip nasmijao...
    šećemo mi u marami (hoppediz, crveno-narančasta), i tip se zabulji i izvali: a dobro si se ti to sjetila, ručnik, ha?!

  10. #110
    maaja79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    bih
    Postovi
    178

    Početno

    hehe rucnik
    a da si se dobro sjetila, jesi (:

  11. #111
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    mene jučer jedan tip nasmijao...
    šećemo mi u marami (hoppediz, crveno-narančasta), i tip se zabulji i izvali: a dobro si se ti to sjetila, ručnik, ha?!


    neko je bio spominjao neki stolnjak

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Meni je komšinica jednom rekla: vidi kako si se fino setila da je zamotaš u to, a dobro je, što da kupuješ kad možeš da napraviš (mislila je što da kupujem klokanicu), samo pazi da ti ne ispadne. A onda opipa maramu pa kaže: a to je zavesa?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    250

    Početno

    ej cure,mene zanimaju marame,nisam bas upucena u nazive marama i koja je od kad.ja sam koristila klokanicu i super mi je to.sad bi htjela maramu da bebu nosim na kuku ako toga uopce ima.mala ima skoro 10 kg i vec mi je teska za klokanicu!pa mi molim vas nesto o tome recite
    koja je marama,cijena i di ju mogu nabaviti?

  14. #114
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    na boku možeš nositi dijete u bilo kojoj marami ili slingu

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    u Beogradu je gotovo nemoguce vidjeti zene koje nose bebe u marami. Vidjela sam ukupno 1. Naravno da su me svi zagledavali kao da sam marsovac. Najzabavnija reakcija mi je bila od jedne bakice koja mi je prisla i uzviknula: Sta ti je to? Jel ti to lutka?
    Rekoh: Velika sam ja za lutke....
    Onda se odusevila sto tako nosim bebu (bila je jos mala, 7 nedelja), gledala jos dugo za nama na ulici...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj maestral prvotno napisa
    u Beogradu je gotovo nemoguce vidjeti zene koje nose bebe u marami. Vidjela sam ukupno 1
    Možda nas?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    193

    Početno

    Nama se uglavnom smješkaju kad nas vide, imala sam ne bih rekla negativan već priglup komentar; žena u trgovini me pitala "aaa, bit će da ste ga zavezala u maramu da vam ne ispadne? Znate, ima za kupiti i klokanica"
    A u dućanima, dm-u, ljekarni nas promatraju detaljno , nakon što dobro prouče sling onda osjetim da mene skeniraju od glave do pete

  18. #118
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Upravo se pod mojim utjecajem 3 trudnice spremaju na nošenje u marami... mmova sestra, frendica kojoj smo bili na svadbi s maramom (i plesali smo čak tako 8) ) i njena frendica koja je isto bila na svadbi.
    Planiramo baš i zajedničko šivanje marama, baš smo na izboru materijala pa tko zna kakav dobar savjet neka nam javi na naš novi topic: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...535&highlight=

  19. #119
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nas neki čudno gledaju, uglavnom stariji ljudi, a nekima smo super. Najbolja mi je reakcija dvojice teenagera (ili malo starijih dečki): "Ej stari, vidi pa to je beba unutra! Kak je dobro! Si skužil bebu unutra?"

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa
    "Ej stari, vidi pa to je beba unutra! Kak je dobro! Si skužil bebu unutra?"

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj maestral prvotno napisa
    u Beogradu je gotovo nemoguce vidjeti zene koje nose bebe u marami. Vidjela sam ukupno 1. Naravno da su me svi zagledavali kao da sam marsovac. Najzabavnija reakcija mi je bila od jedne bakice koja mi je prisla i uzviknula: Sta ti je to? Jel ti to lutka?
    Rekoh: Velika sam ja za lutke....
    Onda se odusevila sto tako nosim bebu (bila je jos mala, 7 nedelja), gledala jos dugo za nama na ulici...
    I tvoja roda u avataru nosi bebu u marami :D

  22. #122
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    ja sam dosad doživjela pozitivne komentare na maramu. U dućanu: kako je njoj tu lijepo i toplo!
    u šetnji nas troje, M. u marami, P. po rivi gleda barke...Prolazimo mimo tri čovjeka od oko 50-ak godina. Jedan se okreće i dobaci: vidi, vidi, ovo je ekološki način nošenja. Drugi na to odgovara: a neće ispasti?
    Ja sam samo nabacila i rekla: ma neće, ne bojte se! (a da sam im u vezi ekologije spomenula platnene koje nosimo...ih)

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Ja sam spomenula da bi htjela maramu - čekamo veliki izlazak za tri mjeseca.
    I jedna od reakcija je bila da će bebi biti unutra vruće (budući da marama konkretnim osobama nije nepoznata)
    E sad ako ima kod vas ljetnih beba - kakva su vam iskustva s maramom?
    Meni se jako sviđa, al od te reakcije mi je u glavi slika preznojene mame i zakuhane bebe.
    Jer kad malo naraste ionako će vjerojatno biti u kolicima i slično - o tome još nisam razmišljala (možda sling).
    Al marama mi se čini baš za malo dojenče - a nama će biti skroz ljeto - od rođenja pa do navršena 3 mjeseca.

  24. #124
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mi smo se nosali po ljetu, E. je rođena 13.7. i nije nam bilo vruće rano ujutro i navečer kad smo šetali. Ionako nećeš s bebom hodati po suncu i vrućini.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    48

    Početno

    Ma znam. Al recimo ova je mama koju poznam imala bebu na sebi po kući u po bijela dana i onda ju je odmotala a mali mokar i njena majica mokra - pa mi je malo...jel...

  26. #126
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita je od rođenja baš u slingu, ne u marami. jedan od razloga je i što je naša marama prevruća za toplo vrijeme, a sling ima manje tkanine. ali, ima i tankih marama.

  27. #127
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj šapica prvotno napisa
    Ma znam. Al recimo ova je mama koju poznam imala bebu na sebi po kući u po bijela dana i onda ju je odmotala a mali mokar i njena majica mokra - pa mi je malo...jel...
    Mi se nosali u marami cijelo ljeto i obje smo bile mokre nakon par minuta, ali nisam primijetila da joj vrućina, vlaga, moj znoj,... išta smeta. Pod glavu bih stavila tetru ili gazicu da se ne lijepi i to je sve. Ja bih ionako bila mokra ljeti s njom ili bez nje. Iako sam brinula kako ću s maramom ljeti ispalo je da imam više problema zimi - previše moje i njene robe za lijepo namjestiti. :/

  28. #128
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi imamo dosta laganu maramu, pa smo opet bili mokri i u jesen, to ti je jednostavno tako, pogotovo kad se kreces. mene je to malo smetalo jer bi obicno isla negdje s metroom i onda kad dode sav onaj zrak na izlazu, sve te propuse.

    a najlakse mi je bilo zimi, bebi i meni toplo, a ne znojimo se!

    ali uza sve to, marama je spas za mnoge slucajeve: kad dijete nece u kolica, kad i hoce, al ti je komplicirano i kolica vuci, kad ti dijete nece doma zaspati samo ga stavis u maramu, i prije izlaska iz kuce vec spava...

  29. #129
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Hodam ovih dana oko kuće s G2 u marami, a G1 za ruku, pa nas ugledao neki djed: ubrao nešto ljubičica (pokazivala sam Gabrijelu proljetnice) i rekao mi da nazovem RODE

  30. #130
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Još nikad nisam doživjela negativan komentar na maramu, uvijek samo lijepe i pozitivne , pogotovo od bakica .

    Što se tiče vrućine, prošlo ljeto sam nabavila ER maramu baš zato što je tanka, pa kao da mi ne bude vruće, ali nije puno pomoglo. Isto je bilo kao u didymosici. Uglavnom smo se nosile u FWCC, s time što sam ukrižene krajeve povlačila u stranu tako da ne bude tri sloja materijala preko male nego samo jedan, ali ipak smo se vraški znojile. No, sad sam iskusnija a i beba je veća pa ćemo se po vrućini nosati na leđima, mislim da će tako biti bolje. Em je manje materijala preko nje i oko mene, em nismo toliko pritisnute jedna uz drugu kao kad je sprijeda.
    A stiže nam i jedan sling u ljetnom tonu, za svaki slučaj... :D

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Jel itko ikad u Splitu prošetao sa slingom/maramom-ljudi se okreću naočigled...čak je i meni nekad previše -mada me zapravo pogledi ne diraju...

  32. #132
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Jel itko ikad u Splitu prošetao sa slingom/maramom
    ja
    nisam primijetila nikakve posebne reakcije, par ljudi nam se smješkalo i to je bilo to

  33. #133
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ja sam u Splitu proslo ljeto bas primijetila kako se ljudi okrecu za mnom kad sam malu nosila u mei taiju. A u etnografskom muzeju su nam se poceli obracati na engleskom jer su mislili da smo stranci kad imamo tako cudnu nosiljku (i valjda domaci ne idu cesto u posjete u etnografski muzej? a to je jedan od najljepsih muzeja u Splitu!)

  34. #134
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    I mi smo se nosili po Splitu.
    Dobili smo par lijepih komentara i puuuno iznenađenih pogleda.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj vissnja prvotno napisa
    Citiraj maestral prvotno napisa
    u Beogradu je gotovo nemoguce vidjeti zene koje nose bebe u marami. Vidjela sam ukupno 1
    Možda nas?
    E.. tek sada videh, Visnja Pa bilo je to na Miljakovcu, marama "natural" boje

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Bochum/Beograd
    Postovi
    86

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj maestral prvotno napisa
    u Beogradu je gotovo nemoguce vidjeti zene koje nose bebe u marami. Vidjela sam ukupno 1. Naravno da su me svi zagledavali kao da sam marsovac. Najzabavnija reakcija mi je bila od jedne bakice koja mi je prisla i uzviknula: Sta ti je to? Jel ti to lutka?
    Rekoh: Velika sam ja za lutke....
    Onda se odusevila sto tako nosim bebu (bila je jos mala, 7 nedelja), gledala jos dugo za nama na ulici...
    I tvoja roda u avataru nosi bebu u marami :D
    Jeste Znaju rode!

  37. #137
    mali mrav avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    138

    Početno

    Nosila sam ga prvo u slingu na moru kad je imao 3 mjeseca. Reakcije su bile pozitivne i samo smo dobivali osmjehe, a čak i jedan kometar od jednog dr-a u godinama: "Kako se lijepo nosi u fiziološkom položaju".
    Kad sam ga po Zg-u počela nositi u marami uglavnom nismo dobivali komentare, već začuđene poglede ( najviše od starijih ljudi ), a evo, baš danas me jedna starija gđa zaustavila i zaprepašteno pitala što mi neće ispasti iz "toga" i u što je to zamotan!? Lijepo sam joj objasnila da mi ne može ispasti jer je čvrsto zavezan,al mi baš nije povjerovala.

  38. #138
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    nije reakcija na maramu nego na mei tai. pita mene jucer moja necakinja koja ima 8 godina da jel to pregaca za kuhanje

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •