Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 219

Tema: MagareĆe mlijeko kao lijek za diŠne probleme....

  1. #1
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno MagareĆe mlijeko kao lijek za diŠne probleme....

    Kako se bliži jesen te polazak u vrtić poćinju moje strepnje, pitanja i pronalaženje rešenja?
    Moja djevojčica je dojila 2,5g, kada smo smanjili na jedan podoj u svibnju je dobila laringitis...6 jeseci poslije za Božić opet kašalj gušenja, Srebrnjak hitna, kažu nije bronhitis, nema dijagnoze, nema lijeka, nema inhalacija.....a ona se skroz od Božića pa do lipnja ove godine punih 6mjeseci, čim sklopi oči, čak i sjedečem položaju, gušila šlajmom tako da kad je povračala zabjelila bi očima....6mj nisam spavala...pedijatar joj je na kraju dao Klavocin bid...nikad prije 3g još nije bila dobila antibiotik...po prestanku uzimanja osula se po cijelome tijelu....sumnjaju da je alergična na antibiotike...i sad se trebamo naručiti za testiranje e to će biti prava muka, tko li će ju samo držati....a onda ono još gore...dolazi zima...i aspirator, para u kupaonici, krv iz nosića od čišćenja, špricanja raznim sprejevima, morse vode, fizološke...nespavanje i gušenje.......odlazaka u slanu sobu...20 min-50,00kn.....

    I sjetim se da je mojoj sestrični negdje '80-tih godina njena baka u Hercegovini hripavac izlječila magarećim mlijekom...pa ne budi ljena ukucam ja taj pojam u tražilicu....i nađem ...ima ga kod Knina, Ivanić Grada i najpoznatiji kod Zadra, a možda negdje i u Istri....
    Litra stoji oko 400-500kn a negdje i 1000kn....
    ljudi po forumima kunu se u njegovu učinkovitost a oni i kojima i nije pomoglo kažu da nije ni odmoglo.....no pitanje je jesu li te životinje uredno testirane i bile kod veterinara jer se mlijeko pije ne prokuhano??? zanima me ispravnost tog ne prokuhanoga mlijeka, koje može i do 2g smrznuto stajati u frižderu...pije ga se 1dl na dan od 3 puta.....

    Ima li tko vlastitih iskustava, preporuka ili još kakvih lijekova poput prepeličijih jaja, jer ja stvarno svoje djete neću moći gledati opet 6mj kako ne spava i umire od kašlja a doktori ništa ne poduzimaju.....


    http://www.nacional.hr/clanak/67948/...recim-mlijekom

    http://www.magare.hr/

    http://www.zadarskilist.hr/clanci/26...onos-dalmacije

    http://www.trudnoca.net/forum/viewto...p?f=56&t=25485

    http://www.hmu.hr/index.php?option=c...mid=57&lang=hr


    Hvala unaprijed

  2. #2
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ivana, ja sam svome starijem djetetu prošlu zimu davala magareće mlijeko i to me spasilo ! On je alergicar od rođenja, do 4 g. borili smo se sa alergijom na bjelančevine, kad je to prevlado pojavio se bronhitis i alergija na prašinu,grinje....uglavnom kako sam krenula sa magarećim mlijekom bronhitis se prorijedio, to mu je mlijeko pročistilo bronhije i pluća, doslovce je povraćao žutu gustu sluz sve dok nije sve izbacio i tada se kašalj primirio. Osim što ga rijeđe uhvati bronhitis, dobio je apetit i nadebljo se.
    Ja sam mlijeko nabavljala na Pelješcu, litra je 200 kn, svježe mlijeko bi zaledila u one vrečice za led i svaki dan mu davala na tašte ujutro jednu i pred spavanje drugu "kuglicu" što ti odgovara jušnoj žlici. Obično se dozira prema godinama, moj malac ima 5. Ja bi ti svakako preporučila da probaš, nemaš što izgubit ! Ja ću mome sad najesen ponovo davat.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    Evo mog topica na tu temu, iz arhive:

    http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-49208.html

    Ukratko, ima neka firma tj. farma magaraca iz okoline Zadra (mislim Dar-Mar) koja prodaje to mlijeko, iskustva variraju, kao i oko svih tih prirodnih stvari - neko tvrdi da ga je spasilo, neko da nije imalo efekta... Pored nje sam se provezla jednom slučajno i djelovalo je profi, ne znam, ta moja prijateljica na kraju nije naručila to magareće mlijeko, problemi s djetetom su se prorijedili kako je rastao, tj. 2. godina vrtića je bila lakša.

    Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.08.2010. at 13:33

  4. #4
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    hvala cure nadam se da će se još netko javiti s svojim iskustvima.....

  5. #5
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    ima li tko iskustva s ovima iz Ivanića......kako da ja znam da su mi poslali baš magareće mlijeko i da je zdrastveno ispravno????
    http://www.magare.hr/

    OPG Ciganović Ivanić Grad
    091 / 784 - 0986
    Katarina
    http://www.magare.hr/narudzba.html
    evo kod njih je 1 litra 400kuna, a ima i krema za lice...ali neznam jesu li provjereni, je li tko kupovao od njih?????
    Analiza magarećeg mlijeka

    Magareće mlijeko, zajedno sa kobiljim, najsličnije je humanom mlijeku, sa niskim udjelom lipida i visokim udjelom laktoze.
    Sastav magarećeg, kobiljeg, humanog i kravljeg mlijeka (g/100 g)
    magarećekobiljehumanokravljepH7.0 – 7.27.187.0 – 7.56.6 – 6.8proteini1.5 – 1.81.5 – 2.80.9 – 1.73.1 – 3.8lipidi0.3 – 1.80.5 – 2.03.5 – 4.03.5 – 3.9laktoza5.8 – 7.45.8 – 7.06.3 – 7.04.4 – 4.9ostalo0.3 – 0.50.3 – 0.50.2 – 0.30.7 – 0.

    Mlijeko sadrži mnoštvo masnih kiselina te vitamina A, C, E, F. Zahvaljujuči takvom sastavu mlijeko učinkovito djeluje na suhu kožu i bore, daje koži napetost, regenerira ju, sprječava starenje.
    Vitamin A pomaže u obnavljanju stanične membrane, te pomaže koži da se regenerira uz efekt smanjenja starenja kože.
    Vitamin C igra anti-oksidativnu ulogu, usporava process starenja i ubrzava mehanizme zacjeljivanja.
    Vitamin E je primarno anti-oksidant koji usporava starenje kože i osigurava stabilnost stanične strukture.
    Izvor: eurolactis.com
    Magareće mlijeko

    Posljednjih godina sve više raste zanimanje za magareće mlijeko, budući da se prema satstavu i zdravstvenim ućincima pokazalo pogodnim nadomjestkom za kravlje mlijeko u preosjetljive djece. Osim toga dobar je supstrat za rast probiotičkih bakterija i sadržava značajnu količinu lizozima i laktoze. Visok sadržaj laktoze čini ovo mlijeko ukusnijim, atakođer je osigurana i bolja resorpcija kalcija što je od primarne važnosti za proces minaralizacije kostiju. Magareće mlijeko sadržava veće količine linolne i linolenske kiseline, koje između ostaloga mogu ublažiti simptome atopičnog dermatitisa. Količina minerala približna je onoj u majčinom mlijeku, osim većeg udjela kalcija i fosfora. Sadržaj bjelančevine je nizak pa ne predstavlja opterećenje za bubrežne funkcije. U sastavu bjelančevina znatan udio zauzima već spomenuti lizozim, prirodna antimikrobna tvar koja razara bakterijske stanične membrane, pa stoga ovo mlijeko na tom principu može u dojenčadi sprječavati crijevne infekcije.
    Lizozim ima i druge fiziološke funkcije, uključujući inaktivaciju nekih virusa, imunoregulacijsku aktivnost, protuupalno i protukancerogeno djelovanje. Količina druge antimikrobne tvari – laktoferina, dvostruko je veća nego u kravljem mlijeku. Osim lizozima i laktoferina tu su i ostale tvari s antimikrobnim djelovanjem – laktoperoksidaza, imunoglobulini i slobodne masne kiseline, pa ne čudi da se u magarećem mlijeku nalazi razmjerno mali broj bakterija.
    Omega 6 i Omega 3 masne kiseline

    Poremećena ravnoteža između omega-6 i omega-3 masnih kiselina u krvi, od kojih se stvara čitav niz izuzetno značajnih ljudskih hormona, jedan je od najsnažnijih utjecajnih elemenata na kakvoću života čovjeka zbog mogućeg razvoja čitavog niza akutnih i kroničnih bolesti.
    Masne kiseline su sastavni dijelovi molekula masti i ulja. Prema strukturi molekula one mogu biti zasićene i nezasićene u odnosu na atome vodika. Kod nezasićenih masnih kiselina u molekulama manjkaju atomi vodika u parovima, dok je kod zasićenih struktura molekule potpuno popunjena atomima vodika. Na mjestima manjkajućih parova atoma vodika stvara se u molekuli dvostruka veza između atoma ugljika.
    Ljudskom organizmu je za njegovo normalno funkcioniranje neophodan čitav spektar nezasićenih masnih kiselina, jer su one same sastavni dio organizma (membrane stanica, razni hormoni i enzimi). Najveći dio tog mnoštva potrebnih nezasićenih masnih kiselina stvara organizam sam, ali su mu za to potrebne sirovine. Te sirovine su zapravo esencijalne masne kiseline, koje je neophodno unositi u organizam izvana putem hrane i bez kojih nije moguć život. Ljudskom organizmu su potrebne samo dvije esencijalne masne kiseline: linolna masna kiselina (LA) iz skupine omega-6 masnih kiselina i alfa linolenska masna kiselina (ALA) iz skupine omega-3 masnih kiselina.
    Brojne istraživačke studije pokazuju, da češća uporaba omega-3 masnih kiselina u obliku EPA (eikozapentaenske kiseline) u terapijskom djelovanju dovodi do značajnijeg smanjenja rizika bolesti krvožilnog sustava. Njihov višestruki učinak pripisuje se sljedećim djelovanjima:
    • Antitrombotskom djelovanju (protiv zgrušavanja krvi)
    • Antivazokonstriktivnom djelovanju (protiv sužavanja krvnih žila)
    • Antihipertenzivnom djelovanju (protiv visokog krvnog tlaka)
    • Antiaritmijskom djelovanju (protiv aritmije srca)
    • Protuupalnom djelovanju (sprečavanjem upalnih procesa u arterijama i stvaranjem plaka).

    EPA masne kiseline smanjuju aterosklerotske promjene, te bitno smanjuju rizik od prvog infarkta i moždanog udara. Također, pozitivno djelovanje EPA masnih kiselina na zdravlje čovjeka očituje se na čitavom spektru raznih akutnih i kroničnih bolesti, kao što su brojne alergije, artritis, te razne vrste upalnih procesa.
    Ravnoteža nezasićenih masnih kiselina u organizmu ključan je element održanja povoljne ravnoteže hormona i zdravog života.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.10.2011. at 20:58

  6. #6
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    evo opet smo bolesni u 6 mje. smo i 7 dana ležali na Srebrnjaku..prije neki dan temp.povraćanje..a sad čudan kašalj...kao produktivan a u stvari osjeti se da je puna šlajma koji nemože iskašljati i opet ja razmišljam o mlijeku,...problem mi je taj transport...kako mi je žao što ove godine kad smo bili na moru nisam otišla do te farme u Zadru....strah me je da se mlijeko ne pokvari u autobusu..šta ja znam kako ga transportiraju..a niko se nije ovdije javio s iskustvima s mlijekom iz Ivanić Grada (ja bi Zadarsko jer mislim si da je sigurno razlika u mlijeko jer je razlika u prehrani dalmatinskih magaraca i ovih kontinentalnih)

    ima li tko nova iskustva?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Magareće mlijeko, zajedno sa kobiljim, najsličnije je humanom mlijeku, sa niskim udjelom lipida i visokim udjelom laktoze.
    Sastav magarećeg, kobiljeg, humanog i kravljeg mlijeka (g/100 g)
    magarećekobiljehumanokravljepH7.0 – 7.27.187.0 – 7.56.6 – 6.8proteini1.5 – 1.81.5 – 2.80.9 – 1.73.1 – 3.8lipidi0.3 – 1.80.5 – 2.03.5 – 4.03.5 – 3.9laktoza5.8 – 7.45.8 – 7.06.3 – 7.04.4 – 4.9ostalo0.3 – 0.50.3 – 0.50.2 – 0.30.7 – 0.

    ne kužim, ako je fora u tome da je najsličnije humanom, sigurno bi se na forumu našla koja mama koja doji pa donirala višak.

  8. #8
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Moj konzumira moje mlijeko i dalje se guši ( ima 30mj), šta bi tek bilo da ne sisa?
    Od 4 mj života smo na obradama i na terapiji.

    Znači da samo mlijeko nije dovoljne terapija.

    Ima i cicoljubaca koji su alergični.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jkitanov prvotno napisa Vidi poruku
    Ima i cicoljubaca koji su alergični.
    napose moji!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    ivana zg mozda nije mjesto da ovdje pisem ali molim da mi posaljete PP , trebao ih vas nesto

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Podižem topic ne bi li netko napisao svoje friškije iskustvo s mag.mlijekom kod djece. Može ovdje ili na pp.

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Svašta. Ne sadrži to mlijeko neke specijalne spojeve koji se ne mogu naći i u mlijeku drugih sisavaca. Koji protein više manje, i to je to. Ajde ljudi nemojte biti naivni i padati na svakakve marketinške podvale.

  13. #13
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Nama je koristilo kozje, a njega je lakše nabaviti i nije tako skupo.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 25.02.2016. at 16:03

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    mi smo koristili kozje (nabavljali na Dolcu i ljeti kod poznatih na moru), ne znam jel pomoglo, ali sa svim ostalim što smo kombinirali curi se dosta podigao imunitet i samim tim i tegobe sa dišnim putevima gotovo pa nestale (astma)
    možda je jednostavno ojačala kako ide starija, ne znam, ali čini mi se da je medju rijetkima koja vec dvije godine nije izostala iz vrtića nijedan tjedan radi bolesti...
    u svakom slučaju - ne mislim da može štetiti

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Svašta. Ne sadrži to mlijeko neke specijalne spojeve koji se ne mogu naći i u mlijeku drugih sisavaca. Koji protein više manje, i to je to. Ajde ljudi nemojte biti naivni i padati na svakakve marketinške podvale.
    Žuta, ajde molim te počni pažljivije čitati postove, ja sam napisala "iskustvo" a ne "mišljenje" i sprdanje. Stvarno bi se vrijeme dalo potrošiti na konstruktivnije stvari od pisanja na ama baš svakoj temi na ovom forumu.
    Nismo mi koji se raspitujemo o ovome neuki i glupi, već očajni, ako kao ja godinama gledaš kako ti dijete pati a ti mu ne možeš pomoći, ali ne očekujem da ti to razumiješ.

  16. #16
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam tebi odgovarala direktno već komentiram čitavu temu. Ne znam po čemu je moj komentar sprdanje. Zbog toga što se ti ne slažeš s njim?

    Razumijem da čovjek može biti očajan, i ja sam bila mnogo puta u teškoj situaciji, pa svejedno nisam tragala za magičnim rješenjima, za koja se uz malo logičkog razmišljanja ispostavi da nisu rješenja već marketinške podvale. Samo si postavi dva pitanja: 1) što je to mlijeko, 2) po čemu je magareće drugačije od svakog drugog.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    ispod Sljemena
    Postovi
    113

    Početno

    ja sam isto koristila kozje, lakše ga je naći, a nekad smo kupovali i Vindijino kozje mlijeko - nije po okusu različito od "domaćeg". U to vrijeme nije bilo toliko magarećih farmi, da sam koju imala u blizini, vjerojatno bi probala.
    Uz kozje mlijeko koristila sam i Petrovićev med

  18. #18

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Mu smo davali mlađem s čestim bronhitisima i nekoliko hoslitalizacija ali nije bilo bolje. Mislim da je mlijeko precijenjeno, samo moje misljenje. Nama su pomogle neke druge alternative.

  20. #20
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Mi smo koristili magareće nekoliko puta onu dozu od 10 x 1 dcl, te svake godine od proljeća do jeseni sirovo kozje (znači direkt od kozice, bez prokuhavanja). To sve sa starijim, a od ovog proljeća će i mlađi krenuti piti kozje. I magareće ako će trebati.
    Ne znam pomaže li, no kao i za svaki prirodni lijek, treba vremena da počne djelovati i onda nikad nisi siguran jel to baš bilo od toga ili nečeg drugog...

    Uglavnom, ne sjećam se kad je stariji bio zadnji put bolestan. Kašalj, iskašljavanje ili hroptanje nisam čula valjda dvije godine, ma i više... U prvoj jasličkoj sezoni smo ga non stop vodili u slane sobe, inhalirali... ma svašta. I to je isto valjda pomoglo, kao i ova gore mlijeka. Tko će ga znati...

    Uglavnom, sigurno mi ne bi bilo pametno rješenje ono što mi je pedijatrica savjetovala, a to je ventolin, operil, antibiotici i slične stvari.

  21. #21
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čitavu srednju školu sam bila slabog imuniteta. Prehlada me znala uhvatiti i dvaput mjesečno. Angine, antibiotici, inhalacije, do besvijesti. Onda sam se s 19 počela seksati, pušiti cigarete i piti. Ne znam je li to pomoglo, ne mogu biti sigurna. Uglavnom, ne sjećam se kad sam zadnji put imala gripu ili anginu. Sigurno mi ne bi bilo pametno streptokoknu upalu grla liječiti antibiotikom, kad za to postoji rakija.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.02.2016. at 15:19

  22. #22
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Vjerojatno ti je imunitet i bio takav od silnih antibiotika.

  23. #23
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Tek s 19?

  24. #24
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mi smo nekad koristili kozje isto za disne.Tad nisam imala pojma o magarecem.Da jesam vjerojatno bih probala.Nemas sto izgubiti(osim novca).
    Zuta skuzili smo da nisi pobornik alternative i to na vise tema

  25. #25
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imunitet mi je bio loš jer se nisam kretala. S dečkom sam napokon počela zujati na sve strane, a onda bi na kraju dana pao seks, za koji kažu da im antihistaminsko djelovanje. Počela sam se bolje hraniti, i otvarati prozore da spriječim udisanje suhog zraka, pregrijanog od centralnog grijanja. Moje nosnice su mi zahvalile tako što nisu dopustile nastaniti baš svakog bakcila koji bi pokucao na vrata.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Vidiš a ja sam ko mala življela podalje od grada, sami smo doma proizveli većinu klope koju smo pojeli, nisam bila na cetralnom,u pokretu stalno, do škole pješaćila par kilometra uzbrdonizbrdo, i stalno imala linfodenituse od rođenja na penicilinima i inekcijama,i sve se počelo slagati dok nisam s 16.5 . samaotišla u bolnicu da mi izvade mandule
    Moja klinka je počela pit kozje od susede kad je bila cca 5.5 godina, to joj je bilo praktički prvo mlijeko koje je pila, jer je alergičar,
    Inače meni je dermička rekla da.slučajno stanujemo u pustinji da bi miza klinca preporučila devini mlijeko, jerje ono baš ta alergičare,a poštosmo tu gdi jesmo, klinac ne pijenikakvo mlijeko

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dermička nek se drži svojeg polja, a ne nutricionizma. Očito joj ne ide. Devino, magarćevo, i svako drugo mlijeko ima više manje iste supstance. Kozje ima samo 10 % manje laktoze od kravljeg. Da ti je klinka osjetljiva na laktozu ne bi mogla ni to, jer 10 % nije neka razlika.

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zuta, koje je tvoje polje?

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Bella, ako ti je stalo do stručnog mišljenja pročitaj tekst s linka koji je Aurora stavila.
    To pišu doktori i stručnjaci, dok ja, laik, kritiziram na osnovu onog što sam od njih pročitala.
    Nije da je doktorova diploma baš svaki put garancija da će to što kaže biti točno i dokazano.
    Ima ih homeopata, onih koji se protive cijepljenju, i tako generalno crack potova. Zato se gledaju argumenti i zato na stranici Dokazi u medicini ne piše "Ovo je tako jer mi imamo diplomu, a vi ne." već podastru rezultate istraživanja, ako ih je bilo, i onda zaključak. Treba koji put uključiti svoj mozak, a ne slijepo se oslanjati na što drugi kažu, a čini se da je ovdje najlakše naivno se povoditi za osobnim svjedočanstvima. Koja ne vrijede apsolutno ništa u znanosti.

  30. #30
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Zuta, kako ti je vec netko rekao, jasan nam je tvoj stav. Ljudi nisu pitali sto kaze medicina nego iskustva.
    Vec lagano pocinjes trolati, naporno je non stop citati tvoje iskljucujuce stavove i obracanje s visoka, kao da si ti jedina ovdje pametna, a mi neupuceni i eto, ti ces nas prosvijetliti.

    Dozvoli da ljudi imaju drugacije misljenje od tvoga i o tome razgovaraju.

    Ako hoces temu o placebo efektima magareceg mlijeka, otvori temu.

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nije trolanje nešto samo zato jer se ti s tim ne slažeš. Prilično ozbiljno ovo shvaćam. Možda tebi 400 kn nije ništa, prava sitnica. Možda možeš isprobavati jedan mjesec magareće mlijeko, sljedeći homeopatiju, vibrirajuću vodu, energetske narukvice, akunpukturu, sve što ti padne na pamet, i onda donositi ovakve proizvoljne zaključke da možda je pomoglo, a možda i nije. Ali postoje i roditelji koji rade za crkavicu, koji naravno kao i ti žele učiniti sve za svoje dijete, pa im dođu ovi prevaranti, prodaju maglu i ljudi nasjednu. Ostatak mjeseca neće imati što jesti jer su upravo sve novce dali - za što? Kome? Umjesto da se šarlatane sankcionira njih se ovako nagrađuje obilno novcima. Okupljaju se kao hijene oko socijalno najugroženijih skupina, majki i njihove bolesne djece. Za mene su to moralne nule. To je soj ljudi poput ovih taksista i krijumčara koji uobičajene usluge prijevoza ljudima koji bježe od rata naplaćuju tri puta skuplje i bogate se na tuđoj nesreći. A kada se jedni bogate na nesreći, drugi postaju još očajniji, i društvo se spušta na niže nivoe. Što je sljedeće? Ubijanje rijetkih vrsta i pripravljanje pića od njih, u svrhu liječenja bolesti, kao u Kini, ili slušanje vračeva pa ostavljanje svoje djece da umru, kao u Africi. Letvica se stalno pomiče, ali u kojem smjeru? Slobodno me prestani čitati, ja ovo pišem za ljude kojima je već dovoljno teško da im ne treba još netko da ih vesla žedne preko vode.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 27.02.2016. at 11:15

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Slazem se sa zutomminutom. Nije ovdje rijec o suprostavljanju osobnih stavova i ubijedjivanju ubijedjenih, nego o pokusaju ukazivanja ne znanstvene i medicinske cinjenice koje ne potvrdjuju u narodu rasireno vjerovanje. S osnovnim ciljem, barem sto se mene tice, na poticanje kritickog razmisljanja i preisitivanja izvora informacija prije oblikovanja vlastitog stava.

    Takodjer nije manje zanemarivo ni ovo drugo sto kaze zutaminuta, a to je da najcesce na racun sarlatana ispastaju upravo najneukiji i najsiromasniji.

  33. #33
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mislim da je apsolutno nepotrebno svoje misljenje iznositi bas na svakoj temi koja se tice alternative,ako si sam protiv iste.
    A jos je ruznije govorito za ljude da su neuki.
    Tko ima novca probat ce,tko nema nece.
    Uostalom ako netko pita za iskustvo totalno je nepotrebno iznositi svoje misljenje-bez iskustva.
    Ja ne koristim-ne vjerujem u to,pa ne mora nitko drugi.
    Uostalom itekako promijenis misljenje kad se rdim o tvom djetetu.Ja sam se oduvijek cudila i osudivala ljude koji ne cijepe.To mi se vratilo kao bumerang i sada sam ja ta....Lakse malo,ne znas sto te ceka u zivotu....

  34. #34
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Cappy, jucer sam kupila prvi put kozju sirurku. Dala sam manjem oko 2 dcl i evo prva noc da nije niti jednom zakasljao. Inace nocu kaslje strasno, vec tri tjedna.
    I ujutro se sjetih da ti napisem. Kozjeg mlijeka jos nema, pa cu mu nastaviti davati sirutku do daljnjeg...

  35. #35
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ima kozjeg mlijeka ali nemaju svi napose oni koji imaju malo koza, oa su ili bređe, ili imaju jariće koje cicaju, ako koga zanima za kotakt kozjeg nek se javi, usput bela kak si dobila sirutku ak nema mlijeka

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    ellica, ne slažem se. Potrebnije je više nego ikad pokazati da postoji i druga strana medalje. Napisala sam razloge u prethodnom postu.
    Ti si se našla negdje u priči i sada hoćeš ugušiti kritiku, a ja te pitam zašto ako si sigurna u ispravnost svoje odluke?

    bella, meni je mama kuhala kravlje mlijeko s karamelom kada me boljelo grlo. Šećer pomaže drenažu grla, dok za mlijeko ipak kažu da ima suprotan učinak. Zgušnjava sekret i onda ga je teže izbaciti. Zato su bolji topli čajevi, sa šećerom i limunom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.02.2016. at 10:21

  37. #37
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Jelena, mlijeko uzimam od susjede na selu, a sirutku sam nasla u veronici. Veronika nema kozje mlijeko.
    Susjeda na selu ima jarice.

  38. #38
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Idem iduci tjedan na zahvat. Odstranjivanje priraslica u nosu. Orl specijalist je rekao da kada zavrsimo da je mi preporuciti nesto homeopatsko da mi organizam izbaci sluz. Silno me zanima kaj ce mi reci. Tak da nije da svi medicinari iskljucuju alternativu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #39
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    "Magareće mlijeko sadrži 60 puta više vitamina C nego kravlje, bogato je vitaminima A, D i E te kalcijem i fosforom. Sadrži imunoglobulin, protein koja ojačava imuni sistem. Bogat izvor esencijalnih masnih kiselina."
    To je iz kuharice Anite Šupe. Žena je nutricionista.

  40. #40
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Naravno da ne isključuju. Brže se oporaviš uz pozitivne misli, nego uz negativne, a to je ono što placebo, odnosno sva ta alternativa jest. Ali je glupo da se daju masni novci za ono što možeš sam istrenirati - optimizam i pozitivan stav.

    j-la, znaš li što je imunoglobulin? Antitijelo. Ima ga u ljudskom mlijeku, u kravljem, u svakom, baš svakom mlijeku. Ono štiti mladunče od uzročnika bolesti izvana.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.02.2016. at 11:48

  41. #41
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hm, onda bih se trebala pribojavati specijaliste koji meni asmaticaru sa priraslicama u nosu i sinusima, plucima punih sluzi preporuca homeopatsko rjesenje. Kuzis ti, lik se oslanja na moje pozitivno razmisljanje da ce me rijesiti slajma. Dzabe mu medicinski fax.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  42. #42
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Medicinske sam struke pa znam. A ovdje se uglavnom radi o djeci koja više ne doje i onda moraš isključiti majčino mlijeko .

  43. #43
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je apsolutno nepotrebno svoje misljenje iznositi bas na svakoj temi koja se tice alternative,ako si sam protiv iste.
    A jos je ruznije govorito za ljude da su neuki.
    Tko ima novca probat ce,tko nema nece.
    Uostalom ako netko pita za iskustvo totalno je nepotrebno iznositi svoje misljenje-bez iskustva.
    Ja ne koristim-ne vjerujem u to,pa ne mora nitko drugi.
    Uostalom itekako promijenis misljenje kad se rdim o tvom djetetu.Ja sam se oduvijek cudila i osudivala ljude koji ne cijepe.To mi se vratilo kao bumerang i sada sam ja ta....Lakse malo,ne znas sto te ceka u zivotu....
    Ellica ima ona jedna narodna koja bi tu baš pasala
    "riva se (gura) kak gaće v rit"

    Ali nekima je očigledno u životu dosadno pa slijede tu poslovicu.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Idem iduci tjedan na zahvat. Odstranjivanje priraslica u nosu. Orl specijalist je rekao da kada zavrsimo da je mi preporuciti nesto homeopatsko da mi organizam izbaci sluz. Silno me zanima kaj ce mi reci. Tak da nije da svi medicinari iskljucuju alternativu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    A mene silno zanima kojeg homeopata ce ti preopruciti, odnosno gdje da nabavis taj pripravak. I zasto bas tamo.

  45. #45
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    A mene silno zanima kojeg homeopata ce ti preopruciti, odnosno gdje da nabavis taj pripravak. I zasto bas tamo.
    I mene

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  46. #46
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kris, a sad si rekla da će ti ih odstranit. Prema tome, očito se oslanja na konvencionalnu medicinu jer ona jedina dokazano pali.

    j-la, rečenica koju si citirala zvuči laiku kao da je imunoglobulin specifičan samo za magareće mlijeko, plus ostalo nabrojeno tipična, što ga onda eto na kraju čini vrijednim tih 400 kn/l. A stvar je banalna, uz to što je više manje ko svako drugo mlijeko, ako baš hoćeš C vitamin uzmi voće po izboru.

    Nego, jeste li razmišljali ako ovo liječi alergije, i kronične prehlade, što bi sve druga mlijeka mogla liječiti. Možda štakorovo mlijeko liječi rak kože, a to nećemo nikad saznati jer se nitko neće usuditi isprobati.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.02.2016. at 12:42

  47. #47
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pa naravno da ce odstraniti komad tkiva koji mi sprecava disanje. Problem je u onome sto je nastalo kao nuspojava nemogucnosti disanja a to je nagomilana sluz koja ne odlazi samo tako. Za astmasa to predstavlja veliki problem. I osnovu za tuzbu, usudila bih se dodati ako mi ne pomogne. Mogao mi je isto tako reci da ce mi dati recept za neki lijek. Zivo me zanima zasto je spomenuo alternativu.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Traži drugo mišljenje. Nekog tko nije nonšalantan.

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena, mlijeko uzimam od susjede na selu, a sirutku sam nasla u veronici. Veronika nema kozje mlijeko.
    Susjeda na selu ima jarice.
    Pitaj veroniku, sjećam se da prošle godine si se morao zapisat u ovo doba za mlijeko

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Kris možda će samo predložiti rhinohorn, sasvim sigurno neki operil ili nazonex

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •