Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: platnene i doktori

  1. #1
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno platnene i doktori

    zanima me dal vas čudno gledaju neki doktori ak se recimo pojavite u platnenim ili tetrama????

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zanima me dal vas čudno gledaju neki doktori ak se recimo pojavite u platnenim ili tetrama????
    Kad je prijateljica dovela dijete u platnenima, dr. je samo na izlazu komentirala, da ne trebaju dijete više široko povijati, nije uopće skužila da su to pelene.

  3. #3
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    I mene zanima šta će reć naša pedica.. mi smo prešli na platnene skroz, ali uskoro bi trebali na sistematski pa sam čak razmišljala da kupim jednokratne samo da ne moram slušat komentare, prodike, itd..

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    naša je bila oduševljena, pokazivala i sestri i zvala drugu dr iz susjedne ordinacije da vidi
    btw u pitanju je starija gospođa doktor

  5. #5
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    moja je samo prokomentirala da nikad za takvo što nije čula, bila je prilično indiferentna... sumnjam da će ijedan držati prodike.

  6. #6
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ma neće ni moja držat prodike, ali će sigurno nešto skomentirat, a to mi se ne da slušat.. a s druge strane zapravo me baš briga, na jedno uđe, na drugo izađe..

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    kad sam bila na pregledu s mjesec i ponešto, rekla je da ga široko povijam , a ja kažem ima dete platnene doma ( došli u P*s). E sad to je bila veličina 2-5 ( koju smo mi prošišali pred cca 2 tjedna, ali sam ipak na more ( bili u nepoznatom) zela i da ih iskoristim, oatalo još par pelena, možda ću koju ostavit doma, ostalo bum dala frendici koja bu rodila kroz 10 dana, ( jer ona bu imala te). E sad dalje, nemam namjeru samo radi pokazivanja doktoru kupovati pelene, pa bu bil u platnenim, imam tetre za doma i park, i okolo, i par platnenih ala roda.

    Moja zna svašta komentirat, ali mene to ne dira.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    naša je bila oduševljena, pokazivala i sestri i zvala drugu dr iz susjedne ordinacije da vidi
    btw u pitanju je starija gospođa doktor
    tvoje su ipak dizajnerske, tak da se mogla nagledati svašta.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Naša pedica je bila oduševljena. Poslije mi je u više navrata slala mame djece sa urološkim ili kožnim problemima da im objasnim točno kakve su to pelene i zašto su dobre za dijete.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Nas u nekoliko puta pitali u čudu "šta je to". Ali je zato patronaža iz DZ Dugo Selo tražila da im damo koji model platnenih pelena da ih pokažu rodiljama.

  11. #11
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Meni je moja na prvom pregledu rekla da to nije dovoljno, da joj kupim jednokratne i da je normalno široko povijam. Naravno da nisam zbog togs kupovala jednokratne, skoro je i prerasla onaj paket koji se dobije besplatno u DM-a. Kasnije više ništa nije komentirala, a sestra ih je promatrala jer kaže da ih je vidila samo u brošurama. Zato nam je fizioterapeutkinja oduševljena i još svaki put gleda koju ima , koja je markica da ih pogleda na internetu. Svaki put napomene evo ove male u platnenima kako i treba biti . Na početku mi je bilo neugodno objašnjavati ljudima, a sada bi ih pokazivala svima jer sam jako zadovoljna, a uostalom nitko ti ne kupuje pelene nego ti i nitko pa ni doktor nema pravo prigovarati koje pelene koristiš. Mene čak i prolaznici ispred zgrade znaju pitati jesu li mi to pelene i kakve kad mi se suše na balkonu

  12. #12
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Moja prva pedica je rekla samo "bravo za platnene"
    druga nije komentirala (preselili smo se kad je imala 1 godinu i tu smo već bespelenašili, ali sam za kod doktora obično stavljala jednu tetru i zaštitne), ne znam je li primjetila, ali sam od drugih čula da na to gleda kao na fanatizam, ali je pristojna pa šuti

  13. #13
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Naša doktorica nijednom nije ni riječ rekla o platnenim pelenama, ni pohvale, ni pokude, niti uopće dala do znanja da ih je "primijetila" na mom djetetu.

  14. #14
    LadyM avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Primorsko-goranska županija
    Postovi
    15

    Početno

    Naša pedijatrica uvijek se interesira kako smo mi zadovoljni s platnenim pelenama i podupire korištenje jer smatra da su puno zdravije, ali se zado sestra svaki puta čudi kada kažem da nemamo P.... nego platnenu pelenu.
    Inače u našem kraju upotreba platnenih pelena je vrlo rijetka (nažalost!!!), pa nas okolina čudno gleda. A susjedi me uredno zaustavljaju i pitaju što to sušim na balkonu i objašnjavaju mi kako su negdje na televiziji ili u novinama čuli i vidjeli te "nove" pelene.

  15. #15
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Naša ih je pohvalila i kada sam ju pitala trebam li ju dodatno široko povijati, rekla je da misli da ne moram, ali da ipak povijam no vidjela sam da nije potpuno sigurna jer su joj platnene bila novost pa sam samo dodala još jedan uložak.
    Liječnik na snimanju kukova nam je rekao da su platnene sasvim dovoljne.
    Patronažna je bila sumnjičava spram pranja na 60 stupnjeva.

  16. #16
    bebelina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,609

    Početno

    Meni je bilo frka sto ce biti kad smo na odjelu pedijatrije trebali namjestiti kesicu za urin , ali sestra se odusevila i komentirala da bi voljela da je puno vise djece u pp jer bi ih onda sigurno bilo manje kod nje na odjelu.

  17. #17
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je prijateljica dovela dijete u platnenima, dr. je samo na izlazu komentirala, da ne trebaju dijete više široko povijati, nije uopće skužila da su to pelene.
    Naša pedijatrica se oduševila što su obje seke platnene, a med. sr. uopće nije skužila kad sam bila s bebom tamo, nego je kod vaganja rekla da maknemo i ovu za široko povijanje pelenu, a ja sam zazujala i rekla: pa to nam je jedina pelena, mi smo platneni... Bilo je baš simpa, nasmijala se i ispričala...

  18. #18
    lionne avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    167

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je prijateljica dovela dijete u platnenima, dr. je samo na izlazu komentirala, da ne trebaju dijete više široko povijati, nije uopće skužila da su to pelene.
    Baš ovo se nama desila na pregledu kukova jesmo prijateljice, a da ja ne znam?
    Pedijatrica nam nije nikada ništa posebno komentirala, ali mi je dozvolila da ostavim letke o pp i radionicama tako da... :D

  19. #19
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Danas mi je neuropedijatrica rekla da joj skinem te abdukcijske gaćice, a ona je imala samo pp

  20. #20
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Naša je doktorica komentirala kak imamo lijepe pelene...nije bilo čuđenja ni negativnih komentara.
    Patronažna nas je pohvalila...tim više kad sam rekla da sam ih sama sašila svojoj pišulji...Da je bilo tko nešto krivo rekao...dobili bi ekspres tečaj o platnenima i mislim da više ne bi ništa pitali

  21. #21
    nana3 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    34

    Početno

    Naša doktorica je pitala koliko nam ih treba i koliko koštaju, bilo joj je zanimljivo. A na ultrazvuku kukova s tri mjeseca doktor je znao sve o njima i rekao kako je to odlična zamjena za široko povijanje a ujedno je i jeftinije od jednokratnih.

  22. #22
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Mene je jedna pedijatrica tražila link gdje sam kupovala i sto pitanja.
    Dala sam jo knjižicu Iz rodina kljuna i cd o pl.pelenama.
    Vratila mi za tj dana i oduševljena je.

  23. #23
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Naš je pedijatar pomalo posprdno iskomentirao nešto o ''eko pelenama'' ali nije pretjerivao.. Iako mi ide na živce što on uvijek, a i pedijatar na pregledu kukova, umjesto da kažu ''pelena'' kažu ''Pam..rs'' odnosno, ime proizvođača.. Ispada kao da smo mi platneni nekakvi alternativci... (a još kad nas vide u marami umjesto u kolicima.. hehe)

  24. #24
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    naša pedica je bila oduševljena kad je vidjela da imamo platnene! samo je kometirala : o prekrasno, u platnenima ste! odlično!
    baš sam bila sretna, jer komentare okolo čujem svakakve od okoline! ali zato smo mi sretni u našim prekrasnim pelenicama i nema mi ništa ljepše nego kad ju obučem a ona velika guza onako slatka samo bi ju ljubila!

  25. #25
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Mi smo prošli tjedan bili kod pedice i dok je stariju pregledavala skomentira kako mlađa (koja se igrala sa strane) ima veliku guzu zbog napuhnute pelene (vjerojatno je mislila da je pelena puna).. ja sva ponosna kažem kako ima platnene pelene pa je zato guza velika. samo me blijedo pogledala i umuknula .. baš sam bila zbedirana..

  26. #26
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo dizem temu da pohvalim moju dr. Kad smo bili na kontroli s 1 mj mala je bila u tetrama i trokutu. Dr je samo pitala zasto stavljam 2 tetre, rekoh zbog kukova dok ne odemo na kontrolu i da u onda prec na moderne pp. Mislila sam da ce sad na to nesto konentirar. Kad ona meni: ne trebate cekat mozete odmah na pp ja sam svom sinu koristila odmah pp i to mislim da su odmah bile Flafu. Imate njihov web shop pa si narucite. Tako da ih ima koje su ne sam vidile pp nego i koristile. Zena btw ima cirka 35 godina.
    Ja sam odusevljema s dr, jako ugodna zena, ne pametuje i cini mi se strucna, sva nam u detalje objasni.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 04.10.2016. at 21:43

  27. #27
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Reakcija je obično nikakva, ponekad kažu da im se svidjaju uzorci...Ništa negativno nisam čula od doktora.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •