Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 55

Tema: Streptococcus,beta-haem.group b

  1. #1
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno Streptococcus,beta-haem.group b

    Tražila sam po pretražniku ali ne mogu naći.Napravila sam abg urina i pokazalo mi je 10 na 5,bez leukocita.Malo sam se uplašila kad sam proguglala ali me zanima da li je netko od vas ovo imao i kako se riješio i da li nekakve posljedice ostavlja ova bakterija na bebu jer sam u 20 tjednu

  2. #2
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Ja sam imala u prvoj trudnoći, liječila sam s antibiotikom ali mi nije otišao do kraja pa sam na porodu dobivala intravenozno antibiotik i sve ok. Jedino su bebi poslije poroda radili neke pretrage!
    Samo se moraš kontrolirati kod gin i ne brini!

  3. #3
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    dobila silapen 1500.Kaže da se nije jako kolonizirala i da će je ova tura srediti.Hvala na odgovoru.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    i meni izoliran taj streptokok u urinu. Ja dobila Amoxil 10 dana i sad sam ponovila urin. Čujem svakakve priče o toj bakteriji.Zna li netko može li ona izazvati prijevremeni porod?Hoćemo li svi dobiti profilaksu na porodu?Ako netko ima odgovor, please

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    i meni izoliran taj streptokok u urinu. Ja dobila Amoxil 10 dana i sad sam ponovila urin. Čujem svakakve priče o toj bakteriji.Zna li netko može li ona izazvati prijevremeni porod?Hoćemo li svi dobiti profilaksu na porodu?Ako netko ima odgovor, please
    U slučaju kolonizacije na cerviksu (tj bez znakova infekcije u vidu intraamnijske infekcije,...) ne izaziva ništa, slično je i sa bakteriurijom (nalaz bakterija u urinu bez znakova upale). Problemi ( pa i prijevremeni porod) nastaju kod urinarne infekcije izazvane ovom bakterijom tako da je u tom slučaju obavezno liječiti, a liječi se i bakteriurija. Jer nikada nije sigurno da li je to početak upale bubrega ili ne.
    Kolonizacija na cerviksu se ne mora, a i ne može liječiti, barem ne antibioticima koji se piju. I ovdje postoje izuzeci (pred amniocentezu, nakon pucanja vodenjaka, a odgađanja poroda, pred serklažu,...).
    U svakom slučaju profilaksa se uvijek treba dati tijekom poroda pa i onda ako je u prethodnoj trudnoći netko imao dijete koje je pokupilo BHS-B infekciju, a u ovoj trudnoći bije nađena.

    Ja sam ju imala cijelu trudnoću i profilaksu, na žalost, nisam stigla dobiti (zbog brzine poroda).
    Nadam se da neće biti posljedica

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Ja imala u prvoj trudnoći dva puta i oba puta riješila s jednom turom Silapena (i MM morao piti). I s bebom bilo sve ok.
    A u drugoj trudnoći imala pred kraj (dobila nalaze par dana pred porod) i nisam ni stigla piti antibiotik, ali sam ponijela taj nalaz na porod i sima nekoliko puta naglašavala za tu bakteriju pa sam dobila intravenozno. I bilo sve ok.

    Negdje sam čitala da to ima 30% ljudi. Kod mene nije ni jednom bilo nikakvih simptoma, brisovi su rađeni radi reda.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    i kod mene ista priča i prvi i drugi put, treći put mi je buknuo tek nakon poroda... par sati nakon sam dobila temp...
    u sva tri slučaja sam kroz cijelu trudnoću popila po 4 kutije penbritina i dobila venozno ab tokom poroda...
    s djecom kuc kuc kuc sve u redu sa tri puta

    sretno i tebi, i bez brige... samo se redovito kontroliraj

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Da kao da dosada nisam imala dovoljno brige pa sad i to. Biba, pošto su i moji porodi bili dosta brzi i ja se bojim da možda neću stići dobiti tu profilaksu. A što je s carskim rezom? Jel se pri porodima carskim rezom ta bekterija može prenijeti???Iako ne znam zašto pitam kad ionako nemam nikakvih indikacija za carski.Ali kaže mi frendica da i bebu posebno prate tako da ako i beba dobije vrlo rano ju mogu otkriti i liječiti penicilinom. Problem je navodno najveći kod nedonoščadi što se ja nadam da se meni neće dogoditi. Ja ponovila urinokulturu 4 dana nakon prestanka Amoxila i nema nikakvih bakterija. Sad planiram to pustiti dva tjedna, i za dva tjedna ponoviti nalaz. barem do 35.tjedna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Da kao da dosada nisam imala dovoljno brige pa sad i to. Biba, pošto su i moji porodi bili dosta brzi i ja se bojim da možda neću stići dobiti tu profilaksu. A što je s carskim rezom? Jel se pri porodima carskim rezom ta bekterija može prenijeti???Iako ne znam zašto pitam kad ionako nemam nikakvih indikacija za carski.Ali kaže mi frendica da i bebu posebno prate tako da ako i beba dobije vrlo rano ju mogu otkriti i liječiti penicilinom. Problem je navodno najveći kod nedonoščadi što se ja nadam da se meni neće dogoditi. Ja ponovila urinokulturu 4 dana nakon prestanka Amoxila i nema nikakvih bakterija. Sad planiram to pustiti dva tjedna, i za dva tjedna ponoviti nalaz. barem do 35.tjedna.
    Kod carskog ne treba profilaksa ako nema znakova intraamnijske infekcije i ako nije prethodno puknuo vodenjak.

    Bebu posebno prate; mojoj su 3. dan života vadili krvne nalaze.
    Ja vjerujem da ćeš ti dogurati i do termina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Hvala ti na lijepim željama. danas idem na pregled pa ću sve pitat doktoricu. jesi ti kad si došla u rađaonu to njima napomenula ili su te oni sami pitali jesi li imala kakvih bakterija. ili su pročitali nalaz????Ja ne razumijem što je to intraamnijska infekcija? Jel ti kao posljedica toda pukne vodenjak ili bar imaš visoko prsnuće vodenjaka? I nemam pojma jesam li ja imala urinarnu infekciju ali sam imala peckanja kod mokrenja i izoliran streptokok 10 na 4...
    Ma nastojim se ne baš puno zamarat ali kao što rekoh uz sve ostale probleme koje sam do sada imala sad mi se još i ovo javi....

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti na lijepim željama. danas idem na pregled pa ću sve pitat doktoricu. jesi ti kad si došla u rađaonu to njima napomenula ili su te oni sami pitali jesi li imala kakvih bakterija. ili su pročitali nalaz????
    Napomenula sam negdje na putu u box jer nije bilo vremena ze uzimanje anamneze i proučavanje nalaza. To su radili nakon poroda. Ali svejedno, nisu stigli.
    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne razumijem što je to intraamnijska infekcija? Jel ti kao posljedica toda pukne vodenjak ili bar imaš visoko prsnuće vodenjaka?
    Intraamnijska infekcija je rezultat prodora bakterija na plodove ovoje i prisustvo baktrija u vodenjaku pa lako i infekcija same bebe. I često se na nju nadovežu kontrakcije i prsnuće vodenjaka.
    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    I nemam pojma jesam li ja imala urinarnu infekciju ali sam imala peckanja kod mokrenja i izoliran streptokok 10 na 4...
    Ako si imala peckanje i povećan broj leukocita u urinu onda je to urinarna infekcija.

  12. #12
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    draga dofra, mislim da si prerano radila urinokulturu. navodno se antibiotik u tijelu zadržava 10-ak dana. najrealnije bi bilo pustiti da se antibiotik isčisti iz tijela, pa onda za 2 tjedna ponoviti urinokulturu. ja sam se ove godine namučila s upalama mjehura i bubrega-leukociti urnebesbo povišeni, urinokultura sterilna. BHSB nađen u brisu cerviksa-kolonizacija. broj se smanjio, ali još je tu, izgleda da će i ostati....

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    ma palniram ponoviti tu urinokulturu i ja mislim da sam radila prerano. pričekat ću još tjedan dana i onda ću ponoviti nalaz pa ću biti pametnije. ali rekla mi doktorica da bez obzira na ovaj dobar nalaz ja moram dobiti profilaksu a da oni nisu baš toliko zabrinuti zbog prijevremnog poroda, više ih muči kad ta bakterija pređe na dijete....

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    29

    Početno

    Ja sam trudna 38 tj. i jutros mi je bris pokazao streptokoku. Dr mi je rekla da ne trebam paničariti i da je bitno samo da naglasim da je imam i da ću dobiti antibiotik 2-3 sata prije poroda, te da će se posebno pobrinuti za bebu. Sve to zvuči lijepo i krasno, ali mene panika uhvatila nakon guglanja.
    Nečija iskustva kod kasnog otkrivanja???

  15. #15
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja sam 37.tj. i danas dobila nalaz urinokulture streptococcus haemolyticus grupe b.i sad naravno panicarim. sutra imam pregled na sv.duhu pa cu pitat doktora sto dalje.
    naime cudno mi je jer sam u zadnjih mjesec i pol popila vec 2 ture antibiotika i to za e.coli i neku gadnu upalu uha s kojim sam zavrsila na hitnoj u pocetku trudnoce sam pila summa med zbog ureoplasme i gotovo cijelu trudnocu sam na bolovanju jer stalno nesto...
    moze li beba imati nekih posljedica od ovog streptokoka?

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    29

    Početno

    mici - moj savjet: ne kopaj po netu jer ćeš se uspaničariti do boli a to ti ne treba. Ja sam razgovarala sa mojim dr i bitno je da mama prije poroda dobije injekciju pencilina, kao i beba čim se rodi i ne bi trebalo biti problema

  17. #17
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    thnx na odgovoru.
    ma vec panicarim do boli al na srecu sutra u jutro cu kod doktora pa cu sve znati.
    jadna bebica kaj sve mora prolaziti..

  18. #18
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    evo da se malo apdejtam. doktor blagaic na sv.duhu mi je propisao amixiciline i rekao da kod poroda obavezno napomenem da sam imala bakteriju. 7 dana moram piti a nakon toga jos za 5-7 dana ponoviti urinokulturu... iako se ja nadam da cu vec onda roditi posto mi je vise dosta svih ovih tegoba...
    stalno se brinem za bebicu...

  19. #19
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Meni se nakon 10 dana što sam popila silapen(20 dana ukupno) ponovno pokazala u nalazu i to 10 na 3.Malo je smanjena ali nije otišla unatoč čaju od brusnice i puuunoo lubenice i tekućine i lgg jogurta svakodnevno.Mislim da je nju teško više iskorjeniti i malo sam se propitala-čak se ide sa niskom dozom antibiotika do kraja ili profilaksom na kraju.To je to.Ja sam uvijek imala problema sa bubrezima i upalama mjehura tako da mi ovo dođe kao šećer na kraju.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Ma sve će to biti u redu, bar tako kaže moja doktorica poglavito ako se zna da je BHS bio izoliran u urinu ili na cerviksu.Meni malo frka da mi oni neće stići dati taj penicilin jer dosta brzo rađam a ovo mi je sad treća trudnoća ali me doktorica uvjerila da će posebno pratiti bebu i da većina beba rođena u terminu dobro reagiran na penicilin. Problemi nastaju s nedonoščadi i za majek za koje se ne zna da imaju BHS.
    Cure , sve će biti OK, bitno je da to napomenemo prije poroda.

  21. #21
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Ma sve će to biti u redu, bar tako kaže moja doktorica poglavito ako se zna da je BHS bio izoliran u urinu ili na cerviksu.Meni malo frka da mi oni neće stići dati taj penicilin jer dosta brzo rađam a ovo mi je sad treća trudnoća ali me doktorica uvjerila da će posebno pratiti bebu i da većina beba rođena u terminu dobro reagiran na penicilin. Problemi nastaju s nedonoščadi i za majek za koje se ne zna da imaju BHS.
    Cure , sve će biti OK, bitno je da to napomenemo prije poroda.

    meni je isto tak doc to sve prezentirao. ja se samo bojim da cu u panici zaboraviti reci (meni je ovo druga bebica). a i cim sam cula da ce beba svakako morat dobiti penicilin, smrklo mi se..

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Ma nećeš zaboraviti to reći jer znaš kad dodješ tamo da te sve detaljno ispitaju kad rade anamnezu a i ja sam rekla MM-u da odmah čim dođemo gore to napomene doktorima. A i piše ti u papirima a oni i to gledaju. A i moja frendica koja je alergična na penicilin je dobijala tijekom trudnoće neke druge lijekove i nije uspjela iskorijeniti taj nesretni BHS i onda je na porodu dobila isto nešto, ali oralno dakle popila je. kako je pri porodu povraćala, pretpostavka je da je to nešto i ispljunula. Bilo kako bilo, beba je to pokupila ali kaže ona da su ju posebno pratili(bebu mislim) i odmah je reagirala na penicilin. jedino kaže moja frendica su malo duže ostali u bolnici jer je beba primala antibiotik,čini mi se, 10 dana.Ali navodno ako se uspije dati penicilin majci na porodu, beba to ne bi smjela pokupiti.
    meni je jedina frka što to navodno mora biti par sati prije poroda. Hoću li ja imati par sati??????

  23. #23
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Ja sam opet dobila antibiotik i c vitamin-kaže da će tako bolje djelovati.

  24. #24
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam vukla jedno 2 mjeseca streptokok..ali samo piše streptokok..jel to ista stvar??
    Da li i meni treba profilaksa?
    U 4 mj bilo je sterilno i sada osjećam da me probada i kad sam pitla gina za napraviti urinokulturu veli da nema potreba jer je sterlno bilo...od toga sterilnoga prošlo je 4 mj... sada sam 36 tj..

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Ribice, pa što ti je pisalo na nalazu urinokulture? Meni baš BHS. I ja ponovila već dvije urinokulutre nakon toga i obje bile strerilne ali doktorica rekla da bez obzira moram dobiti profilaksu jer je to bakterija koja se začahuri u tijelu i aktivira kad padne imunitet a to može biti pri porodu. Ja ju još pitala jel može izazvati prijevremeni porod a ona kaže baš i ne, ona je jedino opasna za bebu poglavito za nedonošće.Pitaj svog ginekologa hoćeš li dobiti profilaksu...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam vukla jedno 2 mjeseca streptokok..ali samo piše streptokok..jel to ista stvar??
    Da li i meni treba profilaksa?
    U 4 mj bilo je sterilno i sada osjećam da me probada i kad sam pitla gina za napraviti urinokulturu veli da nema potreba jer je sterlno bilo...od toga sterilnoga prošlo je 4 mj... sada sam 36 tj..
    Treba!

  27. #27
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Zna li neko da li je kod imanja stafilokoka procedura ista kao i sa streptokokom ( osom različitog antibiotika, staf. reaguje na cefalosporine, a ne penciline) ???

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li neko da li je kod imanja stafilokoka procedura ista kao i sa streptokokom ( osom različitog antibiotika, staf. reaguje na cefalosporine, a ne penciline) ???
    Kod njega se ne daje nikakva profilaksa ni tijekom poroda, a niti djetetu preventivno nakon poroda.

  29. #29
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    bibai hvala na odgovoru, ali šta to znači, da je bezopasan za majku ili bebu, da će organizam sam odraditi svoje ili šta ?

  30. #30
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Još malo info, prvo je bio aureus (28-29 sedmica primila terapiju 2 kutije cefalosporina), a sada 35+1 je staf. epidermis, sutra idem na kontrolu i po terapiju.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Koje si cefalosporine pila?
    To su sve "domaće životinje" i ne treba ih liječiti, niti ih se bojati.

  32. #32
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Cephabos- cefalexsin to mi je dato po antibiogramu, zašto li ne mogu da se riješim odvratnih beštija, počela sam i veš peglati, što nisam radila godinama.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj MMK prvotno napisa Vidi poruku
    Cephabos- cefalexsin to mi je dato po antibiogramu, zašto li ne mogu da se riješim odvratnih beštija, počela sam i veš peglati, što nisam radila godinama.
    Bit će sve ok.
    Čim bebicu prisloniš na kožu kolonizirat će se tvojim bakterijama. Staph. epidermidis je jedna od njih.
    Ne može ostati sterilna.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Ja jučer bila na pregledu (35+2tj) i doktorica mi uzela obrisak rodnice na BHS. I kaže ona ako se tu ništa ne pokaže da neće trebati profilaksa ni za mene ni posebna briga za bebe. Kao da je taj obrisak uzet između 35. i 37. tjedna dovoljan. Sad mi više ništa nije jasno. U bolnici su mi rekli da ću dobiti profilaksu bez obzira bio nalaz pozitivan ili negativan....ne znam nalaz će mi biti brzo gotov pa ćemo vidjeti. Inače ja sam ponovila već dvije urinokulture i obje su bile sterilne...
    Posljednje uređivanje od dofra : 26.08.2010. at 08:40

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Ja jučer bila na pregledu (35+2tj) i doktorica mi uzela obrisak rodnice na BHS. I kaže ona ako se tu ništa ne pokaže da neće trebati profilaksa ni za mene ni posebna briga za bebe. Kao da je taj obrisak uzet između 35. i 37. tjedna dovoljan. Sad mi više ništa nije jasno. U bolnici su mi rekli da ću dobiti profilaksu bez obzira bio nalaz pozitivan ili negativan....ne znam nalaz će mi biti brzo gotov pa ćemo vidjeti. Inače ja sam ponovila već dvije urinokulture i obje su bile sterilne...
    Auuu.
    Pozitivan BHS-B u urinu u bilo kojem stadiju trudnoće, bez obzira na sterilne UK nakon liječenja, jest indikacija za profilaksu na porodu. Ovaj bris kod tebe nije ni trebalo raditi.

  36. #36
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    A što ako se ide na carski?Da li je i onda potrebna profilaksa?U biti-ja sam samo radila abg urina(sada sam u 25+5)-nove briseve mi nije ni uzimala tako da ni ne znam da li se kolonizirala na cerviksu?

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    100

    Početno

    Bibai, pa što mi je sad činiti? Mislim ipak je ona doktorica i to doktorica iz bolnice u kojoj idem rađati. Jel ja mogu inzsitirati na profilaksi?I mene je to poprilično zbunilo, tim više što je ona bila ta koja mi je i rekla da ću primiti profilaksu bez obzira na nalaz urinokulture. ne znam ako rodim prije srijede neću nalaz ni vidjeti a ako doguram dalje onda ću razmišljati što dalje.....

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj pčelica2009 prvotno napisa Vidi poruku
    A što ako se ide na carski?Da li je i onda potrebna profilaksa?U biti-ja sam samo radila abg urina(sada sam u 25+5)-nove briseve mi nije ni uzimala tako da ni ne znam da li se kolonizirala na cerviksu?
    Nije ako nema znakova širenja infekcije na posteljicu, plodove ovoje ili plodnu vodu.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    Bibai, pa što mi je sad činiti? Mislim ipak je ona doktorica i to doktorica iz bolnice u kojoj idem rađati. Jel ja mogu inzsitirati na profilaksi?I mene je to poprilično zbunilo, tim više što je ona bila ta koja mi je i rekla da ću primiti profilaksu bez obzira na nalaz urinokulture.
    Samo ti njima napomeni na porodu.
    Citiraj dofra prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam ako rodim prije srijede neću nalaz ni vidjeti a ako doguram dalje onda ću razmišljati što dalje.....
    Dogurat ćeš dalje .

  40. #40
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ja sam popila sve antibiotike. sad je sve navodno ok, ali vidjela sam kako je doktor na vrh kartona napisao bhs - obavezna profilaksa i to podcrtao tako da cu je definitivno dobiti. samo se nadam da jadna bebica nece morati ostati duze u bolnici...

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    29

    Početno

    Moje iskustvo od prije par dana... Dva dana pred porod mi dali da pijem amoksicilin, na porodu dobila injekciju penbritina ne dva sata prije poroda kao što bi trebalo, već 2 minute pred porod (jer se ubrzalo),a bebi nisu dali ništa. Patronažna mi je rekla samo da pratim ako bude osip kod bebe da se odmah javim dr.

  42. #42
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    pa jesi pitala zasto beba nije dobila
    da nije slucajno doslo do pogreske. meni je doc rekao da cemo i beba i ja dobiti

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Ne daje se djetetu antibiotik preventivno.

  44. #44
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mici85 prvotno napisa Vidi poruku
    pa jesi pitala zasto beba nije dobila
    da nije slucajno doslo do pogreske. meni je doc rekao da cemo i beba i ja dobiti
    Dobila sam preventivno antibiotik čim sam došla na porod i drugu injekciju nakon 4 sata, beba nije dobila nikakav lijek, njima se ne daje preventivno, nego samo ako su se zarazile.

  45. #45
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    ok...
    meni je dr rekao da cemo oboje dobiti. iskreno, ne znam proceduru... jos cu se raspitat na slijedecem pregledu

  46. #46

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    29

    Početno

    I meni je dr rekla da ćemo oboje dobiti, međutim iako sam ja to stalno naglašavala konstatacija je bila da djetetu ne treba, valjda oni znaju zašto. ni meni to nije jasno.

  47. #47
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    bok cure!
    imam pitanje: u prošloj trudnoći prije 3 g sam konstantno imala streptokok u urinu veći od 10 na 5. pila sam svaki mjesec antib i radila urinokulturu, nikad se nije smanjio. na porou sam dobila antibiotik, bebi nisu dali ništa, ja sam pitala u rodilištu par puta neonatologe i sestre, rekli su da je s bebom sve okej. ja se nakon poroda nisam bavila urinokulturom, al kad sam zatrudnila prije nekih god dana opet je nalaz bio 10 na 5. popila antibiotik, trudnoća se nažalost nije nastavila, ja nisam dalje radila urinokulturu.
    tri mjeseca kasnije sam zatrudnila, nalaz urinokulture sterilan!!? kako je to moguće? nakon tog nalaza u mirogojskoj sam napravila privatno u centru labor i isti rezultat! ne razumijem kao nakon cijele moje povijesti sa streptokokom sad odjednom nema ničega i jel moguće da se on nekako pritaji pa da opet bukne nepozvan pred porod?

  48. #48
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    BHS je stalno prisutan u 30% populacije. Uvijek je tu negdje. Ponekad ga ima vise, ponekad su nalazi sterilni, ali to zapravo sve skupa nis ne znaci.

  49. #49
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    aha. pa i bilo mi je sumnjivo. a šta da opet probam s urinokulturom? il da samo naručim dozu antibiotika na porodu? (mislit će da sam šiznula).

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nece nista misliti, dovoljno je da imas jedan pozitivan nalaz u trudnoci da dobijes antibiotike.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •