Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Prva trudnoca - bez strija, druga trudnoca - ?

  1. #1
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno Prva trudnoca - bez strija, druga trudnoca - ?

    Bok cure!
    U prvoj trudnoci sam se mazala svim i svacim i nisam dobila ni jednu striju (nije da se hvalim nego sam morala to napisati kao uvod u moje pitanje ).
    Sada sam 4 mj trudna i opet se mazem cim god stignem i kad god stignem, ali ne znam je li mi to garancija da ni ovaj put necu dobit strije?
    Dakle, pitanje je: da li je neka od vas u prvoj trudnoci prosla bez strija, a u drugoj (trecoj, cetvrtoj....) ih dobila ili mozda obrnuto?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Četiri trudnoće i bez strija. Mazala sam se tu i tamo, kad je bilo vremena. Mama ima gomilu strija, pa valjda nije nasljedno.
    I bez vena i s grudima koje i nakon dugog višekratnog dojenja stoje i nisu ispuhane. Doduše petnaestak kila više, obješeni trbuh ( ali to se stisne ima korzeta), ali sve u svemu mislim da više naškodi nezdravo i neumjereno hranjenje, nego nekoliko trudnoća.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Prva trudnoća bez strija, u drugoj sam dobila 3 strije na bedru. Ni jednu na trbuhu. Mazala sam se tu i tamo, ne redovno.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Mazala sam se jednako i u prvoj i u drugoj trudnoći.
    U prvoj nisam redovito mazala grudi i tamo imam gomilu strija, na trbuhu nisam dobila niti jednu. No, moj prvi porod je bio 6 tjedana prije termina, tako da je i trbuh bio manji.
    U drugoj trudnoći sam dobila nešto sitnih, gotovo nevidljivih strija na donjem dijelu trbuha.

  5. #5
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    tri trudnoće, niti jedne strije nemam!

    ja sam trbuh, prsa i guzu mazala samo bademovim uljem, i to onim što kupim u ljekarni (15kn me košta bočica), a dosta dugo mi traje!
    s tim da ne znam jel to što pomoglo ja sam te "kritične" dijelove tijela mazala i prije i između trudnoća!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Ja sam užasno sklona strijama, nisam baš zadovoljna koliko sam se često mazala u trudnoći al svejedno je rezultat bio 100% bez strija. Tada sam napravila ogromnu grešku, nakon poroda! Nisam se mazala, a brzo sam mršavila. Dobila sam strije po trbuhu i na nogama, užas, baš se kuže! A ja mislila kao trudnoća fino bez strija i sad se više ne triba pazit, koji promašaj!

  7. #7
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Ja sam valjda sve svoje strije dobila prije trudnoća. U prvoj kao i drugoj se nisam sa ničim mazala (prelijena za to) pa nisam dobila niti jednu striju na trbuhu a niti bilo gdje drugdje, ove koje imam imam otprije.

  8. #8
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    Ja sam se u prvoj trudnoči mazala koje ćim 2xdnevno i u zadnjem mjesecu popucala ko kokica cijela! sad sam opet trudna i nisam sigurna uopće da ću se mazati, revoltirana sam i ne da mi se!

  9. #9
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    u prvoj T sam se mazala bademovim uljem tu i tamo i nisam dobila strije
    sad sam trudna 6 i pol mjeseci, namazala se možda 2x do sad
    strija na trbuhu kuc-kuc još nema
    valjda bude tako i ostalo

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći dobila malo strija skroz nisko na trbuhu i to zadnjih tjedan dana...Grrr! Mazala se..ma nema čime nisam!
    U drugoj trudnoći sam se isto maaaaaazalaaaaa, a stare strije su se samo malo "produžile" do pupka.
    E u trećoj se više nisam ničim mazala, revoltirana kao i hejena bilo me iskreno baš briga!
    Dobila sam tri strije iznad pupka! Jako su tanke i zapravo se skoro uopće ne kuže sada kada se trbuh smanjio...A tek je prošlo 10 dana od poroda!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    samo bademovo ulje i to jako jako rijetko...
    Imam striju s drugog poroda, jednu malu kod pupka, vidi se ak se zagledaš
    Mislila sam da će me treća trudnoća razoriti, al nije... Čak mi je sad i sav celulit nakon mora samo isplasnuo... doduše, nije ga bilo puno alo opet...

  12. #12
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Dvije trudnoće - bez strija. Mazala dvaput tjedno, samo trbuh.

  13. #13
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Tri trudnoce;
    u prvoj se mazala mahnito,imala majice koje sam nosila ispod garderobe da upijaju visak masti,i iste sam pobacala jer se vise nikako nisu mogle oprati...nijedna strija
    u drugoj se nisam ni mazala,isto nijedna strija.
    u trecoj 10tak godina kasnije,mazala se 3 puta,mrzelo me,i opet nista.
    Inace,imam strija po bokovima pozadi,i sve sam ih dobila u pubertetu,kada sam naglo izrasla.
    Nema pravila.

  14. #14
    curly mama avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    347

    Početno

    to ovisi o tipu, odn. o tome koliko ti je elastična koža... njega i prehrana su važne ali najveći faktor ipak ima genetika.
    ja sam se u prvoj trudnoći baš revno mazala. ono, svakodnevno (i po nekoliko puta ) u drugoj kad bih stigla...
    nemam strija.

  15. #15
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Dvije trudnoce i do sada nijedne strije...U prvoj trudnoci se mazala puno vise sa bademovim uljem, nego u drugoj.
    Sad ih u trecoj i ne ocekujem jer se dosta rasirila koza, a nemam ni volje za trackanjem.

    I ja mislim da je tu genetika presudna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Cao ja sam nova ovde nadam se da me primate u drustvo
    Naime moja prva trudnoca je prosla sa svega 2 strije a sada u drugoj...celi stomak mi je popucao..a mazala sam razne meleme

  17. #17
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa Vidi poruku
    Dvije trudnoce i do sada nijedne strije...U prvoj trudnoci se mazala puno vise sa bademovim uljem, nego u drugoj.
    Sad ih u trecoj i ne ocekujem jer se dosta rasirila koza, a nemam ni volje za trackanjem.

    I ja mislim da je tu genetika presudna.
    Potpisujem, u drugoj sam se puno rjeđe mazala i opet prošla bez ijedne strije.
    Uz to, uvjerena sam da je baš moja elastična koža zaslužna i za dva poroda bez epiziotomije i ponata.

    OT sweetmint, čestitam, sad vidim da imate jako lijepe novosti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •