Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 65 od 65

Tema: ponovna trudnoca nakon pobacaja

  1. #51
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    da ne otvaram novu temu prebacila sam se ovdje.
    imam pitanje.
    naime, frendica je saznala da je trudna.mislim da je sad vec 10.tj.
    prije 3 god je napravila abortus a prije toga je godinama imala probleme sa jajnicima i pila one neke tablete od kojih bi uopce dobila mengu. nakon abortusa je opet svako malo imala problema sa jajnicima.
    da li postoji mogucnost da ova trudnoca nece bit u redu?
    da li namjerni abortus moze biti uzrok kasnijim neurednim trudnocama?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    naravno da abortus može utjecati na sljedeće trudnoće, ali i ne mora biti tako....
    nažalost uvijek postoji i mogućnost da s trudnoćom nešto ne bude u redu imao netko prijašnje trudnoće, abortuse ili ako nije bilo nikakvih problema....
    nema garancije za ništa....
    ako trudnoća teče ok mislim da nema razloga za zabrinutost...
    sretno

  3. #53

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Drage moje evo da se priključim. Prvo da svima kažem da mi je jako žao što ste sve to trebale proći.
    Hani ja sam ti, čini mi se, najbliža vremenski po iskustvu. Obavila sam kiretažu prije 5 dana, u 11. tjednu trudnoće. Rečeno mi je, a i negdje sam isto čitala, da se nakon spontanog može čekati do 3 mjeseca na novu trudnoću dok je nakon kiretaže bolje pričekati i duže (6 mjeseci).
    Iskreno, kako se sad osjećam (psihički), trudnoća mi ne pada na pamet još neko vrijeme.
    Netko je pitao i za krvarenj e, ako se ne varam. Ja krvarim jako malo. Ništa me ne boli, tu i tamo malo donji dio trbuha. Sestre su mi na otpustu rekle da se može krvarit i do 30 dana, to je relativno. Pripazit neko vrijeme na sebe: bez teškog fizičkog rada, bez kupanja (samo tuširanje), kod seksa obavezno zaštita zbog infekcija.
    Nadam se da sam pomogla.

  4. #54
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    ka, da se brzo oporaviš.
    evo kod mene 3 ciklusa nakon spontanog sve ok, a sad ovaj ciklus cijeli mjesec spotting, jel netko ima takvo iskustvo?

  5. #55

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    ivana83 nikad nisam imala spotting pa baš i nisam najpametnija za nešto savjetovati. koliko ja znam, vrlo čest uzrok tome je pad estrogena što može biti posljedica svačega pa tako i stresa. jeli ti možda niska razina estrogena bila uzrok pobačajima? :?

  6. #56
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    sutra idem kod ginekologa pa ću vidjet zašto se to događa. ja isto mislim da je s hormonske strane taj moj problem, nisam baš najsretnija s tom cijelom situacijom.

  7. #57
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    nama su rekli da se čuvamo 6 mjeseci, a "zalomilo" se nakon 3. na početku sam se stravično brinula, ali evo rezultat se igra na podu pored mene
    želim ti što prije veeeliki + i školsku trudnoću

  8. #58
    ivana83 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    272

    Početno

    hvala na lijepim željama!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Da li je neka od vas curka ostala trudna odmah nakon spontanog pobačaja? I kako je ta trudnoća prošla?

  10. #60
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Prošla je dobro, jedino sam se dosta rano počela otvarati, za što kažu da može biti posljedica ranijih pobačaja.
    Ali na kraju sve u najboljem redu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Sve ostalo je bilo OK? Mislim, nije bilo nikakvih tegoba?

  12. #62
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ne, sve OK.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Njemačka
    Postovi
    55

    Početno

    Hvala Moram se malo smiriti, svega me strah jer je spontani bio nedavno...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sam ostala trudna mjesec i pol nakon spontanog, trudnoća je bila uredna, došla do 41 tjedna i rodila zdravu curicu, apgar 10/10. Mislim da sve ovisi o stanju organizma nakon pobačaja a i većina ginekologa savjetuje da se odmah počne uzimati folna kiselina da bi se izbjegle moguće komplikacije u razvoju ploda.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Vec dva mjeseca citam sve sto pisete I sama patim meni je u 5nedelji pocelo krvarenje malo otisla sam ginekologu sve je bilo ok na sledecoj kontroli mi je rekla da je srce prestalo kucati oko osme nedelje obavila sam jos neke preglede ali nista ,morali su to nekim tabletama odkloniti od toga ima mjesec I vise imam bolove u donjem dijelu trpuha namjeravam ponovo ginekologu I ako na predhodnom pregledu je bilo sve ok ,ali me bas muce ti bolovi imam strah sa sledecom trudnicom.zelim vam reci da se suosjecam sa vama I samo pozitivne mislii ...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •