Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: aktivnosti s 5 :-)

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno aktivnosti s 5 :-)

    čime se vaši petogodišnjaci "bave" osim vrtićem i igranjem,mislim idu li na neke aktivnosti tipa sportske ili engleski,balet?

    kod nas u vrtiću je krenio engleski pa sam mislila da bi to kroz igru bilo zanimljivo....

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Nika u sklopu vrtića svaki dan ima engleski!
    i upisala sam ju u glazbenu igraonicu 1x tjedno!
    i to je to!
    makar bih voljela da ide i na neki sport iako nije baš neki sportski tip!

    btw. u zadnje vrijeme sve češće čujem od roditelja da im predškolci imaju vanvrtćke aktivnosti svaki dan od ponedjeljka do petka, ali meni se to čini apsolutno too much!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    S pet godina upisali smo ga u glazbeni vrtić, onamo je išao dvaput tjedno po jedan sat. Tako će i ove godine.

    Drugih "slobodnih aktivnosti" nema, u vrtiću imaju mogućnost engleskog (u vrijeme koje bi tako i tako proveo u vrtiću čekajući da netko dođe po njega), ali tvrdoglavo jare ne želi ići. Kaže da će ionako učiti engleski u školi
    Sportom se organizirano ne bavi, a nismo ga ni nagovarali (išao je svojedobno na gimnastiku pa nije baš bio oduševljen). Ionako je često ili na planinarenju ili na biciklu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Mi smo se upravo upisali na hip hop za djecu. Mislili smo se između toga i male sportske škole ali se dječak ipak odlučio za ples. Meni je najbitnije da su te aktivnosti blizu kuće ili vrtića i da grupe nisu prevelike.

  5. #5
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    o engleskom upravo razmišljam i upisala bi ju iako mi bolje zvuči da su stavii u vrijeme vrtića a ne poslije 15h.na gimnastiku je bila prošle godine krenila pa ju baka vodila ali brzo je odustala jer je htjela da baka trči s njom hahaha

  6. #6
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    mi smo već 2 god.u sportskoj školi.jakoje zadovoljna...što nam je naravno bitno.to je jedamput tj .po jedan sat. ove godine sam ju mislila upisati još negdje . razmišljala sam o mažoretkinjama ili nešto vezano za ples.MM je za to da ide na karate ili tenis jer mala stvarno ima viška energije. a ni ona sama nezna što bi...neide u vrtić pa joj je bitno da bude s djecom,samo da nekud ide.

  7. #7
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Lara je sa 4 god.isla na ritmiku,od tog je odustala i prošle god.,znaći sa 5 godina upisali je na engleski i sa njim je naprosto oduševljena ,tako da ove godine nastavlja sa engleskim.A Luka ima 4 god. i njega smo sad upisali na neki sportski program koji ce bit 2xtjedno.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    N ide na engleski i ritmiku u vrtić, pa to niti ne računam kao nešto extra. Pored toga ide na slikanje 1x tjedno, na vlastito inzistiranje, i još jednom do dva puta tjedno na plivanje odnosno klizanje (ići će kad krene Šalata), opet na svoje veliko zadovoljstvo.
    U svakom slučaju, ja sam inzistirala da se popodnevne aktivnosti svedu na najmanju mjeru, jer naprosto želim da budemo zajedno što je moguće više, odnosno da nam popodneva ne budu "sprčkana" spremanjima, odlascima, dolascima i sl. Ali, opet s druge strane, moram priznati da smo se prilično namučili MM i ja da sve njezine interese i želje uskladimo i nađemo pravu mjeru, jer recimo plivanje je inače tri puta tjedno, klizanje i 5-6 puta tjedno, engleski da na koncu ne ide u vrtiću bio bi 2 puta tjedno i sl. Zato smo engleski i prebacili u vrtić, da oslobodimo popodneva. I nakon svega toga, opet ispadne da je tri puta tjedno negdje, čak i kad sve de facto svedemo na minimum. Nisam oduševljena s jedne strane, a opet mi je žao ne dati joj podršku da provodi vrijeme baveći se različitim aktivnostima. A i inače je dijete koje zanimaju i najrazličitije igračke, i to na način da se zaista sa svima njima igra s guštom. Ne znam, možda previše kompliciram....

  9. #9
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ne znam... treba slušati dijete... ako je ona sretna s toliko aktivnosti, ne ide tamo "kao po kazni" nego s veseljem - super!!
    Kada krene u školu mislim da će će se te stvari iskristalizirati.
    Mi tek od ove godine imamo aktivnosti u vrtiću. Jan je upisan na engleski i sport i vidjet ćemo kako će sve izgledati.
    Nešto drugo, zbog njegovog karaktera, trenutno ne dolazi u obzir. Ma htio bi on na nogomet (probali) ali još ne podnosi autoritet, odvajanje, ne želi mnogo stvari...
    tako da su mu vrtićke aktivnosti (kada počnu) za sada sasvim dovoljne..

  10. #10
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ipak odustali od engleskog..kaže da neće.. slušati ju ili ne odlučili smo ipak ju poslušati njene želje..upisali ju na ritmičku gimnastiku u vrtiću kako ona kaže u sportsku pa ćemo vidjeti..svakako kažu da je engleski manje više nepotreban sada jer svakako ju to čeka u 1 razredu..ja sam mislila da bi joj koristilo ali eto neće...

  11. #11
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Lea ide na engleski i u glazbeni vrtić, i to su četiri popodneva u tjednu. A još bismo morali na neki sport.
    Engleski nam je jako blizu i sve skupa na to potrošimo jedan sat, a Lea u vrtiću ostaje kraće, tj. dolazi doma već u pola dva - pa opet mislim da joj fali vremena kod kuće - kad dođe doma počne se panično i na brzinu igrati.

  12. #12
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mima, zašto bi Morali na neki sport??

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ortoped nam je tako preporučio. Proljetos smo je vodili na taekwondo da malo vidi i svidjelo joj se ali ne znam hoćemo li to nastaviti jer možemo ići samo subotom ujutro, a i to mi djeluje previše. Trudit ćemo se vikende maksimalno koristiti za rolanje, bicikl, hodanje a možda i jahanje - kad vrijeme dozvoli.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Moje cure (4 i 5) idu na ritmičku gimnastiku 2x tjedno.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •