Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Citrofit u trudnoći?

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Citrofit u trudnoći?

    Cure, zanima me ima li koja od vas iskustva s korištenjem Citrofita u trudnoći?
    Ja, naime, već godinama muku mučim s Candidom, a u trudnoći mi je otkriveno i da imam neke bakterije. Nakon kure antibiotika odlučila sam početi koristiti Citrofit. Iako piše da je bezopasan za trudnice, to je toliko GORKO, čak i u najslađem soku, da me ozbiljno strah koristiti.
    Kako to može utjecati na nerođeno?

  2. #2
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ja redovito koristim Citrofit (on i kalinji su nezaobilazni u našoj kućnoj ljekarni), riješio mi je escherichiu nakon poroda i gljivice - bez ikakvih problema (ne znam što sam do tada sve isprobala). Nisam ga koristila u trudnoći, ali jesam odmah poslije poroda. I klincima stavim koju kap u čaj jer je pregorak, a i njima je to dovoljno. Inače, imaš u biljnim ljekarnama prazne vegi kapsule baš za citrofit, ja ga drugačije ne mogu ni popiti - nakapam ga u kapsule i popijem POSLIJE jela.

  3. #3
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja u trudnoći nisam ni koristila ništa drugo osim citrofita - spasio me svake prehlade. s obzirom da je to prirodan pripravak mislim da u svakom slučaju može učiniti puno manje štete nego antibiotici, ako uopće može, meni je jedino pomogao. davala sam ga i djeci dok su bili još bebe, ali onako kap-dvije. najlakše ga konzumiram u pago limun-lime kombinaciji s malo vode jer mi je nekako slično pa mi ubije tu gorčinu, ili običan juice od naranče, sve ostale kombinacije su mi ubitačne

  4. #4
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja sam sinoć nakon večere popila svoju prvu dozu. U 1,30h me probudilo takvo grčenje u želucu da sam mislila da ću umrijeti. (Inače nemam problema s citrusima, čak ni s grejpom, jedem ih normalno.)
    Uglavnom, trajalo je cca. 30 min, točno sam osjećala kako prolazi želucem i crijevima i širi se organizmom. Užas. A još nisam ni uzela cijelu dozu od 30 kapi, stavila sam 'samo' 20.
    Jutros mi je teško u želucu.

    Iskreno, baš me briga za mene, preživjet ću, moram se riješiti beštija.
    Zabrinuta sam za bebu; ako sam ja tako teško podnijela pripravak, kako je tek njoj???
    Cure, što mislite?

  5. #5
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    nisam medicinske struke, ali osobno mislim da bebi mogu više naštetiti beštije

  6. #6
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sinoć nakon večere popila svoju prvu dozu. U 1,30h me probudilo takvo grčenje u želucu da sam mislila da ću umrijeti. (Inače nemam problema s citrusima, čak ni s grejpom, jedem ih normalno.)
    Uglavnom, trajalo je cca. 30 min, točno sam osjećala kako prolazi želucem i crijevima i širi se organizmom. Užas. A još nisam ni uzela cijelu dozu od 30 kapi, stavila sam 'samo' 20.
    Jutros mi je teško u želucu.

    Iskreno, baš me briga za mene, preživjet ću, moram se riješiti beštija.
    Zabrinuta sam za bebu; ako sam ja tako teško podnijela pripravak, kako je tek njoj???
    Cure, što mislite?
    Sigurna sam da je sve ok, ali je stvar u količini, ne bi odmah smjela početi sa 20-30 kapi, već sa 2-3 kapi 3X dnevno i onda postupno povećavati broj kapi. Reakcije imaju jedino osobe alergične na citruse, a ti kažeš da nisi. Inače, i meni je u početku citrofit malo čudno djelovao, kao da sam imala lagane grčeve u preponama. Danas bez ikakvih problema popijem 3x30 kapi dnevno, ako je potrebno. Za vaginalne infekcije je dobar i kalinji možda da kombiniraš.

  7. #7
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Joj, cure, ljubim vas sve, hvala! Umirile ste me, nadam se da je s bebuklinkom ipak sve okej.
    Budem pokušala sa 2-3 kapi, pa povećavati doze. Dobila sam i preporuku da je lakše podnijeti pripravak ako je u kapsulama (ima u ljekarni praznih kapsula za kupiti).
    Čula sam, hvala Freya, i za kalinji, pokušat ću malo 'istražiti' što je to.

  8. #8
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam i preporuku da je lakše podnijeti pripravak ako je u kapsulama (ima u ljekarni praznih kapsula za kupiti).
    Da, to sam ti i napisala u onom prethodnom postu, za citrofit uvijek koristim te kapsule, a kalinji popijem bez problema s vodom. Sve će biti ok, vidjet ćeš da će ti citrofit pomoći

  9. #9
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    mislim da sam ga koristila u trudnoći. inače samo njega i koristim i tu i tamo neki sirup što biljniji za grlo. hvala Bogu što su izumili one prazne kapsule. ja se sva izobličim nakon gutljaja soka sa citrofitom.

  10. #10
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    ja stavim cca 5 kapi u irigator. spasi me! ovo mi je 3. trudnoća ali i inače sam sklona gljivicama. sad sam u 3. tromjesečju i ovo je prvi put da sam izgurala bez Canestena koji mi ionako pomogne samo na kratko.
    pazim sa tim irigatorom, prokuhana voda obavezno, nježno instaliram i čak ne radim svaki dan nego po potrebi.

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Gdje kupujete kapsule? Ja sam u zapadnom dijelu grada i prošla sam 80% ljekarni i svi me čudno gledaju kad pitam za kapsule...

  12. #12
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Ja ih kupim u onoj biljnoj ljekarni u Draškovićevoj (kraj Keruma), uvijek ih ima

  13. #13
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ima li netko ovdje friških informacija? Na stranicama bio&bio čitam da uopće nije za trudnice i dojilje, na nekim drugima da je ok.. Ima svega. Naravno, pitat ću doktoricu ali zanimaju me i vaša iskustva i saznanja. Hvala!

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Internet kaže da trudnice i dojilje ne smiju piti. Jer nisu radili istraživanja.

  15. #15
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ovdje friških informacija? Na stranicama bio&bio čitam da uopće nije za trudnice i dojilje, na nekim drugima da je ok.. Ima svega. Naravno, pitat ću doktoricu ali zanimaju me i vaša iskustva i saznanja. Hvala!
    jesi pitala? sto kaze?

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko ovdje friških informacija? Na stranicama bio&bio čitam da uopće nije za trudnice i dojilje, na nekim drugima da je ok.. Ima svega. Naravno, pitat ću doktoricu ali zanimaju me i vaša iskustva i saznanja. Hvala!
    Ima se tu kaj cestitstat
    Odgovor ne znam jer ga nikad nisam ni upotrebljavala

  17. #17
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Još nisam bila na pregledu, uskoro ću na redovni pa ću pitati. Trudna nisam iako želim biti

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja pitala svoju, kaze da ne bi pretjerivala s tim
    Tako da najvjerojatnije ne budem nista

  19. #19
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ispade da je redovni pregled za mjesec dana:/ kontam da cu i ja od svoje cuti isto, pogotovo sto je opcenito ziheraski tip. Javim sta kaze.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  20. #20
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Eto na kraju čekam taj pregled i pitanje... Za vrijeme pregleda moj muž nosi dijete u jakni po pregrijanoj čekaonici, mala se dere kao da ju neko kolje...i ja se pitanja sjetim tek kod kuće:/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •