Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Biorezonanca pro i contra

  1. #1

  2. #2
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Citiraj weli prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svim ljudima dobre volje. Javljam se prvi puta s pozitivnim iskustvima. Pa razmišljam možda će to pomoći i drugima.
    Imam djete koje od svog rođenja muku muči s dermatitisima. Usput je i alergičar IGE 380. Probali smo sve moguče dermatologe, savjete, kreme... tako dugo dok nismo krenuli na tretmane birezonance s BICOM2000 aparatom. Obavili smo 20 tretmana. Djete više nema ni jednog ekcema, osipa, jede svu hranu. Inače smo iz Varaždina i tu postoji doktorica opće prakse koja se time bavi. Mi smo prezadovoljni i nadamo se da će rezultati potrajati što duže
    Jako mi je drago zbog vas.
    I mi imamo izvrsnih iskustava, a i svi poznanici i prijatelji koji su probali (i dijagnostički i terapijski).
    a to nije ni čudo, jer je u pitanju kvantna medicina, s čvrstim uporištem u neoborenim postulatima i zakonima kvantne fizike, dakle, možda nešto najopipljivije i najznanstvenije što se nudi, laički rečeno da pojednostavim do kraja, sve kemija i biokemija podliježe prvenstveno zakonima FIZIKE, a kad je u pitanju fizika, kvantna fizika je alfa i omega... ne od jučer, već skoro stotinu godina.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    a to nije ni čudo, jer je u pitanju kvantna medicina, s čvrstim uporištem u neoborenim postulatima i zakonima kvantne fizike, dakle, možda nešto najopipljivije i najznanstvenije što se nudi, laički rečeno da pojednostavim do kraja, sve kemija i biokemija podliježe prvenstveno zakonima FIZIKE, a kad je u pitanju fizika, kvantna fizika je alfa i omega... ne od jučer, već skoro stotinu godina.
    Joj.

    Ovako, nemam nista protiv toga da se ljudi lijece raznoraznim alternativnim tehnikama i ne ulazim u tudje izbore.

    Ali ovo sto si napisala o metodi biorezonance i njenoj vezi s kvantnom mehanikom jednostavno nije istina. Mehanizam djelovanja biorezonance NIJE objasnjen nigdje, niti je prihvacen od strane znanstvenika i istrazivaca koji se stvarno bave kvantnom. Ne moze niti biti "prihvacen" kada nije nigdje objavljen - mislim na znanstvene casopise u kojima se objavljuju radovi recenzirani od strane neovisnih znanstvenika.

    Kao sto rekoh, ne smeta mi cinjenica da ljudi koriste razlicite metode pri lijecenju, ne ulazim u taj dio uopce. Ali nije u redu pozivati se na znanost u situaciji kada ista ta znanost tvrdi da biorezonanca, po svemu do sada izlozenom o njoj od strane onih koji su je izumili i onih koje je koriste i prakticiraju, jednostavno nije znanstvena.

  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zar se na forumu smije reklamirati? Ili ovo samo meni liči na reklamu s osobnom koristi?

  5. #5
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Hmmm... na osnovu čega bi bila reklama? jer žena ima 1 post? ajd.. dobro... jel i ja reklamiram?
    A propos znanstvenosti i neznanstvenosti, konkretno fizike...
    Ja generalno nisam ovdje da bih popunjavala ničije rupe u znanju, niti je forum mjesto gdje možemo kvalitetno raspravljati o kvantnoj fizici. Ali, koga zanima ZNANSTVENA pozadina, neka pođe od pojmova rezonanca, energija, stanična komunikacija.
    Iako, u konačnici, razumijem i ljude koje ne zanima kako npr. radio prijemnik, mobitel, televizor... zapravo funkcioniraju, da bi ih sa zadovoljstvom koristili.
    Biorezonanca djeluje, postižu se drastična poboljšanja kod alergija, i to je ono što je većini mama najbitnije. Za mnoge stvari ni dan danas znanstvenici ne znaju KAKO djeluju, ali itekako dobro znaju da djeluju. Znaš li da primjerice gravitacija nije objašnjena? (jedna od teorija tako pretpostavlja postojanje tzv. gravitona, naglasak na "pretpostavlja postojanje", tako ti je to u znanosti, drugi pak nude objašnjenje u teroiji struna) A svi dobro znamo da će jabuka pasti s drveta, jeli tako?
    Biorezonanca je s druge strane finije objašnjena, i što je najbolje od svega djeluje....
    Tako da što god neko da izlinka... mogu i ja sad linkati da je nebo zeleno, more roza, i da imamo 2 sunca...
    Rezultati govore za sebe.
    Posljednje uređivanje od Solange13 : 09.09.2010. at 12:56

  6. #6
    Pups avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    279

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    Rezultati govore za sebe.
    Ali rezultati govore da ne djeluje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    A propos znanstvenosti i neznanstvenosti, konkretno fizike...
    Ja generalno nisam ovdje da bih popunjavala ničije rupe u znanju, niti je forum mjesto gdje možemo kvalitetno raspravljati o kvantnoj fizici. Ali, koga zanima ZNANSTVENA pozadina, neka pođe od pojmova rezonanca, energija, stanična komunikacija.
    Iako, u konačnici, razumijem i ljude koje ne zanima kako npr. radio prijemnik, mobitel, televizor... zapravo funkcioniraju, da bi ih sa zadovoljstvom koristili.
    Solange, autori metode biorezonance NISU odgovorili na legitimno pitanje znanstvene zajednice, o tome kako ta metoda radi, na cemu se konkretno temelji, nisu uopce postovali znanstvenu metodologiju. Neeticno je proizvoljno proglasavati nesto znanstvenim, ne bi li dobilo na kredibilitetu, a istodobno ne biti u stanju objasniti princip djelovanja. Ne mislim tu na tebe, nego na autore i one koji tu metodu prodaju.

    Ako u svome postu aludiras na to da ne znam o cemu pisem, polazis od krivih pretpostavki. (Ne poznajes me osobno - otkud znas sto radim u RL?)

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    Biorezonanca djeluje, postižu se drastična poboljšanja kod alergija, i to je ono što je većini mama najbitnije. Za mnoge stvari ni dan danas znanstvenici ne znaju KAKO djeluju, ali itekako dobro znaju da djeluju. Znaš li da primjerice gravitacija nije objašnjena? (jedna od teorija tako pretpostavlja postojanje tzv. gravitona, naglasak na "pretpostavlja postojanje", tako ti je to u znanosti, drugi pak nude objašnjenje u teroiji struna) A svi dobro znamo da će jabuka pasti s drveta, jeli tako?
    Biorezonanca je s druge strane finije objašnjena, i što je najbolje od svega djeluje....
    Tako da što god neko da izlinka... mogu i ja sad linkati da je nebo zeleno, more roza, i da imamo 2 sunca...
    Rezultati govore za sebe.
    Solange13, ovo sto pises metodi biorezonance ne daje nikakav kredibilitet.

    Metoda je od strane znanstvene zajednice proglasena pseudoznanstvenom. Apsurdno je naknadno je proglasiti "znanstvenom" jer je netko na internetu napisao da se ona temelji na principima QM. Naravno, moguce je da ja imam pogresne i nepotpune informacije, pa te u tom slucaju molim da mi das referencu na rad u kojem je metoda znanstveno opisana.

    Kao sto rekoh, nemam nista protiv toga da itko koristi takvu metodu, uopce ne ulazim u to djeluje li ili ne, ali imam protiv toga da ju se na silu naziva znanstvenom. NHF.

  8. #8
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    a to nije ni čudo, jer je u pitanju kvantna medicina, s čvrstim uporištem u neoborenim postulatima i zakonima kvantne fizike, dakle, možda nešto najopipljivije i najznanstvenije što se nudi,.
    wtf?????

  9. #9
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ljudi dragi...Ne znam kako su admini previdjeli ovu sitnicu... ali prvi i jedini post koji je weli obavila je pohvala aparata BICOM2000. Ne upućuje li to na reklamu? Koja je smišljeno plasirana upravo na PDF podrške nekonvencionalnoj medicini, jer je prepoznat kao mjesto gdje se takve stvari mogu "prodati"......

    Weli je trol

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ljudi dragi...Ne znam kako su admini previdjeli ovu sitnicu... ali prvi i jedini post koji je weli obavila je pohvala aparata BICOM2000. Ne upućuje li to na reklamu? Koja je smišljeno plasirana upravo na PDF podrške nekonvencionalnoj medicini, jer je prepoznat kao mjesto gdje se takve stvari mogu "prodati"......

    Weli je trol
    Zamisli, nismo savrseni, grijesimo

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Auuu, što ste zločesto napali. Moja jedina svrha je bila da s vama podjelim svoje pozitivno iskustvo. Što se tiče ove terapije postoji puno aparata za koja ne zanam kako djeluju.
    Bezbroj puta sam na forumu rode pronašla savjete za djete, pa pomislih bilo bi fer da i moj primjer nekom posluži.
    Sigurna sam da nam je terapija pomogla jer smo prije par dana bili na srebrnjaku i uradili prick test i sve je negativno.
    Eto, sad već imam i više od jednog posta

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zapad grada velikoga
    Postovi
    10

    Početno

    Hy curke, može li mi netko reći gdje u Zagrebu ima terapija biorezonancom...još jedino ovo nismo probali...ajde pliz help

  13. #13
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    Našla sam neku temicu o tome, ima i podataka i iskustava..
    http://www.forum.hr/showthread.php?t=579016

  14. #14
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    podsjećam:

    http://www.quackwatch.org/01Quackery...s/electro.html

    The devices described in this article are used to diagnose nonexistent health problems, select inappropriate treatment, and defraud insurance companies. The practitioners who use them are either delusional, dishonest, or both. These devices should be confiscated and the practitioners who use them should be prosecuted.

  15. #15
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Već sam negdje napisala naše pozitivno iskustvo s biorezonanca kod dr. Bengeri( pišem dr. je i dr. KLASIČNE medicine a ne neke ine!!iz Varaždina.
    moje dijete je bolovalo od teškog atopijskog dermatitisa, nutritivne alergije (elise test KM, bjelanjak i žumanjak), anafilaksija koja je počela oko godinu dana, ukupni Ige 2200!...itd..hospitalizirani tri puta: dermatologija, gastroentrologija i naša bolnica zbog anfilaksije.
    nakon 7 mj. biorez. IgE je 670, ovaj mjesec ga radimo ponovno.

    prije i nakon terapija koje smo platili (sveukupno do 2000kn)
    1. jedino je mogao nostiti platnene pelene, sada NE reagira na kupovne - pobornik sam bezpelenaštva koje je bilo nemoguće kod njega zbog konstantnog svrbanja, bolje od kupovnih su svakako platnene ali je komplicirano biti u zg u bolnici i moliti rodbinu da mu pere pelene jer je reagirao i na pampers, libero, konzum pelene..
    2. nije spavao deset mjeseci zbog svrbanja u komadu više od pola sata, sada spava cijelu noć)
    (ima rukavice na rukama ali samo po noći, više nisu potrebne po danu! )
    3. može sjediti na travi, a da nema napad svrbanja
    4. može se igrati na tepihu, a da nema napad svrbanja
    5. kad je trebao betrion mu nije štetio (prije mu je kožicu izgrizao)
    6. smetala mu je stelotopia i a derma (jedino se nije svrbao i osipavao od belobaze)
    7. može biti sa mnom u vrtu što je prije bilo s osipom i svrbanjem

    nemam više vremena pisati jer me klinci zovu
    sve u svemu ono naše bolesno dijete koje gubi na težini, koje je cijelo osipano, koje ne može bez korikosteroida, antihistaminika, i koje ne spava, koje se neprestano svrba za pola godine izraslo je u dijete s gustom kosom, aktivno i nasmijano bez osipa, svrbanje je smanjeno za 70%, uporeba kortikosteroida i antihisatminka je minimalna.
    pa mi sad nek netko veli da je biorezon. obična prevara.
    iskreno nije ni važno jer moje dijete je bolje.
    on i dalje ima alergiju na KM i jaja, no mi i dalje idemo na biorezonancu, ali i uredno idemo na kontrole na gastroenrtologiju.

    samo klasična u našem slučaju nije dovoljna.

  16. #16
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj mamamišić prvotno napisa Vidi poruku
    Već sam negdje napisala naše pozitivno iskustvo s biorezonanca kod dr. Bengeri( pišem dr. je i dr. KLASIČNE medicine a ne neke ine!!iz Varaždina.
    moje dijete je bolovalo od teškog atopijskog dermatitisa, nutritivne alergije (elise test KM, bjelanjak i žumanjak), anafilaksija koja je počela oko godinu dana, ukupni Ige 2200!...itd..hospitalizirani tri puta: dermatologija, gastroentrologija i naša bolnica zbog anfilaksije.
    nakon 7 mj. biorez. IgE je 670, ovaj mjesec ga radimo ponovno.

    prije i nakon terapija koje smo platili (sveukupno do 2000kn)
    1. jedino je mogao nostiti platnene pelene, sada NE reagira na kupovne - pobornik sam bezpelenaštva koje je bilo nemoguće kod njega zbog konstantnog svrbanja, bolje od kupovnih su svakako platnene ali je komplicirano biti u zg u bolnici i moliti rodbinu da mu pere pelene jer je reagirao i na pampers, libero, konzum pelene..
    2. nije spavao deset mjeseci zbog svrbanja u komadu više od pola sata, sada spava cijelu noć)
    (ima rukavice na rukama ali samo po noći, više nisu potrebne po danu! )
    3. može sjediti na travi, a da nema napad svrbanja
    4. može se igrati na tepihu, a da nema napad svrbanja
    5. kad je trebao betrion mu nije štetio (prije mu je kožicu izgrizao)
    6. smetala mu je stelotopia i a derma (jedino se nije svrbao i osipavao od belobaze)
    7. može biti sa mnom u vrtu što je prije bilo s osipom i svrbanjem

    nemam više vremena pisati jer me klinci zovu
    sve u svemu ono naše bolesno dijete koje gubi na težini, koje je cijelo osipano, koje ne može bez korikosteroida, antihistaminika, i koje ne spava, koje se neprestano svrba za pola godine izraslo je u dijete s gustom kosom, aktivno i nasmijano bez osipa, svrbanje je smanjeno za 70%, uporeba kortikosteroida i antihisatminka je minimalna.
    pa mi sad nek netko veli da je biorezon. obična prevara.
    iskreno nije ni važno jer moje dijete je bolje.
    on i dalje ima alergiju na KM i jaja, no mi i dalje idemo na biorezonancu, ali i uredno idemo na kontrole na gastroenrtologiju.

    samo klasična u našem slučaju nije dovoljna.
    Krasno!!! Baš me veseli čuti ovako nešto..dobro je znati
    Ja sam se sa sasvim drugim problemom okrenula alternativi koja zasad pokazuje rezultate - medicina nije pomagala...čekam još dva tjedna i onda ćemo znati jesmo li na pravom putu izlječenja

  17. #17
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    mamamišić, ti si naivna a ta tvoja doktorica je zaslužila disciplinski postupak jer koristi metode nedokazane djelotvornosti, kojima pacijente vara.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20963379
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9066509
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11096188
    Naime, može ona vjerovati u što hoće. Može i davati pacijentima kao dodatak terapiji što god hoće ako to ne škodi.
    Ali ne smije tvrditi da to pomaže, ako postoje dokazi da ne pomaže. I ne smije u svrhu liječenja naplaćivati nešto što je poznato da je djelotvorno, ako hoće biti doktor medicine.
    Osim u našoj državi, gdje je očito sve moguće.

  18. #18
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    u tom slučaju drago mi je kaj sam naivna. jer izbor je bio jasan ili dijete mazati kortikosteroidima ili pokušati tražiti malo dalje.
    u njezinu obranu žena se ne bavi više klasičnom medicinom (nakon dugog iskustva u njoj) već isključivo alternativom i ima otvorenu registriranu ordinaciju
    Posljednje uređivanje od mamamišić : 29.04.2011. at 18:47

  19. #19
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    pozitivno iskustvo iznosim ja, kao majka svog djeteta a ne kao doktorica!po struci sam profesor a ne doktor... ni jednom riječu nisam napisala da me doktorica na nešto nagovorila!!niti mi dala nadu, niti je tvrdila da pomaže!nadu su dali rezultati sami po sebi!

    naglasila sam da je doktor klasične medicine jer ne bi pristala na alternativu recimo osobi sa samo srednjom školom


  20. #20
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Dobro, ne mogu tvrditi da tvom djetetu nije bolje nakon tretmana. Isto kao što nekima stvarno bude bolje nakon tretmana bioenergijom ili homeopatiijom.
    Drago mi je da je bolje.
    Ali mogu reći da se mi ni jedan doktor koji koristi biorezonancu ne može dokazati da elektromagnetski valovi utjeću na biokemijske procese u organizmu i mijenjaju funkcioniranje imunološkog sustava, što tvrde na svojim web stranicama i u letcima.
    Ne govorim o tome da je problem u tome što se ne može objasniti djelovanje, ali je djelovane dokazano. Već o tome da djelovanje nije niti dokazano u pokusima, niti je objašnjivo.
    No, to ne isključuje mogućnost da djeluje na pojedincu. Sretno.

  21. #21
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    . I ne smije u svrhu liječenja naplaćivati nešto što je poznato da je djelotvorno, ako hoće biti doktor medicine.
    Osim u našoj državi, gdje je očito sve moguće.
    koji lapsus...
    Ne smije u svrhu liječenja naplaćivati nešto štoje poznato da je nedjelotvorno, ako hoće biti doktor medicine.

    sigurno ovdje na forumu ima ljudi koji se više od mene razumiju u elektromagnetske valove. npr. Davor? Baš me znaima što ima za reći o ovome:
    Terapijski dio aparata tada šalje invertirane ne-harmonijske signale nazad u organizam kao terapijski signal. Upravo taj signal ima za posljedicu odbijanje patogena od napadnute stanice
    http://www.biorezonantna-terapija.co...nance-stanice/


    Mamamišić, kako si izračunala da je svrbenje smanjeno baš 70%, a ne 60 ili 80%?

  22. #22
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    hm... mojih 70% nije znanstveno dokazano tj. matematički ispravno..to je moja laička računica:

    100% kod nas je kad se svrba stalno..... osim kada mu držim rukice, kada mu nekako maknemo pozornost. dakle spavanje je nemoguće bez osobe koja mu lagano drži ručice, kada bi ja utonula u san on mi začas počeo plakati i opet sve ispočetka (zato sam i pisala da nije spavao pola sata u komadu 10 mjeseci - kako sam imala snage ne znam---bila sam zombi!) .
    kontrole kod doktora konv. medic. imamo svakih 20 dana zbog vaganja+kontrole derma, gastro; to nam je predstavljalo problem jer cim sam dijete skinula on se intezivno svrbao (to mogu potvrditi dokt) a trebala sam ga skinuti svaki put do kraja.
    more - vratili smo se za 4 dana!!zašto? jer je bilo nepodnošljivo
    ove godine idemo na more s nadom u korist mora, ali i nekako osjećamo da će biti dobro
    fenistil nam nije bio od neke pomoći. osim kod jakih reakcija (ukupno 3)

    Nakon čudesnog izlječenja na dermatologiji šalata simptomi a.d. su se vratili za 5 dana i opet sve ispočetka. dakle uporaba kortik. je nužna osim kada kao roditelj kažemo NE i tražim dalje.

    danas je svrbanje svedeno na područje vrata po noći i danu samo što ga to ne budi i ne ometa da se radosno igra.
    svrba se kada recimo jede neko voće ili povrće koje pušta sok po ručici.
    i to je to
    na kontrolama nema svrbanja!

    ne tvrdim kao roditelja da konv. med. NE valja, ima u njoj mnogo znanja i mudrosti za nas, no na području alergije kao da je stala. lijeci se posljedica a ne uzrok...

    ali tvrdim da je moje dijete bolje i ja sam naspavana

    i nadam se da će ići samo na bolje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam po prirodi (valjda mi je i za struku to normalno) jako skeptična oko "takvih" stvari, tako da bi se inače složila s mujicom... da i sama ne poznam više prezadovoljnih pacijenata od dr. Bengeri (sada kad više ne radi u klasičnoj ordinaciji). Tako da svima koji pitaju mogu samo preporučiti da pokušaju, bez velikih očekivanja, ali da pokušaju.

  24. #24
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    naivna??? "puka slučajnost"??
    hm.. naš današnji IgE je 350!!
    NE 2200!!! niti 670!! već 350! nakon 10 mjeseci biorezonantne terapije!ups
    ili bi mi bilo bolje da terapiju izostavim, ne spominjem...bolje da ju ne spominjem jer je to dokazano NEdjelotvorno!!!!!!!
    nije za sada još idealan IgE, ali je zato eozinofilni 1.8!(prije je bio 14!!) ma i to je puka slučajnost

    Što smo novo jeli prošla dva tjedna: velike stvari (prije nezamislive na jelovniku mog sina): orah, jagoda, trešnja i rajčica, a reakcija jednaka O!
    jel smijem reći doktorima da mi dijete to jede ili budem dobila bukvicu kako atopičari i alergičari to ne jedu???

  25. #25
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    kako god ti kažeš......

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    mamamišić, tražim ovo za trešnje i nigdje ne nalazim da pogoršavaju ad, daj mi molim te nađi mi koji link u svezi tog ( za ove druge stvari koje si nabrojala znam da to ne jedu mali atopičari, moja velika ne jede pol od tog kaj si nabrojala). moj mali neki dan pojeo par komada, i od tad svaki dan po par ubaci u usta, ali dosta i ispljune van, a koža mu je dost koma,sad rastu mu i zubi i ima tu još svakaj
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.05.2011. at 16:45

  27. #27
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    moja starija kćer je reagirala jedino na trešnje kad je bila stara godinu dana (i to je to), pa sam kod postavljanja obiteljske povijesti bolesti (zbog najmlađega sina) to navela, te je dermatologica rekla kako je to često za trešnje, i ine namernice kao alergen.
    trešnje se uvode postepeno jednu, pa dvije ,pa... i prati se reakcija.(isključivo jedna nova namernica najmanje tri dana) i naravno to u kombinaciji s već provjerenim namernicama koje ne smetaju djetetu - tako nam je bilo objašnjeno.

  28. #28
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    kako bi svijet bio krasniji kada bi se razvila normalna komunikacija među ljudima. bez osuđivanja, bez kritiziranja, s prihvaćanjem tuđeg mišljenja, tuđih postupaka ....
    iako je tema biorez. za ili protiv, zar je to uistinu tako važno....
    s jedne strane stoje roditelji s djecom koja imaju svoje potrebe, bile one teže ili lakše za podnijeti...
    s druge strane vječita prepucavanja kako treba biti isključiv...
    gdje je tu dijalog??
    "gospođo dijete vam je puno puno bolje, ...vidno poboljšanje i samo nastavite kako radite i dalje ....." ali ja i dalje (ako se ne želim upuštati u raspravu i čekićem po glavi moram šutiti o alternativi) zašto?
    veli mi "sestra" koja je i "njihova sestra": ma ne spominji, bit će lakše njima i tebi..
    ok. ako je njima laške iskreno mi je svejedno, no meni je važan mir koji imam sa svojom obitelji

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    to ti je isto tak ak ja dete uspijem normalizirati bez kortića, pa isto šutim, jer znam da to nije moguće, ali rješeja drugačija postoje.

    Recimo kad mi je Jelić iz Rijeke rekao da maloj smeta zamjensko mlijeko, i izbacili ga nakon par dana poboljšanje skoro 100 %, pa si toi misli, mi još nismo išli na biorezonancu ali smo tak testirali decu.

  30. #30
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mamamišić prvotno napisa Vidi poruku
    kako bi svijet bio krasniji kada bi se razvila normalna komunikacija među ljudima. bez osuđivanja, bez kritiziranja, s prihvaćanjem tuđeg mišljenja, tuđih postupaka ....
    iako je tema biorez. za ili protiv, zar je to uistinu tako važno....
    s jedne strane stoje roditelji s djecom koja imaju svoje potrebe, bile one teže ili lakše za podnijeti...
    s druge strane vječita prepucavanja kako treba biti isključiv...
    gdje je tu dijalog??
    "gospođo dijete vam je puno puno bolje, ...vidno poboljšanje i samo nastavite kako radite i dalje ....." ali ja i dalje (ako se ne želim upuštati u raspravu i čekićem po glavi moram šutiti o alternativi) zašto?
    veli mi "sestra" koja je i "njihova sestra": ma ne spominji, bit će lakše njima i tebi..
    ok. ako je njima laške iskreno mi je svejedno, no meni je važan mir koji imam sa svojom obitelji
    Samo izvoli. Nitko ti ne brani.

    Ali zamisli da si dođe netko tko tvrdi da je ozdravio ili da mu je dijete ozdravilo jer ide na tretmane pri kojima se polažu različiti kristali na čakre, pa zbog vibracija atoma u kristalima one prelaze na organizam i odbijaju patogene i dovode cijeli organizam u zdravu ravnotežu.
    I tako idu svaki tjedan dana, i svaki put plate npr. 500 kuna i već nakon godinu dana im je bolje.

    Zar ne bi imala nekoliko sumnji:
    1. Možda to piše upravo taj prevarant koji polaže kristale na druge ljude da se reklamira.
    2. Možda stvarno ta osoba ili njezino dijete ide na te tretmane i djetetu je bolje, ali ne od tretmana, već zato što sazrijeva i to bi se stanje ionako povuklo s vremenom.
    3. Možda je toj osobi ili djetetu bolje od nekih preparata koje paralelno uzima, te zato što više pažnje posvećuju izbjegavanju alergena i dodatno zbog sugestije, a uvjereni su da je to zbog kristala.
    4. Možda kristali stvarno djeluju i sve što medicina zna o patofiziologiji nastanka bolesti je totalna glupost, a rješenje je u vibracijama kristala koje se trebaju postaviti na prava mjesta - čakre, za koje nema nikakvog medicinskog objašnjenja, kao što nema objašnjenja niti za to da vibracije da toma u kristalnoj rešetci djeluju na upalne reakcije, povratne sprege hormonskog sustava itd....

    Sigurno bi ti bilo drago da je ta osoba zadovoljnija svojim ili djetetovim zdravljem, ali ova četvrta opcija bi ipak bila najmanje vjerojatna.

    Ili zamisli da netko kaže da mu je dijete ozdravilo nakon susreta s Bracom sa Srebrnjaka........ to je u istoj kategoriji....

  31. #31
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.healthxchange.com.sg/News...g-signals.aspx

    SEVERAL non-physicians are offering “bioresonance” as a cure-all for ills ranging from allergies and addictions to autism and cancers. All for $150 to $300 for one to 1 1/2 hours at a device that looks like any oscilloscope you might find in a physics lab. Recently, a Bedok general practitioner called Dr Erwin Kay was censured by the Singapore Medical Council for “treating” patients with the device. He was fined $5,000 for professional misconduct.

    But while bioresonance is not accepted as a method of medical treatment that trained physicians may use, it is perfectly legal for non-physicians to offer it. In the United States, by contrast, the extravagant claims that these operators make for bioresonance may see them hauled off to court. For instance, in October 2002, a bogus cancer cure guru, David L. Walker, had to settle with the US Federal Trade Commission (FTC). The FTC, which works to prevent consumers from being defrauded, had taken him to court for claiming that he could cure cancer with his bioresonance machine.

    What practitioners like Mr Walker claim their “remedy” can do is based on the unproven premise that cells in the human body have a natural vibration or resonance. Hence, bio-resonance. That is, they vibrate or resonate at “healthy frequencies” whereas unhealthy cells supposedly do so at different frequencies. It follows, therefore, that healthy frequencies should be applied to ill bodies to bring them into balance once again. Such rebalancing apparently would free unhealthy cells of unspecified toxins accumulated in the course of ill health.

    What is needed, then, is a device that can detect these differences in frequencies, determine which organs are ill and then deliver opposite waves to “cancel out” the unhealthy frequencies. This is where the bioresonance device comes in. In use, the electrodes linked to the device are applied to the patient’s skin to supposedly diagnose one’s conditions. The electrodes send out electrical signals that perform their “wave interference” work adroitly, thus leading to a rebalancing of frequencies. The stated frequency range at which rebalancing
    occurs is said to vary greatly from 10 Hz to 150,000 Hz.

    Computerised data recording goes on even as the electrodes emit their healing frequencies.Computer power is also used to analyse the data and interpret the results to give an indication of the patient’s health. Signal intensity is then varied according to these analyses, which may also direct the practitioner to focus the electrodes on a specific part of the anatomy where treatment is particularly needed. Of course, several sessions are needed to achieve re-balancing and healing.

    There is absolutely no credible scientific evidence to support this gobbledegook. The evidence that does exist utterly refutes its theory and practice. In a randomised, double-blind trial involving children in Davos, Switzerland, who had an allergic skin condition called atopic dermatitis, bioresonance was found to have no curative effect at all.

    In a separate trial, bioresonance electrodes were tested for accuracy in the diagnosis of allergies to house dust mites or cat dander. Their accuracy was compared to that of the standard skin-prick test used by dermatologists. There was absolutely no correlation between the two sets of results. A similar trial published in the British Medical Journal in January 2001 also showed that the bioresonance machine failed to diagnose skin allergies. Since these are not life-threatening conditions, perhaps the practice of bioresonance is quite harmless. Not so, however, when it is also claimed to cure cancer.

    Though there have been no clinical trials to test this claim, it is based on completely erroneous science.

  32. #32
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    http://www.jiaci.org/issues/vol15issue02/1.pdf

    Unproven techniques in allergy diagnosis
    B. Wüthrich

    University of Zürich, Zürich. Switzerland

  33. #33
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Mislim da oni kojima to ne treba nek Bogu zahvale što im ne treba, a druge nek puste da traže svoj put k izlječenju.

    Ja sam prva koja je bila skeptična prema svoj alternativi, al kad mi je zagustilo i znanost mi nije mogla pomoći - znači, zakazala je, bioenergija je bila jedina koja mi je pomogla (a išla sam tamo s podsmjehom). U današnje vrijeme znanost je takva da danas nešto vrijedi, a sutra se to isto pobije i tako ukrug. A za nas laike, važan je samo rezultat. Da li ti nešto čini dobro ili loše, da li ti nešto može pomoći ili ne. Znači, ako mi nešto ne škodi, a može mi pomoći, naravno da ću probati. A kako ću znati da mi neće štetiti?! Ne mogu znati, isto tako ne mogu znati ni koje će posljedice imati pijenje antibiotika za virozu. Jednom sam od njih završila na hitnoj. Sve je to relativno.

  34. #34
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    možda
    no svejedno hvala Bogu da se sad uopće mogu staviti u tu poziciju i razmišljati o možda

  35. #35
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    molim novija iskustva na tu temu. da li je netko bio u zadnje vrijeme, gdje, koja je cijena?

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    nemam novih iskustva nek ona od ranije , općenito bila sam zadovoljna s procjenom http://www.ordinacija-jelic.hr/bicom/ s time da sam ja slala krv doktoru, a on meni nalaze. kod cure se sve poklopilo, kod klinca baš i nije ali on je višekostruklan alergičar

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    mi smo išli na biorezonancu sa kćeri prije par godina u Laško radi astme
    bili smo u ambulanti dr. A. Mattler
    http://medicamettler.com/


    Nijedan napadaj nije imala nakon odrađenih terapija.
    Sad je već par godina od toga da se astma nije vratila, iako već dvije godine ne koristi nikakvu terapiju.

    Osobno - bila sam jako skeptična jer nikad u životu nisam koristila nikakve alternativne metode ni u kojem obliku. Medjutim, klasicni lijekovi u nasem slucaju nisu dali nikakvih rezultata, malena je svaku 2 tjedna bila na injekcijama solumedrola, ventolinu i sl. unatoč uzimanju propisane terapije (flixotide+melarth). Pošto smo se mučili dvije godine a bez ikakvih pomaka, na preporuku ljudi iz Zagreba koji su vozili svoju djecu kod dr. Mettler, odlučili smo probati.
    Ono što je meni bilo bitno u samom startu je činjenica da je žena liječnica, pedijatar-alergolog, koja je ranije radila u državnoj bolnici, dakle nije nikakav šarlatan.
    U to doba nisam čula da postoji takvo nešto u Zagrebu, pa smo išli jednom tjedno na terapije u Laško (po mjesec dana u par ciklusa).
    Ne žalim ni novca ni vremena koje smo potrošili gore, jer više nikad nismo udahnuli ni ventolin ni flixotide a ima tome par godina.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Ja nemam, ali prijatalji koji imaju djete s posebnim potrebama koje je užasno lošeg imuniteta i pola života je provelo po bolnicama od kad su to otkrili djete nije bilo u bolnici. Čim se mali prehladi idu na terapiju i bude super.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo išli na biorezonancu sa kćeri prije par godina u Laško radi astme
    bili smo u ambulanti dr. A. Mattler
    http://medicamettler.com/


    Nijedan napadaj nije imala nakon odrađenih terapija.
    Sad je već par godina od toga da se astma nije vratila, iako već dvije godine ne koristi nikakvu terapiju.

    Osobno - bila sam jako skeptična jer nikad u životu nisam koristila nikakve alternativne metode ni u kojem obliku. Medjutim, klasicni lijekovi u nasem slucaju nisu dali nikakvih rezultata, malena je svaku 2 tjedna bila na injekcijama solumedrola, ventolinu i sl. unatoč uzimanju propisane terapije (flixotide+melarth). Pošto smo se mučili dvije godine a bez ikakvih pomaka, na preporuku ljudi iz Zagreba koji su vozili svoju djecu kod dr. Mettler, odlučili smo probati.
    Ono što je meni bilo bitno u samom startu je činjenica da je žena liječnica, pedijatar-alergolog, koja je ranije radila u državnoj bolnici, dakle nije nikakav šarlatan.
    U to doba nisam čula da postoji takvo nešto u Zagrebu, pa smo išli jednom tjedno na terapije u Laško (po mjesec dana u par ciklusa).
    Ne žalim ni novca ni vremena koje smo potrošili gore, jer više nikad nismo udahnuli ni ventolin ni flixotide a ima tome par godina.
    Pozdrav,kakvu terapiju ste imali sa djetetom? Hvala na odgovoru,lp

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    terapija je radjena na tom aparatu (biorezonanca) sa homeopatskim pripravcima (nisam stručnjak pa ne znam detalje...)
    dolazili smo jednom tjedno 5-6 tjedana u kontinuitetu
    tako smo ponovili par ciklusa
    sve skupa smo radili prije par godina

  41. #41

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Puno hvala na odgovoru.mi idemo i rekli su nam da trebamo 10 terapija(2xtjedno) i 5 tjedana pazit na prehranu.vidjet ćemo,mada ja već sad vidim poboljšanje,hvala vam još jednom,lp

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Lukab2012 prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala na odgovoru.mi idemo i rekli su nam da trebamo 10 terapija(2xtjedno) i 5 tjedana pazit na prehranu.vidjet ćemo,mada ja već sad vidim poboljšanje,hvala vam još jednom,lp
    Je li Vam terapija na kraju pomogla? I što ste imali, samo alergiju, atopijski dermatitis ili? I gdje ste to išli, imate li još kakva iskustva s time?

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •