Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: sivaca masina / endlerica

  1. #1
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno sivaca masina / endlerica

    koju imate, ako imate i da li ste zadovoljne?

    planiram poceti sivati svasta nesto, izmedju ostalog i uloske
    a ako Bog da i pelene, pa me zanima sta bi bilo pametno nabaviti, kako se krecu cijene itd.

  2. #2
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    evo ti prve mušterije za sve i svašta, hiđabe, đilbabe, uloške, a inshAllah i pelene

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja isto već dugo pikiram endleicu. Ali skupo mi je to jako. A i nemam baš puno vremena za šivanje. Ali bez endlerice... ko da ni ne šivaš.

  4. #4
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    evo gledam na netu i ne mogu da vjerujem: u americi su endlerice od 100 dolara pa nadalje, u njemackoj najjeftinija je 300 eura, u hrvatskoj 3500 kuna...
    sto blize to skuplje...

    za masinu mi zasad nije problem, posudila bih maminu, ali ne mogu ni to vjecno...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Ima ih u Metrou a da nisu tak jako skupe, budem ja išla jedan dan pa javim koliko koštaju, ili ako ste nestrpljive pitajte na 01 3444 444 ili 01 2051 600.

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Bas bih ti bila zahvalna za tu informaciju


    evo, nasla sam u Neckermannu, ali samo u Hr, kosta 2,400 kn (Toyotina endlerica)

  7. #7

    Početno

    ja sam nedavno naletila u mercatoru na endlericu, kostala je oko 780 kn(pred 4 mj) nije neko ime razvikano, ali to mi i tako ne znaci nista, bitno mi je da je cvrsta, da nije kompletna plasticna(ova moja je full metalna i stabilna) i super sam zadovoljna...
    do sad sam sasila pelena i pelena na nju....

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja sam dobila jednu od tih jeftinih endlerica, sama ju nikad ne bih kupila. jednostavno ako imas srece, onda radi, ako nemas, mos ju baciti u prvi bunar. moja radi ali samo s 3 igle. s 4 nula bodova.
    majstor mi je rekao da su te Toyote odlicne, a mogu se kupiti jos neke, zaboravila sam marku, koje su malo jeftinije od tih Toyota, al su po kvaliteti tu negdje.
    ja sam isto gledala po netu i ne mogu vjerovati da ono sto preko bare kosta 200$ kod nas kosta 500€.
    inace pogledaj po netu, u Zagrebu ima neki servis koji prodaje rabljene masine, a daju ti i garanciju.
    sto se tice obicne masine, isto kupi rabljenu, po mogucnosti da imas servisera u blizini. te malo starije su najbolje. moja je stara jedno 40 godina i radi ko satic. sve do jedne novije masine koje sam vidjela, a posebno te jefitnije, kad ides podmazati skuzis da imaju plasticne dijelove koji se medjusobno sudaraju tamo gdje ne bi trebali.

  9. #9
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Koja je razlika izmedju obicne masine i endlerice?

  10. #10
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mislim da sam sama skuzila.

  11. #11
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Daphne, Marta, hvala za info
    ima i kod nas (cijeli jedan, slovom i brojem) servis masina za koji sam cula da prodaje polovne masine, pa cu pogledati.

    Ona Toyotina iz Neckermanna ne izgleda lose...

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    na ove sam mislila:

    http://www.sivanol.hr/

    pa onda pod ponuda imaju i rabljene i industrijske i domacinske strojeve.

    ja se doduse, nimalo skromno, palim na onu Brother endlericu koja kosta ni vise ni manje nego 3600kn....

  13. #13
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ja sam prije jedno 5-6 godina u Austriji u Metrou naletila na Toyotinu endlericu za 100 DM! Ovdje su bile preko 1500 DM. Super zadovoljna, za kućnu upotrebu idealna! I dan danas šljaka fenomenalno, samo bi možda trebala nabrusit noževe. Sve ostalo za 10!

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja sam prije 20 i kusur godina kupila singericu u zagrebu... i više se ne sjećam da li je koštala 800 ili 1200 USD...

    ima valjda 100 raznoraznih šavova na šablonama, hefta, endla, štopa ... uredno stoji u ormaru sigurno 10 godina. zadnje sam šivala nešto kikici za maskenbal kad je krenula u vrtić

  15. #15

    Početno

    moja endlerica radi sa dve igle i cetiri konca.... super sam zadovoljna, za kucnu upotrebu je sasvim solidna, a svakako da je jako daleko od prave industrijske...

  16. #16
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj daphne prvotno napisa
    moja endlerica radi sa dve igle i cetiri konca.... super sam zadovoljna, za kucnu upotrebu je sasvim solidna, a svakako da je jako daleko od prave industrijske...
    da, da, krivo sam rekla, meni radi s jednom iglom a tri konca. ako uvalim obje igle nastane krs i lom koji se ne moze postelati. u svakom slucaju, kolkoparatolkomuzike. zato oprezno.

    ja inace sijem redovito, al me je isto frka kupiti neku skupu masinu pa da ju ne koristim... sve nesto vazem dal da kupujem nesto bolje ili ne.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja cu se tu ubaciti iako mi nije mjesto. ne sijem, ali bih voljela.

    pa sad, sto bih trebala? neka industrijska masina dakako ne dolazi u obzir, ali koja bi mi trebala za kucnu upotrebu i najjednostavnije stvari tipa zastori, posteljina, skracivanje hlacica, nasivanje zakrpa i sl?

    na sto moram paziti itd i o kojoj svoti razmisljati?

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja cu ti reci isto sto i wewi. kupi recimo stariji model bagatice, rabljenu mozes dobiti za cca 600-800kn. najcesce serviseri prodaju te rabljene i jos ti daju garanciju za njih. skroz ti je dovoljno ravno sivanje i cikcak. a ako nekad pozelis nesto kompliciranije prodas tu svoju i kupis sljedecu.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    Ja za razliku od BB nisam u medjuvremenu skuzila pa bih molila objasnjenje razlike obincne i endlerice
    Ivana, kad kupis javi se... imam stogod hlaca za skratit

  20. #20
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Uzmi neku konfekcijsku majicu i pogledaj kako je obrađen rub.
    E, to ti je poendlano.
    A "obična" mašina radi cik-cak.
    Kužiš?

  21. #21
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ne rub, šav!

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    obicna masina ima jednu iglu i dva konca. jedan ide kroz iglu, a drugi vuce odozdo. sije ravni sav i cik cak, i ponekad neke verijante cik-caka.

    endlerica sije s vise igala i konaca, obicno ima 2 igle a 4 konca, pa tu nastaju razne vaijacije na temu. pogledaj si sastav rukava na majici pa ces skuziti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    negdje izmedju
    Postovi
    248

    Početno

    aha.
    idem gledat.
    samo, ak su mi savovi na svim majicama isti, kak da kuzim razliku?

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    svi savovi na majicama jasu isti sli barem slicni.

    obicni sav ti je onaj porum na trapericama.

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    evo ja gledam sad svoju majicu pa mi nije jasno.
    konac ide oko cijelog ruba, onako kao da je netko rucno sivao, polukruzno, s vanske strane prema unutrasnjoj, jel to endlerica? kao na uloscima od renee?

  26. #26
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    endlerica ostavlja konac kao da crtaš toplinsku izolaciju u presjeku.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moja (mislim da je Bagat - Višnja) ima 2 gornja i 1 donji konac i u principu 1 iglu, ali mislim da se može ubaciti i druga (mislim zašto inače 2 gornja konca?). Ima i nekakve pločice za vezenje, izgledaju kao veliki gumbi.
    Jel to endlerica ili mašina vulgaris?

  28. #28
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Redom:
    Ivarice: ulosci od renee radjeni su endlericom
    s tim da se endlericom obradi SVAKI komad odjece prije nego se sastavi u finalni proizvod, kako ne bi bio dupli porub i kako se ne bi tkanina parala.

    Mamazika: to zvuci kao masina s dodacima za vez. navodno postoje masine koje imaju bod kao na endlerici, aki posto endlerica u sebi ima i noz za rezanje viska tkanine, sumnjam da se moze postici isti efekt.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    ja sam na svojoj singerici vulgaris sivala s dva gornja konca, duplom iglom i jednim donjim koncem, ali dobijeni sav samo vizualno nalikuje onom od endlerice, jer nazalost, nije elastican kao onaj kojeg endlerica napravi : - (
    valjda je bitan taj dupli donji konac...

  30. #30
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    endlerica ostavlja konac kao da crtaš toplinsku izolaciju u presjeku.

  31. #31
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    endlerica ostavlja konac kao da crtaš toplinsku izolaciju u presjeku.
    a na majici koju sad imam to izgleda kao da je zbrljo crtala

  32. #32
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    mamazika, to je obicna masina, samo imas taj dodatak da mozes staviti dvostruku iglu. al to je obicno dosta tesko podesiti da sav bude stvarno lijep, odnosno ko u knjizici...

  33. #33
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    endlerica ostavlja konac kao da crtaš toplinsku izolaciju u presjeku.
    e na ovo sam se morala nasmijat

    btw. da li endlerica MORA imat drugačije konce, ne recimo one obične...naime to mi je rekla teta koja mi je šila haljinu za jedno vjenčanje, a uz to i da su konci jako skupi ????
    tako da sam odustala

    ja sam inače ljubitelj Bagata, a pletače mašine imam Brother.
    al fali mi jedan lanac od 10€ koji nema u nas da bi mogla oplest djemper s malim slatkim likovima :šmrc:

    jeli itko još zna plesti na takve makinje ili uopće posjeduje nešto takvo?

  34. #34
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    endlerica ostavlja konac kao da crtaš toplinsku izolaciju u presjeku.
    mislim stvarno!

    najsvjezije sam zavrsila tecaj sivanja i evo ovako: zena koja je godinama radila u bagatu sve dok ga nisu zatvorili vodi taj tecaj. ona koristi stare bagtice model slavica. moja mama i model visnja, taj ima nesto sitno vise od slavice, ali ima sve sta treba. u oglasniku ili kod servisera se moze naci od 500-800kn. ima servis u vlaskoj zove se bagatik. ja sam sebi kupila masinu u neckermannu zove se nesto classic, ima 21 program kostala je 1200kn, rece mi zena koja nas je ucila da je izvrsna. ipak onaj ko hoce puno sivat neka si kupi neku koja je sva metalna tipa bagat.

    a endlericu imam toyotu. nju koristi i zena koja vodi tecaj i super je zadovoljna s njom jer je jako izdrzljiva. ipak ima dosta polaznica a i radila je tvornici pa njenoj preporuci vjerujem.
    u mercatoneu kosta oko 2500kn

  35. #35
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    A moze se kupiti i endlerica od Bagata, kosta kojih stotinjak eura
    sva je metalna, model (jedan od) zove se Ana.

  36. #36
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    A moze se kupiti i endlerica od Bagata, kosta kojih stotinjak eura
    sva je metalna, model (jedan od) zove se Ana.
    bila nam je ova zena rekla da nisu dobre, ne znam zasto. vjerujem da bi je ona bila uzela za sebe da je u nju imala povjerenja. cini mi se da je cak bila i rekla zasto ali sam zaboravila.

  37. #37
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ja jos nisam pocela koristiti, ali javim recenzije

  38. #38
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Ja jos nisam pocela koristiti, ali javim recenzije
    ni ja svoju, bar ne doma ali koristila sam je na tecaju i meni neukoj se stvarno cini ok.

  39. #39
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj wewa prvotno napisa
    Ja jos nisam pocela koristiti, ali javim recenzije
    wewa, bas tu ja imam. i nisam zadovoljna.

    sve mjerkam Toyotu.

  40. #40
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Cure pazite kod endlerica koju marku uzimate jer nakon nekog vremena počne puštati ulje. To mi je rekao moj majstor za mašine. Ja sam uzela industrijsku endlericu Necchi i neuporediva je s ijednom kućnom, jedino što vam industrijske idu na trofaznu struju pa pazite i na to kad kupujete.

    Mislim da je rekao za kućnu Toyotu da je ok.

    Renata, konci za endlericu moraju biti drugačiji nego za ručno šivanje ili štepericu. A skupi su ko svetogpetrakajgana. Jedan smotuljak je cca. 35-40 kn, a trebaš ih 3-4, ovisno s koliko konaca radiš. Pa sad ti računaj. Još kad želiš imati dosta boja, ovisno o materijalu koji šivaš, koma.

  41. #41
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Renata, konci za endlericu moraju biti drugačiji nego za ručno šivanje ili štepericu. A skupi su ko svetogpetrakajgana. Jedan smotuljak je cca. 35-40 kn, a trebaš ih 3-4, ovisno s koliko konaca radiš. Pa sad ti računaj. Još kad želiš imati dosta boja, ovisno o materijalu koji šivaš, koma.
    znaći dobro sam čula za konce
    :/

  42. #42
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    najsvjezije sam zavrsila tecaj sivanja i evo ovako: zena koja je godinama radila u bagatu sve dok ga nisu zatvorili vodi taj tecaj. ona koristi stare bagtice model slavica. moja mama i model visnja, taj ima nesto sitno vise od slavice, ali ima sve sta treba. u oglasniku ili kod servisera se moze naci od 500-800kn. ima servis u vlaskoj zove se bagatik. ja sam sebi kupila masinu u neckermannu zove se nesto classic, ima 21 program kostala je 1200kn, rece mi zena koja nas je ucila da je izvrsna. ipak onaj ko hoce puno sivat neka si kupi neku koja je sva metalna tipa bagat.

    a endlericu imam toyotu. nju koristi i zena koja vodi tecaj i super je zadovoljna s njom jer je jako izdrzljiva. ipak ima dosta polaznica a i radila je tvornici pa njenoj preporuci vjerujem.
    u mercatoneu kosta oko 2500kn
    Čekaj, čekaj... Znači, treba kupiti dvije mašine, jednu običnu i jednu endlericu? :?

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ajd napisi marku i oznaku konaca.

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    i gdje si ih kupila.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    e, evo mene s pitanjem. dobila sam na dar :shock: sivaci stroj marke super slavica
    i sad sam na sto muka jer bih svasta s njom htjela ali ne ide bas.... upute su mdjfgksfiwufgwiufakb i sve sto sam do sad uspjela s njom je bilo - slomljena igla!!!

    imam jos jednu jedinu pa me zanima znate li

    gdje se mogu kupiti te igle
    koliko cca kosta dobar servis jer nije koristena godinama
    kakvi konci se upotrebljavaju, imam neke za prirucno krpanje koji mi izgledaju tanki
    i mislite li da ima nade za mene brzopletu

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    igle mozes kupiti skoro svugdje, ja sam singer igle kupila nedavno u konzumu, inace imas sigurno u bagatu, nami i slicnim ducanima. ako ima jos onaj ducan s vunom na trgu hrv. velikana, imas tam sigurno.

    servis potrazi u imeniku, ne vjerujem da to puno kosta jer mozes kopiti servisiranu rabljenu masinu za cca 500-700kn.

    i naravno da ima nade, samo polako.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    jel moram znati nesto da bih kupila te igle, mislim, jesu li za sve masine iste ili moram znati model tipa p647484fjieu9?

  48. #48
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    najsvjezije sam zavrsila tecaj sivanja i evo ovako: zena koja je godinama radila u bagatu sve dok ga nisu zatvorili vodi taj tecaj. ona koristi stare bagtice model slavica. moja mama i model visnja, taj ima nesto sitno vise od slavice, ali ima sve sta treba. u oglasniku ili kod servisera se moze naci od 500-800kn. ima servis u vlaskoj zove se bagatik. ja sam sebi kupila masinu u neckermannu zove se nesto classic, ima 21 program kostala je 1200kn, rece mi zena koja nas je ucila da je izvrsna. ipak onaj ko hoce puno sivat neka si kupi neku koja je sva metalna tipa bagat.

    a endlericu imam toyotu. nju koristi i zena koja vodi tecaj i super je zadovoljna s njom jer je jako izdrzljiva. ipak ima dosta polaznica a i radila je tvornici pa njenoj preporuci vjerujem.
    u mercatoneu kosta oko 2500kn
    Čekaj, čekaj... Znači, treba kupiti dvije mašine, jednu običnu i jednu endlericu? :?
    u principu da, jer endlerica obradjuje rubove a obicnom ih mozes proci samo na cik cak a to nije isto ni po kvaliteti ni po estetici.

  49. #49
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    u biti ne moras znati nista posebno, iako se meni par puta dogodilo da sam kupila neke igle koje su bile tipa 1mm krace nego obicno pa mi je bilo tesko postelat masinu. al to ti bas i nije uobicajena situacija. u krajnjem slucaju, pitas tetu igle za bagaticu i tojeto.

  50. #50
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    u principu da, jer endlerica obradjuje rubove a obicnom ih mozes proci samo na cik cak a to nije isto ni po kvaliteti ni po estetici.
    Hvala na odgovoru, Lu.

    A endlerica nije za šivanje, nego samo za rubljenje?

    Postoji li mašina koja je nešto tipa 2u1, da ima i jedno i drugo?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •