Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Booster za stolicu ("hranilica")??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno Booster za stolicu ("hranilica")??

    Neki dan vidjeh kod frendice na slici (USA) ovakav booster za djecu. Ona se kune da joj je to najbolja investicija u stvari tog tipa. Ja kod nas nisam vidjela nešto slično. Jesam li u pravu? Nadam se ne, jer bih ja to rado imala, pa ako netko zna.... http://www.twilitemoon.com/product1....oduct_ID=1243&
    (Koliko mi je poznato, kod nas ima samo onih sjedalica koje se montiraju na stol, ali ovo je daleko od toga, a osim toga i za veću djecu je.)

  2. #2
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kad je to meni bilo aktualno prije dvije godine bilo je u Baby media shopu. cijena oko 500 kn. i bio je od musty-a. ovdje ti je link, pa pogledaj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Moji stariji dečki su po godinu dana satriji od tvojih i mi smo za njih nabavili one boostere kao za auto samo kaj su od stiropora. Mi smo ih kupili u Lidlu po cca. 45 - 50 kuna/kom, a zna ih biti i u drugim dućanima tog tipa - Metro, Getro, Interspar, Mercator, Konzum (neki veliki) i sl. I to nam super funkcionira. Selimo sa stolca na stolac po potrebi, čak nosimo i na more. Nikad nitko nije pao, a jako su živahna djeca. Mi ih ne pričvršćujemo za stolac, a moja frendica da i to s onom gumom od navlake; nju prevuče preko naslona. Rješenje je odlično, a jeftino.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ovo ti je puno bolje, najisplativija stvar koju smo imali za oboje djece. Prenosna, lako sklopiva (spakira se kao mali kovčežić), tacna se skine pa ostane samo kao povišena stoliica, ima dvije visine (okreneš je na dva načina), putuje s nama kamogod da idemo.
    http://www.boots.com/en/Kids-Kit-Tab...er-Seat_14558/ (kupljeno u Njemačkoj, vjerojatno ima posvuda. Viđala sam i kod nas , ali nemam pojma gdje (davno bilo).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Cure, super ste. Hvala puno! HM, ideja sa jeftinim busterom za auto je mrak!
    Musty je vrlo sličan jednom modelu Prince Lionheart-a i čini mi se super, onak skroz siguran, neklizeći,..... U međuvremenu sam našla Prince-ov na e-bayu i s dostavom je jeftinije nego Musty kod nas u dućanu.

  6. #6
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo ti je puno bolje, najisplativija stvar koju smo imali za oboje djece. Prenosna, lako sklopiva (spakira se kao mali kovčežić), tacna se skine pa ostane samo kao povišena stoliica, ima dvije visine (okreneš je na dva načina), putuje s nama kamogod da idemo.
    http://www.boots.com/en/Kids-Kit-Tab...er-Seat_14558/ (kupljeno u Njemačkoj, vjerojatno ima posvuda. Viđala sam i kod nas , ali nemam pojma gdje (davno bilo).

    Ovo izgleda vrlo funkcionalno.
    Ako netko vidi negdje u HR nek javi, please!

  7. #7
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Ja sam to bila kupila za stariju kcer od Safety 1st (ali u inozemstvu) pa je ostalo i mladjoj u nasljedstvo. Najpametnija stvar koju sam kupila. Svuda sam ju nosila jer smo puno putovali, a po kuci mi nije smetala ona glomazna hranilica.

  8. #8
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Imala sam bas kao sto je na slici ovog linka kojeg je stavila čokolada.

  9. #9
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    U baby media shopu drže nekoliko vrsta, ima zgodno rješenje od Hoppopa (cca 250 kn) http://www.amazon.co.uk/Hoppop-Origi.../dp/B0010X92AK
    Takvo mi sad imamo kod bake trenutno
    Sva druga rješenja su dosta skuplja

  10. #10
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    ima li neko iskustva sa ovakvom hranilicom, tj. boosterom? http://www.media-commerce.com.hr/pro...d1=31&id2=815#
    naručila bih preko neta, pa ne mogu da isprobam ni da je vidim uživo.
    idealna mi je jer ne zauzima prostor, ali nisam sigurna koliko je udobna, jer nema jastučiće.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Ja sam definitivno odustala od skupih booster-a i prihvatila varijantu boostera-a za automobil: kupili u Lidlu od stiropora s presvlakom za 39 kn, stavili na stolac i super. Jeftino, praktkično, prenosivo. Naravno, taj booster nikada ne bismo stavili u automobil, samo je za hranjenje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Tsunami a kada si to u Lidlu kupila? Jel bila neka od njihovih akcija?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Da, čini mi se. Kupila prije par mjeseci. Ne idem često, no koliko sam skužila oni te booster-e imaju povremeno, u onom središnjem dijelu gdje imaju takvu raznu robu. Trebaš pratiti kataloge. A možda i nađeš negdje drugdje. Trag je: jeftini autobooster. )

  14. #14
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Tsumami, imam jedno glupo pitanje: kako pričvrstite booster za stolicu? :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Nikako! Dovoljno je velik pa je fino stabilan. A i dijete brzo skuži da baš ne može skakati sa stolicom . Jedino problemčić može biti klizanje, ako je stolac gladak (kod nas je to npr. bakin stolac), no onda ispod stavim komad onog gumenog mrežastog materijala koji se inače koristi u kuhinji (stavlja se u ladice, na police) - kupila u Mercatoru na nekoj akciji za 10 kn (rola). Često ga vidim po dućanima, samo je nešto skuplji. Ili staviš bilo kakvu drugu protukliznu podlogu (npr. utisneš ili zalijepiš one protuklizne čepove koji se meću na noge od stolca, ili odrežeš komad od protuklizne podloge za tepih...) .... improviziraj .

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Tsunami a koliko godina ima tvoj kikač? Jer moja ima 19 mjeseci pa se pitam bi li joj bilo to možda preveliko?

  17. #17
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj Tsumami prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako! Dovoljno je velik pa je fino stabilan. A i dijete brzo skuži da baš ne može skakati sa stolicom . Jedino problemčić može biti klizanje, ako je stolac gladak (kod nas je to npr. bakin stolac), no onda ispod stavim komad onog gumenog mrežastog materijala koji se inače koristi u kuhinji (stavlja se u ladice, na police) - kupila u Mercatoru na nekoj akciji za 10 kn (rola). Često ga vidim po dućanima, samo je nešto skuplji. Ili staviš bilo kakvu drugu protukliznu podlogu (npr. utisneš ili zalijepiš one protuklizne čepove koji se meću na noge od stolca, ili odrežeš komad od protuklizne podloge za tepih...) .... improviziraj .
    lajkujem ideju
    međutim... mi smo, rekla bih, mnogo mali za to. dečak ima 9 meseci, pa bi možda bilo nisko za njega. plus, toliko je nemiran, da ne može 5 sec valjda da sastavi na jednom mestu... skužio bi on da ne može da skače sa stolicom, ali iz hiljaditog puta hehe pošto je tvrdoglavo uporan. plašim se da bi se prevrnuo zajedno s boosterom :\ ne zbog klizanja, nego zbog njegovog đipanja na sve strane.
    ali, neka improvizacija bi možda odradila posao... moraću da razmislim.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Čovječe, da mi je tog bilo na moru.... Kaj smo se nastavljali ručnika ispod malog... Mogla bih uštedit na drugoj trip trap stolici... Samo starijem stavit booster...

  19. #19
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ovako nešto dosta slično Čokoladinoj fotki imamo mi. Al da se ubijem sad se ne mogu sjetiti gdje smo kupili. Nije ni bilo skupo. Pitam mm, pa javim.

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ako netko vidi tako nešto kao s mog linka, nek mi dojavi jer bih htjela kupiti na poklon nećakinji.
    http://www.boots.com/en/Kids-Kit-Tab...er-Seat_14558/

  21. #21
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ako netko vidi tako nešto kao s mog linka, nek mi dojavi jer bih htjela kupiti na poklon nećakinji.
    http://www.boots.com/en/Kids-Kit-Tab...er-Seat_14558/
    Čokolada, ovo što sam ja pronašla je slično, a nije ni mnogo skupo. možda ti je promakao link gore... i, ovo je baš HR sajt.
    http://www.media-commerce.com.hr/pro...d1=31&id2=815#

  22. #22
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj eleniel prvotno napisa Vidi poruku
    Čokolada, ovo što sam ja pronašla je slično, a nije ni mnogo skupo. možda ti je promakao link gore... i, ovo je baš HR sajt.
    http://www.media-commerce.com.hr/pro...d1=31&id2=815#
    Jesi pokušala otvoriti te linkove što si priložila postu?

    Pitala mm, veli da smo kupili u TL na Rotoru. Moram je pofotkati, pa okačim fotku. Ne mogu je nikako naći na netu.

  23. #23
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    edit:
    hmm
    link ne radi, tj. nema ničega :\ a juče je bilo!
    evo drugi link, ali nije HR http://www.justclick.rs/catalog/popu...e.php?pID=1185
    možda pomogne...

  24. #24
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Evo, izrazito nalikuje na OVAJ booster to što mi imamo. Samo bih rekla da je naš od Safety 1st.
    Posljednje uređivanje od @n@ : 03.09.2010. at 18:16

  25. #25
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, izrazito nalikuje na OVAJ booster to što mi imamo. Samo bih rekla da je naš od Safety 1st.
    i, jeste li zadovoljni?
    ja sam i dalje u nedoumici da li da naručim onaj za koji sam stavila link... sličan je tom vašem.
    ne znam ni da li može da se montira na svaku stolicu, ne vidi se na fotki, a na sajtu proizvođača takođe nema takve informacije.

  26. #26
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    ovaj "moj" je praktičan jer nema noge pa dobro "sjedi" na bilo kojoj stolici, može se koristiti s obje strane, pa se dobiju i dvije moguće visine, a najveća prednost mu je što se sklopi u kutiju (presavine se na drugu stranu), u kutiju se utrpaju ručkice, tacna i remenje, i sve skupa stane u bilo koji kofer.

  27. #27
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Mi smo se preporodili otkad imamo ovaj, šteta što nemamo dva jer nam se često L utrapi u ovog, pa onda B moramo držati na rukama...
    Ovaj ide na svaki stolac, više ili manje jednostavno. Ima samo dva remena; jednim se veže ispod stolca, a drugim oko naslona.

  28. #28
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    ovaj "moj" je praktičan jer nema noge pa dobro "sjedi" na bilo kojoj stolici, može se koristiti s obje strane, pa se dobiju i dvije moguće visine, a najveća prednost mu je što se sklopi u kutiju (presavine se na drugu stranu), u kutiju se utrpaju ručkice, tacna i remenje, i sve skupa stane u bilo koji kofer.
    mnogo mi se sviđa ovaj vaš, deluje zgodno... i vrlo je sličan ovome Neonatovom što sam ja našla.

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo se preporodili otkad imamo ovaj, šteta što nemamo dva jer nam se često L utrapi u ovog, pa onda B moramo držati na rukama...
    Ovaj ide na svaki stolac, više ili manje jednostavno. Ima samo dva remena; jednim se veže ispod stolca, a drugim oko naslona.
    "naš" se izgleda vezuje samo ispod stolice, to me je prvo malo zabrinulo, ali kažu da je izuzetno sigurno sedište.

    baš ste mi pomogle hvaaala
    naručujem booster i nadam se da ćemo vam se uskoro pridružiti ovde s pozitivnim iskustvom :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj eleniel prvotno napisa Vidi poruku
    lajkujem ideju
    međutim... mi smo, rekla bih, mnogo mali za to. dečak ima 9 meseci, pa bi možda bilo nisko za njega. plus, toliko je nemiran, da ne može 5 sec valjda da sastavi na jednom mestu... skužio bi on da ne može da skače sa stolicom, ali iz hiljaditog puta hehe pošto je tvrdoglavo uporan. plašim se da bi se prevrnuo zajedno s boosterom :\ ne zbog klizanja, nego zbog njegovog đipanja na sve strane.
    ali, neka improvizacija bi možda odradila posao... moraću da razmislim.
    Ma, da, ovaj booster primitivo nije za tako malo dijete. Osim ako dijete nije jaaaako mirno, što niti jedno nije. Međutim, pada mi na pamet kombinacija one "marame" koja fiksira dijete za stolicu. Slično je peleni s remenčićima koji idu preko djetetovog ramena i vežu se iza naslona stolice. Vidjela sam nešto slično u Kiki u Zg. E, sad, može se npr. iskombinirati ta "marama" s jeftinim boosterom, pa kroz neko vrijeme marama više neće biti potrebna i ostat će samo booster, multifunkcionalno. Mi smo do skoro 3 godine koristili monster ogromnu stolicu za hranjenje jer sam bila bedasta i nisam se informirala da postoji i trip-trap varijanta (skupo) i ova praktična i improvizirana rješenja. I zato nismo htjeli nigdje ići u vrijeme jela jer nam je stolica uvijek bila problem. Sad zato znamo kako ćemo s drugim djetetom, hi-hi.

  30. #30
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj Tsumami prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, da, ovaj booster primitivo nije za tako malo dijete. Osim ako dijete nije jaaaako mirno, što niti jedno nije. Međutim, pada mi na pamet kombinacija one "marame" koja fiksira dijete za stolicu. Slično je peleni s remenčićima koji idu preko djetetovog ramena i vežu se iza naslona stolice. Vidjela sam nešto slično u Kiki u Zg. E, sad, može se npr. iskombinirati ta "marama" s jeftinim boosterom, pa kroz neko vrijeme marama više neće biti potrebna i ostat će samo booster, multifunkcionalno. Mi smo do skoro 3 godine koristili monster ogromnu stolicu za hranjenje jer sam bila bedasta i nisam se informirala da postoji i trip-trap varijanta (skupo) i ova praktična i improvizirana rješenja. I zato nismo htjeli nigdje ići u vrijeme jela jer nam je stolica uvijek bila problem. Sad zato znamo kako ćemo s drugim djetetom, hi-hi.
    da znaš da nam je ista ideja pala na pamet hehe setih se ja juče te marame za na stolicu i već sam počela da kombinujem... pa sam shvatila da mi to ne menja mnogo finansijski, pre svega... ovaj booster stvarno nije skup, pa sam rešila da ga naručim, da ne improvizujem.
    a što se tiče onog - znamo kako ćemo s drugim.... ehhh, da mi je bila ova pamet pre X meseci... al ajde da ne nastavljam, da ne oftopikujem

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    evo friške informacije, bili smo jučer u baby media shop-u, u garden mall-u. i vidili ovu hranilicu, koja nam nije odgovarala jer je samo do 14kg. mala nam je teška kategorija, pa smo uzeli ovu. nema je na baby media shop web-u, nego se treba doći u dućan.
    evo već je nekoliko obroka pojela u njoj i sviđa joj se. to nam je glavno

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    A šta mislite o ovome
    http://www.amazon.co.uk/First-Years-..._bxgy_by_img_a

    Moja M ima sada skoro 20 mjeseci i malo mi je ona velika hranilica počela smetati pa se pitam...

  33. #33
    eleniel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    70

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa Vidi poruku
    evo friške informacije, bili smo jučer u baby media shop-u, u garden mall-u. i vidili ovu hranilicu, koja nam nije odgovarala jer je samo do 14kg. mala nam je teška kategorija, pa smo uzeli ovu. nema je na baby media shop web-u, nego se treba doći u dućan.
    evo već je nekoliko obroka pojela u njoj i sviđa joj se. to nam je glavno

    uhh
    odakle ti info da je do 14kg?
    ja nisam nigde naletela na taj detalj...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj fgm1236 prvotno napisa Vidi poruku
    A šta mislite o ovome
    http://www.amazon.co.uk/First-Years-..._bxgy_by_img_a

    Moja M ima sada skoro 20 mjeseci i malo mi je ona velika hranilica počela smetati pa se pitam...
    A šta nitko mi ne zna ništa reći o ovome?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Citiraj fgm1236 prvotno napisa Vidi poruku
    A šta nitko mi ne zna ništa reći o ovome?
    Zgodno, samo nakon osobnog iskustva ja definitivno ne bih dala ni kunu više od 50 kn. Nama je naš jeftini booster savršeno rješenje. Usput, u međuvremnu je i narastao i više ne želi sjediti na boosteru (valjda mu nogice zapinju ispod stola) i sjedi na običnom stolcu. I manje se pofleka po majici. Vidi gore o našem jeftinom boosteru, ako te zanima.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj eleniel prvotno napisa Vidi poruku
    uhh
    odakle ti info da je do 14kg?
    ja nisam nigde naletela na taj detalj...
    Mislim da je pisalo na tim sjedalicama, a i prodavačica nam je potvrdila. Ali sve i da nije pisalo, djeluju nekako sitno, pa ne bih ulazila u tu investiciju s 22-mjesečnom krupnom curiom.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Tsunami poslala sam ti pp ali ne znam jel ti stigla?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •