Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 144 od 144

Tema: A kakvi su vaši muževi nakon poroda?

  1. #101
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Cure ovdje znaju sto sam ja pisala o svojem muzu. sad me iskreno sram. za ozbiljno. treba njima vremena da postanu tateki. evo moj danas ide na posao i kaze za bebu "joj kak MI kaslje" a ja onak... zamjenili smo uloge on sad strepi na svime i rastapa se

  2. #102
    gianna87 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    62

    Početno

    Moram pohvaliti svojeg mužića koji je od početka nevjerojatan. U biti sramim se sebe jer sam prva tri mjeseca bila koma i da muž nije bio tako sabran i normalan ne znam kaj bi bilo. Majčinstvo me totalno zateklo i nisam se snašla na prvu, on.... Rođen da bude muž i otac. I hvala mu na tome.

  3. #103
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mozda mom i treba vremena al činjenica je da mi nikad nije puno pomagao a ja se u 17 godina nisam potrudila to ispravit i naučiti ga da dujelimo kućanske poslove. Al imali smo razgovor koji vodi nekud. On ce ostat doma s malom a ja migu otići obavit kaj god hoću, šišanje, zubara, kava s frendicom..on može eaditi od doma. Nekud se ipak krećemo. I brijem da će me bit sram jednog dana što sam sve pisala al meni ivaj forum stvarno dodje ko terapija. A dzaba

  4. #104
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    I jel ima neka tema o emociinalnim burama poslije porodjaja? Napadi placa i tako to...

  5. #105
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    I jel ima neka tema o emociinalnim burama poslije porodjaja? Napadi placa i tako to...
    Imaš na portalu o tome:
    http://www.roda.hr/article/readlink/907

    http://www.roda.hr/article/category/nakon-poroda

    Bilo je i takvih tema, na podforumu Zdravlje odraslih. Evo jedne:
    http://forum.roda.hr/threads/1671-Po...ajna-depresija

  6. #106
    Agrum avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    122

    Početno

    Moj muž misli da sam cijeli dan doma i da imam vremena da pospremim, skuham itd. Kad mi treba pomoć oko malog, pomogne, ali uglavnom moram tražiti pomoć. Kaže da očekujem od njega previše, da sam ja mama, a ne on! Ja sam mišljenja da sve moram sama, on će se obraniti u svoju korist. I tako x puta u krug. Dosta mi je više toga, a ne znam način. Ne želim se prepirati preko djeteta, u smislu da ako ga ja ne uspavam, preskočit će spavanje. Savjet?

  7. #107
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Reci mu da si ti mama, a on je tata - vi ste zajedno roditelji. I nema on tu što pomagati tebi, dijete je vaša zajednička odgovornost. Ako ste išli na dijete, htjeli to dijete, onda neka se i on bavi njime. To da je dijete ženska zanimacija i obaveza je, u najmanju ruku, zastarjelo - da ne upotrijebim goru riječ - poimanje.

    Isto ide i za kućanstvo.

    Znam da nije lako, živimo gdje živimo... samo hrabro i ustrajno, potpuno si u pravu - preopterećena si.

  8. #108
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    trebalo bi na pdf trudnoća staviti temu "kakvi su vam muževi prije poroda". Moj si je uzeo dva tjedna godišnjeg daleko-daleko od kuće. Relaxira se. Ubit ću ga kad se vrati a ne bude bio dobar. Ubit.

  9. #109
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Joj Optimistična meni je to tako poznato. Moj je otišao dva puta na skijanje sad kad sam čekala treću bebu. A ja i posao, i kuća i dvoje djece.
    Ali bio je genijalan kad se vratio. Uostalom odličan je uvijek tako da mi nimalo ne smeta kad malo ode s dečkima.

  10. #110
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    ooo ja bome svom ne dam da ode na dulje od 2 dana (osim kad mora zbog posla a i to mu je gušt,pa spoji ugodno s korisnim)..ma da nebi, i on je roditelj i nije u redu da sam sama s malim djetetom dok se on opušta il zabavlja...


  11. #111
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nije me dugo bilo, vidim ima još slučajeva kao moj. Ja s mužem svaki dan imam rasprave, nekad do dva u noći. Najprije se optužujemo onda postanemo konstruktivni. Nije bajno ali razgovaramo, donosimo neke zaključke. Moj problem je i što bih ja za sve vodila dijete doktoru. On za ništa. Dvije krajnosti. Dobro, ja imam i dijagnozu pa sam sklona preuveličavat stvari, ali stvarno me strah za dijete nekad jer se zna derat dugo i ima te grčeve pa ne znaš više zašto se dere. Idem psihologu i nadam se boljem. Eto, kad vam bude teško u životu, sjetite se kako je sj... moj život pa će vam biti lakše. Haha.

  12. #112
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    Nije me dugo bilo, vidim ima još slučajeva kao moj. Ja s mužem svaki dan imam rasprave, nekad do dva u noći. Najprije se optužujemo onda postanemo konstruktivni. Nije bajno ali razgovaramo, donosimo neke zaključke. Moj problem je i što bih ja za sve vodila dijete doktoru. On za ništa. Dvije krajnosti. Dobro, ja imam i dijagnozu pa sam sklona preuveličavat stvari, ali stvarno me strah za dijete nekad jer se zna derat dugo i ima te grčeve pa ne znaš više zašto se dere. Idem psihologu i nadam se boljem. Eto, kad vam bude teško u životu, sjetite se kako je sj... moj život pa će vam biti lakše. Haha.
    daj lavko ne izvodi ,nije ti sj.... život.

    Što se tiče dr, ja ti nisam možda baš za primjer jer sam kao tvoj muž (MM bi rekao da sam nonšalantna i previše opuštena, a ja mislim da je on paničar). Najbitnije u svemu, djeca izuzetno dobrog zdravlja oboje (naravno zahvaljujući meni i mom stavu )

  13. #113
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ma nije sj.. do kraja, ali imam svojih malih križeva. Sad se stvarno trudim obuzdavati se, smirivati, sad je dijete tu, ne mogu više izvoditi gluposti. Meni je najbolje mjerilo mama, ona iskreno kaže kad pretjeram, popizdi i ja znam.

  14. #114
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa da, ta samokontrola najviše i iscrpljuje..najradije bi pobjegla kad krene bebin, jel, pjev -a ne možeš

  15. #115
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    lavko debelo strpljene i debeli živci, sve znam proći će!meni i dan danas dođe da nekad napucam muža

  16. #116
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Stvarno, kad su mi pričli da se odnos među partnerima promijeni nakon dolaska bebe, prvo mi je to bilo onako- da, dobro,promijeni se ali sigurno na bolje..moš mislit

    Više ni ne znam što je to bračna zajednica,sada smo obitelj u kojoj glavnu riječ ima naša djevojčica, a mi se nekako krpamo

  17. #117
    wolf avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    moj mužić je najbolji na svijetu Bio je pored mene prije poroda, za vrijeme poroda i nakon poroda. Željeli smo osnivati obitelj, prije toga smo dugo hodali i ništa nas nije spriječilo da ostvarimo snove. Naravno svađe su prisutne kao i kod večine, ali najvažnija je komunikacija i razgovor ...

  18. #118
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Predbacujemo si dosta.

  19. #119
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    i bit će toga još

  20. #120
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    moj se često opuswti i prepusti
    nervira me što je mobitel stalno po rukama (igrice), a neće se sjetit starijem pročitati bajku ili odigrati s njom čovječe ne ljuti se
    s prvim se noću ustajao ponekad ga nositi ako ga je mučila probava, s mlađom spava ko top

    onda ja dobijem živčani slom i dreknem pa se trgne
    kažem mu ako se ne može riješitiovisnosti o igricama nek žrtvuje svoje vrijeme za spavanje i igra kad oni odu leć (a idu kasno pa mu to znači tek iza ponoći da može na igre), a dok su budni, ako ne zna šta mi može uraditi po doma, nek drži malu i čita velikom a ja ću rintat kroz kuću jer toga uvijek ima

  21. #121
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    e da, oboje djece su mi loši spavači, česta buđenja noću pa sam smoždena i nenaspavana, i malo spavanja danju
    jedva ručak stignem skuhati a kamoli još šta
    onda kad mm dođe s posla, ako dam njemu po kući, on stigne 2-3 stvari napravit jer oni nemaju sklopku 'multitasking' u glavi
    onda radije njemu uvalim dijete dok ja napravim u sat vremena 101 stvar
    pa podojim dijete i malo se poigram s njima, pa onda uzmem peglati
    i tako... koristim ga za nosanje najmlađe sad jer ništa drugo sad ne ide

  22. #122
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    moj se često opuswti i prepusti
    nervira me što je mobitel stalno po rukama (igrice), a neće se sjetit starijem pročitati bajku ili odigrati s njom čovječe ne ljuti se
    s prvim se noću ustajao ponekad ga nositi ako ga je mučila probava, s mlađom spava ko top

    onda ja dobijem živčani slom i dreknem pa se trgne
    kažem mu ako se ne može riješitiovisnosti o igricama nek žrtvuje svoje vrijeme za spavanje i igra kad oni odu leć (a idu kasno pa mu to znači tek iza ponoći da može na igre), a dok su budni, ako ne zna šta mi može uraditi po doma, nek drži malu i čita velikom a ja ću rintat kroz kuću jer toga uvijek ima
    Ajooooj, ovako je bilo kod nas, samo mm u ono vrijeme prije 14 i 15 godina nije imao igrice na mobitelu, nego je sjedio na računalu koje je i meni povremeno trebalo za fuševe. Nikad se nije bunio ako bih ga upregnula, ali sam od sebe se rijetko nečega primi osim ako se to ne smatra njegovim poslom (auto, garaža i sitni popravci - za sve ostalo moram upirati prstom).

    Pomirila sam se odavno da mojim muškima netko treba organizirati život. Ispalo je da sam ja taj organizator. S druge strane, mm je s takvim navikama i ušao u brak, jer mu je prije mama bila glavni organizator. A kad pogledam svog brata, oca, mnoge kolege... moram priznati da su rijetki oni kod kojih to nije tako. Od njih desetak - možda dvojica-trojica su organizirani iznutra (i doma i na poslu) a ostalima su uglavnom žene koordinatori, ako već ne organizatori.

    Sve je dobro dok se dogovor može postići.

    A kad beba stigne u kuću, obično je težak period privikavanja na novo stanje. Tja, to je život. Taman se navikneš na jedan obrazac, pa te iznenadi nešto novo (brak, trudnoća, rođenje, upisi u vrtić, upisi u školu... evo moj stariji će sad u srednju školu). Bitno je da smo zdravi, s ostalim se može živjeti.

    Offt. I dalje sam dežurni žandar za igrice i druge gutače vremena, samo se ekipa proširila jer i djecu treba redovito nadzirati i skidati s toga.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.08.2015. at 11:19

  23. #123
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Moj je bolja mama od mame, e pa ni to nije dobro, tj nikad zadovoljni☺

  24. #124
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Ja i mm smo pravi tim što se tiče brige oko bebe i svega u kući. On je 2 tjedna sad na GO kako sam ja rodila i sve radi što treba, kuha, donosi u kuću i max je angažiran oko bebe. On mi je bolja pomoć od bilo koga drugog (mame, svekrve) i maleni od samog početka (još od rodilišta) reagira na njega i smiren je kad ga on nosi. Ja ih obožavam gledat. Bit će mi žao kad mm krene radit, onda ga neće bit sve do 16.30h.

  25. #125
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    sara10 iskreno se nadam da će tako biti uvijek jerte baš lijepo čitati

    i moj je takav bio s prvim na početku i isto sam ga tako nahvalila

    poslije se to promijeni, kad dijete napuni 2 godine pa su mu i potrebe drugačije i veće
    tad nije dovoljno samo ga primiti u ruke nego treba s njima pričati, igrati lopte, izači u park, čitati slikovnicu...ma itav spektar novih aktivnosti koje se otvore...
    e, a to traži puno više vremena
    a o kući neću... tu nikad kraja

  26. #126
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    sara10 iskreno se nadam da će tako biti uvijek jerte baš lijepo čitati

    i moj je takav bio s prvim na početku i isto sam ga tako nahvalila

    poslije se to promijeni, kad dijete napuni 2 godine pa su mu i potrebe drugačije i veće
    tad nije dovoljno samo ga primiti u ruke nego treba s njima pričati, igrati lopte, izači u park, čitati slikovnicu...ma itav spektar novih aktivnosti koje se otvore...
    e, a to traži puno više vremena
    a o kući neću... tu nikad kraja
    Ima tu i dobrih vijesti - kad dijete napuni 3 godine i počne puno više govoriti, obično se počne graditi potpuno novi odnos tata-dijete. Kod mojih je bilo tako - kad je stariji napunio 3, a mlađi 2 (on je puno ranije počeo komunicirati riječima), kad su se riješili pelena i mogli van bez mene, za mm-a je nastupilo novo razdoblje uživanja u očinstvu, a za mene isto raj - odmor! Doduše, mm je znao djecu (po jednog) odvesti 1x dnevno sa sobom k svojoj mami i dok su bili manji, pa bi baka imala veselje, a ja odmor, ali sam se počeo puno više baviti djecom tek kad su postali samostalniji i mogli na igralište/bilo kamo bez kolica i torbe. Možda je bitno i to što tada prestaju biti tako očajno vezani za mamu (iako moji nisu imali "samo mama" fazu ili nije tak dugo trajalo da bih se dobro sjećala). Često je prekretnica dob kad klinci počnu jurcati za loptom i kužiti kako to ide. Nema veze je li muško ili žensko dijete u pitanju, lopta je u ovoj dobi zakon.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.09.2015. at 09:37

  27. #127
    sara10 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,639

    Početno

    Hvala alkemičar. Vjerujem, tj. znam da će mm i dalje biti takav jer ovo je dijete toliko čekano i željeno što se vidi iz mog potpisa (vjerovatno će biti jedino dijete), a mm nije imao neki odnos sa svojim pokojnim ocem i često mi je i prije trudnoće govorio da ako bude imao sina da želi s njim izgradit lijep odnos kakav on nikad nije imao sa svojim ocem. A i takav je karakter, obiteljski je tip, vezan je za kuću, obitelj.

  28. #128
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Evo moj se muž mrvicu popravio nakon "samo" godine dana. Sad se više ne krfamo tako puno, a i drugačije doživljava malu, i vjerujem da će biti promjena kako bude rasla, jer sad joj planira urediti sobicu, pa nabaviti štotšta..jest da se ne bavi s njom puno, mislim da će mu trebati još koja godima.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Cure kako je kod vas? ..oduvijek sam bila zvrk... sad festa vamo pa svirka tamo...ali otkad san rodila zivot mi se skroz promjenio, a njegov je ostao isti...sad cesto noci provodim sama s bebom..dok on gleda tekme i ispija 6 pivo u birtiji...ne znam jel normalno sto sam ljuta na njega zbog toga...fali mi bar dio mog zivota ..makar nesto ..beba ima 6 mj a dosad sam je ostavila s njim 2 puta, i oba puta me docekao ljuti muz i uplakano dijete...

  30. #130
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Lavko, bit će bolje

    Moj muž sad nema vremena za ništa, radi,dođe doma radi, evo i sad sjedi i radi..tako nam je grah pao trenutno..ja krepavam od umorna i nakon možda 2 mjeseca sam danas imala vremena sama odspavat 2 sata popodne dok je on bio s malenom..s tim da je ona sad u dobi letenja,penjanja a još uvijek dovoljno nestabilna da taj čas ljosne. S njom sam cijeli dan i teško mi je, često mi se vrti u glavi od umora, ali guramo..baš ovo što Peterlin kaže i ja mislim-kad počnu govorit stvari postaju lakše.

  31. #131
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj meri11 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure kako je kod vas? ..oduvijek sam bila zvrk... sad festa vamo pa svirka tamo...ali otkad san rodila zivot mi se skroz promjenio, a njegov je ostao isti...sad cesto noci provodim sama s bebom..dok on gleda tekme i ispija 6 pivo u birtiji...ne znam jel normalno sto sam ljuta na njega zbog toga...fali mi bar dio mog zivota ..makar nesto ..beba ima 6 mj a dosad sam je ostavila s njim 2 puta, i oba puta me docekao ljuti muz i uplakano dijete...
    Ima nas još.,.i meni se čini da se njemu život nije nimalo promjenio a meni skoz naglavačke... on radi, putuje,komunicira s ljudima,usavršava se, čak mi se čini da ima više vremena za sebe, a ja krepavam...zadnje 3 godine nisam pročitala 1 knjigu normalno, bila 2x kod frizera da bi se na kraju ošišala na kratko jer nisam imala vremena ni brinut o kosi kak spada, na pive i ine ne idem, frendice su me zaboravile, čak i kad se dogovorimo za nešto ja obično odustanem što zbog umora, što zbog male, u kući mi je kaos, u glavi mi je kaos...ma nema gdje nije...i da, žalim se i teško mi je..

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nas još.,.i meni se čini da se njemu život nije nimalo promjenio a meni skoz naglavačke... on radi, putuje,komunicira s ljudima,usavršava se, čak mi se čini da ima više vremena za sebe, a ja krepavam...zadnje 3 godine nisam pročitala 1 knjigu normalno, bila 2x kod frizera da bi se na kraju ošišala na kratko jer nisam imala vremena ni brinut o kosi kak spada, na pive i ine ne idem, frendice su me zaboravile, čak i kad se dogovorimo za nešto ja obično odustanem što zbog umora, što zbog male, u kući mi je kaos, u glavi mi je kaos...ma nema gdje nije...i da, žalim se i teško mi je..
    nanimira zadnje 3 godine ??

    Pa koliko imaš djece, koliko su stari. To mi je stvarno predugo razdoblje.

  33. #133
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E valjda nam je svima ista kaša, osim sretnica čiji muževi sudjeluju u odgoju..moj sudjeluje utoliko što je preuzme ponekad, ali to je vrlo rijetko i tad obično strepim kako će završit. Da ne pričam da se on čudom čudi kako nisam skockana, pofarbana, mršava, pa što radim po cijele dane!
    Nekako imam osjećaj da bi svi imali manekenku za po vani, domaćicu za po doma, i tako dalje...

  34. #134
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imam jednu kćer od još malo 2 godine koju nema tko čuvati osim mene, a čudom puna nas kuća al nitko ne želi (kao da se boje, uvijek imaju drugih obaveza a ako ju čuvaju to je cca 20 min...). Stalno sam s njom,ali stalno, 24 sata dnevno..sve je na meni. Ne ide u vrtić, nema gdje a i da ima pitaj boga kad bi upala, a nas dvije cijeli dan "kemijamo". Dani mi redom izgledaju ovako: noćna buđenja i cicanja od 2 do 3 puta, ujutro dizanje u 7, pa pije čaj ili mlijeko i gleda malo crtani dok ja obavim wc itd. doručak pa šetnja, podnevno spavanje, ručak, igranje vani skoro do mraka (imamo dvorište, ograđeno i maksimalno sigurno ali ju svejedno treba pazit jer nema gdje se ne penje, skače, navlači pse, tralala...) i onda večera,spremanje za spavanje i ako imam sreće zaspi oko 21h a tek tad ja imam vremena za sebe, a to se obično svodi na pranje suđa,spremanje veša i pospremanje igračaka. I kad to sve obavim doslovno se onesvijestim u krevet i idemo sve ponovno... Iskreno, nikad za sebe nisam mislila da ću biti "stay at home" mama i jako mi teško to sve pada (kao da ih imam 16 hehe) ali kažem, guram nekako... Najviše me muči što taman uhodamo rutinu i ond aju ona nenamjerno promijeni ( bilo da se radi o spavanju, jedenju itd. ) pa se moram ponovno organizirat. Muž uskoči kad može, on puno radi...

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Joj nanimira mislim da bi muz morao ipak cesce uletit pricuvat svoje dijete i tebi omogucit da se malo odmoris. Ovo mi zv uci stvarno prezahtjevno.
    da ne mozes otic ni osisat se procitat knjigu bilo sto za sebe napravit.

    a zasto kazes 3 godine ako dijete ima 2 godine?

  36. #136
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    U trudnoći sam bila "ajd bok mozak". a prije toga putovala, upisala doktorski studij, započela svoj posao...
    Posljednje uređivanje od nanimira : 23.09.2015. at 20:51

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A da potrazis posao i date dijete u vrtic ili nekome na cuvanje mislim steta tolikog uloga u skolovanje. A i da se pomalo vratis u normalu.

  38. #138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Da, ti moras odluciti sto zelis. Pa ce se i stvari posloziti.
    Ako zelis biti " mama kod kuce" budi. Kada pozelis dio vremena raditi , odluci , i slozi rutinu u skladu sa zeljama.

  39. #139
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Pa i jesam odlučila ostati doma jer je bilo i potrebno a i nastavit tamo gdje sam stala bi značilo stvarno mnogo odricanja i iscrpljenosti, to si nisam htjela raditi. M. se sad pruža prilika da konačno dobije ono za što je radio zadnjih 10 godina i stvarno mu želim u tome pomoći. A mala ne pokazuje baš interes za drugu djecu ili druženja ( što je normalno za njezinu dob) pa mi vrtić nije ni bio neka pretjerana opcija. No, sad kad je malo starija ipak obraća pažnju i na tatu pa se nadam da će uskoro vrijeme kad će njih dvoje moći otići sami na par sati da ja ne radim ništa

    Evo, jučer su bili i bilo im (i meni)je super

  40. #140
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Čitam nanimirine postove i sad sam ja tu...postaje sve napornije. Ona pomalo hoda, ali nestabilno, moram trčati za njom, još sam doma, na rodiljnom, pa stižem koliko toliko...a muž živi svojim starim životom..dok ja u sebi nakupljam frustraciju i bijes na njega, jer ne dijelimo skoro pa ništa.
    Na kraju sam odlučila otići bračnom savjetniku jer s mužem ne mogu iskomunicirati što trebam da se ne pokoljemo.

  41. #141
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Za sada je divan. Brizan, pazljiv, njezan, voli sve oko male

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Drage mame, baš mi je drago što sam naletila na ovu temu jer provodim istraživanje o tome kako se očevi prilagode na to da su tate opet ili pak prvi put.
    Studentica sam psihologije i ovo je ujedno moja tema diplomskog rada. Trebam vašu pomoć jer mi je stvarno teško naći očeve da ispune upitnik.
    Jako bih vam bila zahvalna kad biste potakle vaše partnere da ga ispune (trebaju mi tate koji imaju bebe od 1mj. do 1g.)
    Evo i linka: https://goo.gl/forms/voAJ2Fg4qOsm6pzj2

    Puno hvala svima koji pomognu, puno znači.
    Ako vas zanimaju rezultati slobodno me kontaktirajte!

  43. #143

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Muž ima dobar odnos s djetetom. Presvlači ga, igra se s njim, ne uspavljuje ga i ne hrani, jer ja dojim. Međutim, ljubomoran je na moj odnos s djetetom. Ne zapostavljam ga i, iako su na mene pale sve obaveze u kući, redovito imamo odnose, ali on svejedno traži načine da i dalje bude centar mog svijeta, a sada je tu dijete i on neprestano smišlja načine da mi podmetne klipove po noge... Najprije smo se posvađali, jer sam ga izostavila iz uređenja jednog kutka kuće. Onda mi je predbacio da ni ja ništa ne radim, a zatim da ja njemu to predbacujem. Potpuno je pogubljen. Dijete ima skok u razvoju i puno cica, s obzirom na to da muž želi da i šira familija viđa dijete idemo po gostima i ja sam već na rubu snaga. Nemamo pomoć u kući, a sve bi bilo ljepše da muž ima makar malo razumijevanja. U svađi sam mu rekla (jer više nisam mogla slušati kvocanje) da onda on nahrani dijete, da ja više neću dojiti kad se više ne uvažava ništa što predložim ili učinim. Naravno da tako nešto nisam mislila. Zamolila sam ga da popravi grijanje da meni i bebi ne bude hladno tijekom jutra, a on je cijelu tu večer meni predbacivao da sam rekla da me baš briga za dijete i da ga neću hraniti (u međuvremenu sam još triput dojila dijete i on je to vidio). Jako smo se posvađali i ja sam se jako rasplakala, jer to nije prvi put da mi predbacuje da sam loša majka, jer po njemu sve krivo radim: krivo se igram s bebom, krivo je oblačim, krivo joj se obraćam... Ispada da mrzim svoju bebu. Moram li napominjati kakve osjećaje ustvari gajim prema njoj?! Sve te svađe odvijaju se ispred bebe. Do sada sam cijelo vrijeme štitila muža zbog toga što je prema bebi dobar, ali sad me strah i razvoda, jer mi on u slučaju razvoda prijeti oduzimanjem bebe i da će svima ispričati da sam grozna majka. A mene je strah čak i toga da beba dio vremena u slučaju razvoda bude s njim dok ja nisam prisutna, jer ne vjerujem da bi se on uspio kontrolirati u slučaju da je živčan i bojim se da onako kako mene emotivno uništava, da će to činiti i bebi.

    Volim to dijete više od života i sigurna sam da bi u slučaju da ga izgubim od mene ostala samo ljuštura. Ujedno osjećam strašan strah i krivnju, jer ne znam kako živjeti s nekim tko mi tako prijeti i laže u vezi djeteta, govori da sam loša majka i tjera me u kut iz kojeg nema izlaza.

    Jako sam nesretna, svi kažu da su to hormoni i da će proći, ali meni je svaki dan sve neizvjesniji u takvim obiteljskim odnosima. Može li muž koji toliko laže o majci svoje bebe uopće voljeti i tu bebu ili je sve predstava?

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    je znaju oni prevesti kak njima paše

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •