Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: obila iscjedak ili curenje plodne vode??????

  1. #1
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno obila iscjedak ili curenje plodne vode??????

    ako sam falila temu postaviti ili ako vec postoji, izbrisite me!
    molim vas, vas iskustva, da me malko umirite! od prije dva dana, pogotovo kroz jutro, pojacan mi je iscjedak. bas ono curi. ali uglavnom kroz jutro.pa sam se prepala, da nije kojim slucajem plodna voda pocela da curi. nazvala sam ginekologa, i kaze mi onda je to normalno, da se ne brinem... al mene isto malko strah. narucen sam na pregled 22.9, al reka mi je ako zelim da dodem ranije da se umirim.pa nisam ni sam pametna sta da radim. dali ste i vi imale slicna iskustva, dali je to normalno za evo skoro 36 tt.?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Imala sam obilan iscedak, i da, mislila sam ponekad da mi curka plodna voda.
    Nisam otisla kod dr, ali sad kad razmisljam bolje da jesam nego sto sam stalno bila u strahu i panici.

    Koliko ja znam, u retkim slucajevima moze doci do curkanja plodove vode, ali ipak je mnogo verovatnije da je samo iscedak.
    Ako si uznemirena i brines, odi na pregled da se smiris.

  3. #3
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Slažem se, već si u visokoj trudnoći 36 tjedana... mislim da je bolje da odeš kod liječnika posebno ako nisi dosad imala nikakvog iscjetka, jer ćeš se bolje osjećati i skinuti strahove s misli.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni su bili rekli da se nakašljem (dok ležim) i ako bude obilnije da je to plodna voda. Najbolje je ići doktoru, pa ćeš biti mirna i ti i beba. Opreza nikad dosta. Sve najbolje!

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam u 34.tj i također imam strašni iscjedak, onako bijelkast....
    pogotovo kad dulje ležim pa se dignem - baš izgleda kao da curi pl.voda.....
    Nalazi briseva od prije par tjedana su ok, pa je ginica rekla da je to normalno...
    Ja imam kontrolu u ponedjeljak, 20. sva sam već na iglama.....

  6. #6
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    cheerilee i kod mene je onako bijelkaste boje, al kod mene ga bude kroz jutro u ova dana. u toku dana dosta manje, tu i tamo , al skroz mAlo iscuri. nista, ipak cu nazvati ginekolga, pa cu otici prije 22-ga.da budem mirnija.

  7. #7
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    hej drage moje! evo da vam javim da idem ujutro na pregled u 9. pa mi drzite fige da sve prode dobre. i da ipak nije pocela curiti plodna voda, nego da je pak smao iscjedak. ipak bi volila bar jos neka 2 tjedna da samo 2u1.

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Draga, i ja sam frikirala pola trudnoče da mi curi plodna voda. Ma baš mi je bio vodenkast iscjedak i curio. Užas, al ja nisam bila pri kraju kao ti, več se pojavilo negdje oko 20 tt. Šizila sam dosta dugo, čak su mi oni ulošci za pokazivanje plodne vode malo polavili, strašno nešto. Na kraju sam se saživila s tim i kroz par tjedana je nestalo.

    Al čuj, ako i je plodna voda, što brijem da nije, možeš ti do termina bez problema s tim. Samo malo propazi više da se koja bakterijica ne zakelji.

    Vibram da budete 2u1 još bar 2 tjedna

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Drzim fige da nije nista.
    Da nam sutra javis da je sve OK, i da bebuska jos malo pliva kod mame

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Draga, i ja sam frikirala pola trudnoče da mi curi plodna voda. Ma baš mi je bio vodenkast iscjedak i curio. Užas, al ja nisam bila pri kraju kao ti, več se pojavilo negdje oko 20 tt. Šizila sam dosta dugo, čak su mi oni ulošci za pokazivanje plodne vode malo polavili, strašno nešto. Na kraju sam se saživila s tim i kroz par tjedana je nestalo.

    Al čuj, ako i je plodna voda, što brijem da nije, možeš ti do termina bez problema s tim. Samo malo propazi više da se koja bakterijica ne zakelji.

    Vibram da budete 2u1 još bar 2 tjedna
    Može malo objašnjenje ...kakvi su to ulošci za pokazivanje plodne vode, i gdje ih se može nabaviti?

  11. #11
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    evo nas s pregleda!
    ipak nije plodna voda, , samo je pojacan iscjedak. narucio nas na pregled za tjedan dana, a u koliko osjetim kakve promjene da dodem prije. e , sad mi je malo lakse. odma sam mirnija

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj bambus99 prvotno napisa Vidi poruku
    evo nas s pregleda!
    ipak nije plodna voda, , samo je pojacan iscjedak. narucio nas na pregled za tjedan dana, a u koliko osjetim kakve promjene da dodem prije. e , sad mi je malo lakse. odma sam mirnija

    bravo!!!!

  13. #13
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Eto vidiš, sad ćeš bar biti mirnija kad si to skinula s misli
    Posljednje uređivanje od Nia_Zg : 16.09.2010. at 12:51

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Dobro je

  15. #15
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ma moram vam javit. bila ja na kontroli opet jutros. kad ono kaze doktor da imam viska plodne vode, da se nista ne bojim, da je to ok. a koju sam fobiju imala danima da mi curi plodna voda. . al dobro, opet sam bila mirnija sta sam otisla prosli tjedan na pregled, i jutros naravno. al eto..... ja sva bila u strahu da ce mi iscuriti

  16. #16
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj babylove prvotno napisa Vidi poruku
    Može malo objašnjenje ...kakvi su to ulošci za pokazivanje plodne vode, i gdje ih se može nabaviti?
    "AL-SENSE kit". To je zapravo uložak koji momentalno slovi za najpouzdanije rješenje na tržištu za otkrivanje da li istječe plodna voda (barem po mojim saznanjima),dostupan je u svim boljim ljekarnama,e jedino za cijenu nisam sigurna... Uložak je 100% osjetljiv na plodnu vodu i definitivno je razlikuje od urina tako da nema zabune i lažno pozitivnih rezultata.
    Znam da su ga imali u ljekarni u CC1, cijena oko 65 kn za jedan uložak.

  17. #17
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    bambus99, vidim da smo u istoj sedmici trudnoce. normalno je u ovo doba imati inkonzistenciju, tj. stalno neko curkanje dole, bez obzira iz koje rupe izlazi, da se tako banalno izrazim
    sto se plodne vode tice, ona se bas jako brzo obnavlja (govorim o satima!!) pa nista ne brini da ce nesto opasno da iscuri i kod bebe da presusi! cak i ako totalno pukne vodenjak, moze jedan dan bez problema da se ceka prije nego se evtl. indukuje porodjaj!
    u svakom slucaju, ja se u ovo doba ne bih previse dala vaginalnim i ostalim pregledima za svaku sitnicu, oni nose veci rizik nego malo curkanja!!
    sretno

  18. #18
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    p.s. inkonzistencija = inkontinencija...malo je kasno a ni jezike vise ne govorim dobro kao prije trudnoce

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    "AL-SENSE kit". To je zapravo uložak koji momentalno slovi za najpouzdanije rješenje na tržištu za otkrivanje da li istječe plodna voda (barem po mojim saznanjima),dostupan je u svim boljim ljekarnama,e jedino za cijenu nisam sigurna... Uložak je 100% osjetljiv na plodnu vodu i definitivno je razlikuje od urina tako da nema zabune i lažno pozitivnih rezultata.
    Znam da su ga imali u ljekarni u CC1, cijena oko 65 kn za jedan uložak.
    Hvala na doista opširnom objašnjenju...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    I kod mene veliki strah
    Sinoc osjetila potpuno mokre gacice dok sam lezala, i ponovilo se par puta ali u manjoj kolicini. U 31 nedjelji sam i prepala sam se jer se bojim da je plodova voda.Otisla sam u bolnicu, dr kaze da je mozda mali manjak vode al nista zabrinjavajuce, da ne vidi da otice plodova voda i da je vjerovatno urin. Rekla mki da odem u ponedejlak kod svog doktora na kontrolu, a ako se danas nastavi da opet dodjem. Izgleda da se nastavilo i nemam pojma je li mokraca ili plodova voda. Zna lio neko kako bih mogla razlikovati to dvoje? Boju ne mogu da vidim, ne boli me nista. Mada ni sa prvim me boljelo ninje nista ni posto jepukao vodenjak odjednom cijeli,al to se zavrsilo hitnim carskim.
    Ako iko ima slicno iskustvo moliim za pomoc.

  21. #21
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    "AL-SENSE kit". To je zapravo uložak koji momentalno slovi za najpouzdanije rješenje na tržištu za otkrivanje da li istječe plodna voda (barem po mojim saznanjima),dostupan je u svim boljim ljekarnama,e jedino za cijenu nisam sigurna... Uložak je 100% osjetljiv na plodnu vodu i definitivno je razlikuje od urina tako da nema zabune i lažno pozitivnih rezultata.
    Znam da su ga imali u ljekarni u CC1, cijena oko 65 kn za jedan uložak.
    Ima lažno pozitivnih rezultata jer je meni cijela kutija uložaka od cca 8 komada (ne sječam se više) poplavila. Testirala sam se od 20 tjedna prvi put, bio je plavičast svaki uložak koji sam testirala, pa sa 25-6 tjedana isto plavičasti, i tako do kraja trudnoče, a rodila sam sa 42 tjedna na carski jer sam bila zatvorena.

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Anamama najbolje je provjeriti sa nekom pamučnom tkaninom, tipa pamučna majica crvene ili plave boje (čista naravno). Izrežeš je u komad 50x50 cm, složiš, i staviš među noge, hodaš jedno 20 min do pola sata. Navodno bi tada, ako otiče plodna voda, trebalo biti mokro, al ne kao ostatci mokrače več zaista mokro od vode.

  23. #23
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ima lažno pozitivnih rezultata jer je meni cijela kutija uložaka od cca 8 komada (ne sječam se više) poplavila. Testirala sam se od 20 tjedna prvi put, bio je plavičast svaki uložak koji sam testirala, pa sa 25-6 tjedana isto plavičasti, i tako do kraja trudnoče, a rodila sam sa 42 tjedna na carski jer sam bila zatvorena.

    to što si bila zatvorena, ne znači da plodna voda ne može curkati... a i to što curka, ne mora biti ništa alarmantno - može biti riječ o vrlo maloj količini koja se uspijeva nadoknaditi obnavljanjem plodne vode

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Cure, hvala na odgovorima... doista mislim da je kod mene povremeno curkanje plodne vode, ali ništa alarmantno 5-10 kapi tijekom dana, a početkom idućeg mjeseca idem na kontrolu pa ćemo vidjeti...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Ja bila kod svog dr u nedjelju, od tad na strogom miorovanju kuci. Pregledom se ne vidi da curi plodova voda,al isto takomikaze da ne moze ni urin tako nekontrolisano ici.. U CG nema testova kao kod vas pa da provjerim. U pitanju su male kolicine al sam stravljena sto bi moglo biti...
    Nemam pojma kako da utvrdim sama sto je. Moram lezati non stop...

  26. #26
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    anamama, onda ti nema druge nego da mirujes..pa ces bit mirna..jer plodna voda se obnavlja..tako i ako ona curika, dok mirujes obnavlja se. u kojem si tjednu trudnoce?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    mirujem ne mrdam.. 31 nedjelja, termin mi je krajem novembra tek..

  28. #28
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Neli prvotno napisa Vidi poruku
    to što si bila zatvorena, ne znači da plodna voda ne može curkati... a i to što curka, ne mora biti ništa alarmantno - može biti riječ o vrlo maloj količini koja se uspijeva nadoknaditi obnavljanjem plodne vode
    Nije mi curkala plodna voda, imala sam obilat iscjedak. Potvrđeno od strane doktorice za vrijeme vađenja briseva, pa opet na pregledu u 40 tjednu T, kad sam i dalje imala pozitivno plav rezultat a doktorica potvrdila da nije plodna voda.

  29. #29
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Anamama prvotno napisa Vidi poruku
    mirujem ne mrdam.. 31 nedjelja, termin mi je krajem novembra tek..
    tako lipo, miruj, pa nece bit nikakvih problema. sretno!

  30. #30
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su bili rekli da se nakašljem (dok ležim) i ako bude obilnije da je to plodna voda. Najbolje je ići doktoru, pa ćeš biti mirna i ti i beba. Opreza nikad dosta. Sve najbolje!
    Ovo su i meni rekli (doktori), no očito nije bilo pravilo u mom slučaju. Meni je voda curila isključivo u stojećem stavu. A bila je voda, bez zabune.

  31. #31
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Posto sam jedna od onih rijetkih koja je imala visoko puknuce vodenjaka i plodna voda mi je samo skroz lagano curkala mogu vam samo reci - znat cete ako je plodna voda! Kako? E ne znam, postoji razlika izmedu iscjetka, urina i pl. vode. I ja sam isto ko i vi panicarila od 30. tj. I najveci strah mi je bio upravo to visoko puknuce i da necu znat. Pocela je curit lagano ujutro, al bas lagano, skoro pa u kapima, popodne sam otisla u bolnicu bez trudova, sljedece jutro rodila.
    To je nesto sto se vidi, bude bas voda, mozda mrvicu ljepljivo, al bas je velika razlika izmedu iscjetka koji je normalan da bude obilniji pod kraj. Eto, nadam se da sam nekom pomogla...

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    Koksy, pa sta se desilo u 30. nedjelji, jesi rodila? Meni curi evo 10 dana vec al nijesam u bolnici, kuci sam i ne mrdam iz kreveta. Krv vadim svaki treci dan, beba mrda normalno i nemam nikakve bolove ili kontrakcije. Ja sam sa prvim djetetom imala normalnu trudnocu do kraja al ipak zavrsila na carski jer nije sansi bilo ni prst da se otvorim niti sam imala ijednu jedinu kontrakciju,a vodenjak pukao odjednom i nijesu smjeli cekati vise od dana da me porode.
    Nadam se da cu izgurati jos malo, sad sam 33 nedejelja. Meni se puknuce ne vidi pregledom, iz bolnice me cak vraili doma, al me moj dr koji me vodi privatno poslao kuci na strogo mirovanje, i kaze da se voda obnavlja i da se odmah javim ako pukne skroz ili dobijem kontrakcije.
    Bas sam uplasena jako.Meni ne curi stalno, obicno bude razmak od 10 do 30 sati i to nocu kad skorz vodoravno legnem. Sinoc se desilo dva puta po malo vise, probilo onak ulozak od vate i sad se nadam da nece makar do sjutra.
    Na pregledu je je ustanovljen blago redukovana plodova voda ali je ima dovoljno.
    Zna li neko koliko se brzo obnavlja plodova voda?
    Bila sam na pregledu prije nedelju dana, i opet idem sljedece nedjelje. Valjda mi ne bi zakazivao kontrolu na 15 dana da sam u nekoj opasnosti...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Najbitnije je da sto vise mirujes i da ne dobijes infekciju, a u tu svrhu ti ionako vade krv svaka 3 dana. Sreca da si ipak u prilicno velikim nedjeljama trudnoce, pa i ako dodje do poroda tvoja mrvica ima jako dobre sanse. Da li se zna zbog cega je doslo do prsnuca? Voda se obnavlja jako brzo, to se mjeri satima cak. Pij sosta domace supe od piletine i teletine i opcenito dosta tekucine.

  34. #34
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma neee, krivo si shvatila, ja sam rodila u 41. tj. a od 30. sam panicarila zbog iscjetka jer sam stalno mislila da je pl. voda, napisala sam to zbog ostalih cura koje isto tako panicare. Tek kad je pl. voda stvarno pocela curit znala sam sta je i da to vise nije samo iscjedak.

    A vidis, mene cudi to sto ti pises, jer kad sam ja dosla u bolnicu i kad su ustanovili da je stvarno voda trazili su da im kazem tocno kad je pocela curit jer je navodno to jako bitno posto moze curit samo 24 sata...tako su meni rekli. E sad, moze bit i zato sto sam ja bila vec toliko trudna, mislim, nije su ti imalo sta vise cekat. Ja sam svoje trudove dobila tek nekih 12 sati nakon sto mi je voda pocela curit.

    Jasno, zna se da se plodna voda obnavlja, ja vjerujem da je tvoj ginic procjenio da je ima dovoljno posto te narucio tek za tjedan dana, nema smisla da te vec sad porode ako vode ima dovoljno a i nemas trudove. Oni su i meni rekli da ja necu jos dugo rodit, ostavili su me u bolnici, rekli da odspavam do jutra pa cemo pricat o indukciji al eto, srecom, dobila sam svoje trudove, cak su se i oni iznenadili.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    vise nijesam pametna.... nadam da se voda obnavlja.. ne zelim ni pricat kakve su zdravstvene ustanove u CG...

  36. #36
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    Babylove, ulosci za plodnu vodu se mogu kupiti u vecini ljekarni, ako i ne drze, vecina ih je vise nego voljna naruciti ih.

    i jedna vazna stvar - sve pisete kako se plodna voda obnavlja i kako su vas lijecnici uputili u to, ali nitko nije napisao da se obnavlja samo i iskljucivo unosom tekucine u tijelo. Dakle, ne obnavlja se sama od sebe, nego bi trebale piti vece kolicini CISTE VODE da nadoknadite izgubljeno. Isto tako, bazirajte se na "tekucu" prehranu: juhice, kompoti, variva... A to vam je dobra vjezba za dojenje jer i ono iziskuje velike kolicine tekucine

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    68

    Početno

    mene zanima, ako mi može tko pojasniti koji je osjećaj kad curi plodna voda?! ja na primjer osjetim 3-4 puta dnevno kada sjedim ili kad se dignem iz ležećeg položaja da mi je nešto toplo iscurilo, kao onda kad imam mengu, npr. onda odem u wc i vidim da su gaćice malo mokre, nije bijeli iscjedak već očito nešto prozirno i bez mirisa....prije tri dana na kontroli mi doktor rekao da imam manjak plodne vode, da pratim bebine pokrete i da idem svaka tri dana na ctg. sad sam u 37 tt. jel moguće da mi to curi plodna voda i dal da to kažem doktoru u ponedjeljak kad idem opet na ctg? koliko je to opasno s obzirom da mi ne curi jako, i koliko uopće iscuri plodne vode kad dođe do puknuća vodenjaka?????
    HVALA

  38. #38
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj chiarita2 prvotno napisa Vidi poruku
    mene zanima, ako mi može tko pojasniti koji je osjećaj kad curi plodna voda?! ja na primjer osjetim 3-4 puta dnevno kada sjedim ili kad se dignem iz ležećeg položaja da mi je nešto toplo iscurilo, kao onda kad imam mengu, npr. onda odem u wc i vidim da su gaćice malo mokre, nije bijeli iscjedak već očito nešto prozirno i bez mirisa....prije tri dana na kontroli mi doktor rekao da imam manjak plodne vode, da pratim bebine pokrete i da idem svaka tri dana na ctg. sad sam u 37 tt. jel moguće da mi to curi plodna voda i dal da to kažem doktoru u ponedjeljak kad idem opet na ctg? koliko je to opasno s obzirom da mi ne curi jako, i koliko uopće iscuri plodne vode kad dođe do puknuća vodenjaka?????
    HVALA
    Pa meni je bas takav osjecaj i bio, samo sto mi je curilo puno cesce od 3-4 puta na dan.
    Ima jedan test, mozda ce ti se cinit glupo al to sam ja tu na forumu procitala i isprobala ga kad je meni curila voda. Stavi si tetra pelenu u gace i hodaj barem pola sata tj. nemoj sjedit, onako, lagano seci, ako ti nakon pola sata bude mokra tetra onda je plodna voda.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    68

    Početno

    HVALA koksy na savjetu, to mi je rekla i moja kuma i baš sam si stavila ručnik mali pa ću vidjet, ali što ako je samo malo mokar, ili mora biti jako mokar, ne kužim???

  40. #40
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni nije bio jako, bila je onako mala mlakica on nekih 5 cm duzine. Al poanta je da ako ti u pola sata ne curi ni malo onda nije plodna voda. Uostalom, ako si bas jako zabrinuta uvijek mozes otic u bolnicu na pregled.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    68

    Početno

    sad sam nosila pola sata ručnik i iscurila je mala flekica ali više bijela nego prozirna, sad sam stavila čisti ručnik i legla jer me sve boli i ne mogu više hodat pa ću vidjet. ne da mi se ići u bolniucu jer te ovdje doslovno ismiju ako nije ništa a dođeš opreza radi....po njima bi svi valjda trebali imati medicinskog znanja...
    hvaka još jednom....

  42. #42
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni je bas bilo prozirno, mozda lagano roskasto. Mislim da je tebi to samo iscjedak.
    Uglavnom, sretno!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    68

    Početno

    Uglavnom, sretno! hvala!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    32

    Početno

    evo i mene poslije kontrole u cetvrtak. Sa bebom je sve ok, vise nije ni manjak plodove vode, ima je kako treba. laknulo mi bas, sve do jutros. osjetila da curi(inace uvece i curi to), i otisla da promijenim ulozak, kad ono krvava voda. odsjekla se od straha. nije krv kao kad dobijem nego kao voda pomijesana s krvlju pa neka prljavo crvenkasta boja. zvala dr i kaze da je to za ockivat i da beba vjerovatno pritiska jace malo.
    sjutra ulazim u 35 nedelju i nadam se da cemo izgurati do 37.
    ja pijem puno vode i iscuri mi svake noci po dva puta, nekad vise nekad manje...

  45. #45
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    uf i mene muči ovo curkanje već par dana... jako pojačan vodenasti iscjedak. u 28.tt sam. pregled mi je tek 27.5.
    nigdi više u hr nema za kupiti ovih uložaka, čisto da znate.
    mislim da mi je najbolje da ležim i pijem puno vode, što vi mislite?

  46. #46
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Pinky, bolje zovi dr i provjeri, ipak si tek 28 tjedan, i pregled ti je dosta daleko. Ležanje i voda ti sigurno neće odmoći.

  47. #47
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ja sam imala isti problem u 17. tjednu, i pokazalo se da je iscjedak zapravo neka infekcija koju sam tretirala vaginaletama 3 dana i onda kontrola (mislim da su bile Canasten...). Bio je obilan, proziran, bez mirisa... Ginekologica na godišnjem, pa smo na hitnu...
    Nakon terapije je bilo sve ok, još smo radili bris za svaki slučaj i bilo je sve u redu...
    Ja bih na hitnu ili kod svog ginekologa...bez obzira na datum redovnog pregleda...
    Držim fige da nije ništa...

  48. #48
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    malo sam se žešće čekirala jučer, mislim da je to samo iscjedak, ipak.
    hvala vam

    p.s. laia i meni stiže maša plus seka ili braco, mjesec dana nakon tvoje

  49. #49
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku

    p.s. laia i meni stiže maša plus seka ili braco, mjesec dana nakon tvoje
    Ajme, kako lijepo!!! Biti će Mašenka posvuda!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ja imam sličan problem....cijelu trudnoću imam onako bijelkast iscjedak.....operiran mi grlić prije 6 godina pa to pripisuju tome.....brisevi svi sterilni,hvala bogu...al unazad par dana taj bjelkasti icjedak se "pomokrio"...tj i dalje imam bjelkast icjedak ali i vodenast zajedno.....i to bude preko cijelog dana da ta vodica curka.....još uvijek je u kapima pa nisam išla na pregled...34+4 sam a pregled mi je 19.7....pa sad šta da radim jel da paničim i odem u bolnicu ili da čekam taj utorak...a vidim da tih uložaka više nema na tržištu...možda samo piškam jer mi je beba nisko...može biti i to....al svejedno trebam savjet...iskustvo

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •