Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718
Pokazuje rezultate 851 do 897 od 897

Tema: Micanje bebe

  1. #851
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj tikica_69 prvotno napisa Vidi poruku
    a piškim svakih pola sata na kapanje jer mi glavom pritišće mjehur.... i dobro je kad je mirna, al kad oplete drmeš......

    i meni je bilo ist ovako

  2. #852
    Nika* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    49

    Početno

    Danas sam 17tj točno i osjećam malo malo pa kao neki balončić. Kada stavim ruku - kao da me netko malo malo taknuo. Jel to to ?
    Posljednje uređivanje od Nika* : 04.12.2012. at 22:24

  3. #853
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    da malo osvježim temu, naša bebuška je takav nemirko mali, ona se okreće, rita, upire nogicama, rukicama...danas je nekaj mrvu mirnija, al zadnjih tjedan dana je bila cijele dane aktivna, od jutra pa dok nisam zaspala. Očito joj je polako sve tjesnije pa ju i ja sve bolje osjetim

  4. #854
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Beilana sve tjesnije
    Pa sto ce onda biti za tri mjeseca!?
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 06.01.2013. at 18:46

  5. #855
    beilana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    2,030

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Beilana sve tjesnije
    Pa sto ce onda biti za tri mjeseca!?
    a ne znam, tak si ja to mislim, da ona raste i pomalo joj više nije lagodno i ležerno, a onda kak raste sve je manje mjesta i sve jaće udara gdje stigne, ne znam

  6. #856
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ne znam, ja mislim da ju lijepo osjetis jer ti je posteljica smjestena tako da ne prigusuje udarce, jer je beba aktivna i jer inace bolje osjetis dogadanja u tom dijelu tijela. Tako bar ja objasnjavam svoj osjet pokretica jako rano.
    Bebe ce doc do cca 3,5 kg, a sad nemaju ni 0,5 kg (bar moj), maternica se siri i prati njihov razvoj, tako da mislim da im mjesta ne fali
    Ali je lijepo osjetiti te sitne pokretice

  7. #857

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    9

    Početno

    Citiraj delitza prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ali kuže se prasice.. prvo je pesica skužila da sam trudna, meni iskreno nije uopće padalo na pamet da mi se nešto "primilo" jer sam bila pod takvim stresom da nisam vjerovala da je to moguće i mislila sam da mi kasni od živaca. Onda je svaki dan došla do trbuha, pronjuškala i liznula (dala pusu). Dok sam povraćala gledala me jadna onim blagotelećim pogledom sva ukomirana, jer, što se to događa? Kad se beba počela micati svaki put je legla kraj mene i promatrala trbuh, ako u određeno vrijeme nije bilo nikakvih pokreta gurkala je trbuh njuškom. Sad navečer kad legnem gleda u trbuh i ako beba slučajno spava dognijezdi se leđima do trbuha i čeka. I onda ju pomazim i tulum počinje... Ne moram napominjati da otkad sam trudna pas neusporedivo više pazi na mene (da me ne bi udarila po trbuhu, da me netko ne povrijedi, ne traži da se igramo,..) i prati me u stopu po kući ko mala patkica da se slučajno ne bi nešto dogodilo. Živo me zanima kako će to izgledati kad se beba rodi.
    I delitza baš me zanima kako cure funkcioniraju sada, moj pasonja baš niš ne kuži, ni u prvoj trudnoći nisam niš primjetia.

  8. #858

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Ovo mi je druga beba i puno ranije sam osjetila prve pokrete,kao da ribica pliva već u 13-tom tjednu....

  9. #859
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    U 17-tom sam tjednu i mislila sam da od 15-tog osjećam leptirice, i sad nisam sigurna dal sam se sama skakljala kao placebo zbog jake želje, ili je bilo nešto, jer sam osjećala dosta visoko a trebalo bi biti niže još jelda?

    Sad napokon osjećam nekakvo mini lupkanje još uvijek nisko iznad pubicne kosti ali zna biti i malo ispod pupka, pa dal se nalazi beba sad tamo ili ja opet izmisljam? :D

  10. #860
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    U kojem tjednu trudnoće treba početi pratiti bebine pokrete?

    Ja sam sad 28tt ali ne osjećam je stalno, niti me je već počela jako udarati. Najviše je osjetim ujutro kad se probudim i uvečer iza ponoći. Zadnjih dana sam uglavnom u ležećem položaju i ne krećem se puno zbog ovih vrućina vani, pa sve kontam možda bih je trebala više osjetiti ?!?

  11. #861
    iva222 avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    50

    Početno

    Prvi put sam nešto osjetila u 16. tjednu, a u 17. je redovito počelo. Sad u 18. je i mužić osjetio preko trbuha
    Očito aktivni malac :D

  12. #862
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Snovolovka prvotno napisa Vidi poruku
    U kojem tjednu trudnoće treba početi pratiti bebine pokrete?

    Ja sam sad 28tt ali ne osjećam je stalno, niti me je već počela jako udarati. Najviše je osjetim ujutro kad se probudim i uvečer iza ponoći. Zadnjih dana sam uglavnom u ležećem položaju i ne krećem se puno zbog ovih vrućina vani, pa sve kontam možda bih je trebala više osjetiti ?!?
    Snovolovka,meni je isto tako...ako je dan miran, i ja ga provedem više manje u nekom smirenom ritmu,bez uzbuđenja, buke vani, više odmaram nego što nešto radim itd. tada je i beba mirna. Čim se pokrenem, perem suđe,pustim muziku ili samo pas počne lajat-evo je...

  13. #863
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Znači moram prat suđe il nabavit psa

    Šalim se malo! Ma meni se ne mrda dok stojim, hodam il nešto radim (bar nisam primjetila)...osjetim je samo kad sjedim i ležim...nadam se da je to ok za sada.

  14. #864
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Mislim da se moja bebica upravo prvi put javila mami! Nešto me bockalo ispod pupka desno, a znam da je tamo - više na desno. Nema kaj drugo biti Sad ćemo vidjeti idućih dana... Inače, u 19tt sam.

  15. #865
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Sa 17 tjedana i par dana. Klasično, neki osjet u donjem dijelu trbuha.

  16. #866
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kao da imam neki rock festival u trbuhu.

    Ima li kakve veze između tog - više lupkanja - živahna beba, manje lupkanja - mirnija beba?
    Mala nije lupkala puno i danas je dosta mirna, kilava beba.

  17. #867
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Kod mene je bilo tako.
    Najstariju sam jedva osjetila cijelu trudnocu i vec skoro 8 godina je dobro, mirno dijete.
    Srednja nesto zivahnija, takva je i po prirodi.
    Sin je bas tako imao rock festivale u trbuhu i od prvog dana je takav..Fizicki i psihicki me iscrpio 10 puta vise u ovih 17 mjeseci, nego njih dvije skupa od kako ih imam.

  18. #868
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kao da imam neki rock festival u trbuhu.

    Ima li kakve veze između tog - više lupkanja - živahna beba, manje lupkanja - mirnija beba?
    Mala nije lupkala puno i danas je dosta mirna, kilava beba.
    kod mene se nastavilo i u reality: kćer mirnija i sad, a malac mi je znao razvaliti trbuh da sam plakala od bolova i dan danas je "živo srebro"

  19. #869
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nema veze. Ja sam.imala premirnu bebu u trbuhu koja je sad najnemirnije dijete koje znam.

  20. #870
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Da osvježim temu. Moja mala je bila mirna u trbuhu, samo se protezala. Čekala sam te famozne udarce u rebra o kojima trudnice pričaju, al ništa od toga. Sad samo što ju ne skidam s lustera. Dođe mi da joj dam da drži malo prazne baterije u rukicama da ih napuni.

  21. #871
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da malo podignem temu, čula sam price da debljina utječe na osjećaj bebe , znate li nešto o tome?
    Sada imam 10 kg vise nego u prošloj t. Tada sam bebu osjetila u 13.tj. Sada sam u 15.tj i učinilo mi se par puta da sam nešto osjetila ali nisam sigurna. Posteljica mi je straga tako da nema veze sa tim. Puna sam briga i strahova u ovoj t. pa bi mi jako pomoglo da osjetim bebu da znam da je sve OK, ovako se stalno brinem...

  22. #872

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Eci, definitivno kile utjecu.. ali ja mislim ako si nesto osjetila da je to to.. a s obzirom da si prvo tako rano sad prirodno ocekujes i ovo..ali moze biti puno mirnije pa da ga do 20.tj ne osjetis kako spada..

  23. #873
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Moguće, ali na uzv se bas jako micala i ja niš nisam osjetila. Možda zato jer mi je jako veliki trbuh, ima puno mjesta. Uh, nadam se da cu uskoro osjetiti, odmah ce mi biti lakše.

  24. #874
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Eci,ima velike veze debljina.
    I ja imam salast trbuh i 15kg viska pa to salo amortizira udarce kako iznutra tako i izvana se slabije osijecaju.
    Ja sam osjetila prvi udarac sa 18+3.ttbas je bilo kao da mi je zakucalo srce u trbuhu.
    Nikakve leptirice i mjehurice prije toga nisam osjetila.

  25. #875
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    nema veze debljina,jer imam puno više kg od tebe i osjetila sam u obje trudnoče i leptiriče i udaranja i moj muž isto kad je stavio ruku,naravno u večoj trudnoči,jedino nekima s manje kg se vidi ranije kako se trbuh miče dok beba udara a to se meni vidlo puno kasnije

  26. #876
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Da, mislim da mi osjetimo iznutra pokrete, nema veze koliko je slojeva do van

  27. #877
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Vjerojatno ce se izvana kasnije osjetiti. Nocas sam osjetila par kuckanja

  28. #878
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Mali update,
    koliko sam se brinula što još ništa ne osjećam, sada imam tulume unutra cijeli dan i noć.
    Sa starijima je točno bilo tako kakvi unutra, takvi i vani. Ako će i sada biti tako ova curica će biti živo srebro

  29. #879
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa Vidi poruku
    Mali update,
    koliko sam se brinula što još ništa ne osjećam, sada imam tulume unutra cijeli dan i noć.
    Sa starijima je točno bilo tako kakvi unutra, takvi i vani. Ako će i sada biti tako ova curica će biti živo srebro
    Bit će braći zabava, hehehe.... Uživaj dok si još u komadu, a još više kad bude vani.

  30. #880
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja sam se jutros oko 4h prvi put družila sa svojim muškarcem 17+4tt

  31. #881
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se jutros oko 4h prvi put družila sa svojim muškarcem 17+4tt

  32. #882
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Muma,

  33. #883

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    zeljkice, zuzy, muma❤

  34. #884

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Pozdrav. Jel ima još koja trudnica da je osjetila titranje trbuha? Ja sam sad 34 tjedna i to titranje osjećam već par tjedana... na naglo dio trbuha zatitra, zatreperi, znači sitni, kratki ali jako ubrzani pokreti su to. Prvi put sam se prepala.
    Kakav je to pokret bebe??? Hvala

  35. #885
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    To sam osjećala jednom ili dvaput, a kad se dijete rodilo onda sam i vidjela. Kad bi išla spavati onda joj se znala lagano zatrzati nogica. Bilo mi je čudno, ali je nestalo s vremenom. Nerazvijenost živčanog sustava. Inače se ljudi trzaju kod prelaska u dublji san. Normalna pojava.

  36. #886

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    14

    Početno

    Dal' je moguće u 13 tt osjetit meškoljenje?
    Znam 100% da nisu crijeva, 5. trudnoća mi je to i mislim da drugo ništ ne bi moglo baš tak se osjetit, a opet tek 13. tt
    Ima netko ovako ranog meškoljića?

  37. #887
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Teško. Možda su krivo izračunati tjedni. S 16 tjedana bi osjetila.

  38. #888
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Citiraj Šušamuša prvotno napisa Vidi poruku
    Dal' je moguće u 13 tt osjetit meškoljenje?
    Znam 100% da nisu crijeva, 5. trudnoća mi je to i mislim da drugo ništ ne bi moglo baš tak se osjetit, a opet tek 13. tt
    Ima netko ovako ranog meškoljića?
    Moze, kako ne.. ja sam sad u drugoj trudnoci osjetila prava mala lupkanja vec od 14.tjedna. Pa zasto nebi i ti, pogotovo kad ti je vec peta trudnoca. Sa prvom sam tek oko 16,17tjedana kao mjehurice. Ovisi i gdje je posteljica.

    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

  39. #889
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Šušamuša prvotno napisa Vidi poruku
    Dal' je moguće u 13 tt osjetit meškoljenje?
    Znam 100% da nisu crijeva, 5. trudnoća mi je to i mislim da drugo ništ ne bi moglo baš tak se osjetit, a opet tek 13. tt
    Ima netko ovako ranog meškoljića?
    To što osjetiš nije beba. Sve prije punih 4 i pol mjeseca u prvoj i 4 mjeseca u idućim trudnoćama, nisu bebini pokreti

  40. #890
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ali, opet, s druge strane, ako trudnica misli da su to, što osjeća, bebini pokreti, ima svo pravo to misliti.

  41. #891
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Prva trudnoca, posteljica straga, osjetila prva kuckanja u 17tt. Osjetim samo kad legnem na ledja i full se smirim, koji dan da, koji dan ne, i tak vec par dana.
    A kolko je 17tt tocno mjeseci ne bih znala, znam da je bebac jer nisu "mjehurici" ni "ribice" ni "leptirici" nego najslicnije kuckanju iznutra

  42. #892
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kako misliš da ne znaš koliko si mjeseci trudna? Pa od prvog dana posljednje menstruacije, pa po kalendaru

  43. #893
    Jagodicabobica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    1,703

    Početno

    Joj Beti tak sam se izrazila jer si gore pisala tak kak si pisala, ja se vodim po tjednima a ne po dva, tri ili cetri i pol mjeseca! Od prvog dana posljednje menstruacije sam 19tt. Ak cu racunati kolko mjeseci sam trudna bogme mi nije bitan dan ZM nego mjesec. Malo mi je bedasto da itko ikome moze sa sigurnoscu tvrditi dal osjeca svoju bebu ili ne, ali u redu vidim da si zena sa stavom, sve pet.

  44. #894

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    495

    Početno

    Slazem se Jagodice. Kao sto vec znas, ja prva mogu da demantujem da se beba ne osjeti do 4 i pol mjeseca puna jer ja u ovoj trudnoci osjetim vec tri tjedna, mozda i 4, a sad sam u 19tt i imam pravi tulum unutra. Kod gina bila prije 2 i po tjedna i rekao mi je da je sasvim normalno..osjetio je i on na UZ sondi. I ja gledam sedmice ali eto Jagodice uplovile smo u peti mjesec kada smo usle u 18 tt (ja nasla jer me svi pitaju koji si mjesec hahahah). Uzivaj u micanjima Jagodice <3
    Posljednje uređivanje od AliceInChains : 12.02.2020. at 22:53

  45. #895

    Datum pristupanja
    Feb 2020
    Postovi
    1

    Početno

    ja u 17 tjednu...beba naravno reagirq na hranu (slatko) i glas najviše

  46. #896

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    14

    Početno

    evo nas sa 17tt i da, meškoljić se već lijepo osijeti. sad to više nije titranje nego baš ko da netko prstom bocka iznutra

  47. #897

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako misliš da ne znaš koliko si mjeseci trudna? Pa od prvog dana posljednje menstruacije, pa po kalendaru
    po toem bih ja bila onda 21tt, a 17 sam.. nije ni to baš 100% ako su ciklusi zbrčkani

Stranica 18 od 18 PrviPrvi ... 8161718

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •