Stranica 3 od 18 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 897

Tema: Micanje bebe

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    SAMOBOR
    Postovi
    158

    Početno

    Meni je ovo druga trudnoća i obično kažu da s drugim djetetom ranije osjetiš micanje djeteta jer kao sad znaš koji je to osjećaj a u prvoj trudnoći još "se učiš svemu".
    Zaru sam osjetila u prvoj trudnoći u 16.tjednu a sad sam u 21.tjednu i micanje osjetim tek od 19.tog tjedna.
    Svaka trudnoća je drugačija, svako dijete je različito pa tako je i individualno kad će tko osjetiti.
    Bitno je da su naše bebice dobro i da se mame dobro osjećaju.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    84

    Početno

    Ja sam sad 21.tjedan i zadnjih par dana cujem svoju malecku redovito navecer kada legnem na ledja. Sada znam da je TO TO!!! I bas je predivno jedan od najljepsih feelinga u zivotu...

  3. #103
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    zna li netko imaju li i bebe vec u trbuhu dana kad su mirnije, a kad zivlje? moj mali mis mi se zadnja dva dana cini mirniji, a prije toga se jako cesto vrpoljio. meni tak super kad ga osjetim, pa bi stalno mogla lezati i cekati da se mrdne.

  4. #104
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    U prvoj trudnoći moja E se micala jako slabo, toliko malo se ritala da sam stalno bila zabrinuta, a jedino je puuno štucala. Danas je mala curica prepuna energije i nema mira niti sekunde, tako da sve to ovisi od djeteta do djeteta.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    262

    Početno

    ja sam micanje osjetila u 20.tj i od tada se stalno pojačava! evo sada u 32 tj bebu gotovo stalno osjetim,dosta je živahna,a naročito kada ležim na lijevom boku,tada ko da hoda po meni iznutra čak se i vidi cijela radnja

  6. #106

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    prvi put sam ga (bas onako posteno) osjetila u 18.tjednu, prije toga sam osjecala (vec od 15.tjedna) ali jako lagano i nisam uvijek bila sigurna da li je to on....
    sad sam 34+2(bebac ima vec 3110g i 45cm), malog pisonju osjecam skoro stalno, najveci uzitak mi je leci se na leda i gledati kako "plese"...

    jucer smo se cak i igrali - ja ga pitam gdje su male nogice - onda on lupa nogicama, pa ponovimo sa rukicama....
    znam,znam, nema to nikakve veze, nezna on jos niti sta ga ja pitam niti da mi odgovori ali zabavno je a nekako se uvijek potrefi da dobro odgovori

  7. #107

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    micanje (leptiriće-škakljanje) sam intenzivno osjećala 3-4 dana uzastopce prošli tjedan; jučer i danas veliko NIŠTA... umirila sam se i pokušavam nešto osjetiti, ali ništa... ok, 2-3 dana "mirovanja" nakon akcije valjda nije previše pauze... ili JEST?!?

  8. #108
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    micanje (leptiriće-škakljanje) sam intenzivno osjećala 3-4 dana uzastopce prošli tjedan; jučer i danas veliko NIŠTA... umirila sam se i pokušavam nešto osjetiti, ali ništa... ok, 2-3 dana "mirovanja" nakon akcije valjda nije previše pauze... ili JEST?!?
    Pravilo je da nema pravila. Meni se je isto tako dešavalo, doduše više baš i ne ali ja sam u 35 tjednu. Ali od 22-30 tjedna jedan dan bi bio ko nogometaš, pa par dana mirniji. To je normalno. I tebi isto nije svaki dan isti. Jedan dan si sva u akciji a drugi dan bi narađe spavala. Meni je rekao ginekolog, a to sada kad sam već pri kraju da jedino ako se cijeli dan UOPĆE ne miče da ga nazovem i dođem do njega.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ne bih se zabrinjavala uopće da u zadnje vrijeme (prije prestanka akcije) nije bio/bla relativno aktivan/na, osjetila sam i dok nisam mirovala, a sada po cijele dane ništa... znam da je rano možda za očekivati da će se svaki dan javljati, ali opet...

  10. #110
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Meni je u početku isto u obje trudnoće znalo biti aktivnijih i manje aktivnijih dana i isto me to užasno mučilo pa sam znala satima istraživati na netu da se utješim. Pitala sam i ginekologa, on je rekao da se beba mrda, ali da ju mi ne možemo svaki puta osjetiti jer sve zavisi od položaja. Možda je okrenuta tako da udara prema organima pa ni ne osjetiš, a možda ti nešto drugo skrene pažnju pa previdiš. Slabi su to udarci, beba je još mala. Popij puno soka i zauzmi položaj u kojem najviše osjećaš bebu i smiri se neko vrime pa ćeš osjetiti. Meni je to bio sjedeći položaj za kompjuterom, uvaljena u mekanu stolicu sa naslonom i noge gore na stol. Nekome je ležanje na leđima ili na boku, sve zavisi.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    tnx
    ma sve se nadam da će se javiti ubrzo pa da sutra ne moram cijeli dan osluškivati...

  12. #112
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja svoje dijete osjetim stalno i u svako doba dana. Navečer obično radi tulume i skače u meni. No, dva dana sam je užasno slabo osjetila. Nisam se prepala, pretpostavljala sam da se s nečim drugim zabavila. Treći dan kad se javila poželjela sam da ode opet malo na spavanje ili si nađe neku trenutnu zabavu
    Kažu da osmi mjesec trudnoće bebe najviše spavaju i što trudnoća ide dalje da ih se manje čuje, jer više nema toliko mjesta kao u početku trudnoće.

    Svim bebicama da se jave što češće mamicama

  13. #113
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Bok cure,

    Evo da ponovo malo aktualiziram ovu temu... Naime, mi smo sad 17 + 4 i mene brine slijedeće: bebača sam osjetila prije 6 dana, prilično kasno navečer kad sam ruke držala na trbuhu - kao da se okretao ili nešto slično, ali od onda više ništa. Često osjetim kao neko pulsiranje koje je seli s jednog mjesta na trbuhu na drugi. Na ovom sam forumu pročitala da bi to moglo biti štucanje bebe. ALi pulsiranje se osjeti jako često, skoro uvijek... pa ne može beba non stop štucati??? A to sam pulsiranje čula već u 14. tjednu, ali nije bilo tako dugotrajno i često... Otkucaji mog srca to definitivno nisu... E, da i osjetim nešto kao kruljenje u trbuhu jako jako nisko... neki vele da je i to svojevrsno javljanje bebača...
    Znam da je još rano i da neke cure, pogotovo u prvoj trudnoći kao što je i kod mene slučaj, bebača osjete i tek s 20. tjedana, ali mene to malo brine...
    Što se točno osjeti u ovoj fazi? Pravi pokreti tipa manjih udarčića ili ovakve sitnice kao "pulsiranje" i "kruljenje"?

  14. #114
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    To pulsiranje je vjerovatno neki živac, naručito s 14 tjedana. Bebu u ovom periodu možeš osjetiti jako jako nisko dakle malo iznad stidne kosti i dosta lagano iz čistog razloga jer ti je u ovom tjednu i vrh maternice tamo negdje. Pitaj baš ginekologa kod idućeg pregleda da ti opipa pa pokaže. Sve što osjetiš oko pupka, s lijeve, desne strane su ti crijeva. Dakle to kruljenje jako nisko nisko, to ti je bebica.

  15. #115
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Potpisujem doroteu24.

    I dodajem kako je meni isto prva trudnoća pa sam bebača osjetila sa 17 tjedana i ne svaki dan. Kasnije će biti sve češće i jače.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ušla sam u 15. nedelju i rađala sam pre 8 godina. Čini mi se kao da sam već počela osećati micanje bebe, ali mi se čini da je malo rano. Nije mi kao da su creva, jer njih drugačije osetim i na drugom mestu.
    I kad sam bila trudna sa K, i nju sam relativno rano osetila (sa punih 16. nedelja, koliko se sećam). Jel ima neka od vas koja je isto tako rano osetila svoju bebolinu?

  17. #117
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    I ja sam curke jako rano osjetila, već oko 15. tjedna. Sjećam se da mi doktor nije vjerovao

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Linda
    Dobro je da nisam umislila
    Ma, rekla bih da je to to, ali sam nekako prvi put, u trudnoći sa K, bila mnogo sigurnija u taj osećaj. Valjda zato jer mi je to bilo prvo dete, pa mišići materice zategnuti i očuvani, pa bolja probava nego sad

  19. #119
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja sam svog bebača osjetila tek u 24tj.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    19

    Početno

    ja sam svoje pilence osjetila već oko 14og tjena.i to ne škakljanje već pravi udarci. mislim da drugo ne bih ni prepoznala kao micanje,ali ovo nisam mogla fulat.i ginić je rekao da je to faka to pa rastjerao svaku sumnju.
    sad kad sam u 22.tjednu ima dana kada je bebek ko maratonac,a ima ih kad je ljenguza . i primjetila sam da se puuuno više kreće kada su mi veseli dani pa se smijem više no inače. odmah i bebica vesela pa đipa :D .

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa
    Ja sam svog bebača osjetila tek u 24tj.
    Drago mi je da nisam jedina.

    Ja sam u 20-tom i još nisam sigurna je li osjećam bebu, a kad vidim vas koje ste u 14-tom osjetile uhvati me panika.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Donata, ne znam koja je tebi bebica po redu, ali ja imam 1 celu trudnoću i 1 jako visoku (ali koja se prerano završila ), tako da i nije toliko čudno da rano osetimo bebicu sada u 14, 15, 16 tj.

  23. #123
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Kako izgledaju ti udarci, tj. kako ih čujete kao tupe ili opte bolove ili ne znam kako bi se izrazila. Jeli ugodno lupkanje ili malo neugodno? Hoću li uspijeti razlikovati od ovih sad boluckanja?

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    makedonija
    Postovi
    112

    Početno

    zdravo cure, prvo zelim da pozdravim sve vas i pozelim uspjesnu trudnocu do kraja :D :D :D :D
    da se pohvalim danas sam bila na UZV inace smo 10 g.n. i veliki smo 32 mm. malo je rano da bih osjetila micanje bebe ali zato dok je trajao UZV a doc. me je pazlivo gledala pa mozda 15 min beba se na kraju videla kako potskoci , pluta , neznam bas kako da nazovem to dvizenje ali je lebdela i to se bas videlo na UZV prvo sam se uplasila al kad sam videla osmjeh na licu doc. svatila sam da je to ok :D :D :D ona je rekla vidi to ona lebdi , osecaj je fenomenalan u najmanju ruci.kiss

  25. #125
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Rebeca, u početku to su samo kao titraji, kao da ti titra neki mišić. S vremenom to postaje jače, izraženije, raznolikije. Uglavnom, mene prvih 10-ak tjedana nikad nije zaboljelo. Sad zna nezgodno lupnuti ili se okrenuti ili istegnuti pa bude malo neugodno, ili ako baš gura rebra. No do sad nije bilo tak jako da bi mi recimo "suze natjeralo u oči", što se nekim ženama zna događati. No mi još imamo 8-9 tjedana, pa će još narasti bebač.

  26. #126
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Kako izgledaju ti udarci, tj. kako ih čujete kao tupe ili opte bolove ili ne znam kako bi se izrazila. Jeli ugodno lupkanje ili malo neugodno? Hoću li uspijeti razlikovati od ovih sad boluckanja?
    Isto sam se i ja pitala.
    Ne brini znat ćeš razliku.
    Ne mogu ti to opisati, ali jednostavno ćeš znati.
    Meni je bio kao leptirići. U početku su to tako nježni udarci, predivni.
    Sada me već moja cura izubija i moram priznati da ponekad i boli
    Ali koliko kod ponekad neugodno bilo toliko sam ja sretna, pa mene moja curica lupka

  27. #127
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Meni je najbolnije bilo kad bi me puknule pred jutro u pun mjehur

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni je u prvoj T bilo kao leptirići u početku, ali nisam imala dvojbe. Prvi put kad sam to osetila znala sam da je to to.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Cure, ja ponekad osjetim kratkotrajnu bol iznutra. Čini mi se kao da me jajnik pikne na sekundu. Je'l to beba udari ili nešto drugo?Češće osjetim tu bol iznutra nego onu bol koju prepoznajem kao lagani udarac. I često me zasvrbi trbuh, ali ne mogu procijeniti jel to iznutra ili izvana. Je li vama tako?

  30. #130
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Da, i kod mene je desna strana-jajnik i prepona ponekad dosta bolna..Na zadnjem uzv. je bebac bio poprijecen tako da su mu nogice bas udarale u visini desnog jajnika.

    Inace..prve leptirice i pulsiranje sam osjetila dosta rano,mislim cak i prije 15.tjedna a prvi pravi pomak bebe je bio u 18.tjednu.
    Do prije dva dana se javljao redovno,onda je ta dva dana bio malo mirniji i sad se opet cesto javi..

  31. #131

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ne znam da li vi to znate, ali ja sam još ranije čula da se nekada termin poroda određivao i prema tome kad smo prvi put osetili micanje bebice. Tom datumu treba dodati valjda 4 ili 5 meseci, to baš i nisam sigurna. Ali kad razmislim, logično je dodati 5.
    Jel znate nešto o tome?

  32. #132

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ne znam da li vi to znate, ali ja sam još ranije čula da se nekada termin poroda određivao i prema tome kad smo prvi put osetili micanje bebice. Tom datumu treba dodati valjda 4 ili 5 meseci, to baš i nisam sigurna. Ali kad razmislim, logično je dodati 5.
    Jel znate nešto o tome?
    Nisam čula za to al nebi bilo loše! Onda bi meni bio termin 29.10., a to je dva tj. prije stvarnog termina! Svoju mrvicu bih ugledala ranije!

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Naravno, računa se ono kad je zapravo osetiš i kad si sigurna da je to udarac bebe.
    Ja sam sad osetila neko meškoljenje u stomaku na početku 15. nedelje, ali se to ne može uzeti kao stvarno osećanje bebinog udarca koje bi bilo merodavno za goreobjašnjeni metod

  34. #134
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Ma to je i meni objasnjavala baka od MM koja ima 92 god. Samo meni to nikako ne stima..ako sam bebicu prvi puta osjetila (prvo pomicanje i udarac) u 18.tjednu onda bi navodno trebala od tog datuma dodati 4x28 dana i to bi na kraju ispalo da cu roditi oko 29.12 :shock: a termin mi je 10.02.

    Nesto tu bas ne stima... :/

  35. #135
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa
    Ne znam da li vi to znate, ali ja sam još ranije čula da se nekada termin poroda određivao i prema tome kad smo prvi put osetili micanje bebice. Tom datumu treba dodati valjda 4 ili 5 meseci, to baš i nisam sigurna. Ali kad razmislim, logično je dodati 5.
    Jel znate nešto o tome?
    Ne znam koliko se tome dodaje mjeseci, ali to je prije bio znak da je beba oživjela Tada nije bilo ultrazvukova i ostaloga pa su ljudi stvarno mislili da beba tada oživi i onda se tom trenutku dodalo još tih 4 ili 5 mjeseci i tako se odredio termin

  36. #136
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    A ja imam pitanje za cure koje su svoje bebe osjetile prije 15. tjedna. Gdje ste točno osjetile micanje bebe i kako ste ga osjetile?

  37. #137

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno Re: bebomanka

    Citiraj bebomanka prvotno napisa
    Ma to je i meni objasnjavala baka od MM koja ima 92 god. Samo meni to nikako ne stima..ako sam bebicu prvi puta osjetila (prvo pomicanje i udarac) u 18.tjednu onda bi navodno trebala od tog datuma dodati 4x28 dana i to bi na kraju ispalo da cu roditi oko 29.12 :shock: a termin mi je 10.02.

    Nesto tu bas ne stima... :/
    Ne 4x28 dana nego punih 5 meseci. Znači ako si osetila bebicu 1.9.2008. termin bi trebao da ti bude 1.2.2009.

    dorotea24 ja sam to osetila kao lagano škakljanje iznutra, malo voše sa desne strane. Kao u vodi kad ti ribica prođe jako blizu tebe ili kad u vodi zatalasaš rukom pored stomaka. Al sam objasnila... Razumela si?

  38. #138
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    A gdje točno s desne strane? Opiši visinu na stomaku.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Otprilike u visini jajnika. Možda cm ili dva niže i isto toliko bliže sredini.

    Bude nekad to i osećaj kao kad ti rade creva, tj. kad putuju gasovi , ali se oseti da to nisu smradići, nego da se to proteže mala mrvica
    Sve je to dosta blago i nežno.
    Evo tek sad nakon dve nedelje od toga osetim onako zasigurno da me bebica pomazi i lagano pritisne nogicom

    Kao mačić kad šapicama gurka: tap-tap-tap

  40. #140

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Bok cure! Moram komentirati ovo, jer ne mogu vjerovati sama sebi...
    Danas sam trudna 29 tjedana i tek sam danas shvatila čitajući ovo, da oni udarci/mjehurići koje osjećam već tjednima nisu moja crijeva, nego je to moja bebe!!! Čak sam ginekologicu uvjeravala na zadnjem pregledu da mi crijeva divljaju, kao da je zrak u njima i skače mi cijeli trhuh, a mislila sam da su tako poludila jer ih je beba zgurala prema gore pa nemaju mjesta.
    Ono što sam ja do sad mislila da je bebe je vjerovatno bilo njeno povremeno štucanje (nije se osjetilo ovako skoro na vanjskim stjenkama trbuha, već puno ''dublje'', blaže, na istom mjestu, više puta za redom kao da vas netko lupne po unutrašnjoj stjenki maternice). Već sam se bila zabrinula jer to micanje se nije s tjednima trudnoće intenziviralo, a mola ''poludjela crijeva'', odnosno bebini udarci jesu!
    Prva mi je trudnoća, pa se valjda ovakve greške toleriraju
    Eto, morala sam to podjeliti s vama i nadam se da sam pomogla još kojoj trudnici u nedoumici
    Pusa svim mamama, trudnicama i bebama

  41. #141

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Inja sorry, ali jaaako si me nasmejala
    Stvarno nisi ni pomislila da bi to ipak mogla biti bebica?
    Ja sam u prvoj t od creva mislila da je beba, ali od bebe da su creva :/
    To znači da ćeš morati na popravni što pre

  42. #142

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Moj dragi puno bolje kuži ovu trudnoću nego ja, iako je i njemu prva , jer je odmah rekao kada je osjetio ''mjehurić'', prije puno tjedana-pa to je naš sinčić (kada još ni spol nismo znali)!!! Ja sam pametnica i buduća intuitivna majka na to njegovo rekla: '' nije sin, nego kćer i nije kćer, nego crijeva!''
    Pa stvarno, mislim...

  43. #143

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    sam čekajte kraj....sad sam u 36 tj i imam pravog "akrobatu" u trbuhu.
    Vozim se u tramvaju a trbuh -lijevo-desno ko lud...škvadra se skoro onesvjestila
    i tak cijelu noć

  44. #144

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    27

    Početno

    Cure, od jučer popodne slabo osjećam bebu. Kad legnem na trbuh, jedva koji udarac. Sutra ulazim u 24. tjedan.

    Je li to normalno da beba ima dana kad je uspavana?

  45. #145

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da... barem kod mene...

  46. #146
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Ja sam 15+5, i ne čujem bebu. Prije 2 dana sam čula neke mjehurčiće, ali više ne. Tako da nisam sigurna jesu li crijeva ili beba. Jeli još rano il ida se brinem :? trbuh mi je ogromni, nemam nikakvih bolova osim kao da mi se istežu ligamenti u donjem dijelu trbuha. Bili trebala već nešto osjećati?

  47. #147

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    okolica Zagreba
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ..donata.. prvotno napisa
    Cure, od jučer popodne slabo osjećam bebu. Kad legnem na trbuh, jedva koji udarac. Sutra ulazim u 24. tjedan.

    Je li to normalno da beba ima dana kad je uspavana?
    je, normalno je
    nemoj se brinuti

  48. #148
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj rebeca prvotno napisa
    Ja sam 15+5, i ne čujem bebu. Prije 2 dana sam čula neke mjehurčiće, ali više ne. Tako da nisam sigurna jesu li crijeva ili beba. Jeli još rano il ida se brinem :? trbuh mi je ogromni, nemam nikakvih bolova osim kao da mi se istežu ligamenti u donjem dijelu trbuha. Bili trebala već nešto osjećati?
    Ma to ti je stvarno prerano da osjetiš bebu, naručito ako si prvorotka. Najranije bi trebala osjetiti negdje sa 18 tjedana, a nije čudno ni ako osjetiš sa 21. Sve ti ovisi o smejštaju posteljice, količini salaca i dr. Ja sam u prvoj trudnoći osjetila sa 21 tjedan, a u drugoj sa 17 ili 18. Strpi se još malo

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moguće da ju je rebeca osetila, ali u početku to ne mora biti svakog dana. Ne brini, posle nećeš moći da spavaš od tuluma u trbuhu što ti pravi bebica

  50. #150
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    evo malo podižem temu. moja princezica od noćas u 3 sata ima tulum! Toliko se vrti i tuče da mene već boli trbuh i nikako da se malo smiri. Pa zar se to dijete ne umara? Mislim ja cijelu noć nisam spavala i crknuta sam a ona nikako da malo odspava. Sadsa me već brine da li je to normalno da tako dugo vremena ne prestaje sa aktivnosti? :?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •