Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 897

Tema: Micanje bebe

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno Micanje bebe

    Zanimaju me vaša iskustva - u kojem tjednu ste prvi put osjetile micanje, kada je postalo redovito, kolike su najduže pauze da ništa ne osjetite?

    Ja sam danas trudna ravno 21. tjedan, prva micanja osjetila sam negdje u 18. i lupkanja su vrlo neredovita - koji put ih osjećam gotovo cijeli dan, a onda prođe i cijeli dan da možda osjetim jedan udarac. Udarci nisu niti previše slabi, niti previše jaki - još se ne mogu osjetiti izvana.

    Je li to normalno? U kojem se tjednu obično oni baš "pojačaju"? Znam da bi se trebalo osjetiti minimalno 5 udarca unutar sat vremena, ali od kojeg tjedna? Brojite li vi uopće udarce?

  2. #2
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    U prvoj trudnoći sam prve pokrete osjetila negdje u 19. tjednu, a izvana su se mogli osjetiti koji tjedan kasnije. Isto tako, cijelu trudnoću je bilo dosta mirnih razdoblja a i razdoblja kad bi se micao svako malo.
    Patrik je općenito bio mirna beba u trbuhu, nisam nikad iskusila udarce ili neke pokrete koji bi mi bili neugodni a kamoli bolni, baš je bio nježan.

    Nisam brojala pokrete, jedino kad bi mi se učinilo da je jako miran skoncentrirala bi se, legla i čekala da se javi.

    Sad u drugoj trudnoći sam puno ranije osjetila bebine pokrete, čak u 15. tjednu, nisam mogla vjerovati. Ali pokreti još uvijek nisu jako česti, prođe i dan dva da ne osjetim ništa, a onda me odjednom nešto dotakne iznutra.

  3. #3
    Jeluška avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Mali Pariz
    Postovi
    538

    Početno

    ne znam točno kad sam osjetila micanje. mislim da je to bilo negdje oko 18 tjedna. ispočetka sam ju rjeđe osjetila. nekad po cijeli dan, a nekad po dva dana ništa. onda sam se uplašila,legle i čekala. skužila sam da se miče kad pojedem nešta slatko (čokoladu ili bombon) javi se. ispočetka sam (znam da mi to nije bilo dobro, ali šta ću) svako malo jela nešta samo da mi se javi.
    Kasnije više nisam morala. lupala je i sama.
    još nešto. svaku večer mm joj je pričao i ljubio mi stomak i tada bi se obavezno javila. ili samo da stavi ruku na trbuh ona lupi. danas je ženska luda za tatom. Tata joj je sve! smije se i meni, ali ni upola kako svome taji!!
    eto šta su ti kčeri, samo tate vole. (doduše i meni je moj centar svijeta bio i ostao)

  4. #4
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja sam prve pokrete, lagane titraje, osjetila u 17. tj. i baš sam pročitala u dnevniku kako sam se oko 20. tj. brinula jer je znao proći cijeli dan pa i dva-tri da ga ne osjetim. Poslije 21. tjedna mi se počeo javljati sve češće, ali i ja sam , kao Jeluška, isprobavala metode kojima bih ga dozvala. S 23 tjedna pišem - sve jače osjetim i sve češće. znači da moja mrvica raste.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ja sam trudna isto koliko i ti Luna...pokrete sam počela osjećati u 17 tjednu, ali isprva još nisam bila sigurna komu/čemu ih propisati (mislila sam da je probava). Kako beba raste i trudoća odmiče, vidim da se udarci po intenzitetu pojačavaju..očito ima više snage. Mislim da ovaj moj harambaša preko dana spava jer je dosta miran, ali po noći...jao...kako se ja legnem tako on podivlja. Kad bi se preko dana prepala jer ga ne bih osjetila, znala sam da pali samo kakao! Popila bi jednu šaličetinu slatkog kakaa (bolje rečeno, vrč) i legla..i čekala. MD mi je to objasnio kako je posteljica jako propusna za glukozu i za još neke elektrolite, ali se sad ne mogu sjetiti koje. Budući da je glukoza temelj energije, dosta brzi šikne u krv bebača i dobiješ reakciju. Vjerojatno ne funkcionira uvijek, ali mislim da svatko ima neki svoj "recept".
    Jednom sam se bila prepala da mu je nešto, pa sam dva dana nakon otišla giniću i pitala ga koliko bih ga često trebala osjetiti jer ga ja baš ne osjetim svakih sat vremena. A on mi je rekao, "Pustite dite da spava, jel' Vi znate koliko bebi treba sna? U tako maloj (19+4) trudnoći, ni ne možete osjetiti svaki njegov trzaj. Zasada još ne trebate brojati pokrete." Negdje sam čitala da se pokreti broje u poodmakloj trudnoći (mislim oko 28 ili čak 30 tjedana, ali nisam sigurna) i uvijek ima iznimaka jer je nekome beba aktivnija, a nekome nije.
    Ponekad ga popodne kad ležim i čitam jako osjetim (ili kad malo navijem muziku) i mislim da on tada unatra ima neke satove aerobica , a po noći ide na tae kwan doe! Ako je istinita ona teza da beba hvata svoj ritam u trbuhu i da tako nastavlja i vani, onda mi je, "Jao majci," kad se rodi neću tako brzo sna vidjeti.

    Ja imam jedan drugi problem. Sad sam 21+1 i zadnjih tri dana imam osjećaj da me nešto "grebe" iznutra, a ne znam što je to i nisam našla ni u knjigama, ni na forumu, ni jednu jedinu rečenicu o tome.

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj odra prvotno napisa
    Ja sam prve pokrete, lagane titraje, osjetila u 17. tj. i baš sam pročitala u dnevniku kako sam se oko 20. tj. brinula jer je znao proći cijeli dan pa i dva-tri da ga ne osjetim. Poslije 21. tjedna mi se počeo javljati sve češće, ali i ja sam , kao Jeluška, isprobavala metode kojima bih ga dozvala. S 23 tjedna pišem - sve jače osjetim i sve češće. znači da moja mrvica raste.
    ista stvar. u 19. me znala budit ritajuci se. prve "kvrge" (bebini otisci) upoznala sam ovaj tjedan. danas sam shuzila da ovo ritmicno lupanje koje osjetim vec tjedan-dva je zapravo stucanje.
    konacno se prilagodjava mom bioritmu, budi se koju minuticu nakon mene, ne lupa samo kada se legnem i javlja se kad je dozovem. imamo iste igre sa njom kao i Jeluška- tata s njom svako vece prica, igra se lovice (lupi pa ceka da ona lupi na to mjesto), svira gitaru, ljubi je...sad kad i njoj tata bude sve...
    inace, moju ruku je relativno brzo usvojila, za tatu je trebalo vremena, ali sad ga prepoznaje cim je dodirne. upoznaje se lagano i sa mojom sestrom, ali jos se srami
    polako pocinjem razlikovat ritanja kada joj nesto ne pase, kad se uzrujam i kada se igra i koprca. a to mi je nekako najbitnije.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ja sam sad u 28.tjednu i ovi pokreti se jako razlikuju od onih na pocetku. malisa nije bas boksac, ali kad se umirim okrece se ,malo ritne... pokreti ce ti se oko 25.tj. rasporediti tako da ces otprilike znati kad je budna. ne brini ako bebicu ne osjetis pola dana ili vise.
    moras se umiriti,skoncentrirati i onda pricekati neko vrijeme. jer, one se javljaju kad mi spavamo ili odmaramo.
    a sto se tice brojanja, neki kazu da mozes brojati od 28.tjedna. ali ako osjetis kroz cijeli dan da ti se javlja-nema potrebe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Hvala cure
    Moj mališa je već sad ekscentričan, ovo sa smirivanjem kod mene uopće ne pali - on se javlja kad je neka akcija (npr. razgovaram se nekim, u kinu sam, hodam cestom, u tramvaju i sl.), a dok legnem - njemu je to znak da se ide spavati. Nikad, ali baš nikad se ne javlja dok ležim, ali ujutro, čim se probudim - evo i njega.
    Inače je na zadnjem uzv-u dubio na glavi prekriženih nogu. Ginić je umro od smijeha i rekao da imam zen-mudraca.:lol Izgleda da je stvarno Antuntun i da sve mora raditi naopako.
    Jučer se javljao cijeli dan, svakih par minuta.

  9. #9
    Vitka hehe

    Početno

    ja sam 30.nedelja,rita se ko lud ponekad oko 20h me sve boli od te lupnjave..
    al mi se dešava da kada spavam,a trudim se spavati na bokovima da, ako se malko više okrenem ka stomaku da se buni kao "ej,pritiskaš me " tako da ja moram da se okrenem za nijansu ka leđima na kojima opet ne mogu da spavam jer se mališa "lepo" ispruži i pritiska mi sve redom unutra! ima li koja od vas slično iskustvo?
    a što se tiče grebanja,sestra mi kaže da se njoj isto dešavalo i da je skontala da nju bebac lepo grebe unutra noktima jer jer cura imala duge,lepo oblikovane nokte kad se rodila!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Vitka, ako se grebanje pripisuje noktićima, onda ću ja od svoga napraviti metroseksualca! Očito ih već sad turpija!

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni to mala radi zadnjih dana! ne mogu se posteno naspavat. jest, divno je i krasno kad ona izbaci glavicu/rukicu/nogicu...ali ako to napravi u donjem dijelu, to boli! i tako me iz sna probudi bol/pritisak, odjednom mi je i sila na wc...a znam da mjehur nije pun. pa se bol proteze do kriza...a ona samo trazi svoj polozaj za pajkenje. onda se moram namjestat tako da nju neinkomodiram, a opet da je i meni ugodno. pa se razbudim jer se vise ne okrecem ko balerina, pa to probudi MM...onda da ga smirim velim- lea te pozdravlja, pa on namjesti ruku na trbuh... cijeli show u tih par sati

  12. #12
    Vitka hehe

    Početno

    Citiraj RVukusic prvotno napisa
    Vitka, ako se grebanje pripisuje noktićima, onda ću ja od svoga napraviti metroseksualca! Očito ih već sad turpija!
    ma,ne šalim se! meni se nekad čini kao da kopa rupu u mojoj ....znate na šta mislim..
    Jučer nisam mogla da se skrasim,mališa je lupao ceo božji dan,a danas lepo lala,valja se izmorio.nadam se..
    moja mama kaže da sam i ja tako,a kad sam se rodila da sam bila bubica,tako da se nadam i trpim zarad mira posle porođaja

  13. #13

    Početno

    e curke a u kojem dijelu stomaka ce se javiti micanje bebe, mozda zvucim glupo ali ovo mi je prva beba i sad sam u 15 tjednu pa za koji tjedan bi i ja mogla osjetiti meni se i sad nesto mice ali mislim da su to crijeva jer su u djelo kod pupka a beba ja mislim da je nize i da mi je jos rano a bojim se da to prvo micanje necu prepoznati a bas bih zeljela da ga prepoznam jer vodim dnevnik za svoju bebicu pa reko da ima tacne podatke. luda sam zar ne. :?

  14. #14
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    to oko pupka su crijeva :D maternica ti je 15cm od stidne kosti. doci ce do pupka za jedno 8-10 tjedana

    osjetis fuuul nisko, taman iznad, kak da se izrazim, stidnih dlaka

  15. #15
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a sto se tice dnevnika- nisi luda, bas simpaticno!! moja beba vec pise blog isto vrsta dnevnika (dogadjaji, razmisljanja, osjecaji...) da nisam JA luda??

  16. #16

    Početno

    joj dobra si stidnih dlaka . hvala na informaciji. puno te pozdravljam

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Khm, leonisa...I Kaleb ima blog.

    Btw, on je definitivno mirna bebica...Javlja se često, ali lagano. Divan je.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    8

    Početno

    U 29.tjednu sam, 1.trudnoća (čitaj "zbunjena") :shock: i uz micanje bebe osjećam i kao neko pulsiranje, kao otkucaji srca, ali moji nisu jer sam usporedjivala sa bilom na ruci, a za bebine mi se čini presporo... Any idea što je to i ima li tko slično iskustvo?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Vjerojatno bebač štuca. I meni je trebalo dugo da skužim da je to štucanje, ali pošto moj mališa već odavno dubi na glavi a ti ritmički "otkucaji" stižu baš odozdo sigurna sam da je to štucanje.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Haha, michelle, i moj dubi na glavi - dr. ga je nazvao "zen budistom".

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno


  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    vasi vec dube? moja plese li plese! i da, to je stucanje

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Moj dubi na glavi već negdje od 5. mjeseca trudnoće (ne mogu se točno sjetiti koji tjedan) s tim da malo ima prekrižene nogice (pravi zen-budist ), pa je malo na lijevom ili na desnom boku s ispruženim rukicama i nogicama.

  24. #24

    Početno

    Ja sam bebicu osjetila sa 18. tjedana. Lijepi osjećaj, kao balončići u trbuhu.

  25. #25
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    ja sam svojeg bebija osjetila već oko 18 tj, a sad (u 21 tj) može se osjetiti kad držim ruku na buši. :D :D jučer je i MM po prvi puta osjetio lupkanje bebija . najviše i najjače se javi navečer kad legnem i gledam tv. osjetiti micanje bebija je nešto najljepše na svijetu, jelda??!!

  26. #26
    Divji Cvit

    Početno

    Ja sam na kraju trudnoce i sada se nesto malo manje rita nego prije. Ali sada se i drukcije rita. Reagira na zvukove, i ono sta je meni najslade je to sto on kao da osjeti da li ja drzim ruku na trbuhu ili netko drugi. Kada ja drzim ruke na trbuhu on lupka, a kad na trbuh stavi ruku moj stari odn. njegov nono on se smiri i ni makac. To mog jadnog tatu naravno ljuti, a meni je to tako slatko. Seronja mali

  27. #27
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    ja sam u 35. tjednu i moja malecka je aktivnija nego ikad! ruke, noge rade punom parom - udaranje i odgurivanje nogama o desno rebro je glavni hit! nekad se pitam jel' toliko ritanja znak da joj je jako fino ili da joj nešto fali. prekosutra idem na pregled, moram pitati jer sam mislila da što je beba veća to ima manje prostora pa se i manje miče.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ja sam sad u 30. tjednu i postala sam ovisna o tom micanju, stvarno je jedan od najposebnijih osjećaja uopće

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Luna poznat mi je taj osjecaj. : smajlic se raspekmezi kad osjeti bebicu Ja se naprosto rastapam kad osjetim bebaca. Jednostavno sve prestaje postojati. Najdraze su mi nase male igrice kad ga dodirom poticem da mi se javi. Nisam ni u najludjim mislima mogla zamisliti da pokret moje bebe u meni moze stvoriti toliku silu pozitivnih emocija. U stanju sam satima maziti stomak i slusati pokrete. Ne moram ni spominajti da bebacu pjevam "Zeku i potocic" i citam price.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    BiH,Bihac
    Postovi
    19

    Početno

    Ja sam svoju prvu bebu osjetila u 15 sedmici,i svaki mi se dan intenzivno javljala po pedeset puta.Ovo drugo mi se javilo u 13 sedmici,ali prodje i nekoliko dana da ga ne osjetim a kad se javi to je jednom ili dva puta dnevno.Sad sam u 16 nedjelji.

  31. #31
    Rianea

    Početno

    Ja sam sinoc osjetila prvi udarac svoje bebe, danas mi je punih 17 tjedana.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Čitala sam u zadnjem broju časopisa "Bebe" da se od 30-og tjedna bebe u pola sata miču od 25-30 puta. Lucijan je iznimno živahan, ali nisam sigurna da li bih mogla toliko nabrojati, jer to znači oko 60 pokreta na sat... :?
    Is it just me ili ga oni malo "prečeraše"?
    Mislim, pada mi na pamet da se možda i makne toliko puta, ali ja to ne registriram :/
    Ne bih htjela da nešto nije u redu...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ma 200 puta....
    Zaboravi na sve te savjete i imat ćeš do kraja lijepu i mirnu trudnoću.

  34. #34
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja danas ulazim u 19. tjedan i mislim da osjećam pokrete, ali nisam 100% sigurna. Osjetim sve te leptiriće, ribice i ostalo, ali kako potpuno eliminirati mogućnost da to nije probava? Već polako gubim strpljenje, ali kada vidim da su neki osjetili u 19. ili 20. tjednu bude mi malo lakše.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Dorotea, dijelim tvoju brigu. Ja isto osjećam tu i tamo neko sitno škakljanje, već jedno 3 tjedna povremeno, ne baš svaki dan (sad sam 17+6), ali nikakvo lupkanje još. Stalno probavu osjetim.

  36. #36
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Dorothea, pa 20. tjedan je prosjek za prvorotkinju, par dana prije, par kasnije..
    Također je važno da li ti je posteljica sprijeda ili straga, jer ako je sprijeda pokreti se osijete kasnije i teže se razaznaju, a ako je straga onda se mogu osijetiti i prije 20. tjedna.

  37. #37
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Uh Arijana znam, čak mi je i doktor rekao da ću vjerovatno osjetiti poslije 18. tjedna, ali onda čitam one ljetne trudnice i tamo su sve osjetile već u 16. tjednu.

    Hermina e isto tako i ja osjetim....više po površini stomaka, ali i kao titraji. A valjda ćemo ovih dana nešto konkretno osjetiti

  38. #38
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Dorothea, pa 20. tjedan je prosjek za prvorotkinju, par dana prije, par kasnije..
    Također je važno da li ti je posteljica sprijeda ili straga, jer ako je sprijeda pokreti se osijete kasnije i teže se razaznaju, a ako je straga onda se mogu osijetiti i prije 20. tjedna.
    I dodajem kako ima utjecaja i kolicina masnog tkiva na trbuhu.

  39. #39
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj dijanam prvotno napisa

    I dodajem kako ima utjecaja i kolicina masnog tkiva na trbuhu.

    Toga imam oduvijek....ako nigdje drugdje onda ga bar na stomaku ima

  40. #40
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Uh Arijana znam, čak mi je i doktor rekao da ću vjerovatno osjetiti poslije 18. tjedna, ali onda čitam one ljetne trudnice i tamo su sve osjetile već u 16. tjednu.
    Ma nije to baš tako. Mislim da je većina iza 18. tjedna, a one koje su prije su mahom drugo-, trećerotkinje. Zato ne brigaj!

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Hvala znam da sam nestrpljiva, ali što da radim kada ne mogu protiv svoje naravi.

  42. #42
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Ajme, dorotea, ne brini, ja sam ti tek osjetila u 21. tjednu , već su se svi brinuli. Osim MM. On je nekako stijena po tom pitanju.

  43. #43
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Moram i dodati da je sad pravi mamin sin. Ne namjerava se počet micat sve dok nešto ne pojedem Noćas sam se osjećala k'o nilski konj, al to je već za onaj drugi topic o kilama : tužna buduća mama:

  44. #44
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    kažu da cure mlate puno više nego sinovi :shock:

    istina ili mit

    btw; bila ja jutros u frizera, sviđa mu / joj se, dobila sam bar 20 junačkih udaraca u tih dva sata :D

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    71

    Početno

    Ja sam svog bebača prvi put registrirala negdje u 17. tjednu. Sad sam u 32 tj. trudna i čini mi se da je dosta miran. Kad čitam neke cure koje opisuju svoje bebe kao jako aktivne, baš me uhvati panika jel s mojim bebijem sve u redu ili je samo lijeni Dalmatinac? :?
    Ponekad lupeta dosta, ali većinom mi se čini da prespava cijeli dan. I sad su mu pokreti skroz drukčiji: to je sad meškoljenje, rastezanje, izbacivanje rukice ili stopala, samo ponekad baš lupne.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Lea, i ja sam u 32. tjednu i moj maleni je lijeni Dalmatinac. Ima dana kad cijeli dan vježba pilates, rijetko udara, a ima dana (ti su najčešći) kad je ko bubica. I ja sam paničarila, no izgleda da je sve to individualno. Svaka beba je za sebe. A to s brojanjem pokreata - ne znam. Piše na nekim trudničkim siteovima da ih treba biti 10 u 24, a ne u sat vremena! Ja se više i ne zamaram, jer u protivnom psihički potonem. Mislim da je glavno da se javi.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    34

    Početno

    Ma, sve je to individualno. Preko dana ih manje osecamo jer smo u pokretu. Ja sam prve pokrete osetila tek u 18-19. nedelji, ali posle toga- zuuurkaaa! Sad sam u 30. nedelji i ritmovi su nam obrnuti- kad sam ja u pokretu, beba uglavnom spava, ali kako se umirim ili legnem- pocinje sutiranje, prevrtanje, stucanje, skakanje...Ali, ja sam odusevljena i jedva cekam da me lupne. Inace, na moju ruku odavno reaguje, a na MM tek pocinje.

  48. #48
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    recite mi, mlatne li vas ponekad onako, junački, da pobrojite sve zvijezde :?

    mislim, nekad mi se čini kao da me opali u neki živac. čak sam posumnjala da nisu kontrakcije jer zna bit prilično neugodno :/

    prosto me strah šta me čeka npr u 30-om tjednu

  49. #49
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Ja sam svojeg nestaška prvi put osjetila u 11. tjednu i to obično ujutro, kad bi spavala na trbuhu (tj. tek se probudila) sa punim mjehurom - a kad ono kick u mjehur. To sam osjetila 2-3 dana i onda primirje do 15. tjedna od kad je sve viša i više aktivan. Znam da je zbilja bilo rano, posebno kaj mi je to prvi bebač, ali eto...
    Danas smo na 34+2, mali Soren dnevno 1-2 puta štuca, uz gotovo cjelodnevno igranje nogometa....pogotovo mu je gušt lupati me u desna rebra koja mi je i nadigao...

  50. #50
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Evo i ja osjetim već nekih tjedan dana, a od prije neki dan i konkretne blage udarce. Posteljica mi je sprijeda pa sam možda zato bila toliko nesigurna u početku. Jel su vama ti udarci u početku ugodni ili vam znaju ponekad biti i malkoc neugodniji? Ja sam par puta osjetila kao da me u debelo crijevo udari ili negdje tamo odozada. Nije bolno, nego je čudno. Jel to normalno?

Stranica 1 od 18 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •