Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: koju nosilicu za veće dijete??

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno koju nosilicu za veće dijete??

    Curke,

    pliz pomagajte,

    koju nosilicu odabrati za veće dijete...konkretno mala R.sada ima 13 mjseci i obožavamo se nositi i idemo često na izlete gdje ne možemo sa kolicima...do sada sam je nosila u marami, ali već mi je teško...

    ima netko preporuku??

    može i neku dobru klokanicu??

    e da, ili onaj ruksak/klokanica za leđa? gdje kupiti??

    čekam odgovore!!!


  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    mei tai - osim t2t možeš nositi i na leđima, što je zgodno za veću/težu djecu.

    sling - dijete se lako ubacuje i vadi, ali je težina na jednom ramenu. dobar za kraća nošenja.

    marama će ti i dalje biti odlična za dulja nošenja (jednostruki ili dupli križni vez), možeš je vezati i na bok.

    prolistaj topice i vidi što kažu ostale mame.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sling mene ubija osim na vrlo kratko nošenje, dijete mi ima 10 kg (doduše ja sam "načeta" štono bi rekla moja baba )
    Mei tai mi je bolja varijanta.

  4. #4
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    I ja glasam za MT. Sling mi je sad samo za do auta i sl. Otpade mi rame.

    MT se može i u trudnoći vezati na leđa

  5. #5
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    znači MT, odlično, hvala"!!

  6. #6
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ili slicno tome ergo baby carrier

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Meni je bio super Mei hip, ali mislim da se više ne može kupiti u Hrvatskoj.

  9. #9
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    ili slicno tome ergo baby carrier

    ajmee!! di se ovo može kupiti???

    preeeodlično!!!

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    u HR jos trenutno ne, ali kako sam cula do kraja godine trebao bi se naci i kod nas. cijenu ne znam, ali znam da se meni vise isplatilo kupiti u SAD nego u EU, no ja sam svoj kupovala prije tri godine.

  11. #11
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hmmm..a gdje bi se trebala nać kod nas, znaš možda??

    naručivala si preko njihvog sajta ili direktno uzimala u usa-u??

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Ja imam manducu i odlična mi je, čak i za četverogodišnjaka (17 kg), ako ustreba. Može se nositi sprijeda, straga i na bok (mada mi na bok i nije neki "doživljaj").
    http://www.manduca-baby-carrier.eu/

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    naručivala si preko njihvog sajta ili direktno uzimala u usa-u??
    narucivala sam preko sitea, ali na americku adresu jer su mi prijatelji dolazili u u HR. mislim da bi me s postarinom i svim doslo kao da sam kupila bilo di drugdje.

  14. #14
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Meni je najdraži bio Mei hip, jer mi je velikog klinca bilo najlakše nositi na boku. Nema zavezivanja ničega, jako je praktično jer na dva mjesta namjestiš pojaseve kako ti odgovara i kasnije samo "klikaš" kad ga stavljaš i vadiš. Super je. Evo našla sam na Bebuški jedan, ne znam ima li ga još gdje kupiti u HR.

    http://bebuska.shoppingcentar.com.hr...686ct3231.html

    Meni Mei tai nije odgovarao, bio mi je pretežak, kao i u klokanici naprimjer (ali to je samo moje iskustvo).

  15. #15
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hmmmm...razmišljalala sam i o mei hipu...ali meni to izgleda kao mei tai na jednom ramenu, neka kombinacija mei tai-sling...a svi tvrde da je lakše veće dijete u mei tai-u ili marami, nego u slingu...varam se ili??

    jer na slici se taj mei hip ne nosi na boku (kao što naziv govori)...

    e da, može se na leđa?
    Posljednje uređivanje od kudri : 09.11.2010. at 12:19

  16. #16
    vitekova mamuška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    846

    Početno

    Ja sam ga nosila isključivo na boku i za to je savršen. Razlika između njega i Mei tai je ta što se Mei hip ne vezuje nego imaš dvije kopče koje podesiš kako ti odgovara. Kad želiš staviti dijete, prvo staviš Mei hip tako što klikneš kopču oko struka, staviš klinku i onda klikneš kopču oko ramena (ako se dobro sjećam) i sve ti je namješteno. Važno je dobro izregulilirati pojaseve tako da dijete bude uz tebe, ne predaleko od tebe (a ne smiješ ga, naravno, ni stisnuti previše) jer će ti tako biti lagano za nositi.

    Evo tu sam ti našla link na kojem je opisano kako se stavlja da vidiš te kopče: http://www.ellaroo.com/meihip-instructions.html
    Posljednje uređivanje od vitekova mamuška : 09.11.2010. at 12:48

  17. #17
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku




    e da, ili onaj ruksak/klokanica za leđa? gdje kupiti??


    http://www.altermama.com/boba-carrier.htm

  18. #18
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    i mene zanima onaj ruksak, ali ne ovo linkano nego onaj što izgleda kao planinarski. Onaj u kojem beba sjedi i ima oslonce za noge (kao neka klupica) i ima,čini mi se, šipke u konstrukciji.. uf,al sam objasnila
    Jel zna netko gdje takava nosiljka ima za kupiti i kolika joj je cijena?

  19. #19
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    znam da ima u trubo limacu, i prije cca 3 godine je bila po 500 i 700kn. mi smo na kraju odustali jer su to aluminijske sipke i vrlo su limitirane s kilazom koju mozes unutra "natrpati" da se ne savinu. Mislim da je za jednu bilo 12, a za drugu 15kg, ali nisam vise ziher.
    na kraju smo od rodenja do godine nosili maramu i vrlo malo sling, a poslije MT. Prosle godine nas ufatilo na Snjeznoj kraljici pa bili i u novinama Valjda smo im bili zanimljivi koliko dijete, a ja ga vucem na "grbači"

  20. #20
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    znam da ima u trubo limacu, i prije cca 3 godine je bila po 500 i 700kn. mi smo na kraju odustali jer su to aluminijske sipke i vrlo su limitirane s kilazom koju mozes unutra "natrpati" da se ne savinu. Mislim da je za jednu bilo 12, a za drugu 15kg,

    ma daj, pa to nije ni do 2 godine našim tempom

    znači-preporuka za veće klince MT ?

    apropo Snježne k. i nas su tamo slikali ali u slingu, kao 3-tjednog klokanića u snježnoj idili
    a sad smo veeeliki pa ćemo kao i vi...na grbaču

  21. #21
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ergo baby je nama odličan, jako paktičan, udoban. Nosimo je još sprijeda, ali može i na bok (nisam još proučila kako, treba nekakvu križaljku s trakama izvesti) i na leđa, nosivost do 18 kg. To je zapravo kao mei tai s kopčama. Zgodno je što možeš izvaditi bebu (ako je želiš pustiti da puže ili hoda), a on ostane oko struka kao pregača, bez da se išta vuče po podu. I kad treba nazad - u tren oka je opet unutra. Problem je nabava - nama su je kupili i dostavili prijatelji iz Beča.

  22. #22
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ergo baby je nama odličan, jako paktičan, udoban. Nosimo je još sprijeda, ali može i na bok (nisam još proučila kako, treba nekakvu križaljku s trakama izvesti) i na leđa, nosivost do 18 kg. To je zapravo kao mei tai s kopčama. Zgodno je što možeš izvaditi bebu (ako je želiš pustiti da puže ili hoda), a on ostane oko struka kao pregača, bez da se išta vuče po podu. I kad treba nazad - u tren oka je opet unutra. Problem je nabava - nama su je kupili i dostavili prijatelji iz Beča.
    Boba Carrier ti je slićan, sada sam gledala na The Baby wearere forumu i ima čai i bolju ocjenu od Ergo.

    2xmama, ti misliš onaj planinarski ruksak, aku su kvalitetni su jako skupi, najbolji su Deuter http://www.vsezasport.si/sporti-na-p...osenje-otroka/ A neki jeftinjaka ti se ne isplati kupiti, trpjeti ćete ti i tvoja kičma, a i bebi neće biti baš udobno Dobri su i Maya Maya, samo što je to meni tako glomazno za nositi i pospremati i tovoriti.... To se isplati kupiti ako stvarno puno idete u planine, inaće je obićni mei tai ili neka nosiljka tipa Boba, Ergo skroz ok.

  23. #23
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Isidor ima 2 godine i 2 meseca, oko 12.5-13kg, nosim ga u slingu!
    Nekad nam se desi da se nosimo i po 2 sata.

    Meni je za tu dob najzgodniji sling (imam i Mei Tai, najvise smo ga koristili od oko 5 meseci do nesto nakon godine), jer imamo mnogo situcija kad odjednom zeli da sidje ili da uskoci nazad, tu je sling, zbog brzine, nezamenjiv. Plus sto je lagan, nije kabast, super za staviti u ranac.

  24. #24
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    meni sling nije praktičan, pogotovo sad za zimske dane jer sklizi u kombinezonu i ispada van, a i kad joj nešto ne paše i počne se bunit i izvijat tijelo, isto mi van ispada...možda nešto krivo radim, nemam pojma...to sam posudila od susjedice da probam i nije nam odogovaralo...ali zato mei-tai...ok..eto, mi nabavili jer su nam ego i slične nosiljke ipak preskupe...ali taaako bi rado jednu takvu...ah...

  25. #25
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    2xmama, ti misliš onaj planinarski ruksak, aku su kvalitetni su jako skupi, najbolji su Deuter http://www.vsezasport.si/sporti-na-p...osenje-otroka/ A neki jeftinjaka ti se ne isplati kupiti, trpjeti ćete ti i tvoja kičma, a i bebi neće biti baš udobno Dobri su i Maya Maya, samo što je to meni tako glomazno za nositi i pospremati i tovoriti.... To se isplati kupiti ako stvarno puno idete u planine, inaće je obićni mei tai ili neka nosiljka tipa Boba, Ergo skroz ok.
    E,TO tražim! Uf,malo je cijena....ali da, to nam treba. Hvala ti!

  26. #26
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    e baš je i mene tako nešto zanimalo.
    malac nam ima 3.5 godine, ima 17kg. muž bi planinario al s malim je problem jer neće/ ne može dugo hodati. do sad smo se par puta spašavali maramom al baš bi nam neka nosiljka ove vrste pomogla. doduše očekivala sam malo manje cijene jer ipak nismo tako strastveni planinari...

    baš mi se ovaj boba sviđa. ima li netko iskustva s tim i dužim nošenjem?

  27. #27
    Mimek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    907

    Početno

    i mi bi neku nosiljku. Boba carrier je za iznad 10 mj., a čini mi se da nema neku kapuljaču kao Ergo koja bi bila kao zaštita od ev. sunca - kišice. Ergo se može i na boku, naprijed i na leđima.

    Jel' netko probao koju od ove dvije ? Ergo navodno ima za kupiti u fun4mum. Ima baner na vrhu.

    2xmama ovu planinarsku sam vidjela na njuškalu od bebe confort Maya

  28. #28
    fakinTin avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Frendica ima Ergo Galaxy i totalno je zadovoljna, a probala je nosiljki i nosiljki...za kupiti u Zagrebu ih ima u fun4mum i u Prenatalu, cijena 800kn.
    Mene je osobno jako dojmila i totalno sam se zapalila za nju, predobra mi je zaštita za glavu (da li za sunce ili kad klinac zaspi) i insert za bebe!!!
    A dodataka ima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •