Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Pohrana maričnih stanica iz mliječnih zuba i umnjaka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno Pohrana maričnih stanica iz mliječnih zuba i umnjaka

    U dvojbi sam bih li uskratila pupčanu krv djetetu i pohranila matične stanice ili ne, pa me to natjeralo na googlanje. Dvojba je zbog toga jer ima tvrdnji da se ta krv iz pupkovine zapravo treba saliti novorođenčetu u tijelo i pupkovina bi se trebala rezati tek kad prestane pulsirati, ali onda nema više dovoljno krvi za pohranu u banku matičnih stanica. U traženju više informacija o tome naletih na jedno možda prihvatljivo alternativno rješenje: pohrana matičnih stanica iz mliječnih zuba i iz umnjaka. Evo link na neku grčku komercijalnu banku matičnih stanica, tu piše nešto više o tome: http://www.biohellenika.gr/index.php...mid=56&lang=en

    Imate li vi kakvih daljnjih saznanja o pohrani matičnih stanica iz mliječnih zuba - npr. koliko su stvarno iskoristive te stanice, ima li neka ustanova bliže Hrvatskoj gdje se mogu pohraniti, cijena, rok, iskustva....???

    Dakle, ne stavljam topic za raspravu o tome da li rano podvezivati pupkovinu ili ne, pohranjivati ili ne matične stanice iz pupkovine, već bih htjela da podijelimo znanja i iskustva o stanicama iz mliječnih zubića. Tim više jer ima nas dosta koje imamo djecu iz prijašnjih godina kad se umbilikalna krv nije pohranjivala.
    Posljednje uređivanje od Tsumami : 21.09.2010. at 12:22 Razlog: lapsus

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Evo neko novinarsko razmišljanje o tome ima li smisla čuvati mliječne zube ili ne: http://www.independent.co.uk/life-st...e-1776738.html Poanta razmišljanja je u tome što je tehnologija iskoristivosti matičnih stanica iz zubića još u razvoju i nije dokazano da se stvarno može iskoristiti, a antiteza je bolje-čuvati-nego-baciti, kako istraživanja napreduju, tako i vjerojatnost iskoristivosti raste.

    Evo i link na jednu banku mliječnih zubića u UK i SAD: http://www.bioeden.com/ U ovom BioEdenu pohrana 1 zubića košta 950 funti + 90 funti godišnje održavanje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Nakon cjelodnevnog surfanja, evo mog zaključka:
    - iskoristivost matičnih stanica iz mliječnih zuba je još u eksperimentalnoj fazi i nema garancije za liječenje neke određene bolesti (naravno), ali nema niti mišljenja koja bi negirala mogućnost liječenja (opet, naravno),
    - najaktivniji marketing forsiraju www.bioeden.com i www.store-a-tooth.com; postoji i ta neka grčka www.biohellenika.gr; banku u Mumbajiu i Dubajiu nisam istraživala
    - nema bitnih odstupanja u cijenama

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ima li novih saznanja?

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kome pada zub?

    http://www.bioeden.hr/

  6. #6
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Nikome. Samo se hoću informirati. Ne znači mi njihova stranica ništa. Normalno da će napisati sve naj o svojoj usluzi.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ako si pitala jel koji radio mislim da je to jako skupo

  8. #8
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne, pitala sam ako je netko htio raditi, pa je odustao, zašto.

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ja sam s mlijecnim zakasnila jer nije bilo nis takvo kod nas ali sam uvijek imala nadu u umnjake, al vidim da sse tu ne spominju na linku :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •