Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Rutina za "LAKU NOĆ"

  1. #1
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno Rutina za "LAKU NOĆ"

    Zanima me kako večeri izgledaju kod Vas?

    Kod nas, umjesto da to bude mirno i opuštajuće...ispadne vrlo stresno jer mi fali još jedan par ruku

    Dok okupamo curice, M gleda crtić, onda slijedi dojenje i uspavljivanje...što se već par dana produuuuužiiiilooooo. Izgleda da cure imaju skok u razvoju, pa se nikako otkačiti s mene.

    Svo to vrijeme M čeka da i njega netko istušira, a to tata nezna tako dobro kao mama!!!

    Uglavnom, umjesto da bude mirno i opuštajuće, ispadne totalni stres

    A sve je to super, sad dok je MM doma. Ali kad se vrati raditi...pa još popodnevna smjena

    Kako to izgleda kod Vas?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Možda bezveze prijedlog, ali kako bi bilo da prvo okupaš večeg, daš mu večeru, pripremiš ga za spavanje i onda nek gleda crtić dok sređuješ manje.
    Kod večeg djeteta to ne bi trebalo trajati dulje od pola sata sve zajedno.

  3. #3
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Ma nije glup prijedlog!!!
    Sve nam je ovo novo i friško, pa se malo tražimo...
    Zato me zanimaju tuđa iskustva. Nisam našla ništa na pretražniku, a i svaki savjet je dobrodošao

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije glup prijedlog!!!
    Sve nam je ovo novo i friško, pa se malo tražimo...
    Zato me zanimaju tuđa iskustva. Nisam našla ništa na pretražniku, a i svaki savjet je dobrodošao
    Predložila sam zato što je moj maleni iste dobi kao tvoj (tjedan dana stariji), i tako ja njega okupam sredim i onda on gleda crtić dok se ja tuširam, spremam stvari za posao,... Tako se on uspavljuje.
    Leži u krevetu i gleda Babytv 5-10 minuta, u to doba su uglavnom uspavanke, pjesmice i slično i zaspi.

  5. #5
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nisam bila u prilici da imam "double-trouble" ali mi je jako pomoglo da prokontam cija je vecernja rutina najbrze i "najbezbolnije" izvediva i cija rutina je najkraca - bez nepreglednog rastezanja i navlacenja. taj sretni dobitnik dobio bi prvenstvo pri odradjivanju vecernje "rutine", sit, opskrbljen i upijaman sacekao kraj ovih ostalih rutina ili, jednostavno, bezbolno zaspao negdje putem nisam obracala paznju na to tko je prvi, stariji, zadnji, mladji i ostalo, bitno mi je stvarno bilo samo to da taj koji ce prvi to odradit moze, tako spakiran, najbezbolnije docekati san... naravno da je to u 99posto slucajeva znacilo da je beba ta (ona beba na cici, naravno ) koja je imala kasniji tretman i cija se rutina gotovo bez iznimke pretvarala u maminu rutinu i spavanjac

    drugi par postola je i to sto mi nikad nismo imali neka "pisana" pravila za rutine i mijenjali smo ih jako cesto i po trenutnom stanju u kosnici... klinci svi takvi da im to nije smetalo, mi takvi da nam sam pojam "rutine" i inace smeta al eto - prilagodba trenutku bi bio pojam koji bi to najbolje opisivao...

    sretno vam i opusteno <3

  6. #6
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nama je stvarno več prešlo u rutinu kupanac oko 8,30malo maženja dok se oblačimo i u kindač naša je sreća jer su na flašicama damo im ih i u 9.15 oboica spavaju.
    Tak su naučeni od rođenja dok su bili manji kupanac je bio svaki dan ali sad je svaki drugi-treči spavaju cijele noči od 2,5mj.

    jele blond draga budete i vi uhvatili rutinu i ušli u kolotečinu budi bez brige

  7. #7
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    ana- jel ih uspiješ shendlati sama, ili ti netko pomaže?

  8. #8
    maya1982 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    224

    Početno

    Ja nemam neki posebni prijedlog nego samo reći da je bitna rutina, svaki dan isto, napraviti što veću razliku od zadnjeg spavanja, tak da već budu ludi od umora i onda brže zaspu.Moji su sad na bočici no dok sam dojila je bio kao jer je jedan vrištao dok je čekao red a paralelno dojenje mi nije bilo praktično.I nikad nisam sama za vrijeme kupanja.Muž mi često putuje i puno ga nema, pa zato zamolim mamu, sestru,tatu, svekrvu, šogoricu,nekog da bajli jednog dok ja sređujem drugog.Sad se zajedno kupaju, ali opet dok ja sređujem jednog, drugi se brčka pookraj u kadi i treba ga imati na oku.
    Znam biti sama cijele dane, po noći al za kupanje si uvijek pozovem pomoć

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    evo kako ja to hendlam sama...
    Moji su u vrijeme kupanja u vrtić ogradici, odmah do kuaponice koja je velika. Napunim kadu, sve unaprijed pripremim (ručnike, odjelca za spavanje, kremu, pelene) i onda prvoga skinem i kupam. Dok prvoga sređujem drugi nas gleda i kometira na svom jeziku. Onda uzimam drugoga, prvi sređen ide u vrtić, i drugoga sredim. Za svo to vrijeme moja mlađa cura mami pomaze. Pere ih, priča s njima, meni dodaje ručnik. A najstarija ako je doma u to vrijeme mi sluzi kao duhovna pripomoć. )
    Nakon njih dvojice kupa se najmlađa, a potom se peru zubići. Mlađa ide u svoj krevet u svoju sobu i uz priču na cd zaspe, a moji blizanci već znaju dril. Dolaze na veliki krevet, penju se, i svaki zauzima poziciju na svojoj ciki. I tako lagano dok ja nekaj pjevušim oni utonu u san. I tada jednog po jednog prebacujem u kindiće. I onda mama ode raditi..peglati, kuhati za sutrasnji dan i slično.

    sretno!

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    stellita, svaka čast!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Stellita . Bravo!
    Posljednje uređivanje od lola_34 : 22.09.2010. at 10:20

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    hvala anemona , ali nema tu velike kalkulacije. Kada moras vecinu vremena sam onda ti to postane normalno i navikneš se pa lakše ide. Kad je mm doma zapravo mi sve oteža jer ja imam već neku svoju rutinu. On ih samo zmrda jadničak...

  13. #13
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj jele blond prvotno napisa Vidi poruku
    ana- jel ih uspiješ shendlati sama, ili ti netko pomaže?
    Draga ja ti sve sama oko njih jedino ak muž uspije tj stigne napravi im flešice ali sve ostalo potpuno sama i nije mi teško dečki su dobri igraju se dosta imaju cijelu sobu za sebe.Zna biti i teških dana ali ih nekak prevladamo

  14. #14
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa Vidi poruku
    hvala anemona , ali nema tu velike kalkulacije. Kada moras vecinu vremena sam onda ti to postane normalno i navikneš se pa lakše ide. Kad je mm doma zapravo mi sve oteža jer ja imam već neku svoju rutinu. On ih samo zmrda jadničak...
    Istina tak je i kod nas situacija čim je tatek doma i pokuša pomoč nakraju završi kao još veči problem nego kad sve sama s njima obavim

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    baš smo mi žene grozne....
    jadni naši muževi....hihihi

  16. #16
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj stellita prvotno napisa Vidi poruku
    baš smo mi žene grozne....
    jadni naši muževi....hihihi
    rekla bi moja baka: U se, i u svoje kljuse!

  17. #17
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    kako ste mi super tako organizirane. mi još uvijek imamo jednog pišulinca, drugu bebolinu očekujemo, a moram vam priznati da ja ništa ne radim sama. pogotovo kupanje. to je nekako tatin zadatak .... divim se vašoj organiziranosti!! i baš vas je ugodno čitati!!!
    ono što sam ja primjetila...jest da zaista sve uvijek mora biti redovito...tada nema komplikacija..svi su naviknuti na reoslijed. kojima tako odgovara, naravno. moj je mali uvijek u isto vrijeme išao na kupanac i spavanac...eeee..dok mama nije ostala ponovo trudna...pa mazujkenje navečer jer mi se puno spavalo...a tako mi je bio fino s njim na kauču...jooooh...i ode rutina u kukuruz...sad bi nešto i radila navečer..pa sad navikavanje ispočetka...ah..

  18. #18
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Kod nas od prvog dana oboje radimo sve (ok, osim dojenja ) i ne mogu zamisliti da je ikako drugačije. Ne zbog toga što je meni tako lakše, nego mislim da je mojoj djeci bolje tj. da dobivaju kvalitetniju njegu.
    Često sam u svojoj okolini vidjela žene koje su se po pitanju brige za djecu prema svojim muževima odnose s omalovažavanjem, kritizerski, a onda kad se muževi "koji baš ništa ne znaju napraviti kako treba" povuku, žale se da je sve na njihovim leđima. Ja sam već u startu htjela izbjeći takvo postavljanje stvari.
    Sjećam se jedne večeri kad, R. i L. još nisu imale ni mjesec dana. L. je bila usred maratonskog podoja, a mm je krenuo promijeniti pelenu R. Razmotao ju je i vidio da je pokakana od glave do pete. Kupanje je bilo neizbježno. Ja mu nisam mogla puno pomoći (nije mi padalo na pamet da prekidam podoj, L. je u početku sporo dobivala na težini pa nam je svaka kap mlijeka bila važna, a i činilo mi se grubim ako ne i okrutnim da je na silu otkapčam). R. je već bila polugola pa nismo bili u prilici postavljati cjelokupnu "scenografiju" za ritual kupanja, a trebalo je pod hitno sanirati katastrofu. Mm je u prvi tren bio zbunjen. Što sad? Otkud da krene? Rekla sam mu da je jednostavno opere u lavabou. Bio je skeptičan. Da kako će on to, kako će je držati, prilagoditi temperaturu vode... A onda se odvažio i operaciju lavabo izvršio bez poteškoća. Nama su krizne situacije poput ove bile najbolja vježba za izgradnju vl. roditeljskog stila. Naučili smo biti opušteniji, naučili smo pojednostaviti stvari, uvidjeli da se ništa strašno neće dogoditi ako odstupimo od strogog rasporeda, plana i programa. I što smo postajali otvoreniji prema vlastitim instinktima, a manje se kruto držali pravila da se određena radnja (npr. kupanje bebe ili bilo što drugo) mora obavljati na točno određen način i u točno određeno vrijeme, to nam je briga o djeci postajala manje stresnom.
    Sad su nam večeri najljepši dio dana. Naravno, treba uzeti u obzir i da je to lakše kako su djeca veća. Ponekad mm kupa jednu, a ja drugu djevojčicu, ponekad se jedno od nas odmara, a drugo kupa obje. Osluškujemo ih i vrijeme kupanja pomičemo prema tome koliko su pospane. Npr. ako su preko dana manje spavale, onda navečer ranije zaspu pa ih okupamo prije nego što im se oči počnu sklapati. Ukratko, prilagođavamo se situaciji umjesto da se držimo nekog strogog rasporeda. Slično je i s hranjenjem/uspavljivanjem. R. i L. su imale vrlo različit bioritam još prije rođenja pa ne vidim ni potrebu ni smisao da im namećem nekakav red koji se kosi s njihovom prirodom. Nedavno sam razgovarala s našom pedijatricom na tu temu pa mi je rekla da to ovisi o razinama kortizola koje nisu jednake kod svake osobe. Kako sama imam traume od prisiljavanja na popodnevno spavanje u vrtiću , naravno da svoju djecu neću tjerati da se drže rutine zato da bi meni olakšale. Sada dobiju večernji obrok nakon kupanja, L. odmah traži cicu i obično brzo zaspi, a R. se najčešće igra, skače i luduje još sat-dva. I svi sretni.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    Pandora baš lijepo..
    Nama je zabavni red potreban , jer uz 4 djece različite dobi i zahtjeva jednostavno toga mora biti (bar kod nas) a zbog svojih poslovnih putovanja naš tata je primoran biti više odsutan nego prisutan. Spremanje potrebnih stvari kako za kupanje tako za školu starije i vrtić mlađe isto je kod nas potreba jer kada ujutro oko pol 7 krene spremanje sve je lakše. Svatko prilagođava stvari kako mu život smisli potrebu. Nama je eto unatoč puno djece i naših ritmova ipak zabavno. A tata kad dođe doma najisčekivanija je faca!

  20. #20
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    mi smo po pitanju spavalja blagoslovljeni; izljubimo se, ugasimo svjetlo i oni sami zaspu. Nekad malo s njima ostanemo u sobi jer seki ako se ne spava sklona je bježanju iz kindića.
    Al zato na ostalim područjima svakakvih problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •