Stranica 2 od 105 PrviPrvi 12341252102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    Trenutno Parsons: Priče naše mladosti

  2. #52
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Pročitala Zaposjedanje. Ne znam šta bih rekla. Nekako je sve previše sporo za moj ukus
    Istovremeno sam čitala i Dama i pjesnik. Lagano štivo za laku noć. Ako želite da se odmorite uz knjigu - preporučujem.

    I da, tako sam sretna što su i kod nas u Konzumu počeli sa prodajom knjiga po jako povoljnim cijenama, 4,95 KM, a to je negdje oko 18-19 kn; juče sam vidjela reklamu i danas poslije posla: trk u kupovinu! Jupiiii!

  3. #53
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Stieg Larsson: "Muškarci koji mrze žene" odlična!! Pročitala sam ga u tri dana .
    Za drugi dio trilogije sam na listi u Čk knjižnici 78, na redu,tako da sam poslala mužića da mi knjigu kupi. Ne mogu ja čekati tako dugo.

    Jel netko čitao "Djevojka koja se igrala vatrom" ?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku

    Jel netko čitao "Djevojka koja se igrala vatrom" ?
    Pročitala sam je ljetos, nije loša, ali nije mi tako fascinantna kao prva. Pripovjedački postupci su već predvidivi, pa izostaje onaj efekt iznenađenja iz prve knjige. Dobro je štivo, brzo i lako se čita, kvalitetan krimić, ali ipak ne više od toga.

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ja sam ju čitala, još mi se manje svidjela od prve.

    Ja sam upravo završila Misli Davida Lodgea, opet po preporuci sa ovog topica, i baš mi se svidjela; nevjerojatno koliko sam puta držala tu knjigu u rukama i djelovala mi je dosadna?? nemam pojma zašto.

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Drago mi je da ti se sviđala knjiga: Misli. I ja volim pročitati preporuku na ovom topiću i do sad se nisam razočarala.

  7. #57
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam je ljetos, nije loša, ali nije mi tako fascinantna kao prva. Pripovjedački postupci su već predvidivi, pa izostaje onaj efekt iznenađenja iz prve knjige. Dobro je štivo, brzo i lako se čita, kvalitetan krimić, ali ipak ne više od toga.
    Hm, tako sam i mislila.
    Dobro da MM nije jučer kupio knjigu.

    Meni su i svi Cobenovi krimići na "isti kalup", ali svejedno dobri.

  8. #58
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Jan Guillou, Put u Jeruzalem - sve u svemu, vrijedno čitanja, iako ima nedostataka. Na početku nas autor uvodi u lik Sigrid, da bi ona nakon gotovo 100 stranica naprasno umrla, a mi shvatili da je glavni lik knjige ipak njezin sin Arn. Ovaj prvi, prekinuti dio, podsjeća me na "Kristina, Lavransova kći, Sigrid Undset. Skretanje fokusa na Arna je ujedno i trenutak kad je meni knjiga postala zanimljivija, jer su slike Arnovog samostanskog života daleko uspješnije i bliže srednjovjekovnoj stvarnosti nego slika emancipirane žene koja sve konce drži u svojim rukama. U knjizi se stalno nešto iščekuje, a najviše put u Jeruzalem, kojeg čekamo do posljednjih stranica knjige, kada čitatelj svhvaća da je čitav Arnov život vodio u Jeruzalem. No, nema ništa o templarima ni o križarskim državama. Knjiga opisuje skandinavsko srednjovjekovlje, prilično realni, ali često i dosadno, s puno ponavljanja i suvišnosti.


    Ivana Simić Bodrožić, Hotel Zagorje – to je jedna od knjiga se moraju pročitati. Jako je osobno i iskreno svjedočanstvo o vukovarskoj djevojčici, stradanju njezine obitelji u Domovinskom ratu, smrti oca i izbjeglištvu. Cijenim tu iskrenost, jer bez toga ne bi ni bilo pravog svjedočanstva, onakvog kakva nam nedostaju. Izvrsno je preneseno potiskivanje osjećaja koji grunu tek na kraju knjige i neka mladenačka usredotočenost na sebe kao znak vitaliteta i valjda preduvjet preživljavanja. Osupnula me ljudska priroda koju bole predrasude prema sebi, ali ne preže od predrasuda prema drugima, u ovom slučaju Zagorcima iliti Pajcekima. Možda je to isto tako namjerno priznata i pokazana mladenačka uskogrudnost i sebičnost. Tome pripisujem i nedostatak kontemplativnosti; unatoč težini iskustava, nema nijedne transcendentne misli. U svakom slučaju, vrijedi pročitati.


    Maryline Desbiolles, Sipa – inače ne volim „kulinarsku književnost“, jer mi se čini pomodnom; kad se otkrije neka formula koja se prodaje, eto ti na stotine takvih djela. Međutim, ova knjiga me privukla prije svega svojom naslovnicom, rascvalom lavandom na podlozi ljetnog neba. Valjda sam htjela produžiti sjećanje na ljeto. Knjiga me je ugodno iznenadila: spremajući rižoto od sipe za prijatelje koji će doći na večeru, mlada žena s juga Francuske razmišlja o davanju u prijateljstvu i ljubavi, o svojoj prošlosti, strahovima, životu i smrti. A sve to prožeto je mirisima i okusima njezine kuhinje i, općenito, mirisima Mediterana.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Lee Child - Jedan Hitac... krimić. Čitljivo...
    Planiram na kiosku kupiti Nebo može čekati.. zvuči kao zabavna knjiga...
    Posljednje uređivanje od jadranka605 : 13.10.2010. at 11:53

  10. #60
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj prvi, prekinuti dio, podsjeća me na "Kristina, Lavransova kći, Sigrid Undset.
    Stavit cu si knjigu na wish listu samo zbog ove napomene - knjige o Kristini su mi od djetinjstva na listi omiljenog stiva, i svako toliko im se vracam.


    E se pozeljela vratiti na Harryja Pottera, pa sad citamo "Harry Potter and the Order of the Phoenix".

  11. #61
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    djevojke iz riyada-jako mi se svidjela

  12. #62
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Upravo sam završila Kradljivicu knjiga, po preporuci sa ove teme. Pročitala je u dva dana, i pred kraj, počela da plačem kao kiša. Ne pamtim kad sam se ovoliko isplakala. Možda malo i hormoni, ko će ga znati
    Odlično napisano! Preporučujem, preporučujem, preporučujem!!!

  13. #63
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam pročitala Neobičnu priču o Benjaminu Buttonu - izdao Algoritam u posebnoj knjižici, valjda radi popularnosti filma; jako je zabavna a sa filmom naravno nema veze. A dobila sam i Kule u zraku, treći dio famozne Millenium trilogije, početak je vrlo dosadan.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A dobila sam i Kule u zraku, treći dio famozne Millenium trilogije, početak je vrlo dosadan.
    Pa sad, meni je i početak Muškaraca koji mrze žene bio dosadan. Ne samo početak, nego prvih 50-ak stranica, već sam razmišljala ima li smisla sve to čitati. A onda, kad je krenulo...
    Kule u zraku sam danas napokon rezervirala u Ogrizoviću (ne znam zašto, ali ta knjižnica prva dobije sve nove knjige).

    I počela sam čitati "Otvoreno cijelu noć" Davida Truebe. Vidi se da je autor iz filmske struke, cijelo vrijeme imam dojam kao da gledam film, i to neki u Fellinijevom stilu. Prilično bizarni likovi, moram primijetiti, ali knjiga mi se sviđa, zasad.

  15. #65
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Snješka, kako ti se čini: Moja najdraža supruga? Upravo sam ju pročitala i ljuta sam na Billa. Mislim da muškarci ipak nisu takvi. Najviše mi se sviđala rečenica: "Zato što se ne ostavlja dijete zbog žene...,nitko nije tako dobar u krevetu".
    Da, ta rečenica je zaista upečatljiva.
    A Bill je seronja, imao je sve što je čovjeku potrebno za sreću i uspio je sve to upropastiti, jer nikada više neće biti isto.

    Sada čitam Nevjernicu i jako mi ju je teško čitati.
    Toliko patnje i boli...teško mi je to probaviti

  16. #66
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja u zadnje vrijeme uopce nemam vremena za citanje; Samo placam zakasnine u knjiznici...

    Zadnje sam procitala od E.Griffin Nesto posudeno i sada citamd drugi dio Nesto plavo. Zabavna knjiga, ljubavni chic lit.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zenica
    Postovi
    32

    Početno

    Zlocin i kazna - Dostojevski - drugi put :$

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj AceOfSpades prvotno napisa Vidi poruku
    Zlocin i kazna - Dostojevski - drugi put :$
    Zločin i kazna !!! Stvarno volja. Ma pročitala sam ja i Idiota i sve druge ruske klasike u gimnazijskim danima, ali ne znam da li bih se odlučila ponovno čitati.

    Ustvari, kad razmislim, bolje je dvaput dobro, nego jednom bezvezno.

    Ja opet čitam E. Kishona, on mi ne dosadi.

  19. #69
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni je Zločin i kazna primjer savršene kompozicije romana i uvijek gušt čitati.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni osobno najmanje drag roman Dostojevskog, valjda zato što nema baš toliko 'povišenih' osjećaja kao u drugima.

    Ja čitam Kule u zraku i stvarno su mi totalno dosadne, u tom romanu se baš ništa ne događa.

  21. #71
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Aaaa Dostojevski moj omiljeni pisac. Preferiram Braću Karamazove i Bjesove. Obje pročitala više puta.
    Sada čitam Iana McEwana Okajanje. Baš mi je dobro sjela.
    Da li je netko gledao film? Kakav je?

  22. #72
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Paolo coelho - Vještica iz Portobella, a tak, nisam oduševljena, prešla sam polovicu, stavljem je na stranu zasad, jer mi je stigla Djevojka koja se igrala vatrom .

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Kad smo kod ruskih klasika, ja sam se upravo odusevila Tolstojevim Uskrnucem, i mislim da cu i Anu Karenjinu sagledati u svjetlu tridesetih.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Kad smo kod ruskih klasika, ja sam se upravo odusevila Tolstojevim Uskrnucem, i mislim da cu morat Anu Karenjinu sagledati u svjetlu tridesetih.

  25. #75
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo kod ruskih klasika, ja sam se upravo odusevila Tolstojevim Uskrnucem, i mislim da cu morat Anu Karenjinu sagledati u svjetlu tridesetih.
    Uskrsnuće je odlična knjiga.

  26. #76
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Voljeti ponedjeljak, John D. Beckett

  27. #77
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj spring prvotno napisa Vidi poruku
    Sada čitam Iana McEwana Okajanje. Baš mi je dobro sjela.
    Da li je netko gledao film? Kakav je?
    Odlican, dugo mi je ostao u sjecanju. Tople preporuke!

  28. #78
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    E jedva čekam onda pogledati ga.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pročitala sam "Otvoreno cijelu noć" D. Truebe i mogu reći da mi je to jedna od boljih knjiga koje sam ove godine pročitala. Istovremeno je i smiješna, i bizarno-groteskna, pa čak i tragična, ali toliko je puna duha i života da nikoga ne može ostaviti ravnodušnim. Toliko osebujnih likova na jednom mjestu dugo nisam susrela - od djeda koji svakodnevno razgovara s Bogom (i čuva mu mjesto za stolom), bake koja iz principa ne ustaje iz kreveta, šest sinova od kojih je svaki slučaj za sebe, majke koja cijelu tu ludu familiju drži na okupu...
    Inače nisam poznavatelj španjolske književnosti i kulture, ali ova knjiga me se zbilja jako dojmila, svakako preporučujem. Ako vam se i ne svidi, imat ćete o čemu razmišljati.

    Druga knjiga koju sam nedavno pročitala je "Isus pere bjelje" talijanskog autora Brune Ballardinija. Oštra je i beskompromisna kritika katoličke Crkve, ne preporučujem praktičnim katolicima ni iskrenim vjernicima

  30. #80
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam "Otvoreno cijelu noć" D. Truebe i mogu reći da mi je to jedna od boljih knjiga koje sam ove godine pročitala. Istovremeno je i smiješna, i bizarno-groteskna, pa čak i tragična, ali toliko je puna duha i života da nikoga ne može ostaviti ravnodušnim. Toliko osebujnih likova na jednom mjestu dugo nisam susrela - od djeda koji svakodnevno razgovara s Bogom (i čuva mu mjesto za stolom), bake koja iz principa ne ustaje iz kreveta, šest sinova od kojih je svaki slučaj za sebe, majke koja cijelu tu ludu familiju drži na okupu...
    Inače nisam poznavatelj španjolske književnosti i kulture, ali ova knjiga me se zbilja jako dojmila, svakako preporučujem. Ako vam se i ne svidi, imat ćete o čemu razmišljati.

    Druga knjiga koju sam nedavno pročitala je "Isus pere bjelje" talijanskog autora Brune Ballardinija. Oštra je i beskompromisna kritika katoličke Crkve, ne preporučujem praktičnim katolicima ni iskrenim vjernicima
    Mene ova prva knjiga koju navodiš asocira na neki Almodovarov film,čini mi se da bi bila dobar predložak za tako nešto. Sada si me zaintrigirala.

  31. #81
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam "Otvoreno cijelu noć" D. Truebe i mogu reći da mi je to jedna od boljih knjiga koje sam ove godine pročitala. Istovremeno je i smiješna, i bizarno-groteskna, pa čak i tragična, ali toliko je puna duha i života da nikoga ne može ostaviti ravnodušnim. Toliko osebujnih likova na jednom mjestu dugo nisam susrela - od djeda koji svakodnevno razgovara s Bogom (i čuva mu mjesto za stolom), bake koja iz principa ne ustaje iz kreveta, šest sinova od kojih je svaki slučaj za sebe, majke koja cijelu tu ludu familiju drži na okupu...
    Inače nisam poznavatelj španjolske književnosti i kulture, ali ova knjiga me se zbilja jako dojmila, svakako preporučujem. Ako vam se i ne svidi, imat ćete o čemu razmišljati.

    Druga knjiga koju sam nedavno pročitala je "Isus pere bjelje" talijanskog autora Brune Ballardinija. Oštra je i beskompromisna kritika katoličke Crkve, ne preporučujem praktičnim katolicima ni iskrenim vjernicima
    Ovu prvu knjigu ću sigurno pročitati, strašno volim španjolsko "ludilo".

    Ovo drugo, zašto ne preporučaš? Nije to knjiga o kršćanstvu ni o Isusu nego o marketingu i korporativnosti Katoličke crkve. Iako taj marketing stvarno postoji i neke kritike bez sumnje stoje, s moga gledišta ta je knjiga ipak banalna u dimenziji u kojoj pokušava svesti kršćanstvo, njegovo postojanje, trajanje, poruku i značenje na dobro smišljenu ideju i još bolji marketing koji je, prema autoru, počeo sa Svetim Pavlom i izvrsno funkcionira sve do danas. Još jedna od formula koje se dobro prodaju, a kakvih smo se već nagutali. Nije kršćanima baš sve išlo i ne ide "kao kroz putar" kako autor insinuira, a ono što je za njega "dobro smišljena ideja" za nas kršćane je istina i objava koja nas poziva da budemo dostojni toga. Koliko mi kao ljudi u tome uspijevamo druga je stvar, a isto tako i koliko u tome uspijeva čitava "korporacija" o kojoj govori. Tu svakako ima mjesta kritici, a mi "iznutra" to najbolje znamo. Ali isto tako i za ono bolje što kroz sve to možemo doseći.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo drugo, zašto ne preporučaš? Nije to knjiga o kršćanstvu ni o Isusu nego o marketingu i korporativnosti Katoličke crkve. Iako taj marketing stvarno postoji i neke kritike bez sumnje stoje, s moga gledišta ta je knjiga ipak banalna u dimenziji u kojoj pokušava svesti kršćanstvo, njegovo postojanje, trajanje, poruku i značenje na dobro smišljenu ideju i još bolji marketing koji je, prema autoru, počeo sa Svetim Pavlom i izvrsno funkcionira sve do danas. Još jedna od formula koje se dobro prodaju, a kakvih smo se već nagutali. Nije kršćanima baš sve išlo i ne ide "kao kroz putar" kako autor insinuira, a ono što je za njega "dobro smišljena ideja" za nas kršćane je istina i objava koja nas poziva da budemo dostojni toga. Koliko mi kao ljudi u tome uspijevamo druga je stvar, a isto tako i koliko u tome uspijeva čitava "korporacija" o kojoj govori. Tu svakako ima mjesta kritici, a mi "iznutra" to najbolje znamo. Ali isto tako i za ono bolje što kroz sve to možemo doseći.
    Ne preporučujem da ne bi bilo povrijeđenih
    Iako tvoj komentar stoji, knjiga definitivno nije savršena, čak i meni (zakletom ateistu) su neke stvari bile pretjerane. Ali, u cjelini, knjiga mi se svidjela i dodatno me podržala u nekim prijašnjim stavovima.

  33. #83
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne preporučujem da ne bi bilo povrijeđenih
    Kužim te, iako mislim da se nitko ne bi trebao ni smio vrijeđati na pristojno izrečeno drugačije mišljenje. Ali, iz sličnog razloga ja ovdje nikada ne pišem o teološkoj literaturi koju čitam - ne mislim da bi to ikoga povrijedilo, ali ne želim da se shvati kao marketing.

  34. #84
    Michifu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    69

    Početno

    Bliži nam se dohrana, pa uglavnom takvu literaturu. Jadranka Boban Pejić: "Za bebe i djecu", Jsminka Komnenović:"Od prvog obroka do školske užine", itd.

    A mami za dušu, ljetos zadnji dio Millenium trilogije, a upravo Ulazak u svijet interijera (nije baš nešto, moram priznati)...

  35. #85
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    "The Egyptologist" od Arthura Phillipsa - dosadno, pretenciozno, surfa na valu krimi romana sa povijesnom tematikom (arheolog, pismo, oporuka, veliko otkrice u Egiptu, itd.) ali, IMHO, vrlo neuspjesno. Palac dolje.

    Jos uvijek citamo Harryja Pottera ("The Order of the Phoenix"), a nakon toga nas ceka nastavak ("The Half-Blood Prince") i Kate Lauren, "Fallen".
    Posljednje uređivanje od Elly : 23.10.2010. at 19:21

  36. #86
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

  37. #87
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Nedavno sam pročitala "Die Vermessung der Welt" ("Mjerenje svijeta") Daniela Kehlmanna. O toj se knjizi ovdje već dosta pisalo i bilo je različitih mišljenja. Meni se jako svidjela - Kehlmann zaista krasno piše (ne znam, doduše, koliko je to moguće iščitati u prijevodu), osebujna je humora i stilski vrlo izbrušen. Tema je odlična (načini na koje su dva vrhunska uma, Humboldt i Gauss, pristupali svojoj opsesiji, mjerenju svijeta oko sebe), svakako preporučam.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa Vidi poruku
    Događa li se to još nekome da mu bude žao što je knjiga pročitana?
    O, da.
    Imam nekoliko takvih knjiga i stalno im se vraćam.

  39. #89
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    O, da.
    Imam nekoliko takvih knjiga i stalno im se vraćam.
    Potpis, potpis...

  40. #90
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa Vidi poruku
    Događa li se to još nekome da mu bude žao što je knjiga pročitana?
    I meni. Ponekad živim s likovima naročito u lijepim pričama. Maeve Binchy mi je jedan od autora u čijim knjigama volim biti.

  41. #91
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno čitam "Matildin posljednji valcer", Tamara McKinley. Imam još nekih 50-ak stranica do kraja i, iako je kraj predvidiv, nekako mi je teško završiti tu knjigu jer ću izaći iz tog svijeta u koji su me uvukli.
    Događa li se to još nekome da mu bude žao što je knjiga pročitana?
    Daa. Obožavam knjige koje su dovoljno snažne da me tako uvuku u svoj unutarnji svijet da mi bude previše žao buđenja (kraja knjige). Zato sam uvijek u potrazi za stvarno jako dobrim knjigama.Iščitavam ovaj topic i mislim da ću se dokopati nekolicine jako dobrih.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    71

    Početno

    William Trevor: Priča o Lucy Gault, pročitala ovog ljeta, predivna knjiga, ali i zastrašujuće tužna. za one s dobrim živcima...
    sad čitam Svete tajne sestrinstva Ya-ya, i svesrdno preporučujeme

  43. #93

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    742

    Početno

    Upravo čitam " Nevjernicu" a u pripravi je "Koliba" mada je ve ćdugo čeka jer i nekako nisam raspoložena sad za nju!!

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Upravo pročitala Baretićevog "Osmog povjerenika", nije baš remek-djelo, ali je knjiga zgodna, dopadljiva, duhovita. U svakom slučaju bolja od autorovog kasnijeg romana "Hotel Grand".

  45. #95
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Tog Osmog povjerenika u mojim knjižnicama nikad nema! Znam da je dosta hvaljen pa sam ga par puta tražila i uvijek je posuđen.
    Čitala sam ljetos "Pričaj mi o njoj" od Baretića - tak tak.

    Ja sam zadnje pročitala Ammanitija "Blato" i nije me se baš dojmilo, a prije toga zanimljiv viktorijanski "krimić" Sarah Waters "Varalice"

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Tog Osmog povjerenika u mojim knjižnicama nikad nema! Znam da je dosta hvaljen pa sam ga par puta tražila i uvijek je posuđen.
    Stvarno??? Zvuči mi nevjerojatno jer je u "našoj" knjižnici (Tin Ujević) stalno na polici, već mi je par puta bio u rukama, ali nikako da ga uzmem doma.
    Ajde da bar nečeg ima, jer inače nisu već mjesecima dobili nijedan novi naslov

  47. #97
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ja skoro niš na kraju ne posudim u "svojoj knjižnici", okolo hodočastim nakon što rezerviram knjigu.

  48. #98
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj coccinella prvotno napisa Vidi poruku
    Događa li se to još nekome da mu bude žao što je knjiga pročitana?
    Da, naravno, pa to je ono najbolje. To su knjige kojima se vraćamo.

    Pročitala sam Priče iz ljetnikovca Slavice Stojan. Poetski i starinski, s puno osobnog doživljaja. Najviše mi se sviđa jezik.

  49. #99
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo pročitala Baretićevog "Osmog povjerenika", nije baš remek-djelo, ali je knjiga zgodna, dopadljiva, duhovita. U svakom slučaju bolja od autorovog kasnijeg romana "Hotel Grand".
    Meni je Osmi povjerenik bio divan(mozda sam se uziviti u taj otocki zivot koji opisuje), a ostale dvije njegove knjige su mi samo ok.

    Ja sam pokusala Put u Jeruzalem ali mi nikako nije islo pa sam odustala,sad vidim ovo sto je Zdenka pisala,mozda opet pokusam drugom zgodom s obzirom da sam je kupila za 20 kn.

    Procitala Hi-Fi od Hornby-ja, zabavno i lagano
    Sad sam uzela Prehranu po krvnim grupama,nadam se da nece biti preradikalna po mene

    A od ovih knjiga u kojima zalim sto su procitane, Sjaj tisine mi je bila takva,bas za gust

  50. #100
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Mene se Prehrana po krvnim grupama nije naročito dojmila niti mi je nešto posebno radikalna. Pročitah je ljetos skupa sa Mirjanom Krizmanić Tkanje života. I to mi je bilo sve već viđeno.
    Posljednje uređivanje od spring : 31.10.2010. at 14:46

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •