Stranica 3 od 105 PrviPrvi 123451353103 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #101
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    ja čitam "Čelične konstrukcije u građevinarstvu" , zanima li koga štagod na tu temu?

  2. #102
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa Vidi poruku
    ja čitam "Čelične konstrukcije u građevinarstvu" , zanima li koga štagod na tu temu?
    Ja sam mislila da ti čitaš Vogue

  3. #103
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Stieg Larsson: "Muškarci koji mrze žene" odlična!! Pročitala sam ga u tri dana .
    Za drugi dio trilogije sam na listi u Čk knjižnici 78, na redu,tako da sam poslala mužića da mi knjigu kupi. Ne mogu ja čekati tako dugo.

    Jel netko čitao "Djevojka koja se igrala vatrom" ?
    Pročitala sam sve tri, i jaako mi je žao što nema četvrte .
    Prva knjiga mi je najbolja, nju sam "progutala" al sam uživala i u druga dva nastavka.

  4. #104
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa Vidi poruku
    Lee Child - Jedan Hitac... krimić. Čitljivo...
    Planiram na kiosku kupiti Nebo može čekati.. zvuči kao zabavna knjiga...
    Baš sam je i ja gledala kupiti, jesi li je pročitala možda već?

  5. #105
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Osmi povjerenik mi je bila divna razbibriga. Ne preporučuje se čitati u tramvaju zbog naglih napadaja smijanja.
    Hotel Grand mi je također odličan, jako mi se svidjela struktura romana.

    A ima i jedan dio koji me se dojmio, ne mogu citirati jer nemam knjigu kod sebe, o karmičkoj predodređenosti na čekanje svih nas u ovim prostorima - uvijek čekamo da prođe "ovo", kad prođe "ovo" sve će biti bolje. I tako stoljećima.

  6. #106
    Vala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Citam vec goginu dana knjige Wilbura Smitha. Englez je rođen u Africi. Piše divne knjige o Africi s puno opisa divljine i životinja. Ima par ciklusa romana gdje određenu obitelj prati u generacijama.
    Sada čitam zadnje romane o Egiptu i pomalo sam tužna jer nema više...

  7. #107
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa Vidi poruku
    ja čitam "Čelične konstrukcije u građevinarstvu" , zanima li koga štagod na tu temu?
    Mora da je dobro za čitanje prije spavanja. Nema noćnih mora ( ili baš suprotno).

    Upravo sam pročitala Michal Viewegh: Roman za muškarce, i naravno opet me Viewegh oduševio. Toplo preporučam, i smijeh i tuga i ljubav i seks i priča, sve je tu.

  8. #108
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja završila sa Kuća noći- Lovljena
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=134130

  9. #109

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Upravo sam pročitala roman Benoita Duteurtrea "Djevojčica i cigareta".
    Vrlo dobra knjiga na temu morala i sustava vrijednosti u zapadnjačkom društvu. Slično romanu Lene Andersson "Patkograd", gdje je tema bila opsjednutost debljinom, u ovom romanu u fokusu je pušenje, ali ne samo pušenje, već i mnogo toga drugog (odnos prema djeci - pri čemu je pedocentrizam doveden do apsurda, ali i terorizam i "reality show"). Izvrstan poticaj za razmišljanje o društvenim vrijednostima i odnosima.

  10. #110
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    ja završila sa Kuća noći- Lovljena
    http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...t=22&id=134130
    I kakve su? To je fantasy-horor o vampirima? Ti si pročitala svih 5?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    32

    Početno

    Nevjernica - Ayan Hirsi Ali, jako dobra knjiga....knjiga o njezinom životu, o odrastanju žene u islamu, odnosu islama prema ženi....ratu u Somaliji...

  12. #112
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj buhtlić prvotno napisa Vidi poruku
    Nevjernica - Ayan Hirsi Ali, jako dobra knjiga....knjiga o njezinom životu, o odrastanju žene u islamu, odnosu islama prema ženi....ratu u Somaliji...
    Ovo mi je na popisu.

  13. #113
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Ja citam Sreca ispod duge od Fannie Flagg. Naslov je sladunjav ali knjiga mi se za sada svida,autorica je napisala Pohane zelene rajcice

  14. #114
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Sa E, "Harry Potter and the Half-Blood Prince".

    Sama, Daphne du Maurier: "My Cousin Rachel".

  15. #115
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Nieffenegger: Zena vremenskog putnika
    za vrijeme citanja mi je bila tak-tak, nista posebno (mozda zato sto mi je dugo trajalo dok sam ju dogotovila), tek kad sam ju procitala do kraja - rekla bih da je zaista dobra. Zanimljiva tema covjeka koji putuje kroz vrijeme, tu i tamo zakomplicira kad glavni junak srece sam sebe u djetinjstvu, ili u dobi od par mjeseci ranije od svoje stvarne dobi, pa njih dvojica komuniciraju i poznaju se
    tuzna mi je na kraju, ali nekako topla
    da, vrijedno procitati
    ali ne zelim pogledati film

    L. Bauer: Kratko kronika porodice Weber
    kronika povijesti jedne obitelji, njemačkog porijekla, koja živi u Hrvatskoj, u Gradecu (gdje je to? nisam sigurna da nije izmišljeno mjesto), pratimo ih kroz dvjestotinjak godina, kroz povijesna previranja, promjene vlasti, ratove... volim taj povijesni štih. Lijepo se čita, nije dosadna, vuče te dalje, dalje...

    Kathy Reichs: Kosti kao dokaz
    prvi put ju citam, iako volim pogledati Kosti na TV-u
    zakljucujem da dr. Brennan iz serije i dr. Brennan iz romana Kathy Reichs dijele samo ime i zanimanje. Neloše. Ali ima puno boljih krimica.
    Radnju kao da je posudila iz Krvavog posla M. Connellyja.

    Ayaan Hirsi Ali: Nevjernica
    divim se toj zeni


    sad citam spijunski triler Moskovska pravila (s kioska za 19,90), cist je ok

  16. #116

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    L. Bauer: Kratko kronika porodice Weber
    kronika povijesti jedne obitelji, njemačkog porijekla, koja živi u Hrvatskoj, u Gradecu (gdje je to? nisam sigurna da nije izmišljeno mjesto), pratimo ih kroz dvjestotinjak godina, kroz povijesna previranja, promjene vlasti, ratove... volim taj povijesni štih. Lijepo se čita, nije dosadna, vuče te dalje, dalje...
    Gradec je izmišljeno mjesto, to je Bauerov specijalitet. Inače, Kratka kronika porodice Weber jedna mi je od boljih njegovih knjiga (za razliku od Zapisa i vremena Nikice Slavića koja mi je bila ubibože dosadna). Sad je izašao nov njegov roman, valjda ću ga uspjeti nabaviti u knjižnici u dogledno vrijeme.

  17. #117
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I ja volim Bauerovu Kroniku i uopće taj žanr obiteljskih kronika.
    Posljednje uređivanje od Zdenka2 : 02.11.2010. at 11:07

  18. #118
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    zanimljiva mi je i prica o tom romanu, koji je, kad je izasao, prosao skoro nezapazeno
    a onda je gotovo cijela naklada bila unistena u ratnom vihoru Sarajeva

    neki dan u Profilu sam vidjela njegovu novu knjigu, isto nesto sa Nijemcima na ovim prostorima, cini mi se zanimljivo...

  19. #119
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    pozdrav super mi je ova tema, našla sam odlične preporuke!

    Nedavno sam pročitala roman Khaleda Hosseinia "Tisuće žarkih sunaca" i bio mi je dosta dobar. Vjerujem da su mnoge od vas pročitale njegov"Gonič zmajeva" pa me zanima preporučujete li.

    Tisuće žarkih sunaca prati razdoblje kojih četrdesetak godina, odvija se u Kabulu i u centru radnje su sudbine dviju žena. Roman je pisan zanimljivo i vješto, nije pretenciozan iako mi je sam rasplet pomalo naivan, ali ne umanjuje doživljaj.

  20. #120
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    I drugi Hoseinijev roman je sjajan.
    Meni je bio malo teze svarljiv....

  21. #121
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Charlaine Harris-Mrtvi do mraka-
    Stephanie Meyer-Sumrak,Mladi mjesec,Pomrčina,Praskozorje-
    Ovo sve za tjedan i po. Imam podočnjake kao rakun.
    Vampiro-ovisnik.

  22. #122
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    I drugi Hoseinijev roman je sjajan.
    Meni je bio malo teze svarljiv....
    da tamo su jako zapetljani ljudski odnosi i osjecaj odgovornosti za obitelj.
    spring kad si vec u zivotu vampira procitaj i Anitu Blake,
    moje citanje se s vremenom jako smanjilo, ali od ljetos lagano napredujem na bolje.
    iz gusta sam obnovila Miles Vorkosigana, lako stivo za ljeto.

  23. #123
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Spajalice čitaš mi misli. Upravo kod kuće imam od Laurell K. Hamilton -Poljubac sjena-i -Cjelov sumraka- u pripremi za čitanje.
    A u planu mi je i Vodoriga.

  24. #124
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Sunshine Shoot prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerujem da su mnoge od vas pročitale njegov"Gonič zmajeva" pa me zanima preporučujete li.
    apsolutno.

  25. #125
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ljubiteljice vampirskih tema, jeste citale Interview s vampirom, Ann Rice?
    klasik i lektira

  26. #126
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ljubiteljice vampirskih tema, jeste citale Interview s vampirom, Ann Rice?
    klasik i lektira
    Naravno. Interview mi je najbolja njena knjiga. I film je odličan.
    Čitala sam još Pandoru i Vampir Armand.
    Posljednje uređivanje od spring : 02.11.2010. at 15:39

  27. #127
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Pitanjce,da li je Anita Blake prevedena na hrvatski?

  28. #128
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam je citala davno i na engleskom.

  29. #129
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Malo sam proguglala pa vidim da Algoritam uskoro misli objaviti prijevode.

  30. #130
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    A ja sam danas pročitala "Kule u zraku" i time dovršila čitanje trilogije "Millennium". Sve u svemu, osim dosadnjikavog početka druge knjige, bile su mi dobre. Larsson je stvarno odličan pripovijedač i uspijeva mu uvući čitatelja u situacije koje opisuje.

    Međutim, ne mogu ne primijetiti da su u prijevodu napravljene pogreške koje bi mi redovno odvukle pažnju od sadržaja - od toga da je imenica "bol" pisana u muškom rodu, umjesto u ženskome, preko zareza koji djeluju kao da ih je neko dijete pikanjem po tastaturi naknadno unijelo u tekst do nakaradnih primjera nepoznavanja hrvatske terminologije (jedan od njih je kad je Slavoluk pobjede preimenovan u Trijumfalnu kapiju, spustila mi se roleta kad sam to pročitala). Nemam ništa protiv knjiga na srpskom jeziku, ali ako u ruci imam prijevod na hrvatski jezik, očekujem upravo hrvatski, a ne mješavinu hrvatskog i još nekog (svejedno kojeg) jezika. Na kraju svake knjige trilogije vrlo je samodopadno objavljen životopis prevoditeljice, a u impresumu vidim da je barem formalno postojala i lektorica, pa mi se postojanje takvih grešaka čini nedopustivim. Ne znam čini li me to sitničavom čitateljicom (i nemam ništa protiv ako čini ), no takve pogreške zaista me smetaju.
    Posljednje uređivanje od Sanja : 02.11.2010. at 22:06

  31. #131
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sanja točno tako i mene, i nisi sitničava. Već sam to jednom pitala na ovoj temi i dosta se forumašica javilo s mišljenjem poput tvoga.

  32. #132
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Julijana Matanović:
    'Zašto sam vam lagala' - lagano i pitko
    'Bilješka o piscu' - malo manje lagano, tjera na razmišljanje, pročitala u jednom dahu

    A za redovitu dozu smijeha i zaborava redovito pratim Bilježnicu Robija K. (blog na t.portalu)

  33. #133
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Sanja, i mene ovakve stvari jako smetaju. Tim više što se bavim prevođenjem (ne književnosti, doduše) i ne razumijem kako takve stvari uopće mogu ići u tisak.

    On topic, nedavno sam pročitala Ispričat ću ti priču. U toj knjizi sam našla dosta odgovora koje sam tražila.

    Sad me čeka Elijahova stolica (Igor Štiks).

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa Vidi poruku
    AMeđutim, ne mogu ne primijetiti da su u prijevodu napravljene pogreške koje bi mi redovno odvukle pažnju od sadržaja - od toga da je imenica "bol" pisana u muškom rodu, umjesto u ženskome, preko zareza koji djeluju kao da ih je neko dijete pikanjem po tastaturi naknadno unijelo u tekst do nakaradnih primjera nepoznavanja hrvatske terminologije (jedan od njih je kad je Slavoluk pobjede preimenovan u Trijumfalnu kapiju, spustila mi se roleta kad sam to pročitala). Nemam ništa protiv knjiga na srpskom jeziku, ali ako u ruci imam prijevod na hrvatski jezik, očekujem upravo hrvatski, a ne mješavinu hrvatskog i još nekog (svejedno kojeg) jezika. Na kraju svake knjige trilogije vrlo je samodopadno objavljen životopis prevoditeljice, a u impresumu vidim da je barem formalno postojala i lektorica, pa mi se postojanje takvih grešaka čini nedopustivim. Ne znam čini li me to sitničavom čitateljicom (i nemam ništa protiv ako čini ), no takve pogreške zaista me smetaju.
    I meni zapinju za oko takvi "detalji", a primijetila sam da su Frakturina izdanja karakteristična po često površnim i gramatički zbrljanim prijevodima. To mi je ujedno i jedina zamjerka na njihovu inače bogatu izdavačku djelatnost.

  35. #135
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    U mnogim su izdavačkim kućama lektori honorarci, najčešće neprovjerenog znanja i mizerno plaćeni (što dakako nije opravdanje za loše obavljen posao). Kako je sve danas komercijalizirano i osrednje, takvi su i prijevodi i lekture, bitno je da se knjiga što prije nađe na policama i da se prodaje naslov ili ime dok je u trendu, a iz iskustva znam da nešto ne može biti dobro lektorirano ako je pročitano samo jednom - tu se potkradu svakakve pogreške.

    Što se boli i bola tiče, bol je muškoga roda kada je tjelesna (fizička), a ženskoga kada je duševna (psihička).

  36. #136
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Barbara Coloroso -Disciplina sa srcem
    Trenutačno me zanima takvo štivo, knjiga je fenomenalna, otvara oči!
    Topla preporuka

  37. #137
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa Vidi poruku
    Što se boli i bola tiče, bol je muškoga roda kada je tjelesna (fizička), a ženskoga kada je duševna (psihička).
    Zanimljivo!

  38. #138
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Sanja, mene ovo o čemu pričaš smeta do te mjere da ostavljam takve knjige. Ne želim se gnjaviti čitanjem takvih tekstova. Mnoge izdavačke kuće, ne samo Fraktura, otvorile su vrata kojekakvim priučenim prevoditeljima čiji je glavni problem nepoznavanje hrvatskog jezika. Meni najviše smeta doslovno prevođenje sa stranih jezika, što uključuje i sintaksu, kao i nepoznavanje hrvatske frazeologije.

  39. #139
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo!
    Da, i meni je to zanimljiv podatak, jer su nas na faksu učili sasvim drugačije. No, to nije jedina greška u knjizi, ima ih još podosta.

    Inače, povremeno sudjelujem u nakladništvu što kao autorica, što kao prevoditeljica, što kao urednica i znam otprilike kako sve to izgleda, od loše plaćenih suradnika do potrebe da knjiga bude objavljena na brzinu, ali neke pogreške zaista smatram neprihvatljivima, pogotovo ako pripadaju, lingvistički rečeno, znanju o svijetu (koje bi svaka iole obrazovana osoba trebala posjedovati). Drugim riječima, mnogo mi je lakše tolerirati tipfeler koji se potkrao u brzini, nego činjenicu da nekoliko osoba (prevoditeljica, lektorica i urednik) ne znaju kako se na hrvatskom kaže Arc de Triomphe).

  40. #140
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Zdenka, pisale smo istodobno, pa samo da dodam da se posve slažem s tobom.

    (I diže mi se kosa na glavi od doslovnih prijevoda stranih fraza, pa tako odjednom u Hrvatskoj imamo žene koje "izgledaju kao milijun dolara" i slične nebuloze.)

  41. #141
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    zato ja preferiram citati na engleskom (posebno ako to i jest jezik originala)

    na temu, upravo zavrsila The Time Traveler's Wife - ok knjiga, slazem se s emily
    sad citam Hinslop i Otok - moram ga vratiti, drzim ga od ljeta
    cekaju me poslastice koje cuvam kad budem mogla citati vise od tri stranice u komadu - treci dio Larssona, S. King i Under the Dome
    pa Harris i Staljinov andjeo, pa M. Haddon i The Curious Incident of the Dog in the Night-Time

    radujem se zimskim vecerima kad potrpam djecu na spavanje


  42. #142
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    pa Harris i Staljinov andjeo
    Meni je na listi zelja (inace volim Harrisa, odlicni su mu "Pompeji" i trilogija o Ciceronu :klanj: ), pa te molim da javis dojmove kad procitas.

  43. #143
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Sunshine Shoot prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav super mi je ova tema, našla sam odlične preporuke!

    Nedavno sam pročitala roman Khaleda Hosseinia "Tisuće žarkih sunaca" i bio mi je dosta dobar. Vjerujem da su mnoge od vas pročitale njegov"Gonič zmajeva" pa me zanima preporučujete li.

    Tisuće žarkih sunaca prati razdoblje kojih četrdesetak godina, odvija se u Kabulu i u centru radnje su sudbine dviju žena. Roman je pisan zanimljivo i vješto, nije pretenciozan iako mi je sam rasplet pomalo naivan, ali ne umanjuje doživljaj.
    meni su obje knjige super, a preporučujem ti i Kuću imama od Kadera Abdolaha - iranska povijest kroz kuću u kojoj su se rađale generacije imama sve do revolucije... fantastično štivo (doduše ja imam bosanski prijevod)!!!!!!!


  44. #144
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Hossseini ima sad i treci roman

  45. #145
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    super, hvala na preporukama ksena28 i ivananeda.. Potražit ću u knjižnici..

    Sada sam pročitala razvikani Otok Victorije Hislop i trenutno čitan njezin Povratak..

    Otok mi je dobar, pripovijedanje teče glatko i zanimljivo je, pogotovo ako volite Grčku. Jedan lagani roman za jesenje dane. Povratak sam tek započela (nekih stotinjak stranica) i razočarana sam jednakim pripovjedačkim postupkom - retrospekcijom koja teče na baš isti način kao u Otoku. Osim toga, iako je flamenco i strast prema španjolskoj glazbi i plesu, uopće kulturi, dobro prikazana, malo mi je taj prvi dio romana dosadan, predug, previše razvučen (hehe, poput tri-četiri spojena uvoda u onim jeftinim ljubavnim romanima koji izlaze u tjednicima). Tako da zasad nisam zadovoljna, ali glavni dio romana je tek preda mnom...

  46. #146
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Hislopičin način pisanja mi očajno ide na živce i mislim da više ništa njeno neću uzeti.

    Ali! Ona tako temeljito istraži i obradi temu, pa ako nije lagala onda stvarno mogu reći da sam zahvaljujući samo tim njenim romanima

    dobila malo bolji uvid u građanski rat u Španjolskoj i lepru (od toga kakva je to bolest, mogućnostim izlječenja onda, životu leproznih i njihovih obitelji ... ma sve).

  47. #147
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    čitam "paulu" isabel allende.
    http://www.dzepna.com/allende_paula.htm

    sviđa mi se njen stil pisanja, pa preporučam i kuću duhova i kći sreće

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Gradec je izmišljeno mjesto, to je Bauerov specijalitet. Inače, Kratka kronika porodice Weber jedna mi je od boljih njegovih knjiga (za razliku od Zapisa i vremena Nikice Slavića koja mi je bila ubibože dosadna). Sad je izašao nov njegov roman, valjda ću ga uspjeti nabaviti u knjižnici u dogledno vrijeme.
    Nabavila i najnovijeg Bauera Roman se zove "Zavičaj, zaborav", tema je opet standardna Bauerova - Nijemci u Hrvatskoj, ali ovaj, za razliku od ostalih, ima jaču individualnu notu. Priča je na momente strašno tužna, a na momente malo naporna (poglavlja su kratka, ali pisana vrlo dugim rečenicama, s mnogo zareza, čak su i dijalozi uklopljeni u te dugačke rečenice, ovakve otprilike , i ponekad je teško kad se poželiš vratiti na neko ranije pročitano mjesto). Ipak, sviđa mi se roman, samo u jednom danu sam progutala preko pola. Vrlo je čitljiv (usprkos rečenicama) i precizno pisan, dosad nisam naišla ni na jedan suvišan detalj. Preporučujem!
    (inače, u romanu se pojavljuje i Vlado Weber iz "Kratke kronike", a i mjesto radnje je - bar u početku - opet famozni Gradec )

  49. #149
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    čitam "paulu" isabel allende.
    http://www.dzepna.com/allende_paula.htm

    sviđa mi se njen stil pisanja, pa preporučam i kuću duhova i kći sreće
    i meni isto, paulu sam citala dok sam bila trudna :/ par puta sam je zeljela ostaviti jer mi je tematika tesko padala ali nekako te uvuce u svoj svijet i tesko ju je ostaviti sa strane.
    sadcekam da prevedu "ines" - nekako sam se zazeljela citati na maternjem ali ako se oduzi onda cu morati posegnuti za engleskim izdanjem.
    Veceras pocinjem G. Brooks "Ljudi knjige"

  50. #150
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ja sam ovo ljeto pročitala Rat i mir! Tolstoj je zakon
    Da vas pitam:vodite li dnevnik čitanja? Razmišljam o tome da ga ponovno počnem voditi jer s vremenom zaboravim što sam čitala Što sve pišete u njega? Ja sam zapisivala ime, prezime autora, zatim datum kad sam pročitala djelo, je li mi se svidjelo i ponekad neke zanimljive citate. Zanimljivo je nakon godinu dana vođenja dnevnika pobrojati naslove i iznenaditi se koliko smo malo/puno knjiga pročitali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •