Stranica 80 od 105 PrviPrvi ... 3070787980818290 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,951 do 4,000 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #3951
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Završila. Sada čitam Jean ili miris smrti Nevenke Nekić. Knjiga je kratka. Brzo ću to.

  2. #3952
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam ga vrtjela medju rukama i nisam uzela.
    Dusa me boli sto nisam uzela Mani, ali bit ce je u knjiznicama!
    Ja jesam, ja jesam

  3. #3953
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Jorge Bucay-pročitala jednu, sad uzimam još dvije

  4. #3954
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    To je ono zašto ja obožavam Cres i Lošinj
    Civilizirani, a divlji
    Ja bila naprezentaciji te knjige ali me se nije dojmila preveč

  5. #3955
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Pročitala Nakon potresa, odlično.
    I prvu priču iz Javnih tajni, sinoć na Scribdu, i to je dobro.

  6. #3956
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Glazba s plaže, prvih 300 strana u par navrata sam se pitala hoću li izdržati do kraja, onda je postala super zanimljiva da bi me tamo negdje oko 650. strane jedna scena a posebno jedna rečenica iznervirala i pokvarila mi dojam
    Nova finska gramatika , odlična ali sumorna

  7. #3957
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Svimbalo prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala Nakon potresa, odlično.
    I prvu priču iz Javnih tajni, sinoć na Scribdu, i to je dobro.
    To je ona sa vlakom?

  8. #3958

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pročitala "Doru Bruder" prošlogodišnjeg nobelovca Patricka Modiana. Za razliku od "Malog dragulja" koji me se nije naročito dojmio, ovaj roman me oduševio, iako nije ništa veseliji, zapravo, atmosfera je još tjeskobnija i mračnija nego u "Dragulju".
    Ali izvrsno je uspio dočarati atmosferu ratnog Pariza na temelju samo nekoliko bilješki, pisama, pokoje fotografije i najviše šetajući pojedinim kvartovima. Osobito me se dojmila paralela s Victorom Hugoom, jer sam se i sama sjetila njegovih opisa uličica istog kvarta.
    Tko je čitao "Francusku suitu", može i s tim romanom povući određene paralele.
    Roman je kratak, brzo ga se pročita. Preporučujem!

  9. #3959
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Za razliku od "Malog dragulja" koji me se nije naročito dojmio...
    Ni meni Mali dragulj ne spada u književne dragulje…iako je na jednom dijelu bio triger okidač za prekinuto žalovanje za davno izgubljenom, bliskom osobom pa je kod mene imao terapeutski učinak.

  10. #3960
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala "Doru Bruder" prošlogodišnjeg nobelovca Patricka Modiana. Za razliku od "Malog dragulja" koji me se nije naročito dojmio, ovaj roman me oduševio, iako nije ništa veseliji, zapravo, atmosfera je još tjeskobnija i mračnija nego u "Dragulju".
    Ali izvrsno je uspio dočarati atmosferu ratnog Pariza na temelju samo nekoliko bilješki, pisama, pokoje fotografije i najviše šetajući pojedinim kvartovima. Osobito me se dojmila paralela s Victorom Hugoom, jer sam se i sama sjetila njegovih opisa uličica istog kvarta.
    Tko je čitao "Francusku suitu", može i s tim romanom povući određene paralele.
    Roman je kratak, brzo ga se pročita. Preporučujem!
    Ovo mi zvuci sjajno, volim romane s ovom tematikom i nakon Francuske suite sam bas trazila nesto slicno. Hvala na preporuci! Ima u knjiznicama?

  11. #3961
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    To je ona sa vlakom?
    Ne, ona s dopisivanjem knjižičarke i vojnika na frontu.
    Ova s vlakom je iz Dragog života.

  12. #3962

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo mi zvuci sjajno, volim romane s ovom tematikom i nakon Francuske suite sam bas trazila nesto slicno. Hvala na preporuci! Ima u knjiznicama?
    Ne znam, ovaj put sam si priuštila vlastitu knjigu na Interliberu Mislim da u knjižnice nije još došla, to je skroz nova knjiga, štampana prije par tjedana. Ali bit će uskoro, vjerujem.
    Jučer sam bila u knjižnici i već nakon 10 min pronašla ne tri, nego šest knjiga za posudbu! Morala sam raditi selekciju, što mi se zaista dugo nije dogodilo. Očito je blagodat novih izdanja štampanih pred Interliber dodirnula i Knjižnice grada Zagreba

  13. #3963
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    tanja, imaš li kojeg člana obitelji nezainteresiranog za knjige da ga upišeš u knjižnicu pa da ti bude joker za ovakve situacije?

    Ja sam uvijek tati otimala iskaznicu kad bih našla 6 dobrih knjiga.

  14. #3964
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, imaš li kojeg člana obitelji nezainteresiranog za knjige da ga upišeš u knjižnicu pa da ti bude joker za ovakve situacije?

    Ja sam uvijek tati otimala iskaznicu kad bih našla 6 dobrih knjiga.
    Ovo je razlog zašto nas četvoro imamo tri iskaznice.

    Ont. trenutno čitam Maeve Binchi: Pod crvenom bukvom (izdanje nije novo, ali mi se dopada - ne znam kako mi je to promaknulo, čitala sam druge njene knjige)

  15. #3965

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    tanja, imaš li kojeg člana obitelji nezainteresiranog za knjige da ga upišeš u knjižnicu pa da ti bude joker za ovakve situacije?
    Zapravo imam - nisam se uopće toga sjetila.
    Ali ionako ne bih stigla pročitati 6 knjiga u 3 tjedna, takav manijak ipak nisam Knjige od kojih sam odustala mislim da ću bez problema naći na policama i za koji tjedan, čini mi se da nisu jako tražene.

  16. #3966
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Cijeli vikend sam kao u transu čitala 2666. Naravno, još nisam došla do kraja jer stvarno dugo nisam imala priliku čitati knjigu od preko 1000 stranica (ako izuzmemo Pjesmu o ledu i vatri, koju sam kasno otkrila pa je čitala jednu za drugom, isto bez pauze kao drogirana), ali iz stranice u stranicu mi raste pred očima. Stvarno maestralno djelo... Četvrti dio romana bi se komotno mogao zvati "Muškarci koji mrze žene", a sad neću dalje spoilati, javim se još kad dođem do kraja.

  17. #3967
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Procitala sam Pisma Posejdonu, C. Nootebooma. To je zbirka biljeski i mini prica, a neke su prava mala blaga komprimiranih emocija.
    Takodjer i Knjigu o groblju, S. Tale, koja mi se nije toliko svidjela, iako ne mogu reci da nije zanimljiva.
    knjigu potpisuje glavni lik - prostodusni sakupljac staroga papira ciji je intelekt na razini devetogodisnjeg djeteta i koji na svoj infantilni nacin govori o mnogim neuralgicnim tockama povijesti srednjeeuropskih naroda.

  18. #3968
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Procitala sam Jonathan Strange & Mr. Norell po cetvrti put. To mi je rekord.

  19. #3969
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cijeli vikend sam kao u transu čitala 2666. Naravno, još nisam došla do kraja jer stvarno dugo nisam imala priliku čitati knjigu od preko 1000 stranica (ako izuzmemo Pjesmu o ledu i vatri, koju sam kasno otkrila pa je čitala jednu za drugom, isto bez pauze kao drogirana), ali iz stranice u stranicu mi raste pred očima. Stvarno maestralno djelo... Četvrti dio romana bi se komotno mogao zvati "Muškarci koji mrze žene", a sad neću dalje spoilati, javim se još kad dođem do kraja.
    Malo sam škicnula na netu, ne privlači me baš prvi dio, ovaj četvrti da…pa kad završiš, napiši koju rečenicu, a do tada uživaj!
    Posljednje uređivanje od Optimist : 23.11.2015. at 16:56

  20. #3970
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Konacno dobila srednji spol, bas me zanima

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  21. #3971
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Pala mi je šaka Cesta (Cormac McCarthy) - ovo: http://www.mvinfo.hr/clanak/cormac-mccarthy-cesta

    Ne mogu se oteti dojmu, ali ta knjiga me pretjerano podsjeća na jednu drugu, koju sam čitala u ranim devedesetim - Octavia Butler: Parable of the Sower

    Razumijem da ljudi u sličnom okruženju mogu dobiti slične ideje, ali ovo je na granici da ne bude samo obrada iste teme. Ne bih htjela griješiti dušu, ali baš mi nije sjelo.

  22. #3972
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jel citao netko Istina i druge lazi, Sacha Arango?

    dobila sam narudzbu za kupiti kao rodjendanski poklon za 13godisnjakinju koja voli krimice i trilere
    ...
    pa ne znam da li da kupim ili ne?

  23. #3973
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nisam čitala ali sam čula da je dobra, na listi mi je!

  24. #3974
    ivananeda avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    PARACIN,srbija
    Postovi
    292

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    jel citao netko Istina i druge lazi, Sacha Arango?

    dobila sam narudzbu za kupiti kao rodjendanski poklon za 13godisnjakinju koja voli krimice i trilere
    ...
    pa ne znam da li da kupim ili ne?
    Nikako nije za 13godisnakinju.

  25. #3975
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj ivananeda prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako nije za 13godisnakinju.
    zasto?

  26. #3976
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Pročitala sam Cestu od Cormac McCartyhja, vrlo napeto i tužno, opisano tako da sam stvarno mogla zamisliti takav film, dobra mi je bila, uz ogradu da su meni OK apokaliptične teme:

    http://www.mvinfo.hr/knjiga/5000/cesta

  27. #3977
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam Cestu od Cormac McCartyhja, vrlo napeto i tužno, opisano tako da sam stvarno mogla zamisliti takav film, dobra mi je bila, uz ogradu da su meni OK apokaliptične teme:

    http://www.mvinfo.hr/knjiga/5000/cesta

    I meni je Cesta bila dobra.
    Premda "teška" do bola.

  28. #3978
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

  29. #3979
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mrzim samu sebe jer ne mogu citati ovakve knjige; jos uvijek nisam skupila hrabrosti da procitam Sofijin izbor, npr. Mogu citati distopije i teske knjige opcenito, ali zazirem od onih u kojima djeca pate. I nisam mirna s time, mislim da puno propustam.

  30. #3980
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    laumi potpuno razumijem, i sama sam takva.
    meni već bed i u kino ići, svaki put kod takvih filmova izlazim natečena od suza

  31. #3981
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je Cesta bila dobra.
    Premda "teška" do bola.
    NIsam rekla da nije dobra. Rekla sam da nije originalna, to me zasmetalo. Iako ne mogu tvrditi da je plagijat. Vjerujem da različiti ljudi i te kako mogu zamisliti svijet u budućnosti na sličan način ako danas gledaju iste stvari oko sebe.

    Btw. ja sam svojevremeno bila obožavatelj distopija. Ni danas mi nisu mrske i drago mi je kad vidim da ih i moj stariji sin voli. Klasika mi je William Gibson (npr. Virtual Light).

  32. #3982
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Sori, Peterlin, po svom "dobrom" običaju nisam skužila da si knjigu linkala samo par postova poviše moga.

    Na brzaka sam pogledala na Wikipediji o knjizi koju si čitala, i tako, bez da sam je čitala, uspoređujući fabule, ne bih rekla da su same fabule iste.

    Vezano za nedavno izmaštane filmske i književne apokalipse (film“ Children of Men“ – ljudi postaju neplodni, a obespravljeni i izbjeglice prodiru u gradove, a dio njih traži skupine ljudi s kojima će graditi novi svijet, pa onda film kojemu sam zaboravila naziv, možda „The Plague“, gdje ljetine propadaju, a obitelj se zatvara u kuću i čeka da to prođe, pa knjiga „Djevojka na navijanje“ – svjetske žitarice se nekako razbolijevaju i ljudi gladuju, energije je sve manje), meni se čini da su brojne slične - postapokaliptični svijet se u njima vraća u neku netehnološku prošlost, zemlja je spaljena i neplodna, ostaci ljudske zajednice se međusobno bore i pokušavaju naći neku svoju enklavu.
    Dakle, za razliku od nekih eventualno tehnoloških budućih svjetova, čini mi se da u zadnjih par godina nema puno više robota koji preuzimaju primat nad ljudima i nema visokotehnološkog svijeta, svijet je spaljen, poharan, a ljudi se vraćaju borbama jedni protiv drugih u borbi za resurse. Dok je Stephen Hawking, kao jednu od glavnih prijetnji čovječanstvu, rekao da ljudi trebaju najviše strahovati od umjetne inteligencije i tu jako dobro paziti što rade.
    Jedini film koji povezuje nekako to vraćanje čovjeka u „predtehnološko stanje“ i supertehnologiju, ali izlaz vidi ne u nekakom „sustainable“ životu na zemlji, je Interstellar, svidio mi se zbog toga kad glavni lik kaže nešto u stilu „nismo mi (samo) ratari“ i pionirski kreće u potragu za „Zemljom2“.

    Tako da… nekako, puno je nedavnih apokalipsi slično.

    Ne znam je li itko gledao film „Snowpiercer“ (i je li pak to temeljeno na nekoj knjizi), taj je (meni) baš originalan i lud.

  33. #3983
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Nisu fabule iste. Sličniji su detalji. No, nema veze... Rekla sam što sam mislila. Da nas netko pita kako zamišljamo svijet za 50 godina, vjerojatno bi se u iskazima također našlo puno poveznica.

    Za ljubitelje distopija - moram pohvaliti svog sina koji je obožavatelj Lois Lowry (The Giver, odnosno cijela serija) jer da nije on to našao, mene bi te knjige uredno mimoišle. To je baš za teen generaciju, ali ne škodi ni starijima. Već sam pisala o tome na temi što čitaju djeca, ali evo opet:

    https://en.wikipedia.org/wiki/The_Giver
    https://en.wikipedia.org/wiki/Gathering_Blue
    https://en.wikipedia.org/wiki/Messenger_(novel)
    https://en.wikipedia.org/wiki/Son_(novel)

    Pročitala sam to zato da sa sinom mogu razgovarati o tome, ali stvarno mi nije krivo. Iako je to literatura za mlade, dopalo mi se.

  34. #3984
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Moj sin je pročitao Davač, meni je na popisu.

    Nisam imala pojma da ima nastavke. Hvala, Peterlin! Šteta šta nisu prevedeni.

    Kad vidim kojih zanimljivih knjiga za mlade ima da u nas nisu prevedeni, dođe mi da krenem ja to prevoditi. Samo ne znam tko će mi objaviti.

    Mislim prvenstveno na nastavke knjiga koje već jesu prevedene, kao što je Davač, Percy Jackson, Nabor u vremenu... A nije prevedena ni trilogija Ursule Le Guin Wizard of Eathsea, koja je vrlo cijenjena.

  35. #3985
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Moj sin je pročitao Davač, meni je na popisu.

    Nisam imala pojma da ima nastavke. Hvala, Peterlin! Šteta šta nisu prevedeni.

    Kad vidim kojih zanimljivih knjiga za mlade ima da u nas nisu prevedeni, dođe mi da krenem ja to prevoditi. Samo ne znam tko će mi objaviti.

    Mislim prvenstveno na nastavke knjiga koje već jesu prevedene, kao što je Davač, Percy Jackson, Nabor u vremenu... A nije prevedena ni trilogija Ursule Le Guin Wizard of Eathsea, koja je vrlo cijenjena.
    Ja sam otkrila da je The Giver serija jer mi se činilo da završetak prve knjige "ište nastavak" i bome mi je ista ideja pala na pamet - trebalo bi to prevesti.

    I hvala na podsjećanju na Ursulu Le Guin (klasika: The Blood Child mi prva pada na pamet, viš viš, to bih mogla pokazati djeci - nisu više premali). Baš smo razgovarali doma o Schroedingeru pa mi je i ta njena priča pala na pamet, ali to je bilo prevedeno - čitala davno u nekom starom Siriusu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.11.2015. at 10:28

  36. #3986

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A nije prevedena ni trilogija Ursule Le Guin Wizard of Eathsea, koja je vrlo cijenjena.
    I ta trilogija ima nastavak . Tehanu je četvrta knjiga, napisana oko 20 god. kasnije, ali je i malo drugačija (surovija i realističnija) od prethodne tri iako se nadovezuje na njih. Ja je imam u el. verziji, uz još neke Ursuline knjige, jedino što je prevod srpski...Ako nekog ipak zanima, stoji moja ponuda .
    (moguće da imam i celu trilogiju u el. verziji, moram proveriti, malo sam zaturila taj CD, obično čitam papirnu verziju )

  37. #3987
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Anne O'Brien: The Forbidden Queen, o Catherine Valois - nelose, citala sam komentare da je bolje od romana Philippe Gregory - IMHO, nije.

  38. #3988
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    MM mi je kupio Delikatnost od Davida Foenkinsa nakon što je čuo hvalospjeve na radiju. Pročitala sam jučer u jednom danu - meni zbilja bezvezan romančić; ne sviđa mi se stil pisanja, prepun fraza i općih mjesta, glavni ženski lik zbilja plošan (lijepa i graciozna, to je otprilike to)...+ još brdo nekih fusnota koje bi valjda trebale biti vickaste, a ja si mislim samo ? i puno nekakvih kulturnih referenci koje mi uopće ne izgledaju nužno, baš onako strše. Stvarno ne znam na koju foru je ovaj roman pokupio brdo nagrada.

  39. #3989
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,089

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    I ta trilogija ima nastavak . Tehanu je četvrta knjiga, napisana oko 20 god. kasnije, ali je i malo drugačija (surovija i realističnija) od prethodne tri iako se nadovezuje na njih. Ja je imam u el. verziji, uz još neke Ursuline knjige, jedino što je prevod srpski...Ako nekog ipak zanima, stoji moja ponuda .
    (moguće da imam i celu trilogiju u el. verziji, moram proveriti, malo sam zaturila taj CD, obično čitam papirnu verziju )
    Pulinka, hvala na ponudi, ali, kako sam i gore napisala, sad sam se napenalila knjige originalno pisane na engleskom čitati na engleskom. Još mi je na umu i The Left Hand of Darkness, o njoj sam dobro čula.

  40. #3990

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Pročitala roman E.M.Forstera "Maurice". Izašao je hr prijevod nedavno.
    Što da kažem - i inače volim Forstera i rado ga čitam, ali ovaj roman me dodatno fascinirao otvorenošću i iskrenošću, i činjenicom da je napisan još 1913., a objavljen tek nakon autorove smrti 1971. I da bi ga trebalo preporučiti kao obaveznu lektiru svima onima koji su glasali "za" na onom sramotnom referendumu.

  41. #3991

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    8

    Početno

    Jel netko pročitao Kuća abecede Jussi Adler-Olsen?Upravo krećem,čini mi se zanimljiva,al volim čuti i mišljenja drugih...

  42. #3992
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Marta, za preporuku stripa Neznalice. Apsolutno mi je sve savršeno u tom stripu - priča, humor, crtež. I baš nekako dobro djeluje na raspoloženje. Posudila sam Lulu oslobođena od istog autora (E.Davodeau). Je li netko čitao, je li isto tako dobar (da se ne razočaram)?
    Posljednje uređivanje od Kanga : 28.11.2015. at 18:29

  43. #3993
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Neces se razocarati. Postoji i strip Fotograf, na koje se referiraju Neznalice.

  44. #3994
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ja sam procitala Roman F Daniela Kehlmanna. Na momente je jako duhovit da sam se naglas smijala. No sveokupan dojam mi je osrednji, nisam bas jako odusevljena. Brzo se cita i nekako mislim da ce meni biti jedan od onih koje brzo zaboravljam.

    Sad citam Bijesne ovce njemacke autorice Katje Lange Müller. Na momente me podsjeca na Zeruyu Shalev. Ne znam jos dal stil ili sveukupan dojam o glavnoj protagonistici.
    Tema je ovisnost. I ljubav.
    Izvrsno pisan, meni na momente mucan.
    I link...
    http://www.mvinfo.hr/knjiga/9118/bijesne-ovce
    Posljednje uređivanje od Anci : 28.11.2015. at 20:16

  45. #3995
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji i strip Fotograf, na koje se referiraju Neznalice.
    A, to je onaj za kojeg se Richard konačno bio zakačio (nakon onih psihodeličnih "lektira" u koje se nije uspijevao uživiti)
    Posljednje uređivanje od Kanga : 28.11.2015. at 20:17

  46. #3996
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kanga, evo ti jedna ovlas iz glave slozena lista:
    Trgovina
    Paulov ljetni posao
    Svagdanja borba
    Povratak zemlji
    Perzepolis
    A ako zelis i one fantasticne lektire, onda:
    Watchmen
    Metabaruni
    Presveto srce
    Prije inkala
    Inkal
    Poslije Inkala
    Tehnoočevi
    ...
    Samo reci sta ti se svidja.
    Ima jedna genijalna manga, Vrh bogova, u 5-6 nastavaka, itd...

  47. #3997

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Pulinka, hvala na ponudi, ali, kako sam i gore napisala, sad sam se napenalila knjige originalno pisane na engleskom čitati na engleskom. Još mi je na umu i The Left Hand of Darkness, o njoj sam dobro čula.
    O, da, The Left Hand of Darkness obično ne ostavlja ljude ravnodušnim - ili im se jako sviđa, ili im je totalno odbojna. Ja sam u prvoj grupi .

  48. #3998
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Zgotovila 2666. Jergović je dao jako dobru recenziju tog romana, i sve u svemu i meni se sviđa i drago mi je da sam ga pročitala, ali vidim i jako puno propusta i slabih dijelova. Očito je da se Bolanu jako žurilo završiti ga jer je doslovno umirao dok ga je pisao. Ima nekih totalno nepotrebnih likova i priča, dok je izostala dublja karakterizacija nekih važnih likova. S druge strane, jako je važno što je ukazao na nikad razjašnjena ubojstva žena u jednom meksičkom gradu, ja recimo za to nisam nikad čula, a skroz mi je neprihvatljivo da to ostano tako zakopano i zataškano. Kroz ovo djelo bar će se malo dići prašina.

  49. #3999
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Ja sam se okrenula publicistici:

    James Howard Kunstler: Trajna uzbuna
    http://www.svijet-knjige.com/proizvo.../TRAJNA-UZBUNA

  50. #4000
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam neki dan kupila Plamen gladi iz ove serije: http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/erik-axl-sund/

    Trebalo mi je za kraćenje vremena u čekaonici pa sam doslovce pograbila prvo što mi je u kvartovskom dućanu palo pod ruku, bez ikakvog razmišljanja.

    Dakle - nešto tako jezivo već dugo nisam čitala.... Dobar je krimić, svaka čast. Moram pročitati i preostale dvije. Tko voli horor - nek pročita, ALI to nije za senzibilne osobe jer unutra ima toliko zločina, višegeneracijskog obiteljskog nasilja, spolnog zlostavljanja djece, psiholoških poremećaja... uffff....

    Dobro mi je došlo da se podsjetim za što sve u svom životu trebam biti zahvalna.
    ja sad samo derem po krimićima, drugo ne ide u glavu
    pročitala sam prvi dio ove trilogije, "soba zla"
    nije loš, teška tema, zanimljiv
    ovaj drugi dio "plamen gladi" mi je od početka nekako loše sjeo
    idem gledati, drugi je prevoditelj, sve je prevedeno u prezentu, mislim da ću radi toga odustati od knjige
    nekako prevedeno kao da čitam novinski članak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •