Stranica 56 od 105 PrviPrvi ... 646545556575866 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,751 do 2,800 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #2751

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Pa da, nešto nalik na skupni blog. Zamišljeno je da članovi sudjeluju pisanjem vlastitih analiza, i komentarima tuđih analiza. Povremeno se pojavljuju teme, pa onda zainteresirani pišu priloge na tu temu (npr. zadnjih dana su aktualne teme o e-čitačima, o self-help literaturi, bila je i tema o slikovnicama, pa o različitim tipovima književnosti). Ima i mjesta za pisanje vlastitih literarnih radova, proze i poezije.
    E sad, sistem Vingd-a ni ja ne razumijem do kraja relativno sam friško ondje i najviše me zanima pisanje vlastitih analiza, jer tako imam priliku i motivaciju napisati nešto što će drugi i pročitati. Ostale sadržaje zasad pasivno pratim.

    Ako si zainteresirana, slobodno se uključi i kreni s pisanjem

  2. #2752
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    tanja hvala ti!

    nemam bas puno slobodnog vremena, pa nisam razmatrala objavljivanje, ali citat cu svakako.

    kad smo kod toga koji su vam izvori preporuka za novo stivo?

    Jurana je spomenula novine, tako sam i ja nekada birala knjige, prema preporukama, prikazima ili kritikama iz dnevnog tiska i casopisa. jos davnije, birala bi knjige po edicijama s korica izdanja koja su mi se svidjela.

    danas se gotovo u potpunosti oslanjam na online preporuke i servise. medju ostalima, korisni su mi Moderna vremena i Goodreads za preporuke, ali prije nego knjigu uzmem gotovo uvijek provjeravam misljenja na forumima. ipak, najvise volim preporuke prijatelja.

    naravno, cesto u knjiznici lutam policama i pustam knjigama da nadju mene.

  3. #2753
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku
    naravno, cesto u knjiznici lutam policama i pustam knjigama da nadju mene.
    Ovo i ja volim
    ali jako su mi dragocjene i preporuke s ovog topica.

  4. #2754

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa Vidi poruku

    kad smo kod toga koji su vam izvori preporuka za novo stivo?
    www.mvinfo.hr - ovdje nalazim uglavnom obavijesti o novim knjigama, pa odmah iz opisa procijenim vrijedi li pažnje ili mogu preskočiti.

    Pratim književne kritike Jagne Pogačnik u Jutarnjem listu, ili eventualno ako se nešto objavi na t-portalu (na žalost, rijetko).

    Njuškam po web-stranicama izdavača - zaključila sam da mi je ime izdavača popriličan indikator kvalitete. Iako čitam različita izdanja, primijetila sam da su naslovi nekih izdavača za stepenicu kvalitetnija i bolja djela od nekih drugih. Zasad su mi favoriti Fraktura, OceanMore i Edicije Božičević, te Libricon za planinarsko-putopisnu literaturu.

  5. #2755
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    I ja pratim na slican nacin kao tanja i anamar: mvinfo, tportal, ponekad neki strani portal ako naletim na novu knjigu autora koji mi se svidja.
    Cesto pogledam i stranice frakture i oceanmorea i uvijek nadjem nesto sto mi se svidja.
    Znam i proci po knjiznici, ali rijetko tako nadjem nesto sto mi se svidi. Volim i goodreads. I ovu temu, naravno

  6. #2756
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Zapravo ne tražim preporuke jer uvijek imam zaostataka sa starih popisa, ali preporuke nađu mene, npr. na ovoj temi.
    Ili u knjižnici gdje su noviteti i preporuka knjižničara.

    A za neke pisce koje volim čitati, a znam da redovito izdaju, pogledam u knjižničnom katalogu ima li šta novo, npr. Pavličić ili Tribuson.

    Moja mama prima katalog Svijeta knjige i njega uvijek prolistam - kao za knjige, i za kataloge volim da su papirnati, a dostupni su mi i tiskani kazalozi mnogih nakladnika.

  7. #2757
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    malo sam preletjela imaginarij ovaj vikend. ne znam jel stranica drugačija s "pravog" računala, ja sam čitala s mobitela.
    ima nekoliko tekstova o ebook čitačima. koje svi zovu jednim imenom kindle

    evo, mogu i ovdje napisati kad već nisam tamo
    ja sam si kupila jedan takav čitač, ne kindle :D i meni je to odlična stvar! nisam je kupila kao zamjenu za obične, mirisne knjige već kao nekakav dodatak koji dobro dođe u nekim prilikama.
    odličan je za transport jer je lagan i stane mi u malu torbu. mogu čitati nove knjige koje ne mogu uvijek naći u zagrebu. primjerice nekih meni dragih pisaca (ako vam nije problem čitati na stranom jeziku).
    ne može zamijeniti policu s, ne znam... tatinim knjigama ali nisam ga zbog toga ni kupovala! ne pokazujem ga gostima u stilu: joj, gle, imam dostojevkskog! :D
    ekran na čitačima ne umara. lagan je. za strane knjige se može vrlo lako koristiti rječnik (malo duže držiš prst na ekranu i evo prijevoda).
    knjige u fizičkom obliku i dalje kupujem. barem koliko mi to mogućnosti dozvoljavaju.
    omiljenu knjigu neću imati samo na ebook čitaču, već je gledam i na polici.

    knjiga, ona prava, je po meni nezamjenjiva i uvjerena sam da je nikakav gadget neće nikad zamijeniti. ali ova stvarčica dobro dođe kao nadopuna u nekim slučajevima.

    eto, toliko od mene na ovu temu. to me inspiriralo ovo sunce dok sam jela pod pauzom. na suncu. s ebook readerom :D
    Posljednje uređivanje od Anci : 06.10.2014. at 14:15

  8. #2758

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Fino, Anci, sad se registriraj pa napiši istu stvar i tamo

    Na temu e-čitača, ja sam bila izrazito protiv te tehnike, dok mi proljetos MM nije otvorio oči prijedlogom da kupi e-čitač - mojoj mami. Kojoj vid rapidno slabi bez mogućnosti za poboljšanje, a tisak u knjigama je takav kakav jest. Na e-čitaču može podesiti veličinu fonta i tako si ipak olakšati proces čitanja. Jedina je mana nedostatak knjiga na hrvatskom, ali za početak smo se snašli.
    Ja sam još uvijek na papirnatim knjigama, naprosto nisam osjetila potrebu za elektronikom na tom polju.

  9. #2759
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Slazem se sa Anci. Moj e-citac (nije kindle ) je moja omiljena igracka. Bez njega ne idem ni na plazu niti u red u nekoj drzavnoj sluzbi. Neke knjige koje sam na njemu procitala sam poslije kupila u papirnatom obliku.
    Ovog ljeta mi je pao u more i prestao raditi. Pa sam ponovo isla studitari sve sto ima na trzistu i otkrila Kobo Aura H2O. Taj je vodootporan! yeeee!

  10. #2760
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Zavrsila Divergent trilogiju. Komentar: onak' :/

  11. #2761
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Zavrsila Divergent trilogiju. Komentar: onak' :/
    Uspjela si? Ja nikako ne mogu da krenem s drugim dijelom. Prvi sam procitala prije par mjeseci i bio je nelos, nesto sto se brzo cita i isto tako brzo zaboravi, ali drzi paznju; vec nekoliko puta pokusavala nastaviti i ne da mi se. Mozda sam ispala iz fola pa mi ne sjeda
    Posljednje uređivanje od Vjeverica77 : 09.10.2014. at 00:18

  12. #2762
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Uspjela sam, prva i druga su isle brzo, ali treca mi nije bas drzala paznju i bila mi je previse cmoljavosladunjava. :/

    Sad citam G.R.R. Martina, "The Knight of the Seven Kingdoms". Radnja se desava cca 90 godina prije "The Game of Thrones". Zasad drzi paznju jer je naravno apsolutno uskladjeno sa "A Song of Ice and Fire", a opet djeluje svjeze i zanimljivo.

  13. #2763
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ne znam jeste li zapazili vijest o novom dobitniku Nobelove nagrade za knjizevnost. Idem ja tako pogledati sto ima u knjiznici njegovo pa da procitam kad ono skoro sve posudjeno. Rokovi vracanja svima jednaki- 30. i 31.10. sto bi znacilo da su sve knjige posudjene jucer i danas
    Eto, pretekli me!

    Evo tu ima nesto o autoru: http://www.fraktura.hr/novosti/patri...izevnost-2014/

    A tu je link na kgz katalog http://katalog.kgz.hr/pagesResults/b...01051#lokacije
    Posljednje uređivanje od Anci : 10.10.2014. at 18:40

  14. #2764
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    na tv-u sam cula neki osvrt o dobitniku Nobela i njegovom radu. nakon toga uopce nemam zelju citati ga.

  15. #2765

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jeste li zapazili vijest o novom dobitniku Nobelove nagrade za knjizevnost. Idem ja tako pogledati sto ima u knjiznici njegovo pa da procitam kad ono skoro sve posudjeno. Rokovi vracanja svima jednaki- 30. i 31.10. sto bi znacilo da su sve knjige posudjene jucer i danas
    Eto, pretekli me!

    Evo tu ima nesto o autoru: http://www.fraktura.hr/novosti/patri...izevnost-2014/

    A tu je link na kgz katalog http://katalog.kgz.hr/pagesResults/b...01051#lokacije
    Pa to je bilo očekivano, ali zapravo je dobro - znači da ipak dosta ljudi prati što se dešava u književnosti i želi čitati autore nobelovce.
    Sad bi Fraktura mogla izdati novo izdanje navedene knjige i još poneki prijevod, dobro bi im došlo za Interliber, npr. (nakon što su u OceanMore "otkrili" i Hertu Muller i Alice Munro).

  16. #2766
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Slažem se, tanja. I meni je to super.
    I sama sam krenula napraviti isto

    A OT- upravo dovršavam jedan krimi roman: Lars Kepler, Hipnotizer.
    Nakon toga ću malo "naše": našla sam u knjižnici roman jednog našeg autora- Antonio Barišić, Srest ćemo se opet. Tu ima nešto o romanu: http://www.tportal.hr/kultura/knjize...vedesetih.html
    Čula sam da je jako dobar

  17. #2767
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Preporuke za Srest ćemo se opet- roman o ratom zahvaćenom Šibeniku, o prijateljstvu, odrastanju.
    Jako mi se svidio: i jako mi se sviđa što su oba glavna lika pozitivci, mladići zahvaćeni nečim što ih nimalo ne zanima, a moraju to živjeti. Njih zanimaju Prljavci, Štulić i cure, a život je devedesetih donio nešto drugo

  18. #2768
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Aj, mogla bih ga onda i ja pročitati, baš ga imam kući.

  19. #2769
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Ajde, probaj. Dijalozi su pisani u dijalektu, to mi se sviđa i nekako mi je vjerodostojno.Ja sam bila mlađa kad je počeo rat, a opet sam se prepoznala u nekim dijelovima- pola razreda se odselilo, otišli najbolji prijatelji. Baš je to teško.

  20. #2770
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Meni će to biti još bliže jer je moj grad, a Antonio je moj vršnjak.

  21. #2771
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ja se patim s Tugom Belgije, ne ide pa ne ide. Tema je jako zanimljiva, međutim stil mi ne leži. A znam da je to dobro štivo i želim pročitati pa sam si zadala ko lektiru, svaki dan toliko i toliko stranica.
    Inače su mi super knjige koje tanja.b preporučuje, al ova me ždere, ne znam jel ja čitam knjigu ili ona mene.

  22. #2772
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Laumi
    Tako se i ja znam s nekima patiti. Tuga Belgije je i meni na to-read listi.
    No, ako me sjećanje na vara, a tanja će me ispraviti, nekako mi zvoni kao da ni ona nije bila očarana tom knjigom. Ja sam je upamtila kao da je dobra, ali da je malo zamorna.

    evo, neka tanja najbolje sama kaže

    edit: evo tanje
    Posljednje uređivanje od Anci : 15.10.2014. at 09:19

  23. #2773

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se patim s Tugom Belgije, ne ide pa ne ide. Tema je jako zanimljiva, međutim stil mi ne leži. A znam da je to dobro štivo i želim pročitati pa sam si zadala ko lektiru, svaki dan toliko i toliko stranica.
    Inače su mi super knjige koje tanja.b preporučuje, al ova me ždere, ne znam jel ja čitam knjigu ili ona mene.
    Joj, Tuga Belgije je i mene žderala. Pročitala sam je ipak do kraja, i u cjelini je knjiga dobra, ali priznajem, ovako s odmakom, da ne predstavlja neki čitateljski užitak.
    Meni je prvenstveno bilo zanimljivo pročitati nešto s tog govornog područja. Nizozemske književnosti još ponešto kod nas i ima. Belgijske - gotovo ništa.

    Sad sam pak iskopala kraći roman Emmanuelle Pagano "Adolescenti trogloditi". Vrlo brzo se pokazalo da knjiga nije ono što sam mislila da jest sad razmišljam da li da je pošaljem kvragu, ili da je ipak pročitam do kraja, kratka je. I ima lijepe opise prirode, to se mora priznati. Ostalo...

  24. #2774
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Tako se i ja uvijek napalim kad se prevede nešto s portugalskom, a ne sjećam se da mi se i jedna knjiga koju sam čitala od portugalske književnosti svidjela.
    Isključujem poeziju - Pessou.

    Ajd', Samarago mi je bio dobar.

  25. #2775

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Ni Rui Zink nije loš. Kad je o Portugalcima riječ.

  26. #2776
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Samo pripovijetke ili i romani?

    Jer ja pripovijetke ne čitam.

  27. #2777
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Procitala G.R.R. Martina, "The Knight of the Seven Kingdoms" - kronoloski se cita prije "A Song of Ice and Fire", i navodno bi trebalo i tu biti nastavaka (barem 3 do 9 (ukupno 12), kaze GRRM. Zanimljiva je, prava navlakusa, ali kao i uvijek sa GRRM... ne zna se kad ce nastavci.

  28. #2778

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Samo pripovijetke ili i romani?

    Jer ja pripovijetke ne čitam.
    Ovo što sam linkala su pripovijetke, dobre su. Ima ih nekoliko koje su baš vrhunske.

    Roman "Turistička destinacija" sam počela čitati, ali nešto me omelo (ne sjećam se više što) pa sam knjigu vratila u knjižnicu. Taj me očito nije impresionirao (iako ne mogu tvrditi da je knjiga loša, jedva da je se i sjećam, samo mi u određenom trenutku nije bila prioritet).

  29. #2779
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    U knjižnici sam neki dan naišla na knjigu Tajnoviti život pčela. Sjetila sam se da sam prije dosta mjeseci uletila u pola tog filma i da me ponio svojom toplinom.

    Nisam ga uspjela pogledati od početka pa sam se sad oduševila da vidim knjigu.

    Zanimljivo mi je da mi film nije pokvario doživljaj knjige

    Preporučujem i jedno o drugo

    http://mojtv.hr/film/8365/tajni-zivot-pcela.aspx

  30. #2780
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Drago Hedl: Donjodravska obala

    http://www.jutarnji.hr/donjodravska-...gode-/1139503/

    Ugodno sam se iznenadila.

  31. #2781
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Film mi je bio super, a knjiga mi je na popisu za pročitati.

    Inače, ovog ljeta sam pročitala nekoliko dobrih knjiga:

    Nick Hornby, How to Be Good; About a Boy - tipično Hornbyjevski, životno, duhovito, zabavno, inteligentno
    Isabel Allende, Kći sreće; Portret u sepiji - Kći sreće mi je bolja od ove druge
    Amos Oz, Među svojima - zbirka priča o autorovom životu u kibucu; zanimljivo i toplo štivo, volim kako Oz s ljubavlju i simpatijom piše o svojim likovima
    Ian McEwan, Amsterdam - kao i uvijek, zanimljivo i intrigantno, no kraj mi je malo nategnut pa mi je to donekle pokvarilo dojam
    Margaret Atwood, Penelopiad (Odiseja s gledišta Odisejeve žene Penelope, zanimljiv prikaz života žena u ondašnjem društvu) ; The Handmaid's Tale (ovdje je već spominjana, o životu žena u distopijskom svijetu u budućnosti) - nisam do sada čitala Atwoodicu, jako mi se sviđa

  32. #2782
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš ti nama, tanja, staviti i link umjesto opisa pa ćemo i dalje čitati

    Ova moja priča počinje u jesen 2004. godine kad sam ležala i čuvala trudnoću i kad je Jutarnji imao prilog Bestseller o kulturi, a najviše o knjigama. Imali su u njemu par jako zgodnih priloga u kojem su razne ljude pitali koje su im knjige obilježile godinu pa sam ja tako složila sebi popis knjiga na A4 (printan, ofkors). :štreberica:
    Kako sam ubrzo rodila, shvatila sam da mi treba nešto lakše za čitanje, primjerenije mom tadašnjem nivou koncentracije.
    Na predtrudnički nivo se zapravo nikad nisam vratila , ali mi je dosadilo da znam da taj popis negdje postoji i duri se na mene.

    I tako ja krenuh posuđivati knjige po njemu, ili točnije, malo ih listati po knjižnici jer sam dobar dio odmah i vratila na policu, a nekima sam dala i debelu šansu pa odustala. Neki od tih naslova su i ovdje na temi.

    Evo preživjelih:
    Ernesto Sabato, Tunel.
    Jedan od trojice najboljih argentinskih pisaca, drugačiji od druga dva - Borgesa i Cortazara, sličan Dostojevskom, pisalo je na koricama. Ovu sam pročitala, Dostojevski baš i nije, drugu njegovu s popisa sam prekrižila.

    Čitala sam i Zlatka Crnkovića - Knjige mog života i Carske mrvice jer volim čitati o knjigama i što drugi čitaju (pa da mogu praviti još popisa koji će me kasnije progoniti ). Crnković mi se svidio.

    Onda sam naletjela na SF i ovo je preporuka za Peterlin, ako već nije čitala.
    Philip K. Dick, Filmske priče
    Inače ne volim čitati priče, ali ove su dosta uspjele, a i po njima su snimani poznati ZF filmovi. Zapravo me ta njegova distopija dosta obuzela pa sam pročitala još dvije njegove knjige, ali ih ne mogu preporučiti jer nisu na razini prve, a zadnja, nedavno izašla je tako loše prevedena i (ne)lektorirana da je na momente nečitljiva.

    Sad čitam Sotonske stihove jer sam se zaželjela Rushdieja, a još davno mi je netko na ovom topicu napisao da su Sotonski stihovi najsličnji Djeci ponoći koje sam obožavala.

    I tak...
    Jesam li nadoknadila?

    mislim da sam ti ja ovo rekla
    i što kažeš onda, jel ti knjiga ispunila očekivanja?

  33. #2783
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ti si mi preporučila Klauna Shalimara, deedee Sotonske stihove, sad sam provjerila.

    Ispunila je očekivanja, jednako lud Rushdie kao na počecima, sa svojom neobičnom erudicijom pokupljenom sa svih strana gdje se jednako divi grčkoj mitologiji i Rolling Stonesima, bujicom riječi i događanja, ali i s više optimizma i vjere u ljude nego u kasnijim djelima.

    Moram ti priznati da u prvih 30 stranica nisam mislila da ću izdržati, ali, kad me krenulo, s guštom sam slistila ostalih 660

    Ma osjećala sam se kao da sam se vratila kući, ili barem na neko poznato i drago mjesto
    Posljednje uređivanje od Jurana : 16.10.2014. at 14:43

  34. #2784
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, nabasala sam na jedan krimić koji me se baš dojmio jer je u njemu jako dobro prikazana europska stvarnost.

    Dječak u koferu: http://www.algoritam.hr/?m=1&p=proiz...=535&id=155757

  35. #2785
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pri kraju sam romana Ivice Đikića (nekadašnjeg urednika Ferala) Ponavljanje.
    Dijana putuje u malo mjesto do franjevaca s kojima radi na monografiji. Zapela je u snježnoj mećavi i ostaje prespavati kod dečkove obitelji koju ne zna. Isplivavaju obiteljske tajne, emocije pojedinaca, strahovi i ljubav. Preporuka. Dotiče, a opet ne izbacuje iz emotivnih tračnica. Preporuka. Mislim da ću se uloviti i drugih Đikićevih romana.

    Počela sam tek i Roman Sandale, Bekima Sejranovića. Sve sam njegove do sada pročitala - Nigdje, niotkuda i Ljepši kraj. Imaju mi nostalgičnu i šarmantnu nit, kao i Bekim uživo. Vjetropir, zaljubljiv, nježan, dječački, autoironičan, topal.

  36. #2786

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Kako se ukusi razlikuju - ja sam prekjučer završila Đikićevo "Ponavljanje". Nakon skroz razočaravajućeg romana "Sanjao sam slonove" dala sam mu i drugu šansu, ali ništa od toga uopće me nije fascinirao. Iako je tematika interesantna, imam dojam da je roman - sasvim s tehničke strane - sprčkao, umjesto da sve te načete teme i motive bolje razradi.
    Sreća da je knjiga tanka pa se brzo pročita. Iako, mislim da ne bi škodilo da je malko deblja pa da je više išao u dubinu.

  37. #2787
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Hm, pa nije me oduševila - rijetko me što oduševi, a nisam ni došla do kraja. Još stignem reći nešto o dojmu. Dubine nema doduše u pročitanom - tu se slažem s tobom, no ja sam ovih dana umorna i plitka pa mi paše.
    Posljednje uređivanje od palčica : 20.10.2014. at 22:15

  38. #2788
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja sam čitala samo Đikićev "Cirkus Columbia", to mi je bilo izvrsno...

  39. #2789
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Onda si moram skuhati kavu i završiti ga da vidim hoću li Cirkus čitati.

  40. #2790
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Pročitala Ulicu mračnih dućana ovogodišnjeg nobelovca P. Modiana. Uopće me nije oduševio Dapače, nisam se mogla skoncentrirati na fabulu nikako, iako nije nezanimljiva tema (amnezija), ali jednostavno me svojim stilom nije prikovao za knjigu, ma čak ni zainteresirao.
    Dat ću još šansu Malom dragulju, pa ćemo vidjeti.

  41. #2791
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Citiraj Anci prvotno napisa Vidi poruku
    Preporuke za Srest ćemo se opet- roman o ratom zahvaćenom Šibeniku, o prijateljstvu, odrastanju.
    Jako mi se svidio: i jako mi se sviđa što su oba glavna lika pozitivci, mladići zahvaćeni nečim što ih nimalo ne zanima, a moraju to živjeti. Njih zanimaju Prljavci, Štulić i cure, a život je devedesetih donio nešto drugo
    Pročitala.
    Najprije moram reći da mi je bilo zbog činjenice da roman nitko nije lektorirao. Iako su dijalozi u narječju i žargonu, ipak se tu mogao ubaciti koji zarez, ako ništa, radi boljeg razumijevanja.
    Uvodni dio me je jako ponio jer prepoznajem dosta toga autobiografskog, a i mjesta koja opisuje su i moja mjesta. Dobro da još neki lik kreiran po meni nije prošetao stranicama romana, jer autor i ja smo iz istog kvarta
    A potpuno sam sigurna da je jedan lik inspiriran mojim susjedom

    Ali, i da se ne radi o Šibeniku, početni dio je lijep.

    Malo mi je tanak zaplet, rekla bih - sapuničast, ali mi je daljnji tijek radnje opet uvjerljiv.

    I na kraju sam bila skroz dirnuta.

    Više puta sam se uhvatila kako klimam potvrdno glavom dok sam čitala jer je autor primijetio neke pojave iz tog vremena koje su mi poznate, a sve u pripovijedanju, bez komentara ili neke sentencioznosti.

  42. #2792
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nakon trauma koje mi je ostavila Tuga Belgije (nisam ni uspjela pročitat do kraja, kasnila sam s vraćanjem u knjižnicu pa su me pisanim putem molili da je vratim ), tješim se s Bridget Jones: The Edge of Reason. Ne mogu vjerovati da mi već nije dopala ruku (prvi dio sam pročitala čim je izašao). Umirem od smijeha, naravno.

    Čekaju me Zadie Smith, On Beauty i Marian Keyes, Anybody Out There?

    Ali pročitat ću ja tu Tugu Belgije. Jednom. Ne dam se samo tako.

  43. #2793
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Meni je još najbolja treća Bridget - Mad About the Boy, kad se Bridget susreće s društvenim mrežama, konkretno Twitterom

  44. #2794
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Da, znam za taj treći dio, ali kako ću podnijeti da više nema Marka Darcyja?

  45. #2795
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Tako sam i ja mislila, ali mi je zapravo ta treća Bridget ispala najuvjerljivija jer nekako se teže odavat' piću i buljenju u TV kad se moraš pobrinuti za djecu
    Prije nisam suosjećala s njom kao u ovoj knjizi.



    A i prošlo je već pet godina od njegove smrti, moraš preboljeti, laumi!
    Posljednje uređivanje od Jurana : 23.10.2014. at 15:28

  46. #2796
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne može se Mark Darcy preboljeti, što je tebi

  47. #2797
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    O boze! Kad je umro darcy i od cega?

  48. #2798
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Od mine u Darfuru, 5 godina prije radnje 3. dijela.

  49. #2799
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ne mogu vjerovat!

  50. #2800
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno Što čitate 2.

    Imam jednu sjajnu knjigu za preporuciti: ksenija kusec, reci mi sve.
    To je zbirka kratkih prica. Price su o obicnim ljudima. U nekima prepoznas neke clanove obitelji, u nekima mozda i sebe.
    Price su izvrsne, prva prica u zbirci me sokirala i pomislila sam kako nisam tako nesto ocekivala.
    Na nekima sam se naglas smijala. Na jednoj rasplakala :laka_na_suze:
    Posljednje uređivanje od Anci : 25.10.2014. at 19:25

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •