Stranica 1 od 105 1231151101 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #1
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

  2. #2
    cinderella avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    329

    Početno

    Odjednom majka, Rowan Coleman

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    U vrijeme diluvijalnih kiša uspjela sam nabaviti najnoviji roman Nade Gašić "Voda, paučina", čiji okvir čini upravo poplava u Zagrebu 1964. godine, koja je tada poplavila veći dio Trešnjevke (gdje se i odvija radnja romana). Baš pravo vrijeme za čitanje ove knjige
    Roman je zbilja dobar, slojevit i interesantan, i iako je u osnovi krimić, krimi-priča nije u njegovom središtu, već malo pomaknuto. Ima tu i suvišnih slojeva i neuvjerljivih dijelova, ali zaista fascinantni opisi Trešnjevke - nekadašnje i današnje - ostavili su me bez teksta (tim više jer mi je sve to u susjedstvu).
    Za svaku preporuku!

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A ja čitam prvi roman Nade Gašić - Mirna ulica, drvored (tek sam počela)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    I taj je dobar (osim krivih datuma ), ali ovaj drugi je po mom mišljenju još bolji, pa ako ga uspiješ nabaviti, preporučujem i njega.

  6. #6
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    u subotnjim novinama je bilo o krimicima, i Nada Gasic je rekla par rijeci, kao domaca autorica krimica
    ona ih uopce i nikad ne cita

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam procitala zadnja 4 Connelyjeva romana koje imaju u knjiznici

    Gilbert: Jedi moli voli
    zgodno stivo, taman za godisnji, na kojem sa ga citala. Upravo vristi za ekranizacijom (nisam gledala film sa J. Roberts), duhovita, vjerodostojnosti joj daje cinjenica da se radi o nekoj vrsti autobiografije

    Štiks: Elijahova stolica
    konacno sam ju nasla u knjiznici, dobar roman, jedan od onih koje citas i nikako da odlozis, samo jos ovu stranicu, jos ovo poglavlje... Vec negdje sredinom romana se moze naslutiti rasplet.


    sad vec neko vrijeme zvacem Zenu vremenskog putnika, a kupila sam si i Nevjernicu, na kiosku za 19,90 jedva cekam procitati

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    u subotnjim novinama je bilo o krimicima, i Nada Gasic je rekla par rijeci, kao domaca autorica krimica
    ona ih uopce i nikad ne cita
    Čini mi se da je kao razlog navela nešto kao da su krimići knjige za jednokratno čitanje, tj. kad se otkrije tko je krivac gubi se smisao ponovnog čitanja knjige. E pa, roman Nade Gašić definitivno nije knjiga za jednokratno čitanje, knjiga je zaista jako jako zanimljiva i pametno napisana. Dakle, od mene svaka preporuka za hrvatsku Agathu Christie , a ja jedva čekam da dođem do Vode i paučine.

  9. #9
    Vjeverica77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    153

    Početno

    Pročitala Jedi,moli,voli. Preporučujem, odlična je
    Počela Zaposjedanje... Hm. Vidjećemo

  10. #10
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i ja upravo čitam Jedi. moli, voli!

  11. #11
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kupila sam si i Nevjernicu, na kiosku za 19,90 jedva cekam procitati

    Gdje? Na kojem kiosku?

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Tisak

  13. #13
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Tony Parsons Za moju dragu... meni on ne može dosadit

  14. #14
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje? Na kojem kiosku?
    Ja sam je danas uzela u Konzumu (velikom).

  15. #15
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    Tony Parsons Za moju dragu... meni on ne može dosadit
    I to imam, i čeka na red. Otkad je završio godišnji, ništa nisam uspjela pročitati

  16. #16
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Kupila sam Nevjernicu danas na kiosku, hvala cure.
    Tražim ju već neko vrijeme u Algoritmu, ali je nije bilo, sad ju na kraju kupim za 20 kuna.

  17. #17
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    Tony Parsons Za moju dragu... meni on ne može dosadit
    A ja čitam njegovu " Moja najdraža supruga", dobila od MM-a za godišnjicu

    sutra trčim na tisak, hvala

  18. #18
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Ko bi mi za te pare kupio Nevernicu? Ovde je duplo skuplja
    Oduševljeno pre par večeri završila Kradljivicu knjiga
    Počeh Klovn Šalimar (Salman Ruždi). Opet mi je dokazao zašto je najomiljeniji!

  19. #19
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Vjeverica77 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala Jedi,moli,voli.Preporučujem, odlična je
    Radi vasih preporuka sam si ju rezervirala, zelim ju procitati prije nego sto pogledam film (a vec mi je u kinu).

    Preko vikenda sam procitala Sara Gruen, "Water for Elephants". Prekrasno napisano, odlicno pokriven povijesni dio, zanimljivo, napeto do kraja, i u nedjelju navecer ju jednostavno nisam mogla ispustiti iz ruke dok ju nisam zavrsila - citala do pola cetiri ujutro. Pricekat cu da mi se slegnu dojmovi, a onda ju ponovo procitati.

    http://bestsellers.about.com/od/fict..._elephants.htm

    Danas sam zapocela "The Egyptologist" od Arthura Phillipsa, no jos mi je prerano za dojmove.
    http://www.arthurphillips.info/The-Egyptologist/

  20. #20
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    pročitala "Samo jedan pogled" H. Cobena http://knjiga.hr/04.asp?id=22026&param=S

    zanimljiv krimić, ali mi se čini da su mu sve knjige na istu foru!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    1,292

    Početno

    Pročitala Mostove okruga Madison... da je samo malo više patetična mislim da je nebi mogla čitati.. ovako je bila na samoj granici... za romantične duše savršena..
    Trenutno sa sobom nosim Djeveruše Jane Costello... kupila na kiosku jer mi se učinila laganom.. i zbilja je... pitko i plitko, ali prolazi...

  22. #22
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Nick Hornby: Hi-Fi. To mi je zadnja njegova knjiga. Već sam u komi zbog toga

  23. #23
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Evo par naslova knjiga koje su me dotakle:
    - Tihi zov Australije
    - Bijela Masajka
    - Sjećanja jedne gejše
    - Došla žena doktoru
    - Pustinjski cvijet

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj jadranka605 prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala Mostove okruga Madison... da je samo malo više patetična mislim da je nebi mogla čitati.. ovako je bila na samoj granici... za romantične duše savršena..
    Trenutno sa sobom nosim Djeveruše Jane Costello... kupila na kiosku jer mi se učinila laganom.. i zbilja je... pitko i plitko, ali prolazi...
    Meni je film bio taman,dirnuo me u dušu. Mislim da bi mi knjiga bila previše

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ares: Došla žena doktoru, kako ti se sviđa? Meni je pretužna. Mislim da ju nisam trebala pročitati.

    Snješka, kako ti se čini: Moja najdraža supruga? Upravo sam ju pročitala i ljuta sam na Billa. Mislim da muškarci ipak nisu takvi. Najviše mi se sviđala rečenica: "Zato što se ne ostavlja dijete zbog žene...,nitko nije tako dobar u krevetu".

    Nick Hornby je napisao novu knjigu: Juliet,Naked. Bit će ona začas prevedena.

    Zahvaljujući vama čitam N.Gašić : Mirna ulica, drvored, i dobra je, koliko mogu reći nakon 50 stranica.

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nick Hornby je napisao novu knjigu: Juliet,Naked. Bit će ona začas prevedena.
    Provjerila u mojoj knjiznici (talijanskoj), ima je - eto je na mojoj listi narudzbi, hvala na preporuci (volim Hornbyja!)

  27. #27
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Meni je super bila Carica Orhideja isto kupljena na kiosku

  28. #28
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ares: Došla žena doktoru, kako ti se sviđa? Meni je pretužna. Mislim da ju nisam trebala pročitati.
    .
    Tužna je da, plakala sam na kraju, nadala sam se da će ipak drugačije završiti, ali ipak mi je neki način drago da sam je pročitala.
    Posljednje uređivanje od Ares : 05.10.2010. at 21:53

  29. #29
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Thory prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je film bio taman,dirnuo me u dušu. Mislim da bi mi knjiga bila previše
    Meni je film odličan, a knjiga katastrofa! Baš sam pisala o njoj na prvom dijelu topica - rečenice su toliko nemušte, kao da je pisalo osnovnoškolsko dijete malo ograničenijeg vokabulara. Ne znam kakav je prijevod, no izričaj autora u izvorniku je i više nego loš.


    U posljednje vrijeme nemam previše vremena za čitanje. Nedavno sam pročitala "Russki Extrem: Wie ich lernte, Moskau zu lieben" (Ekstremno ruski: Kako sam naučio voljeti Moskvu), zbirku kolumni njemačkog novinara i publicista Borisa Reitschustera, dugogodišnjeg dopisnika iz Moskve raznih njemačkih časopisa.

    Iako su mu kolumne neujednačene kvalitete (neke su izuzetno pametne, oštroumne, zabavne i duhovite, neke osrednje, čitajući neke čudila sam se čemu se on to čudi, a neke su mi djelovale kao osobni obračun), ipak bih knjigu preporučila. Uza sve manje prigovore koji joj se mogu uputiti, britka je i zanimljiva.

  30. #30
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam Nevjernicu danas na kiosku, hvala cure.
    Tražim ju već neko vrijeme u Algoritmu, ali je nije bilo, sad ju na kraju kupim za 20 kuna.
    ajme kako to nisam skužila

    da li je to bilo među hit naslovima za rujan?

    jel ima još negdje za kupiti?

  31. #31
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Danas u Superkonzumu sniženje knjiga za 50%. Kupila sam - Pavao Pavličić: Žive igračke. Sve sam njegove knjige pročitala , a mnoge i kupila.
    Ova je u tvrdom uvezu 64,50. Puno mi je draže čitati knjige u tvrdom uvezu. Nekako mi izgledaju više kao prave.

    Ima dosta knjiga, i za velike i male. Ovo je u RI, ali vjerojatno ima svuda.

    A knjigu Nade Gašić sam pročitala gotovo u jednom dahu. Preporučujem.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam pročitala Otmjenost ježa, više je obećavala nego što mi se na kraju svidjela.

    Pročitala sam i Antikrista od Amelie Nothomb, što reći, Amelie Nothomb ima jako dobre ideje, ali ona da svake godine napiše jednu knjigu nije među njima.

    I još da zabilježimo da je svima nama dragi i omiljeni Mario Vargas Llosa ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku

    I još da zabilježimo da je svima nama dragi i omiljeni Mario Vargas Llosa ovogodišnji dobitnik Nobelove nagrade za književnost.
    Baš sam se tebe sjetila kad sam pročitala vijest danas
    Kako od njega nisam ništa čitala (ne idu mi baš latinoamerički i španjolski autori ), imaš li neku preporuku?

    (ne znam kakve su mu knjige, ali nadam se manje depresivne od djela prošlogodišnje nobelovke Herte Muller, od koje nisam nijedno djelo uspjela dočitati do kraja - ubila me u pojam )

  34. #34
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ares: Došla žena doktoru, kako ti se sviđa? Meni je pretužna. Mislim da ju nisam trebala pročitati.
    ja sam je ostavila na polovici, taman kad su mi došli neki loši loši nalazi

    btw, Nevjernica je FANTASTIČNA pročitala sam je u dahu prije godinu dana.

    jel se netko uhvatio Lolita u Teheranu? Meni je to toliko teško štivo da se godinama tjeram da je pročitam do kraja....

  35. #35
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Sada moram tražiti Nevjernicu...

    Trenutno čitam: Jon Krakauer U divljini

    A prije toga....
    Bernhard Schlink Žena kojoj sam čitao
    Don Miguel Ruiz Majstorstvo ljubavi


    malo šala...
    Mark Leyner... Zašto muškarci zaspu nakon seksa? i Zašto muškarci imaju bradavice.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Meni je prva od Llose bila Jarčevo slavlje - meni je bila odlična, lako se čita, iako je velika (ogromna knjiga), i ako te ne smeta postojanje milijun likova s onim imenima s tri sastavna dijela. Ili da započneš s "Vragolijama zločeste curice" (kraća je, nema milijun likova, prati odnos 2 ljudi kroz razdoblja, ova Jarčevo slavlje je dijelom i politika pa je teško zapamtit ako čitaš s vremenskim razmacima tko je ono bio Roberto Rodrigo de Ramirez, u odnosu na Roberta de ovoga de ono - primjer samo).

    Meni se svidjela i od A. Nothomb "Ni Evina, ni Adamova", doduše, ja se na nju "palim", sviđaju mi se ti njeni opisi pomaknutih odnosa i snažni ženski likovi. Jedini nedostatak kod nje mi je da ju progutam u dan vremena, pa mi malo traje.

    Dobra mi je bila i "Amy i Isabelle" od E. Strout, dobra priča, dobro opisano, fabularno zanimljivo, a nije ljubić (iako mi se čini po nekim aspektima blizu). I nije prekraka.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.10.2010. at 22:23

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Dodirko, kakva je knjiga "U divljini"? Gledala sam film, meni je film bio odličan.

  38. #38
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam se tebe sjetila kad sam pročitala vijest danas
    Kako od njega nisam ništa čitala (ne idu mi baš latinoamerički i španjolski autori ), imaš li neku preporuku?

    (ne znam kakve su mu knjige, ali nadam se manje depresivne od djela prošlogodišnje nobelovke Herte Muller, od koje nisam nijedno djelo uspjela dočitati do kraja - ubila me u pojam )
    tanja, Mario Vargas Llosa nije nimalo depresivan, nego je pomalo lascivan

    No, nisam ja njega baš puno čitala, a i ne znam koliko je toga prevedeno. Ja sam pročitala Don Rigobertove bilježnice i knjigu koja im po radnji prethodi a zove se Pohvala pomajci, a nedavno sam pročitala i Vragolije zločeste curice. Don Rigobertove bilježnice su svakako za preporuku (ako ti ne smeta lascivno štivo )

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Amelie Nothomb ima sjajno oko za odnose među ljudima i sjajne ideje, meni su neke njene knjige prava remek djela (Strah i trepet, Ljubavna sabotaža); međutim u većini njenih knjiga koje sam čitala te ideje su slabo i nabrzinu razrađene, polovica knjige djeluje prepričano a ne ispričano - eto, baš kao da se žuri napisati knjigu. Antikrista je opet takav primjer (iako ne tako drastičan kao npr. Robert je njeno ime), dobra ideja, jako dobro ulovljen odnos (ja se prepoznajem u mnogim knjigama A. Nothomb, pa tako i u ovoj), ali slabašan rasplet.

    (ali ovu knjigu ću dati mužu da je pročita, iz pedagoških razloga, kao literaturu o odgoju osjetljive kćeri)

  40. #40
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Dodirko, kakva je knjiga "U divljini"? Gledala sam film, meni je film bio odličan.
    Super! Sa još više detalja. Ja sam pogledala film prije 2 tjedna. Imam knjigu pa ako ti treba javi.

  41. #41
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Citiraj Dodirko prvotno napisa Vidi poruku
    Imam knjigu pa ako ti treba javi.
    Hvala! Za knjigu se predbilježavam - nije hitno, ali imaj me u vidu .

  42. #42
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,968

    Početno

    Tanja, ova Jarčevo slavlje jedina nije dio tog "lascivnog opusa" od LLose.. meni je bila najzabavnija, do na tu maltretažu s likovima, koja je problem ako knjigu čitaš tipa zapčneš u petak, malo nastaviš u utorak i sl. Svaki put pamtit koji je koji je meni bio challenge.

    A propos Nothomb, ja sam malo isto brza i površna, pa meni valjda odgovaraju te njene knjige, iako kužim ovo što piše Mima, ima tih malo slabije razrađenih. Meni je prva od nje bila ona di ona opisuje svoje zaposlenje u Japanu i odnos sa šeficom, to mi je bilo super, zove se "Strah i trepet".

    Meni leži i Murakami, dobra mi je ova kod nas nova "Kafka na obali", najjači mi je u opisima "interfejsinga" glavnog lika s prirodom (e, jesam se izrazila), ima tih nekih magičnih momenata, ali nije pretjerao kao u "Tvrdokuhanoj zemlji čudesa itd.", od njega mi je dobra i ona "Lov na divlju ovcu"... meni su, u stvari, drage one njegove koje imaju što više momenata kad glavni lik stavi ruksak na rame, ode iz Tokija u neke planine pa sad opisi toga, a toga ima u svakoj njegovoj.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 07.10.2010. at 22:53

  43. #43

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav, jel netko vidio na kioscima Jedi voli moli za 49kn? Kod nas nema...jel to sve već rasprodano ili uopće nije bilo po toj cijeni?

  44. #44
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Pročitala sam prvi dio Larssonove Millenium triologije "Muškarci koji mrze žene", mislim da netreba ništa pisati o tome, no eto da dodam ipak kako je meni fantastična.

    Dok u knjižnici čekam na red za Djevujku koja se igrala vatrom, čitam Čokoladu od Joanne Harris.
    Zabavna je, ima neobičnu notu, a kako volim neobično (fantasy knjige, pa i dječje varijante tipa HPotter...) i sve što je malo pomaknuto iz realnosti, paše mi knjiga i slatka je, baš kao i sam naslov

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    buhtlić u RI ima, u Brodokomercovim marketima, jučer sam vidjela. Da li se isplati čitati? Nekako mi sadržaj nije nešto, pa nisam kupila.

  46. #46
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj buhtlić prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, jel netko vidio na kioscima Jedi voli moli za 49kn? Kod nas nema...jel to sve već rasprodano ili uopće nije bilo po toj cijeni?
    Kupila sam danas na kiosku na lokalnom placu. I bilo ih jenekoliko komada pa pretpostavljam da ih ima.

  47. #47
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Citiraj iki prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitala sam prvi dio Larssonove Millenium triologije "Muškarci koji mrze žene", mislim da netreba ništa pisati o tome, no eto da dodam ipak kako je meni fantastična
    Evo je i u mojim rukama

    Tjednima sam čitala sve Cobenove krimiće, pa "Lunu" Roberta Naprte (zanimljiva, možda ipak više za teen generaciju ali meni je ok.)

    Jedva čekam da djeca odu ajati da se primim Larssona

  48. #48
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    Aaa "Muškarci koji mrze žene" i ja sam ju taman završila čitati!! ODLIČNA JE!!! Zapravo mislim da je jedna od najboljih koje sam čitala, jedva čekam da vidim kakav će biti film!

  49. #49
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Sofijin svijet je u novoj turi izdanja za 19,90

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni leži i Murakami, dobra mi je ova kod nas nova "Kafka na obali", najjači mi je u opisima "interfejsinga" glavnog lika s prirodom (e, jesam se izrazila), ima tih nekih magičnih momenata, ali nije pretjerao kao u "Tvrdokuhanoj zemlji čudesa itd.", od njega mi je dobra i ona "Lov na divlju ovcu"... meni su, u stvari, drage one njegove koje imaju što više momenata kad glavni lik stavi ruksak na rame, ode iz Tokija u neke planine pa sad opisi toga, a toga ima u svakoj njegovoj.
    Ufff, s Murakamijem imam raznolika iskustva... "Kafka na žalu" mi se svidio, zapravo, iznad očekivanja. Svojedobno sam čitala i njegovu zbirku priča "Nakon potresa", isto tako je bila jako dojmljiva.
    Ali onaj roman "Južno od granice, zapadno od sunca" me totalno razočarao, a nedavno sam počela čitati još jedan njegov roman (mislim da je bio "Lov na divlju ovcu", ali nisam sigurna) i nisam ga čak ni dovršila. Tako da na kraju više ne znam što da mislim o njegovom djelu.

    Hvala na preporukama za Llosu, ako ne bude prevelika navala u knjižnici (sad je ipak Nobelovac, pa će se vjerojatno više čitati), znam koja mi je sljedeća polica na redu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •