Stranica 105 od 105 PrviPrvi ... 55595103104105
Pokazuje rezultate 5,201 do 5,226 od 5226

Tema: Što čitate 2.

  1. #5201
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo me zanima, kakav je film? Tko je režirao?
    Knjiga me se svojedobno jako dojmila, izvrsna je.
    Film je divan kao i knjiga, al malko izmijenjen. Nisam zamjerila. Stalno se provlači suita...
    Koja šteta što smo uspjele pročitati samo prva 2 od ukupno 5 zamišljenih romana. Irena je napravila skicu za sve. Rat joj prekinuo planove.
    Kako je divno pisala o neprijatelju, a 1942. pogubljena u Auschwitzu...Sva sreća da je kćer ipak djelo iznijela javnosti i objavila ga nakon 62 godine.
    Čitala sam koliko se muž trudio spasiti ju i koristio sve veze i poznanstva da ju izvuče iz logora. Na žalost, i on je stradao. Na sreću, njihove dvije kćeri su spašene.

  2. #5202
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Evo info s neta:

    Žanr:
    Drama / Romansa / Ratni film
    Režija:
    Saul Dibb
    Glavne uloge:
    Margot Robbie, Ruth Wilson, Michelle Williams, Alexandra Maria Lara, Sam Riley, Kristin Scott Thomas, Matthias Schoenaerts…
    Posljednje uređivanje od Nera : 05.01.2017. at 09:04

  3. #5203

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Film je divan kao i knjiga, al malko izmijenjen. Nisam zamjerila. Stalno se provlači suita...
    Koja šteta što smo uspjele pročitati samo prva 2 od ukupno 5 zamišljenih romana. Irena je napravila skicu za sve. Rat joj prekinuo planove.
    Kako je divno pisala o neprijatelju, a 1942. pogubljena u Auschwitzu...Sva sreća da je kćer ipak djelo iznijela javnosti i objavila ga nakon 62 godine.
    Čitala sam koliko se muž trudio spasiti ju i koristio sve veze i poznanstva da ju izvuče iz logora. Na žalost, i on je stradao. Na sreću, njihove dvije kćeri su spašene.
    Da, koliko se sjećam, muž se ponudio da on ide u logor umjesto nje, a na kraju su ih oboje odveli i umrli su tamo

    Film bih još radije pogledala da je francuske produkcije, iako, nakon iskustva s izvrsnom ekranizacijom "Vrata", manje sam ograničena po pitanju preklapanja porijekla knjige i filma

  4. #5204
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala. Samo za KGZ, a ne i za knjižnice u cijeloj ZG županiji. Možda ovo pokrene i ostale.
    Pitaj, svakako, ne samo knjižnicu nego možda i lokalnu samoupravu... Ima takvih primjera izvan ZG županije. Gradska knjižnica Koprivnica imala je prošle godine besplatan upis, odnosno troškove je snosio Grad: http://www.knjiznica-koprivnica.hr/k...asp?id=115&n=1

  5. #5205
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, koliko se sjećam, muž se ponudio da on ide u logor umjesto nje, a na kraju su ih oboje odveli i umrli su tamo

    Film bih još radije pogledala da je francuske produkcije, iako, nakon iskustva s izvrsnom ekranizacijom "Vrata", manje sam ograničena po pitanju preklapanja porijekla knjige i filma
    A kad nije uspio odraditi zamjenu onda se pretrgnuo da ju izvuče. Kad ni to nije išlo, slao joj naočale, lijekove jer je bila astmatičarka... Dirljiva ljubav! Da, na kraju i njega odveli.
    Pogledaj ga!

  6. #5206
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo me zanima, kakav je film? Tko je režirao?
    Knjiga me se svojedobno jako dojmila, izvrsna je.
    Meni bi film bio divan da nisam knjigu procitala prije. I mene se knjiga jako dojmila, a jos vise prica oko njenog izdavanja.

  7. #5207
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Uvijek nam knjiga bolja od filma. Ne da se knjiga pretočiti u 90 min.

  8. #5208
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Jedino za Vrata mogu reci da su mi podjednako dobri i film i knjiga. Doduse, film sam gledala 2-3 godine prije nego sam procitala knjigu. Mozda bi dojam bio drugaciji da je bio manji razmak izmedju citanja i gledanja.

  9. #5209

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Meni je Parfem jako dobar film, i cak me se vise dojmio od knjige, mozda zato sto sam je daavno citala.

  10. #5210
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ovo je bas interesantna tema

  11. #5211
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    otvorila sam poseban topic Knjiga vs film, da se ne izgubi diskusija u ovom mega topicu

  12. #5212
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    pročitala Tisuću jeseni Jacoba de Zoeta...nakon Atlasa oblaka bila sam oduševljena, ali sad je malo reći da sam očarana. Toliko mi se uvukao pod kožu, da sam i nakon tjedan dana pod dojmom od neke melankolije, ljepote, sjete...vjerojatno ću je pročitati još jednom, ali ovaj put na engleskom.

    Pročitala i Moju borbu, prvi dio, imao je tu nesreću što sam ga išla čitati odmah nakon Tisuću jeseni, ali i tu sreću što nisam apsolutno ništa očekivala od te knjige jer me medijska pompa zapravo odbila i uopće mi se to nije dalo čitati, al je mm dobio za rođendan pa eto...Zapravo mi se dosta svidjela, uopće nije ono što sam očekivala (nekakve voajerističke prljavštine), stvarno lijepo piše, sviđaju mi se i razmišljanja o životu, umjetnosti, filozofiji...Sumnjam da ću pročitati svih 6 knjiga (il koliko ih već ima), ali drugu hoću sigurno.

    Jučer kupila Koštane satove od Mitchella, i gutam je, zanemarujem djecu znala sam da se ne smijem opet baciti na čitanje

    Mm je kupio Brodeckov izvještaj u stripu, to me se isto dojmilo, super crtež, iako sam knjigu počela i ostavila, nešto me iritira kod Claudela...

  13. #5213
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Jenn, i mene je Tisucu jeseni ocarala, procitala sam je dva puta. I opet cu. To mi je jedna od najdraze 3 knjige ikad (druge dvije su Possession i Djeca ponoci). I Atlas oblaka mi je u top 10. Kostane satove jos nisam citala, ali im se jako veselim.

    Upravo zavrsavam Frazenovu Purity. Freedom mi je i dalje najbolji njegov roman, ali i u ovoj knjizi gustam u njegovom stilu i pripovijedanju.

  14. #5214
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja kupila Koštane satove frendu za ročkas
    poslije mi je bilo žao što nisam uzela Srednji spol
    jer to mi je predobra knjiga, a Koštane satove nisam, još, čitala, pa sam ga uzela samo po preporuci tu sa teme

  15. #5215
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ne treba ti biti zao, Michell je izvrstan pripovjedac. Nisam jos procitala njegovu knjigu koja mi nije bila dobra. Kostani satovi su dobili odlicne kritike.

  16. #5216

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Čitam roman Alice Munro, "Život djevojaka i žena". Knjiga je najavljivana kao jedini njezin roman, ali zapravo nema strukturu romana i zato mi nekako sporo ide. Ona divno pripovijeda, ima prekrasan stil, vrhunska zapažanja, sve je to sjajno, ali nema dinamike potrebne u romanu, zapravo, ovaj roman nema nikakve dinamike. Osjeća se da je ona prvenstveno majstor pripovijetke. I dok sam njezine priče gutala, roman mi baš nekako sporo ide, iako ne mogu reći ništa loše o njemu.

    Zato sam paralelno uzela po tko zna koji put Vatikanske podrume Andre Gidea (dobila knjigu na poklon, pa ajde). Nju sam progutala u 3 dana. Gide mi je primjer pisca kojeg se uvijek isplati ponovo čitati, jer koliko god mislim da sam ga shvatila, pri svakom čitanju otkrijem nešto novo što prošli put nisam zapazila.

  17. #5217
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mitchell, lapsus

  18. #5218
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Zato sam paralelno uzela po tko zna koji put Vatikanske podrume Andre Gidea (dobila knjigu na poklon, pa ajde). Nju sam progutala u 3 dana. Gide mi je primjer pisca kojeg se uvijek isplati ponovo čitati, jer koliko god mislim da sam ga shvatila, pri svakom čitanju otkrijem nešto novo što prošli put nisam zapazila.[/QUOTE]

    Ja sam došla samo staviti srčeko na Gidea i Vatikanske podrume (:stare_ljubavi: )
    Posljednje uređivanje od Forka : 08.01.2017. at 17:16

  19. #5219
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Brodeck u stripu je esencija ponajboljih dijelova knjige. Za razliku od Jen ja sam ju uspjela pročitati, ali nije me očarala kao što sam očekivala.

    U stripu sam doista uživala.

    Na polici me čekaju dvije koje su mi dugo na popisu: Aleš Čar, O podnošljivosti i Damir Karakaš, Sjećanja šume.

  20. #5220
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    ovo je bas interesantna tema
    Eto kud nas odvela Francuska suita, u novu temu.
    Pročitala Julijanu: Kao da smo otac i kći. Nabacila mi 20ak prijedloga za čitanje.
    Sad sam uzela drame Nine Mitrović.

  21. #5221
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Pročitala Ladu Vukić: Specijalna potreba.
    Meni je to jedna prekrasna, topla, a opet brutalna priča o dječaku kojega je majka nazivala svojim "izvanserijskim kolačićem".

    Ne znam, tanja b., ne bih rekla da su protagonisti u romanu iskarikirani.
    Naime, igrom slučaja, poznajem jednog sličnog dječaka, njegova majka moja je prijateljica.
    Iz njenih iskustava nekako sam sigurna da svi oni likovi uistinu postoje i da reagiraju upravo onako kako je opisano.
    I da u stvarnom životu ima još puno gorih.
    S time da u knjizi, u odnosu na slučaj moje prijateljice, nedostaje jedan čitav segment nerazumijevanja, a to je onaj liječnički.
    Ipak, slažem se da su Emilovi unutarnji monolozi i dijalozi najdragocjeniji i najšarmantniji dio knjige.

    Uistinu se lako čita i vrlo je zanimljiva, stoga ju i ja toplo preporučujem.

  22. #5222
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pročitah Plavu lisicu, Sjona. Nisam ni znala da piše tekstove za Bjork.
    No, ne sviđa mi se, barem ne kako sam očekivala. Recenzije ga dižu u nebesa - privlačni islandski ambijent, divne lisice. Čak se ne palim ni na priču inače, no ova je mogla biti baš dobra, ali nije. I početna igra velečasnog i lisice. Rečenice kao u sedmaša u zadaćnici.

  23. #5223
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitah Plavu lisicu, Sjona. Nisam ni znala da piše tekstove za Bjork.
    No, ne sviđa mi se, barem ne kako sam očekivala. Recenzije ga dižu u nebesa - privlačni islandski ambijent, divne lisice. Čak se ne palim ni na priču inače, no ova je mogla biti baš dobra, ali nije. I početna igra velečasnog i lisice. Rečenice kao u sedmaša u zadaćnici.
    potpisujem
    na kraju knjige sam se pitala WTF???

  24. #5224
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem
    na kraju knjige sam se pitala WTF???
    Držala sam je u ruci zadnji put u knjižnici i ostavila. Sad mi je lakše...

  25. #5225
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Peterlin, ja nisam mjerodavna. Meni se zapravo malo toga zaista svidi. Baš sam jučer s prijateljem zaključila kako nam se u prosjeku jako svide tri knjige godišnje. Ovdje mi je ukus najsličniji s tanjom b.

    Čitam Agualusinu Opću teoriju zaborava, a onda se radujem detaljnijem proučavanju suvremene mađarske književnosti jer mislim da sam ih tako odlične u posljednje vrijeme zanemarila.

  26. #5226
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pročitala Koštane satove od Mitchella. Moram priznati da mi je ovo njegova najlošija knjiga dosada. Sve mi je tu nekako...too much. Na trenutke sam imala dojam da čitam Dana Browna....mislim, nisam, ali palo mi je na pamet :D Knjiga je uzbuldlijva, napeta, guta se (iako ima 600 stranica), on lijepo piše, po običaju, zanatski, ali sve u svemu, sam očekivala više od njega.

    I ne sviđa mi se to njegovo konstantno ispreplitanje priča i ranijih knjiga, znam da koristi cameo pojavljivanja, ali ovo kako je povezao s Tisuću jeseni mi je stvarno previše, neću pisati da ne spoilam, ali prosto mi je upropastio i prethodnu knjigu.


    Nakon hvalospjeva na ovoj temi, sad sam posudila Vatikanske podrume.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •