Stranica 13 od 23 PrviPrvi ... 31112131415 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 1104

Tema: koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?

  1. #601
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Ajme, nema broja.
    Minimalno 13 puta

  2. #602
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ako si rizična, onda bi te trebao pregledavati RJEĐE nego što je uobičajeno.
    Potpis ko kuća. Ja imam nazovi extra rizičnu trudnoću po anamnezi i nemam vaginalne preglede jer oni mogu samo napravit veču štetu nego korist. Sve što se ima vidjet vidi dobar dijagnostičar i preko UZVa.

  3. #603
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ma i one nerizične trudnoće se ne bi trebale pregledavti toliko.
    mene svako malo opipavaju jesam li otvorena. pa i trebam počet uskoro. 33 tj sam. kad bi trebalo onako po prilici krenuti skraćivanje i mekšanje??
    kad je normalno biti otvoren 1 cm?

  4. #604
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    za neke žene je to normalno skroz. činjenica da se vaginalni pregledi skoro pa nigdje ne rade rutinski znači da žene u drugim zemljama mogu biti otvorene 1 prst mjesecima i neće to znati jer ne rade vaginalne preglede prije poroda. a to što kažeš stoji, normalno je da se žena počne otvarati prema kraju trudnoće ali naravno nije nužno - u porodu se žena može otvoriti od 2 do 10 cm kroz sat vremena bez beda (znam 2 slučajeva gdje se to nedavno desilo npr)

  5. #605
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam doduše 28. tjedan trudnoće, ali do sada sam imala 4 uzv i mislim 2 vaginalna. Ne dam se baš pipkat u ovoj trudnoći, a moja ginićka to podržava što mi je užasno drago.
    Na početku trudnoće nikad nisam gledana vaginalno, tek tamo oko 20. tjedna.

  6. #606

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ah divno - kako sam malo informirana. Mene ginica do sada svaki put gledala vaginalno. Tek smo zadnji UZV u 16tt počele raditi abdominalno, sve prije je bilo također vaginalno...

  7. #607
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Sumskovoce, UZV u početku uglavnom ide vaginalno jer se preko abdominalnog UZVa ne vidi dobro doj je trudnoća mala.
    Ali zato vaginalni pregledi rukom nisu potrebni - imaš doktora koji prakticiraju vaginalne preglede svako 4 tjedna, a ima onih koji uopće ne gledaju, tako da ni oni sami više ne znaju što je ispravno a što nije.

  8. #608

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Tnx Roza!
    Meni su u ranoj trudnoći radili uzv svaka dva tjedna zbog hematoma i krvarenja, a pregled je bio samo umetanje spekuluma da ginica vidi da li ima krvi, sukrvice ili je čisto.
    Sad mi je prvi put rukom pipkala i kaže da sam skroz zatvorena.
    A za UZV - prestala je s vaginalnim kad je jedna beba počela skroz sakrivati drugu - imam u trbuhu jednu ekscentričnu mahalicu koja (osim što se rita cijelo vrijeme) čim osjeti UZV počne show. A dečko leži popreko i miran je kao bubica. Ponekad mahne rukama i nogama, ali onako nježno. Njega se vaginalno ne vidi više....

  9. #609

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Meni su u prvoj trudnoci radili nebrojeno puta.
    U ovoj 2 puta za dvije posjete + jednom sam isla samo na uzimanje briseva, ali bogami necu se dati vise. Nakon drugog puta sam pokupila neku infekciju, ali ajde ti sad dokazi da je to bas od toga (inace, izbjegavam i odnose potpuno, bas da smanjim rizik od moguce infekcije ili otvaranja, iako nisam u nekoj rizicnoj grupi).
    I oba puta me pregledala sa UZ.
    Sad necu dozvoliti sledeci put ni vaginalni, ni UZ sve do 24. nedelje (sutra mi je 18.).

  10. #610
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    34 tt do sada samo 1 vag.pregled...ja prezadovoljna

    do kraja samo jos jednom i to u 38 tt...dakle, samo 2 ...u 9tt i 38tt vag.pregled, u 15 uzela briseve ali nije bio pregled...

  11. #611

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Postovi
    41

    Početno

    Označiš tekst i klikneš na znak koji je kao balončić iz stripova
    I svaki red koji hoćeš tako odvojiti i replicirati na njega, svaki označiš i stisneš taj znak
    Isprobavam...

  12. #612

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    U prvoj trudnoći svaki pregled. Trudnoća rizična, nakon letz konizacije, hematom, infekcije, skraćivanje cerviksa. Mirovanje uz normabele i magnezij. Pregledi svaka tri tjedna. Rodila na 38+2, kad su mi počeli trudovi već sam bila potpuno otvorena.
    U ovoj trudnoći, danas 17+2, niti jedan vaginalni pregled (osim uzv), sve u redu. Danas idem na pregled nakon 4 tjedna pa pretpostavljam da će me ipak pregledati.
    Do sada bez ikakvog mirovanja. Nadam se da ću to isti reći i sutra.

  13. #613
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Na početku trudnoće 3 puta zbog uzv-a - do 16 tjedna. Imala sam krvarenja.
    U 20 i nekom tjednu 1 vaginalni radi brisa...i sada u 36 tjednu jos jedan radi brisa.

  14. #614
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    na svakoj kontroli, znaci svaka 4 tjedna, kasnije u bolnici svaki drugi dan (posto sam prenesla).

  15. #615

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno

    sve ukupno sam ih imala 6.. jednom sam rodila do sada..

  16. #616
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    sad sam 17 tt, 1 put
    otišla sam prvi put doktoru u 9 tt i tad me pregladala
    bila sam prošli tjedan na ultrazvuku i zamolila ako ne mora da me ne gleda vaginalno
    imam odličnu ginekologicu - uvažila je moju želju
    inače mrzim kad sam trudna i kad me se prevuše prčka, imam fobije od toga

  17. #617
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ah divno - kako sam malo informirana. Mene ginica do sada svaki put gledala vaginalno. Tek smo zadnji UZV u 16tt počele raditi abdominalno, sve prije je bilo također vaginalno...

    da i meni isto ovako, i nisam baš nešto sretna zbog toga

  18. #618
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Ah divno - kako sam malo informirana. Mene ginica do sada svaki put gledala vaginalno. Tek smo zadnji UZV u 16tt počele raditi abdominalno, sve prije je bilo također vaginalno...
    <br><br><br>da i meni isto ovako, i nisam baš nešto sretna zbog toga&nbsp;

  19. #619

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    71

    Početno

    na svakoj kontroli

  20. #620
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cca 10-12 u prvoj trudnoći

    cca 4-5x u drugoj trudnoći

    1x u trećoj trudnoći

    koja evolucija

  21. #621

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    73

    Početno

    Bila sam samo dva puta do sada na klasicnom pregledu, u 8. i 15. tt. i kao sto sam napisala vec, gore, u ovoj trudnoci izbegavam previse cackanja i UZV, nepotrebnih pregleda poput dablova, triplova, OGTT, manijakalnog mjerenja tlaka itd.

    Odem prije dva dana kod socijalne ginekologice po neku potvrdu i ponesem sve nalaze jer nisam njen pacijent (tacnije, nisam niciji pacijent, svaki put idem kod druge dr. :D).
    Ugl, zenska se cudom cudila sto nisam bila na pregledu od 8. mjeseca. :rolleyes:

    Pokazem joj sve nalaze od pretraga koje sam radila ( amnio, anomaly scan, fetalna eho.), od zadnjeg UZV, brisevi, torch, antitijela, KKS, urin... gleda ona sve to i kaze "ali kako je moguce da vi niste pregledavani od 8. mjeseca?"
    Kazem joj da nije bilo potrebe, na zadnjem uzimanju brisa doktorica je rekla da je sve ok i zatvoreno, a ne osjecam nikakve tegobe.

    Jednosavno nisam znala sta joj reci, nisam mogla biti nabusita i reci da ja smatram da nema potrebe jer je sve u redu, jer dosla sam kod zene traziti uslugu. Osjecala sam se tako jadno, a ona me citavo virjeme tretirala ko da sam s Marsa pala i nemam blage veze o zivotu a kamoli trudnoci. Jednostavno, ne znas sta reci i kako u takvim situacijama fino i kulturno objasniti tih nekih par stvari.

  22. #622
    adonisa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    288

    Početno

    zasad dvaput, u 34-tom i 37-tom tjednu

  23. #623
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    I ja sam od onih koje svaki put pregledavaju, nije da sam oduševljena, ali pretpostavljam da je zbog rizične trudnoće iako sam negdje gore vidjela da bi tada vaginalni pregledi trebali biti rjeđi?! Baš ću je pitati sljedeći put...

  24. #624
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Mene je naručivala svaka 4 tj. i svaki put vaginalni pregled, a svaki drugi put ultrazvuk!!!

  25. #625
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    u prvoj trudnoći vaginalni pregled svaki mjesec, plus 1-2 tjedna u terminu, plus svaka 2 dana nakon termina - sveukupno barem 20 puta, plus vaginalni pregledi u porodu (bit će 30ak sveukupno, sigurno)
    u drugoj trudnoći 1 vaginalni pregled i to je to

  26. #626
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    kao i u prvoj trudnoci na svakoj kontroli. blago vama kad vas ne cackaju toliko, ali bas me zanima kako izgledaju vase kontrole. ocu reci sta vam radi ako vas ne pregledava?

  27. #627
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    svaš neš možeš bez vaginalnog
    npr. tlak, urin, izmjeriti težinu, poslušati srčeko s onom trubom, izmjeriti fundus maternice, možeš popipat trbuh i vidit u kojem je položaju dijete, proispitat opće (subjektivno) stanje trudnice..dalje, ako je potrebno, uzv, krvne pretrage, brisevi ak je potrebno.. i mislim da je to to

  28. #628

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    U prošloj trudnoći je bio vaginalni pregled baš svaki put, znači svaka 4 tjedna. To mi je užasno išlo na živce jer je čovjek bio užasno grub.
    U ovoj trudnoći imam drugog ginekologa i pregledao me vaginalno samo jednom na početku trudnoće kad sam imala malo krvarenje, otada više nikako, a sad sam u 27. tjednu.
    Ultrazvuk je bio svakih 5 tjedana u prosjeku, samo prvi put vaginalno, a poslije na trbuh.
    Očekujem da će biti vaginalni pregled slijedeći tjedan na kontroli, nekako mi je vrijeme za to, zar ne? Kako ću inače znati jel se već otvaram?

  29. #629

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj eliot prvotno napisa Vidi poruku
    U prošloj trudnoći je bio vaginalni pregled baš svaki put, znači svaka 4 tjedna. To mi je užasno išlo na živce jer je čovjek bio užasno grub.
    U ovoj trudnoći imam drugog ginekologa i pregledao me vaginalno samo jednom na početku trudnoće kad sam imala malo krvarenje, otada više nikako, a sad sam u 27. tjednu.
    Ultrazvuk je bio svakih 5 tjedana u prosjeku, samo prvi put vaginalno, a poslije na trbuh.
    Očekujem da će biti vaginalni pregled slijedeći tjedan na kontroli, nekako mi je vrijeme za to, zar ne? Kako ću inače znati jel se već otvaram?
    I kod mene jedan jedini
    i to na početku zbog krvarenja
    sada sam 36+2 i niti jedan
    Uhvatila me panika oko 29-30tjedna
    kad sam bila na pregledu a dok.me nije vag.pregledao upravo zbog otvaranja
    ali je izgleda dobro prošlo....
    Inače, doktor mi je rekao da
    da sam se počela otvarati
    da bih to osjetila...

  30. #630
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Možda će pitanje zvučati malo glupo, ali kako možeš osjetiti da si se počela otvarati???

  31. #631
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    nikako

  32. #632
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Malo me zbunio petrin doktor...

  33. #633
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    pa, ja bar mislim da nikako...jer znam bar dvije cure koje su se rano otvorile pa to nisu ni znale dok nisu išle na pregled

  34. #634
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Mislim, i ja sam već otvorena, ali nisam to nikako osjetila, to mi je dr. rekla, ma skroz me ovo zbunilo jer mi posteljica ima nisko sijelo pa stalno imam osjećaj da će beba izaći van, no ne otvaram se dalje, uvijek isto...

  35. #635
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Znanost nema odgovore na mnoge stvari još uvijek. I to što je konstatirano da su se otvorile, što ćemo s tom informacijom? možemo se samo sekirati jer više od toga ne možemo, znanost još ne zna zaustaviti porod koji je počeo. Odent je baš zanimljivo o tome pričao na predavanju u zagrebu. Da mirovanje recimo uopće ne djeluje na prijevremeni porod, i da sve te žene koje se nisu porodile ranije, se ne bi porodile vjerojatno ni da nisu mirovale, nego je taj nivo otvorenosti normalan za njihovu trudnoću, ono priprema njihovog tijela. A da oni porodi koji su krenuli s otvaranjem, tu nažalost ništa nije pomoglo - ni mirovanje, ni serklaže niti išta.

    Masu primjera imamo i tu na forumu gdje su žene natjerane da miruju, da bi im na kraju bili inducirani porodi jer su prenijeli. Tko je tu lud?

    Tako da, u neku ruku, to što je taj dr konstatirao se poklapa s time što Odent govori. Jer ta otvaranja koja ne osjetimo vrlo lako je moguće da su nam ta otvaranja normalan proces pripreme našeg tijela za porod.

  36. #636
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    neznam, nedavno je baš cura koja je bila trudna koliko i ja (tada 20 tj) izgubila bebu.

    naime otvorila se, završila u bolnici , ležala dva tri dana ali porod je krenuo bez obzira što su liječnici pokušavali ga zaustavit

  37. #637
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa da.. to upravo potvrđuje ovo što ja kažem. Znanost još uvijek nije u stanju zaustaviti porod koji je neminovan. I tu ne pomaže ni vaginalni pregled, ni mirovanje niti išta..

    nažalost..

  38. #638
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ...da ,to sam i htjela reći...
    nažalost

  39. #639

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj Tomy prvotno napisa Vidi poruku
    Možda će pitanje zvučati malo glupo, ali kako možeš osjetiti da si se počela otvarati???
    ma i mene je skroz zbunio i bila sam ''luda''2-3 tjedna jer sam stalno mislila da me ipak trebao pregledati
    jer sam se u prvoj trudnoći počela otvarati oko 28tj.i morala sam mirovati
    ali sad me više prošlo...valjda zato što sam prošla vrijeme prijevremenog poroda.
    nemam pojma šta da mislim....

  40. #640
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    16 tjedana trudna - ni jedan vaginalni pregled do sada. No, ja ne živim u Hr. i ovdje su stvari malo drugačije uređene. Nije sve savršeno ni ovdje, ali ovo o velikom broju i učestalosti vaginalnih pregleda bez ukazane potrebe za tim smatram negativnim.

  41. #641

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    zg posvuduša
    Postovi
    138

    Početno

    ja sam u 37 T i imala sam u početku 2 vag. pregleda, a od onda ništa... sve ide preko uzv-a

  42. #642
    neve86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Split
    Postovi
    50

    Početno

    Svaki put do sad....

  43. #643
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    i evo me opet na ovoj temi, i treca trudnoca, 28.tt ,prvi vag. pregled uz pitanje da li odgovara da se i to sad odradi (isto je bilo i u prosloj trudnoci), jer protokol nalaze bar jedan vag. u urednim trudnocama (a radila sam briseve pa vec kad sam tu itd..) dr je soc .gin., obicna bolnica, lokacija CG....

  44. #644
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    U prvoj trudnoći sam imala3,4 vag. pregleda, ne bih na toliko pristala sada. Baš razmišljam da li su vag. pregledi povezani sa nešto ranijim porodom. Da kažem doktoru da ne želim vjerujem da bi ljubazno se izmaknuo ili pitao zašto i sl. Ja ionako ne volim da mi se prčka dolje pogotovo u trudnoći....

  45. #645
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ja sam u prvoj T išla svaka 4 tj. na vaginalni pregled i na UZV. nisam znala da se to može i odbiti, ako ne želiš... sad se vodim kao visokorizična trudnoća, ali samo zbog visokog tlaka kojeg sam imala u jednom navratu (ni prije, ni kasnije nisam i nemam visoki tlak već normalni, mjerim 3X dnevno) i trudnoću mi vode u bolnici (moja je ginička digla od mene ruke radi jednog felera koji mi je napravila i koji mi je uzrokovao visoki tlak, pa valjda da "opere" ruke od svega) i sad su me ponovno naručili na vaginalni za skoro 4 tj. obzirom da nisam znala da to smijem odbiti i nije mi bilo ni na kraj pameti da to nije baš u redu, tako često, nisam odbila. zakaj su me onda naručili, ako nije dobro, a znaju cijelu moju priču s ovom T od početka ??? sad sam full zbunjena jer sam mislila da stalni UZVovi nisu dobri. ovaj me put nisu naručili za UZV (dakle, ispada da ću barem 8 tj. biti bez ikakvog UZVa, ali će me redovito čačkat dolje...).
    Posljednje uređivanje od Franny : 27.03.2012. at 11:59

  46. #646
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    meni od samog početka rade vaginalne preglede. Trudnoću vodim u bolnici, naručuje me svaka 4 tjedna, pregleda me prvo vaginalno, što traje nekih par sekundi i onda na uzv...

  47. #647
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Evo,
    ja sam jučer bila na drugom pregledu. Na prvom me je doktorica vaginalno pregledala i napravila vag. uzv, piškila sam, tlak, kile. Prije sam provjerila krv i urin kod opće. Sve je uredno. Odbila sam testove probira jer nisam u nikakvoj rizičnoj skupini i iskreno, da se nešto o otkrije ne bih mogla pobaciti. Ona se složila da su u tom slučaju ti testovi nepotrebni i zapisala je da ih odbijam. Poslala me na krvne testove u petrovu (sifilis, krvna grupa i to).

    Jučer sam došla s nalazima i sve je uredno, tj. negativno , pa rutina: piš, tlak, kile - sve super. Kad me uputila u svlačionicu pitala sam ju zar je to potrebno i pokrenula lavinu. Bilo je i podizanja glasa, ustajanja sa stolice, mahanja rukama. Nije mi htjela dati nikakvo objašnjenje zašto je potrebno vag. me pregledati, samo je ponavljala da ona to mora napraviti. Pa me poslala van iz ordinacije da kod sestre potpišem da odbijam pregled i time "preuzimam odgovornost za zdravlje svog djeteta", pa me opet pozvala unutra zajedno sa sestrom s kojom je onda zaključila da sam trebala nešto takvo potpisati i za odbijanje testova probira (ili kako se to već zove), zadnji put. Uglavnom, jako neugodno - dobila sam status frikuše (predbacila mi je u jednom trenutku i to što sama uzgajam svoje povrće, pa smatram da mi ne trebaju nikakvi testovi - bilo je prilično otkačeno sve skupa )

  48. #648
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    rutvica, ja sam imala slično iskustvo. kad je moj dr (sa kojim sam se dogovorila da ne radimo vag preglede) bio na GO, njegova zamjena, visok impozantan liječnik mi je rekao povišenim tonom da bi me mogao izbaciti iz ordinacije jer sam mu lijepo, najnormalnije rekla da sa drugim liječnikom sam se dogovorila da ne radimo vaginalne preglede. onda je rekao da će ipak imat sluha i da će prihvatiti moj stav jer ipak su tu kulturološke razlike u pitanju (ja, kao strankinja) ali da ne letila bih van (???), i napisao velikim slovima u trudničkoj knjižici da odbijam vaginalne preglede (do tada je to sve bilo samo dogovor, niš u knjižici nije pisalo).

    enivej, ja se sva uzrujala kad sam izašla, ono ženu u 8. mj trudnoće tako ružno vikati mi je prestrašno bilo.

    to večer kad sam pitala na britanskim mailing listama da li se u britaniji rade vaginalni pregledi rutinski u trudnoći dobila sam sve šokirane odgovore, kao bože mili gdje ti to žena živiš, kako bez ikakve naznake to rutinski raditi.

    i eto, sad umjesto da hvalim tog liječnika više govorim kako je neugodan i ne uvažava informirani pristanak. šteta, prije mi je baš bio ok :/

  49. #649
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    a cure zašto ste protiv vaginalnog pregleda, može neko objašnjenje?

  50. #650
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,
    ja sam jučer bila na drugom pregledu. Na prvom me je doktorica vaginalno pregledala i napravila vag. uzv, piškila sam, tlak, kile. Prije sam provjerila krv i urin kod opće. Sve je uredno. Odbila sam testove probira jer nisam u nikakvoj rizičnoj skupini i iskreno, da se nešto o otkrije ne bih mogla pobaciti. Ona se složila da su u tom slučaju ti testovi nepotrebni i zapisala je da ih odbijam. Poslala me na krvne testove u petrovu (sifilis, krvna grupa i to).

    Jučer sam došla s nalazima i sve je uredno, tj. negativno , pa rutina: piš, tlak, kile - sve super. Kad me uputila u svlačionicu pitala sam ju zar je to potrebno i pokrenula lavinu. Bilo je i podizanja glasa, ustajanja sa stolice, mahanja rukama. Nije mi htjela dati nikakvo objašnjenje zašto je potrebno vag. me pregledati, samo je ponavljala da ona to mora napraviti. Pa me poslala van iz ordinacije da kod sestre potpišem da odbijam pregled i time "preuzimam odgovornost za zdravlje svog djeteta", pa me opet pozvala unutra zajedno sa sestrom s kojom je onda zaključila da sam trebala nešto takvo potpisati i za odbijanje testova probira (ili kako se to već zove), zadnji put. Uglavnom, jako neugodno - dobila sam status frikuše (predbacila mi je u jednom trenutku i to što sama uzgajam svoje povrće, pa smatram da mi ne trebaju nikakvi testovi - bilo je prilično otkačeno sve skupa )
    Bas mi je zao sto te maltretiraju. Zapravo ona od tebe treba traziti dozvolu za bas svaku stvar koju zeli napraviti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •