Stranica 19 od 23 PrviPrvi ... 91718192021 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1104

Tema: koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?

  1. #901

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Ja u 38 tt i jos niti jedan vaginalni pregled!

  2. #902
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Ma da, vjerojatno sam iziritirana od svih tih čeprkanja zbog krvarenja...uff... ne osjećam peckanje inače, niti unutra ni vani, nit ima onaj miris po infekciji niti je iscjedak takav, tako da je vjerojatno prošlo ako je i bilo.. sad idem na pregled za 5 tj. ( i stvarno se nadam da neću morat ranije).Hvala na savjetima!

  3. #903
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Niti jedan. Nije bio problem (ali radi se o privatnoj ordinaciji). Saslušala sam pristojno pri početnom odbijanju izlaganje zašto je kao potreban i ponovila da odbijam. U 35om tjednu sam trenutno.

  4. #904

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    6

    Početno

    pozdrav cure dugo vas čitam pa sam odlučila priključiti k vama. ako me primate
    ja sam prošla već jednu trudnoću i imala sam bezbroj vaginalnih pregleda u trudnoći. točnije svaka tri tjedna je bio vaginalni pregled. čisto me iznenadilo ovo da nke od vas nisu. to je kod nas u sb sasvim normalno da te čačkaju.
    grozno zar ne?

  5. #905

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    6

    Početno

    pozdrav cure. dugo vas čitam a sada samm vam se odlučila prikljuciti...naravno ako me primate...vidim da neke od vas nisu imale vaginalne preglede to mi je jako čudno. ja sam u prvoj trudnoći svaka tri tjedna imala pregled.
    kod nas je izgleda u sb normalno da non stop po tebi čeprkaju...grozno zar ne ?

  6. #906

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    6

    Početno

    svaka tri tjedna je kod nas u sb vaginalni pregled. a kad krenete na ctg onda svaka 4dana. grozno zar ne

  7. #907

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    6

    Početno

    Svaka tri tjedna vaginalni pregled. A kad se krene na ctg sa 37tj onda svaki tjedan. Neznam kako ste vi mogle reci da to nezelite??

  8. #908
    kroki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    17

    Početno

    sad sam u 36tt i ostala sam na 2 vaginalca
    bila sam sa cca 34tt na velikom uzv kod privatnika i u prici s njim mi je potvrdio moje stajaliste - pa i da jesam otvorena, to nije sada nesto problematicno posto sam u visokim tjednima

    nakon toga sam bila opet kod socijalca na brisu za streptokok i rekla sam mu da ne bi vaginalni, malo mi se cinio zbunjen, ali je skroz ok preesao preko toga. pogotovo kad sam mu rekla da mi moj privatnik nije radio pregled iz navedenog razloga

    al mislim da ce me u trudnickoj u vinogradskoj htjeti pregledati jel da? tamo nece biti previse manevarskog prostora...

  9. #909

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    35tt,niti jedan vaginalni pregled,do sada sam išla na kontrolu svaka 4tjedna u bolnicu,uvijek uzv,vaginalni ne.Sada sam naručena za 2tjedna jer idem na obradu za carski.

  10. #910
    kroki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    17

    Početno

    jesi odbila vaginalne ili je to politika bolnice u koju ides ili doktora kod kojeg ides?

  11. #911

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj kroki prvotno napisa Vidi poruku
    jesi odbila vaginalne ili je to politika bolnice u koju ides ili doktora kod kojeg ides?
    Ako se pitanje odnosilo na mene da ti odgovorim...nisam niti ikada ne bi odbila pregled koji doktor smatra da treba,idem na sveti duh kod profesora Matijevića,slovi za velikog stručnjaka pa mislim da zna što je potrebno,a što ne.A i ne vidim čemu prčkati dole.Na uzv vidi sve,najbitnije je da sam zatvorena.Sad će mi uzeti briseve,sve je bilo sterilno,ali se pred kraj trudnoće ponavljaju,iako ću roditi na carski,želim imati sve nalaze ok kao što srećom imam sve ok do sada.Mislim na krvnu sliku,šećer,tlak,urinikulturu itd....

  12. #912
    kroki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    17

    Početno

    vidis, mogla bi razmisliti o sv.duhu za sljedece vodjenje trudnoce ako su tako poslozeni.
    hvala za info

  13. #913

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    svaki put sam imala vaginalni pregled.

  14. #914
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Naletila sam na temu i moram priznat da su mi se otvorili vidici. Ja sam do sada živjela bez ijedne informacije(a volim biti informirana o svemu). U prvoj trudnoći sam imala vag.preglede svaka 3tj., a u ovoj svaka 4tj. Bila sam prošli tjedan na pregledu i UZV i dr. mi kaže da obavezno dođem i sa 38tj. i sa 39tj i tak do poroda. Mislim da bi preskočila ovaj sa 38tj. jer ne vidim potrebu za njim, sve i da se otvorim, u terminu sam pa je tak manje bitno jesam 1 prst otvorena ili 2 ili 4, kaj ne?
    Posljednje uređivanje od saf : 15.06.2013. at 09:10

  15. #915
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Naletila sam na temu i moram priznat da su mi se otvorili vidici. Ja sam do sada živjela bez ijedne informacije(a volim biti informirana o svemu). U prvoj trudnoći sam imala vag.preglede svaka 3tj., a u ovoj svaka 4tj. Bila sam prošli tjedan na pregledu i UZV i dr. mi kaže da obavezno dođem i sa 38tj. i sa 39tj i tak do poroda. Mislim da bi preskočila ovaj sa 38tj. jer ne vidim potrebu za njim, sve i da se otvorim, u terminu sam pa je tak manje bitno jesam 1 prst otvorena ili 2 ili 4, kaj ne?
    Ja sam zadnji mjesec isla na preglede svakih 10 dana. Bitan nam je ctg i uredni protoci, a otvorenost cisto onako usput da znam napredujemo li po tom pitanju (mada realno to nista ne znaci).

  16. #916
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Imam pitanje....zadnji pregled mi je bio 22.5. a sljedeći je 3.7. Jel mislite da je to malo predugo razdoblje ili je normalno? Radi se o 15+5tt pa je sljedeći tek s 22tt, meni se nekak čini dugo...

  17. #917
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Mi imamo svaka 4 tjedna pregled

  18. #918

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    11

    Početno

    nije ti to dugo.

  19. #919
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    ja sam isto na 4 tjedna, tako da mi se ovih 6 čini malo rijetko...

  20. #920
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Prvu trudnocu sam uglavnom vodila vani, u inozemstvu i tu mi nijednom nisu radili vaginalni pregled, UZV se radi dvaput u cijeloj trudnoci. Tako da sam imala samo par pregleda kada sam bila na kontroli u Hrv. Unatoc tome, borila sam se sa upalama koje inace nemam - escherihijom, streptokokom i gljivicama.

    Sada drugu trudnocu u cijelosti vodim u Hrv, uzv i vaginalni pregledi svaka 4 tj (sada na kraju i cesce), dvaput uradjeni brisevi. Cijelu trudnocu sam prosla savrseno uredno - zatvorena i bez apsolutno ikakve upale.

    Ne smetaju mi toliki pregledi i vjerujem da imaju svoju svrhu. Grozim se grubih bolnickih pregleda koji izazivaju ispadanje sluznog cepa i busenje vodenjaka, to dozivljavam kao silovanje.

  21. #921
    kismet avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    592

    Početno

    ja sam imala preglede na 6+2, 8+2,12+0 tt pa 14+3 tt hitnoća, zatim 15+5 radi prenatalnog pa na 20+0 tt, opet 20+5 tt hitnoća i zadnji 24+5 tt - anomaly scan plus cervikometrija (koja je rađena i na 20+0 i 20+5 tt); slijedeći pregled imam na 29+6 tt, dakle, punih 5 tjedana razlike...osim u 15 tt, svaki put je bio i vaginalni pregled...

  22. #922
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj kismet prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam imala preglede na 6+2, 8+2,12+0 tt pa 14+3 tt hitnoća, zatim 15+5 radi prenatalnog pa na 20+0 tt, opet 20+5 tt hitnoća i zadnji 24+5 tt - anomaly scan plus cervikometrija (koja je rađena i na 20+0 i 20+5 tt); slijedeći pregled imam na 29+6 tt, dakle, punih 5 tjedana razlike...osim u 15 tt, svaki put je bio i vaginalni pregled...
    Jesi ovo sve sama tražila ili si morala? Ja sam isto na početku imala česte preglede zbog prvo neidentificiranog krvarenja,pa onda hematoma. I za sad je sve OK bez obzira na učestalost pregleda.

  23. #923
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Ajme prosvjetlite....kako ti ginić može skužiti jesi li otvorena, ili ne osim ako ne vaginalinim pregledom ? Ja idem svaka 3 tj. na pregled i svaki put me /do sada/ vaginalno pregledavao.

  24. #924
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Uzv-om

  25. #925
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Uzv-om
    Trbušnim ili vaginalnim?

  26. #926

  27. #927

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Trbušnim ili vaginalnim?
    vaginalni uzv se radi samo u početku trudnoće,nakon određenog tjedna beba je prevelika za vaginalni i radi se uvijek uzv preko trbuha,a to da li si otvorena ne treba se pregledavati vaginalno,ako se radi uzv.Ja sam trudna 37 tjedana i vodim trudnoću kod prof.Matijevića koji ima iskustva i reputacije i nije me niti jednom vaginalno predgledao,jer svaki put mi radi uzv,a ostali svi nalazi su mi super i sve sterilno i nema potrebe prčkati dole.

  28. #928
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj sarazg33 prvotno napisa Vidi poruku
    vaginalni uzv se radi samo u početku trudnoće,nakon određenog tjedna beba je prevelika za vaginalni i radi se uvijek uzv preko trbuha,a to da li si otvorena ne treba se pregledavati vaginalno,ako se radi uzv.Ja sam trudna 37 tjedana i vodim trudnoću kod prof.Matijevića koji ima iskustva i reputacije i nije me niti jednom vaginalno predgledao,jer svaki put mi radi uzv,a ostali svi nalazi su mi super i sve sterilno i nema potrebe prčkati dole.
    Pročitala sam na onom linku od S2000 i hvala. Nema potrebe ako je sve u redu,slažem se. Ali, podvojene su prakse doktora, tako me jedna gledala vag.uzv a druga u istom tjednu trbušnim pa me zbunjivalo zašto jedan ovako,drugi onako. Dobro, bitno da ne prčkaju bez potrebe (lijepo piše na onom linku da postoji korealcija u skraćivanju-omekšavanju cerviksa i obrnuto). Super!

  29. #929
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    A ja sam pak čula od dr. da ne treba pretjerivati ni sa UZV Prošli tjedan sam bila na sistematskom preko firme i nisu me htjeli ni 5 min. gledati abdomen, jer sam par dana ranije bila na UZV kod ginekologa. I nije samo tad da sam to čula..i moj gini. mi je to rekao,a i na tečaju su nam govorili.

  30. #930
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sam pak čula od dr. da ne treba pretjerivati ni sa UZV Prošli tjedan sam bila na sistematskom preko firme i nisu me htjeli ni 5 min. gledati abdomen, jer sam par dana ranije bila na UZV kod ginekologa. I nije samo tad da sam to čula..i moj gini. mi je to rekao,a i na tečaju su nam govorili.
    a vidiš,meni moj kaže da novi UZV zrači manje nego mobitel...a tko će ga znat više....

  31. #931
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni nije jasno kako neki doktori rade uzv pregled i po 45 minuta. Meni svaki put par minuta i gotovo.

  32. #932
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Moja gin me je svaki put pregledavala vaginalno i uz to me je gledala i vaginalnim UZV-om. Pred kraj trudnoće me je gledala UZV-om preko abdomena. Svaki put mi je vrlo detaljno objašnjavala što gleda ultrazvukom i to je trajalo barem 15 min. Kada sam radila 4D ultrazvuk, trajalo je pola sata.

    S200 - a da zamoliš ginekologa da ti objašnjava što gleda ultrazvukom?

  33. #933

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    evo i mene s pitanjem. danas sam bila na pregledu 5. poredu....sve do danas mi je svaki put radila uzv vaginalnom sondom...nije me pregledavala prstima, danas je uzv obavila preko stomaka (trudna sam 16 + 5) i pregledala me je prstima prvi put. Kad smo završile pitala sam ju dali se vidi što je beba, ona je rekla da ovak ne vidi a da nema vremena da sad radi pregled i vaginalnom sondom kao to se i ne treba raditi svaki put. pa se ja pitam zar uopće postoji razlika u uzv preko stomaka i preko vaginalne sonde...mislim u štetnosti?

  34. #934
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja bih dobila osip kada bi mi gin rekla da "nema vremena" za bilo sto sto me zanima.
    O stetnosti manjoj ili vecoj ne znam, ali opcenito ne vjerujem u toliku stetnost UZV-a u trudnoci. Kao laik pretpostavljam da upotreba vaginalne sonde i "obicnog" ultrazvuka vise ovisi o velicini bebe i stadiju trudnoce nego o jacini zracenja.

  35. #935
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih dobila osip kada bi mi gin rekla da "nema vremena" za bilo sto sto me zanima.
    O stetnosti manjoj ili vecoj ne znam, ali opcenito ne vjerujem u toliku stetnost UZV-a u trudnoci. Kao laik pretpostavljam da upotreba vaginalne sonde i "obicnog" ultrazvuka vise ovisi o velicini bebe i stadiju trudnoce nego o jacini zracenja.
    Meni je gin rekla da nema smisla da mi radi trbušni prije 12tt jer ništ nebi vidjela, dok mi je druga gin napravila trbušni oko 12tt i lijepo je vidjela i bebu i hematom koji ova prije vaginalnim nije vidjela i još mi je naglasila da ga vaginalnim ni ona ne bi vidjela. Na pitanje zašto se rade dugački UZV mogu reći da mi je jasno ako se promatra morfologija djeteta i to se radi oko 20tt da se vide protoci i jesu li svi organi razvijeni kak treba itd. A ovo kasnije čim manje nek me prčkaju, po mogućnosti...

  36. #936
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Meni iza 12tj. rađen samo uzv preko trbuha.

  37. #937
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Sunčice, kod koje ides doktorice, ako smijem pitati (budući da smo iz istoga kraja)?
    Počinjem pratiti ovu temu, jer iskreno, do sada nisam opće znala da je moguće proći trudnoću bez vaginalnih pregleda.

  38. #938

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    Citiraj paučica prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčice, kod koje ides doktorice, ako smijem pitati (budući da smo iz istoga kraja)?
    Počinjem pratiti ovu temu, jer iskreno, do sada nisam opće znala da je moguće proći trudnoću bez vaginalnih pregleda.
    kod dr. japundžić....ma meni je bilo smiješno kad je rekla da neće sad radi pregled vaginalnom sondom, kao to se ne radi svaki put a upravo mi je napravila uzv preko stomaka...mislim ista stvar!!!!???

  39. #939
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Koliko je meni poznato,nama su od strane HZZOa plaćena 3 UZVa tokom trudnoće, sve ostalo se plaća. Dakle, potencijalno se ne radi svaki put jer bi to skoro bilo 9 puta tokom trudnoće (prosjek od 1 pregleda mjesečno), jedino da sama to plaćam. Do sad mi ni jedan UZV nikad nije bio besplatan (ni kod soc. ni kod priv) a cijene su se kretale od 70kn do 200.

    Danas sam došla s pregleda, naravno da je dok.obavio samo vaginalni dio (nije bila moja dok.). Bio je grub, užasno brz, doslovce unutra-van, strašno neugodan pregled. Nije mi jasno znaju li ti liječnici da kopaju po nečijoj unutrašnjosti i da ih malo nježnosti nebi ubilo. Ma katastrofa, samo da ne treba paliti UZV aparat jer je eto kod njega praksa da se pacijetice naručuju iza 18h popodne na UZV. A ja došla ujutro,sva u bolovima i grčevima pa je valjda najpametnije da me čeprka dole da vidi na čemu sam. Dijagnoza- ja zatvorena, a bolovi i dalje prisutni. Apsolutno nepotreban pregled.

  40. #940

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    214

    Početno

    ja sam i u prvoj trudnoći imala bar 6 uzv nikad niš platila.....a to koliko su grubi doktori.....to stvarno....kao da smo životinje...!!!

  41. #941
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    U prvoj trudnoci kad sam isla kod ovog jednog socijalca, taj bi me pregledao za 12 sekundi (2d uzv). Dok bi se otisla u garderobu obuci, on bi vec uveo drugu zenu, i ne bi imao vremena ni za koje moje pitanje. Narvno da ovaj put ne idem kod tog. Samo ovaj put sam manje opterecena i vjerujem svom ginekologu, tako da kad on kazeda je sve ok, ja ni ne pitam sto je sve ok, sto je tocno snimio i ostala podpitanja

  42. #942
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj sunčica vk prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam i u prvoj trudnoći imala bar 6 uzv nikad niš platila.....a to koliko su grubi doktori.....to stvarno....kao da smo životinje...!!!
    Još se deru-ajde se opustite,a ja si mislim : Ajd da ja tebi radim kolonoskopiju pa se ti opusti. Dok vidim da se približava s onim kliještima "papagajkama" najradije bi se sama pukla da se onesvijestim. A moja poluprivatna nije takva, jako je nježna, stvarno, samo riječi pohvale za nju imam. Kod nje i vodim trudnoću, kod ovih idem samo ako je neka hića ili zamjena itd.

  43. #943

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    490

    Početno

    Ne znam curke što je na kraju ispravno,a što ne...jedni tvrde da nije dobro svaki mjesec raditi uzv,drugi tvrde da je to manje štetno nego mobitel,što se tiče zračenja.Onda jedni tvrde da ne teba dole prčkati da sve vide uzv,a drugi tvrde da bi trebalo biti vaginalnog pregleda 1xmjesečno.tko će ih više znati.Evo ja idem na kontrolu u četvrtak,u 38tt sam i nisam imala niti jedan vaginalni pregled,samo uzv,prošli tjedan me je stavio na ctg,slijedeći tjedan će me hospitalizirati jer idem na carski.

  44. #944
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam danas išla na pregled, sutra 39tt,kaže dr. sve ok,ali mislim stvarno...........nisam baš jako osjetljiva ali imam osjećaj da će me razvalit svaki put kad me pregledava i još ona cijevčica za amnioskopiju užas . Pregled je trajao ravno 12 sekundi i to uključujući moje pentranje na stol. Uzv ništa ovaj put. Najgore mi je kad mi govori (dok tako ruje po mojoj utrobi) opustite se,pa opustite se,ajde opustite se. U prvoj trudnoći se ne sjećam niti jednog jedinog pregleda koji je bio ovako bolan! Sad jel se to može razlikovat od dr.do dr. ili od trudnoće do trudnoće ili se meni tijelo do te mjere promijenilo????
    Jer ako se ta osjetljivost mijenja onda me fakat frka kak ću rodit kad me pregled boli do te mjere
    Posljednje uređivanje od saf : 27.06.2013. at 17:45

  45. #945
    iva222 avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    50

    Početno

    Jedno pitanje: u kojem ste tjednu prvi puta radile vanjski ultrazvuk? Trenutno sam u 15+1, idem na pregled za 3 tjedna.
    Na slijedeći bi pregled povela muža, al on nije baš oduševljen idejom unutrašnjeg UZV-a i ljuti se na mene što sam zaboravila pitat gina XD

  46. #946
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    tek sad, od 20 tt moja radi...iako mi je jedna radila i s 12tt i sve se lijepo vidjelo.

  47. #947
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Prijavljujem još jedan vaginalni jer je UZV bio u kvaru, i molim vas da mi pojasnite što znači ovo cx: čl.prsta zatvara uterus, iza tog piše još A+.

  48. #948
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nitko mi nije napisao,pa ću ja posjasniti da je ovaj nalaz OK. Moj cerviks je 34mm,UU T i pravo školski za 23 TT (21 bebine). I najvažnije, odbila sam vaginalni pregled doktorica je podržala stav,nije prigovarala a cervikometrija je napravljena trbušnim UZVom

  49. #949
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Danas, u 17tt prvi uzv preko trbuha i prvi vaginalni pregled - i to od dvoje doktora. Nije bilo baš ugodno, i sad osjećam da me malo bolucka. Za daljnje preglede ćemo vidjeti, ali imam feeling da će moja ginićka stalno vaginalno pregledavati zatvorenost cerviksa.

  50. #950

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Meni svaki put al apsolutno svaki pregled doktor napravi i uzv i vaginalni pregled, znači jednom mjesečno. Danas mi je 22+4 tt. Ni meni ni jedan vaginalni pregled do sada nije bio ugodan neznam zašto ali svaki put me malkice boli i pecka nakon :/ Ali prođe brzo ako te to išta tješi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •