Stranica 20 od 23 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1104

Tema: koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?

  1. #951
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Danas, u 17tt prvi uzv preko trbuha i prvi vaginalni pregled - i to od dvoje doktora. Nije bilo baš ugodno, i sad osjećam da me malo bolucka. Za daljnje preglede ćemo vidjeti, ali imam feeling da će moja ginićka stalno vaginalno pregledavati zatvorenost cerviksa.
    Pa kaj ne možeš odbiti vag pregled?

  2. #952
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kaj ne možeš odbiti vag pregled?
    Nisam znala da ću tak izreagirati, da ću išta osjećati poslije, pa nisam htjela stvarati dramu. Ali njih dvoje mi je valjda bilo previše + tip je ko većina muških još i bio malo grublji. Ne znam kaj ću drugi put. Najgore od svega mi je bilo kaj su me odmah te noći probudile kontrakcije, a nema biti od čega drugog, ne... Doduše, smirilo se brzo i nije se ponavljalo ni jučer ni noćas pa je sve ok.

  3. #953
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Muma , zašto dvoje doktora za vaginalac ? Da li je jedan bio student ili sto ?

  4. #954
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Muma bas mi je zao
    Moja ginicka radi nekad i uzv i vag.pregled, nekad samo jedno od toga.
    Nikad, ni kod nje ni kod svog privatnika, nisam osjetila ni najmanju nelagodu za vrijeme ili poslije pregleda

    Inace, iz mog iskustva (a nazalost, imam ga), muski su njezniji od zena, uglavnom
    Ovaj se uci pa si mozda zato tako izreagirala
    Al mozes odbiti, ako ga ne zelis

  5. #955
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da ću tak izreagirati, da ću išta osjećati poslije, pa nisam htjela stvarati dramu. Ali njih dvoje mi je valjda bilo previše + tip je ko većina muških još i bio malo grublji. Ne znam kaj ću drugi put. Najgore od svega mi je bilo kaj su me odmah te noći probudile kontrakcije, a nema biti od čega drugog, ne... Doduše, smirilo se brzo i nije se ponavljalo ni jučer ni noćas pa je sve ok.
    Kak znaš da su kontrakcije?
    (Možda glupo pitanje, ali ja sama ne znam kako ih prepoznati, i koja je razlika između neke ”normalne” bolidu trbuhu i kontrakcije)

  6. #956
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    sirius Ma da, ovaj odrađuje staž, mislim da još ne zna da trudnicu ipak ne može tak stiskati.
    Eto, nisam bila spremna da će tak ispasti ovaj put. Samo sam sretna da nema više bolova i kontrakcija. Zato ću slijedeći put popričati s njom o tim vaginalcima. Inače mi je žena super.

  7. #957
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mene je, prilikom jednog bolnickog pregleda u prvoj trudnoci, doktor pitao imam li sto protiv da i kolega pogleda
    Bio je neki poseban polozaj zatka pa je htio da i specijalizant pogleda
    Ja sam dopustila, i ovaj je bio njezan, al sam bez problema mogla odbiti
    Kao sto, uostalom, mozes odbiti sve sto ti ne pase

  8. #958
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    lulu-mama probudilo me stezanje i opuštanje dolje...e sad, da sam bila budna od početka znala bih bolje možda obratiti pažnju i objasniti. Ali uglavnom, dfinitivno se stezalo i opuštalo.
    I eto, dok ja tipkam zagori mi i meso i luk

  9. #959
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    lulu-mama probudilo me stezanje i opuštanje dolje...e sad, da sam bila budna od početka znala bih bolje možda obratiti pažnju i objasniti. Ali uglavnom, dfinitivno se stezalo i opuštalo.
    I eto, dok ja tipkam zagori mi i meso i luk
    Jel to stezanje bolno?
    Hvala na objašnjenju. Ja definitivno nemam kontrakcije, samo bolove.
    Posljednje uređivanje od lulu-mama : 14.07.2013. at 12:37

  10. #960
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ginger naučila sam ovdje da možeš odbiti i sve o tim vaginalcima (hvala Rodi), al imala sam kao film u glavi neka pogleda, nije se ništa dugo dešavalo dolje A za idući put - vidjet ćemo kaj će i ona imati u planu + reći ću joj kak je bilo sad.
    lulu-mama da, meni se činilo malo bolno, u biti, više nelagodno nego bolno

  11. #961
    Mamilyn Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    9

    Početno

    ja sam u 28.tjednu i dosad sam bila 7 puta
    na svakom pregledu je prvo vaginalni,onda mi radi UZV, obični i 3D...
    svakako se slažem da ne treba puno čačkat down there,ali jedino tako može vidjet cerviks,pa sam i ja nekak mirnija,bolje da on kopa nego da mene kasnije kopa jel sve okej ...

  12. #962
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ja sam do sad (36+2) imala samo tri vaginalna, a od toga je jedan vanredni kad sam završila u bolnici zbog jakih bolova. Redovno me je dr pogledala samo dva puta, i to u 32tt i u 34tt. Ja isto nisam pobornik toga da se puno čačka dolje.

  13. #963
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    U prethodnim trudnocama sam imala i dosta vaginalaca i uzv-a (trudnoce s puno komplikacija)

    U ovoj trudnoci je prvi vaginalni bio neki dan, u 22tt
    Pokazao je da je cerviks smeksan i uloziv za vrh prsta
    Cervikometrija kaze da je unutarnje usce dobrog oblika i duzine pa nije nista zabrinjavajuce
    Ali, u kombinaciji s kontrakcijama - svakako moram usporiti...

  14. #964
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Ja imam svaki put vaginalac, prvo sam mislila da ću odbijati, ali na kraju mi je ipak nekako draže da ona opipa taj cervix pa sam ja ziher da sam zabetonirana. S obzirom na kontrakcije...

  15. #965
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da cu i ja od sad imati svaki put
    Nije mi to neki bed...
    Muma nek ti samo napravi i cervikometriju vaginalnim uzv-om, to je i najbitnije

  16. #966
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Muma nek ti samo napravi i cervikometriju vaginalnim uzv-om, to je i najbitnije
    Objasni neznalici S vaginalnim uzv-om me gledala jednom kad nije bila ziher za ušće i posteljicu - nije vidjela dobro preko trbuha. Inače mi ne radi vaginalni uzv.

  17. #967
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Vaginalnim uzv se provjeri cervix i zatvorenost. Ono na milimetar. Doduse ne moze se opipati je li mekan.
    Ja sam imala samo 1 vag uzv, i 0 vag pregleda. Zabetonirana do kraja, pa ni nema razloga da idem na druge vaginalce.
    Osobno, vag uzv nije neugodan. Za vag pregled ne znam.

  18. #968
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Vaginalni pregled je neugodniji, majko moja, dok ona dosegne moj cervix tamo gore...uh! Ali ne mogu reći da je bolno, i hvala Bogu, nisam nikad imala nikakve posljedice u smislu iscjedaka bilo kakve boje - naročito crvene A kad gleda preko trbuha onda ne može tak dobro proanalizirati sam cervix?

  19. #969
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zašto bi ga analizirala?

  20. #970
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Da preformuliram...ako mi napravi vaginalni pregled i uzv preko trbuha, jel procijeni cervix jednako dobro kao i putem vaginalnog uzv-a? Pošto meni nikad ne radi vaginalni uzv, a Ginger priča o tome.

  21. #971
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Muma, lulu-mama ti je dobro opisala
    znaci, izmjeri u milimetar duzinu i provjeri oblik
    vidi se dobro samo vaginalnim uzv-om
    znam da ti imas jake kontrakcije pa ne bi bilo na odmet provjeriti

    meni ni vaginalci ni vag.uzv nisu nimalo neugodni, a nije da nisam osjetljiva (imam njezne lijecnike )

  22. #972
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Da, koliko ja znam, uzv preko trbuha ne moze dobro vidjeti cervix.

  23. #973
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi ga analizirala?
    Ne kuzim pitanje...
    Mislim da je stanje cerviksa dobro provjeriti, pogotovo ako zena ima kontrakcije kao Muma

    Ako trudnica ne zeli ni preglede ni uzv-e ima pravo odbiti, ali reci da to ne treba nikome gledati nije bas ok

  24. #974
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim pitanje...
    Mislim da je stanje cerviksa dobro provjeriti, pogotovo ako zena ima kontrakcije kao Muma
    Ako je neki problem ok, al u suprotnom zaista je bolje ne dirati ništa i ne pregledavati bespotrebno. Tako da po defaultu nije dobro provjeravati ako nema neki zaistas valjani razlog za to.

  25. #975
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je neki problem ok, al u suprotnom zaista je bolje ne dirati ništa i ne pregledavati bespotrebno. Tako da po defaultu nije dobro provjeravati ako nema neki zaistas valjani razlog za to.
    Pa slazem se
    Evo, u ovoj trudnoci do nedavno nisam imala nikakvih problema pa je sve bilo svedeno na minimum
    Nakon zestokih kontrakcija, prvo dva puta cervikometrija vag.uzv-om, a ovaj put i vaginalac
    Ja osobno zadovoljna...
    Da je sve skroz glatko, par osnovnih uzv-a i pregleda je sasvim dovoljno
    Al kad nesto zapne, bolje provjeriti - bar je meni tako

  26. #976

  27. #977
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Joj samo mi je muka sad. Hvala cure. Da, evo danas su ponovno česte kontrakcije, nije da me brinu jer bi već izludila. Samo ne znam kak da ja kažem svojoj ginekologici da mi napravi vaginalni uzv a da ne ispadne da joj se miješam u posao i pametujem. Prošli put sam je pitala za krvnu sliku - ne da mi, pitala za briseve - ne da mi, pitala još par pitanja - nasmijala mi se (kao, glupo pitanje)...

  28. #978
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Joj samo mi je muka sad. Hvala cure. Da, evo danas su ponovno česte kontrakcije, nije da me brinu jer bi već izludila. Samo ne znam kak da ja kažem svojoj ginekologici da mi napravi vaginalni uzv a da ne ispadne da joj se miješam u posao i pametujem. Prošli put sam je pitala za krvnu sliku - ne da mi, pitala za briseve - ne da mi, pitala još par pitanja - nasmijala mi se (kao, glupo pitanje)...
    Muma, lijepo ju pitaj da ti napravi cervikometriju kako bi bila sigurna da ti cesce BH ne skracuju cerviks i ne uzrokuju prerano otvaranje. Ako i na to odmahne rukom, mijenjaj ju.

  29. #979
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Pa slazem se
    Evo, u ovoj trudnoci do nedavno nisam imala nikakvih problema pa je sve bilo svedeno na minimum
    Nakon zestokih kontrakcija, prvo dva puta cervikometrija vag.uzv-om, a ovaj put i vaginalac
    Ja osobno zadovoljna...
    Da je sve skroz glatko, par osnovnih uzv-a i pregleda je sasvim dovoljno
    Al kad nesto zapne, bolje provjeriti - bar je meni tako
    To je apsolutno razumljivo . Imas indikaciju za pregled ( bolovi) , pregled nije raden rutinski . Tako i treba biti.

  30. #980
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja sam sad 25 tjedan, imala sam jedan vaginalni pregled na početku trudnoće, ostalo je išlo preko trbuha.. idem ginekologici za tjedan dana, jel bi bilo vrijeme da me pregleda dolje dal je sve ok? Osjećam lagane kontrakcije, mislim joj to reć pa će me valjda htjeti pregledati.. I samo pitanje onda kad već pišem, sestra mi uvijek provjeri urin, jel to dovoljno za vidjeti neku infekciju ili da sama tražim da idem i na urinokulturu pa budem mirna skroz..

  31. #981
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam 16+1, imala sam do sada 1 vaginalni uzv s 5+1, a drugi 13+2. Tad mi je mjerio nuhalni nabor i rekao da će to bolje napraviti ako je vaginalni uzv. Ja sam pristala, a sad je dogovor da su ostali uzv-i preko trbuha.

    Pretpostavljam da se infekcija vidi iz urina, odnosno da postoji mogućnost infekcije i doktor po potrebi šalje na urinokulturu? Ja sam jučer dobila nalaz da imam nešto bakterija, javit ću se doktoru da vidimo što sad s tim.

  32. #982
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Moje isksutvo- kompletan urin može pokazati nešto bakterija dok urinokultura ne mora biti pozitivna. i to je OK nalaz jer se urinokulturom mjeri količina prisutnih bakterija, i ako je ona u granicama normale-urin je OK i nema razloga za zabrinutost.
    evo:http://www.poliklinika-stela.hr/Urin...biogramom.html

  33. #983
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Hej curke
    Mi smo danas točno 24tt i meni na svakoj kontroli od 16tt radi i vaginalni i uzv preko trbuha! (Do onda nisam imala ni jedan vaginalni pregled ali me je gledao vag. sondom) Ja nemam ništa protiv vaginalnih jer vjerujem svojem dr da ako on misli da ga treba raditi da je to tako!
    A danas mi je napravio i cerviketriju jer već duže vrijeme muku mučim sa BH kontrakcijama i sreća pa je sve ok, cerviks je veli 40 mm i čvrsto zatvoren! Ali kako ja i dalje imam svakodnevne kontrakcije moram više mirovati i kontrola za tj dana! Hdb da je curka super, lijepo raste i aktivna je, a mirovanje ću nekako preživjeti
    Muma ti imaš pravo na te pretrage i inzistiraj na njima, a ako ti i dalje neće dati stvarno mjenjaj dr!

  34. #984
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Kod nas nitko ne prima kartone, jedva sam se uvukla kod ove ginekologice kad sam ostala bez svoje pošto je otišla u rodilište Vidjet ću kaj ću izmisliti, kako da joj to "zapakiram" u srijedu a da ne ispadne loše...

  35. #985
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nitko ne prima kartone, jedva sam se uvukla kod ove ginekologice kad sam ostala bez svoje pošto je otišla u rodilište Vidjet ću kaj ću izmisliti, kako da joj to "zapakiram" u srijedu a da ne ispadne loše...
    Baš mi je žao što ti dr nije susretljivija Nadam se da ćeš uspjeti dobiti sve što trebaš, pa valjda neće odbit smiriti zabrinutu trudnicu! Javi kako je prošlo

  36. #986
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj Mucica prvotno napisa Vidi poruku
    Baš mi je žao što ti dr nije susretljivija Nadam se da ćeš uspjeti dobiti sve što trebaš, pa valjda neće odbit smiriti zabrinutu trudnicu! Javi kako je prošlo
    Hvala ti draga, javit ću

  37. #987
    tina29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    mucica drago mi je da curka raste i lijepo se razvija, ja također ko i ti imam vaginalne preglede i vjerujem svom doku,izdržat ču još malo do kraja, meni je na zadnjem pregledu cervik bio smekšan i skračen,prohodan za prst do unutarnjeg ušča ali eto to je za moje tjedne ok bitno da su nam bebači super!
    muma čekamo lijepe vijesti!

  38. #988

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1

    Početno

    U prvoj trudnoci imala sam vag. pregled na skoro svakom pregledu. Pred kraj mi je bilo bolno. Sad bih svakako voljela sto manje pregleda. Na 1. Pregledu mi je uzeo uzorak za Papu. Bilo mi je dosta bolno. Iduca 2 dana bijelo-prizirni iscjedak je imao smedje tragove da bi poslije, 3. Dan i sve do sada presao u suhi bijelo-zuti i imam osjecaj suhoce dolje. Sutra idem na pregled i strah me da nije kakva infekcija ili sl. Sad sam na 11 TT.

  39. #989
    aria05 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Ja još niti jedan.
    Rekla mi je na zadnjem pregledu da ćemo od slijedećeg početi uz UZV raditi i vaginalni pregled.
    Znači prvo tromjesečje cijelo prošlo bez vaginalnih pregleda.
    Pogotovo kod mene nije htjela ništa "prčkati" radi 2 spontana, rekla je bolje ne dirati ništa dok ne uđemo u drugo tromjesečje, s čime sam se ja skroz složila.

  40. #990
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    I kod mene je prvo tromjesečje prošlo bez vaginalnih pregleda, što se mene tiče može i drugo tako proći!

  41. #991
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Privatnik kod kojeg idem je jako njezan pri vaginalnom pregledu-nista ni ne osjetim.
    Neki dan zavrsim u bolnici na pregledu- bio je uuuuzasno bolan, dok sam sisla s kata u prizemlje prokrvarila sam kao da imam menstruaciju (srecom sam imala crne tajice i tuniku inace bi hodala crvenoguza!). Krvarila sam puna dva dana svjezu krv (prvi dan gustu tamnocrvenu, drugi dan crvenu).

  42. #992
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Privatnik kod kojeg idem je jako njezan pri vaginalnom pregledu-nista ni ne osjetim.
    Neki dan zavrsim u bolnici na pregledu- bio je uuuuzasno bolan, dok sam sisla s kata u prizemlje prokrvarila sam kao da imam menstruaciju (srecom sam imala crne tajice i tuniku inace bi hodala crvenoguza!). Krvarila sam puna dva dana svjezu krv (prvi dan gustu tamnocrvenu, drugi dan crvenu).
    Joj, jooooj...pa jel sve OK?

  43. #993
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Jest

  44. #994
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nek ide vrit,pa nisu normalni stvarno.

    Sam neka je sve OK.

  45. #995
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    S2000, pa to zvuči grozno

  46. #996

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    ja sam u prve dvije trudnoce imala klasicne preglede, svakih 4-5tjedana vaginalni + UZV.
    Sada, u trecoj, zelim minimum pregleda (prvi je bio sa 6tjedana utvrdivanje trudnoce, drugi sa 12 radi kombiniranog).
    Zadnja dva tjedna me nesto lagano probada i osjecam pritisak pa sam se narucila u petak za kontrolu (sad sam 15+6) al bi napravila samo UZV bez vaginalnog UZV i bez vag. pregleda. Jel mogu doktoru doci sa takvom zamolbom ili moram ici "po proceduri"?

  47. #997
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Pogotovo ako odlaziš na pregled jer si se ti zabrinula, možeš i tražiti pregled kakav želiš. A ako je sve u redu, nema ni potrebe ništa dolje viriti.

  48. #998

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    Hvala
    Idem danas, trazit cu samo UZV preko stomaka.

    Kada se kroz trudnocu rade brisevi?
    potpuno sam zaboravila a obavezno bi ih napravila jer bez obzira sto sam uvijek bila zdrava u prosloj trudnoci mi se odnekud pojavio streptokok u 32tjednu pa sam prosla kuru antibiotika, profilaksu na porodu + produljeni boravak u rodilistu jer je bebac bio na antibiticima.
    Znam da se rade dva puta kroz trudnocu ali uopce neznam kada.....

  49. #999
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    IVFtrudnoća
    5tt i 6 tt vag. uzv u bolnici, dalje privatno
    8tt i 12tt vag pregled + uzv
    16tt samo vag pregled jer 17 tt uzv preko trbuha (prvi puta) prilikom amniocinteze
    sada čekamo 20 tt

    izgleda da svaki put i pregled i uzv, no dok je isto jako dobar i stara škola kaj se tiče mjerenja trbuha i osjeta rukama
    dok kada sam bila u Petovoj prije amnio, ajme kako me bolio vag.pregled - strašno neke ženice su poslije i krvarile

  50. #1000
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Plusic, meni dr. na pregledu u 14 tjednu rekla brisevi na slijedecem pregledu za 3 tjedna.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •