Stranica 15 od 23 PrviPrvi ... 51314151617 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1104

Tema: koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?

  1. #701
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo što si opisala meni zvuči izuzetno
    bome i meni . kad sam prije 5 god. bila na porodu, dovezla me mama. MM (iz samo njemu znanih razloga) nije htio prisustvovati porodu, ali moja mama je. i kad sam molila dr.-a koji me zaprimao smije li mama biti samnom u trenutku poroda, rekao je da ne, da samo muž kao "sukrivac" za ženino stanje može biti tamo .
    nekako se nadam (utopistički??) da se možda situacija promijenila do sada pa da će netko tko želi (MM opet ne želi!!) možda i moći biti samnom...

  2. #702
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    dagnja ovo fakat zvuci super

  3. #703
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Franny, ovisi od rodilišta do rodilišta i smjene do smjene, nažalost.

  4. #704

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Ma ne bi rekla da je to kod nas izuzetno , a evo i zasto. Kada, koliko i da li cete imati djecu je samo vasa,privatna stvar i drzava nema nista s tim. PA tako ako radite placate osiguranje po kojem dobijate 80 posto place u slucaju otkaza, i to dok aktivno trazite novi posao,a to isto osiguranje omogucava da ostanete 3 mjeseca poslije poroda doma s bebom. Poslije toga sami birate izmedju jaslica, ostati doma na neplacenom ili angazirati dadilju ili sto vec. Zdravstvena skrb je jako skupa i placate je iz svog dzepa, pa i di cete roditi ovisi i o tome koje zdr. osiguranje placate. Postoji privatno zd. oisiguranje koje vam omogucava porod u privatnoj klinici i sa tim osiguranjem vam i filharmonija moze svirati ako vam se sprdne, a isto tako porod moze voditi vas ginekolog (babica) koji ili radi u klinici ili ima privatnu praksu. ALI za sve je pracenje trudnoce, porod (obicna bolnica, kuca za porode ili doma) i kontrolni pregled nakon 6 tjedana besplatno (naoko) odnosno pokriveno osnovnim zdrastvenim osiguranjem.(koje je skupo i sami ga placamo)
    Dakle protokol u bolnicama direktno ovisi o tome sto su osiguranja spremna platiti, tako da to sto nema vaginalnih pregleda ne mora nuzno znaciti da je to zato sto je to najbolje za trudnicu, nego se radi o profitu, pa onda s jedne strane nemate vaginalne preglede, ali imate povecan broj carskih jer je carski za bolnicu isplativiji nego klasicni porod.
    Odnos pacijent lijecnik je izrazito ljubazan, meni sa balkana nekad doveden do karikature,ali to nema veze sa materalnom skrbi (niti kako se gleda na zenu,trudnicu, btw zene su u svicarskoj dobile pravo glasa 1971) niti s tim da se na trudnicu gleda kao na boginju nego je jednostavno drustveno neprihvatljivo biti neljubazan sa ljudima oko sebe. Kao sto i nikome ne bi palo na pamet donijeti kuvertu, prsut ili kavu ljecniku. Tu ljubaznost ne treba brkati sa stvarnom empatijom to samo znaci da su i oni empaticni i oni zlocesti jednako ljubazni sto te na neki nacin sputava u reakciji na neki neprimjereni postupak.Jer kako ces biti nepristojna prema nekom tko je prema tebi jako ljubazan,ali ti npr. napuni kadu sa mlakom vodom pa do kraja poroda ti vise ne padne na pamet uci u bazen.Sreca da ovako balkanski drcna nemam problema s tim, a nagrada je nekad da se podrapas od smijeha onaj pogled "kakojemogucedaonasamnomtakorazgovara"
    Babice rade u smjeni od 12 sati, pa je meni vecinu poroda bila babica koja je stvarno bila ljudski divna i jos mi je jako pomogla jer se dodatno educirala na podrucju akupresure pa je pokazala mom muzu kako pritiskom na odredjene tocke na tjelu mi moze pomoci da lakse podnosim trudove. Pred kraj poroda naisla je na problem i u tom trenutku morala je pozvati ginekologa (u bolnici su dosta isprepadane i ne preuzimaju odgovornost tako lako) Od trenutka kada je gospodin bog ginekolog usao u box vise nisam bila vazna ni ja, ni moj plan poroda, a bogami i babica je bila svedena na servis sluzbu. Rodila sam na ledjima iako postoje sve druge mogucnosti, iskljucivo zato sto je ginekolog tako procijenio,a ja eto bila previse u svom svijetu da budem sposobna reagirati.
    Drugi porod, od 2 do 10 cm u pol sata, predivna babica, ginekolog prisutan ali se ne mjesa, izgubila sam se jer me to sve iznenadilo i bol je bila neopisiva, rodila na ledjima, ali zato sto mi je babica tako mogla lakse pomoci, a ne zato sto je to bila necija volja. Za sve,ali bas svaki postupak su nasli vremena da mi ga objasne i cekali su moj pristanak. Ne radi se klistir ni brijanje. Tijekom drugog poroda sam se pokakala malo u dva navrata i babica je to brzo pokupila i bacila i nitko oko toga nije radio problem, pa iako mi je bilo neugodno kad sam vidjela kako je to njima normalno bilo mi je lakse.
    nemam vremena vise pisati pa cu nastaviti kasnije...

  5. #705
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Sophie, izgleda da vi težite američkom sustavu, profit sa osmjehom, kao i mi samo što mi imamo uslugu bez osmjeha ili ista usluga uz plaćanje sa velikim osmjehom :/ Osnovno zdravstveno plaćamo svi mi, iz plaće, pa kao 'to ne osjetimo' ali plaćamo, itekako.

    Al jasno mi je što govoriš, slično je u Kanadi, bez dijela o profitu jer to još nije tamo prisutno.

  6. #706

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ozbiljno? Pa to je super! Mozes li mi u pp ili tu napisati kod koga je to?
    Ne mogu na pp pa valjda mogu tu. U prvoj T mi je Grgić napravio vaginalni kad je radio papu i to je to,njega sam se rješila iz nekih drugih razloga. A sad sam kod Vukasovića drugu i treću T( drugu sam izgubila) i još mi nije napravio ni jedan vaginalni,a nije ni nudio. Opet kažem,ne znam što slijedi,al za sad je tako,možda sam samo imala sreće!!

  7. #707
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mili prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu na pp pa valjda mogu tu. U prvoj T mi je Grgić napravio vaginalni kad je radio papu i to je to,njega sam se rješila iz nekih drugih razloga. A sad sam kod Vukasovića drugu i treću T( drugu sam izgubila) i još mi nije napravio ni jedan vaginalni,a nije ni nudio. Opet kažem,ne znam što slijedi,al za sad je tako,možda sam samo imala sreće!!
    ako nije problem, možeš li napisati zašto si otišla od dr. G?

    Ja sam kod njega upisana, nije mi htio raditi nikakav vag. pregled u prvih 12 tt, a prešla sam u bolnicu kod dr. Iv. nakon što sam imala krvarenje

  8. #708
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da vukasovic ne radi prvih 20ak tjedana, a onda dalje je na svakom pregledu i vaginalni. Barem je tako meni bilo.
    Onda kad se zakomoliciralo nastavila sam u bolnici preglede (vaginalni svako 2! tjedna).

    Za Grgica ne znam, al znam da sam zamalo umrla zbog njegove sestre iz ordinacije

  9. #709

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj Danonino prvotno napisa Vidi poruku
    ako nije problem, možeš li napisati zašto si otišla od dr. G?

    Ja sam kod njega upisana, nije mi htio raditi nikakav vag. pregled u prvih 12 tt, a prešla sam u bolnicu kod dr. Iv. nakon što sam imala krvarenje
    Zbog nedostatka komunikacije,na svako moje pitanje je odgovor bio necemo trosit riječi.. a i zato sto mi je dao dvije pogresne dijagnoze,jednu u šestom mjesecu a drugu u devetom.. Ova druga je bila da mi je djetetu prestalo kucat srce dva dana pred termin, djetetu je srce kucalo a on me vise nikad nije vidio!!

  10. #710

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da vukasovic ne radi prvih 20ak tjedana, a onda dalje je na svakom pregledu i vaginalni. Barem je tako meni bilo.
    Onda kad se zakomoliciralo nastavila sam u bolnici preglede (vaginalni svako 2! tjedna).

    Za Grgica ne znam, al znam da sam zamalo umrla zbog njegove sestre iz ordinacije
    Eee vidis,ja još nisam dogurala do dvadesetog tjedna,al on mi je nekako susretljiv pa mislim da se s njim da dogovoriti..

  11. #711
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A pokusaj. Ja samo znam da mu je komentar na takve zahtjeve- pusti Rodu i to sto oni govore. Tuzno al istinito.

  12. #712
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj mili prvotno napisa Vidi poruku
    Zbog nedostatka komunikacije,na svako moje pitanje je odgovor bio necemo trosit riječi.. a i zato sto mi je dao dvije pogresne dijagnoze,jednu u šestom mjesecu a drugu u devetom.. Ova druga je bila da mi je djetetu prestalo kucat srce dva dana pred termin, djetetu je srce kucalo a on me vise nikad nije vidio!!
    slažem se za ovo vezano za nedostatak komunikacije, on je jednostavno takav, mrgud i sve radi preko one stvari, iskreno se nadam da će brzo u penziju jer u njega više ne namjeravam ići. A ovo za dijagnoze je prestrašno. Ne mogu vjerovati.

  13. #713
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    U 15.-tom sam TT danas sam odbila vag.pregled, doktor je bio zatečen pa zašto pa kako, pa sam mu rekla svoje mišljenje o tome, kako sam protiv prčkanja, pa malo o infekcijama i kako to može biti razlog što sam 1.dijete 3.tj. ranije rodila (u petak pregled imala, 1cm otvorena, u nedj.trudovi i porod) da bi se dr. na kraju samnom složio ali ipak može tako bolje dijagnosticirati...

    Naravno da je na uzv vidio da sam zatvorena i da je sve ok.

  14. #714
    LaLzag avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    13

    Početno

    sad sam u 22. tt, i dr. me naručuje svaka 4 tjedna na vag.pregled i ultrazvuk. trudnoća mi je fakat super, ne mogu se požaliti uopće. nekako mislim da je to sve biznis, ne vidim svrhu tolikog pregledanja. doduše nisam niti odbila do sada jer mi je prva trudnoća pa mi je sve zanimljivo i uživam u tome da vidim svoju bebu.
    također, ne vidim neku potrebu da me stalno provjerava da li sam otvorena, imam osjećaj da mi nebi imala kaj raditi da me ne naruči na to. zadnji sam pregled odgodila za 2 tjedna, na što me sestra u čudu upozorila da ako slučajno nešto primjetim da nije uredu odmah zovem. znam da je sve moguće i da se ženama svašta događa, ali eto hvala Bogu ja sam super. pregled nam je sl.tjedan i mislim da je to ok. u švedskoj znam da žene uopće ne šalju na ultrazvuk nego čuvaju žene i bebe od svega pretjeranog i potencijalno štetnog za zdravlje. pozdrav!

  15. #715
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    31 tt. svaki put vaginalno i ultrazvuk. Doktorica je njezna brza i taj vaginalni ni ne osjetim. Nekako mi je poslje njega "lakse". Valjda zbog te njene brzine i nemam dojam da me cacka i da riskiram otvaranje radi kojeg sam izgubila proslu trudnocu. Vjerujem svojoj doktorici. Mozda grijesim, ali vjerujem strucnjaku.

  16. #716
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prvi UZV pregledi su bili vaginalni, a od 10. tjedna me nitko nije ni taknuo, osim abdominalnim UZV-om.

    Uz moj pristanak, pokusali su izmjeriti nuhalni nabora vaginalnim UZV-om u 12. tjednu, samo zato sto se beba pola sata nije htjela okrenuti kad su pokusavali preko trbuha. Inace se tako ne radi.

  17. #717
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Ja sam dogurala do 35+2 tj.bez i jednog vaginalnog pregleda, mislim da ih do kraja trudnoće neće ni biti.

  18. #718
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Evo da se i ja još malo javim. Nakon onog ispada promijenila doktoricu i od onda nisam imala niti jedan vag. pregled - 1put mjesečno me pita kak sam, vaganje, tlak. Dakle sad sam 31 tjedan, imala sam do sad od početka ukupno jedan vag. pregled (nepotreban) i tri uzv-a.

  19. #719

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    drage moje ja sam evo danas imala spontani i to u 6 sedmici jako sam nasekirana i prvi put pišem na forumu a doktor me vaginalno pregledao 2 puta i to stažista kada me je prvi put pregledao jako me boljelo posle toga nakon 6 dana počelo mi žućkasto nešto da curka onda sam opet otišla ukod ginekologa i on mi je rekao sve je u božijim rukama i eto dan iza toga tj danas imala sam spontani išla kod privatnog ginekologa i sad će me on vodit ovo mi je drugi spontani skroz sam tužna dali mogu uopšte rodit bebu jako sam tužna

  20. #720
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Znam da ti sada svašta prolazi kroz glavu. Za koji dan bit će ti bolje.

    Zašto ne bi mogla roditi bebu? Zatrudnjeti možeš, a to je već veliki plus.
    Ne znam kada šalju na sve pretrage, ali vjerojatno ćeš morati napraviti već i sada nešto. Možda ovdje nađeš nešto slično:
    http://forum.roda.hr/threads/29351-S...light=spontani

    Najvjerojatnije pregled u 6. tjednu nije uzrok spontanog. Spontani u tako ranim tjednima nije rjetkost. I sama znam kako je to, dvaput.

    Idući put ćeš morati biti pod većim nadzorom, mirovati od početka, samo pozitivno. I hrabro prema bebi nakon što se tijelo odmori. Nemoj brzati, slušaj liječnika. Svu sreću ti želim.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.07.2012. at 23:40

  21. #721

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    hvala puno imam povjerenja u vas i mnogo mi znači da sam u kontaktu ovdje sa vama jer ne znam kad će me proći ova depresija a stomak me još ne prolazi jedva čekam zeleni signal ginekologa za novi pokušaj

  22. #722
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Da odgovorim na pitanje iz teme: 25tt, krvarenje u 6-om, kontrakcije od 15-og: do sada 2 vag. pregleda (6. i 20tt) i brisevi. UZV svaki put (svaka 4 tj.) Inače idem kod socijalke i žena nije oduševljena prčkanjem bez razloga. Jest da malo previše skakuće oko mene jer mi je ovo 1. T s 36 godina ali nemam se kaj žaliti. I isto mislim da ne postoji neka pretjerana opravdanost vag. prčkanja svaka 4 tj., ako se treba nešto pogledati postoji UZV.

    elicadario misli pozitivno i sve će biti ok.

  23. #723
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Svaki put imam vaginalni pregled!

  24. #724
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Nisam imala ni jedan vag. pregled u prve dve trudnoce, vodjene u NL, gde je to normalna procedura. Trenutno sam u 27.tj.,vise nismo u NL, uspela sam da se izborim, i dalje niti jedan pregled.

  25. #725
    bosiljka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb/Pula
    Postovi
    4

    Početno

    sada sam u 14. tjednu, i na oba pregleda je bio i vaginalni
    sada prebacujem vodenje trudnoce kod privatnog ginekologa, bila sam na razgovoru i rekla je da vaginalni nije potreban u 90% slucajeva

  26. #726
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Niti jedan do sad; za par dana cu 29 tjedana (ne brojim rane vaginalne UZV-ove koji, osim samog uredjaja, nisu ukljucivali pregled). Kaze ginekolog da ih nece ni biti, osim ako nesto ne krene po krivu. Eventualno baci pogled na samom kraju, ako, no i to tek kad pukne vodenjak i krenu pravi trudovi.

  27. #727
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    32 tt, 2 pregleda, prvi kada je utvrdio trudnoći i 2. sada na zadnjem pregledu jer od 20.09. sam u bolnici na pregledima

  28. #728

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    36 tj. trudnoće niti jedan vaginalni pregled

  29. #729
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    izgleda da vaginalni pregledi i nisu do te mjere potrebni..jedino me muči, šta ako se neko počne otvarat? mislim, kako će znati? ne moraju bolovi bit baš takvi da se posumnja da je nešto što baš i niej dobro..šta mislite?
    Posljednje uređivanje od nataša : 09.09.2012. at 00:31

  30. #730
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Kazu da se otvorenost moze vidjeti i ultrazvukom .

  31. #731
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni nisu gledali ultrazvukom vec su ceprkali pa sam se sve vise otvarala. Drugi put cu traziti da to gledaju ultrazvukom.

  32. #732
    luci07 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,313

    Početno

    Meni je danas 18 tj. i imala sam jedan vaginalni pregled, sad na zadnjem pregledu prije par dana. Grozno neugodno je bilo, a mislim da me planira dalje svaki put pregledavati. Prvu trudnoću sam vodila kod druge gin, pregledavala me svaki put do 37. tj., kasnije nije. Ali njeni pregledi su mi bili skroz ok, brzi i nježni, za razliku od ovog.

  33. #733
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kazu da se otvorenost moze vidjeti i ultrazvukom .
    preko trbuha? ma sumnjam

  34. #734
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moze se vidjeti unutarnje usce (koje je bitno). vaginalcem se moze opipati samo vanjsko

  35. #735
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kazu da se otvorenost moze vidjeti i ultrazvukom .
    Vaginalnim uzv.

  36. #736

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    19 tt, 2x. sve je ok, zadnji puta sam rekla svom ginekologu koji mi vodi trudnoću da ne želim više do daljnjeg vaginalne preglede, i čovjek se složio samnom.
    niti jedan pregled mi nije bio neugodan niti grub.
    mišljenja sam da ako je sve ok da treba što manje prčkati po trudnoći.

  37. #737
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,310

    Početno

    Moj se složio i potvrdio da se otvorenost može vidjeti uzv preko trbuha samo mora biti pun mjehur. Konacno mi je prestao govoriti "odi se skini“.

    Neki dan je nesto ranije od termina rodila jedna poznanica koja kod njega ide na preglede i bas me zanima da li je tih dana bila kod njega na pregledu moram ispitati jos i beba bakteriju pokupila kao i moj 1.bebac....

  38. #738
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    svaki put imam vaginalni pregled, znaci do sada vec 8 , ako dr kojim slucajem ga ne planira uraditi ja mu napomenem jer mi je jako bitno dali sam zatvorena ili ne.

  39. #739
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pitat cu drugi utorak sto i kako zapravo gleda, bez da zaviruje pod haubu. Rekao je da ima brdo drugih stvari koje gleda, a koje bi mu ukazivale na eventualno otvaranje. Redovno imam UZV preko trbuha i to je to.

  40. #740
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pitat cu drugi utorak sto i kako zapravo gleda, bez da zaviruje pod haubu. Rekao je da ima brdo drugih stvari koje gleda, a koje bi mu ukazivale na eventualno otvaranje. Redovno imam UZV preko trbuha i to je to.
    hej, da se ubacim.. jesi dobila kakav odgovor? može li vidjeti da si otvorena ako ne gleda vaginalno?? mene baš mrzi ovo vaginalno, gledali su mejednom na početku, no sad sam išla privatno i moja dr samo radi uzv.

  41. #741
    thaia28 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    991

    Početno

    Zadnji put me moj ginekolog pregledao vaginalno jer je uzv pokazao otvaranje unutarnjeg usca, rekao je da je to indikacija za vaginalni pregled (da opipa cerviks u kakvom je stanju i ulozivost). Inace, svakako izbjegava vaginalne preglede( ucinjen samo jedan put na pocetku, obzirom na crvikakni polip kolijeg sam imala u prethodnoj trudnoci).

  42. #742
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    KOd mene u prvoj trudnoći na svakoj kontroli je bio UZV i klasičan pregled. Sad u drugoj trudnoći sam bila na tri pregleda sa vaginalnim UZV i pregledom bez spekuluma. Na kakav pregled vi ostale mislite?

  43. #743
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    Cure, jel smijete ovdje navesti ginekologe u zg (centar ili zapad) koji ne rade rutinske vaginalne (pa cak ni uzv po mogucnosti)?
    Nisam sigurna mogu li primati pp jer imam premalo postova

    Stignem li sad usred trudnoce (23 TT) promijeniti soc.ginekologa?

  44. #744
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    hej, da se ubacim.. jesi dobila kakav odgovor? može li vidjeti da si otvorena ako ne gleda vaginalno?? mene baš mrzi ovo vaginalno, gledali su mejednom na početku, no sad sam išla privatno i moja dr samo radi uzv.
    Oops, propustila sam pitanje.

    Bas sam ga danas pitala sto zapravo vidi, ako ista, bez tih vaginalnih pregleda. I ne vidi puno, ali kaze da nije ni bitno.

    Recimo danas, s 35+3, bilo je bitno da je glava i dalje dolje (ne ocekuje vise da ce se ikamo okretati jer nema mjesta), da mi je posteljica skroz gore desno iliti nimalo blizu cerviksa i da ima dovoljno vode. Sve drugo je rekao da je nebitno jer, zapravo, sto bismo radili s informacijom o otvaranju, debljini cerviksa, itd? Zapravo se skroz slazem jer, stvarno, sto bih s tim? Nervirala se jer se otvaram prerano, ili zato sto se uopce ne otvaram? Plus sto kaze da je bolno i neugodno kopati bezveze, a i gurati bilo kakve bakterije gdje ne treba. (Pitao me zelim li pregled jer me nakon 35 tjedana mora pitati, iako ih sam ne savjetuje, niti ih rutinski radi.)

    Ranije u trudnoci isto tako gleda razne stvari na UZV pa ako mu je nesto sumnjivo, eventualno gleda i ispod haube. Ali obicno ni tad (osim ako je rijec o rizicnoj trudnoci i raznim komplikacijama/indikacijama za vaginalne preglede).
    Posljednje uređivanje od Kaae : 15.10.2012. at 23:44

  45. #745
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, jel smijete ovdje navesti ginekologe u zg (centar ili zapad) koji ne rade rutinske vaginalne (pa cak ni uzv po mogucnosti)?
    Nisam sigurna mogu li primati pp jer imam premalo postova

    Stignem li sad usred trudnoce (23 TT) promijeniti soc.ginekologa?
    ma možeš ga promijeniti kad god hoćeš, to te tvoja volja! ja sa ga zamijenila sa privatnim, kojem sam znala otić i ranije! samo odeš kod drugog, on će prenijet tvoje papire i nemaš brige!

  46. #746
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    jel znas kolko to traje mozda? tipa: nazovem danas gin, nakon kolko mogu otic kod njega?
    Konkretno: znate li jel dr Zrinka Komadina Estatiev radi probleme oko toga, mislila sam otic k njoj ako ima mjesta?

  47. #747
    martincius avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    361

    Početno

    update: doticna doktorica ne prima trudnice
    molim preporuku

  48. #748
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj martincius prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, jel smijete ovdje navesti ginekologe u zg (centar ili zapad) koji ne rade rutinske vaginalne (pa cak ni uzv po mogucnosti)?
    Nisam sigurna mogu li primati pp jer imam premalo postova

    Stignem li sad usred trudnoce (23 TT) promijeniti soc.ginekologa?
    Pa kakav je to pregled? Kako si, dobro, doviđenja.

  49. #749
    marija1411 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    181

    Početno

    13tt pregled preko stomaka i što se tiče vaginalni pregleda gotovo do kraja trudnoće, a zašto neki doktori da tako kažem "izazivaju vraga" nemam pojma kad se sve može vidjet preko stomaka pa i to jesi li otvorena.

  50. #750
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ne vjerujem da se stanje cerviksa i otvorenosti moze vidjeti preko stomaka, ako nista vaginalnim utz,i to mi je puno prihvatljiviji od guranja prstiju.iako mi je rizična trudnoća . nisam se nikada bunila, nije mi jasno zasto zene koje mogu imati slobodno spolne odnose ne zele vaginalni utz....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •