Stranica 22 od 23 PrviPrvi ... 1220212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 1104

Tema: koliko puta ste imale vaginalni pregled u trudnoći?

  1. #1051
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    U prvoj t svaki je pregled uključivao i vaginalni. U drugoj evo do 30 tt bez ijednog vaginalnog pregleda i moram priznat da mi je baš olakšanje

  2. #1052

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    26

    Početno

    Ja do 23.tjedna 2 (blizanacka trudnoca). Nije mi to bas drago, pogotovo kad ovdje citam kako nije to tako bezopasno..

  3. #1053
    Junior avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    ZG centar
    Postovi
    53

    Početno

    Od početka sam imala vaginalne preglede, baš svaki put. Za 2.5 tjedna imam pregled u 32. tjednu pa ću ga pitati o tome. Inače provjeri mi čep, koliko je sve čvrsto, pogleda sluz pod mikroskopom, jedna ruka je dolje, druga vani na trbuhu pa gleda s "obje strane" i to je to. 3 sekunde, ak ne uključim da mi sestra pomogne da se popnem na stol, namjestim i siđem s njega, pa odem u drugu sobu na UZV. Nije ništa ni strašno ni neugodno, mislim da to ovisi o ginekologu koji vodi trudnoću. Bakterija se ne bojim jer svaki put preda mnom opere ruke i stavi nove rukavice, i na njih još nekakvi gel.

  4. #1054
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja 3 puta. Prvi (5+3) na kojem smo vidjeli gestacijsku vrećicu, drugi da vidimo srčeko (6+3) i na komniniranom. Od onda (sad sam 15+6) ginica preko trbuha samo škicne da vidi da se beba miče i da je velika.

  5. #1055
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Sadie to mislis na vaginalni ultrazvuk ne vaginalni pregled?

  6. #1056
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Uf, fakat. Danas sam pročitala da nije dokazano da su trudnice smušene, dokazi su podijeljeni.
    Svaki put, ili bolje rečeno oba puta (sad sam 16tt). Zadnji put sam skoro jauknula, al nije mi bed. Sam nek ona vidi da je tamo sve ok.
    Kaže sestra da dr-ica radi vaginalni pregled radi svaki put tako da ću se nauživati.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 01.11.2014. at 20:02

  7. #1057
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Problem sa vag.pregledom je da se apsolutno nista konkretno ni znanstveno ne vidi. I potencijano moze uzrokovati infekcije.

    Rade se samo na istoku Europe i ponekad na jugu (Grcka Italija posebice juzni dijelovi). Ne postoje dokazi zasto bi se koristili.

  8. #1058
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja sam oba puta dobila vaginalete, s tim da prvi put nisam ni skužila da ih trebam. Tak da je u mom slučaju to bila dobra stvar. Negdje sam čitala zašto se rade i činio mi se čist ok razlog.
    Ja pak nisam radila uzv. Zadnji je bio na kombiniranom (11+4), sad sam bila na kontroli sa 15+2. Valjda će ga idući put raditi pa da vidim dijete kak spada, da je sve u redu i da znamo odabrati ime.

  9. #1059
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Ja sam do sad bila na dva pregleda (10 tj) i svaki put me je i vaginalno pregledao! I to ne njezno! Al zato smo oba puta gledali bebolinca,i tata bio

  10. #1060
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja je nježna, i inače je nekak nježniji tip.
    A radi ti i uzv (kad kažeš da te "i vag. pregledao")?

  11. #1061
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Da i vag. pregled i uzv. Prvi je bio vag. uzv a od drugog na dalje preko trbuha

  12. #1062
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja ne, samo nabrzinu pogleda bebu prek trbuha. Radi uzv ukupno 3 puta u trudnoći. Al, ajd, bar nije trgovac (mislim da se uzv i prek hzzo-a doplaćuje 100 kn il tak nekak).

  13. #1063
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Svaki drugi platim 120 kn, znaci jedan besplatan ,jedan platim, i dobijem slikicu

  14. #1064

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj dixx prvotno napisa Vidi poruku
    Ja do 23.tjedna 2 (blizanacka trudnoca). Nije mi to bas drago, pogotovo kad ovdje citam kako nije to tako bezopasno..
    Nakon ovog vise nisu (presla na sv.duh u visokorizicnu amb.)
    Tu kazu da nemaju sto gledat vaginalno, samo mogu uzrokovat infekciju i nema koristi od takvog pregleda, dovoljan je uzv. Vaginalno gledaju tek oko termina.

  15. #1065

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mene je samo prvi put (s ca 7 tjedana) pregledao vaginalno, radio papu i briseve.
    Sad sam 36+5 i do sada samo uzv, a tako ce i ostati..

  16. #1066

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    5

    Početno

    Svaki put, ukljucujuci mjerenje cerviksa.

  17. #1067
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Svaki put.

  18. #1068
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Svaki put imam vaginalni pregled i uzv.

  19. #1069
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    možda 1-2x nisam imala vaginalni
    inače uvijek
    gledaju situaciju zbog skraćenog cerviksa nakon konizacije

  20. #1070

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav svima

    bila sam na prvom pregledu u 6.tjednu trudnoće te sam pregledana i s vaginalnim ultrazvukom, budući da je još rano, nisu se vidjeli otkucaji srca, uz to imam cistu na jajniku i maleni hematom na maternici pa me gin naručila opet za tjedan dana...mene brine štetnost ultrazvuka, pogotovo sad u ranoj trudnoći dok se sve tek razvija pa mislim odgoditi pregled...što vi mislite?

  21. #1071
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Do 12tt sam imala 4 utz-a zbog hematoma na jajniku od punkcije i neke tvorbe u maternici za koju se na početku nije moglo odrediti što je a kasnije se ispostavilo da je polip. Bilo je potrebno češće praćenje za slučaj da je nešto od to dvoje počelo rasti i ugrozilo plod ili mene.
    O štetnosti vs. koristi ultrazvuka se raspravlja. Ima studija koje tvrde da je utz neškodljiv i ima studija koje tvrde suprotno. Ono što je sigurno da nešto što ima sposobnost probijanja slojeva tkiva pa makar to bio i zvuk utječe na to tkivo.
    I znajući to, moje mišljenje je da bih sigurno sišla s uma da nisam imala kontrolu svaka dva tjedna jer sam umirala od straha od razno-raznih scenarija mogućih ishoda koji su mi se motali po glavi. S obzirom da nismo svi isti, napravi kako se ti osjećaš. Ako smatraš da je to prerano za kontrolu, odgodi.
    Veći mi je fenomen što sam kod svakog tog kontrolnog utz-a osim jednog pregledana i vaginalno.

  22. #1072

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Hej draga,u.kojem tjednu si bila na prvom pregledu-ultrazvuku?ja sam po zadnjoj menstr.sad 5+5 tek a narucila me za dva tjedna.Tad cu biti 7 i nesto,al ja znam da je oko dva tjedna manje

  23. #1073
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Svaka dva tjedna imam kontrolu...svaki puta me pregleda ultrazvučno a svaki drugi put vaginalno.
    Na početku sam zbog krvarenja,uzv imala i po dva puta tjedno.
    Gin mi rekla da bebe od ultrazvuka osjete zujanje..kaj bi objasnilo rukice uglavnom oko glavice, i kod moje i kod drugih beba.
    I potpis na eryngium...mišljenja sam da bi svisnula od brige da nisam radila tako česte preglede.

  24. #1074
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj slavujkica prvotno napisa Vidi poruku
    Hej draga,u.kojem tjednu si bila na prvom pregledu-ultrazvuku?ja sam po zadnjoj menstr.sad 5+5 tek a narucila me za dva tjedna.Tad cu biti 7 i nesto,al ja znam da je oko dva tjedna manje
    Prvi utz mi je bio s 5tt, dakle 3 tjedna od oplodnje. Vidjela se gv, žv i plod od cijela 2mm.

  25. #1075

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Svaki put (svakih mj. dana), provjerava cerviks i zapisuje u t. knjižicu. Mislim da je korisno zbog te provjere cerviksa.

  26. #1076
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moram priznati da me cude ti pusti vaginalni pregledi. Mene je moj dr. Pogledao vag uzv kad sam dosla 1. Put da potvrdi trudnocu. Nakon toga svaka 4 tj samo uzv abdomena da izmjeri bebu i pogleda jel sve o.k. tako je gledao i stanje posteljice i pupcane vrpce. I svaki put pogleda skroz nisko do ruba stidnih dlaka tako da mislim da tako moze vidjeti i grlic maternice. Zadnji pregled prije 10 dana (2 tjedna pred termin) me pogledao klasika uzv i vaginalno ali ne vag uzv niti klasicni vag pregled s onom metalnim alatom (joj kako se to zove...) nego je samo popipao s 2 prsta stanje dolje jesam li otvorena. Iskreno nisam niti osjetila taj kratki pregled.

  27. #1077

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Mene moja gin svaki put pregleda vag. uzv. Mjeri cervix, jer mi je skracen i obavezno rucno opipa tvrdocu.
    Ne vidim razlog zasto ne bi svakoj trudnici ovako svaki put mjeriti, jer se tako moze na vrijeme djelovati ako se zena pocne otvarati.

    Kod mene je bez obzira sto mi je cervix od pocetka kratak (zbog konizacije) hvala Bogu sve ok, iako su kod mene vece sanse za prijevrememo otvaranje. Pa tako ne mora znaciti da ce kod zene sa normalnom duzinom do kraja ostati tako. S toga sam ZA da se svaka trudnica na svakom pregledu tako prekontrolira. Bolje sprijeciti nego lijeciti.

  28. #1078
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo gledam svoju trudničku knjižicu i napisao mi je dr. da je cerviks zatvoren svaki put kod pregleda. Dakle zaključujem da ili može ultrazvukom vidjeti ako dovoljno nisko pogleda je li cerviks zatvoren (što mislim i ja da je moguće) ili laže svaki put, što mi je teško vjerovati pogotovo što vidim da ima i drugih trudnica koje nisu pregledavane vaginalno. Ima li igdje na forumu netko od liječnika još bolje ginekolog da odgovori može li se vanjskih uzv pregledati i cerviks?

  29. #1079
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ne budi ljena, ja malo guglala. Izgleda da je vaginalni uzv najbolji za pregled skraćenosti cerviksa kao opasnosti od prijevremenog poroda. Ali ovdje piše da se mjeri između 15. i 22. tjedna da bi imao smisla. Dakle, nisam shvatila da treba svaki put taj pregled, pogotovu u 1. tromjesječju, jer ne daje jasne rezultate. E sad, ako se utvrdi da cerviks nije skraćen u tom bitnom periodu, treba li to stalno provjeravati ili se konta da je sve o.k.? Ako bi netko imao odgovor na to bilo bi super.
    A to je samo jedna pretraga koja prati duljinu cerviksa. Je li onda potrebno baš svaki put raditi potpuni vaginalni pregled, klasični + uzv, to ne znam.

  30. #1080
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mene ginekologica svaki put pregleda. To kratko traje i meni bas nista ne smeta.

    Prvu trudnocu mi je vodio ginekolog koji me vaginalno pregledao samo na prvom i drugom pregledu, a poslije nije. On me vodio do 32. tjedna. Tada sam se preselila u drugi grad pa sam nasla i drugu ginekologicu. Ona me odma vaginalno pregledala. I bila sam otvorena 2 cm. Napravila mi briseve, poslala me vadit krv i urin. I pokazalo se da imam urinarnu infekciju - tako da sam dobila antibiotik. Do poroda 9-10 tjedana kasnije se vise nisam otvarala. Koliko sam shvatila, upravo je ta urinarna infekcija mogla biti razlog prijevremenog otvaranja - tako da je meni u konkretnoj situaciji drago da me doktorica pregledala. Ne znam jel bi se to moglo vidit na uzv-u.

  31. #1081
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Urinarna infekcija se ne utvrdjuje vaginalnim pregledom.... vec pregledom uzorka urina.

  32. #1082
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Urinarna infekcija se ne utvrdjuje vaginalnim pregledom.... vec pregledom uzorka urina.

    Hahaha... pa nisam ni rekla da se utvrdila vaginalnim pregledom... nego da me zbog otvorenosti poslala pregledat urin, krv i uzet briseve. Ono sto sam se pitala, tj. tekla da ne znam je, jel se moze otvorenost vidit i pomocu uzv-a.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 11.08.2016. at 20:19

  33. #1083
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Bilo bi puno pozeljnije i korisnije da se na svakom pregledu radi rutinska analiza urina umijesto rutinskih vaginalnih pregleda.
    ne samo zbog potecijalne urinarne infekcije nego i zbog mnogo drugih stvari.

  34. #1084
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A sto ako je otvorenost zbog infekcije u grlu maternice (il odakle se vec tocno uzimaju brisevi), a nema simptoma drugih? Kako bi se ta otvorenost mogla utvrditi samo iz testiranja urina?

  35. #1085
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa tesko da ce se dogoditi otvorenost bez drugih simptoma ( npr.bolova) .Vaginalni pregledi pokazuju samo trenutno stanje. Drugi dan vec moze moze biti drugacije.

  36. #1086

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi puno pozeljnije i korisnije da se na svakom pregledu radi rutinska analiza urina umijesto rutinskih vaginalnih pregleda.
    ne samo zbog potecijalne urinarne infekcije nego i zbog mnogo drugih stvari.
    Meni se na svakom pregledu jos od pocetka radi oboje (i urin i vag. pregled).
    Zar to nije svugdje uobicajem postupak kada se dodje na pregled?

  37. #1087
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj bmaric prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se na svakom pregledu jos od pocetka radi oboje (i urin i vag. pregled).
    Zar to nije svugdje uobicajem postupak kada se dodje na pregled?
    Mozda misli na urinokulturu, odnosno nesto detaljnije. Meni od urina na pregledu samo provjerava ima li onih proteina. Tebi?

  38. #1088
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa ako gledaju urin na trakicu vidi se sve.
    I bakterije, i nitriti, sluz, leukociti .
    sve sto bi moglo upucivati na upalu.

  39. #1089
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Urinokultura je drugacija pretraga, to se ne radi u ordinaciji nego u laboratoriju.

  40. #1090

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Meni mjere tlak,tezinu i vag.pregled plus 3 uzv u cjeloj trudnoci. Vaginalce odbijam, ako treba inzistiram na uzv. Ne dam da mi gura prste dole. Urin npr.ne gleda sto mi je potpuno bez veze. Doktorica u ordinaciji do npr.uopce ne radi vaginalne preglede prstima jer su zastarjela i stetna metoda. Sve radi uzv-om. Moje frendice vani uopce nemaju vag.preglede eventualno na porodu i to ne svaki sat i ne svaki put od druge osobe. Kad im pricam kako to ovdje izgleda pitaju jel smo stvarno tako jako bolesne u trudnoci. Plus sto uredne trudnoce vode primalje.

  41. #1091
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moj ginekolog ne radi vaginalne preglede uopce, osim ako je iz nekog razloga nuzno. Prvi pregled, u urednoj trudnoci, nije prije 8-10 tjedana i na tom prvom pregledu se radi abdominalni UZV.

    U prvoj trudnoci sam imala jedan vaginalni pregled, skoro sa 42 tjedna, a u drugoj niti jedan.

  42. #1092
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ako gledaju urin na trakicu vidi se sve.
    I bakterije, i nitriti, sluz, leukociti .
    sve sto bi moglo upucivati na upalu.
    Meni samo gleda proteine. Ne gleda na trakicu nego ubaci neku tekucinu u epruetu s urinom pa prati promjene.

    To bi bilo bas ok da gleda tako kako ti kahes.

  43. #1093

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda misli na urinokulturu, odnosno nesto detaljnije. Meni od urina na pregledu samo provjerava ima li onih proteina. Tebi?
    Znam da gleda na bakterije, tj infekciju, secer i jos nesto.
    Za sada hvala Bogu svaki put sve ok.

  44. #1094
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni samo gleda proteine. Ne gleda na trakicu nego ubaci neku tekucinu u epruetu s urinom pa prati promjene.

    To bi bilo bas ok da gleda tako kako ti kahes.
    To pregledava ima li bjelančevina tj proteina u urinu kojih ne smije biti. Doda par kapi kiseline i ako ostane bistro onda je o.k. a ako se zamuti onda ima bjelancevina i to treba dalje kontrolirat jer mogu biti problemi s bubrezima. A trakicma se gleda razina secera glukoze u urinu ali ako radis krvnu sliku tako je tocnije mjerenje pa ne treba oboje. Meni je recimo svaka 2 mj davao uputnicu za kks i urin zbog zeljeza.

  45. #1095
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Malo sam zabrinuta. Sada sam 15+2tt i danas sam bila kod svog ginekologa na kontroli. Zadnji put kada sam bila u 12tt rekao mi je da ce me od iduceg pregleda pregledati samo abdominalnim ultrazvukom, medjutim danas me ponovo pregledao i vaginalnim i abdominalnim ultrazvukom i sada me strah da je to bilo prerizicno u ovom tjednu. Inace je uredna trudnoca. Interesuje me da li je neka od vas imala vaginalni ultrazvucni pregled pocetkom drugog trimestra i kakva su vam iskustva s tim ili je ovaj moj doktor jedini koji je to tako uradio?

  46. #1096

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Citiraj SugarPlum prvotno napisa Vidi poruku
    Malo sam zabrinuta. Sada sam 15+2tt i danas sam bila kod svog ginekologa na kontroli. Zadnji put kada sam bila u 12tt rekao mi je da ce me od iduceg pregleda pregledati samo abdominalnim ultrazvukom, medjutim danas me ponovo pregledao i vaginalnim i abdominalnim ultrazvukom i sada me strah da je to bilo prerizicno u ovom tjednu. Inace je uredna trudnoca. Interesuje me da li je neka od vas imala vaginalni ultrazvucni pregled pocetkom drugog trimestra i kakva su vam iskustva s tim ili je ovaj moj doktor jedini koji je to tako uradio?
    Ja sam od pocetka do kraja imala uvijek oba. Ne vidim rizik u tome, jer ti se ne dotice grlica. Moja je trudnoca bila od pocetka pod povecalom zbog duzine grlica, pa sam rodila 4 dana prije termina.
    Ne brini, zna on sto radi.

  47. #1097
    SugarPlum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Nadam se Hvala bmaric na podijeljenom iskustvu. Nekako se nadam da iduci put nece opet tako jer ne vidim razlog za to

  48. #1098
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj SugarPlum prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se Hvala bmaric na podijeljenom iskustvu. Nekako se nadam da iduci put nece opet tako jer ne vidim razlog za to
    Ako to ne želiš reci tako svom doktoru, ili ga barem pitaj za razlog...Ako ti nešto što doktor radi stvara strah ili nelagodu najbolje je da izravno s njim razgovaraš.

    Ja sam jučer bila na uzv u 20om tjednu (anomaly scan) i doktor mi je u jednom trenu rekao da bi pogledao i vaginalnim jer ne vidi dno posteljice. Onak, normalno, dao mi je razlog i pitao jel mi to ok, to je osnovna neka pristojnost

    To mi je drugi i poslijednji uzv u ovoj trudnoći (prvi u 12om tjednu da vidimo je li bebić tamo gdje bi trebao biti), uz nula vaginalnih pregleda.

    Ne bi trebao biti problem postaviti pitanje čovjeku kojem damo da nas dira tamo gdje damo rijetkima

  49. #1099

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav cure, trudna sam nesto vise od mjesec dana, na prvom pregledu sa tri tjedna trudnoce mi je obavljen vaginalni pregled, neznam dali je to normalno u tako malom stadiju trudnoce, ali evo zanima me pokoji savjet, ako se pregledi nastave radit vaginalno dali da pitam zasto? i dali da odbijem?

  50. #1100

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Citiraj unicorn prvotno napisa Vidi poruku
    pozdrav cure, trudna sam nesto vise od mjesec dana, na prvom pregledu sa tri tjedna trudnoce mi je obavljen vaginalni pregled, neznam dali je to normalno u tako malom stadiju trudnoce, ali evo zanima me pokoji savjet, ako se pregledi nastave radit vaginalno dali da pitam zasto? i dali da odbijem?
    Draga to tak ide meni do 14tj.sam bila na oko 5-6vaginalni.u 8tj cak poslje utzv imala obilno krvarenje. Tek u 14tj sam imala na trbu. Neke cure cak dulje su imale vaginalni utzv.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •