Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 108 od 108

Tema: Koliko toga dijete od 25 mj. razumije?

  1. #101

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pozdrav!Laura možeš li mi dati broj na koji se nazove erf.mi cemo uskoro u klaićevu na obradu kod pedopsihijatra pa bi voljela i na erf otići.mi vec pola godine idemo od doktora do doktora i sad nas šalju u klaićevu jer Filip ima elemente autizma.tako me trah sve ga i kako cu s njim biti u dnevnoj bolnici jer nema mira nimalo ...on sad ima 2,6 mj...

  2. #102
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Pozdrav! Ja sam se naručila kod prof. Škrinjar na ERF-u, broj je 245 7560. Možeš zvati pon i čet od 15 do 19 i uto, sri i pet od 9 do 13h( tako je bar bilo kad sam se ja naručivala, ne znam je li se u međuvremenu što promijenilo ). Dosta se čeka, ja sam zvala negdje u 5 mjesecu i još ne znam kad sam na redu (rekli su da će me zvati)! Ne primaju cijelu godinu, prof. Škrinjar još nije dala raspored kad je tko na redu, mislim da smo mi među prvima. Ja nisam iz Zagreba tako da ne znam kako izgleda dnevna bolnica u Klaićevoj, ali kod nas je baš bilo ok, imali su igračke, puštali su crtiće... Moj je bio star negdje kao tvoj i njemu je bilo zabavno, igrao se, trčkarao po prostoriji... Nije tako strašno, ne brini. Jedino mu je bilo grozno vađenje krvi, ali i to se brzo zaboravi... Sretno

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    4

    Početno

    nisamo ni mi iz zagreba...zvala sam erf...da znam da primaju samo dok školska godina traje , ili tako nešto..zamolila bih te da mi u inbox naapišeš sve šta mi možeš preporučiti od knjiga ,web stranica ,savjeta ma sve..neznam nikoga tko ima dijete slično mojemu..osim tvoga,sve što si kod svoga opisala i moje se tako ponaša...veliko ti hvala od srca na odgovoru

  4. #104
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Re be ka, nisam sigurna možeš li primati privatne poruke, mislim da imaš premali broj postova?

  5. #105
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Ja bih ti preporučila Greenspanovu knjigu Dijete s posebnim potrebama. Defektologica koja mi je dolazila radila je po njoj. Imaš i druge metode, ali ja sam se našla u floor timeu. Npr. prof. Škrinjar, ako se ne varam, koristi abba pristup. Moje je mišljenje da su sve metode super ako ih dobro znaš primjenjivati, ali znam primjer kad se kod jednog dječaka koji je godinama radio po floor time-u bez napretka, uočio značajan pomak kad se prešlo na taj abba ... Iako se te metode mogu i kombinirati...Moj je strašno pozitivno reagirao na floor time, ali potrebno je raditi s djetetom 6 do 10 seansi dnevno u trajanju od 20 do 30 min. Dakle, malo će se toga postići ako se sve svodi na defektologicu jednom tjedno i par radionica, mislim da su roditelji ti koji moraju svaki svaki dan sjesti na pod i ući u igru djeteta. Ja ne radim pa mi nije bilo toliko teško koliko onima koji rade i dođu umorni kući. U toj knjizi ti se potanko objašnjava ta metoda, potraži je u knjižnici, ja je svako toliko posudim jer ima toliko korisnih savjeta!

  6. #106

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    4

    Početno

    pa da ,tek sam se prije 3 dana registrirala da bih ti mogla postaviti pitanje ..sad vidim da su tvoji postovi od prošle godine.kako je sad tvoj sin?moj filip ništa nije rekao sa značenjem ni MAMA a ima dvije i pol...

  7. #107
    Laura avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Sad je super, odlično napreduje, nadam se da će mu uskoro skinuti dijagnozu...Ti bi trebala što prije početi raditi s njim, tvoj je još mali, a što se ranije počne, napredak je veći. Meni su dr. u dnevnoj bolnici rekli ako dijete ima elemente pervazivnog, nitko ne može znati kako će se dalje razvijati, ali postoji mogućnost da se to izgubi kroz par godina. Ne znam može li sasvim nestati Ja kod svog uočavam neke sitne stvari koje drugi ne uočavaju na prvi pogled...Baš sam to s mojim mm i mamom pričala neki dan, kad je on bio beba, nije toliko uspostavljao kontakt s nama kao njegov braco, i jako je volim stvari prebirati ručicama ( npr. ja sam mu dala čarapice i on ih je vrtio po rukama dugo dugo , više od pol sata ) a ja sam mislila da je to sve normalno jer mi je bio prvi, tek sam s dvije godine skužila da nešto nije u redu. U parkiću je znao skupljati štapiće i cijelo vrijeme ih je vrtio po rukama. Sad se sve to izgubilo, ništa od toga više ne radi. Ne znam koliko smo mi na to utjecali, ali mislim da je jako bitno da se s njima radi i radi, svaki dan, pogotovo kad su tako mali i dok se još intenzivno razvijaju...
    Nadam se da će ti se javiti još koja mama koja možda ima više iskustva nego ja i korisnijih savjeta...

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav! Vidim da je ovo davno bilo, ali mi trenutno imamo isti slucaj i jako sam zabrinuta. Ako mi se moze javiti ova mama ili netko sa slicnim problemom bila bih jako zahvalna

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •