Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 157

Tema: Kurje oko

  1. #101
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam u Medipedu, izvađeno kurje oko sreca nije bio duboko. Nisam ni osjetila...prvi put kod pedikera oduševljena sam. Koža mekana, nokti glatki ma sve 5! Preporučam. I hvala Lili!
    Odlično, znala sam, nisu oni obični pedikeri, sve je na vrlo visokoj razini. A i fotelje su im mrak udobne

    andream samo daj, svi moji sportaši idu tamo jer rješavaju najteže slučajeve.Žao mi je da ti nisam rekla i prije, nisam znala da tu muku mučiš, dam se kladit da bi ti to rješili u 2 dolaska ako ne i odjednom.

  2. #102
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Lili znas onu,covjek uci i na greskama.Ova je bila bolna i jos traje ovaj i iduci tjedan (!), ali od sada necu bar gubiti vrijeme na flasterima, sprejevima,poucena iskustvom odmah cu k njima i za najmanju sumnju, a mozda i preventivno.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja sutra s mlađim idem kod doktorice, mislim da ima kurje oko (3 godine i 5 mjeseci). Nisam ziher, može biti i da je bradavica, al ne želim mu stavljati ništa na svoju ruku dok ne znam što je. Držite fige da nije kurje oko!

  4. #104
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Annie uf samo da nije kurje, javi sto je na stvari.
    Jucer kad sam dosla dr na kontrolu samo se nasmijala i rekla da je i ona te zahvate radila na staziranju u bolnici i da me nije htjela plasiti detaljima jer zna tijek samog postupka i oporavak. I bolje da nije.

  5. #105
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Lili znas onu,covjek uci i na greskama.Ova je bila bolna i jos traje ovaj i iduci tjedan (!), ali od sada necu bar gubiti vrijeme na flasterima, sprejevima,poucena iskustvom odmah cu k njima i za najmanju sumnju, a mozda i preventivno.
    Tako je, svi učimo na greškama.

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sutra s mlađim idem kod doktorice, mislim da ima kurje oko (3 godine i 5 mjeseci). Nisam ziher, može biti i da je bradavica, al ne želim mu stavljati ništa na svoju ruku dok ne znam što je. Držite fige da nije kurje oko!
    Ne brini, što god da je rješi se. Imaš i onu neku "kemiju" zaboravila sam naziv koja se lokalno kapa baš na to mjesto (imaju u apotekama), nije razvikanog naziva iz reklama, al djeluje 100%, za par dana to rješiš. Znam da hoćeš izbjeći jaka sredstva za dijete, al mislim da ti je to bolja i lakša opcija od vađenja kurjeg oka kod tako malog djeteta. Ovo čudo ti ga skroz sasuši i onda se osuši i otpadne, odvoji se.

  6. #106
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    našla sam ga-kolodij:

    http://www.ljekarnasdz.hr/nasa-ponud...al/prodid/3106

    može za djecu stariju od 2 godine

  7. #107
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma jeste li vi sigurni da se virusne bradavice i kurje oči tretiraju na jednaki način?
    Inače, kurje oko (mi to zovemo kal) nije neki problem za skidanje...ljudi idu u pedikera skidati kale, i medicinski pedikeri to rade rutinski. Važno je ići na vrijeme i redovito. Kal nastaje od natiska i zadebljanja, koža jako otvrdne i onda se ta tvrda struktura pogurne u dublje slojeve i boli.

  8. #108
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ovak, ja imam traume baš od toga. kao dijete sam imala bradavicu i baka me odvela pedikerki. I zato se ja bojim pedikera

  9. #109
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma ok, traume se može imati od bilo čega. I bolucka kad ti pediker skida kal, a ako je dublji, onda baš i boli, nema šta. Ključ je u redovitosti.
    Mislim, ako ima nekih mazalica koje funkcioniraju, tim bolje! Samo mi je čudno da se virusne bradavice i kali jednako tretiraju.
    D. je imao kale na malim prstima, dvaput je bio u pedikera, i nema traume .

  10. #110
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ma jeste li vi sigurni da se virusne bradavice i kurje oči tretiraju na jednaki način?
    Inače, kurje oko (mi to zovemo kal) nije neki problem za skidanje...ljudi idu u pedikera skidati kale, i medicinski pedikeri to rade rutinski. Važno je ići na vrijeme i redovito. Kal nastaje od natiska i zadebljanja, koža jako otvrdne i onda se ta tvrda struktura pogurne u dublje slojeve i boli.
    vertex pa to nije nitko rekao.
    annie je rekla da ide prvo kod pedijatrice da joj kaže jel to kurje oko ili bradavica.
    Kolodij koji sam linkala je za kurje oko.

  11. #111
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Samo sam se došla malo potužit

  12. #112
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Lili, i na tom kolodiju piše da je za jednu i drugo, pogledaj na linku. Valjda i je, šta ja znam. Samo mi je čudno.

  13. #113
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, i na tom kolodiju piše da je za jednu i drugo, pogledaj na linku. Valjda i je, šta ja znam. Samo mi je čudno.
    A čuj nisam znala, al ako piše, onda je.

    Nano, ma samo trebaš doći u ruke super pedikerke, pa to bude čista uživancija, mislim pedikura

  14. #114
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bradavice ne skiidaju pedikeri. Barem je mene pedikerka poslala na dermatologiju. Oni spaljuju odnosno smrzavaju tekućim dušikom.

  15. #115
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim, na dermi zamrzavaju bradavice. Baš idem u ponedjeljak na kontrolu...

  16. #116
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Bradavice ne skiidaju pedikeri. Barem je mene pedikerka poslala na dermatologiju. Oni spaljuju odnosno smrzavaju tekućim dušikom.
    to sam i ja jednom davno išla. Bezbolno, samo se osjeti onaj miris paljenja.

  17. #117
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Bradavica na stopalu, taman na najgorem mjestu na kojem je nisam mogla izbjeći dok hodam, zlostavljala me punih 8 mjeseci, išla sam i na smrzavanje dermatologu, ali taj jedan put apsolutno ništa nije pomoglo (a da ne kažem da sam ga čekala preko HZZO 2 mjeseca i da mi je dr. opće medicine dala krivu uputnicu bez smrzavanja, ali je dermatologica svejedno to napravila), a ona mi je rekla da kupim onu neku tekućinu (cca 150 Verrumal ili tak nekak) kn i to sam kapala, namakala, strugala mrtvu kožu i tako ukrug 8 mjeseci. Ponekad bih sastrugala malo previše kože, onda bi me boljelo još više, doslovno sam hodala kao po noževima i iglama (prije šepala, nego hodala), ponekad su mi suze tekle od bolova (uz to, da ne bude dosadno, bila je prisutna i užasna bol od išijasa na istoj strani gdje je bila i bradavica) i onda je konačno sve nestalo (valjda sam sastrugala sve do kraja).

  18. #118
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Bradavica na stopalu, taman na najgorem mjestu na kojem je nisam mogla izbjeći dok hodam, zlostavljala me punih 8 mjeseci, išla sam i na smrzavanje dermatologu, ali taj jedan put apsolutno ništa nije pomoglo (a da ne kažem da sam ga čekala preko HZZO 2 mjeseca i da mi je dr. opće medicine dala krivu uputnicu bez smrzavanja, ali je dermatologica svejedno to napravila), a ona mi je rekla da kupim onu neku tekućinu (cca 150 Verrumal ili tak nekak) kn i to sam kapala, namakala, strugala mrtvu kožu i tako ukrug 8 mjeseci. Ponekad bih sastrugala malo previše kože, onda bi me boljelo još više, doslovno sam hodala kao po noževima i iglama (prije šepala, nego hodala), ponekad su mi suze tekle od bolova (uz to, da ne bude dosadno, bila je prisutna i užasna bol od išijasa na istoj strani gdje je bila i bradavica) i onda je konačno sve nestalo (valjda sam sastrugala sve do kraja).
    Uh... Varrumal je bilo sredstvo s kojim sam i ja pokušavala skinuti te "kurje oči", bezuspješno - ovo što se na kraju ispostavilo da je bio ožiljak koji nije dobro cijelio jer je ostao konac unutra. Kad je konac izašao van, meni je svanulo i tad je mic-po-mic, uz pažljivu pedikuru, išlo na bolje. Ja sam imala svu silu pomagala da bih mogla kako-tako normalno hodati i koristila sam ih par mjeseci - nekakvi jastučići koji su kao za natiske, neakvi specijalni flasteri, za tu svrhu posebno kupljene debele sportske čarape koje su mi isto olakšavale, plus doma isključivo Crocsice - sve je pomagalo u subjektivnom osjećaju da ne moram šepat na tu nogu (ikonako i ja imam sto drugih lokomotornih problema).

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Hej cure, nije kurje oko, Bogu hvala. Bradavica je, kaže doktorica da je velika za njegov uzrast. Dobio je neku tinkturu koju apoteka sama radi i može koristit i onaj flaster za kurje oko iz dm-a pa smo sad krenuli u borbu svaki dan jednom. Nadam se da neće jaaako dugo trajati.
    Posljednje uređivanje od annie84 : 01.10.2018. at 19:05

  20. #120
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Super za malca.
    A ja i dalje mirujem,kaze dr pojavio se edem i sad vađenje konaca tek za tjedan dana, sto je 21-i dan nakon operacije.

  21. #121
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Užas.
    Suosjećam.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #122
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    a majko mila, sad i komplikacije nakon zahvata...
    Andream vibram da se što prije oporaviš i ne daj im se više pod nož radi kurjeg oka.

  23. #123
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Super za malca.
    A ja i dalje mirujem,kaze dr pojavio se edem i sad vađenje konaca tek za tjedan dana, sto je 21-i dan nakon operacije.
    Ufff.... nemam ti što savjetovati nego strpljenje. Bit će to OK na kraju. Ako itko razumije - razumijem ja. Sada, gledajući unazad, drago mi je da ne moram na svakoj plaži lebdit s tom nogom da ne bih slučajno zarezala taj madež koji je bio ispupčen, na gaznom dijelu, ali nije mi smetao. A... a prvih 4 mjeseca sam bila u očaju kod vraga sam to radila i išla na sasvim elektivnu op da spriječim eventualni problem i pritom dobila bolni immediate problem. Grlim.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2018. at 13:31

  24. #124
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Neko vrijeme sam čak brijala da je zbog bolnice ili operatera (bili su promijenili konac u neki jeftiniji, operater se mijenjao). Ali... očito je do mjesta, izgleda da se često zakomplicira .

  25. #125
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Neko vrijeme sam čak brijala da je zbog bolnice ili operatera (bili su promijenili konac u neki jeftiniji kineski u odnosu na moje prethodne operacije...doduše, sumnjam da neka druga ZG bolnica ima bolji konac,svi valjda isti imaju, plus se operater bio mijenjao). Ali... očito je do mjesta, izgleda da se često zakomplicira . Nakon toga zapravo imam PTSP pa sam ostale madeže vadila ipak privatno, gdje mogu makar osigurat konac koji nije najjeftiniji iz javne nabave. A vjerojatno je samo zeznuto mjesto + bad luck, ali ko bi to znao, nismo insideri.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2018. at 13:36

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    al nekad je i do operatera nije ni bitno što je uzrok, samo da se andream oporavi.

  27. #127
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Eh, to je na nezgodnom mjestu... da sam ja na andreinom mjestu, bilo bi mi isto, jer ta noga je opterećena s mojih 80+ kg. Fakat, mirovanje je najbolji lijek.

  28. #128
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Uf mozda sam i sama malo kriva jer nisam bas 100%tno mirovala s nogom u povisenom polozaju svih ovih 14 dana sto sam trebala, nego sam pred kraj laganini cak i staja na njoj postrance bez da pritiskam to mjesto sto je dovelo do nezacjeljivanja. Ali da,kile su tu i dale su svoj obol svemu tome.skidanje konaca jucer bilo bi prerano i sav bi se raspuknuo po rijecima kirurga pa je ocito da je sve to bilo jako duboko.i da,ne bih mogla zamisliti da nisam isla pod noz jer doslovce nisam mogla mjesecima stajati na toj nozi punom tezinom i svom povrsinom.
    Ispast ce na kraju i jednomjesecno bolovanje zbog kurjeg oka...
    Posljednje uređivanje od andream : 03.10.2018. at 14:02

  29. #129
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma samo nek se sredi, lako za bolovanje

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    al nekad je i do operatera nije ni bitno što je uzrok, samo da se andream oporavi.
    Krosčekirala sam the operatera u mom slučaju - ostali pacijenti jako zadovoljni bili, hvaljen. Ko će ga znat. Ali, to je totalno pepavo mjesto za bilo što - najmanja boljka, ma i da se zarežeš staklom (i to mi se jednom dogodilo, bez šivanja) - to toliko traaaje... još je ljeto bilo i močenje. I tada sam šepesala tjednima.

    Andream, mislim da nisi zeznula previše. Nastoj sada, i kada ti konce izvade, stvarno hodati u što mekanijim cipelama, sa što mekanijim džonom, bez najlonki, a sa debljim sportskim čarapama, ako je potrebno i zaštiti taj dio dodanim flasterima ala jastučići za natiske - pitaj operatera, u ljekarni, pedikera - poslije, kad se konci izvade - za savjete. Zato se, npr., i elektivni zahvati na stopalu rade u mjesecima kad se ne nose zimske cipele (ako je moguće... s obzirom na ludo vrijeme itd.). Kako će ispast... a što može. Moja najdulja bolovanja dosad su bila virusna upala očiju, pa operacija madeža.

    Sve druge operacije - vađenje štitne, hernija, itd. - sve je bilo maks 2 tjedna.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.10.2018. at 15:48

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja najdulja bolovanja dosad su bila virusna upala očiju, pa operacija madeža.

    Sve druge operacije - vađenje štitne, hernija, itd. - sve je bilo maks 2 tjedna.
    Ajme ina33 sorry šta se smijem al stvarno si i ti svašta prošla.
    Komplicirane stvari prošle laganije od nekih jednostavnih.

    još ću se bojat otići na pregled i skidanje madeža

  32. #132
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije tu problem operacije nego lokacije. Ja trenutno skidam bradavicu koja mi je narasla na jastučiću stopala. Iako nije ništa ni blizu ovome sto muci Andreu, kuzim da bi moglo biti problema naknadno, jer se od tretmana stvara skroz tvrda koza. Skorz nezgodno.

  33. #133
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Ja sam sada napravila sama sebi prevoj rane jer mi je stari ispao.rana po meni laicki ne izgleda lose,mislim da bi i sav mogao dolje. iznad sava,bar mi se cini jer sam ipak jedva imala snage gledati, ostala je tvrđa koza na jednom manjem dijelu, vise nego sto je prije bilo.ali bar vise nije nista bolno pa mi je i ovo olaksanje, bar za sada.

  34. #134
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam sada napravila sama sebi prevoj rane jer mi je stari ispao.rana po meni laicki ne izgleda lose,mislim da bi i sav mogao dolje. iznad sava,bar mi se cini jer sam ipak jedva imala snage gledati, ostala je tvrđa koza na jednom manjem dijelu, vise nego sto je prije bilo.ali bar vise nije nista bolno pa mi je i ovo olaksanje, bar za sada.
    Ako je dr rekao da sa vađenjem konaca treba pričekati, pričekaj. Već smo rekli da je to mjesto nezgodno i opterećeno. Još malo i proći će.... sretno!

  35. #135
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Naravski da cu cekati.
    Iako po zadnjem kirurgu na kontroli nije ni trebalo operirati zbog osjetljivog mjesta, nego ići, citiram, točati noge i eventualno dermatologu.
    Zanimljivo kako i misljenja mogu biti razlicita-samo da ne pozalim sto sve ovo prolazim.
    Posljednje uređivanje od andream : 05.10.2018. at 10:42

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Naravski da cu cekati.
    Iako po zadnjem kirurgu na kontroli nije ni trebalo operirati zbog osjetljivog mjesta, nego ići, citiram, točati noge i eventualno dermatologu.
    Zanimljivo kako i misljenja mogu biti razlicita-samo da ne pozalim sto sve ovo prolazim.
    To je uobičajeno - pitaš za bilo koju stvar dva ili tri različita doktora, dobiješ najmanje toliko različitih mišljenja.

  37. #137
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Naravski da cu cekati.
    Iako po zadnjem kirurgu na kontroli nije ni trebalo operirati zbog osjetljivog mjesta, nego ići, citiram, točati noge i eventualno dermatologu.
    Zanimljivo kako i misljenja mogu biti razlicita-samo da ne pozalim sto sve ovo prolazim.
    Meni cijelo vrijeme i “miriše“ na to , ali šta je tu je. Izdrži još malo.

  38. #138
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je uobičajeno - pitaš za bilo koju stvar dva ili tri različita doktora, dobiješ najmanje toliko različitih mišljenja.
    E baš to a onda intuitivno biraš onog za čije mišljenje smatraš da je najbolje potkrijepljeno. Tako ja radim jer znaju imat baš oprečna mišljenja a svi specijalizirali isto.
    I ajd ti budi pacijent,nije lako

  39. #139
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    U ova 3 tjedna upoznala sam dosta dobrih lijecnika i kirurga ali na zalost i jednog bezobraznog i bahatog, sramnog i za struku i za kolege. Upravo je njegovo misljenje bilo da ne treba operirati. Pokazala se netocna cak i njegova procjena da imam edem na nozi.s obzirom da svi,pa i moja dr zna o kome se radi,jucer mi se i ispricala zbog ponasanja lijecnika uopce u takvim situacijama pa i njega jer je bilo toga jos izrecenoga. Bez argumenata.
    Drago mi je u konacnici da sam operirala jer visemjesecni bolovi koje sam trpila vise nisu tu,samo eto cekam da konci zauvijek nestanu iz noge.

  40. #140
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mali update:rana je lijepo zarasla.ali konci dolje idu tek u ponedjeljak sto je 26ti dan nakon operacije. kaze dr da je to mjesto pod velikim opterecenjem i tezinom tijela pa da budemo sigurni.

  41. #141
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,509

    Početno

    ajde super za ranu, a dočekat ćeš i taj ponedjeljak.

  42. #142
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Zadnji edit:konacno prodisala.Konci su danas izvađeni i sve je ok... ali me phd nalaz iznenadio:po prvi puta pisalo veruca plantaris.i to velike povrsine koja je ocito pritiskala zivac.
    Sad se pitam je li moguce da je na istom mjestu osim toga bilo i kurje oko kako su cijelo vrijeme pisali u povijest bolesti? Sad mi tek ima smisla i da je pedikerka s pocetka price odmah rekla da je to velika virusna bradavica...

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a kolko je duboko sve to skupa, jel možeš sad hodati?

  44. #144
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Rekli su da mogu hodati ali ja cu jos danas i sutra po peti.
    Pise na nalazu da je isjecak koze za analizu bio: 1,3 : 0,9 : 0,2 cm.
    Ovo velike povrsine je moj opis☺jer mi se stvarno cini veliko.
    Posljednje uređivanje od andream : 15.10.2018. at 13:41

  45. #145
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji edit:konacno prodisala.Konci su danas izvađeni i sve je ok... ali me phd nalaz iznenadio:po prvi puta pisalo veruca plantaris.i to velike povrsine koja je ocito pritiskala zivac.
    Sad se pitam je li moguce da je na istom mjestu osim toga bilo i kurje oko kako su cijelo vrijeme pisali u povijest bolesti? Sad mi tek ima smisla i da je pedikerka s pocetka price odmah rekla da je to velika virusna bradavica...
    Ne znam, vjerojatno su mislili da je kurje oko (to ima neki drugačiji latinski naziv) ali se pokazalo da je pedikerka bila u pravu kad je rekla da je to virusna izraslina. Virusna bradavica ili klasično kurje oko - sad više nije bitno. Izvadili su ti i gotovo.

    Pitaj na kontroli da li za taj virusni vrag treba još kakvo liječenje, da se ne bi vratilo.

  46. #146
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Da,za kurje oko je naziv clavus i to je pisalo do sada u svim nalazima.
    Ili sam takav pehist da je bila i virusna i kurje?
    Pitat cu svakako uskoro i svoju dr.

  47. #147
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,971

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Zadnji edit:konacno prodisala.Konci su danas izvađeni i sve je ok...

  48. #148
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Pitanjce:na jednom dijelu uz ranu sada je tvrđi kao žulj,kao kuglica pod prstima.po dr je to moguće da je od zategnutih konaca.kako bih to mogla omekšati,ima tko kakav prijedlog za kremu ili da pričekam pa za koji tjedan kod pedikera?

  49. #149
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj andream prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce:na jednom dijelu uz ranu sada je tvrđi kao žulj,kao kuglica pod prstima.po dr je to moguće da je od zategnutih konaca.kako bih to mogla omekšati,ima tko kakav prijedlog za kremu ili da pričekam pa za koji tjedan kod pedikera?
    Maži s bilo kakvom kremom za dječje zadnjice ili nevenovom, to može na sluznicu pa i na svježi šav... Može biti da je natisak, pa ćeš to kasnije rješavati kod pedikera. Za namjensku kremu nemam pojma. Bitno je da koža nije suha na tom mjestu.

  50. #150
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Budem onda uzela nevenovu,hvala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •