Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: Ulošci - koji?

  1. #51
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Natracare, već godinama.

    Za platnene čekam Klaudiju da krene

  2. #52
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Natracare, već godinama.

    Za platnene čekam Klaudiju da krene
    Krenula sam!!!

    Doduše imam ih tek par komada za probu, koristila ih prva 2 dana M, nešto neopisivo.. Jedva čekam da povećam kolekciju, da jednokratne skroz izbacim..
    Sestra ih je isto probala, oduševljena je..

    Ja ću pričekat ipak s oduševljenjem dok cijelu M ne prođem s njima.. Prvi dojam - MRAAAK!!!

  3. #53
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Ja sam isto presla na platnene... tj konacno sam docekala da ih opet mogu koristiti, dugo su stajali novi...
    Za posao si stavim preko jos veo ulozak (onaj skroz pamucni s mrezicom) ako mi bas jako ide...
    Odusevljena!! Odrzavaju se jedno 100x lakse nego platnene pelene... barem se meni tako cini... imam rodine od bambusa

  4. #54
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Krenula sam!!!

    Doduše imam ih tek par komada za probu, koristila ih prva 2 dana M, nešto neopisivo.. Jedva čekam da povećam kolekciju, da jednokratne skroz izbacim..
    Sestra ih je isto probala, oduševljena je..

    Ja ću pričekat ipak s oduševljenjem dok cijelu M ne prođem s njima.. Prvi dojam - MRAAAK!!!
    Dakle, moram se primit posla!

  5. #55
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, moram se primit posla!


    samo polako.. neće me ubit još jedna tura jednokratnih.. slobodno prebaci dio posla na mene

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Ja sam probala puno toga što se nudi, al sam probala i razrezati taj uložak da vidim, što ima unutra. Iz Lidla unutra je reciklirani papir, totalno su mokri, Libresse su malo bolji ali su isto tako mokri, i dobijala sam slabu iritaciju kože, Allways - da ne pričam, rupičasti plastični stoljnjak preko cijelog uložka.... Zbog toga bila sam skoro 20 godina na tamponima. Sad sam našla ČUDO od uložaka - WINALITE. 100% su pamučni, za jednokratnu upotrebu, Upijaju kao nijedan do sad - probala sam na njega izliti pola čaše vode i nakon cca 20 sekundi on je suh ko barut. Osim toga tu su i Anioni - djeluju antibakterijski i uložan uopče nema mirisa, čak ni po ljeti. Radim u turizmu i ne zavirim po 5 -6 sati na njega. Nikad me nije iznevjerio. Za mene ne postoji više ništa drugo osim njih!!! Srdačno preporučam

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Pettite prvotno napisa Vidi poruku
    Definitivno potpisujem...!
    ...dugo sam bila kameleon po pitanju uložaka...i nema koje nisam testirala...ali kad sam došla do Naturelle...(čim su je proizveli) drugi mi više nisu dolazili u obzir. Daleko su najnježniji i najprirodniji, te najmekši...površina je nekako pamučasta...nema veze s plastikom! Kao da su ih izmislili za mene!
    X

  8. #58
    call me mommy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    334

    Početno

    jessa ili kak vec,, iz DM.

    nekak su mi sa najmanje plastike.

  9. #59
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Citiraj call me mommy prvotno napisa Vidi poruku
    jessa ili kak vec,, iz DM.

    nekak su mi sa najmanje plastike.
    meni su jako dobri njihovi dnevni pamučni bio 100%

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Platneni!!!!
    Duuuugo sam se nećkala, pa ih napokon probala samo za zadnje dane,
    pa onda za treći dan na dalje, i onda napokon cijelu M i oduševila se...
    nisu me iznevjerili, nevjerojatno su udobni i jednostavni za održavanje!

  11. #61
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    gdje ima za kupit Winalite ulozaka? cisto da ptobam...ja inace koristim sve osim always (MM zna da moze kupit sve osim tih plasticnih fuj fuj Always-a)

  12. #62
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja sam koristila always i baš svaki ,al baš svaki mjesec sa onim velikim noćnim uloškom preko dana ja sam bila cila krvava.užas.svaki put bi me cilu smocilo.katastrofa.i evo vec par godina zato koristim tampone.i zadovoljna sam.samo neznam kako cu sad kad rodim. morat cu naci neke uloške koji mi ipak odgovaraju.i još mi always iritira kožu.ona plastika.baš smeta.

  13. #63
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    I ja si već dugo želim platnene.. Sad trenutračno koristim always, i strašni su mi . Jel mi se mogu ovdje na pp javiti šivalice platnenih?
    I da: kako neke od vas tek nakon 18 mj. dojenja dobijete menstruaciju, ja sam je dobila već nakon 4-5 mjeseci??

  14. #64
    bijelko avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    983

    Početno

    i ja, imamo manje sreće

    koliko god obožavam svoje platnene, sve češće mi se dogodi da "moram" koristiti jednokratne, posao mi nikako ne ide na ruku.
    Valjda ću naći neke normalne, ovi plastični me smetaju.

  15. #65
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    I ja si već dugo želim platnene.. Sad trenutračno koristim always, i strašni su mi . Jel mi se mogu ovdje na pp javiti šivalice platnenih?
    I da: kako neke od vas tek nakon 18 mj. dojenja dobijete menstruaciju, ja sam je dobila već nakon 4-5 mjeseci??
    A ja još dojim, a nakon svakog poroda menga mi došla točno nakon 5 tjedana
    A platneni su mi preporod Always sam probala ko klinka - dobila alergiju i više nikad ih nisam koristila...

  16. #66
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    I ja si već dugo želim platnene.. Sad trenutračno koristim always, i strašni su mi . Jel mi se mogu ovdje na pp javiti šivalice platnenih?
    I da: kako neke od vas tek nakon 18 mj. dojenja dobijete menstruaciju, ja sam je dobila već nakon 4-5 mjeseci??

    OT : pun ti je inbox

  17. #67

    Početno

    Do sad sam uvijek koristila Always, ali otkad su uveli seriju Micro Touch, rekla sam više nikada. Ne prođe ni 20 min (neovisno o jačini krvarenja) a počne se raspadati onaj gornji sloj, sve me počne svrbiti i iritirati da je to nepodnošljivo

  18. #68
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja sam se ispisala na neko vrijeme sa Always proizvoda, radi svih gore navedenih razloga. Ali kad sam probala njihovu seriju na kojoj piše "cotton" ili "soft like cotton" vratila sam im se. Nisu metalne kao ostale, upijaju isto, ja sam oduševljena.
    Čak i kad sam sada na najtanjima za svaki dan (za popišanke u trudnoći, hehe!), koristim njihovu platinum kolekciju jer se savršeno zalijepe za gaćice. Carefree su me iznervirali jer se odljepljuju- cijeli paket sam stavila na stranu jer je to tako frustrirajuće kad se odljepe pa se počnu po koži ljepiti.

  19. #69
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    kako ih perete? ajde malo detalja da se i mi plastičari preporodimo

  20. #70
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa Vidi poruku
    isto platneni.
    ne mogu si zamisliti da sam ikada koristila neplatnene. nevjerojatno.
    isto ko mamita! kako sam zivjela prije, nemam pojma

  21. #71
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    kako ih perete? ajde malo detalja da se i mi plastičari preporodimo
    na 60 s bijelim ili šarenim vešom

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    17

    Početno

    platneni ili libresse

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Alwayskoristam dulgo vremeno posledniot pat imav takov srbez takvo cesanje od niv neznam uzas neviden bese toacesanje

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Postovi
    162

    Početno

    Se cudev duri da ne imam nekoia bakterija pak da ne mi se ima vrateno eserihija coli

  25. #75
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    skoro godinu sam platnenouloskas i preporodila sam se.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    6

    Početno

    ja koristim carefree i puno su mi bolji od always, druge nisam ni isprobavala

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Platnene sam probala, ali naišla na ne baš najbolje pa sam odustala. Dnevni ul. - s oznakama da su od prirod. mat. i sl., uglavnom skuplji su bili i bolji. Od jeftinih DM-ova Jessa mi je ok. I to najčešće kupujem.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    12

    Početno

    ja koristim libresse uloške i poinekad yessa i super sam zadovoljna, svakako preporučam

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    2

    Početno

    do sada sam koristila libresse, godinama.. ali prosli mj. su mi iziritirali kozu, pa sam se prebacila na neke od mullera.. i za sada sam zadovoljna

  30. #80

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Lokacija
    Kečkograd
    Postovi
    14

    Početno

    Zanimaju me iskustva forumašica s menstrualnim časicama. Kako godinama planiram kupiti jednu ( osim MeLune S koju imam, ali ju još nisam isprobala ), pročitala sam teme o njima, rješavala nekoliko puta kvizove u famoznoj Facebook grupi i i dalje ne znam koju da ( uz Melunu S ) odaberem. Može i ako netko ima nekakvo iskustvo s menstrualnim gaćama. Bar njih sad ima na Asosu: https://www.asos.com/women/a-to-z-of...cat/?cid=28670


    Inače, kaj se teme tiče. Probala sam većinu dostupnih uložaka na hrvatskom tržištu i najbolji su mi Naturella i Violeta ( i higijenski i dnevni ) . Mullerovi Duchesse, DMova Jessa, Libresse su mi ok. Always higijenski su mi preplastični, a Natracare pikiram već dugo, ali nikako da ih kupim. Discreet dnevni, Always dnevni i Carefree dnevni su mi ok isto mada ništa posebno.

    Od tampona sam isto svašta probala. I najmanje volim Tampax. Nisu neke kvalitete, premekani su. Meni teže s tim aplikatorom umetnuti tampon nego s prstom. Nekad sam isključivo kupovala o.b., a sad kupim bilo koje. Ok su mi i Naturellini, i DMova Jessa, i Libresse i Lola Ribar i Lidlovi Siempre. Nisam doduše probala Tosamine s probiotikom i za plivanje. Kao ni Natracare.

    Imam i platnene dnevne i menstrualne uloške od Lulapu i Vile Sunčice. Kupljene prije 5 godina, a vrlo malo korištene pa ih čuvam. Ovih dana sam gledala cijene platnenih uložaka na netu i cijene su više od prije 5 godina. Lulapu su bolje i kvalitetnije šivane nego od Vile Sunčice.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Ja sam neko vreme imala pralne menstrualne uloške, dok sam živela sama pa mi njihovo pranje nije bilo problem.
    Sada imam uloške od Tosame - noćne i dnevne, nisu toliko upojni kao ovi koji se peru, ali mogu proći moje M koje traju 3,4 dana, od toga intenzivno samo 2,3 dana. Sa menstrualnim čašicama nemam iskustva, nekako me ne privlači, jer su mi M često bolne pa sad da još nešto stavljam na vakum... nije to za mene.

  32. #82
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ja sam na platnenima,s tim da prvi dan dodatno koristim VIRove uloske.

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Koristim onu casicu iz DM-a, prije sam imala iz Bio and Bio, al sam je negdje zametnula.

    Meni su casice zakooon i nema sanse da bih vise koristila uloske. Sva se potparim od njih.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koristila sam platnene od Vile Sunčice,vidjela je i prošli vikend čak. Svoju zalihu prosljedila klinki

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Krenula sam sa always koji su mi najgori, vidim da se i vi zgrožavate te plastike, dijelim vaše mišljenje, pa to je kancerogeno! Ponekad sam uzimala Carefree, mislim da su mi bili ok, ali sad koristim Libress, s time da obavezno gore stavljam jedan pamučni s mrežicom, Lola, e to je puno ugodnije i prirodnije, tako da mogu preživjeti s tim par dana. Mama mi je medicinar i zgrožava se na svu tu plastiku, uvijek me učila da nosim pamučne gaće, i to bijele obične, ne farbane, i te lola uloške. Pa mogu reći da je mama bila u pravu.
    A sad vidim dosta vas koriste platnene, ugodno sam iznenađena, koliko sam shvatila to se naruči pa se sašije, mislim da je to super opcija, ali malo me to pranje muči, šta samo na otkuhavanje i možda popeglati zbog bakterija i to je to? Ne znam, uputite me
    tu ne bi trebao ići omekšivač, al opet stavljam ga i kad otkuhavam gaće pa koja je razlika?!

  36. #86

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Trebam vaš savjet, došlo je do iritacije od nošenja Haggis pelena. Liječnik je preporučio da ih promijenite, promijenite u drugu tvrtku, počnite koristiti kremu. Ali iritacija slabo nestaje. Što još možete koristiti?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •