Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: Jorgan tj. poplun

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno Jorgan tj. poplun

    Trebaju mi 2 za novu dječju sobu, znači za dimenzije 90*200.
    O tome zapravo ne znam ništa. Znam da imam za veliki krevet dva pernata, jedan je stariji, težak, teške klizajuće tkanine koji lako "spuzne" s kreveta. Drugi je ko u nekoj pamučnijoj tkanini. Mnogo je lakše perje i jako je jako topal.Takav mi otprilike treba i za djecu. Uopće nisam gledala pa ne znam ni cijene.

    Zapravo, osim ovih jako jako toplih koji mi trebaju(jer se soba neće grijat, barem neće se puno grijat) možete slobodno napisat i riječ dvije čime se pokrivate u prijelaznom razdoblju(jesu li to neki pamučni tanki jorgani/popluni ili tanke deke).

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ne znam ima li blizu tebe JYSK, znam da u Zadru ima, a odnedavno i u Zagrebu. Baš sam u novom katalogu vidjela poplune od vune (toplo preporučam za toplo spavanje), dimenzije 135x200, cijena 115 Kn (za vuneni poplun jako povoljno, jedino što nisam svojim očima vidjela i prstima opipala pa ne mogu reći da li vrijedi i toliko). A posebno mi je zapelo za oko da su perivi na 30 stupnjeva.
    Mm i ja spavamo pod vunenim poplunom, izgleda kao malo deblja štep deka, lagan je a tako topao. I to čak nije neko razvikano ime tipa Bavaria Woltex i sl., kupili smo ga u Mađarskoj još davnih dana kad smo bili tamo u šopingu. Ove iz JYSK-a mislim otići pogledati i ako jesu k čemu, uzimam za klince.

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kupila sam duo-poplune, antialergic. Dva se popluna, jedan tanki, jedan deblji, mogu spojiti pa nastane najdeblji. Mogu se upotrebljavati cijele godine. Lijepo se pere. Razlike su u cijeni u zavisnosti od proizvođača.

  4. #4
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Meni je bitno da se mogu prati na 60 pa imam neke sa umjetnim punjenjem, dosta su topli ali zimi ne grijemo preko noći. Dok grijanje još radi ili sad kad nije jako zima, klince pokrijem gore sa duplim frotirskim prekrivačem, a po nogama polplun (inače se preznoje dok zaspu koliko se vrte), a negdje oko ponoći, frotir im maknem i u poplune ih zašuškam!

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Jeste li čuli za ovo:

    http://www.perjara.com/index.html

    Pohvatala sam na arhivskim topicima da ima Billerbeck u Lesnini...

    Općenito, dimenzije bi trebale biti 135-140*200.
    Cijene od 200tinjak do 1000.

    Ne znam što bih mislila, dal da se odlučim na one koji se peru ili...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    P.S. JYSK ima u Imotskom, u Splitu nema

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ja lani kupila u metrou neke vulgaris poplune klincima. Pokazali su se super. sastoje se od dva popluna, tanjeg (za proljeće-jesen) i debljeg koji se s drukerima spoji s ovim tanjim (za ciču zimu). Cijena je bila nešto preko 100 kn, ne sjećam se točno.

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam duo-poplune, antialergic. Dva se popluna, jedan tanki, jedan deblji, mogu spojiti pa nastane najdeblji. Mogu se upotrebljavati cijele godine. Lijepo se pere. Razlike su u cijeni u zavisnosti od proizvođača.
    E mi imamo ovaj! Kupili jedan još za Janka, a kako ga nikad duplog nismo koristili, fino smo ga razdvojili i svako ima jedan. Nama je to zimi sasvim dovoljno. Nekad eventualno deka i to je to.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Gledala sam malo cijene...razlike su jako velike. Nisam naišla na duple ispod 400tinjak kn, ali Odejini su 850, pa i preko 1000 kn.
    Ne znam što ću

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mislim da su u Metrou jeftiniji dosta. Vidim da je i gita to napisala. I sasvim lijepi.

  11. #11
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo ovaj naš u Metrou platili 130 kn.

  12. #12
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Ako ti je jako hladno u sobi ja ću preporučiti vunu. Ja se vunenim pokrivam i ljeti i zimi i nemam nikakvu primjedbu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo ovaj naš u Metrou platili 130 kn.
    130 kn je cijena iz snova, pogotovo u usporedbi s (istina divnim) Odejinim od 850. Za dva nova kreveta ipak se radi o 1700 naprama 260 kn. Izgleda da ću pokleknit pred cijenom.

  14. #14
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    a vidi ovo.. ja sad kontam to uzet
    http://www.dormeo.com.hr/pokrivac_do...cat_5061_other

  15. #15
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila sam duo-poplune, antialergic. Dva se popluna, jedan tanki, jedan deblji, mogu spojiti pa nastane najdeblji. Mogu se upotrebljavati cijele godine. Lijepo se pere. Razlike su u cijeni u zavisnosti od proizvođača.
    Super zvuči, to je iz Metroa?
    Hmm, meni bi trebao jedan poplunčić za bebu 70X140, a u Metrou nema te mjere, zna li netko gdje bi se mogli kupiti u toj dimenziji lagani poplunići?

  16. #16
    roby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Cherryville
    Postovi
    994

    Početno

    Citiraj Sunshine Shoot prvotno napisa Vidi poruku
    Super zvuči, to je iz Metroa?
    Hmm, meni bi trebao jedan poplunčić za bebu 70X140, a u Metrou nema te mjere, zna li netko gdje bi se mogli kupiti u toj dimenziji lagani poplunići?
    http://www.odeja.si/sl/index.php?sv_...tid=39&pid=620

  17. #17
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Za klince sam kupila u JYSK-u dva lagana popluna, unutra poliester, izvana pamuk, neki diskretni bordo uzorak, vrlo su solidno šivani, perivi, jedan košta 150, a dva su 250kn.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    oces reci da JYSK postoji i u hr?

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Imaju dućane širom HR.

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ovako, ja sam vrtila i prevrtala ono što se može kupiti za te novce, al trenutno nisam po dućanima naišla na ništa što jako grije (soba mi je na sjeveru, vanjski zidovi, ispod tarace, bez problema je zimi temp oko 12 stupnjeva, a volila bih ukinuti cjelonoćno grijanje) za ispod 400-500 kn, ako tome pridodam da mi treba još nekakav laganiji pokrivač za proljeće/jesen, opet bih došla na 600-700. Zato sam se ipak odlučila za kvalitetnu Odeju sa drukerima. Cijena je bila 850, s tim da je na gotovinu išlo 10%, pa me došlo oko 750. Uvučem u navlaku i mirna cijelu godinu.
    Napominjem da je ta ista Odeja u Lesnine po redovnoj cijeni 1 100 kn, a ja sam svoju znatno jeftinije platila u Dote. Čula sam da je ovo zadnja pošiljka ove cijene i da idu gore 30% (sad ne znam, jel samo Odeja ili inače popluni il što već).

  21. #21
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    mi imamo Odejine i preee zadovoljna sam.Lagani su, a jako topli. Sobe se ne griju po noći i unatoč tomu nikad ništa osim jorgana nam ne treba.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    472

    Početno

    Da se malo nadovežem na temu.
    Ja imam krasne lagane, a tople pernater poplune za klince i nas koji nisu bili baš jeftini (ne sjećam se sad točno cijene, ali 500+ kupljeni u Našem domu). Stari su svega cca. 2 godine, ali im jako izlazi ono sitno perje i zbog tog bi zimi kad ih koristimo mogla spavaće sobe usisavati svaki dan.
    Kaj da radim s njima? Dam ih presvuć' u onim nekim servisima za pranje perja ili ..... ???

  23. #23
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Nda...meni je divno spavati pod pernatim, ali od tog paperja naokolo stvarno zaboli glava, uvijek nađu put za van.

  24. #24
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Za klince sam kupila u JYSK-u dva lagana popluna, unutra poliester, izvana pamuk, neki diskretni bordo uzorak, vrlo su solidno šivani, perivi, jedan košta 150, a dva su 250kn.
    nije tema, ali možda netko zna. jeste li zagledavale dječje jastuke u jysk-u? ove: http://www.jysk.com/hr/4/52/551/4416500/a/catalog

    ne piše visina, zanima me bi li bio dobar šestogodišnjaku (ili se možda može regulirati punjenje).

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Samo da potvrdim da su ti popluni jedna od najisplativijih stvari koje sam kupila u kućanstvu. Stvarno se koriste cijelu godinu (Ok, osim ljetnih dva mjeseca kad je i zrak prevruć)

  26. #26
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam sebi kupila prošle godine u JYSK-a poplun,mislim da je koštao nekih 250kn na akciji i totalno sam nezadovoljna s njim! Ono punjenje ispada i svaki put kada mijenjam navlaku pun mi je krevet tog punjenja. I još izgleda da se na jednom dijelu istanjio. E sad,on ima kao neku garanciju 5 godina. Možda ga mogu reklamirati?

  27. #27
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    zna li netko kakvi su ovi popluni i jastuci koji se trenutno nude u sparu?

  28. #28
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    zna li netko kakvi su ovi popluni i jastuci koji se trenutno nude u sparu?
    Od bambusa?

    Pogledala samo jastuke, ali nisu me se dojmili - premekano za naš ukus (navikli na anatomske već godinama, a ovo mi se pod rukom činilo više kao klasični jastuk).

  29. #29
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    od bambusa, da.
    cijena mi se čini ok.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    makita, koje si na kraju kupila ?

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Jorgane sam kupila one skupe, odejine i isplatila mi se svaka kuna.
    Istina, naišla sam na nešto povoljniju cijenu, ali su mi i dalje bili skupi. Baš sam progutala knedlu i kupila ih.

    Stvar je u tome da je taj poplun zapravo 2 u 1. Postoji deblji i tanji poplun koji su spojeni drukerima. Kad je kraj proljeća i početak jeseni, na krevetu mi je tanji, sredinom jeseni i proljeća zamijenim i stavim deblji, a kad je najhladnije stavim obadva. Stvar je u tome da se oni zakače jedan na drugi drukerima i uvučem ih u navlaku. Kad neki nije na krevetu, lijepo se da zamotat i stisnit i ubacim ih u ormar, nisu djeci teški kao pernati, lijepo im "obaviju" tijelo.

    Stvar koja mi jest bila na umu kad sam kupovala je da se mogu oprati. E sad mi je toliko drago da ih mogu ubacit u mašinu!!!
    kad su djeca imala viroze i povraćala stvarno mi se nije razmišljalo o kemijskoj čistionici. A kad sam npr. svoj jorgan donijela iz kemijskle toliko je mirisao da me nos danima bolio nakon spavanja jer su pretjerali s detergentom. A nije nij jeftino to kemijsko čišćenje perja. (ili pranje u keijskloj čistionici)

  32. #32
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Nama su ovi jastuci iz Interspara sasvim dobri. Jedna strana je poput anatomskog, tvrđa, druga je kao običan jastuk. Imam ga nekoliko tjedana i za sada sam zadovoljna (a inače sam tip koji spava bez jastuka, no ovaj mi odgovara). Punjenje se može vaditi prema potrebi.

    Što se pokrivača za djecu tiče, imamo jedan Dormeo, dječji, od bambusa i nama je savršen. Ne treba mu navlaka, pere se u perilici. Moj sin ga obožava i koristi se njime i ljeti i zimi.

  33. #33
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa Vidi poruku
    zna li netko kakvi su ovi popluni i jastuci koji se trenutno nude u sparu?
    Uzeli smo jedan 140x200, odlican je!

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Od bambusa?

    Pogledala samo jastuke, ali nisu me se dojmili - premekano za naš ukus (navikli na anatomske već godinama, a ovo mi se pod rukom činilo više kao klasični jastuk).
    Ja sam ih (jastuke) uzela djeci. I baš mi se sviđaju za njih. Uzeli smo jedan baš dječji i jedan obični. Stvar je u tome da smo za njih imali starinske pernate jastuke i njih je stvarno projekt imati na krevetu. Jednostavno se prljaju i kroz 2-5 godina su već dotrajali. Bili su i na kemijskom čišćenju tj. pranju i nisam time zadovoljna.

    Zato mi je ova ponuda odlična jer je cijena izuzetno povoljna, mogu se prati, a i želila sam klasičnije jastuke.

    Moram spomenuti da sam svojedobno dala silne novce za tempur i požalila. U početku je bio sjajan, nakon godinu dana, tako-tako, nakon 2,5 - 3 neizdrživ, pravac smeće. Ne volim ove memorijske pjene, nemam dobra iskustva s njima.
    Posljednje uređivanje od makita : 14.10.2013. at 20:29

  35. #35
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    hvala vam na informacijama!
    mislim da ćemo se i mi obnoviti poplunom i jastukom iz interspara

  36. #36
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Da li vi imate problem s poplunom koji unutar navlake klizne, ne znam kako da objasnim, ne drzi se unutrasnjost tj.poplun na svim mjestu kod pokrivanja? Da li postoji neko rjesenje?

  37. #37
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Moj klinac ima poplun od svile na coskovima su trakice koje se provuku kroz ušicu koja je na navlaci

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li vi imate problem s poplunom koji unutar navlake klizne, ne znam kako da objasnim, ne drzi se unutrasnjost tj.poplun na svim mjestu kod pokrivanja? Da li postoji neko rjesenje?
    moja mama ima nekakve plastične krugove koji se zakvače na sva 4 ruba i tako drže da ne kliže.
    ja imam samo "gužvanu" (nemam pojma kako se točno zove) posteljinu, tako da nemam tih problema.

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ma problem je jer se unutar skupi, otiđe u sedmu stranu, kaj ne?

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ma problem je jer se unutar skupi, otiđe u sedmu stranu, kaj ne?
    ova plastična stvarčica je kao kvačica, drži poplun i posteljinu zajedno pa ništa ne mrda.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    ma pitala sam za tvoju zgužvanu?

  42. #42
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Da Jelena daa!! :D

  43. #43
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Podsjetile ste me na djetinjstvo
    Mi smo imali one šlifere sa romboidnom rupom u sredini. Mama bi nam kod svakog presvlačenja prošla koncem 2-3 puta u svakom kutu.

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Tashunica ima zgužvanu posteljinu na to je iso komentar, a ovo kaj sam napisala za klince poplun to se lako može napraviti bilo gdje

  45. #45
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno Liocel vs. perje

    Uzela bih od liocela poplun, ali imaju samo u kombinaciji s poliesterom, što otpada. Znate li gdje bi bilo popluna punjenog samo liocelom?

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ikea?
    Morala bih pregledati website da vidim detalje. Ne znam da li i oni imaju samo kombinacije.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Još mi je ovo palo na pamet, ja sam pamučne poplune (presvlaka i ispuna) svojoj djeci kupila u običnom Sparu na kraju nove Branimirove. I danas ih imaju, ali to su popluni srednje debljine. Imamo još jedan set debljih, ali to je nekakva mješavina, iz Jyska (ista lokacija, isto parkiralište). Ti debeli su baš za jaku zimu, ovipamučni se koriste pretežni dio godine.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 01.11.2017. at 17:18

  48. #48
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam već pregledala Jysk, Dormeo, Ikeu, neke linkove s ove teme. Nema samo sa liocelnom ispunom.
    Treba mi ugodni, srednje topli, obični popluni. Ništa ekstra.

  49. #49
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dobro bi te koštao taj poplun da je samo od Lyocell-a
    Poliester te isto lijepo grije, a kako je obložen prvo svojom navlakom od pamuka, pa još i posteljnom navlakom od pamuka, nećeš doći s njim u kontakt.

    Ne treba se bojati plastike, ta' okruženi smo njome.

    Moj je poplun od vune, davno kupljen na onim Pavletićevim prezentacijama. Prirodan, zdrav, topaooo. Djeca imaju poliesterski, oni ga više vole jer su lagani, moj vuneni ne može reći da je lagan

  50. #50
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam već pregledala Jysk, Dormeo, Ikeu, neke linkove s ove teme. Nema samo sa liocelnom ispunom.
    Treba mi ugodni, srednje topli, obični popluni. Ništa ekstra.
    Ima onaj lanac dućančića Naš dom ili tako nekako se zove.
    Jedan je u Bakačevoj, druga dva u Ilici prema Frankopanskoj, onda još jedan na Ilici kod Vinogradske pa jedan na Maksimirskoj kod Mašićeve...... i oni prodaju Odejine stvari.
    Slovenska firma koja ima fantastične poplune i posteljinu.
    Jesu skupi, ali i vrijedi, a ni poplun se ne kupuje svaki dan pa se isplati uložiti novce u nekaj kaj bude trajalo dvadesetak godina pa i više.
    Možda oni imaju to kaj tražiš.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •