Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: merional- iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    46

    Početno merional- iskustva

    Drage forumašice!


    Molim Vas za iskustva u vezi Merionala, svaka informacija je dobro došla!!!!!

  2. #2
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Evo iskustva... Ako si mlada (ispod 35), trebalo bi bit OK. Ako imaš stariju dob, čula sam (ako sam to dobro uopće shvatila) da on sadrži bHCG koji je kod starijih žena nepovoljan jer može utjecat na kvalitetu dobivenih stanica. Također, jednom mi je profa u Mariboru malo dao za mislit kad me pitao da odakle sam nabavljala lijekove i je li znam kako su skladišteni... radilo se o Merionalu, nabavljenom u Nagykaniszi, pojma nemam kako su ga skladištili. Pa sam te lijekove prepustila jednoj mlađoj koja je s njima zatrudnila...

    Bilo ti je dosta topica na tu temu, neke žene su imale na sve božje lijekove istu reakciju - i na gonal, i na menopur i na merional. Ostaje pitanje zašto je taj lijek toliko jeftiniji i od gonala i od menopura, kao i to zašto se ne distribuira i ne koristi kod nas i u Sloveniji...

  3. #3
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Koliko znam Merional je po sastavu identičan Menopuru, a dosta jeftiniji.
    Meni ga je sestra Jasna iz Mb čak i preporučila jer kaže da nešto starije žene na njega bolje reagiraju.

    Nadam se da će ti se javiti netko s iskustvom ... ili malo pretraži slovenske forume

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Tasha, mislim da nećeš naići na konsenzus iskustvo. Ako si mlađa (ispod 35) - go for it, jeftiniji je, a mlađe žene nisu osjetljive da li ovaj da li onaj lijek, reagirat će dobro (u pravilu).

    Meni je sumnje na lijek dao prof. Vlaisavljević iz MB-a (odnosno na to skladištenje u Mađi), a jedan drugi MPO doktor ovo da on pak nije dobar za starije žene...

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I apropos toga što je dobro za starije nema ful konsenzusa. Sad vrte taj neki protokol s cetrotideom, postoje neki članci da starije bolje da idu na miks gonala i menopura, pogotovo u početku stimulacije, tipa da je za starije bolje startat s gonalom, nego s menopurom itd., a prije je na VV-u bilo pravilo starije ipak menopur, odnosno lijek prvog izbora za nekog početnika bi bio gonal, ako nije dobro reagirala menopur itd. To je poprilični rashomon, barem s pacijentske strane gledano (možda zato i u MBu kažu da im je svejedno što se nabavlja, ne znam).... Jedino je ziher da se najčšeće, ako nema nekih promijenjenih okolnsoti (žena ostarila ili dobila neku novu dg) ponavlja onaj protokol na koji se najbolje regiralo...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 06.10.2010. at 17:19

  6. #6

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    46

    Početno

    Hvala na odgovorima. U SLO mi je doktor ponudio Menopur, ali kad sam ga upitala za Merional rekao je da može i on. Valjda bi mi rekao da se ne slaže sa Merionalom.


    Puno hvala curke!!!

  7. #7
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    Pozdrav!!ja imam iskustva s merinalom ok.trenutno sam u postupku sa merionalom u Mariboru gdje je dr.V rekao da mogu koristit.imam iskustva i sa gonalima i menopurima.u svim postupcima isto reagirala bez obzira na koji lijek.a pogotovo što prođem jeftinije!samo bez brige naprijed!moja frendica s merionalom ostala trudna a gonal i menopur ništa!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    22

    Početno

    i ja sam ostala trudna s mađarskim merionalom na mb klinici. tad imala 36 godina. još 4 blastice me čekaju tamo.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    46

    Početno

    Joj cure, uljepšale ste mi dan!!!!! hvala svima!!!

  10. #10
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Imam jedno-možda glupo pitanje! Trebam si davati 2 na dan merionala,mogu li te dvije razrijediti sa jednom ampulom otapala? Čisto da nije 2ml otopine nego 1ml??

  11. #11
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj Tinkica prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno-možda glupo pitanje! Trebam si davati 2 na dan merionala,mogu li te dvije razrijediti sa jednom ampulom otapala? Čisto da nije 2ml otopine nego 1ml??
    naravno da možeš..pa i nema potrebe da se 2x bodeš..

  12. #12
    Tinkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    Citiraj kiara79 prvotno napisa Vidi poruku
    naravno da možeš..pa i nema potrebe da se 2x bodeš..
    Ok,hvala puno!

  13. #13
    tatjana76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    33

    Početno

    Mene zanima imali neko da je u skorije vrijeme koristio merional, i da li ga još koriste u Mb. pošto sam u grupi April/2012,
    a zainteresovana sam za merional, jasno mnogo je povoljniji.

  14. #14
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Citiraj tatjana76 prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima imali neko da je u skorije vrijeme koristio merional, i da li ga još koriste u Mb. pošto sam u grupi April/2012,
    a zainteresovana sam za merional, jasno mnogo je povoljniji.
    Za Mb ne znam (to će ti se javiti netko drugi) ali ja sam ostvarila trudnoću uz merional i zasada je sve OK!

  15. #15
    tatjana76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala na brzom odgovoru

  16. #16
    vulkan avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    240

    Početno

    tatjana evo ja sam koristila merional u MB postupku,dr.Vlaisavljević je rekao da mogu koristiti i tako je bilo i mogu ti reći da sam najbolje reagirala do tada!a o cijeni da ne prićamo,netko ima predrasude da je iz Mađarske pa i cijena je niska i da nešto ne valja.ja sam ga koristila i kod dr.Reša u Ljubljani,ni on nije imao ništa protiv!!Sretno draga!!!

  17. #17
    tatjana76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    33

    Početno

    Hvala vulkan

  18. #18
    medeni.angel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    114

    Početno

    Ja sam koristila Merionale iz Mađarske na zadnjem postupku kod dr L i jako dobro sam reagirala na njih...

  19. #19
    medeni.angel avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    114

    Početno

    Ja sam koristila Merionale iz Mađarske na zadnjem postupku kod dr L u 12mj i jako dobro sam reagirala na njih....primila sam oko 38 ampula ...svaki dan po 4 kom

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    24

    Početno

    Ja sam u prvom postupku koristila (37god) Menopur (36 kom) dugi protokol- imala sam 10 js od toga se 5 oplodilo vracene dvije blastice ostale nisu bile dovoljno dobre za friz beta 0. Sada u postupku (39 god) Merional 23kom kratki protokol 6 js 4 oplodjene tri vracene (dvije super jedna malo zaostaje) cetvrta se prestala razvijati , nadam se uspjehu danas mi je 3dpt. Iz svog iskustva vidim da je rezultat skoro pa isti, u prvom postupku sam bila mladja 2godine koristila 13 Menopura vise a dobila isti skoro isti broj oplodjenih a razlika u cijeni je znatna Ne tvrdim da je Merional bolji , ali nas cetiri koje smo bile u Ljubljani KC samo je jedna koristila Merional ima malog bebaca i 2smrzlice, kod nas nista. Sve je individualno.

  21. #21
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    Citiraj sabas prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u prvom postupku koristila (37god) Menopur (36 kom) dugi protokol- imala sam 10 js od toga se 5 oplodilo vracene dvije blastice ostale nisu bile dovoljno dobre za friz beta 0. Sada u postupku (39 god) Merional 23kom kratki protokol 6 js 4 oplodjene tri vracene (dvije super jedna malo zaostaje) cetvrta se prestala razvijati , nadam se uspjehu danas mi je 3dpt. Iz svog iskustva vidim da je rezultat skoro pa isti, u prvom postupku sam bila mladja 2godine koristila 13 Menopura vise a dobila isti skoro isti broj oplodjenih a razlika u cijeni je znatna Ne tvrdim da je Merional bolji , ali nas cetiri koje smo bile u Ljubljani KC samo je jedna koristila Merional ima malog bebaca i 2smrzlice, kod nas nista. Sve je individualno.
    Meni je dr.L. isto prepisao merional (imam 33g.) i sprej, pa ćemo vidjeti kako ću reagirati.......

  22. #22
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    Primila sam 36 amp. Merionala 4x 9 dana, i dr. je zadovoljan kako sam reagirala na njih...punkcija je bila jučer dobili 8js.

  23. #23
    tatjana76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Banja Luka
    Postovi
    33

    Početno

    Super, šaljem ti puno pozitivnih vibri za uspješan IVF

  24. #24
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    hvala... i tebi sretno.....

  25. #25
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    Ja sam koristila merioal ali iz Slovenije,ja sam imala prvo gonale a merioal sam dobila samo kao njemu dodatak.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •