Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 162

Tema: Vukovarsko rodilište

  1. #101

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    da što se tiće posjeta to je LB u pravu.ja sam živila za posjete,bila sam 8 dana u bolnici.i da nije bilo 2x dnevno bilo bi grozno.

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    VU
    Postovi
    49

    Početno

    Evo da se i mi javimo
    Rodila sam 16.11. i moram sve naj reči za ekipu koja mi je bila na porodu,a jednako tako sve naj za sestre na odjelu i sestre za bebače,stvarno su svi bili super....

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Hej tanjacC,

    čestitke!!!! Drago mi je da ti je bilo tako super, kad stigneš, napiši kako je sve izgledalo.....

    Pozdrav!

  4. #104
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    tanjacC cestitam :D

  5. #105
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Tanja, čestitke na maloj škorpijici!

  6. #106
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Poliona, meni su sestre isto uglavnom bile ok, ali mi je babica bila uzasna i da sam je pitala za ne rezanje, blijedo ili cak mrko bi me gledala. ni ja ga naravno nisam htjela, ali u tom trenutku od bolova mi je sve bilo svejedno. napisat cu za koji dan pricu s poroda, pa procitaj ako hoces informacije radi. sretno! zelim ti krasan porod! (o VZ sam cula samo dobro)

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Hvala manal na lijepim željama!
    Jedno 90% sam odlučila ići u Varaždin, ali svejedno ću pročitati tvoju priču s poroda... I u Varaždinu ima nekih manje ugodnih doktora, ali mi više odgovara...Vidjet ćemo...
    Uglavnom, napiši priču kad stigneš, ja ti to sve redom čitam..... Pozdrav

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    VU
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj poliona prvotno napisa
    Hej tanjacC,

    čestitke!!!! Drago mi je da ti je bilo tako super, kad stigneš, napiši kako je sve izgledalo.....

    Pozdrav!
    U 19:30 stigla sam u bolnicu s trudovima,sestra me odmah smjestila na ctg u pripremi i pozvala dr.,nakon ctg,dr. me pregledao i rekao da sam otvorena 4 prsta i da idemo na uzv.,tamo je pogledao bebača i rekao mi da je sve o.k. i da će sve biti o.k. (lijepa rijeć puno znači) i da će porod biti još večeras i da mogu zvati supruga (jer je prisustvovao porodu),natrag u pripremu gdje su mi dali klistir (obrijala sam se kući) i onda šetnja i usput davanje podataka babici...Nakon kl. ,tuširanje,I oko 9 u rađaonu...Dr. me pregledao,otvorena sam bila 6 cm.,na što je rekao da će od sad ići brže....Dali MM pumpicu s vodom,babica cijelo vrijeme bila s MM i samnom i tjerala me na pravilno disanje...Ugl. u 22:20 rodio se mali frajer...
    Rezali su me i to dosta na žalost ,ali unatoč tome kao što sam već pisala,imam samo riječi hvale i za doktora i za babicu i sestre na odjelu i boksu,stvarno su svi super....

    Hvala svima na čestitkama...
    Poliona sretno!!!!!

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Hvala tanjacC!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Citiraj tanjacC prvotno napisa
    Evo da se i mi javimo
    Rodila sam 16.11. i moram sve naj reči za ekipu koja mi je bila na porodu,a jednako tako sve naj za sestre na odjelu i sestre za bebače,stvarno su svi bili super....
    Pozdrav svima!Termin poroda mi je krajem 5 mjeseca!Trebam se porodit u Vu uz muza naravno,ali sam cula da on nece moci bit sa mnom po noci!Od prijateljica i poznanica sam cula uglavnom lose stvari,jedna je skoro umrla jer je nisu htjeli na carski,mjesec dana bila kriticno i ona i beba!A vi samo dobro pricate!Nadam se da je tako jer ja imam nocne more koliko se bojim poroda!Cjeli zivot se toga uzasavam!Nadam se da cu uz vas naci mir i potrebnu podrsku!Razmisljala sam da odem u OS ili VK!?Hvala na savjetima...PUSA SVIM BEBACIMA

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    više crnih statistika ti imaju vk i os rodilište.
    ne treba te nagovarati ni na jedno rodilište,trebaš ići gdje bi ti htjela.ja ću kada opet budem rađala ići u vu.kada sam ja rodila nije se desilo ništa što bi se smatralo jako negativno,unutar par mjeseci.
    svatko ima svoje mišljeneje o svom porodu netkome je to pa nije strašno ili super,a netkome katastrofa.

    ti moraš pitati što te zanima pa da ti cure odgovore.

  12. #112
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    salzem se s Vlatkom
    a ja, kad cu opet ici radjati sigurno cu ici u vu rodiliste

  13. #113

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Bok MARSIA !

    Ja tkđ čekam prvu bebu i ponekad me uhvati jaki strah kao i tebe vidim...Ali, onda me brzo prođe... Oboružaj se pozitivnim iskustvima, jer kakav god da nam porod bude, strah neće donijeti ništa pozitivno...
    Mi žene možemo rađati, to je sasvim prirodno, i može biti jedno lijepo i prekrasno iskustvo... Pozdrav!

  14. #114
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno bok svima!

    Termin mi je 23.4. 2009 i nemam pojma gdje ići roditi, muž i ja ozbiljno razmišljamo o VU jer smo čuli samo dobre stvari, malo smo skeptični za Vk bolnicu jer smo čuli više negativnih stvari nego pozitivnih....
    u velikoj smo dilemi za koju se nadam da ćemo uspjeti riješiti do poroda,
    uvelike nam pomažu vaši postovi s iskustvima i savjetima....

  15. #115

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    VU
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam također razmišljala u početku da odem roditi u Os.,još mi teta radi tamo ,ali na kraju sam se odlučila za Vu. i nije mi žao

  16. #116
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    čestitke TanjaC na bebaču
    baš mi je drago radi tebe

  17. #117
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    htjeli bi donirati matične stanice iz pupkovine, moja dr mi je rekla da to u vk ne rade, pa me zanima rade li to u vu?

  18. #118
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    najbolje ih nazovi u bolnicu i pitaj

  19. #119

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    4

    Početno

    Lijepi pozdrav!
    Napokon da sam našla nešto vezano za vukovarsko rodilište i presretna sam zbog toga.
    Da skratim sve sam pročitala i sve ste mi super.
    Nadam se da se neću previše ponavljati s pitanjima i imajte živaca samnom jer sam u strahuuuu :shock:
    Naime već sada znam da ću trudnoću okončati carskim rezom zbog urođenih problema sa kralježnicom i zdjelicom tako da se pripremam i psihički na taj čin.
    Jako mao žena znam koje su u vukovaru rađale na carski a zanima me svaka pojedinost da znam šta me čeka.
    Eto za sad samo pozdrav svima i trudnicama i novim majkama i dalje vas čitam.BY BY

  20. #120
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    malena28 dobrodosla

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    4

    Početno

    Baš mi je drago da je netko tu živ.
    Zanima me kako točno rade carski rez u vukovarskoj bolnici jer još od nikog nisam dobila konkretan odgovor pa čak ni od svoje gin.
    Moja je sestra rodila dva puta u Zagrebu na carski i zapravo ni nezna da je rodila jer joj je šav ljepljen i jako jako nisko tako da nije vidljiv.Kad je išla kući nije morala vaditi ni konce.
    Predpostavljam da u Vukovaru šiju samo kako dali stavljaju kopče ili dali šiju razgradivim koncem koji se kasnije nevadi?
    By the way nosim maloga dečka jako se veselimo i nemožemo dočekat.
    Termin nam je kraj 5 mj. i tatek je jako ponosan jer je prvo pa muško aaah

    Odnedavno osjetim bockanje malog pišonje u tibi posebno nakon čokolade u večernjim satima.
    Pusa svima i pišite ako imate kakvih iskustava sa carskim....

  22. #122
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    kod koje si ginekologice?
    cudim se da ti nije znala odgovoriti
    ja se sjecam , dok sam ja bila u rodilistu, da su cure koje su rodile carskim imale zaljepljenu neku traku
    sad ne znam koliko sam ti pomogla

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    4

    Početno

    Pa rekla mi je da svaki doktor ima svoj način rada eto tako da mi i nije puno pomogla.

  24. #124

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Bok, eto nakon odrađenog tečaja u Vu bolnici, morala sam dobro odvagati hoću li ipak za Varaždin.
    Moram priznati da sam bila u velikoj dilemi, jer je Vu dosta dobro rodilište,bebe su s mamama stalno, imaju poseban krevetić za bebe , daju bebu odmah kad se rodi mami na prsa zbog kontakta,
    ali isto tako daju epiziotomiju rutinski, jedno 80 % prvorotki ju dobije, a ako im kažeš da ti ne bi, dobila sam dojam da im to ništa ne znači...
    isto tako, drip je samo procjena liječnika, tu nema rasprave s njima...
    imaju i nove stolove koji se mogu podići kao da rodilja sjedi, jedino što su noge gore visoko a ne dolje....

    Tako da se ja pakiram i Varaždin: here I come! Najviše zbog stolčića i , čini mi se, otvorenijeg pristupa prema rađanju.... Ali i zbog svega ostaloga što Varaždinsko rodilište ima, da sad ne nabrajam....

  25. #125
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    znači odluka je pala
    kod mene još uvijek nije, čekam da počne tečaj u Vk pa da vidim što oni kažu, pa ćemo onda donijeti definitivnu odluku

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Doći ću i ja u Vk na taj prvi termin, samo da vidim što se kod nas nudi, i da se informiram iz prve ruke, ali sumnjam da ću se predomisliti....

    Pa se onda opet vidimo i u Vinkovcima!!!!

  27. #127
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    cure je li koja nedavno rodila u vu? meni se The day bliži, danas idemo na razgovor sa šefom odjela, nadam se da će dobro proći

  28. #128
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    drzim fige i javi rezultate

  29. #129
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    razgovor prošao super :D šef im je skroz simpatična osoba i rekao je da mu se moj muž čini smireno i da može prisustvovati porodu :D
    ali...(naravno da postoji ali)... ako se budem porađala noću, onda ne može biti sa mnom

  30. #130

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    VU
    Postovi
    49

    Početno

    To je i nama rekao...I još je rekao kao : ako me uhvate trudovi oko 21,onda ne može,a ako me uhvate oko 5 ujuto onda će ga se zvati da dođe
    Na kraju ja stigla u bolnicu u 19;30 i dr. koji me je primio rekao da može doći i suprug,ali samo da može biti do ponoći....
    Ja rodila u 22:20

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Držim fige da onda rodiš po danu, ili da se nekako uspije prošvercati...

  32. #132
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    odluka je pala: idem u vukovar bez obzira na doba dana
    pripremila sam plan poroda, znam što želim i nadam se da ću to i dobiti....

  33. #133
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    evo me napokon....
    rodila sam 27.04. predivnog Jana :D
    imam samo riječi pohvale za osoblje vukovarskog rodilišta
    ni u jednom trenutku nisam požalila što sam otišla roditi u vukovar a ne u vinkovce
    detalje ćete (nadam se) vidjeti kad napišem priču

  34. #134

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    cestitam od srca!!l gledam svaki dan i pitam se di si... super , uzivaj s bebacem!!!!

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Čestitam!!!! Stalno sam gledala priče s poroda, i čekam tvoju, i sasvim slučajno škicnem ovdje, čestitke još jednom!!!! :D

    Uživajte u svojoj bebi...

  36. #136

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    25

    Početno

    Čestitam od ,uživaj u svojoj bebici!

  37. #137

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    26

    Početno

    Pozz cure!Ja rodila nedavno u Vu.Mogu samo reci da su sestre suuuuuuuper a i doktori su ok osim one Cikoje koja je toliko bezobrazna i neodgojena da je to strasno!Kad god sam je nesto pitala bila je iznimno ne ljubazna i neprofesionalna!Sva sreca nije me ona poradjala!A i sef odjela im je strasan dodje u vizitu i kad te pita "Kako si?"ak mu odgovoris bilo sta drugo osim "Dobro"pocne zivcanit!Pa jeb...sta me onda i pitas kako sam...Kupaonice su im katastrofa a o spavacicama da ne pricamo...Jedino je super sto su posjete 2 puta dnevno!I tako,ako koga sta zanima nek pita...Pusa...

  38. #138
    thara avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    99

    Početno

    Ima li novih iskustava iz Vu rodilišta?
    Za otprilike 2 mj bih se trebala opet naći tamo pa me zanima ima li kakvih promjena
    Posljednje uređivanje od thara : 10.12.2010. at 19:24

  39. #139

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno pozz

    Evo malo i mene na ovom forumu...Cure slobodno pitajte sto želite u vezi vukovarskog rodilista jer imam iskustva,prvu curicu sam rodila carski a sina prirodnim putem

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj ana 30 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo malo i mene na ovom forumu...Cure slobodno pitajte sto želite u vezi vukovarskog rodilista jer imam iskustva,prvu curicu sam rodila carski a sina prirodnim putem

    hey... zanima me iskustvo na carskom! ja bih trebala za koji mjesec tamo, a već unaprijed znam da moram na carski zbog operacije oka. kako to izgleda kod njih?? unaprijed hvala na odgovoru!!

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Hej ćaos cure,ja sam nova na ovom forumu.Može mi neko reći šta je sve potrebno za poneti u rodilište u Vu?

  42. #142
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Hej cure, daric i boki. Sad bi vam odgovarala, ali pitanja ste davno postavile, možda ste već i rodile. Ako još vrijedi pitanje, rado ću odgovoriti. Inače, budući da ću nagodinu opet rađati u VU, razmišljam kako bi "nagovorila" rodilište da nabavi stolčić. Što mislite, bi li peticija bila način?

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    Ja bih im rado kupila stolčić , samo ako su ga spremni koristiti, naime, trebam roditi za mjesec otprilike....A gdje bih ga mogla nabaviti i koliko košta ako netko zna?

  44. #144
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pa to je lijepo od tebe Poliona, ali nekako kontam da je to skupo, znaš da je sva ta medicinska oprema skupa. Raspitat ću se ja malo kako bi se moglo do toga, ne bi odustala od ideje. Znači za mjesec dana di opet tu kod nas? Hoće Franjo dobiti bracu ili seku?

  45. #145
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Sumnjam da bi oni pristali na to :/
    Kax se ginekologija nedavno preuredjivala mogli su dobiti hrpu "alternativnih" stvari ali nisu htjeli (tako sam nacula)

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ....ja sam nedavno rodila u VU rodilistu i imam samo rijeci pohvale za osoblje ( ne doktore )...babice,sestre i sestre iz boksa za bebe su i vise nego predobri....ali doktori ( majko moja ) ...mozda se bas potrefilo da su lose volje jer taj dan su radale 8 zena ( ja sam zadnja bila )..krivo mi je jedino sto neslusaju rodilje...ja sam htjela porod bez ikakvih pomagala 8dripa i sl )...drip hvala bogu nisam dobila....ali su me sirili rucno jer se nisam otvarala ,a drip mi nisu davali jer je bebica imala slabe otkucaje srca.. na carski me nisu dali jer sam imala 2 abdominalne operacije prije nekoliko godina.... doktor mi je rekao da mi da 100 eura ako nade doktora koji ce me htjeti dati na carski....tada sam presutila,al smatram da je to bilo bas nepristojno.... nalijeganje na trbuh,epi su takoder neizbjezne bile ma koliko se ja pobunila....sivali su me bez inekcije a ja sam inzistirala na inekciji jer znam da ju daju svim rodiljama...zasto meni nisu dali neznam.... sobe su super uredene,,,,wc zaseban....atmosfera odlicna (jos ako imas dobre cimerice kao ja) ..hrana je predobra....sve pohvale za babicu irenu (meni je bila poput druge mame tamo)....2 dana sam imala trudove i vec plakala od muke sto moja bebica nece van,a ona me tjesila i grlila kao majka,dolazila me gledati u sobu.... meni najvise smeta sto i ako imas plan poroda oni se ne pridzavaju,nema stolcica,moras stalno lezat dok si u radaoni (meni je najvise odgovaro sjedeci polozaj)...nadam se da dok budem radala drugu bebu da ce s stvari malo izmjeniti i da ce netko dozivljavati nas rodilje,a ne da nas poradaju "mehanicki".... ako jos nekog nesto zanima slobodno neka pita.... unatoc svemu sve pohvale za rodiliste....

  47. #147
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    anjica, nemoj mi gasiti nadu!
    ...ribica čestitam na porodu i drago mi je da su ti bar sestre bile dobre. ja sam s istom babicom bila jako nezadovoljna, ali vidiš, nije žena znači po defaultu kakva je meni bila, pa je to dobro.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    ja kad sam se porodila i kad je konacno moja bebica dosla na svijet rekla sam babici ireni da je žena za sva vremena.... a kakva je tebi bila manal? kakvo je tvoje iskustvo? koji ti je dok bio? meni je prvo bio šumski,a zatim vlačić.....

  49. #149
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    meni je bio vlačić, to malo što je bio, i bio mi je dobar. jest mi legao na trbuh, ali bio je fin i pristojan prema meni. Je li ti on nudio 100€?
    a babica irena, čuj, ne bi da ti sad kvarim uspomenu, meni jednostavno nije sjela, ni ja valjda njoj. iskustvo s njom će mi ostati u lošem sjećanju, toliko.
    inače su i meni sestre s odjela i iz boksa uglavnom bile jako fine i drage. ja sam rodila prije obnove, tad još nije bilo lijepo, kupaonica je recimo bila koma. al zato ove godine...

  50. #150

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    meni je bio vlačić, to malo što je bio, i bio mi je dobar. jest mi legao na trbuh, ali bio je fin i pristojan prema meni. Je li ti on nudio 100€?
    a babica irena, čuj, ne bi da ti sad kvarim uspomenu, meni jednostavno nije sjela, ni ja valjda njoj. iskustvo s njom će mi ostati u lošem sjećanju, toliko.
    inače su i meni sestre s odjela i iz boksa uglavnom bile jako fine i drage. ja sam rodila prije obnove, tad još nije bilo lijepo, kupaonica je recimo bila koma. al zato ove godine...
    e da...baš vlačić mi je nudio 100 ojrića.... taj dan je rodilo 7 žena prije mene,pa sam išla ja ... kontam da je bio živčan jer cijeli dan je slušao urlikanje i jadikanje.... inače kad sam se porodila bio je sasvim ok (par dana kasnije kad je u vizitu dosao) ali tad.... :/ hm.hm... :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •