Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 162 od 162

Tema: Vukovarsko rodilište

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    hej cure...termin mi je 27.03. i rodit cu u vukovarskom rodilistu pa me zanima koji je postupak ako suprug zeli biti sa mnom na porodu?

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    388

    Početno

    Citiraj aleksandra11 prvotno napisa Vidi poruku
    hej cure...termin mi je 27.03. i rodit cu u vukovarskom rodilistu pa me zanima koji je postupak ako suprug zeli biti sa mnom na porodu?
    mors otici do glavnog tamo...mislim da je to dr. šumski.... s njime ćeš obaviti razgovor (neka i muzic s tobom dode) ...mislim da od nekih 6 ujutro do 22 sata moze prisustovati porodu ,a sve izmedu nemoze zbog takvih pravila bolnice...znaci ako se budes poradala iza 23 sata pa do 5 ujutro nece ti pustiti muzica da bude s tobom.... ako je porod u "satnici" tek kada dodes u radaonu moze i muzic doci,a dok jadna trpis trudove i muku mucis sa bolovima moras biti u sobi...e kada te "srede" i kad te "fino" polegnu moze i muzic doci do radaone.... sretno ti bilo.....

  3. #153
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Sve ti je rekla ribica, najavite se kod Šumskog, pa će vas malo ispitivati neka smiješna pitanja, tipa jel se drogirate, jel pijete, jeste nasilni - što i da jesi, baš bi htio ići sa ženom na porod i totalno bi mu rekao, jelda. ali brzo taj razgovor prođe kao formalnost i dobijete potvrdu i sve 5.

  4. #154

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    160

    Početno

    franjo će dobiti seku... A stolčić bi mogao i stolar napraviti, imam sliku, a i rodila sam Franju na stolčiću, u Varaždinu...Tada mi je to bilo jako bitno i pokazalo se da sam u pravu, naime, franjo je imao 4210 i nisu me rezali samo sam malo popucala ali nije bilo strašno....
    sada po ultrazvuku, beba će biti oko 3200 (a možda i neće jer uzv nije nepogrešiv...)
    Meni je jako neudobno ležati na leđima, a sada da se porađam u tom položaju.... Mislim da bi čučila na krevetu... Ako bi mi dali...
    Vidjet ćemo, Varaždin mi je ovaj put ipak daleko...Nadam se da će mi u Vu biti ok, jer mi je drugi porod, a u Vk ne idem ni pod razno....

  5. #155
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    slažem se poliona, ja sam svoje trudove kod kuće odradila klečeći, tako mi je najbolje odgovaralo. to ležanje je totalno kontraproduktivno... baš mi je drago da si bar na prvom porodu mogla na stolac.
    osim samog stolčića, potrebna je i obuka primalja da rade s tim - i spremnost. doduše, ako im uprava to naloži, onda valjda moraju.

  6. #156
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Izvještavam uživo iz vukovarskog rodilišta: Kroz prozor u sobu ulazi miris lipe i cvrkut lasta
    Ja sam u dvokrevetnoj sobi s kupatilom, što je super. Novo je i uredno. Rađaona je kao nova i lijepa, ali meni to izgleda kao sala za mučenje i pretty much mi ulijeva strah u kosti.
    Sestre su većinom ljubazne, neke su baš divne. Ima i jedna mlada primalja s normalnim iliti naprednim stavovima, svjetlo u tunelu!
    Hrana je uglavnom Bože sačuvaj. I strogi režim je malo naporan. A doktori... Ne mogu još procijeniti, ali uglavnom uobičajeno hladni, kratki u objašnjenjima, same old same old.

  7. #157
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Moram ih još malo pohvaliti, dogodila se revolucija u vezi odlaska u rađaonu, rekla bih - naime, sad ostave ženu u trudovima što dulje u sobi, pa tek kad je ono pred kraj krenu u proceduru, što mislim da ide na ruku što prirodnijem porodu. Tako sam ja jučer "ispratila" dvije cimerice u rađaonu, al sam ih zato prije gledala u bolovima, što mi je baš bilo blesavo, pa trebale bi žene imati neku privatnost, samoću za taj dio. No dobro, uglavnom pohvalno.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    17

    Početno prednosti i mane Vukovarskog rodilišta?

    subjektivna i objektivna iskustva pliz..

  9. #159

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    1

    Početno Pozdrav

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!

    Da li netko ima iskustva iz vukovarskog rodilišta?

    Dvoumim se između osječkog i vukovarskog

    unaprijed hvala
    Rodila sam prije 2 mjeseca,stol na kojem sam rađala nije bio ispravan,pa mi je noga bježala vamo-tamo.Doktorica koje e porađala je bila sasvim ok. kao i babica Jadranka.Ali s babicom Irenom sam imala okršaj,pa ta je žena toliko bezobrazna,sva sreća da mi nije bila na porodu,jer toliko je slobodna da i vrijeđa bez razloga,a što se tiče sestri iz boksa isto su užas,neće da pokažu kako dojiti bebu,već su me vrijeđale kako sam neodgovorna majka da neću nahraniti dijete.Medicinske sestre su umjetno ljubazne,ali korektne,bar ne vrijeđaju.Eto toliko od mene i želim svim trudnicama sreću!

  10. #160
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ima li kakvih novosti u vukovaru? Jesu nabavili stolcic, moze li se roditi u kadi? Jel obavezan lezeci polozaj? Jesu sta promijenili oko onog pravila da prat ja ne moze izmedju 23 i 6h? I cemu to pravilo uopce?!? Kao da zene biraju kad ce rodit

    ugl inace sam iz os i dvoumim se gdje bi, najvise zbog tog prisilnog lezeceg radjanja, za vukovar sam cula dosta pohvala sto se odjela i osoblja tice ali ne znam kakva je situacija oko izbora nacina poroda

  11. #161
    Cordelia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Nitko novi sa iskustvima iz Vukovarskog rodilišta? Termin mi je početkom siječnja i još se dvoumim između Os i Vu. Želejla bih što prirodniji porod ali ne znam koliko je to uopće realno kod nas u Hrvatskoj.

  12. #162

    Početno

    Hellouu, javljam se iz rodilišta..
    Moje iskustvo katastrofa, u bolovima od 12.03.2022. dolazim u bolnicu i lazni trudovi ostave me na promatranju i ja odlucim 14.03. izaci iz bolnice jer nema pomaka..vracam se iduci dan na ctg i ostajem u najstrasnijim bolovima..doslovno su cupali iz mene sluzni čep, doktori ne pomisljaju na carski, a sva prava imam jer mi je prvi bio carski prije 2 godine.. u 3 popodne otvorena 5 prstiju i dvije doktorice me salju u radaonu, ali u dogovoru da idem na carski jer vidile zene da se patim vec 5 dana.. lezala sam u radaoni mozda 30-40 min.. na kraju izgovor nisam se otvarala i stavile me na carski, zahvalna im do neba.. sestre su super, babice katastrofa, a sestre sa bebama okej.. u cudu su ako ne znas kako se doji pa uci sam..jos malo pa izlazim..jos uz to što je sumski procjenio bebu na 3250, a beba rodena 4150g i 55cm..rodila 15.03.2022.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •