Stranica 10 od 12 PrviPrvi ... 89101112 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 451 do 500 od 582

Tema: AMH, godine i postupci

  1. #451
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Inesz ja tak volim kad ti objašnjavaš

  2. #452
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Pirice ja se nastojim ne opterećivati previše s tim nalazima ali ne mogu si pomoći jer kao što inesz kaže, treba brzo djelovati, to mi je i dr. rekao. I to mi je samo nabilo presing... stvorilo mi je opterećenje.
    Sada nastojim maknuti taj presing i funkcionirati prema svom organizmu, kako ide ide. Što bude, bude.

  3. #453
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    ova tema ima samo 9 stranica, jako puno smo pisali o amh u protekle dvije godine

  4. #454
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pirice ja se nastojim ne opterećivati previše s tim nalazima ali ne mogu si pomoći jer kao što inesz kaže, treba brzo djelovati, to mi je i dr. rekao. I to mi je samo nabilo presing... stvorilo mi je opterećenje.
    Sada nastojim maknuti taj presing i funkcionirati prema svom organizmu, kako ide ide. Što bude, bude.
    treba brzo djelovat a od stim do stim čekamo po 6 mj

  5. #455
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    M@tt nemojte se bedirati. Inesz je dobro napisala - mladi ste i sigurno ćete doći do željenog cilja. Možda već u sljedećem postupku.
    Imajte na umu da i 1 dobar embrij može biti dovoljan.
    Ili možete to gledati s pozitivne strane - draga ne može doživjeti hiperstimulaciju i završiti radi toga u bolnici.
    Sretno!

  6. #456
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Kvantiteta se ne može poboljšati, ali kvaliteta navodno može, o tomu se pisalo na pdf-u Nizak-AMH-visok-FSH-smanjena-ovarijska-rezerva-iskustva-protokoli-rezultati, premda su to teško provjerive stvari, ali.. U nuždi vrag i muhe ždere.

  7. #457
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    treba brzo djelovat a od stim do stim čekamo po 6 mj
    Primjetila sam da neki dr. izlaze u susret sa prirodnim ivf-ovima, pa se prije ovog zadnjeg zakona moglo ići svaki ciklus u postupak. Tako da se može kombinirati prirodnjake između stimuliranih.

  8. #458
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj mimi81 prvotno napisa Vidi poruku
    Primjetila sam da neki dr. izlaze u susret sa prirodnim ivf-ovima, pa se prije ovog zadnjeg zakona moglo ići svaki ciklus u postupak. Tako da se može kombinirati prirodnjake između stimuliranih.
    a ja u prirodnjacima bez js

  9. #459
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Pirice, nisam pratila, jesu li kod tebe bili različiti protokoli ili stalno deru po istome? Jer nije to baš toliko nizak amh.

  10. #460
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Pirice, nisam pratila, jesu li kod tebe bili različiti protokoli ili stalno deru po istome? Jer nije to baš toliko nizak amh.
    različiti

  11. #461
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Bemu miša.

  12. #462
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    čisti prirodnjak - bez js
    dugi suprefact+menopur - 2js
    femara - bez js
    kratki menopur cetrotide - 4 js loše kvalitete (3 oplodjene)
    klomifen + menopur - 5js (došli do blastica)
    kratki menopur + cetrotide - 3js - nisu se oplodile
    ponavljamo klomifen + menopur - 2 js (1 se oplodila)
    kratki gonal + cetrotide - 3 js (2 oplodjene)

    u postupcima sa cetrotidom mi se cini da fol buknu jer su mi punkcije uvijek rano 9-11dc, zato bi probala kratki sa suprefactom i mozda komb menopur+gonal

  13. #463
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Baš sam za kombinaciju gonal+menopur čitala da je upalila kod nekih low-respondera, tu je negdje bio link...

  14. #464
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    i koliko je dobro za low respondere ić sa kontracepcijom mj prije stim?

  15. #465
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Vidiš, nisam sigurna, nekim curama je uspavalo jajnike. Teško je to reći, ne znaš dok ne probaš.

  16. #466
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Vidiš, nisam sigurna, nekim curama je uspavalo jajnike. Teško je to reći, ne znaš dok ne probaš.
    ma i to jesam probala bez nekog pomaka

  17. #467
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ili kad ih već imaš tako malo, da probaš poboljšati kvalitetu... DHEA, Q10, omega 3...

  18. #468
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kad ih već imaš tako malo, da probaš poboljšati kvalitetu... DHEA, Q10, omega 3...
    a jedino to

  19. #469
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Pokazat ćemo mi njima.

  20. #470

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pirice mozda inofolic?

  21. #471
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    pirice mozda inofolic?
    a sta je to

  22. #472

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    inofolic je mjesavina inozitola i folne kiseline. kakti pospjesuje kvalitetu oocita. ja sam pila od 3mj do postupka, rezultat - 10 oocita, 8 oplodjeno (kod nas je sgram blago receno ocajan) i svih 8 doguralo do blastocista.

  23. #473
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    a folnu trosim

  24. #474
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    što je inozitol?

    a folnu sam i ja uvijek pila prije postupka i, naravno, prvih 12 tjedana trudnoće

    pirice baš koma što ne možeš pogoditi dobitnu kombinaciju
    pa probaj sad tu kombinaciju gonali+menopur

    ja sam uvijek imala suprefact + gonali i za mene je bilo ok... tako da vjerojatno nastavljamo u revijalnom tonu...

  25. #475

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    http://www.inofolic.it/
    evo, da nekaj krivo ne napisem.

  26. #476
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Bubekica ovo je sve na talijanskom ništ ne kužim,di si to kupila i kolika je cijena? I što je to DHEA? Kod mene AMH 5,6 u stimulaciji samo sa klomifenom jednom 3 js sve tri oplođene,drugi put 2js samo jedna oplođena, a decapeptyl+menopur 4 js 3 oplođene.

  27. #477

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    http://www.inofolic.it/drupal/?q=node/41
    kupila sam u italiji, nema kod nas, cijena je 13,5 eura 20 vrecica (pije se 1 ili 2 dnevno, ja sam 1 dnevno). otkirla sam to na forumu na prije zaceca, kao pomoc kod pcos-a...

  28. #478
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    http://www.proteka.hr/shop/dhea-(deh...dosteron)/p801 jel to ta DHEA?

    A bubekica ništa onda od toga jer kako ću do Italije

  29. #479

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    arianm isprazni inbox!

  30. #480
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    pirice a koliki je AMH?

  31. #481
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj snupi prvotno napisa Vidi poruku
    pirice a koliki je AMH?
    5,3pmol/L

  32. #482
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    arianm isprazni inbox!
    jesam

  33. #483
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    nije baš ni moj puno veći.

  34. #484
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Suplemente Inositola imaju i Twinlab, Solgar, Now foods i ini proizvodaci suplemenata. Nije potrebno tragati za tim talijanskim Inofolicom, taj je kao posebno formuliran kao pomoc kod pcos, ali figa, niti ima pozitivnih svjedocanstava, niti su druge farmaceutske tvrtke otkupile licencu pa da se prodaje na svjetskoj razini.

  35. #485
    ARIANM avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    456

    Početno

    Sad kad sam bila u kući čaja nudio mi čovjek tamo(poznamo se inaće i zna moju situaciju) da je nabavio gospinu travu,vrkutu,marulju ma svašta...jel ima itko iskustva s time???

  36. #486

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Maco, koliko se sjecam postoji razlika izmedju myoinositola koji ke u inofolicu i d-chiroinositola kojeg mozes kupit od twinlaba, solgara i sl. Nikog ne nagovaram, nije ni meni nesto osobito pomogao...

  37. #487
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    i koliko je dobro za low respondere ić sa kontracepcijom mj prije stim?
    Ja sam u jednom od postupaka krenula s kontracepcijom dva ciklusa prije postupka i nije mi pomoglo.

  38. #488
    Moe avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    865

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Baš sam za kombinaciju gonal+menopur čitala da je upalila kod nekih low-respondera, tu je negdje bio link...
    Moj AMH je 10,5 p/mol (nalaz od 2/2011).
    Prvi postupak Gonali, pred kraj uvedeni Menopuri jer sam slabo reagirala na Gonale. Bez obzira na to dobili smo 2 js, samo jedan osmostanični embrij. Možda smo prekasno uveli Menopur.
    Treći postupak Decapeptyl i Menopuri, 7 js, 6 oplođenih, 3 dočekalo stadij blastociste.

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kad ih već imaš tako malo, da probaš poboljšati kvalitetu... DHEA, Q10, omega 3...
    Preko ljeta (prije zadnjeg postupka) sam trošila matičnu mliječ, i DHEA po preporuci liječnice.
    Prije postupka sam cijelo proljeće i ljeto imala jake bolove u donjem dijelu kralježnice (suženje između kralježaka S5-L1, ukočenost leđnih mišića...), što je navodno loše utjecalo na prokrvljenost maternice. To sam "popravila" do postupka, nadam se da je i to djelomično krivo što se embrij primio.
    Doktorica i biologica su bile iznimno zadovoljne kvalitetom j.s. (nisu ni znale za leđa i matičnu mliječ kada su hvalile j.s. ...). Navodno puno bolje nego u prva 2 postupka.

    Eto, ako kome što znači moje iskustvo - neka se "posluži". A ako imate pitanja - pošaljite DM.

  39. #489
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    Citiraj Konfuzija prvotno napisa Vidi poruku
    Ili kad ih već imaš tako malo, da probaš poboljšati kvalitetu... DHEA, Q10, omega 3...
    sve ovo sam konzumirala počevši 3 mjeseca prije ovog posljednjeg postupka (je li ili nije pripomoglo, tko će znati, kad postupak upali svi mislimo da je baš to nešto presudilo, ako ne upali otpišeš kao lažne priče)

  40. #490
    venddy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    858

    Početno

    ja sam također pila i myoinositol, naručila preko Interneta, podsjeća po okusu na šećer u prahu, tako i izgleda, razmuti se u vodi ili bilo kojem drugom napitku čini mi se žličica i popije 3 puta na dan.
    Svašta sam ja pila, kad zaredaš puno postupaka nema toga što nećeš probat

  41. #491
    nina70 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj lasta prvotno napisa Vidi poruku
    Nina70

    malo je OT ali morala sam
    Hvala draga, pusa tebi i princezi
    Posljednje uređivanje od nina70 : 14.12.2012. at 22:05

  42. #492
    mostarka86 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    579

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    i koliko je dobro za low respondere ić sa kontracepcijom mj prije stim?
    ja sam išla sa kontracepcijom 2 mjeseca prije postupka +decapeptil...nikada gore nisam odreagovala...1js...
    a ciklus prije kontracepcije sam imala oko 12-13 antralnih folikula, što i nije loše, ako uzmemo u obzir moj nizak amh. stoga, ja naredni put ću zahtijevati da idem bez nje, jer mislim da mi je uspavalo jajnike.
    Posljednje uređivanje od mostarka86 : 15.12.2012. at 01:40

  43. #493
    bernica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    192

    Početno

    Pitanjce....gdje u zg mogu raditi AMH? Na uputnicu ili se plača? I kolko dugo se čekaju nalazi hormona? Još hormone moram povaditi pa da imam sve papire. Čekam 2 - 4 dan ciklusa pa idem u Petrovu vaditi sve ako oni to sve rade...Taman mi za Badnjak bude to palo...Ginekolog mi je dao uputnicu za FSH, LH, E2 I PRL, ali Amh mi nije napisal,a bilo mu je na popisu, pa nisam sigurna jel to nije videl ili namjerno nije napisal...Imam nekog šutljivog ginića...sve moram izvlačiti iz njega...

  44. #494
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bernica, na vuk vrhovcu vade amh na uputnicu, a u vinograskoj bez uputnice uz placanje 270 kuna, vadi se bilo koji dan ciklusa

  45. #495
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj bernica prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanjce....gdje u zg mogu raditi AMH? Na uputnicu ili se plača? I kolko dugo se čekaju nalazi hormona? Još hormone moram povaditi pa da imam sve papire. Čekam 2 - 4 dan ciklusa pa idem u Petrovu vaditi sve ako oni to sve rade...Taman mi za Badnjak bude to palo...Ginekolog mi je dao uputnicu za FSH, LH, E2 I PRL, ali Amh mi nije napisal,a bilo mu je na popisu, pa nisam sigurna jel to nije videl ili namjerno nije napisal...Imam nekog šutljivog ginića...sve moram izvlačiti iz njega...
    Možeš izvadit na VV na uputnicu, trebaš se unaprijed naručit, a na nalaz se čeka 2 tjedna.

    A za ovo što ti gin nije napisao i amh na uputnicu - meni se dogodilo isto, samo što sam to skužila dok sam još bila kod gin. Kad sam pitala zašto mi to nije napisala, rekla mi je: "ionako amh nije pravi pokazatelj", da po njoj nema smisla to radit, bla, bla. Na to sam joj fino odgovorila da, ako je mpo doktor odlučio tražiti i taj nalaz, da se ona nema što suprostavljati njegovom mišljenju, da on sigurno ima razlog zašto mi je to napisao s ostalim pretragama i da uvažavam samo njegovo mišljenje i želim da mi i to upiše na uputnicu. Onda je nadodala i amh. Eto, možda je i tvoj gin mislio da je pametniji od mpo doktora....Uglavnom, nemam riječi za takvo ponašanje.

  46. #496
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj pirica prvotno napisa Vidi poruku
    postupcima sa cetrotidom mi se cini da fol buknu jer su mi punkcije uvijek rano 9-11dc, zato bi probala kratki sa suprefactom i mozda komb menopur+gonal
    Ovo sam i ja kod sebe primijetila pirice za cetrotide. Zapravo, osim što je u mom slučaju očito trebalo pogoditi dobar ciklus ja sam došla do spoznaje da najbolje reagiram na kratki protokol s decapeptyilom i menopurima i to konstantno od 2dc po tri ampule. Kad su bile 4 izdvojio se prebrzo jedan jedini folikul i piunkcija bila na 10dc, cetrotide mi tad nisu niti uspjeli usvesti. Gonali isto loše, od tri dobivene js dvije bile nezrele (ali mislim da je tu bila i greška doktora koji mi je rano dao štopericu).
    Inače, moj AMh prije tri godine je bio 8,6
    Posljednje uređivanje od anddu : 16.12.2012. at 14:15

  47. #497
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam i ja kod sebe primijetila pirice za cetrotide. Zapravo, osim što je u mom slučaju očito trebalo pogoditi dobar ciklus ja sam došla do spoznaje da najbolje reagiram na kratki protokol s decapeptyilom i menopurima i to konstantno od 2dc po tri ampule. Kad su bile 4 izdvojio se prebrzo jedan jedini folikul i piunkcija bila na 10dc, cetrotide mi tad nisu niti uspjeli usvesti. Gonali isto loše, od tri dobivene js dvije bile nezrele (ali mislim da je tu bila i greška doktora koji mi je rano dao štopericu).
    Inače, moj AMh prije tri godine je bio 8,6
    Ovaj slučaj sa cetrotidom da ga nisu uspjeli uvesti zbog jednog brzorastućeg folikula se i meni dogodio u zadnjem postupku.

  48. #498
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Da mimi81, tad sam zapravo shvatila da meni kao low responderu odgovara supresija od 1 dc s decom, a nikako cetrotide

  49. #499

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    189

    Početno

    Počinjem sa mpo, imam 32 godine.
    Imala sam jedna spontani prije god i pol i jednu lap operaciju gdje mi je izvadjen jajovod i veliki dio jajnika.
    Na prvom pregledu kod doc rekao mi je da imam jako puno antralaca, ali moj amh je pokazivao suprotno.
    hormoni su:
    s-guk 5,2
    AMH 4,2
    inz 60,3
    tsh3 1,55
    lh 8,28
    fsh 16,86
    t 1,7
    e2 175
    prl 190
    dheas 6,4
    shbg 46,3
    fai 3,7


    anyway krenula sam jucer 3dc sa klomifenima 3x1 dnevno 5 dana, idem kod dr. da pogleda i kaze sta dalje....

  50. #500
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Vinogradska ne rade više AMH?????

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •