Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: IVF u Saudijskoj Arabiji

  1. #1
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno IVF u Saudijskoj Arabiji

    Moram ovo linkati
    http://www.youtube.com/watch?v=SgJ_cofV4do

    to je prilog snimljen za nizozemsku televiziju o IVF-u u Saudijskoj Arabiji.
    U Saudijskoj Arabiji oko 4% djece je rođeno iz IVF-a.
    Ona kaže da je oko 15-20% parova neplodno, a iako nije smrtonosna bolest, u društvu gdje je prosječni broj djece 5, biti bez djece je velika tuga i veliki problem.

    Kod transfera se pomoli Alahu za uspjeh.

    Uspjeh joj je oko 50% (u Hrvatskoj prosjek 22-28%), u nekim mjesecima i 60% (pokazuje registar).

    Svi su naravno skroz pokriveni (pa i ona).
    Priča o tome kako joj na početku nije bilo lako jer je bila jedna od prvih liječnica (žena koje su radile van kuće).
    Na kraju predstavi svoju obitelj - muža, 3 kćeri i 2 sina, i kaže, ovo je moja mala obitelj...

    Klinika je tako čista i sjajna da bi se moglo s poda lizat.

    Kad vidim tako jednu religiozno zadrtu zemlju koja po mnogo aspekata tlači svoje građane (npr. kina ne postoje... nikakva normalna zabava ne postoji... većina muškaraca nikad uživo ne vidi ženu koja mu nije rođaka... imaju kralja, nemaju nikakvu demokraciju, sudovi korumpirani) - a IVF cvjeta... Gdje to stavlja Hrvatsku???

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Uz/iza Salvadora i Bangladeša. Tamo gdje nam, izgleda, i jest mjesto.

  3. #3
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Pretpostavljam da ipak nećemo biti emitentskog tržište za SA, malo bi tko od naših mogao platit, pretpostavljam. Koma sve skupa.

  4. #4
    Ljufi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala pino na ovom linku. Stavit ću ga na svoj FB profil, moram priznati da sam ostao iznenađen.

  5. #5
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Oni imaju srecu da im ta zadrta religija (koju u biti vlast tako tumaci) ne brani MPO inace ne bi bili nista bolji od nas. Meni je veci fenomen jedna Spanjolska koja ima vrlo liberalan zakon a u kojoj je inkvizicija trajala vise od 300god.

  6. #6
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Super je film i stvarno je da se zapitamo zašto smo u goroj poziciji od Saudijske Arabije u MPO-u.

  7. #7
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Taca, mislim da si bas pogodila u sridu s tim komentarom... Svejedno, zanimljivo je da je Hrvatska u necemu sto se tice ljudskih prava nazadnija i od Saudijske Arabije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •