Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 280

Tema: Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

  1. #51
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Jel se možemo prebaciti na čestitanja?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    hahahaha, Anchi sad si me cimnula-ja došla vidjet jel to kod tebe ima nešto novo

    Deadi,čestitke!

  3. #53
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku

    Problemi nastupaju kada se dodje na odjel babinjaca. Cinjenica je da SD nema uvjeta ni osoblja za 24h rooming-in pa vecina rodilja umjesto da prve dane nakon poroda provede uzivajuci sa svojoj bebom, najcesce se sve svede na suze i plac, do koji dolazi prvenstveno jer nema dovoljno osoblja, pa sestre rastrgane stalnim pozivima i zvonjavom, budu nervozne i nekad ne bas od pomoci.
    Ta 0+3 dana su meni najgora ...iskreno, treci put se uopce ne bojim poroda niti razmisljam puno o njemu, koliko o onim danima poslije. Prosli put su mi sati bili k'o minute, uzasno su sporo prolazili i jedva sam docekala kad cu doma
    Posljednje uređivanje od sweetmint : 15.12.2010. at 22:22

  4. #54
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj sweetmint prvotno napisa Vidi poruku
    Ta 0+3 dana su meni najgora ...iskreno, treci put se uopce ne bojim poroda niti razmisljam puno o njemu, koliko o onim danima poslije. Prosli put su mi sati bili k'o minute, uzasno su sporo prolazili i jedva sam docekala kad cu doma
    zašto ne pitaš da te ranije puste doma?
    ja sam rodila u petak u 16:30, a u nedjelju ujutro sam već bila doma (rodila sam u Varaždinu)

  5. #55
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    zašto ne pitaš da te ranije puste doma?
    ja sam rodila u petak u 16:30, a u nedjelju ujutro sam već bila doma (rodila sam u Varaždinu)
    Na Svetom Duhu se najranije moze doma 3. dan, jer se tada provjerava da li dijete ima zuticu, odnosno, 3.dan od poroda je koncentracija bilirubina najvisa. Tako su meni rekli, ja sam trazila da idem doma 2. dan nakon carskog, ali su rekli da beba ne moze doma.

  6. #56
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Na Svetom Duhu se najranije moze doma 3. dan, jer se tada provjerava da li dijete ima zuticu, odnosno, 3.dan od poroda je koncentracija bilirubina najvisa. Tako su meni rekli, ja sam trazila da idem doma 2. dan nakon carskog, ali su rekli da beba ne moze doma.
    Tako je, do zadnjeg dana, tj. vizite ne znas hoces li doma zbog bebine zutice.

  7. #57
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    meni nitko nije spominjao to za žuticu
    jedino sam išla u pon. na cijepljenje i vađenje krvi iz pete jer se to vadi 48 sati nakon poroda
    čak nisam trebala potpisati da idem doma na vlastitu odgovornost ni ništa

  8. #58
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    mi smo sa sv.duha nakon točno 48h pušteni. dakle može se i užicat dan ranije.

  9. #59
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    meni nitko nije spominjao to za žuticu
    jedino sam išla u pon. na cijepljenje i vađenje krvi iz pete jer se to vadi 48 sati nakon poroda
    čak nisam trebala potpisati da idem doma na vlastitu odgovornost ni ništa

    Krv za fenilketonuriju se vadi najmanje 72 sata nakon poroda.

  10. #60
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ne u varaždinu se vadi 48 sata nakon poroda
    100 % provjereno

  11. #61
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo sa sv.duha nakon točno 48h pušteni. dakle može se i užicat dan ranije.
    i kad su bebi vadili krv, prije otpusta ili?

  12. #62
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    D.nisu vadili krv iz pete niti napravili test sluha jer sam trazila prijevremeni otpust (2.dan). pa sam dosla vaditi krv nakon mjesec dana u istu bolnicu, a za sluh sam se narucila na salati jer na SD to ne rade ambulantno. mislim da se moze i na Rebru.

  13. #63
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo sa sv.duha nakon točno 48h pušteni. dakle može se i užicat dan ranije.
    lukava, pa čestitam na bebaču baš sam se pitala šta je sa tobom, jesi li rodila....kako je prošao porod?

  14. #64
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    D.nisu vadili krv iz pete niti napravili test sluha jer sam trazila prijevremeni otpust (2.dan). pa sam dosla vaditi krv nakon mjesec dana u istu bolnicu, a za sluh sam se narucila na salati jer na SD to ne rade ambulantno. mislim da se moze i na Rebru.
    ovo me sad brine jer meni ništa o ovome nisu rekli!!!!
    znam da su mu prije otpusta (pola sata prije) vadili krv , ne znam za koju pretragu (ali nije bilirubin), a za sluh mi nitko ništa nije rekao. jel mi to treba negdje pisati u papirima?

    svrcolina - da, rodila sam 22.12, super je bilo, imala sam doma trudove 2h svakih 5min kad sam došla u bolnicu sam bila otv.7 na 8 prstiju, 1h u predrađaoni, prokidanje vodenjaka i u idućih par trudova rodila!

  15. #65
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me sad brine jer meni ništa o ovome nisu rekli!!!!
    znam da su mu prije otpusta (pola sata prije) vadili krv , ne znam za koju pretragu (ali nije bilirubin), a za sluh mi nitko ništa nije rekao. jel mi to treba negdje pisati u papirima?

    svrcolina - da, rodila sam 22.12, super je bilo, imala sam doma trudove 2h svakih 5min kad sam došla u bolnicu sam bila otv.7 na 8 prstiju, 1h u predrađaoni, prokidanje vodenjaka i u idućih par trudova rodila!
    Sluh bi trebao pisati u otpusnom pismu, L I D uho.

  16. #66
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    ovo me sad brine jer meni ništa o ovome nisu rekli!!!!
    znam da su mu prije otpusta (pola sata prije) vadili krv , ne znam za koju pretragu (ali nije bilirubin), a za sluh mi nitko ništa nije rekao. jel mi to treba negdje pisati u papirima?

    svrcolina - da, rodila sam 22.12, super je bilo, imala sam doma trudove 2h svakih 5min kad sam došla u bolnicu sam bila otv.7 na 8 prstiju, 1h u predrađaoni, prokidanje vodenjaka i u idućih par trudova rodila!
    super, ovo je stvarno bio odličan i brz porod...baš mi je drago zbog tebe, još jednom čestitke

  17. #67
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    joj vidila sam u otpusno pismu da je napravljen test sluha. znači sve je ok. inače me paranoja malo prala, nisam bila sigurna jesu mu to napravili a vani ovih dana gruvaju petarde a malac uopće ne reagira. već sam bila na iglama jel sve ok...

    svrcolina - hvala na cestitkama! porod je bio stresan, rekla sam nikad više, al kad ovako gledam te podatke koje sam napisala, stvarno je bilo kratko i učinkovito, nemam se šta žalit!

  18. #68
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Lukava čestitam
    I super za ranije pustanje doma, ali to je sigurno bilo zbog Bozica.

  19. #69
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    da, na badnjak su nas 20 otpustili. i ništa nisu napominjali da neku pretragu nisu napravili i da bi trebali naknadno pa bi prema tome valjda trebala biti mirna?

  20. #70
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Rodila tamo prije 4 mjeseca, i iako sam po karakteru "ladovina" moram priznati da mi je to bilo najgorih tjedan dana u zivotu.....plakala ko kisna godina 20x dnevno.....mislim da me muz te dane nije mogao prepoznati
    U principu svi imamo sliku o rooming in-u otprilike: jai beba, mazenje, pazenje, cicanje, divno, krasno, al nije sve tako ruzicasto. Imaju premalo osoblja, a imam dojam da veliki dio zaposlenih (narociti sestre) ne vjeruju u politiku bolnice kao prijatelja djece, pa ce vam jedno govoriti pred drugim mamama i lijecnicima, a sasvim drugo kad ostanete nasamo. Uz to kad zovete sestru, dolazi babinjaca, al ako je nesto vezano za bebu, morate cekati da dode sestra s pedijatrije, sto u nekim slucajevima traje i po 45min....proso voz do tada (razumijem, malo ih je i ne stignu na taj broj beba i mama al tako ponekad ispadne).
    Rodila sam carskim rezom i taj dan su mi doveli bebu na 10 minuta da je vidim, drzala je na rukama, a koza na kozu i prvi podoj tek slijedeci dan, kad vas dovezu na odjel. Nije lako ustajati se drugi dan nakon carskog iz kreveta, previjati bebu i nositi je, ali to se da izdrzati.

    Mene nitko nije pripremio na poteskoce s dojenjem i to je bilo ono najgore, al cim sam krocila van iz bolnice, ja sam se preporodila.

    Uglavnom, ujutro ih vode na kupanje i vaganje, a ako beba gubi na tezini i nadohranu - tako je bilo s nama, drugi dan su vratili bebe u sobu a moje nema.....pitam gdje je, a sestra mi kaze: mama, vasa beba gubi na tezini, jel vi to znate? ostala je na odjelu da je nahranimo....mislim si naravno da nisam znala, mala je bila na cici i po 6 sati u komadu, unatoc bolovima, krvi koja je isla van i ragadama, i naravno da sam se u sebi nadala da dovoljno cica i da je sve ok.....
    I jos sto je najgore, sestre su mi krivo pokazivale kako se beba stavlja na cicu; one pokazuju cijelu areolu, a dr Stanojevic samo bradavicu i donji dio areole sto je puno lakse postici i to je ispravno.

    Uglavnom, vecina nas ocekuje da s porodom ovaj tezi dio zavrsava, al i meni i vecini mojih cura koje su tamo rodile to je bio tek pocetak.
    E, da.....i nije bilo tople vode na odjelu kad sam rodila nekoliko dana jer su renovirali dio zgrade....bas zgodno.....

    Al sve u svemu, zaposlenici zasluzuju pohvale, s obzirom na broj zena, beba, nase ludilo poslije poroda no mame moraju biti pripremljene na sve poteskoce prije i poslije poroda, a to vecina nas nije

  21. #71
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Moja cimerica i ja smo komentirale da je samo pitanje vremene kada će neka malo "labilnija" mama ili mama koju pogodi PPD, napraviti nesto sebi ili bebi. Bolje bi im bilo da stave resetke na prozore. Toliko o tituli "Bolnica prijatelj djece". 24-satni rooming-in se doslovce pretvorio u svojevrsno "silovanje" babinjaca.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 06.01.2011. at 12:52

  22. #72
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    da, na badnjak su nas 20 otpustili. i ništa nisu napominjali da neku pretragu nisu napravili i da bi trebali naknadno pa bi prema tome valjda trebala biti mirna?
    ja mislim da bi, jer bi ti sigurno nesto napisali na otpusnom pismu, sto se toga tice jako su pedantni, ali ako nisi sigurna, lako nazoves bolnicu i pitas.

    ili ako ides na onaj prvi pregled s mjesec dana na SD, onda mozes i tada. mi smo dosli s mjesec dana i to su napravili, znaci nije kasno.

  23. #73
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ne idem na 1. pregleda s mj. dana na SD, zašto ti ideš? tamo spadaš? ja sam mislila ići tu u moj dom zdravlja kod pedijatra pa ću je pitati.

    tratinčice - mislim da je tvoj dojam bolnice bio pod velikim pritiskom hormona, sve što si opisala je istinito ali meni je kao takvo bilo skroz ok. pročitala sam ovdje na forumu kakva je situacija, odvagivala hoću li na SD ili Vinogradsku upravo radi roominga i ova ovdje iskustva su mi pomogla da si u glavi složim što mogu očekivati. kad sam došla tamo nisam ničim bila iznenađena, eventualno svojom reakcijom kako mi je ustvari dobro
    al doduše moram priznati situacija u odnosu na prije 3 god nije značajno drugačija. sad su bebe s mamama i preko noći i u onom periodu kad su posjete (a prije su ih odnosili od 0-5 ujutro, jutarnje kupanje i za vrijeme posjeta). nije bitna razlika.

  24. #74
    Leni avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    381

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Moja cimerica i ja smo komentirale da je samo pitanje vremene kada će neka malo "labilnija" mama ili mama koju pogodi PPD, napraviti nesto sebi ili bebi. Bolje bi im bilo da stave resetke na prozore. Toliko o tituli "Bolnica prijatelj djece". 24-satni rooming-in se doslovce pretvorio u svojevrsno "silovanje" babinjaca.
    sad kad si ovo napisala, stvarno mi to je proletilo mozgom dok sam bila gore.. još mi stoji u pamćenju onaj širom otvoren prozor , malac koji vrišti i ja poremećenih hormona...

    unatoč svemu, rodila sam 2008 i opet mislim ići na Sv. Duh... važnije mi je bilo da porod protekne u redu...a svi doktori s kojima sam se tada susrela su bili iznimni i iznad svi očekivanja.. a tih par dana na babinjačama koji traju i traju i traju nekako ipak uspjemo izdržati... ipak smo mi žene.... muški to ne bi mogli

  25. #75
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja se kao malo premišljam oko vinogradske i sv. duha, ali me prilično frka nakon svega pročitanog.
    btw. niku rodila u vinogradskoj oko 8i45, a nakon toga vidjela ju tek oko 17-18h.
    nikakav prvi podoj, prsa na prsa...

  26. #76
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    ma nemoj se obeshrabriti, to sto je beba bila cijelo vrijeme sa mnom meni nije predstavljalo problem, nego nisam imala mlijeka, dobila ragade, ona gubi na tezini, imala zuticu, pa smo proveli tjedan dana gore . da smo isli doma 4. dan meni bi bilo sve ok, taaaman za izdrzati ali 7 dana tamo ipak mi je bilo too much....jednostavno sam htjela muza uz nas, biti doma, u svom stanu, u svom krevetu i toplu vodu za tusiranje.....al bitno da je s bebacicom bilo sve ok .
    A uz to mislim da su lijecnici tamo iznimno dobri. Narocito dr Matijevic

  27. #77
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Bila sam sigurna da zelim ic na na SD roditi ovog bebolinca ali sad me malo strah kad citam vase price...A i pricala sam s ginekologicom, kojoj stvarno vjerujem i dosad se stvarno pokazala kao zena kojoj je jako drzi do npr. sto manje uzv-a, sto manje vaginalnih pregleda...znaci nije neka "old school" Dojenje joj je takoder jako bitno ali...Kao sto rekoh, spomenem ja njoj SD i pita ona mene dal ja znam da je gore roomin in. Jasno da znam, zato i zelim gore. Ali veli ona da to i nije bas tako bajno, da joj puno zena prica da im je bilo tesko, ako ne place njihova beba place od cimerice, nema spavanja, nema odmora... Doduse tako ce mi doma biti, ne ocekujem spavanje, imam vec jedno dijete, znam sto me ceka, rekla sam joj da bi najvise isla zbog dojenja jer su mi malca prosli put nadohranjivali dana i 2 noci, nakon toga svaki put kad bi ga odnjeli i bilo mi je tesko dojiti kad smo dosli doma. Vjerujem da je to imalo veze s tim sto nam je nakraju dojenje propalo, ok, imam i ja veze s tim, al ovaj put zelim uspjeti, i ne zelim da moja beba jede adaptirano uopce!
    Al eto, bas me malo strah, ako mi nece ic dojenje da mi, kako vi i same kazete, nece imati tko pokazati, pomoci...a ja stvarno zelim dojiti, dojiti i samo dojiti.

  28. #78
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    meni je ovo prvi bebac i sv duh je bio jedina opcija. da me netko pitao tjedan dana nakon poroda gdje cu sl put, rekla bi tamo vise nikad, al sad hladne glave razmisljam da naravno opet bi, jer jednostavno smatram da su lijecnici vrhunski, topli, brizni, isto tako i sestre.
    Ali napominjem, treba se pripremiti na druge poteskoce a to je meni nije bilo ustajanje iz kreveta nakon carskog, nosenje bebe, plac, nego pocetak tog dojenja....al nakon sto smo dosli doma, i kad sam postavila stvari onako kako sam smatrala ispravno (izdajala sam se 2 dana da ragade zarastu jer je moja mala pirana uvijek na brzinu lovila cicu, tako da ju je krivo primala i dovoljno je svega par sekundi krivog polozaja da te ozlijedi....a ona je znala na cici provesti i po par sati u komadu prva 3 tjedna) sve super, cacamo ko veliki, podoj se nakon 4 tjedna skratio na 10ak minuta i sve super. al treba izdrzati.
    Uz to, bilo mi je lakse kad me patronazna pitala kako mi je bilo na sv duhu....ja se malo pojadala , a ona na to kaze da joj mnoge mame dolaze uplakane nakon poroda, iscrpljene, nije ono sto su mislile.....bilo mi je lakse jer sam mislila da sam ja pukla ko kokica al ocito nisam jedna
    Al ipak kazem, sl put opet tamo, narocito ako ostanes 3-4 dana, to je taman da ne puknes

  29. #79
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    tratinčice - to je onda 2. stvar ako ste bile 7 dana. ja sam napisala da sam bila 48h. i to mi je bilo dosta, zato sam tražila doma. zato meni i nije bilo tako traumatično, kako god da je bilo. a cimerica i vizita i dreke mi je bilo dosta već nakon 1. dana. tako da te kužim. i koma je ako se nešto zakomplicira s bebom ili ako mlijeko ne dolazi, onda je stvarno pakleno.
    curama koje se premišljaju bi preporučila SD ubog izvrsnih doktora i babica i ako udete imale sreće da se nakon poroda ništa ne zakomplicira, otići ćete doma s nekakvim znanjem o dojenju, što vam se nakon ostalih bolnica neće posrećiti.

  30. #80
    sierra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    153

    Početno

    Ali mene sam zanima šta oni daju djeci ujutro kad ih idu prat i radit testove? Luka je uvijek došao i spavao cijeli dan,prepremiran....a jednom sam isprobavala dojiti jer tad još nisam znala uvalit mu sisu,i pozvala sam sestre,onda je Luka plakao i ona je rekla da nemože tak,odvela ga je da mu da nešto kaj mi je samo promrmljala,kad se vratio opet je bio miran.......

  31. #81
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Znaju dati malo glukoze na špricu.

  32. #82
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    thratinchice, samo ću reći da te potpuno razumijem.
    Ona majka koja nije rodila na carski, imala rooming-in i ostala duže od predviđenih 4-5 dana, ne može niti zamisliti koliko iscrpljujuće je to kad imaš sve gore navedeno u paketu.
    I ja koja sam u životu fakat stabilna i čvrsta sam pukla ko kokica, i rekla si nikad više ja sam bila hodajući zombi izašla sam nakon 9 dana (zbog trombova) nemam pojma kako je to moj organizam izdržao.

    A opet, sljedeći put bih opet otišla na Sv.Duh zbog doktora i sestara, i silnog znanja i samopouzdanja koje su mi usadili nakon što sam napustila bolnicu. Dojili smo punih 15 mjeseci i znala sam sve kako s bebom.

    U međuvremenu sam operirala vene i nadam se da ću sljedeći put napustit bolnicu 5. dan jer ne znam što bi me moglo zadržat predugih 9 dana pogotovo ako budem morala na carski.

  33. #83
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    lukava puščica, dobro da si pojasnila koliko dugo si bila na rooming-inu jer zapravo je 3. dan onaj kritični 1. skok u razvoju tad sve bebe plaču u glas, a majke ne znaju za sebe od umora i nespavanja. koliko sam shvatila ti si već tada otišla iz bolnice a ne znam ni jesi li rodila na carski, tad je stvarno preteško uopće se podići a kamoli previjati bebu, namjestiti se u odgovarajući položaj za dojenje,...
    iznenadilo me s kojom lakoćom pišeš o rooming-in (zvučalo mi je skoro kao odmor,a to još nikad nisam čula) ali sad mi je jasno jer vidim da si bila samo 2 dana.

    Curke, nemojte se premišljati SD je stavrno pravi izbor, vidite da to kažemo i mi koje smo prošle sve i svašta.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj sierra prvotno napisa Vidi poruku
    Ali mene sam zanima šta oni daju djeci ujutro kad ih idu prat i radit testove? Luka je uvijek došao i spavao cijeli dan,prepremiran....a jednom sam isprobavala dojiti jer tad još nisam znala uvalit mu sisu,i pozvala sam sestre,onda je Luka plakao i ona je rekla da nemože tak,odvela ga je da mu da nešto kaj mi je samo promrmljala,kad se vratio opet je bio miran.......
    moj se nije skidao s cice tih 3 dana npr. ma mislim da ti im ne da ju oni ništa, dapače, bilo je nekoliko mama koje nisu baš bile na ti s dojenjem pa su tražile da im hrane djecu na što su neke sestre šiznule

  35. #85
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Dohranjuju ih ako postoji potreba. Tako je bilo s mojom, 3. dan nakon vaganja kad su skuzili da gubi na tezini su je zadrzali da je nahrane, a kad bi provela i po nekoliko sati na cici a onda nastavila plakati bi ponudili da je nahrane, ja pristala nekoliko puta jer mi je bila nepodnosljiva pomisao da je bebica gladna . Neke sestre to rade skrivecki....kao da je zabranjeno.....taj dio mi nije jasan. A koriste *** (ja pitala, zelim sve znati ).

  36. #86
    thratinchica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    57

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    thratinchice, samo ću reći da te potpuno razumijem.
    Vidim netko ko me u potpunosti razumije

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj thratinchica prvotno napisa Vidi poruku
    Dohranjuju ih ako postoji potreba. Tako je bilo s mojom, 3. dan nakon vaganja kad su skuzili da gubi na tezini su je zadrzali da je nahrane, a kad bi provela i po nekoliko sati na cici a onda nastavila plakati bi ponudili da je nahrane, ja pristala nekoliko puta jer mi je bila nepodnosljiva pomisao da je bebica gladna . Neke sestre to rade skrivecki....kao da je zabranjeno.....taj dio mi nije jasan. A koriste *** (ja pitala, zelim sve znati ).
    eto vidiš, kaj je moguće da se tamo stvari tak mijenjaju brzo, prije dvije godine kada samja rodila gore nije bilo govora o dohrani, već samo:"mama stavite bebu na cicu ak treba i cijeli dan tako..." moja je cimerica plakala 3 dana jer nisu se nikako ona i beba sa cicanjem uspjele snaći,sestre su joj stvarno stalno dolazile pomagati namjestiti bebu na cicu al nisu dohranjivale.

  38. #88
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja sam rodila prije 2g i 2mj gore i isto je bilo - ako postoji potreba (preveliki gubitak na težini, više od 10%) onda su dohranjivali (i mog K su dohranjivali, dr. Stanojević mi objašnjavao zašto).

    Ono što sam ja tada zaključila je da kao da imaju strah ispuniti mamama koje su imale teži porod odn. imaju teži oporavak, loše se osjećaju ili slabo - želju da npr. na neko vrijeme odnesu bebe u dječju sobu.

    Ja sam bila 5 dana tamo, vaginalni porod ali s dva velika puknuća i epiziotomijom, imala poprilične bolove, ali nisam imala problema s rooming-in-om. Čitala sam unaprijed na raznim forumima, pripremila se donekle što me čeka, očekivala da će bebe plakati, mame biti iscrpljene, pa nekak nisam imala prevelika očekivanja.

    Vjerujem da je ipak dosta teže nakon carskog, jer je to još teže nego i ovo moje s milijun šavova, ipak je to operacija trbušne šupljine. Tu se onda osjeti nedostatak osoblja odn. njihova prezatrpanost poslom...

    A i to s dojenjem bi mogli malo unificirati priče, nekad sam imala dojam da svak priča svoju verziju... Sad idem ponovno tamo, al sam svašta prošla s K (koji još uvijek pomalo doji) pa se tog dijela više ne bojim toliko, samo se nadam da će sve proći ok.

  39. #89
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Oba djeteta sam rodila na Sv. duhu i priča je bila jednaka. Bebe nisu nadohranjivali, bar ne da bi ja to primjetila. Karla sam rodila prije 5 mjeseci i samnom u sobi je bila curka koja se jako mučila s dojenjem..beba je plakala,ona je nudila dojku ali,osim jedne sestre, nije imala ni pomoć ni podršku. Znali su doći u noći po bebu, rekli su joj da će je smiriti oni kad ne zna ona...vratili su je nakon 10 min i malena je nekih 2 sata bila mirna. Rekli su mami da je nisu hranili..tak da stvarno ne znam čime su je smirili?!

  40. #90
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    pjevusenjem
    Posljednje uređivanje od ivarica : 14.01.2011. at 09:14

  41. #91
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Pa da li su bebe nadohranili ili ne možete vidjeti po bijelom jeziku od gustog adaptiranog mlijeka.
    D. su jednom odveli na "vaganje" popodne jer je kao dosta pao na težini i vratili ga sa bijelim jezikom i skorenim mlijekom oko usta. Nisu rekli da su ga nadohranili, ali sam sama skužila. Nisam dramila, jer mi je već počelo dolazit mlijeko taj dan i sutra dan smo išli doma. Eto to mu je bio 1. i jedini put da je probao AD.

  42. #92
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Da li trenutno prave probleme oko naručivanja ako ne spadate pod njihovo područje?

  43. #93
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa Vidi poruku
    Da li trenutno prave probleme oko naručivanja ako ne spadate pod njihovo područje?
    Kad sam ja zvala da se naručim nitko me nije pitao gdje stanujem. Samo sam rekla kada trebam doći i kod kojeg doktora.

  44. #94
    chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    61

    Početno

    ja sam rodila tamo 12.07.2010.

    sad kad razmislim opet bi išla tamo.

    Porod mi nije bio ni u pola bolan kao što sam očekivala i to je ono prvo kaj me oduševilo!!! TO JE TO?!?!?!
    bez epiduralne.
    Primalja BILJANA...HVALA

    No imam i neke zamjerke, a to je
    1.Došla na hitnu ginekologiju a jedna grozna sestra, mrgudna mi veli "da imate trudove ne biste mogli stajati na nogama" i sporo je prolazilo dok je zaista pozvala dotoricu a ja se grčim na hodniku.
    2.Gurnu ti usred trudova neki papir da potpišeš, nemaš pojma kaj je to ....ali od bolova sam potpisala.
    3. izbuše mi vodenjak i doktor studentima govori prije toga "sad čemo JOJ izbušiti vodenjak". Kao da sam pas kod veterinara Kao da sam objekt.
    4.Tražim epiduralnu ( za koju su mu tjedan prije rekli da ju samo tražim i dobit ću) i dr.veli "ne može! To vama ne treba"
    5. Nemam mlijeka, beba na sisi 3 dana na onom uskom krevetu, samo kaj jadan nije pao s njega.nisam sklopila ni oka....dok mame u sobi samnom spavaju i djeca im u krevetičima. Mali je pao 450g u 3 dana pa su ga nahranili. Malo je dehidrirao. TO MI JE BILO NAJGORE!!!
    6.potpora dojiljama nije dobra, rutinska je....malo te obiđu, a moj problem kaj nema mlijeka ostaje meni.
    7. Inaće ne jedem meso.....ali tamo sam ga jela ko luda, od gladi....obroci mali, hrana neprimjerena za dojilje.

    plakala sam par puta, i bojala sam se ako dobije mali žuticu da ne znam kak ću izdržati produljeni boravak tamo....ali to je bilo moje psihičko stanje uzdrmano nespavanjem, umorom....., da je lako...nije..ali to je valjda majčinstvo.

    djelomice mislim da je sestrama taj rooming in super jer imaju manje posla s bebama
    Išla bi opet tamo,radi dojenja, bliskosti prvih dana s bebom.....bez obzira na napor to je NEPROCJENJIVO

  45. #95
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj chora prvotno napisa Vidi poruku
    5. Nemam mlijeka, beba na sisi 3 dana na onom uskom krevetu, samo kaj jadan nije pao s njega.nisam sklopila ni oka....dok mame u sobi samnom spavaju i djeca im u krevetičima.
    Da, nekim mamama vise odgovara da su djeca s njima na krevetu, a nekima da su u onim kreveticima.
    Ja sam se pak cudila kako se mame usude spavati sa bebama na uskim krevetima, da im beba ne padne. Svatko procijeni sto je bolje i sigurnije za dijete.

    Npr. ja sam kada sam malenog stavila do sebe u krevet, dovukla premetalicu do kreveta s njegove strane, na opce "odusevljenje" sestara.

  46. #96
    chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    61

    Početno

    nije stvar da mi je to odgovaralo...nego je stvar da je mali stalno plakao...od gladi valjda....
    neki dan je napunio 6 mjeseci...i pogodi kako spava svaku noč...samnom naravno

    bio je nešto bolestan pa je sa nepunih mjesec dana završio u Vinogradskoj...i tamo je bilo pravilo "cicanje svaka 3 sata". Mali se naplakao ko nikad. naime...oni su valjda "neprijatelji djece" za razliku od ovih na Sv.Duhu koji su kao "Prijatelji djece" te imaju spiku "dojite na zahtjev"....
    I još su me špotali kak sam bebu navikla na cicu, da nema reda i sl.
    neka se struka dogovori

  47. #97
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    trebalo bi svima koji forsiraju hranjenje po rasporedu uvesti i samima takvo hranjenje. dakle, smiju jesti recimo svaka 4 sata. pa ako su gladni prije toga, moraju svejedno čekati da prođe 4 sata. a ako nisu gladni, onda moraju na silu jesti jer su prošla 4 sata. reda mora biti!

  48. #98
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Potpisujem ivaricu za pjevušenje...Ma kužim ja da su malenu nadohranili, ali malo je bedasto od njih da onda to ne kažu mami.

  49. #99
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Evo samo za info, naručila sam se danas i nisu me pitali za adresu/ulicu, samo koji tjedan trudnoće i očekivani datum poroda.

  50. #100
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Rodila sam u svibnju 2009. i pitali su me za adresu i kvart i za pregled i kad sam došla na porod.

    Imaju jako velike gužve, pa im je to valjda način za smanjenej broja

    I druge cure su mi rekle da uglavnom pitaju.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •