Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 280

Tema: Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Eto, sada se i ja nakon postavljenog pitanja mogu pohvaliti sa friškim iskustvom otprije točno dva mjeseca. Sada to izgleda ovako; zadovoljna sam i s ovim iskustvom, iako je sve teklo prilično drugačije od prvog poroda. U bolnicu sam stigla u 8 navečer, bila je prilična gužva, ali sam imala sreće da sam pogodila dobru ekipu pa nije bilo nervoznih faca i bili su stavrno savršeni prema meni kada je to bilo najpotrebnije, onih zadnjih sat vremena su bili uz mene i vodili me korak po korak strpljivo prema cilju. Rodio se naš prekrasni sinčič Matej i sve je prošlo odlično!
    A sad o detaljima koje sam pitala:
    - rooming in se primjenjuje doslovno 24 sata s tim da bebicu odvedu ujutro oko 6 na kupanje i ostalo i vrate je oko 8.30h; u to se vrijeme taman možeš otuširati i doručkovati;
    - epiduralnu nisam mogla dobiti, jer se porod odvijao tijekom noći pa anesteziologinja nije bila dostupna, ali mi je rečeno da sam došla popodne ili ujutro da bih je bez problema dobila. Kasnije sam čula od cimerice kako su je njoj naredno jutro ponudili bez da je ona išta pitala;
    - nisam vidjela nikakve lopte u predrađaoni, ista je kao priej 5 godina bez ikakvih dodatnih pomagala;
    - stolovi u rađaoni su noviji, ali nema nikakvog stolčića, rađaš u u ležećem ili poluležećem položaju;
    - nakon poroda sm bebicu odmah nakon što su je umotali u pelenu dobila na prsa i mogle smo se maziti punih 45 min, nakon toga sam ležala 2 sata u hodniku ispred boksa te su me nakon toga prenijeli dole u sobu i odmah mi donijeli bebicu;
    - epiziotomije nije bilo, samo par unutarnjih šavova, stavrno se trude oko toga da ne režu i tu imam samo riječi pohvale; isti sam dan sjedila i na taj način dojila svoje dijete; i još da napomenem kako mi je bebica imala 4,120 i 54 cm i nisu me rezali;
    - ukoliko ne doneseš pelene i kremicu za bebu i vlažne maramice, sve se to nalazi u hodniku ispred sobe i moćete se slobodno poslužiti;
    - iznimno se trude oko dojenja i svakog je trenutka moguće pozvati sestru koja će ti oko toga pomoći; neke su ljubaznije, a neke malo manje, ali dolaze odmah po pozivu;
    - suprug može prisustvovati porodu bez problema; nitko nas nije pitao za nikakvu potvrdu i pozvali su ga čim su me smjestili u boks. Za vrijeme boravka u predrađaoni povremeno sam slobodno izlazila kod njega vani i nitko me zbog toga nije krivo gledao;
    - i da, samo sam pri dolasku na prvi pregled u ambulantu imala upit vezano za mjesto stanovanja i sestra je promrmljala kako tu ne pripadam, ali nitko mi to poslije nije spomenuo i niti sam zbog toga imala ikakvih problema.

    Uglavnom, još jedno lijepo i predivno iskustvo !!!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    a jel istina da ako muž ne ide na porod, poslije ga puste unutra da se malo pomazi s bebom? nakon poroda mislim?

    ja sam svoje prvo dijete rodila u merkuru, i sad kad sam dr put bila trudna i s jako velikim komplikacijama merkur mi se kao bolnica jako zamjerio jer su me slali na sv duh i nisu znali kaj bi sa mnom... kad sam došla gore ko da sam došla u neku drugu državu a ne bolnicu i nisam mogla vjerovati koliko su tamo i doktori i sestre ljubazni i susretljivi.... osjećala sam sigurnost i mada je trudnoća loše završila nažalost, odlučila sam kad opet budem trudna i ak će sve biti ok idem gore na SD roditi....

    ljudski faktor mi je zbilja bitan, sve ostalo je manje bitno....a čini mi se da su gore liječnici vrlo stručni, upoznala sam dr.Hafnera koji je predobar dijagnostičar ...

  3. #103

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    a jel istina da ako muž ne ide na porod, poslije ga puste unutra da se malo pomazi s bebom? nakon poroda mislim?
    Mog su pozvali.
    On sam nikad ne bi tražio.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa Vidi poruku
    Mog su pozvali.
    On sam nikad ne bi tražio.
    Pa to je baš lijepo!

    meni su u zajčevoj kad sam 1put rodila pozvali muža na hodnik i tamo smo bili skupa.... bebu je vidio samo preko stakla na 2 min

  5. #105
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    i mog muža su pozvali naknadno u rađaonicu pa smo se mazili s bebom i naslikavali.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    10

    Početno

    moj je bio od prvog trena sa nama pa poslje do dolaska u sobu...

  7. #107
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja se nadam da ne budu zabranili zbog gripe prisustvo na porodu. Mm bi bio sa mnom, bio je i prvi put, sreća pa imam još mjesec dana, do tada će se valjda i smiriti već malo cijela ta strka.

    Nego, jel ima neki raspored za trudničku ambulantu, jel zna netko možda tko je četvrtkom popodne?

  8. #108
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    četvrtkom popodne ti je "moja" doktorica - erceg ivkošić - jako ugodna žena a i super je što nikad (od moja 3 pregleda kod nje) nije bila gužva kao što je ujutro. i došla mi je žena na porod kad sam rađala (valjda su je zvali iz rađaone) - baš lijepo.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je baš lijepo!

    meni su u zajčevoj kad sam 1put rodila pozvali muža na hodnik i tamo smo bili skupa.... bebu je vidio samo preko stakla na 2 min
    pa zašto iva nejde muž s tobom??

  10. #110

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj intui 290 prvotno napisa Vidi poruku
    pa zašto iva nejde muž s tobom??
    nisam ti ja trudna... bila sam al sam imala pobačaj nažalost, ali planiram za ubuduće rodit na sv duhu ako Bog da...

    a muž nije išao ni 1.put... jednostavno nije on za to i nije htio,ja ga nisam ni prisiljavala... al ovo mi zvuči super ako muža na SD puste u sobu nakon poroda.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    10

    Početno

    aha ja sam mislila da si već trudna kad sam čitala da stalno pišeš o porodu,bebi i sl.pa sam mislila..ja neznam kaj bi ja bez muža na porodu a i inače on mi je uvjek tu kad se hoću odmorit kavica ovo ono on uvjek uskoči.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Da, suprug ostaje s tobom i bebicom cijelo ono vrijeme nakon poroda dok ste još sa bebicom u boksu i mazite se. A nakon što su bebicu odnijeli i mene smjestili u hodnik ispred boksa da čekam prebačaj u sobu, sami su me pitali da li želim da mi zovu supruga da mi pravi društvo dok me ne prebace u sobu.

  13. #113
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    četvrtkom popodne ti je "moja" doktorica - erceg ivkošić - jako ugodna žena a i super je što nikad (od moja 3 pregleda kod nje) nije bila gužva kao što je ujutro. i došla mi je žena na porod kad sam rađala (valjda su je zvali iz rađaone) - baš lijepo.
    Joj super, puno hvala na odgovoru. Meni taman i paše ovako popodne jer onda muž može preuzeti starijeg bez kemijanja.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Znate li možda da li dr. Matijević ima ambulantu popodne?

  15. #115
    anna24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Garešnica
    Postovi
    114

    Početno

    Eto, malo čitam o iskustvima sa Svetog Duha... Ipak od mog poroda prošlo je tri i pol godine i vidim da se dosta toga promijenilo, jer kad sam ja rodila, bebica nije bila 24 sata samnom, ali vidim da je to sada tako...
    Nekako ne vejrujem da bi MM htio prisustvovati porodu, jer mislim da bi onda imali više posla sa njim, nego samnom , ali nema veze, bitno da se možemo pomaziti nakon poroda (nadam se da će nam dopustiti)
    Isto tako, ni ja ne pripadam na Sveti Duh, iskreno nisam ni prvi put, ali nisu radili nikakve probleme, dapače svi su bili ljubazni i pomogli mi kad god mi je nešto zatrebalo (valjda će i sad biti tako).

  16. #116
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Amo jos malo o friškim iskustvima!

  17. #117
    priscila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    245

    Početno

    Da, da, molimo najfriškija iskustva iz 2011. g.

  18. #118
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Što sve treba ponijeti? Mogu nositi svoje spavaćice? pelene za bebu? Što?
    THANKS

  19. #119
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa Vidi poruku
    Što sve treba ponijeti? Mogu nositi svoje spavaćice? pelene za bebu? Što?
    THANKS
    Možeš nositi svoje spavaćice, ali i ne moraš, jer oni daju svoje one bijele, bila sam nedavno na trudničkom tečaju tamo, a frendica je nedavno rodila tamo i kaže da je bolje da prvi dan ostanemo u njihovoj spavaćici jer se dosta krvari i te spavaćice se bacaju, pa ću ja tako napraviti, ostala 2 dana bit ću u svojim spavaćicama. Za bebu trebaš ponijeti jednokratne pelene, bar 10-ak komada, vlažne maramice i kremu za guzu. Što te još zanima?

  20. #120
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Franciska75 ja sam rodila 2010. ali sumnjam da se otada puno promijenilo. Nosila sam svoju spavaćicu jer mi je u njoj ugodnije, ali bilo je dosta i njihovih. Uglavnom, kako je tebi lakše. Uzela sam pelene, kremu za guzu i tetra pelene. Ako je bilo tople vode kada se pokakao oprala bih ga a ako ne brisala sam vlažnim maramicama. Ja sam osobno nosila dosta ručnika jer je bio osmi mjesec i jako vruće tak da su mi dobro došli.

  21. #121
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Za bebu treba jednokratne pelene, vlažne maramice, krema za guzu i koja tetra pelena. Što se spavaćica tiče-možeš njihove, a možeš i svoje. Bila nedavno na tečaju gore pa ako te još što zanima, pitaj.

  22. #122
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Hvala curke!
    Prvo sam rodila u Merkuru, pa ne znam za proceduru rooming in, što treba i kako...
    Što je sa prematanjem pupka?
    Budući su me šivali u tri sloja i duuugo (malac je bio od 4,5 kila), nisam se mogla pomaknuti danima. Pomognu li sestre? Ja sam nakon poroda dobila temp i nisu mi dali da ga dojim dok mi nakon 1-2 dana nije pala temp. Kako je tu?
    Nosim i jednokratne i tetra i svedsku za široko povijanje?
    Koliko nas je u sobi?
    Svašta me zanima!

  23. #123
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Franciska75,

    rooming in - bebaći ću s nama 24h, uzimaju ih jedino ujutro od 7-9 na vaganje, kupanje, presvlačenje. U tom periodu mi se trebamo istuširati, doručkovati i vizita bude. Dojenje se definitivno potiče i pomaže sestra s uputama i brošurom, ovisno o gužvi. Oko 10h je vizita pedijatra, a bebe sestre presvlače 2-3x dnevno, ovisno o gužvi i potrebi svake trudnice (pogotovo ako je bio carski, epiziotomija), inače bebu odnose samo jednom tijekom boravka u bolnici na naš zahtjev na duži period ako nam je silno potreban odmor. Bebe možemo presvlačiti na krevetu, ali imaju u sobi komode za presvlačenje. Bebe spavaju u krevetićima uz naš krevet. Švedska pelena ti ne treba - pedijatar će nam reći da li je potrebno ili ne široko povijanje po izlasku iz bolnice. U sobi smo po 3 rodilje. Posjete od 4-5. Sestre pomažu i dolaze na poziv.
    Prematanje pupka - ne preporučuju ništa, očistiti pupak i održavati ga suhim te prekriti sterilnom gazom, po potrebi octenisept sprej, ali to će procijeniti i patronažna sestra koja ti dođe doma.
    Robicu za bebu i tebe za izlazak iz bolnice nam donose na dan kad izlazimo.
    Zanima li te još što, pitaj. Na tečaju su nam predavali anesteziolog, ginekolog, primalja, pedijatar i fizijatar.

  24. #124
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Sobe su sa tri kreveta, ali nekad ako je gužva bude i četiri. Kada sam rodila malu bilo nas je četiri, a malog samo dvije. Ja sam imala temperaturu nulti i prvi dan oba poroda i dojila sam najnormalnije. Švedska pelena ti ne treba jer u biti bebu premataš i zamataš isto kao i oni. Na otpustu će ti reći sve za povijanje, tj. ako je sve u redu reći će ti da s povijanjem čekaš do prvog pregleda. Pupak premataju sestre ujutro kod njege bebe. Što se tiče pomoći..ima sestara koje žele pomoći a ima i onih koje tome nisu sklone.

  25. #125
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Hvala curke! Znači, roba za mene i bebe je kod sestara? Kad im to predam? Pakiram odvojeno od spavaćica, uložaka...? Ako je sve OK, koliko se bude gore?

  26. #126
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala curke! Znači, roba za mene i bebe je kod sestara? Kad im to predam? Pakiram odvojeno od spavaćica, uložaka...? Ako je sve OK, koliko se bude gore?
    Ako misliš na robu u kojoj ti i beba idete doma,to ti se donese na dan kad izlaziš iz bolnice, onaj tko dođe po tebe, nema potrebe da je odmah pakiraš. Ako je uredan porod 3 dan se ide doma, ne računajući dan kad si se porodila.

  27. #127
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Robu za tebe i bebu donesu ti kada ideš doma (suprug...) i to predaju sestri i onda se ti i beba odijevate u maloj sobici, sestra sređuje bebu , a ti sebe, nakon normalnog poroda 3 dana ostaješ, carski rez 5 dana, a ako imaš sreće 4 dana.

  28. #128
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mi bili dva tjedna. M imala malu tezinu i jako su padali na tezini jer su bili preslabi za dojenje. Brinula sam se u potpunosti o bebama 2 dan od CR. To je koma jer pomoci i nema. U ta dva tjedna sam dobro upila situaciju. Odlicne su (i jako pomazu) sestra Branka, Ana, Ana, Vlatka, Snježane obje i jos neka koju sam propustila. Sve je ok ak su bebe dobro, ali ak nesto ne valja vide se velike rupe u ideji 24 h boravka s bebom. Ja sam odbijala nebulozne ideje pojedinih sestara koje i nisu bile bas jako agilne oko beba.

  29. #129
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    Da, vjerujem da ti nije bilo lako, tim više jer si imala cr, a k tome još i blizanci, svugdje je lijepo ako je s bebama sve dobro nakon poroda i rodiljama, a koji su minusi koje si doživjela?

  30. #130
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Kod navedenih je sve funkcioniralo ko ura, a druge sam morala loviti da mi nahrane bebe. Jedna je toliko zakazala da smo kasnili sa hranjenjem nekoliko sati a kad ti beba ima 1800gr koliko je M imala, svaki detalj je vazan. Ista mi je htjela uzeti bebu i staviti na odjel te ih vagati nakon svakog podoja/hranjenja. Odbila sam ju glatko. Dakle u 2 tjedna sam jedva M dovukla na 2 kg. U sl dva tjedna doma oboje su dobili po 700Gr! Moje mlijeko, hranjeni bocom, spricom i dojenjem. Eto.

  31. #131
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    nisam napisala, hranjeni su spricom u bolnici, mojim izdojenim mlijekom.

  32. #132
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    migulice svaka ti čast!
    kako si se nakon CR uspjela brinuti o 2 bebe???

  33. #133
    maine coon avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    13

    Početno

    migulica,
    da, to nije pohvalno nikako, toga je i mene strah, da mi dijete ne bude gladno, a jesi li se požalila pedijatru kod vizite, ne znaš što je gore, žaliti se ili šutjeti, nekako se i preživi 3-4 dana u bolnici, ali 2 tjedna koliko ste vas troje bili je dugo, a ključno vrijeme za normalnu uspostavu rutine tebe i dječice. Na tečaju su nam rekli kako rade, ali da nažalost odstupanja i propusti postoje, ovisno o prioritetima i gužvi, tim je sad gore što i oni ratuju s resornim ministarstvom za svoja prava i materijalna sredstva za normalan rad. Mislim da opet daju u datom trenutku sve od sebe da naprave sve kako treba. Jesi li pitala sestre zašto je tolika rupa bila između hranjenja?

  34. #134
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Aaa. Svi redom su me culi. Dr Stanojevic je do u detalj bio upoznat s mojim razmisljanjima o programu rooming in. Sestre takodjer. One imaju doista jako puno posla, ali stvari uvijek kod istih nisu klapale. Kao i svugdje ili radis ili ne. A jos te usput ubijaju u pojam, kao ne trudis se i treba ti o djeci "bolje skrbiti". Brus! Sva sreca da sam da se nisam dala. Kazem program je podnosljiv 3 dana, ali poticajan nikako nije. 2 tjedna je ubitacan. No jos jednom HVALA sestrama koje su nam pomogle. A kako sam se brinula o bebama nakon cr? Ne znam, jesam. Luda majka. i nisu ni sekundu bili bez mene.

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    migulica, svaka čast! ja sam nakon CR zbog tromba ostala 9 dana, nisam znala za sebe i kako sam uopće stajala na nogama, nakon 9 noći nespavanja, bile nas po tri u sobi + 3 bebe,stalno je netko plakao, bila sam hodajući zombi.

    ne znam di sam snagu crpila al eto opet idem na SD jer ono čemu su me naučili u bolnici sumnjam da bi me naučili negdje drugdje tako dobro (dojenje + sva druga briga oko bebe).

    što se mene tiče imaju same pohvale...

  36. #136
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    tema roomin-in u ovakvim uvjetima e to je jedna druga priča...

    al eto opet idem k njima iako sam 2009. rekla: Nikad više!

  37. #137
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Ja sam jos mjesec dana prije poroda zavrsila na patologiji trudnoce. Od lezanja sam sva atrofirala. Bilo je grozno, znam da sam uvijek docekala budna prvi jutarnji bus za Luksice u 4.10. Zato kad se M i V danas dernjaju kad su gladni, ja sam sretna. Tam su bili kao usahle biljke.

  38. #138
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Šta sad? Je li tamo dobro ili loše?

  39. #139
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    SD ti je super (u odnosu na druge bolnice pogotovo).

  40. #140
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Franciska75 prvotno napisa Vidi poruku
    Šta sad? Je li tamo dobro ili loše?
    Ovisi od osobe do osobe. Meni je bilo super, jednoj mojoj cimerici grozno, drugoj tak-tak... pa sad...

  41. #141
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Upravo tako. Meni se mogucnost izbora drasticno smanjila saznanjem da nosim blizance. Ja sam sanjala Varazdin...a odradila sv. Duh.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno



    Šta sad? Je li tamo dobro ili loše?
    ovisi sta ocekujes od rodilista. Ako zelis prirodan porod (onoliko koliko je to moguce u bolnici) i biti maksimalno sa bebom i raditi sve sam oko bebe i biti po noci sa bebom onda je dobar. ja sam tamo rodila dva puta i zadovoljna sam bila. Od svih rodilista u zgb mislim da je SD najvise baby frendly. Mada ima i tu prostora na napredak...

  43. #143
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    i da ako želiš dojiti, uz sve što su ti navele curke, SD je najbolji izbor.

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    ocjena 4, osim ako te ne zapadne ležanje nakon poroda u sobi na patologiji - k-a-t-a-s-t-r-o-f-a!!
    Dobila sam slom živaca čim su me smjestili u tu sobu s prozorom koji gleda na neku rupu između 4 zida i gdje konstatno guguču golubovi; do wc-a i kupaonice moraš se prošetati sa svim stvarima kroz cijelu čekaonicu u kojoj su posjetitelji.
    U sobi od cca 6 kvadrata - 4 kreveta i 4 krevetića; imaš samo prostor za stati između kreveta - i to samo ako je žena do 90kg; deblje žene vjerojatno ne stavljaju tamo jer ne bi niti stale; držiš bebu na krevetu, a sestra ti stavi tacnu s vrućim varivom pod noge...; ne možeš se pomaknuti jer će ti ispasti ili beba ili ručak po nogama ...

    Izdražala sam nekoliko sati, potom sam otišla moliti da me prebace. Ne bi me prebacili da neka rodilja nije imala vezu koja je urgirala da ju se prebaci na babinjače. Nakon što je ona otišla s bebom i koferom, vratila se sestra po mene i naglasila ako može prebaciti jednu, onda mora biti fer i prebaciti i drugu. Zahvalna sam toj sestri do neba!

    Na babinjačama je bilo sve u redu, čak je i sunce dopiralo kroz prozor!
    Jedino što u našoj kupaonici nije bilo tople vode pa smo koristile kupaonicu susjedne sobe, ali cure se baš nisu previše tuširale tako da kada sam god htjela pod tuš bila je prazna kupaonica ...

    Ja sam ležala u pidžami, tj. donjem dijelu tanke trenirke ili pidžame i majici na bretele jer mi je tako najlakše dojiti - ne moram pokrivati noge, paziti da mi ne ispadaju ili vire gaće s ulošcima i sl. i ne moram se boriti s gornjim dijelom spavaćice koja uvijek negdje zapinje ili je njihova prekruta pa bole sise od nje i sl. ovako samo bretelu spustim i spremno.

    (Isprika curama koje su duže vrijeme provele na patologiji, nisam baš toliko razmažena, ali uvjeti u tom dijelu su jako loši. Odista su nehumani, a baš suprotono - trebali bi biti bolji ili barem istovjetni kao na odjelu za babinjače.)

  45. #145
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ta se soba dobije jer je gužva ili...? Koje sam ja jeb... sreće - sobo na patologiji, here I come!

  46. #146
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    E da! I moj me ginekolog poslao na zadnje preglede doktoru Dukiću ili doktoru Prki! Imate kakvih saznanja o njima? Iako mislim da će to biti još jedan pregled, budući sam u 35 tjednu, pa i nije toliko važno! Ili je?

  47. #147
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Da, u pravilu patologija je kad je gužva. I sve je tako kako je Vrijeska napisala. Za dr.Dukića ne znam, ali kod dr. Prke sam bila na pregledu u prvoj trudnoći. On sve okreće na zafrkanciju i meni je bio ok. Bio mi je vrlo temeljit. Drugi put sam ga srela kad sam imala trudove u drugoj trudnoći ali me samo ispratio s rječima da neće beba od 5 kila samo tako ispasti. Rodila sam pola sata nakon toga.

  48. #148
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Zadnja soba na patologiji je od babinjaca. Bila sam na PT mjesec dana. Tamo mozete lakse presvercat muzeve. Tak da ima i prednosti.

  49. #149
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Evo mene opet!
    Grudnjak za dojenje ste imale sve? Znači i to moram imati? A ja svoja dva zagubila... tctcccc
    Pa ja ću po svemu nositi cijeli kofer sa sobom! I nigdje ne mogu naći one uloške samo sa vatom! Mogu bez toga?
    Ja stvarno kao da nikad nisam rodila...

  50. #150
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    grudnjak za dojenje bi ti dobro došao, a uloške imaš u dm-vata u mrežici

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •