Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 280 od 280

Tema: Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

  1. #251
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Imam potrebu pohvaliti SD i ohrabriti sve one buduce mame koje se spremaju tamo roditi. Ne znam da li je to rezultat nedavne Rodine akcije, ali stvari su se na SD stvarno promijenile u odnosu na moj prvi porod gore 2008.g koji je zavrsio hitnom sekcijom. Prije 13 dana, na prvi april stigla je moja mala curka i to toliko zeljenim VABAC-om. Porod je bio dug i bolan, ali na kraju price sve se isplatilo. Posebno sam zahvalna babici Alenki koja me uspjesno i njezno vodila u porodu. Bez rezanja, odmah sjedila i hodala. Sestre na odjelu normalne i spremne na brutalnu zezanciju, vizite humane, bez ikakve nelagode. Jako mi je drago sto sam odlucila po drugi put suociti se sa SD-om s obzirom na grozno iskustvo prije 7 god. Isplatilo se dati im drugu sansu!

  2. #252

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Planiram roditi na SD pa me zanima sto je sve potrebno ponjeti za mamu, a sto za bebu.
    Ima li SD apartman, da li sobe imaju tus i wc?
    Da li je za prisustvovanje muza na porodu dovoljna potvrda o obavljenom tecaju iz doma zdravlja jos od prvog poroda ili mora biti njihov tecaj?

    Molim mame koje su frisko rodile za pomoc.

  3. #253
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram roditi na SD pa me zanima sto je sve potrebno ponjeti za mamu, a sto za bebu.
    Ima li SD apartman, da li sobe imaju tus i wc?
    Da li je za prisustvovanje muza na porodu dovoljna potvrda o obavljenom tecaju iz doma zdravlja jos od prvog poroda ili mora biti njihov tecaj?

    Molim mame koje su frisko rodile za pomoc.
    Za bebu ti treba sve: pelene, krema, mokre maramice ili vatice, robica za izlazak (to ti moze muz dofurat zadnji dan kad vidis kakvo ce biti vrijeme i velicinu bebe). Za sebe nosis dokumentaciju, spavacice svoje (zbog udobnosti a i mogucnosti da njihovih nema), osobne stvari. SD nema apartman, sobe su po 3 kreveta na 1 kupaonu. Ne treba njihov tecaj, moze i DZ, mada mene nisu nista trazili. Rodila gore prije tocno 3 mjeseca.

  4. #254

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    rodila sam gore prije 4 mj. (3. porod) i ovako je kako je napisala Grgurovama

    spavaćice sam nosila svoje, kao i opremu za bebe (pelene, kremu)

    mm je bio sa mnom svaki put i dovoljna je potvrda tečaja iz DZ, makar ga ovaj put nitko nije ništa tražio

  5. #255

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Hvala vam. Ako sve to treba za bebu znaci li to da ju ja sama cijelo vrijeme prematam, presvlacim, perem?
    Sorry ak je pitanje glupo, al prije 7godina kad sam prvi puta rodila u Vinogradskoj bebe nisu bile s nama i sve su radile sestre. Sad sam lezala u Petrovoj i tamo za bebu nista netreba. Sve rade sestre, ti samo dojis i nunas

  6. #256

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Jos nesto, zele li sestre uzeti dijete ako je mami lose?
    Naime, prosli mi je porod prosao tako da sam jedva brinula o sebi. Zato me sad jakoo strah

  7. #257
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam. Ako sve to treba za bebu znaci li to da ju ja sama cijelo vrijeme prematam, presvlacim, perem?
    Sorry ak je pitanje glupo, al prije 7godina kad sam prvi puta rodila u Vinogradskoj bebe nisu bile s nama i sve su radile sestre. Sad sam lezala u Petrovoj i tamo za bebu nista netreba. Sve rade sestre, ti samo dojis i nunas
    Sve radis sama. Ak netko ne zna premotat, sestre pokazu, a ako netko bas ne moze onda sestra koristi opet tvoje pelene i ostalo. Imaju oni i bolnicke stvari, ali stede pa radje uzmi bebici svoje. Vode ih na kupanje ujutro oko 7 i to je jedino vrijeme kad ih nema...cca 2 sata. Mozda i manje, ne sjecam se jer je uvijek jako brzo proslo :D

  8. #258

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Nakon toliko vremena biti ce mi kao prvi put
    Jos cekam decka, a s njima neznam nista. Kad popiski i sebe i mene izbacit ce me van

  9. #259
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon toliko vremena biti ce mi kao prvi put
    Jos cekam decka, a s njima neznam nista. Kad popiski i sebe i mene izbacit ce me van
    Bez brige...brzo ce ti doc sve nazad. Ja sam prije 7 god rodila decka. Sad nakon 7 godina pauze curu. Isto mi je bilo sve novo. Isto nisam znala kak ocistiti pipicu

  10. #260
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Nestalo mi pola posta.
    Uglavnim bit ce sve ok, skoncentriraj se na porod a ostalo sve dodje samo po sebi.

  11. #261

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ne brini, sestre pitaju da li si u stanju dignut se i premotat bebu, ako ne - one to obave,
    kupaju ih one,

    i kad sam ja ležala gore, ako si preumorna od poroda, odnesu ih preko noći
    nije to baš tako strogo kako se piše po forumima ili sam ja nabasala na humanu ekipu...

  12. #262

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    buba klara, nadam se da cu i ja nabasati na te humanitarce
    A nadam se i laksem porodu....

  13. #263
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    uf uf... ja rodila prije 3 i pol godine pod visokom temp i odmah dobila do znanja da dijete mora biti sa mnom, svaku minutu-i to dobila prodike od njihovog šefa. imam svoje mišljenje o tome ali bolje neću...

  14. #264

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    andream, toga se i ja bojim...
    Mozda cu imati vise srece ovaj put...

  15. #265

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    I jos nesto, da li tata treba imati svoje odijelo za rađaonu ili dobije tamo?

  16. #266

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    ne treba, dobije tamo

  17. #267
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Jos nesto, zele li sestre uzeti dijete ako je mami lose?
    Naime, prosli mi je porod prosao tako da sam jedva brinula o sebi. Zato me sad jakoo strah
    Prije nisu, cak ni ako beba lezi natopljena u maminoj krvi. Nadam se da se nesto promijenilo, iako sam cula samo za sve losija iskustva.

  18. #268
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Meni je porod jako dugo trajao, puno krvi sam izgubila i bila sam iscrpljena. Jednu noc je bebac jako plakao i mlada sestra ga je sigurno 2-3 sata (ne skroz u kontinuitetu jer smo isprobavali dal hoce dojiti) nosala po mojoj sobi da ja ne moram. Drugu noc su ga uzeli negdje od ponoci do cca 5 ujutro.

  19. #269
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Na sv.duhu nakon poroda sestra daje papir sa informacijama.
    Taj papir se dobije kad dođete u sobu i na njemu piše štošta o dojenju i općenito o bebi u prva tri dana boravka u bolnici.
    Između ostalog piše da ukoliko izrazite želju bebu mogu uzeti par sati noću.
    Isto tako piše da ako ne želite ne morate dojiti. Ali da bebu ne možete hraniti ispred drugih mama nego u njihovoj prostoriji.
    Tako je bilo prošlu godinu nakon mog poroda.

  20. #270
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prije godinu i pol je moja cimerica trazila da uzmu malo bebu da odspava, i uzeli su na par sati bez problema. Drugu koja je imala blizance su stalno dolazili pitat da li treba pomoc da ih uzmu malo.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Prije godinu i pol je moja cimerica trazila da uzmu malo bebu da odspava, i uzeli su na par sati bez problema. Drugu koja je imala blizance su stalno dolazili pitat da li treba pomoc da ih uzmu malo.
    tako su i mojoj cimerici. bez problema
    čak nije sama tražila

  22. #272

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Jesu li bebe u onim jasstucima ili samo u oblekici?

  23. #273
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    Citiraj izluđena prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li bebe u onim jasstucima ili samo u oblekici?
    Mi u 4.mj bili u jastuku...ne znam kako je sad po ovim vrucinama...kad sam prije 7 god rodila u ljeto, bili su u jastucima ali sam ja svog malca uredno izvadila van jer je bilo ovak vruce kao sad.

  24. #274
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Bebe su i sada u jastucima i u brdu tetra pelena, no mi smo ih sve odmotavale da im nije vruce.

  25. #275
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Mislim da su u svim bolnicama u jastucima.moja se sva osipala u bolnici.doma nista.
    I evo od jucer je u kratkom bodicu jer je uzasno vruce.palimo klimu i pazimo da se ne pretjeruje i da ona nije blizu.

  26. #276
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nas mis ima 10 dana i vec je par dana samo u kratkom bodicu bosih nogica, a ponekad i u bodicu bez rukava. Uzasno je vruce i vidim da uziva kad ga skinem. Nogice su tople, dakle ok mu je.
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 06.07.2015. at 15:50

  27. #277

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    352

    Početno

    Cure, a sta sa njegom pupka? Moram li nositi i nesto za to?

  28. #278
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nista, dok s u bolnici, sve rade oni i na kraju ti objasne sto i kako doma.

  29. #279
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ima li ikoga u zadnje vrijeme da je na porod došao s doulom, odnosno bilo kime tko nije muž?

    I imate li iskustva u inzistiranju na položaju koji je vama odgovarao, tijekom poroda i samog finiša?

  30. #280

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    522

    Početno

    Ja sam rodila na SD prije dvije godine i ne znam jesam li imala sreću nabasati na dobru ekipu, ali sve je prošlo doliko divno i savršeno da još uvijek ne mogu k sebi doći... MM nije imao položen trudnički tečaj, niti sam htjela da bude samnom na porodu, a opet, sestra bi ga pustila samo da sam ja htjela... Ali zato čim sam rodila, možda 5 minuta nakon poroda, odmah su ga pustili u zelenom odijelu u boks. Čak se i babica koja me u biti sama porodila (bez pucanja, bez šivanja), slikala sa nama i imamo tu fotku za uspomenu. Dok sam čekala porod, makar pod trudovima, uspjela sam odspavati, čitala sam knjigu, smjela sam šetati kada sam htjela, kuda sam htjela. Sam porod je bio gotov za pola sata (trećerotka), beba je bila samnom odmah nakon smještanja na odjel, ali uz napomenu sestara da mogu zatražiti da je odnesu da ja odmorim (cimerica u sobi je imala jako plačljivu bebu i gotovo svaku noć su ju sestre odnijele na njen zahtjev). Iskreno, tih par dana u bolnici bilo mi je kao u nekom hotelu i nakon prva dva poroda (koji su bili prije 8 i 10 godina), moram priznati da se sve promijenilo na bolje. Na odlasku su nas zezali da smo tak dobro to odradili, da nas budu sigurno vidjeli ponovo opet A kaj se spavaćica i sličnih potrepština tiče, sama sam nosila svoju, jer su mi one bolničke grozne, a za bebu mi nije trebalo ništa do izlaska, kada mi je muž donio već unaprijed pripremljene stvari. Čak smo i tople vode imale. Zbilja mi je porod ostao u najboljem sjećanju i od srca želim svim budućim mamicama tako lijepo iskustvo!

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •