Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 280

Tema: Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

  1. #201

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ovo sa dostupnosti njihovih spavaćica se mijenja povremeno. Sada ih nemaju. Sestra mi je gore bila 3 dana u svojoj spavaćici u kojoj je i rodila. Danas sam joj odnijela joj jednu. Nije ih više ponijela od kuće, jer ih se nekad stvarno moglo dobiti u bolnici.

  2. #202
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    znam da su neke cure kad bi dosao cisti ves (a dolazio je, mislim, 2x dnevno) uzimale po nekoliko spavacica i benkica sebi u sobu, obicno cim dodju.

  3. #203
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    e da,da.. piše da mame ne moraju nositi jednokratne pelenice.. to znači da mi oni tih par dana daju svoje? .. A jel beba u našoj odječici ili u nekoj njihovoj? ( razmišljam o torbi )
    Hej! Rodila tamo prije 3 mjeseca. Moraš imati svoje pelene i vlažne maramice, kremicu i tetra pelene (npr. da polegneš bebu na krevet). Što se tiče spavaćica, nula bodova. A i ostalo je manjkavo, moj jastuk je bio obučen u poderanu spavćicu. Nakon prvog dana morale smo se preseliti u drugu sobu, a ja sam taj nakaradni jastuk morala nositi sa sobom i, naravno, svu prtljagu, a jedva sam hodala.
    Sestre, kako koja. Bebe kao trebaju biti u svojem krevetiću, ali nitko nije dizao frku ako su bile s nama.
    Od 7 do cca 8, 9 ujutro ih uzimaju na kupanje. Pokažu ti kako ih presvlačiš i možeš ih tražiti i nakon toga za asistenciju, ali bolje ne.
    U bolnici su u bolničkoj robici, ali i to smo morale paziti da se ne zaprlja jer nisu svaki put presvlačile u novu. Valjda je bilo puno rodila u to doba, pojma nemam.

  4. #204
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno


  5. #205
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    katastrofa,ali se tješim samo 3dana smo tamo....a spavačica za mene tak i tak nemaju,pa moram imat svoje,iako bi najrađe imala donji dio piđame da mi drži sve na mjestu....za jastučnice znam da nemaju jer sam bila na g1 u 1mj i jastuk je bio zamotan u plahte,sva sreća da posteljinu nisam zmazala jer ti je ne mijenjaju nedostatak svega

  6. #206

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    38

    Početno

    I ja sam rodila tamo prije dva mj . Nema cistih spavacica , moja je bila poderana , nema cistih plahti pa pripazite jer ja sam morala spavati tri dana na kojekakvim krpama jer nisu mogle/htijele presvuci plahtu (krvavu) ...
    Sestre kako koja , uglavnom ne pretjerano ljubazne i uvijek u zurbi .
    E da , pobogu pripazite da slucajno ne pozvonite na krivo zvono jer ce vas posteno naribati haha

    I najvaznije , ne pustajte zivcane sestre blizu cikama jer kad vam prignjece ciku vidite sve zvijezdice

    Neznam jel netko rekao ali i pelene trebaju za bebice
    Tople vode uglavnom nema , kupaone uzas zivi i tako ...
    P.S- unatoc tome ponovo bih tamo rodila jer je porod prosao super , osoblje u radaoni ljubazno, babica se potrudila i nisam popucala i buhtlica mala je bila samnom cijelo vrijeme <3 a sa sestrama sam se trudila imati sto manje posla

  7. #207
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Nevjerojatno. Recimo, da nisam sada tu pitala, ja bi otišla bez svojih pelena sva sretna kako tih par dana mogu živjeti na račun bolnice ( ) , jer su u anketi napisali da ne trebamo nositi pelene. Ma, najbitnije mi je da mi porod bude kolko tolko ugodan, kasnije ću sestre gađat u glavu ako me krivo pogledaju, a cicu nek mi samo probaju grublje primiti

  8. #208
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    ma mojim cicama ne budu prišle ne ne...nek se hm ak nebum imala mlijeka nikakvo prisiljavanje ne mislim trpit....u rađaoni su svi divni bili,možda zato kaj je bila subota i samo 3 trudnice??

  9. #209
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    E, tako je, Ribica, tople vode ni za lijek. Možda u 6 ujutro.

    I prvi zahod obavljate po nadzorom sestre. Kod mene je to izgledalo: došepesam do zahoda, sestra stoji pred otvorenim vratima, ja uočim tuđu krv na školjci, ona ne reagira, ja uzimam wc papir da si to pobrišem i obložim (jedva se mičem i prigibam zbog rane i hemića), pred njom turam uloške u gaće, krv kapa po podu, ona se sjeti da ipak ja to ne bih brisati pa je valjda zvala čistačicu. Tebala sam reagirati, ali valjda sam bila ukomirana od mjesec dana provedenih na patologiji i potom traumatičnog poroda. ALi treba se to stavit u red. Nismo u logoru.

  10. #210
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja nisam imala taj nadzor.
    a s toplom vodom je bila neka shema. trebalo je jako jako jako dugo cekati da krene.
    naravno, to sam skuzila zadnji dan.
    ajde dobro, bila su samo tri tusiranja za vrijeme boravka.

    i cimerice su sve bile jako uredne.

  11. #211
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    nadam se da bar djecu kupaju u toploj vodi -.-

  12. #212
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    nadam se da bar djecu kupaju u toploj vodi -.-
    prvo sam se nasmijala na ovo, a onda, bas i nije smijesno
    ima li jos koje frisko iskustvo, cujem da u rodiliste treba nositi sve svoje, od spavacica do wc papira i da je nazalost tako u svim rodilistima pa ni SD nije iznimka.

  13. #213
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    frendica mi je rodila prošli mj gore,nije bilo tople vode ni za mame ni za djecu,spavačice imajte svoje,a i za bebe je malo robice.....eto na kaj se mogla lova potrošit od ovog referenduma za 2tj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  14. #214
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    pa ja uopce ne mogu povjerovati ( ne mislim da lazete), ali stvarno ne mogu zamisliti da u RODILISTU nema tople vode?!!!!! Jel se onda nakon poroda tusira u HLADNOJ? Bebe peru u hladnoj?! ili imaju neko neznamkojerjesenje??? Kako to opravdavaju? Koliko vidim nije to trenutno stanje?! TO bi trebala biti vijest svaki dan u svakim vijestima!!!!

  15. #215
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako to opravdavaju? Koliko vidim nije to trenutno stanje?!
    Mi smo tradicionalna zemlja, a tuširanje nije tradicija.

    Kad sam ja rodila (prije točno četiri godine) topla voda je dolazila povremeno pa sam provjeravala svaki čas i lovila trenutak za tuširanje. Još ako se poklopilo da i grijanje radi u isto vrijeme, nitko sretniji.
    Ručak se dijelio u dva kruga - jer nije bilo dovoljno žlica. Ne znam kako je sad.

  16. #216
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    veselo,onda je na ginekologiji 1 bilo super,imali tople vode i pribor za jelo

  17. #217
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Meni to nije ni najmanje smijesno. Nisam tamo rodila, ali sam jedno vrijeme razmisljala o tome, pa zato dobivam obavjesti.sa teme. Topla voda j apsolutni minimum uvjeta kojeg su imale zene koje su radjale doma pred sto i vise godina. Zalim sve koje su morale biti u takvim uvjetima i ne razumijem kako vas to nije potaklo na neku reakciju za promjenu?!?

  18. #218
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    a kaj da plačem??planiram tamo roditi jer sam zadovoljna s doktorima i najbliža mi je bolnica,s ogromnim trbuhom na kraju trudnoće ne mislim cijeli Zg prolazit da bi došla do TA

  19. #219
    Runa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Postovi
    289

    Početno

    Ja se prala u hladnoj vodi. Kaj drugo, kolko da čekam da mi topla voda nadođe (ako), a bebu mi dadilja cimerica koja ima i svoju bebu?
    Kako su prali bebe ne znam.
    Spavaćicu sam morala imati svoju, doduše ja sa išla roditi drito s patologije i ,vjerujte mi, nakon tog odjela babinjače su mi bile hotel s pet zvjezdica.

  20. #220
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    ovo čitam i ne mogu vjerovati - mislim, rodila sam dva puta. za prvi nisam sigurna, bila sam sva u komi od poroda, ali drugi put (zima 2012.) se isto tako dugo čekalo na toplu vodu, tipa 4-5 minuta. mislila sam da je to trenutni kvar, kad ono to i danas traje. užas!

  21. #221
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    znači ima tople vode, ali ju moram upaliti i čekati 5 minuta? dobro da znam, čekat ću ja..

  22. #222
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    i ja bum čekala...samo mi to nije jasno 5min se troši voda,jeftinije da tople ima stalno

  23. #223
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Trebala bi za 2 tjedna na sveti duh na prvi pregled u bolnici, ultrazvuk i još nešto, imam dvije uputnice i trebam telefonski nazvat i naručit se, našla sam na webu kontake ali ne znam koji trebam nazvati, što je to, trudnička ambulanta, ginekologija?

  24. #224
    anđeo26012013 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Budinšćina
    Postovi
    733

    Početno

    trudničku ambulantu zoveš mislim da je 195 ili 196 zadnji brojevi telefona

  25. #225
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Citiraj anđeo26012013 prvotno napisa Vidi poruku
    trudničku ambulantu zoveš mislim da je 195 ili 196 zadnji brojevi telefona
    Hvala

  26. #226
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Podižem temu.
    Rodila sam na SD pocetkom 2012., a u 3 godine se štošta stigne prmijeniti, pa me zanimaju neka svježija iskustva.
    - nakon poroda je curka bila 2 sata na mojem tijelu, a tata je bio s nama, no odmah su rezali pupčanu, prije nego su mi je dali. Jel još režu odmah?
    - primaju li i dalje žene koje ne spadaju k njima? Prvi put sam ležala na odjelu i čuvala trudnoću, pa imala inducirani. Nemam iskustva sa spontanim trudovima i dolaskom u bolnicu.
    - kada bih trebala prijeći na preglede k njima,mod gina koji mi prati trudnoću?
    Zanimaju me i mnoge druge stvari, podijelite ako ima novijih iskustava!

  27. #227
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    -Kad sam ja išla na pregled u rađaonu, došla je jedna cura koja ne spada k njima i prokomentirali su kako ne spada ( najviše zato što nije išla na preglede u njihovu trudničku ambulantu), no, primili su je.
    -Nama su brzo odrezali vrpcu ( bar se ja tako sjećam, tko zna što je istina), ali čekali su da otpulsira ( to sam sigurna).
    - u trudničku ambulantu će te poslati tvoj ginekolog, mislim da se zadnji pregled kod njega obavlja sa 37 tjedana, a dalje jednom tjedno u trudničkoj ambulanti. Ako preneseš, ideš na pregled svaka 2 dana, vikendom na pregled u samu rađaonu, što je meni super došlo jer sam se osjećala poznato kad sam došla na porod.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Evo ja sam jučer bila na prvom pregledu u trudničkoj ambulanti, u 37. tjednu (37+4). Naručila sam se 10 dana ranije. Kad jednom kreneš gore - to je to . Sad sam naručena za tjedan dana opet. Zadovoljna sam jer (za razliku od prijašnjih trudnoća), ovaj put me nisu pregledavali vaginalno, već samo UZV.
    Ne pripadam na SD po mjestu stanovanja ali gore sam rodila već dva puta, i nitko me ništa nije pitao.
    Bitno im je da imaš uputnicu sa sobom i to je sve. Znam da je za porod njima važno da imaš papire sa tih zadnjih par pregleda iz njihove ambulante (barem je to moje iskustvo od ranije).
    Na drugom porodu me nitko nije pitao iz kojeg sam kvarta, ali prvi put su malo gnjavili jer sam potrefila kad je bila gužva (kao, ne spadam tamo, ali kad su vidjeli papire iz njihove TA, primili su me bez problema).

    Što se tiče bebe, kontakta i pupčane vrpce - tu nemam friškije informacije od tebe jer je moj zadnji porod gore bio 2009.
    Sretno!
    Posljednje uređivanje od buba klara : 23.01.2015. at 19:23

  29. #229
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Pratim

    Rodila sam također prije 2 i pol god. na Sv.Duhu (po mjestu prebivališta ne pripadam tamo) i sjećam se kad sam se naručivala za pregled u TA da je sestra komentirala da ne pripadam tamo, ali sam inzistirala i rekla da hoću tamo roditi

    Za koji dan ponovo me čeka porod (nadam se opet tamo)

  30. #230
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam jučer bila na prvom pregledu u trudničkoj ambulanti, u 37. tjednu (37+4). Naručila sam se 10 dana ranije. Kad jednom kreneš gore - to je to . Sad sam naručena za tjedan dana opet. Zadovoljna sam jer (za razliku od prijašnjih trudnoća), ovaj put me nisu pregledavali vaginalno, već samo UZV.
    Ne pripadam na SD po mjestu stanovanja ali gore sam rodila već dva puta, i nitko me ništa nije pitao.
    Bitno im je da imaš uputnicu sa sobom i to je sve. Znam da je za porod njima važno da imaš papire sa tih zadnjih par pregleda iz njihove ambulante (barem je to moje iskustvo od ranije).
    Na drugom porodu me nitko nije pitao iz kojeg sam kvarta, ali prvi put su malo gnjavili jer sam potrefila kad je bila gužva (kao, ne spadam tamo, ali kad su vidjeli papire iz njihove TA, primili su me bez problema).

    Što se tiče bebe, kontakta i pupčane vrpce - tu nemam friškije informacije od tebe jer je moj zadnji porod gore bio 2009.
    Sretno!
    To se i meni svidjelo na Sv.Duhu, što mi kod kontrola nisu rađeni vaginalni pregledi. Rekao doktor da mu to ništa ne znači kad sam tako i tako u termninu i kad krene, to je to

  31. #231
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Amandice, sretnooo! Wow, to je blizu! Meni se lipanj cini kao za 3 godine..

    Curke, jel se kod natucivanja za TA moze birati dr. kod kojeg se zeli ici?

  32. #232
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    Amandice, sretnooo! Wow, to je blizu! Meni se lipanj cini kao za 3 godine..

    Curke, jel se kod natucivanja za TA moze birati dr. kod kojeg se zeli ici?
    Hvala!

    Ako se dovoljno rano zove (idealno 2 tjedna prije pregleda) onda može.

  33. #233
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Nesto sam procitala da dr. Alenka Aksamija vise nije tamo. Jel netko zna jel doista tako?

    Amandice, kod koga si ti isla? Vise ne znam ni tko je tamo sada. Hafner, Zudenigo, Matijevic...?
    Posljednje uređivanje od ValaMala : 23.01.2015. at 22:10

  34. #234

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Je, ona je na porodiljnom. Ostali su svi na broju!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #235
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam išla kod dr.Bekavac, zatim kod dr.Matijevića pa kod dr.Vasilja.
    Svi imaju isti princip pregleda, sve kažu, sve objasne i spremni su za suradnju.
    Rodila sam u smjeni dr.Vasilja i imam samo riječi hvale.

  36. #236
    Joss avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    471

    Početno

    Koliko sam ja čula dr. Matijević otišao na Merkur.

  37. #237
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    joss nemam pojma. U sedmom je još bio na SD ali mogu pitati šogoricu da provjeri ako ikoga zanima.

  38. #238

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    sad provjerila, otišao je

  39. #239

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    ja friško sa SD
    unatoč svakojakim pričama, uvjetima rada i svemu ostalom - skidam kapu osoblju na SD, od rađaone do pedijatrijske službe... Treći porod gore, sve pohvale!!!

  40. #240
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    ja friško sa SD
    unatoč svakojakim pričama, uvjetima rada i svemu ostalom - skidam kapu osoblju na SD, od rađaone do pedijatrijske službe... Treći porod gore, sve pohvale!!!
    Aaaaa! Buba klara, pa ti rodila¨! Čestitam
    Kako je prošlo?

  41. #241
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Citiraj ValaMala prvotno napisa Vidi poruku
    - nakon poroda je curka bila 2 sata na mojem tijelu, a tata je bio s nama, no odmah su rezali pupčanu, prije nego su mi je dali. Jel još režu odmah?
    - primaju li i dalje žene koje ne spadaju k njima? Prvi put sam ležala na odjelu i čuvala trudnoću, pa imala inducirani. Nemam iskustva sa spontanim trudovima i dolaskom u bolnicu.
    - kada bih trebala prijeći na preglede k njima,mod gina koji mi prati trudnoću?
    Zanimaju me i mnoge druge stvari, podijelite ako ima novijih iskustava!

    Ne znam kakav je standardni postupak s pupčanom vrpcom, ali uvijek možeš tražiti da ne režu odmah. Ja sam navela u planu poroda da želim odgodu. Poštovali su.

    Sumnjam da bi odbili ženu koja samo što se nije porodila. Na zadnji porod sam došla potpuno otvorena i s nagonom za tiskanje. Nije bilo vremena za bavljenje mjestom stanovanja.

    Krenula sam s 36 tjedana (uredna jednoplodna trudnoća).

  42. #242

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Amandica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je prošlo?
    hvala na čestitkama! super je prošlo, hvala Bogu!
    Došla sam gore u 0.30, već do pola otvorena, u 3 sam rodila .
    Doma sam imala trudove od cca 20h, ali nepravilne i ne baš jake. Tek oko 22h su se pojačali a oko 23h krenuli na cca 10 min. U ponoć smo krenuli prema SD.
    Odmah nakon pregleda sam išla u box, jer su trudovi bili dovoljno jaki, tako da sam preskočila predrađaonu. Btw, nitko nije pitao za mjesto stanovanja, niti MM-a za potvrdu, uredno je bio u boxu.
    Nisam imala plan poroda, jedino što sam molila je porod bez dripa i poštivali su to.
    Trudovi su bili jaki, ali ipak sam imala vremena za predah izmedju njih, i obzirom da nisu davali nikakve "droge" (tipa dolatin i sl.), niti epiduralnu, normalno sam mogla kontrolirati disanje, razgovarati, slušati što mi babica govori... Kod izgona sam se malo pogubila, al to je trajalo možda 15 min. Što se rezanja tiče, nitko od nas cura koje smo rodile tu noć nije rezan, babica je sama naglasila da to nastoje izbjeći što je češće moguće i masirala je međicu. Drugi dan sam normalno sjedila na krevetu ko da nisam rodila. Uglavnom, sve pohvale za osoblje u rađaoni

    Također i ostalo vrijeme gore nisam doživjela nijedno ružno iskustvo. Jest da je meni to treća beba, pa je sve jednostavnije, ali sestre su se stvarno trudile pomoći i prvorotkama, te mamama koje su imale teži porod. Koliko sam vidjela, žene koje su molile da se malo odmore, da im sestra premota bebu ili odnese tijekom noći - nisu bile odbijene, unatoč pričama da je gore hitlerovski režim po tom pitanju. Prilikom posjeta pedijatara mogle smo pitati što god nas je bilo volja, oni su stvarno odgovarali na svakojake "ludosti", nitko nije djelovao nervozno, dapače.

  43. #243

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    16. meridijan
    Postovi
    747

    Početno

    buba klara daju li oni spavaćicu za porod ili nosiš svoju? Treba li ponijeti pelene za bebu? Mi idemo krajem svibnja pa se polako psihički pripremamo
    Posljednje uređivanje od stork : 17.03.2015. at 05:19

  44. #244
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Stork, meni su dali svoju jer je moja ostala u torbi koja nije isla samnom u predradaonu. Nije bilo problema oko toga. Cak i bolje uzet njihovu jer je izrezana do pupka tako da beba nakon poroda odma moze koza na kozu, nema poriktavanja spavacice.

    Treba imati svoje pelene, maramice, i kremu. Ja doduse nisam koristila vlazne maramice nego male balzamice od vate koje sam namocila pod vodu pa oprala guzu s vodom. To i danas radim.

  45. #245

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Meni su rekli da obučem svoju, čim sam došla na prijem. Nisu mi ni ponudili njihovu. Bitno je da ti je naprijed dovoljno otvorena kad ti daju bebu na prsa nakon poroda.
    Treba imati svoje pelene i maramice/vatice.

  46. #246
    vjerujem u bolje sutra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    552

    Početno

    rodila sam prije 19 dana na SD
    iskustva su puno bolje nego 2008 kada sam prvi puta radjala
    najpozitivnije je to da sam dijete na prsa dobila sat vremena nakon poroda, iako sam rodila carskim rezom
    prosli puta ga nisam dobila 15 sati sto mi je bilo uzasno
    spavacica ima, samo treba traziti sestru
    svoje pelene, vlazne i kremu morate imati

    posto mi je druga beba, nisam imala problema s dojenjem, bolova gotovo nije ni bilo-tako da sam sve mogla sama
    sve pohvale sestrama i doktorima, bas su me pozitivno iznenadili

  47. #247
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    pitanje, pitanje : )

    nije vezano uz porod, ali mi je malo hitno, pa sam procijenila da cu vrlo vjerojatno ovdje dobiti koju korisnu informaciju.

    sutra idem na sv. duh, ceka me operacija u utorak, lezat cu na ginekologiji.
    nigdje ne mogu naci skoro nikakve informacije sto ponijeti, nekakva iskustva, savjete.... koliko nas je u sobi? kakve su i gdje kupaonice? ostaju li moje stvari na gin dok sam ja na intenzivnoj nakon buđenja iz opce? posjete?

    uzela sam standardnu opremu, spavacice, hrpe maramica/papira/vlaznih/salveta, higijenske potrestine, rucnike, hranu, kroksice za tusiranje, tablet i mobitel da prezivim taj dan do operacije.......

    bilokakav savjet : )))) hvala!

  48. #248
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    centar, ja sam lezala na patologiji trudnoce 2 mjeseca, a cini mi se da je ginekologija odmah kat ispod i sve vrlo slicno. Kao prvo, nemoj se brinuti i opterecivati. Pretpostavljam da neces dugo lezati? Mislim da je ok sto si planirala ponijeti. Ponesi si kovanice za aparat za kavu, a dolje imas i ducan i kiosk, ako ti ista ustreba. Ja sam prvih 2 tjedna bila u sobi u kojoj su bila 4 kreveta, a kasnije (jer sam im bila dugorocna) u malom apartmanu s jednom cimericom. Ta soba je imala svoju kupaonicu, no postoji za ostale veliki dio s wc-ima i tusevima. Meni je bilo sasvim ok sto se tice cistoce.

    Ne znam ti reci u vezi operacije-intenzivne-posjeta. Ja ssm posjete imala u dnevnom boravku ispred samog odjela gdje sam lezala, a onda sam imala indukciju i preselila s bebom na babinjace. Pretpostavljsm da ce tebi posjete dolaziti u sobu nakon operacije. Da budes mirna, pitaj sve odmah sestre. I sretno!

  49. #249

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    ja sam imala operaciju na SD i ležala sam na gin 2tri smo bile u sobi, kupaona je na hodniku to što si planirala ponijeti - mislim da je okposjete su dolazile u sobu jer nakon operacije baš nisam bila mobilnastvari sa intenzivne u sobu je prenijela sestra, ne brini o tome, to si oni spreme u ormaruglavnom, nije dugo trajalo (bar ne to moje, 3-4 dana), tako da su mi iskustva ok

  50. #250
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    hvala, hvala!!!
    valjda cu prezivjeti : )

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •