Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 280

Tema: Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno Sv.Duh - molim "najfriškija" iskustva s poroda iz 2010

    Pozdrav svima,

    pregledavam već neko vrijeme teme, ali nikako da pronađem skroz friška iskustva s poroda iz ove godine..... Uglavnom, termin mi je za tri tjedna i zanima me totalno sve vezano za porod na Sv. Duhu. Prvo sam dijete i rodila tamo, prije 5 godina, ali pretpostavljam kako se u međuvremenu puno toga promijenilo. Ono najbitnije što mi sada pada na pamet:
    - rooming in 24h podrazumijeva da je beba doslovno stalno s tobom ili je ipak povremeno donose;
    - da li suprug može prisustvovati porodu bez problema (imamo potvrdu s tečaja kojem smo prisustvovali prije 5 godina;
    - da li daju epiduralnu bez problema;
    - da li imaju stolčić;
    - da li se može dogovoriti izbjegavanje epiziotomije;
    - da li ti odmah nakon poroda daju bebu na dojenje;
    - da li netko zna za slučaj da su nekoga poslali u drugu bolnicu, jer nije po prebivalištu pripadao Sv. Duhu;
    - što mi sve treba za bebu od opreme...pelene, vlažne maramice, krema...

    Hvala puno svima na pomoći.

  2. #2
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Dok ti se ne javi netko s informacijama friškijima od mojih, evo ukratko ono što ja znam:
    Rooming in podrazumijeva da je dijete s tobom cijeli dan i noć osim ujutro u periodu od 7-10 sati kad ga odnose.
    Muž može biti s tobom u rađaoni, u predrađaoni ne.
    Stolčić nemaju. (Ili?)
    Za epiziotomiju možeš reći svoje želje, a da li će biti tako...Sretno.
    Bebu ti MORAJU dati odmah nakon poroda, koža na kožu, u trajanju koliko želiš. Barem se hvale da tako čine.
    Za bebu imaju sve, trebaš uzeti samo ono u čemu će beba ići kući: pelena, tetra-pelena (ako planiraš koristiti), odjeća i auto-sjedalica.
    Teoretski, iako ne spadaš k njima, trebali bi te primiti. Možda da ih nazoveš i pitaš? Oni bi, zapravo, trebali davati odgovore na ovo i na ostala tvoja pitanja.

    Što se tiče ovog
    - da li daju epiduralnu bez problema;
    Nadam se da ne.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Hvala puno na odgovoru....ovo je znači isustvo iz 2007?

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nije ni moje iskustvo frisko al cisto da znas... Tu noc kad sam ja radala slali su neke rodilje u druge bolnice zbog guzve, tu noc je nas 18 rodilo cini mi se. Dal je selekcija bila na one koje spadaju ili ne, ne znam, ja ne spadam al sam dosla "na vrijeme".
    Ali, ove godine sam imala spontani tamo, dosla sam na hitnu i dobila jezikovu juhu i to onakvu nakon koje se osjecas kao najgore smece zato jer sam dosla k njima a ne u Vinogradsku gdje spadam. Istina, napravili su mi kiretazu al sam odslusala poduze predavanje jer sam "pogrijesila" bolnicu...
    Tako da...raspitaj se jos oko toga.

  5. #5
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moje iskustvo prije 2 mjeseca...suprug može biti u rađaoni ne u predrađaoni. za stolčić nemam pojma jer ga nisam koristila al imaju stolove koji
    kao imaju razne položaje. Za epiduralnu mislim da ti ovisi na koju ekipu naletiš i u koje vrijeme. Meni je bila ponuđena još na zadnjem uzv ali sam ju
    odbila. Što se tiče epi mislim da ti sve ovisi isto o ekipi i o tebi..meni je isto tako bio drugi porod i nisam bila rezana.
    Bebu dobiješ,naravno ak je sve ok,čim rodiš na maženje i prvi podoj. Bebu odnose svako jutro na kupanje i to je jedino vrijeme kad
    bebica nije s tobom. Ja sam nosila i pelenice i kremicu jer sam bebu sama presvlačila a inače sestre dođu 3 puta i pitaju dali da presvuku
    ili da pomognu/pokažu...

  6. #6
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    da li daju epiduralnu bez problema;

    Citiraj Anvi prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče ovog
    Nadam se da ne.

    Jako je lijepo od tebe što se nadaš i smješkaš tuđoj boli. Svaka čast na empatiji!

    Ja se pak nadam da uvažavaju želje svake trudnice da ima porod kakav želi. I ako traži epiduralnu, da je i dobije.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 24.10.2010. at 15:47

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj arena prvotno napisa Vidi poruku
    - rooming in 24h podrazumijeva da je beba doslovno stalno s tobom ili je ipak povremeno donose;
    - da li suprug može prisustvovati porodu bez problema (imamo potvrdu s tečaja kojem smo prisustvovali prije 5 godina;
    - da li daju epiduralnu bez problema;
    - da li imaju stolčić;
    - da li se može dogovoriti izbjegavanje epiziotomije;
    - da li ti odmah nakon poroda daju bebu na dojenje;
    - da li netko zna za slučaj da su nekoga poslali u drugu bolnicu, jer nije po prebivalištu pripadao Sv. Duhu;
    ja sam bila s prijateljicom prije nekoliko mjeseci na njenom porodu pa evo ono sto ja znam

    - njihov rooming-in nije potpun, sto god oni o tom rekli, novorodencad se odvaja od majki svako jutro, zbog kupanja, i to traje nepotrebno dugo - od sat i po do dva.
    - s tom potvrdom ce ga primiti, ali nazalost primaju u radjaoni partnera ili prijateljicu/a tek za izgona. nek bude uporan i trazi i pita da mu se ne bi dogodilo da ga porod mimoidje (ko jednog tatu u cekaoni dok sam ja bila tamo)
    - za epiduralnu ne znam, vjerojatno ovisi o dostupnom anesteziologu
    - nemaju stolcic
    - svakako im napomeni za izbjegavanje epiziotomije, pripazit ce, iako nije garancija - mislim da su im epiziotomije cesce nego u npr vz ili vinogradskoj
    - daju ti je odmah na trbuh. nakon nekog vremena je izmjere i stave narukvicu (po meni nepotrebno ometanje K-K kontakta) te nakon minute ponovo vrate, sve dok ne odes u sobu. stavi dijete blizu dojke ali ne potici dojenje, nek to bude inicijativa djeteta, obicno traje oko pola sata to lickanje i gmizanje i diranje dojke dok ne ocnu sisati. ne ocekuj nekakav podoj, vazno je sve ovo gore nabrojano.
    - ne znam za takav slucaj na sd. ali ako dodjes u trudovima ne smiju te nigdje poslati, moraju te primiti ako je porod zapoceo
    - sama mijenjas pelene tako da ti treba sve ono sto koristis doma

  8. #8
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    evo ja nedavno rodila na SD, babice su se maksimalno trudile izbjeći pucanje i rezanje - masirale su međicu i koristile ulje
    od nas 3 u sobi (doduše sve drugorotke) nijedna nije bila ni rezana ni popucala

    za ostalo vrijedi sve što su cure napisale

  9. #9
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je lijepo od tebe što se nadaš i smješkaš tuđoj boli. Svaka čast na empatiji!
    Znaš ono: "ljepota je u očima promatrača". Rekla bih, i ružnoća. Vidjela si što si htjela vidjeti.

    Epiduralna može negativno utjecati na tijek porođaja i može imati negativne posljedice po majku i dijete, neke čak vrlo teške. Želju za epiduralnom odgovoran opstetričar ne bi trebao olako ispunjavati, nego procijeniti je li uistinu potrebna, a majci se osjet boli može ublažiti i na druge načine. Masaža bolnih križa, topli oblog na leđima i ohrabrujuća riječ mogu zahtjev za epiduralnom učiniti potpuno nepotrebnim.

  10. #10
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam rodila prije mjesec dana..
    EPiduralnu ne daju drugorotkinjama..tim riječima..a iskreno kako sam primi na prvom porodu epi a na drugom ne drugi mi je bio puno puno lakši jer sam izbjegla drip..istina jedva iako sam imala dobre produktivne trudove i rodila za 4 sata od dolaska s 4 cm otvorenosti..molila sam da ga ne želim i uvažili su.
    Babici sam zaboravila reči da me ne reže i nije me rezala..veljda samo kad moraju to rade..kontolirano tiskanje i mrvicu sam pukla..sjedila nakon 4 sata kad sam stigla u sobu za razliku od epi *drip *rezanje i nesjedenje 3 tjedna...
    Muža nitko nije pitao za potvrdu.
    Stolčić nemaju..
    Pokušaj što više biti u predrađaoni jer u bo nema dizanja..mene nisu pustili ni na wc pišati već me kateterizirali i ozljedili me..peklo me tjedan dana kod pišanja..
    Ono masiranje je iritantno i rijetko kome paše a ja sam ga uključila da mi svrati pozornost od bolova i uspjevalo je..
    Potiču da što više pijemo tjekom poroda..
    Meni su ostavili bebu samo 45 min jer je bila gužva za box ali tako su i napisali na otpusnom pismu( da je bila sam 45 min koža na kožu ne da je bila gužva ).
    Ja pripadam tu ali u sobi su bile 2 od nas 4 koje ne spadaju..
    Ja sam zadovoljna sa svim osim koma cimericama tj. jednom koja je dramatizirala i grintala i niš joj nije bilo po volje..
    Sestre su bile jako strpljive i ok..
    Jedino si uzmi nešto protiv bolova jer me ovaj puta jako bolilo stezanje maternice... u toj mjeri da sam se par puta zatekla kako prodisavam kao da su trudovi a sestre daju samo plivit ili kak se zove..tek su mi dali zadnji dan kad sam ih molila nešto jače da mi ove tablete ne pomažu analgin i napokon podojila u miru.
    AKo si ti ok i svi su gore ok..bar moje iskustvo..ja prezadoljna..

  11. #11
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ribice ovo tvoje iskustvo mi se čini baš lijepo, i ja bi tako nešto za 2mj! (da se bar može naručiti). mene muči to što po kvartu ne spadam k njima nego u petrovu (gdje ne idem ni pod razno).

    čudi me što potiču da se što više pije jer do prije par god nisu dali piti u rađaonici.

    koje tabl. se smiju piti protiv tih bolova? (mislim s obzirom na dojenje)

  12. #12
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Lukava meni je super bio efferalgan ali ga više kod nas nema..ni u slo..ili bar u ljekarnama u kojima smo bili..probaj uzeti iz srbije ako imaš nekoga.
    Inače smiješ piti paracetamole..lupocet..lekadol (on je jači) ili se meni čini..
    E da..odbila sam onu tabletu tj. sada se daje inekcija za stezanje maternice kaj ti daju dan nakon poroda i nitko nije dramio.. samo su rekli ok..
    Ako si na SD napavila ultrazvuk ili zadnje preglede pred kraj trudnoće ne mogu te odbiti za porod jer si njihov pacijent.
    Moja je babica baš govorila svim rodiljama u boxu da što više piju..
    Vole podvaliti drip da kao što prije bude gotovo ali ne daj se, jedino ako niste ugroženi naravno..
    Držim ti fige da što brže rodiš
    Sorry na tip felerima uvijek pišem s malom u ruci.

  13. #13
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ribice znači tebi je bila ponuđena ta tableta odnosno inekcija za stezanje? Ja sam rodila mjesec dana prije tebe i nitko od cura u sobi je nije dobio..doduše ja sam jedina bila drugorotka ali nakon prvog poroda sam dobila to za stezanje.Sad mi je bilo jako čudno kak to da nisu davali...

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ta injekcija je oksitocin koji se luci sam od sebe prilikom dojenja, tako da, ako je beba s mamom i sisa, u principu nije potrebna.

    boravak bebe s mamom i dojenje na zahtjev je vjerojatno najbolji nacin da se mamino tijelo vrati u normalu nakon poroda.

  15. #15
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Je Sani, onako su u viziti podjeli svima a ja sam rekla da neću jer je mala non stop sisala i rasturala me maternica i bez toga..
    Iako Mikka 2 od 4 beba u sobi skoro opće nisu sisale..možda 1 u 4-6 sati i to malo..pa možda njima i dobro dođe..a ova moja sisavica nije me puštala..zato je valjda izgubila samo 100 g
    Mislim da davanje tablete/inekcije ovisi o dežurnom ginu.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Hvala vam puno svima na odgovorima i trudu.

    Jutros sam bila na prvom pregledu na Sv. Duhu i prošlo ej sve o.k.; primili su me, iako je sestra prokomentirala da tu ne spadam i da su doktori već ludi od gužvi, ali svejedno me primila. Bile su jako ljubazne, kao i doktorica na pregledu, tako da sam joj bez problema postavila par pitanja. Za epiziotomiju kaže da ih samo u cca 20% slučajeva izvrše, suprug može prisustvovati ako im apoloćen trudnički tečaj, epiduralnu daju ako se traži, ali se može desiti zbog gužvi ili nekog drugog razloga da je ne uspiješ dobiti, a za bebicu nosiš jednokratne pelene i vlažne maramice, kasnije robicu za izlazak.

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja bih ti samo htjela napomenuti da epiduralna i izbjegavanje epiziotomije baš ne idu zajedno, odnosno, ako se odlučiš za epiduralnu, najvjerojatnije ćeš biti rezana - zbog anestezije ne možeš dobro kontrolirati svoje mišiće, niti izlazak bebe može biti adekvatno praćen rastezanjem mišića.
    razmisli što ti je od toga dvojega važnije, pa se onda u skladu s tim dogovori s liječnikom.

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako se može birati, po mom mišljenju daleko je bolje bez epiduralne i bez epiziotomije. U tom slučaju, kad rodiš - to je to. Bol poroda se izdrži i trajanje je u satima, a zarastanje šava traje danima, a nekad i tjednima.
    Mene bi bilo daleko više strah injekcije u kičmu i mogućnosti nekontrole mišića kad je najpotrebnije, nego boli. Bol u porodu je fiziološka, i to je normalno.

  19. #19
    Fae avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    510

    Početno

    Citiraj arena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,

    pregledavam već neko vrijeme teme, ali nikako da pronađem skroz friška iskustva s poroda iz ove godine..... Uglavnom, termin mi je za tri tjedna i zanima me totalno sve vezano za porod na Sv. Duhu. Prvo sam dijete i rodila tamo, prije 5 godina, ali pretpostavljam kako se u međuvremenu puno toga promijenilo. Ono najbitnije što mi sada pada na pamet:
    - rooming in 24h podrazumijeva da je beba doslovno stalno s tobom ili je ipak povremeno donose;
    - da li suprug može prisustvovati porodu bez problema (imamo potvrdu s tečaja kojem smo prisustvovali prije 5 godina;
    - da li daju epiduralnu bez problema;
    - da li imaju stolčić;
    - da li se može dogovoriti izbjegavanje epiziotomije;
    - da li ti odmah nakon poroda daju bebu na dojenje;
    - da li netko zna za slučaj da su nekoga poslali u drugu bolnicu, jer nije po prebivalištu pripadao Sv. Duhu;
    - što mi sve treba za bebu od opreme...pelene, vlažne maramice, krema...

    Hvala puno svima na pomoći.
    Draga ja rodila tamo prije nepuna 2 mjeseca pa da ti odgovorim:
    - bebe odnose ujutro na kupanje, kako ti je već netko napomenuo, i vraćaju ih za cca sat - sat i pol vremena; za to vrijeme ti ide doručak i vizita, a i to ti je idealna prilika za bacit se pod tuš i općenito dovest malo u red ukoliko to želiš; u tih sat vremena bebe okupaju, pregleda pedijatar i cijepe ih
    - moj je bio na porodu, a nije imao potvrdu, čak je babica Maja samoinicijativno išla po njega i kad ga nije bilo u čekaoni (baš onda je morao na wc ) zvala ga je na mob(!!!) jer sam joj ja rekla da bi volio biti na porodu
    - sve koje su bile kada i ja su bez problema dobile epiduralnu; meni su u nekoliko navrata nudili, ali sam svaki puta odbila
    - stolčić nemaju, ali im se stolovi daju podesiti u gotovo sjedeći položaj; je meni puno pomogla lopta koju ti na kraju otkoturaju u box ako želiš
    - epi možeš odbiti - ja sam morala potpisati izjavu u kojoj sam navela da odbijam epiziotomiju i drip
    - bebu odmah stavljaju na mamu - kontakt koža na kožu na cca sat vremena i u to vrijeme bebe obično počnu cicati - moja se tako najela da se čak i podrignula ko malo prase i pobljučkala za vrijeme pregleda pedijatra
    - u principu te u trudovima ili s pukbutim vodenjakom ne mogu poslati nikuda jer je porod hitan slučaj, jedino ako imaš veliki razmak između trudova i dosta si zatvorena....u tom slučaju bih ja otišla na kavu i neku papicu pa se vratila kasnije ; ja spadam u rodilište u Sisku pa mi nitko nije ništa rekao niti pitao jer sam se kod njih kontrolirala zadnjih 5 tjedana trudnoće
    - za bebe ti treba to što si napisala...uzmi 10 tak pelena - tako i tako ih uglavnom ima na kolicima u hodniku...

    Ako te još kaj zanima pitaj....

  20. #20
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino si uzmi nešto protiv bolova jer me ovaj puta jako bolilo stezanje maternice... u toj mjeri da sam se par puta zatekla kako prodisavam kao da su trudovi a sestre daju samo plivit ili kak se zove..tek su mi dali zadnji dan kad sam ih molila nešto jače da mi ove tablete ne pomažu analgin i napokon podojila u miru..
    isto i kod mene, 5 dana sam prodisavala, bilo je gore nego trudovi (osim onih na samom kraju), i iz istog razloga odbila injekciju (kako bi tek onda bilo?!?)

    eh da, u brošuri o SD koju dobiješ pri otpustu piše da rodilja sama ponese nešto protiv bolova... (eto našeg zdravstva, ne možeš dobiti jednu bijednu tabletu protiv bolova...)

    inače, ja u globalu jako zadovoljna sa SD...

    zaboravila sam napisati da se stol da fino podesiti u praktički sjedeći položaj, meni su skroz podigli naslon za izgon

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravila sam napisati da se stol da fino podesiti u praktički sjedeći položaj, meni su skroz podigli naslon za izgon
    zato sto si trazila ili je pravilo?

  22. #22
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Kejt prvotno napisa Vidi poruku
    zato sto si trazila ili je pravilo?
    primalje same podizu da uhvatis polozaj koji ti pase

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Evo i svježeg (manje lijepog iskustva) moje kume...Prenijela je 12 dana, otvorena je bila svega jedan prst, dan prije poroda doktori (čitaj dva ginekologa i jedan specijalizant) nisu znali odrediti tjedan trudnoće, nisu se mogli dogovoriti što je s plodnom vodom, da li je ima dovoljno i je li bistra...troje njih ju je pregledavalo i raskrvarilo prilikom pregleda...Naručili je iduće jutro da dođe na porod...Došla je iduće jutro, dali joj drip, bila u trudovima 27 sati, tražila je navečer epi, međutim nisu joj htjeli dati sve do idućeg jutra oko 10...dobila je svega jednu dozu gela za otvaranje i jednu dozu epi, što znači da je od 27 sati trudova epi djelovala svega 2 sata...Navodno je taj dan zaprimljeno na isti način još dvije trudnice i sve tri su prošle s istim iskustvom...Popucala je i ima čini mi se 6 šavova....a beba i nije nešto prestrašno velika 3500...Bebu je nakon poroda imala svega 15-ak minuta i nakon toga su je odvojili...
    Mene porod (ako će biti u terminu) čeka za 9 dana...pa ću nakon toga podijeliti i svoje iskustvo...
    Nemoj se samo uplašiti...jer ovakvi slučajevi su rijeđi nego češći....

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Zaboravila sam napisati da se to odigravalo prije 5 dana...dakle svježe, najsvježije...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Joj babylove, sad sam se smrzla......ovo natezanje od 27 sati mi se nikako ne sviđa. Podsjeća me na moju prijateljicu koja je prije mjesec dana u Puli rađala puna 2 dana. Puknuo joj je vodenjak i od onda je bila u stalnim trudovima, ali se nikako nije otvarala...uglavnom, rodila je nakon puna 2 dana manje i jače bolnih trudova, neispavana, totalno umorna.....i to prođe, ali zašto mora biti baš tako??? Nadam se da ćemo mi i sve ostale cure koje čekaju imati više sreće! Možda se i sretnemo na porodu, moj je termin par dana nakon tebe...

  26. #26
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    babylove a što je s bebom? zašto su je dali samo 15 min? zašto nisu mogli odrediti tj. trudnoće? jako si me sad zbunila s ovom pričom.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    evo ja nedavno rodila na SD, babice su se maksimalno trudile izbjeći pucanje i rezanje - masirale su međicu i koristile ulje
    od nas 3 u sobi (doduše sve drugorotke) nijedna nije bila ni rezana ni popucala
    ja sam rodila gore prije godinu dana i kod mene (i mojih cimerica) je bilo isto ovako
    e,da - i po mjestu stanovanja ne spadam na SD al sam došla sa trudovima i bez prigovaranja su me primili

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    12

    Početno

    čula sam od prijateljice koja je rodila prije koju godinu na SD da ne puštaju bebe doma ako dođeš s autosjedalicom (?).
    Kakva je sad situacija? AS može ili ne? (kak da bebu onda vozim u autu?)

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj TroYa prvotno napisa Vidi poruku
    čula sam od prijateljice koja je rodila prije koju godinu na SD da ne puštaju bebe doma ako dođeš s autosjedalicom (?).
    Kakva je sad situacija? AS može ili ne? (kak da bebu onda vozim u autu?)

    mislis mozda ako NE DODJES?
    na njihovom tecaju pricali su o tome kako su obavezne i potrebne od prvog dana, od izlaska iz rodilista

  30. #30
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    AS ostavi u autu, a bebu iz rodilišta odnesi u rukama

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj TroYa prvotno napisa Vidi poruku
    čula sam od prijateljice koja je rodila prije koju godinu na SD da ne puštaju bebe doma ako dođeš s autosjedalicom (?).
    Kakva je sad situacija? AS može ili ne? (kak da bebu onda vozim u autu?)
    Šesti mjesec 2009. godine, tata je donio praznu autosjedalicu, sestra obukla bebu i stavila je u autosjedalicu, tata je vezao i poneo ka autu. Mama vodila stariju curicu za ruku.
    Dakle, može.

  32. #32
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj TroYa prvotno napisa Vidi poruku
    čula sam od prijateljice koja je rodila prije koju godinu na SD da ne puštaju bebe doma ako dođeš s autosjedalicom (?).
    Kakva je sad situacija? AS može ili ne? (kak da bebu onda vozim u autu?)
    Veliko NE! Nije istina. Došli s autosjedalicom i još nam je teta koja nam je oblačila bebu i pomogla ju staviti u nju. A usput smo imali i lijep i ugodan razgovor o važnosti korištenja autosjedalice od rođenja...
    Znači, zaključak: AS naravno da može i mora, a takav im je i stav. Vjerojatno su u međuvremenu poradili na njemu.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj lukava puščica prvotno napisa Vidi poruku
    babylove a što je s bebom? zašto su je dali samo 15 min? zašto nisu mogli odrediti tj. trudnoće? jako si me sad zbunila s ovom pričom.
    Nisu mogli odrediti tjedan trudnoće isključivo radi "ne"znanja. Bebu je imala kratko, iz razloga što je doista bila prilična gužva.
    No, u međuvremenu sam i ja rodila...pa evo najsvježijeg iskustva....Rodila sam 07.11. dečka, 48 cm, 3210. Porod je protekao fantastično... Trudove sam počela dobivati lagano u petak navečer (05.11.), trajali su lagano do subote navečer kada su uzeli trudovi maha...tako da sam noć subotu na nedjelju probdijela...nije se dalo doslovce niti oka sklopiti...Što je najgore nisu bili u pravilnim razmacima....a bili su konstantni....Razmaci su bili između 15 i 4 minute...Doista bez pravila...Jačina im je bila 80% od mogućih 100% koje inaće prikazuje ctg. (izmjereno u nedjelju kad sam došla u bolnicu). U bolnicu sam otišla u nedjelju (07.11.) oko 13 sati, zaprimio me dr. Prka, bila sam otvorena 5 prstiju, prokinuli mi vodenjak oko 14 sati, oko 15 sati smjestili me u box, dali mi epiduralnu (morali radi dijagnoze), oko 18 sati bila sam otvorena 7 prstiju, oko 19 dobila novu epiduralnu, i u 20:35 rodila na dva potiska. Na žalost posteljica je ostala, pa sam bebu imala vrlo kratko kod sebe jer su me morali uspavati. Probudila sam se nakon pola sata, prebacili su me na odjel babinjača, i bebu mi donijeli 30-ak minuta nakon toga. Ekipa doktora i sestri koja je bila u to vrijeme tamo, bila je fantastična....a posebno dr. Blagajić...koji je bio gotovo cijelo vrijeme sa mnom...i ponašao se i više nego doktor, imala sam osjećaj da bi se tako jedino mogao brinuti netko o svojoj kćeri...a ne o pacijentu....drage moje, da su svi porodi takvi, doslovce bi potpisala doživotno rađanje uz dr. Blagajića...dok sam živa neću zaboraviti njegovu profesionalnost i toplinu kojom zrači, jer u tom momentu doista trebate nekoga tko će vas malo primiriti...neko prijateljsko lice...a to je bio upravo on..."apaurin" za sve...U srijedu smo izašli iz bolnice, a nakon tjedan dana boravka kod kuće, opao nam je pupak, a na kilaži smo dobili pola kile (isključivo cicanje). Da, i za one koje zanima, dijete iz bolnice ide van u AS bez problema. Suma sumare, velike pohvale za cijelu ekipu doktora i sestara na SD.

  34. #34
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Moje iskustov sa SD prilčno je staro, 6,5 godina, ali me je ovaj post od babylove potaknuo da nešto malo nadodam.
    Dakle, Kiku sam rodila na SD, ostale u Merkuru.

    Tu noć, dok su me prali moji prvi trudovi u životu zvala sam rađaonu da pitam trebam li doći.
    Po mome mjerenju bili su na svake 2-3 minute, ali meni se to činilo kao nepravilni razmaci (matematičar ) pa sam smatrala da možda su lažni (haha).
    Uglavnom, dr.Prka je tada valjda bio neki mlađi dr ili spec, ne znam, i veli on meni: dođite kad budu na 5 min. Ponovim mu kako često imam trudove, on opet meni: dođite kad budu na 5 min
    Dobro, ipak smo stigli na vrijeme, bila sam otv. 7cm i rodila za 1,5 sat. Bila je noć i nije bilo gužve, pa je valjda zato mm bio samnom u boxu sve vrijeme (skoro).
    U jednom trenutku dr.Prka dođe pregledati me, a babica Alenka mu veli: ne sada, nego u trudu. On ne zna?
    Bebu mi nisu dali. Zamotali je i dali je tati, a mene uspavali. Valjda ista stvar s poslteljicom. I vjerojatno sam isto tako dosta šivana, jer sam tjednima jedva sjedila i dosta dugo krvarila (čak su mi u rodilištu nudili transfuziju krvi, koju sam odbiila).

    No, u sljedeća 2 sve je išlo puno lakše, i još brže (!), i bila sam mobilna još isti dan! Nadam se da me i ovaj put to čeka!

    U svakom slučaju, čestitam na bebici!

  35. #35
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Da ne moram zivkati Sv.duh... treba li nova potvrda o suprugu na porođaju ako smo već rodili na Sv.duhu, doduše prije 5 godina?

  36. #36
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mislim da ne treba nova potvrda. Moj uopće nije imao potvrdu pa su me pitali da li da ga zovu. Iako pretpostavljam to ima veze sa politikom u smjeni i njihovom susretljivošću.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    mi smo išli na novi tečaj (al samo u lokalni DZ) jer smo staru potvrdu izgubili al nas nitko ništa nije tražio
    dapače zvali su i mm-a i druge muževe koji su čekali ispred predrađaone ko hoće bit uz ženu, da im je tako lakše , kazali su

  38. #38
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Mislim, moja potvrda je doslovno nalaz od privatnog ginekologa na kojem je ginekolog s tečaja (od sat vremena) na sv. duhu prije pet godina samo napisao "Otac na porodu"?!

  39. #39
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    imaš o tati na porodu na onoj drugoj temi o sv.duhu pa malo proscrolaj.

  40. #40
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj uopće nije imao potvrdu pa su me pitali da li da ga zovu. Iako pretpostavljam to ima veze sa politikom u smjeni i njihovom susretljivošću.
    I kod mene je bilo tako. Nitko nije pitao za potvrdu ili tecaj, samo jel suprug tu da ce ga odmah zvati da dodje, ali MM je bio sa starijom curom tako da ne bi mogao biti na porodu sve da sam htjela.
    Posljednje uređivanje od sweetmint : 09.12.2010. at 23:57

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Jel netko zna, koji tocno dan cijepe dijete, dali odmah kad se rodi ili treci dan kod otpusta?

  42. #42
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Mislim kod otpusta..bar su tako meni. Odnjeloi je na cijepljenje i vađenje krvi radi bilirubina iz rukice..

  43. #43
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj arena prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima,

    - rooming in 24h podrazumijeva da je beba doslovno stalno s tobom ili je ipak povremeno donose;
    - da li suprug može prisustvovati porodu bez problema (imamo potvrdu s tečaja kojem smo prisustvovali prije 5 godina;
    - da li daju epiduralnu bez problema;
    - da li imaju stolčić;
    - da li se može dogovoriti izbjegavanje epiziotomije;
    - da li ti odmah nakon poroda daju bebu na dojenje;
    - da li netko zna za slučaj da su nekoga poslali u drugu bolnicu, jer nije po prebivalištu pripadao Sv. Duhu;
    - što mi sve treba za bebu od opreme...pelene, vlažne maramice, krema...

    Hvala puno svima na pomoći.
    iz 2009.
    -bebu odnose samo ujutro na prematanje, kupanje, štagod.
    -može, bez problema
    -ne znam i nisam zainteresirana za epiduralnu
    -imaju nekakav stol s promjenom položaja (ne znam kako te interesira stolčić i epiduralna, uz epiduralnu si nepokretna)
    -ja sam rekla da neću rezanje i nisam rezana
    -odmah ti daju bebu, nama na 2.5h (toliko smo bili svi troje zajedno, beba samo obrisana)
    -ne

  44. #44
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    moje su dijete dali meni na ruke i ja sam ju stavila u AS, što je takav problem uzeti dijete u ruku, stalno trebaju kojekakve gluposti za utrpati dijete.
    Dijete ti daju u štogod hoćeš, to je tvoje dijete, neće ga ostavit sebi.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ribice, hvala.
    znaci, najprije cijepe pa izvade krv i onda te otpuste doma
    jel ima netko kome je dijete cijepljeno prije otpusta

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj nevena prvotno napisa Vidi poruku
    Jel netko zna, koji tocno dan cijepe dijete, dali odmah kad se rodi ili treci dan kod otpusta?
    Moje prvo su cijepili 18. dan života, a drugo 2. dan.

  47. #47
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Evo me sa friskim iskustvom, od prije mjesec dana.

    Dakle, u odnosu na prije 5g nije se nista puno promijenilo, posebno ne na bolje.

    Oba puta sam imala CR, pa mogu prilicno dobro usporediti: mogu samo pohvaliti osoblje u predrađaoni i op sali-rađaoni, oba puta su bili svi vrhunski i savrseni. Radi tog osoblja sam opet i odabrala SD i nisam pogrijesila.

    Problemi nastupaju kada se dodje na odjel babinjaca. Cinjenica je da SD nema uvjeta ni osoblja za 24h rooming-in pa vecina rodilja umjesto da prve dane nakon poroda provede uzivajuci sa svojoj bebom, najcesce se sve svede na suze i plac, do koji dolazi prvenstveno jer nema dovoljno osoblja, pa sestre rastrgane stalnim pozivima i zvonjavom, budu nervozne i nekad ne bas od pomoci.

    Ovaj put sam trazila otpust vec 3 dan, jer stvarno, nije 24h rooming-in za zene koje su rodile na CR, a pomoci niotkuda. Kad sam dosla doma, preporodila sam se.

    Ipak, drago mi je bilo sto je beba bila stalno uz mene, jedino mi je bilo zao sto se prvih 24h nisam mogla pomaknuti (infuzija, kateter, prve sate ne osjecas noge, a ne smijes se previse ni micati), pa bi maleni dosta plakao dok bi neka sestra dosla na moje pozive da ga premjesti ili drugacije namjesti.

    Najveca zamjerka je sto nije dobro organizirano cuvanje beba za vrijeme posjeta - nisu sve cimerice bile pozdane za cuvanje, ali dobra stvar je sto su mi prva 2 dana posjete mogle doci u sobu, cak i starije dijete.

  48. #48
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ajme, Deaedi, cestitam

    bas sam se iznenadila

  49. #49
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Cestitam deaedi!

    Jel cura ili dečko?
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 13.12.2010. at 16:54

  50. #50
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Dečko!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •