Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: Isplativost platnenih pelena

  1. #51
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Da imam sušilicu ili normalni balkon na kojem bi mogla sušit robu, odmah bi prešla na platnene. Za to čekam drugo dijete jer je odluka o kupnji sušilice uz drugo dijete odavno donesena.
    Ako nisi u baš jako malom stanu, možeš i bez sušilice. Meni se to što nemam sušilicu dok sam bila trudna činio kao golem, nepremostiv problem.

    (Sad, nakon godine dana iskustva s platnenima, a bez sušilice, nemam je namjeru kupovati.)

    U sezoni grijanja, pelene mi se osuše za jedan dan. U sezoni bez grijanja, kad me ćopi panika da neću imat dovoljno pelena, malo više koristim tetre/švedske jer se brže suše, ali mi se i ove druge osuše za dva dana.

  2. #52
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Citiraj Nimrod prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nisi u baš jako malom stanu, možeš i bez sušilice. Meni se to što nemam sušilicu dok sam bila trudna činio kao golem, nepremostiv problem.

    (Sad, nakon godine dana iskustva s platnenima, a bez sušilice, nemam je namjeru kupovati.)

    U sezoni grijanja, pelene mi se osuše za jedan dan. U sezoni bez grijanja, kad me ćopi panika da neću imat dovoljno pelena, malo više koristim tetre/švedske jer se brže suše, ali mi se i ove druge osuše za dva dana.
    ma nije mi stan mali, ali mrzim kad mi se stalno povlači roba po radijatorima i po rešetkama. a posebno mrzim onaj kraj ljeta i početak jeseni ka dje još dovoljno toplo za grijanje a robi treba 100 godina da se osuši. Tako da je odluka o kupnji sušilice s drugom trudnoćom odavno donesena, nevezano za platnene. Nije baš eko-friendly al tko mi je kriv kad sam otišla od bure i došla u Zg.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    106

    Početno

    I ne, ne da mi se također objašnjavati komentare: "pa kak' ti se da"
    [/QUOTE]

    mislim da je to stvar principa! moja prijateljica svaki dan pere pod a ja svaki dan ispirem pelene...

    a ona nikome ne objašnjava kako joj se da prati taj pod, po kojem djete još ni ne puže, svaki dan...
    Posljednje uređivanje od ddee : 28.10.2010. at 11:51

  4. #54
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    tlaka je i nanašati pakete jednokratnih iz dućana, uz ionako pretrpane ruke, odnositi smeće svaki tren jer se s pelenama napuni u roku odmah

  5. #55
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    moja prijateljica svaki dan pere pod a ja svaki dan ispirem pelene...
    ovo je super rečeno
    svako ima svoje prioritete

  6. #56

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Istra-Istria
    Postovi
    243

    Početno

    Ja mislim da se oko isplativosti pp bave ljudi koji ih ne koriste (dobro osim cure koja je postavila temu ) i to im onda bude glavni razlog kritiziranje onih koji ih koriste!
    Već sam u 2 navrata na jednom drugom forumu prekinula svojim postovima raspravu o platnenim. Tamo recimo cure koje bi koristile pp pitaju neko mišljenje i onda evo ti horda žena ih napada da je to bezveze, da je veći trošak nego korist itd. itd. A niti jedna ali niti jedna od tih mama nije probala platnene nego evo upušta se u razmišljanje bolje reći napadanje drugih!
    Za mene su pp itekako isplative! Mi smo neke dobili na poklon (umjesto klasične robice ili igrački dobili smo ono što smo tražili PP), neke kupili. I moram priznat da je mm bio baš pobornik platnenih i stalno ih reklamira !

  7. #57
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Sin je bio prvih par mjeseci u jednokratnima. Kupovala sam jeftine pelene u Mulleru i svaki put bih obavezno kupila i neku finiju čokoladicu - nisu baš džaba.
    I često mi se dogodilo da dođem i samo paket ili 2 na polici, a oni nemaju dupla pakiranja (bar tad nisu imali), pa sam morala ići više puta mjesečno - i eto ti troška

  8. #58
    Nimrod avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    282

    Početno

    Citiraj renata prvotno napisa Vidi poruku
    tlaka je i nanašati pakete jednokratnih iz dućana, uz ionako pretrpane ruke, odnositi smeće svaki tren jer se s pelenama napuni u roku odmah
    ajme, toga se nisam ni sjetila!
    a put od mašine do sušilice je kraaatak. ;D

  9. #59
    Little*star avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    34

    Početno

    Ja sam maloj samo prvih 15 dana koristila jednokratne a od tada bambinomio jer su mi se te pokazale najboljima. Ostale su joj se previše urezivale u kožu pa mi je to smetalo. Za noć joj isto koristim od fliisa i ne propuštaju ako dobro namjestim zaštitne gaće.
    Što se tiče isplativosti o tome se ne treba ni raspravljati, zar nije bolje da je beba u pamuku nego ko zna u čemu.
    Ispočetka kad bi išli u bake bio mi je problem nositi dodatnu torbu samo za pelene ali samo u tjedan dana potrošila bi više od 50 kn za jednokratne...

  10. #60
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nisam koristila platnene (iz dosta razloga) ali mislim da su ove brojke o ustedi 5000kn stvarno pretjerane.

    Ja sam koristila bl pelene br 4 - 120kn paket od 84 pelene. Čak i ako računam 2,5 paketa mjesečno (to je 7 pelena dnevno - a iskreno, ne potroši se toliko) to me je koštalo uz 15% popusta (kjoji sam uvijek imala) 120*2,5*,85=255kn/mjesec. Znaci, za dvije godine koristenja pelena sam potrosila 6000kn. Stvarno ne vidim kako bih na ukupan trosak od 6000kn mogla ustedjeti 5000.

  11. #61
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Pa nisi oduvek koristila br 4! Svejedno, neka bude da je to tvoja računica za jedno dete. Ako budeš opet rodila, imaćeš opet toliki trošak za jednokratne. A nama platnenima ostaju za drugo dete samo troškovi pranja
    Posljednje uređivanje od MarikaPika : 16.05.2011. at 11:11

  12. #62
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Znam nazalost puno ljudi koji djecu koja nose pelene br 4 ili 4+ ne presvlace satima, dok im se pelena vec do koljena ne spusti od tezine... Valjda im postane skupo mijenjati puno pelene... to mi je koma

    Moja djeca su sve probala, jednokratne (na koje sam potrosila bogatstvo, jer sam ih skidala one sekunde kad bi se dijete popiskilo, makar samo zericu, ljudi su me gledali kao ludjakinju), platnene (na koje sam opet dosta potrosila, kupovala RP, pa onda NJP jer su mi RP brzo otvrdnule, pa razlicite covere jer je mala imala jace nogice itd) i djelomicno bespelenasenje. Starija je nesto kasnije postala bespelenasica, mladja prilicno rano, na trecem (kad se dogodi) tesko zamisljam ikakve pelene, vjerojatno ce od pocetka biti bespelenas(ica)
    Posljednje uređivanje od smedja : 16.05.2011. at 11:22

  13. #63
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisi oduvek koristila br 4! Svejedno, neka bude da je to tvoja računica za jedno dete. Ako budeš opet rodila, imaćeš opet toliki trošak za jednokratne. A nama platnenima ostaju za drugo dete samo troškovi pranja
    Br 4 sam koristila 20 od 24 mjeseca, a onih prvih 4 su još jeftinije po komadu... Inace, argument za drugo dijete mi vec ima vise financijskog smisla, no ne i u mom slucaju jer imam mali stan i s obzirom da vec sad razbijam glavu gdje cemo svi 4 sa svim nasim stvarima se smjestiti ne vidim bas kao prakticno da i to malo mjesta zatrpam s pelenama koje se suse, a da kupim susilicu (i tom kupovinom opet srozam isplativost na nulu ili jos gore) trebam odmah kupiti i veci stan jer u ovaj ne stane

  14. #64
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    uh, nama su se isplatile
    i to, rekla bih, baš zato jer dijete u njima osjeti da je mokro, ukakano, nema te lažne suhoće (slažem se sa smedjom, i ja bih odmah mijenjala čim se popiški da je nosila jednokratne) pa smo se mi, evo, prije šest dana riješili pelena

  15. #65
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    nama su se isto isplatile, uostalom koristila bih ih i da se ne isplate
    ali realno isti set pelena se ne može koristiti za dvoje djece, naše su nakon godinu i pol korištenja dosta pohabane, čičak jako slabo drži i jedva čekam da sad na ljeto krenemo s odvikavanjem
    samo da napomenem da su tretirane u skladu s uputama
    Posljednje uređivanje od tina55 : 16.05.2011. at 16:06

  16. #66
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Naše su nakon 23 mjeseca korištenja skroz ok. Kad sam ih počela koristiti, vidjela sam da su mi s drukerima zgodnije pa njih imam više. Ove koje su na čičak, kontaktirala sam proizvođača, dogovor je da im pošaljem pa će promijeniti ili staviti drukere. Kad budu opet trebale, bit će spremne!

  17. #67
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Isti paket pelena koristilo starije dete godinu dana, mlađe 18 meseci i sada ih koristi prijateljicina ćerkica već pola godine i nigde nisu oštećene!

  18. #68
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    puno ovisi o pelenama, moje se uglavnom ok, isto imam vecinom drukere

  19. #69
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    kak su se onda samo moje uništile? možda zato jer su univerzalna veličina pa od rođenja koristimo isti paket
    mislim upotrebljive su one još, ali su na dosta mjesta rašivene, čičak je problem, na mjestima se poderao materijal, ali funkcioniraju
    ionako se mislim ljetos skidati iz pelena, pa mi je bazveze sad kupovati još koju pelenicu

  20. #70
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    naše pelene isto koristi i drugo dijete, s tim da smo neke kupili rabljene, pa je sinek zapravo treći korisnik, a ne drugi.
    većina ih je one-size

  21. #71
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Moje su sve one- size.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Meni se cini da se ionako vrlo malo njih odlucuje na platnene zbog isplativosti (to dodje onako usput kao dodatni plus) - vecinom je glavni razlog taj sto mislimo da su platnene prirodnije i manje stetne i za bebu i za okolis.

  23. #73
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj jedna2 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se cini da se ionako vrlo malo njih odlucuje na platnene zbog isplativosti (to dodje onako usput kao dodatni plus) - vecinom je glavni razlog taj sto mislimo da su platnene prirodnije i manje stetne i za bebu i za okolis.
    potpisujem od riječi do riječi!

  24. #74
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    kak su se onda samo moje uništile? možda zato jer su univerzalna veličina pa od rođenja koristimo isti paket
    mislim upotrebljive su one još, ali su na dosta mjesta rašivene, čičak je problem, na mjestima se poderao materijal, ali funkcioniraju
    ionako se mislim ljetos skidati iz pelena, pa mi je bazveze sad kupovati još koju pelenicu
    zavisi koje si kupila...

    ima li itko iskustvo sa platnenim pelenama i blizancima? koliko mi ih treba za start?

  25. #75
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    nama su se isto isplatile, uostalom koristila bih ih i da se ne isplate
    ali realno isti set pelena se ne može koristiti za dvoje djece, naše su nakon godinu i pol korištenja dosta pohabane, čičak jako slabo drži i jedva čekam da sad na ljeto krenemo s odvikavanjem
    samo da napomenem da su tretirane u skladu s uputama
    Ma, kako da ne?? Naše su prošle troje djece i sada sam jih poklonila pa će proći još koje. I na čičaku su bile, svi čičkovi još uvijek drže. Sušila jih u sušilici, pelene skroz ok, jedino so malo pohabane od korištenja. Puno zavisi o proizvođaću, imala sam jih par od nekog drugog proizvođaća i te su se stvarno uništile nakon pola godne, čičak se poderao...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja još koristim nekoliko Kamaris pelena koje su sada na trećem djetetu. Još su sasvim upotrebljive, čičak drži. A neke sam morala baciti nakon niti 2 godine korištenja.

  27. #77
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    zavisi koje si kupila...

    ima li itko iskustvo sa platnenim pelenama i blizancima? koliko mi ih treba za start?
    nama je bilo dovoljno 25 komada (kad kažem bilo, znači da više NE NOSIMO PELENE!!!), imala sam Naturine, onaj njihov paket
    e sad, one jesu kao malo grublje od tih finih frotirskih, ali mom djetetu nije smetalo, nije nikada imala osip ili bilo što slično
    lažem, je, kada sam je mazala s previše kreme, na početku pa sam gušila kožu...

    e sad, preporučlila bih ti obične tetra pelene, recimo, ja se kajem što sam i toliko novaca potrošila na platnene kad su ove skroz ok i odlično su mi kasnije služile

  28. #78
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam htjela ovaj put koristiti tetre i švedske, ali jednostavno nisu bile dovoljno upijajuće za mog zapišanca.
    mislim, mogla sam staviti 3 tetre unutra, ali onda je to deblje od moderne platnene, pa mi nije imalo smisla...

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moj 10-mjesečnjak po danu ima tetrice origami, a piša i izvan pelene , po noći ima te vaše moderne svake vrste i fele

  30. #80
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    imala sam Naturine, onaj njihov paket
    e sad, one jesu kao malo grublje od tih finih frotirskih
    naturine su grublje od kojih finih frotirskih?

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    e sad, preporučlila bih ti obične tetra pelene, recimo, ja se kajem što sam i toliko novaca potrošila na platnene kad su ove skroz ok i odlično su mi kasnije služile
    znaci ti ne bi rekla da tetre nisu dobro upijale?
    ma mislim da cu probat dio s tetrama pa kud puklo....

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam htjela ovaj put koristiti tetre i švedske, ali jednostavno nisu bile dovoljno upijajuće za mog zapišanca.
    mislim, mogla sam staviti 3 tetre unutra, ali onda je to deblje od moderne platnene, pa mi nije imalo smisla...
    a tetra + ulozak iz moderne? ili 2 tetre + ulozak npr za noc? ak kuzis kaj mislim.
    jel mora uz tetre obavezno ici svedska?
    ja bi sa tetrama izvodila imitaciju bambino mio. znaci tetre i zastitne. po mogucnosti bez svedske.

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moj 10-mjesečnjak po danu ima tetrice origami, a piša i izvan pelene , po noći ima te vaše moderne svake vrste i fele
    koliko onda ti tetri stavis? jednu origami?

    i ja se nadam kombinaciji tetre (bar za novorodjence, dok ne pocne puzat i sl.) + moderne platnene.
    tetre za dan, moderne platnene za noc.
    pa dok ne skuzimo sto nam najvise pase.

    ajme pitajte me za par mjeseci di sam i sta sam; nemam jos nista; a i sama beba stize tek za par mjeseci

  31. #81
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    meni su tetre-bez svedske bile super ispocetka, kasnije sam dodavala ulozak (motala ih u origami), a od nekih njenih 5 mjeseci smo na fitted. nije da je tetra bila skroz natopljena, nego taj dio dio se popiskila je jako vlazan i ako bi imala neki tanji vuneni cover promocilo bi na tom mjestu.
    tetru joj znam samo smotanu kao ulozak stavit u cover za dnevno spavanje.
    definitivno bi mo pp bile isplative da ne izmisljam stalno da mi nesto novo treba ali koliko god novaca potrosila opet vidim tu hrpu pelena umjesto hrpe smeca

  32. #82
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ne mogu ovdje napisati čije sam kupila, ako me kužite

  33. #83
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj visibaba prvotno napisa Vidi poruku
    naturine su grublje od kojih finih frotirskih?


    znaci ti ne bi rekla da tetre nisu dobro upijale?
    ma mislim da cu probat dio s tetrama pa kud puklo....
    Te fine frotirske koje sam imala prilike vidjeti su bile Rodine. Naravno, ima i puno drugih, ali njih nisam vidjela. Kod kupnje pelena sam dosta gledala na cijenu, a ove koje sam kupila su išle u paketu pa su mi bile povoljnije. Mislim da se tu malo pretjeruje oko mekoće, ovog, onog... Mi smo bili umatani u tetre i mislim da nam je bilo sasvim dobro.

    A tetre, ma, ja njih nisam stavljala na klasičan način nego kao uložak i na njih zaštitne gaćice. Čim bi se popiškila, maknula bih. I nije stalno bila u njima nego ako mi se platnene ne bi osušile.
    To sam radila proljetos (kad više nismo grijali, a vani nije bilo dovoljno toplo).
    Da sam se više potrudila, mogli smo od početka tako. No, s druge strane, nije mi žao. Neke platnene su se pohabale, no mislim da će nam još koristiti za drugo dijete.
    A sad mi mala više ne nosi pelene.

  34. #84
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj MarikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nisi oduvek koristila br 4! Svejedno, neka bude da je to tvoja računica za jedno dete. Ako budeš opet rodila, imaćeš opet toliki trošak za jednokratne. A nama platnenima ostaju za drugo dete samo troškovi pranja
    I za treće

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    171

    Početno

    Evo moje računice!

    Za prvo dijete smo koristili jednokratne.Tada baš nisam znala puno o platnenima.I sad...ne znam za vaše,al ovo moje čudo je kakalo u isključivo čistu pelenu.Kraljica je znala durati(crvena faca,oči na pol glaave) dok ju ne presvučem i čim stisnem čičak krene istovar.Tak da meni nije nikako jasan onaj prosijek od 5 pelena dnevno.Nama je bio oko 8.Nekad manje,nekad više.
    Jednokratne se razlikuju,svaki proizvođač im svoj oblik.Tak da nama pampersice nisu nikak pasale prva tri broja.Sve su nam propišale.Te iste su mojoj frendici bile dobre.Znači nije da uvijek možeš kupovati najjeftinije.Kupuješ koje ti odgovaraju.
    S drugom serkom imamo platnene.Svakako je jako veliki trošak odjednom dati 1000-2000-3000 (ovisno koji tip pelena odaberete) ako je prvo dijete i nemaš od koga dobiti krevetić,kolica,sjedalicu.Tada je ipak lakse dati svaki mjesec "parsto" kuna za jednokratne.

    Na kraju ispadne da je financijski puno veća razlika od onih 5000 kn navedenih u nekim brošurama,ali napominjem da nemaju svi financijsku mogućnost kupiti sve pelene odjednom.Mislim da sada neki proizvođači nude otplatu u ratama.

    Zaboravila sam reći da mala platnena serka nikad nije imala crvenu guzu.Kremicu smo mazali možda 3 puta kad je malo pocrvenilo od kisele kašice.Jednokratna serka je imala par puta jaako ruzan osip.Mazali i plimicolom,svašta...a presvlačila sam stvarno redovito.

  36. #86
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    Ja sam se za platnene odlučila najviše radi ekoloških razloga, pa onda tek radi isplativosti! A i tako su slatke za poludit!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •