Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: dijete od 9 godina i pisanje domace zadace

  1. #1

    Početno dijete od 9 godina i pisanje domace zadace

    imam curicu do 9 godina nikako da se skoncentrira na zadaću ,kaj da radim u iščekivanju plusića ,ja sam s potpomognute


    Promjenila sam naziv topica da bude u skladu sa temom.

    Minnie

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Moguće da i ona osjeća da napetost u zraku. Lako je reći, ali probaj pred njom biti smirena i posveti se više njoj, imat ćete obje koristi, tebi će to i malo skrenuti misli od iščekivanja.
    Ako je gradivo ono što je muči, probaj vidjeti zašto. Ja sam neko vrlo kratko vrijeme radila u prosvjeti, ali sam godinama davala instrukcije iz matematike i fizike. Zanimljivo je vidjeti kako kojiput nezainteresiranost i nevoljkost zapravo dođe iz nerazumijevanja, tj. dijete nešto nije od prve shvatilo, pa se na to nakalemilo još gradiva koje se također ne shvati i dobiješ otpor i zazor prema nekom predmetu. Ali zato kad im se objasni zanju biti tako sretni i ponosni. Kojiput stvarno ne treba puno truda da se djetetu objasni, puno puta sam doživjela da jednom ispričam priču, i s druge strane doživim reakciju tipa 'i to je to?', kad bi shvatili koliko je nešto bilo banalno, samo je tebalo imati nekoga da ti to ispriča iz drugog kuta nego što je npr. u knjizi (o sadržaju i smislenosti knjiga za osnovnu školu bih imala što pričati). Kojiput treba biti psiholog da se nerazumljivo gradivo s papira dovede u vezu sa stvarnim životom i onim što bi dijete moglo interesirati, kod matematike sam često baratala s novcima (npr. za dijeljenje s ostatkom: ako imaš 10 Kn a žvake koštaju 3, koliko žvaka možeš kupiti i koliko ti još ostane novaca). Kojiput jednostavno s djetetom treba raditi više od ajdemoreć prosjeka za prosječni rezultat, ali tu je bitno dijete ohrabrivati i podsticati, jer dovoljno je da jednom kažeš 'pa kako to ne znaš, pa jučer smo to ponavljali' i totalno izgubi motivaciju. Ona se ne smije bojati tebi odgovoriti na neko pitanje jer ćeš ti pošiziti ako to ona ne zna, nego ako i krivo odgovori treba je polako i strpljivo navoditi prema ispravnom odgovoru. Također, ima djece koja ne znaju samostalno učiti, i kojima zapravo vremenski ne treba puno da nešto nauče, ali to mora netko s njima.
    Hoću reći, tu ti jako puno možeš napraviti. Probaj pronaći najbolji pristup, ne nerviraj se ako nema odmah rezultata i ponavljajte koliko god puta treba dok ne sjedne. Nemoj da joj učenje s tobom dođe nešto kao 'joj zabrljala sam, sad će me mama pozvati na red', probaj i to učenje učiniti druženjem, unesi malo humora (kad bih objašnjavala elektricitet ja bih recimo trljala krpom češalj i onda bi u ogledalu gledali kakve nam budu frizure kad približimo taj češalj kosi; matematički zadatak tipa 'ako četveročlana obitelj pojede 2 kile kruha dnevno..' bih komentirala 'pa to su neki stokilaši'...), ako uči pjesmicu napamet smislite plesne korake i pokrete na tu pjesmicu....da sad ne nabrajam.

    Samo strpljivo, ona mora vidjeti da tebe veseli i njezin trud a ne samo rezultati, i da dobra ocjena nije uvjet tvoje ljubavi.
    I držim vam objema fige, i tebi želim jedan veeeliki plus!

  3. #3

    Početno

    draga hvala ti zbog ivf i pobačaja puno ,malu sam zapustila osjeća to i kaže ti samo hoćeš drugu bebu

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    - neka uvijek u isto vrijeme piše zadacu
    - neka to bude uvijek na istom mjestu, sa sto manje sadrzaja oko nje koji bi joj odvlacili paznju (bez tv, muzike....)
    - stol za kojim uci ne smije biti okrenut prema prozoru
    - sto vise pohvala, za svaku sitnicu koju dobro napravi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •